Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : FDV - predavanja v anglescini

nofear2009
17.04.2006, 18:34
Sem malo brskal po spletni strani FDV in zasledil, da obstajajo predmeti, ki so predavani v anglescini. Nekdo je tudi omenil, da na FDV-ju dela en ameriski profesor....ka mi lahk kak fdv-jevc/ka malo razlozi kateri predmeti so predavani v angli (za mednarodne odnose) ? tnx

TuNina
17.04.2006, 18:38
mogoce bi raje tu vprašal: http://www.ssfdv.org/forum/

nofear2009
17.04.2006, 19:13
Sem ze poskusil in samo, ce si clan, lahko odgovarjas in postavljas nove teme...vseeno hvala

TuNina
17.04.2006, 19:14
a se je tako težko registrirat?

nofear2009
17.04.2006, 19:37
LOL....ce bi vedo kje se registrirati bi se ze zdavnej! a mi lahk pomagas...? sm ravnokar na forumu (hvala za link) in iscem info

Katrin
17.04.2006, 20:57
Stvar je res zagonetna... forum, na katerem se ne da registrirat...

fancy
17.04.2006, 21:04
LOL....ce bi vedo kje se registrirati bi se ze zdavnej! a mi lahk pomagas...? sm ravnokar na forumu (hvala za link) in iscem info

Za začetek poskusi pod prijava desno zgoraj :)

Katrin
17.04.2006, 21:14
Želodec me boli od tako pametnih ljudi.

nofear2009
17.04.2006, 23:40
Stvar je res zagonetna... forum, na katerem se ne da registrirat...

Ummm....kaj poskusas bit sarkasticna? Ker se res ne mores registrirati (zgleda)....rabis geslo, ki ga po mojem dobijo samo fdv-jevci

nofear2009
17.04.2006, 23:42
Za začetek poskusi pod prijava desno zgoraj :)

Ja, samo prijava ni isto kot registracija....vseeno hvala;)

nofear2009
17.04.2006, 23:44
Vseeno, a mi lahko kdo pove, ce so predavanja v angli sploh mozna na FDV....in se eno bolj specificno vprasanje...ce se prijavis za erazma ali kak drug program za izmenjavo, kaj se da pogodbo za eno leto podaljsati ali je potrebno it nazaj domov al pa kam drugam?

Lilly the Bear
18.04.2006, 00:52
www.fdv.uni-lj.si

Na strani maš vse informacije, vključno s številko do mednarodne pisarne, ki skrbi za socrates erasmus programe.

Kar se tiče pa predavanj v angleščini, mislim da je najboljše, če vprašaš v referatu - so najbolj informirani in relativno prijazni.

ARMEDhodzic
18.04.2006, 07:28

Ne vem a si ti slep/a ali samo jaz vidim napis "Registriraj se"?

:evil:

TuNina
18.04.2006, 12:40
evo, še direkten link do registracije: http://www.ssfdv.org/forum/profile.php?mode=register&agreed=true

če pa ti še zdaj ne bo ratalo, si pa res pravi material za mednarodne odnose.

nofear2009
18.04.2006, 23:08
Ves, sem kliknil na link in me je pripeljal do registracije...pocutim se kot totalen bedak...to mi ni podobn. Mam dobr spomin in se ne spomnem linka "Registriraj se" nad linkom "Prijava"....pustmo zdej to....ej, res thnx vsem ;))

namgyal
19.04.2006, 19:21
Zdaj pa mene zanima - a obstajajo predavanja (zgolj) v angleščinI?

Namreč, po naši zakonodaji to načeloma ne bi smelo biti možno.

Katrin
19.04.2006, 20:34
Ummm....kaj poskusas bit sarkasticna? Ker se res ne mores registrirati (zgleda)....rabis geslo, ki ga po mojem dobijo samo fdv-jevci

Ravno nasprotno, dejansko sem šla gledat, kje bi se dalo registrirat. Sem tudi poslala zajedljiv mail adminu, pa me ne šmirgla.

Lilly the Bear
19.04.2006, 20:50

Kaj pa tuji študentje? Nekaj jih celo je, kljub temu da si ne bi mislili.

nofear2009
20.04.2006, 02:32
Vem, da je ena omenla, da so imeli predavanja pri enem predmetu (zgolj) v anglescini...mislim, da se je slo za Zgodovino evropske ideje.

nofear2009
20.04.2006, 02:33
Ravno nasprotno, dejansko sem šla gledat, kje bi se dalo registrirat. Sem tudi poslala zajedljiv mail adminu, pa me ne šmirgla.
Hvala za tvoj trud ;)

Davor
20.04.2006, 08:10

Torej se mora tuji predavatelj naučiti slovensko, če želi predavati pri nas in biti hkrati tudi nosilci predmetov? No, potem mnogi veselo kršijo ta zakon...

namgyal
20.04.2006, 08:38
Kolikor vem, dva zakona (Zakon o visokem šolstvu in t.i. "jezikoslovni" zakon) določata, da morajo biti javne prireditve/diskusije tudi v slovenščini. Konkretno v zvezi z visokošolskimi predvanji pa je, kolikor mi je znano, tako, da naj bi bili javnopotrjeni programi slovenskih univerz tudi v slovenskem jeziku. Se pravi, naj bi bilo poskrbljeno za prevod, če potekajo v tujem jeziku. Prav gotovo mnogi kršijo ta dva zakona, o tem sploh ne dvomim.

Ampak zanimala me je povsem konkretna praksa. Ker sem pač firbec.

miss.m
21.04.2006, 21:15
na FDVju se predavanja izvajajo izključno v angleščini za erasmus študente, vendar naćčeloma poleg te "angleške" skupine obsjata tudi "slovenska".

načeloma naj te torej ne bo strah angleških predavanj, ker niso stalna praksa.

in ja,obstaja nek predavatelj iz amerike, ki predava mislim da predmet analiza politik (o tem nisem povsem prepričana).

če je na obisku kakšen gostujoč predavatelj, je pa ponavadi kar samo v angleščini, saj na žalost profesorji tiho predpostavijo naše znanje angleščine in se malo požvižgajo na zakone.

FDVjevka - spletni forum - je pa koristno pogledat. upam da ti je do sedaj že uspelo se registrirat. dostop pa je neomejen. torej se na ta forum lahko registrira kdorkoli

zasledila sem še vprašanje o izmenjavah. kot ti je že nekdo svetoval, pokliči v mednarodno pisarno. hkrati se pa tudi zavedaj,. da boš bolj težko 2 leti ostal v tujini pod dvema različnima programoma iz ponudbe erasmusa. naval za izmenjave je na FDVju velik in prednost se običajno daje tistim, ki še niso izkoristili te možnosti ...

Lilly the Bear
21.04.2006, 22:06
Kolikor vem, dva zakona (Zakon o visokem šolstvu in t.i. "jezikoslovni" zakon) določata, da morajo biti javne prireditve/diskusije tudi v slovenščini. Konkretno v zvezi z visokošolskimi predvanji pa je, kolikor mi je znano, tako, da naj bi bili javnopotrjeni programi slovenskih univerz tudi v slovenskem jeziku. Se pravi, naj bi bilo poskrbljeno za prevod, če potekajo v tujem jeziku. Prav gotovo mnogi kršijo ta dva zakona, o tem sploh ne dvomim.

Ampak zanimala me je povsem konkretna praksa. Ker sem pač firbec.

Ne vem kako je s podiplomskim študijem, ampak jaz imam letos 2 predmeta v angleščini, ker predavata dva gostujoča predavatelja: italijanka in američan.

nofear2009
27.04.2006, 23:05
na FDVju se predavanja izvajajo izključno v angleščini za erasmus študente, vendar naćčeloma poleg te "angleške" skupine obsjata tudi "slovenska".

načeloma naj te torej ne bo strah angleških predavanj, ker niso stalna praksa.

in ja,obstaja nek predavatelj iz amerike, ki predava mislim da predmet analiza politik (o tem nisem povsem prepričana).

če je na obisku kakšen gostujoč predavatelj, je pa ponavadi kar samo v angleščini, saj na žalost profesorji tiho predpostavijo naše znanje angleščine in se malo požvižgajo na zakone.

FDVjevka - spletni forum - je pa koristno pogledat. upam da ti je do sedaj že uspelo se registrirat. dostop pa je neomejen. torej se na ta forum lahko registrira kdorkoli

zasledila sem še vprašanje o izmenjavah. kot ti je že nekdo svetoval, pokliči v mednarodno pisarno. hkrati se pa tudi zavedaj,. da boš bolj težko 2 leti ostal v tujini pod dvema različnima programoma iz ponudbe erasmusa. naval za izmenjave je na FDVju velik in prednost se običajno daje tistim, ki še niso izkoristili te možnosti ...

Ja, sej....baje se da prijaviti na erazmus brez problema, kljub velikim interesom ljudi. sej, na forumih sem tud probo, samo se niso cist nc odgovoril...tak, da bom mogo se mal pocakat :shy: