Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : LPP-Ljubljanski Potniški Promet

JocoS
12.04.2006, 19:49
Zanimajo me vaše izkušnje z "zelenci"-bivšimi...

Pozitivne,negativne...

P.S.

Sem namreč en od cca. 500 voznikov "trol",ki vam vsakodnevno "kravžajo" živce...:) :veryevil: :) :veryevil: ;)

RH-
12.04.2006, 20:05
jaoooooo, hvala bogu da se ne vozim vec z njimi... samo to lahko recem!:nonono:

ena izmed negativnih izkusenj: sem izstopu iz 20ke na kongresnem in vidim pred sabo 13ko, tecem do postaje, ujamem avtobus, pa me voznik pogleda in spelje dalje... pa sm reku, ne bom odnehu in sem teku naprej do naslednje postaje pri DZS-ju(Robbovem vodnjaku) in sem spet ujel avtobus, ko so se vrata glih zaprla... voznik me spet pogleda in nonsalatno spelje dalje...:mad: no in sem potem spet caku 20 minut na naslednji avtobus...:dontknow:

TuNina
12.04.2006, 20:08
ko vozniki končujejo šiht, ponavadi vozijo kot manijaki. takrat te pri vsakem zaviranju in speljevanju meče po busu. evo.

se mi pa zdi zelo pohvalno, da je eden od vas dejansko vprašal na mnenje. :approve:

JocoS
12.04.2006, 20:33
ko vozniki končujejo šiht, ponavadi vozijo kot manijaki. takrat te pri vsakem zaviranju in speljevanju meče po busu. evo.

se mi pa zdi zelo pohvalno, da je eden od vas dejansko vprašal na mnenje. :approve:

Ja,itak,TuNina,se nam v Garažo najbolj mudi...vsaj večini...:( :mad:

Kar se tvoje pohvale tiče...saj se nimamo za Bogove:) :D :rolling: ;)

JocoS
12.04.2006, 20:36

ena izmed negativnih izkusenj: sem izstopu iz 20ke na kongresnem in vidim pred sabo 13ko, tecem do postaje, ujamem avtobus, pa me voznik pogleda in spelje dalje... pa sm reku, ne bom odnehu in sem teku naprej do naslednje postaje pri DZS-ju(Robbovem vodnjaku) in sem spet ujel avtobus, ko so se vrata glih zaprla... voznik me spet pogleda in nonsalatno spelje dalje...:mad: no in sem potem spet caku 20 minut na naslednji avtobus...:dontknow:

Hehe,upam,da nisem bil jaz...13ke nisem vozil že vsaj 2 meseca...v petek po dolgem času...SRY,SRY,SRY...:angel: ;)

JocoS
12.04.2006, 20:39
Če koga kaj zanima od LPPja...www.tovornjak.net/Forum-avtobusi...

ponga
12.04.2006, 20:42
vozniki avtobusov so po raziskavah najbolj agresivni med vsemi vrstami voznikov... :dontknow:

LPP ne uporabljam prav veliko, nimam pa kakih konkretnih slabih izkušenj.
Mi je pa ful všeč, ko kdaj vidim na postaji, kako avtobusar čaka kako babico, ki s težavo hiti proti avtobusu. Vse pohvale takim voznikom! :clapping: :clapping: :clapping:

TuNina
12.04.2006, 20:44
Kar se tvoje pohvale tiče...saj se nimamo za Bogove:) :D :rolling: ;)

tega nisem rekla.. moj komentar je letel na to, da si verjetno prvi, ki je prosil za tako mnenje.

JocoS
12.04.2006, 20:54
tega nisem rekla.. moj komentar je letel na to, da si verjetno prvi, ki je prosil za tako mnenje.

TNX,TuNina...ja,res sem, mislim da 1vi,(na netu),ki se spušča v debate...ne vem,so kolegi tako nezainteresirani(8,9 ur službe,pa čao LPP do jutri:rolling: )ali pa so tako računalniško nepismeni(čeprav sem sam tudi bolj slab na tem področju:( )...

Če vas še kaj zanima,priporočam zgornjo povezavo-up.ime-Joc...

JocoS
12.04.2006, 21:00
jaoooooo, hvala bogu da se ne vozim vec z njimi... samo to lahko recem

Rh-...z nami se itak(žal) vozi,kdor se pač mora:dijaki,študentje,upokojenci...drugi pač delate gnečo pri iskanju prostih parkingov...itd...SRY,ne vzemi osebno...

nejc
12.04.2006, 21:19
mene je tud pozitivno presenetlo, da voznik trole sprašuje po mnenju:2thumbs:

enkrat mi je ena p***a odpelala, čeprav bi komot lahka ofnu.

precej večkrat je blo obratno.

se furam samo še, ko grem vn pit. sem se 2 leti vozu vsakodnevno, zadnje 2 in pol leti se pa sam še z avtom.

ko sem z avtom, se pa spretno izgogibamo drug drugemu.:D

če potegnem črto, lahka rečem, da je moje mnenje pozitivno. nobenga kravžlanja živcov. morda jih jaz vam.:)

Nincha II.
13.04.2006, 00:48
Zanimajo me vaše izkušnje z "zelenci"-bivšimi...

Pozitivne,negativne...

P.S.

Sem namreč en od cca. 500 voznikov "trol",ki vam vsakodnevno "kravžajo" živce...:) :veryevil: :) :veryevil: ;)

Razen zamujanja in obcasne "divje voznje", kot je TuNina ze rekla, nimam kaksnih pripomb.

Mogoce edino:

- lahko bi ze zamenjali vse vsaj tiste ta najstarejse avtobuse in recimo poleti uporabili mal veckrat klimo.
- ce bi 12., ko sem jo rabila, vozila mal veckrat kot pa 1x na 45 minut, tut ne bi imela nic proti... ;)
- pa lahko bi ble mal cenejse mesecne za dijake in studente
- v cem je smisel, da placas 300 SIT za eno postajo, al pa da se peles do koncne?

Drgac pa vse OK. :D
Sem v vecini primerov naletela na zelo prjazne voznike, ki so me celo mal pocakali na postaji, ce so vidli, da letim kot sneta sekira, samo da bi ujela trolo, potem pa so dali se kasno smesno pripombo zraven in brez nerganja :)

JocoS
13.04.2006, 16:37
vozniki avtobusov so po raziskavah najbolj agresivni med vsemi vrstami voznikov

Mojster Ponga,ne vem,kje si našel to raziskavo:rolling: ...mislim,da je ravno obratno;da smo najbolj potrpežljivi med vsemi vozniki:dontknow: :nonono:

Moje mišljenje:službo-vožnjo res nekako jemljem kot "borbo" z ostalimi udeleženci v prometu-vglavnem os. vozili.Po 101.členu ZVCP naj bi imeli prednost pri vključevanju v promet(glede na število potnikov v busu),pa se žal zgodi,da me še Avtošola ne "spusti":veryevil: :mad: (mladi inštruktorji?:dontknow: ).

Žal pa večkrat vidim,da se še vozil z prednostjo na nujni vožnji(Rešilec,Policija) ne upošteva...:( :mad: :evil: :veryevil: .....ko se gre za življenje...minute,sekunde...

En od mojih sodelavcev je na Celovški naštel blizu 60 vozil,preden mu je nekdo res omogočil VARNO vključitev iz postajališča-ni "rinil" ali "izsiljeval",če hočete...:angel: kot večina...:angel:

Sicer smo pa po mojem mneju še zelo daleč od Evrope,kar se Prometne in druge kulture tiče...žal...:( :mad: :dontknow: ...z redkimi izjemami...

JocoS
13.04.2006, 16:51
ko sem z avtom, se pa spretno izgogibamo drug drugemu

Takih se manjka,Nejc...Imaš primere,npr. nedelja,Celovška...skoraj prazna cesta...vključujem se iz postaje,zadaj avto ali dva-levi pas prost 1km,pa ne da bi pogledal(a) v ogledalo in spremenil(a) pas...moram čakat...NEDELJSKI VOZNIKI ???

JocoS
13.04.2006, 17:11
Razen zamujanja in obcasne "divje voznje", kot je TuNina ze rekla, nimam kaksnih pripomb.

Mogoce edino:

- lahko bi ze zamenjali vse vsaj tiste ta najstarejse avtobuse in recimo poleti uporabili mal veckrat klimo.
- ce bi 12., ko sem jo rabila, vozila mal veckrat kot pa 1x na 45 minut, tut ne bi imela nic proti... ;)
- pa lahko bi ble mal cenejse mesecne za dijake in studente
- v cem je smisel, da placas 300 SIT za eno postajo, al pa da se peles do koncne?

Drgac pa vse OK. :D
Sem v vecini primerov naletela na zelo prjazne voznike, ki so me celo mal pocakali na postaji, ce so vidli, da letim kot sneta sekira, samo da bi ujela trolo, potem pa so dali se kasno smesno pripombo zraven in brez nerganja :)

1.)Zamude(vglavnem) niso po naši krivdi...prometne razmere-gneča...včasih tudi kaka okvara...
2.)Daljnoročno je predvidena nabava novih busov(jeseni jih pride menda 11)...vse se ustavi pri denarju,žal...
3.)Kar se intervalov tiče...manj potnikov je,bolj redko vozi...proga 1in6 vozita na 5 min...
4.)Cene mesečnih...če bi MOL več subvencionirala,bi bile mogoče lahko cenejše...ali celo zastonj(jaz ne bi imel nič proti,vi pa tudi najbrž ne:) ;)
5.)Če ni predaleč do naslednje postaje,ti priporočam PešHondo:rolling: ;) ...res pa ni pošteno...žal imamo v LJ najbolj zastarel način plačila(blagajna),je pa v letu ali dveh predvidena zamenjava plačilnega sistema-poničevalci-več se pelješ,več plačaš in obratno ...

Saj v glavnem smo prijazni:angel: :) ;)

korenje
13.04.2006, 17:13
oj. moj fotr dela na lpp kot avtomehanik :p
sigurn ga poznas.

enviej... predlagam za nehate spuscat folk v avtobus, ko je poln.

korenje
13.04.2006, 17:17

:p tipicno. nisi edini.

ponga
13.04.2006, 18:39
Mojster Ponga,ne vem,kje si našel to raziskavo:rolling: ...mislim,da je ravno obratno;da smo najbolj potrpežljivi med vsemi vozniki:dontknow: :nonono:

Moje mišljenje:službo-vožnjo res nekako jemljem kot "borbo" z ostalimi udeleženci v prometu-vglavnem os. vozili.Po 101.členu ZVCP naj bi imeli prednost pri vključevanju v promet(glede na število potnikov v busu),pa se žal zgodi,da me še Avtošola ne "spusti":veryevil: :mad: (mladi inštruktorji?:dontknow: ).

Žal pa večkrat vidim,da se še vozil z prednostjo na nujni vožnji(Rešilec,Policija) ne upošteva...:( :mad: :evil: :veryevil: .....ko se gre za življenje...minute,sekunde...

En od mojih sodelavcev je na Celovški naštel blizu 60 vozil,preden mu je nekdo res omogočil VARNO vključitev iz postajališča-ni "rinil" ali "izsiljeval",če hočete...:angel: kot večina...:angel:

Sicer smo pa po mojem mneju še zelo daleč od Evrope,kar se Prometne in druge kulture tiče...žal...:( :mad: :dontknow: ...z redkimi izjemami...

joco, jst sm she, ne he. :shy:

Glede raziskav mi pa lahko vrjameš, da je to res, ker sem imela 10 let nazaj tole področje v malem prstu.
V to smer je šla namreč tema moje diplomske naloge.
In če verjameš ali ne - tudi pri mojem vzorcu so avtobusarji OČITNO in STATISTIČNO POMEMBO odstopali v agresivnosti od voznikov tovornjakov, osebnih avtomobilov in intervencijskih vozil.

Kaj češ, tako je... :dontknow: :D

korenje
13.04.2006, 19:13
ja vozniki avtobusov ponavadi izsilijo, za kar imajo pravico po zakonu.
ni pa dobr ce to pocnejo ob 14.00, ko se jz vracam iz dela... pa je tezko kak "drag" spelat zarad teh skatel...

RH-
13.04.2006, 19:48
Rh-...z nami se itak(žal) vozi,kdor se pač mora:dijaki,študentje,upokojenci...drugi pač delate gnečo pri iskanju prostih parkingov...itd...SRY,ne vzemi osebno...

ja, sej vem, da se v glavnem vozjo studentje in dijaki, zato sem pa, cim sem naredu izpit za avto presaltu na avto, ker mi je blo neznosno... 1 km do postaje po cisto ravni cesti, ki nima plocnika, plus 13ka, ki vozi na 30 min al dlje (razen zjutraj).... za znoret!!!:mad:

Jakec
13.04.2006, 20:00
moj fotr tudi vozi bus in ne vem od kod vam podatki o tem kaki voziniki so. poznam več njegovih sodelavcev in če bi slovenski vozniki imeli 5% njihove kulture bi bili na konju...ker to kar je v sloveniji ni ničemer podobno.pejte malo v nemčijo čudit...

JocoS
13.04.2006, 21:05
moj fotr tudi vozi bus in ne vem od kod vam podatki o tem kaki voziniki so. poznam več njegovih sodelavcev in če bi slovenski vozniki imeli 5% njihove kulture bi bili na konju...ker to kar je v sloveniji ni ničemer podobno.pejte malo v nemčijo čudit...

Hehe,Jakec...saj sem napisal,da smo še daleeeeeč od Evrope...to pa leti na vključevanje v promet...kot na parkirnanje na naših postajah...itd...

V Nemčiji ali Avstriji ne boš 5 min. na postaji...ali tvoj avto...pridejo Redarji,Pajek...pri nas pa....:( :veryevil: ...

Katrin
13.04.2006, 21:28
Men je blazno všeč, ko me kak voznik pozdravi, ko pridem na bud.

Blazno me moti, da eni vozijo z mobilcem v roki. Pogovarja naj se na končni postaji ali pa si kupi prostoročno zadevo.

En med vami je pravi pacient, ga poznam po frisu. Tko zahojenega človeka pa že dolgo ne... Enkrat sem pozabila novo mesečno kupit, se zgodi. Se me je spravil buzerirat tam na busu, kot da mu je to zadnji fun v lajfu. Ker mi je bil že znan iz pripetljajev z mojo sestro, se rahlo nisem pustila pretirano vznemirjat, tko da mi je iz same nemoči 'moral' zaplenit mesečno. Ker smo pač dekleta v štiklih in srajčkah ob 6h zjutraj najbolj znane ponarejevalke mesečnih... :nonono:
Sestri je pa pol ure utrujal, ker je imela namesto dijaške, mesečno za občane (torej dražjo, namesto cenejše!). Baje jo je s takim užitkom maltertiral tam, da predvidevam, da je v svojem otroštvu premučil kako žival do dve.

JocoS
14.04.2006, 09:27
Hmmm,Katrin,se kar strinjam z vsem,kar si napisala;)

-Odzdravim,če me pozdraviš.

-Tudi sam nič rad ne vidim sodelavca z GSMjem na ušesu.Z strani naše ustrezne službe smo bili že opozarjeni-sporočilo na Oglasni tabli,pa nekaterim ne zaleže...:nonono: :dontknow: .Če takega prekrškarja-(ZVCP) opazi kdo od naših kontrolorjev,mu napiše poročilo in se mu "odtrga" 5 % od plače...Vem pa vsaj za enega,ki res veliko telefonari med vožnjo...

-Kot splošno v življenju,je tudi pri nas nekaj "ekstremov"...ljudi,ki mogoče preveč striktno izvajajo delovne naloge(kontrola voznine in mes. kart)...sam sem mislim,da med najbolj tolerantnimi vozniki;imaš,nimaš,manjka,pozabil mesečno...ma,ni problema:) ;) ...čeprav pa po drugi strani se mi zdi malo "bed":sam moram sinu kupit mesečno za Kambus-skoraj 8.000...ali pa npr. v določenih trgovinah ti bodo menjali kak večji bankovec za tolar ali 2:evil: :veryevil: ...saj red mora bit(čeprav slab:clown: :) :rolling: ;) )....

Katrin,čimanj slabih izkušenj z nami ti želim...SE VIDIMO...:) ;)

Katrin
15.04.2006, 07:58
-Kot splošno v življenju,je tudi pri nas nekaj "ekstremov"...ljudi,ki mogoče preveč striktno izvajajo delovne naloge(kontrola voznine in mes. kart)...sam sem mislim,da med najbolj tolerantnimi vozniki;imaš,nimaš,manjka,pozabil mesečno...ma,ni problema:) ;) ...čeprav pa po drugi strani se mi zdi malo "bed":sam moram sinu kupit mesečno za Kambus-skoraj 8.000...ali pa npr. v določenih trgovinah ti bodo menjali kak večji bankovec za tolar ali 2:evil: :veryevil: ...saj red mora bit(čeprav slab:clown: :) :rolling: ;) )....

Jaz nimam nič proti preverjanju mesečnih, imam pa proti maltretiranju. Najprej jo hoče mal za pogledat. Pol te vpraša kaj je kle narobe. In potem se to uganjevanje, kaj je kle narobe nadaljuje čez 3 postaje in ti tam zdiš pri njemu kot limona, ker je njemu do družbe ob 6h zjutraj.

JocoS
15.04.2006, 09:52
Jaz nimam nič proti preverjanju mesečnih, imam pa proti maltretiranju. Najprej jo hoče mal za pogledat. Pol te vpraša kaj je kle narobe. In potem se to uganjevanje, kaj je kle narobe nadaljuje čez 3 postaje in ti tam zdiš pri njemu kot limona, ker je njemu do družbe ob 6h zjutraj.

Saj ti verjamem,Katrin,da zna biti precej nerodno:dontknow: :mad: :veryevil: :) ;)
Eni jih prav radi gleda(mo)jo(mesečne karte):) ;) ...ali pa si mu simpatična in te hoče spoznat:?: :dontknow: :) ;)
Kar se pa družbe ob 6ih tiče...naš delovni dan se lahko začne tudi okoli 2ure zjutraj:blush: :mad: :veryevil:

100 ljudi,100 čudi...meni te vrste "spoznavanja"-maltretiranja ni všeč...