Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zakaj se norčujemo iz plemen?

Gvido
18.04.2006, 04:38
Gledam na TV slovesnosti cerkve ob praznovanju velike noči, avdienco, cirkus okrog kardinalov, pa zlate kipe, križe, halje,... Pa mi na pamet pade, ja saj to je pa tko kot pri afriških obredih. Pa se sprašujemo, le kako morejo biti tko neumni, da verujejo v tiste njihove čarovnije in njihov dežji ples. Kako morejo biti tako primitiven narod, da se gredo mazat z ilovico po obrazu, na glavo dajat perje nojev, ...
Enaka ceremonija kot v Vatikanu, le z manj blišča.

Ne vem, a se motim?

galeb
18.04.2006, 05:19
Se mi zdi, da si kar zadel

mumbley
18.04.2006, 08:01
Po moje so večji primitivci vsi tisti, ki cerkvi darujejo denar ali materialne dobrine. Prej bo v puščavi 30 dni nepretrgoma padal dež, ker neko ljudstvo pleše, kot pa bo cerkev dala kakšno trohico lačnim in revnim.

Niny
18.04.2006, 08:13
Tud men se ne zdi hokus-pokus plemen nič drugačen, kot čaščenje trupla na križu.

mrjerry
18.04.2006, 09:40
Stos je v tem, da je to truplo od mrtvih vstalo ;)

A ti je zdej jasno?

nattka
18.04.2006, 09:45
Gledam na TV slovesnosti cerkve ob praznovanju velike noči, avdienco, cirkus okrog kardinalov, pa zlate kipe, križe, halje,... Pa mi na pamet pade, ja saj to je pa tko kot pri afriških obredih. Pa se sprašujemo, le kako morejo biti tko neumni, da verujejo v tiste njihove čarovnije in njihov dežji ples. Kako morejo biti tako primitiven narod, da se gredo mazat z ilovico po obrazu, na glavo dajat perje nojev, ...

Ne vem, a se motim?

:2thumbs: strinjam

roxa
18.04.2006, 09:59

Ne vem, a se motim?

ja motiš se....men se zdijo bolj brihtni že zato ker so v stiku z naravo, ( svojim izvorom)
časčenje plemen in Vatikan tu je ogromna razlika:approve:

papa_roach
18.04.2006, 11:36
ja motiš se....men se zdijo bolj brihtni že zato ker so v stiku z naravo, ( svojim izvorom)
časčenje plemen in Vatikan tu je ogromna razlika:approve:

se čisto strinjam da je razlika ogromna .......... plemena časijo naravo da jim pomaga pri osnovnem preživetju .......... po celem svetu je bilo nekoč tako ............ vsi predniki so imeli podobna čaščenja v preteklosti

od njih bi pa lahko se zgledovali po sožitju z naravo ki je v današnjem svetu pri nas ljudeh moderne dobe primanjkuje

metamorf
18.04.2006, 11:50

Ne vem, a se motim?

A zakaj se norčujemo iz plemen? Morda zato, ker zaradi tega ne pride do požigov veleposlaništev?

SPAM
18.04.2006, 12:15

Ne vem, a se motim?

zadel žebljico na glavico :D

sej če podrobno pogledaš katerokoli ljudstvo in katerokoli vero se vse vrti okrog obredov in hokus pokusa.. samo pač kristjani mislijo da so s svojo vero glavni in mislijo da njihova vera pač nima kakih hokus pokus obredov.. njim se očitno zdi častit kipce ipd bulšit nekaj normalnega... ples dežja ali kar koli drugega pri drugih verstvih imajo pa za bogokletstvo , poganstvo ipd. skratka... no comment

roxa
18.04.2006, 12:31
se čisto strinjam da je razlika ogromna .......... plemena časijo naravo da jim pomaga pri osnovnem preživetju .......... po celem svetu je bilo nekoč tako ............ vsi predniki so imeli podobna čaščenja v preteklosti

od njih bi pa lahko se zgledovali po sožitju z naravo ki je v današnjem svetu pri nas ljudeh moderne dobe primanjkuje

potolažim te lahko tko, da se ljudje obračajo k naravi in tko je prav....

Niny
18.04.2006, 12:34
Stos je v tem, da je to truplo od mrtvih vstalo ;)

A ti je zdej jasno?

No ja, pol pa vera v zombije. :approve: :approve: Iste pravljice.

papa_roach
18.04.2006, 13:15
potolažim te lahko tko, da se ljudje obračajo k naravi in tko je prav....

se obračajo nič ne rečem .... vedno bolj - prav je tako

sam je tega še vedno premalo ..... tudi zaradi načina življenja

roxa
18.04.2006, 13:22
se obračajo nič ne rečem .... vedno bolj - prav je tako

sam je tega še vedno premalo ..... tudi zaradi načina življenja

važno je tvoje notranje jedro....kaj si...do drugih je pa itak bolje biti zadržan...

spoštovanja predvsem ni, ne do sebe ne do ljudi...kajšele narave...
in to je tisto, kar mi nimamo-plemena pa imajo....

papa_roach
18.04.2006, 13:29
važno je tvoje notranje jedro....kaj si...do drugih je pa itak bolje biti zadržan...

spoštovanja predvsem ni, ne do sebe ne do ljudi...kajšele narave...
in to je tisto, kar mi nimamo-plemena pa imajo....

saj :2thumbs:

roxa
18.04.2006, 13:36
In zato smo uničili in zatrli vse lepo okrog sebe:(

predvsem me boli uničenje indijancev in kraja njihove zemlje....da o drugem sranju ne govorim lahko sam zamorjena ratam:evil:

papa_roach
18.04.2006, 13:44
ma saj je blo isto v afriki pa v aziji ........ uveljavljanje zakona močnejšega - podjarmit nekaj in postavit svojo oblast ... češ več sem kot vi in sem zato nad vami

......... žalosten odraz preteklosti

roxa
18.04.2006, 13:45
poleg tega so afričani najbolj izkoriščan narod...grozno res grozno...okoriščajo se z njimi z vseh strani....od suženjstva dalje:evil: :(

roxa
18.04.2006, 13:46
ma saj je blo isto v afriki pa v aziji ........ uveljavljanje zakona močnejšega - podjarmit nekaj in postavit svojo oblast ... češ več sem kot vi in sem zato nad vami

......... žalosten odraz preteklosti

tu se vprašam...kdo je primitiven?

papa_roach
18.04.2006, 14:02
glede razvoja in napredka na vseh področjih življenja so bili beli osvajalci definitivno bolj napredni

primitivnost se je pa kazala do odnosa so drugih ljudi in do drugačnega kar so srečevali na osvajanjih .......... v večini primerov so jih "primitivna" ljudstva lepo sprejela kar so izkoristili z uničevanjem in izkoriščanjem

sami niso bili sposobni sprejet njih in so dokazali svojo primitivnost pri medčloveških odnosih in odnosu do narave in drugih živih bitij

roxa
18.04.2006, 14:06
sami niso bili sposobni sprejet njih in so dokazali svojo primitivnost pri medčloveških odnosih in odnosu do narave in drugih živih bitij

eee...to sem hotla slišat...

papa_roach
18.04.2006, 14:08
no sam da se zastopimo :) :) :)

SPAM
18.04.2006, 14:54
tu se vprašam...kdo je primitiven?

jst :D

galeb
18.04.2006, 18:21
Stos je v tem, da je to truplo od mrtvih vstalo
To seveda nekaj spremeni. Vendar ne glede na to je cascenje cesarkoli bolj podobno truplu kot vstajenju.

roxa
19.04.2006, 07:20
nihče ni in nikoli ne bo ustal....to so sredstva manipulacije, ki so skvarila krščanstvo:D

miss K.Ritika
19.04.2006, 11:17
jaz se ne norčujem,prav lušno mi je gledat kakega,ki skače z lulekom v štoli:P :D

galeb
19.04.2006, 15:26
Roxa, saj te razumem da tako mislis, nikjer se nisi videla cesa podobnega in poleg tega ti noben se ni ponudil kaksne sprejemljive razlage, se najmanj pa kristjani. Toda to seveda ne pomeni da imas prav - da bi morebitno vstajenje Kristusa razumeli je potrebno ovesti svojih omejitev in dopustiti moznost, da obstaja se kaj cesar sami ne razumemo dobro.

Kar je Kristus naredil je sicer precej izjemno a ne neponovljivo. Napaka kristjanov je, da Kristusovo vstajenje jemljejo kot kronski dokaz, da je bil Kristus eden in edini Bozji Sin in hrkrati Bog sam obenem. Ni napaka prepricanje, da je vstal od mrtvih ampak interpretacija kaj to vstajenje pomeni.

Jezusovo celo zviljenje je zelo zgoscen, na eni strani simbolicen obenem pa tudi dejasnki prikaz kako poteka duhovni razvoj cloveka, ki se zakljuci z razvetljenjem. Glede na to, da so razvojen faze, ki jih Jezus s svojim zivljenjem uprizori, zelo napredne in jih vecina clovestva tudi danes niti priblizno se ni dosegla, je razumljivo, da vecina ljudi to lahko le priblizno razume ali pa sploh ne.

Cvetlični deček
19.04.2006, 17:51
Krščanstvo se je razvilo iz poganske mitologije, sem zadnjič slišal.

Sicer pa je krščanska tradicija je del slovenskega kulturnega izročila tako da se nimaš kej norčevati iz nje

pk
19.04.2006, 18:13
:approve:
Vseskozi trdim, da imamo plemenske navade:D
Le zakaj potem vedno naletim na zgražanje:dontknow:

roxa
20.04.2006, 05:59
Roxa, saj te razumem da tako mislis, nikjer se nisi videla cesa podobnega in poleg tega ti noben se ni ponudil kaksne sprejemljive razlage, se najmanj pa kristjani. Toda to seveda ne pomeni da imas prav - da bi morebitno vstajenje Kristusa razumeli je potrebno ovesti svojih omejitev in dopustiti moznost, da obstaja se kaj cesar sami ne razumemo dobro.

Kar je Kristus naredil je sicer precej izjemno a ne neponovljivo. Napaka kristjanov je, da Kristusovo vstajenje jemljejo kot kronski dokaz, da je bil Kristus eden in edini Bozji Sin in hrkrati Bog sam obenem. Ni napaka prepricanje, da je vstal od mrtvih ampak interpretacija kaj to vstajenje pomeni.

Jezusovo celo zviljenje je zelo zgoscen, na eni strani simbolicen obenem pa tudi dejasnki prikaz kako poteka duhovni razvoj cloveka, ki se zakljuci z razvetljenjem. Glede na to, da so razvojen faze, ki jih Jezus s svojim zivljenjem uprizori, zelo napredne in jih vecina clovestva tudi danes niti priblizno se ni dosegla, je razumljivo, da vecina ljudi to lahko le priblizno razume ali pa sploh ne.

kaj sem jaz napisala....da ustati od mrtvih ni mogoče...telesno ne....kar se pa tiče tvojega posta-lepo si napisal se strinjam;) :)

roxa
20.04.2006, 06:00

zato, ker ljudje preprostih stvari ne razumejo:D

Pikado
20.04.2006, 18:21
Zakaj so države uničevala plemena kjerkoli so naletela na njih...ker pleme ne potrebuje države, država pa ne mara ljudi, ki niso pod državno kontrolo...pleme svojih ritualov ne uporablja za kontrolo ljudi, ampak je to način življenja članov plemena, država pa rituale uporablja izključno zaradi kontrole nad ljudmi....

galeb
20.04.2006, 19:00
kaj sem jaz napisala....da ustati od mrtvih ni mogoče...telesno ne....kar se pa tiče tvojega posta-lepo si napisal se strinjam
Jaz pa nisem mislil reci, da ni mogoce telesno vstajenje, ampak da je pomen vstajenja in kako je bilo izvedeno vecini ljudi nepoznan. Obicajen clovek si niti predstavlja ne kaj vse je mogoce, kako bi si le, ko pa je ovit v kopreno iluzije, ki jo zamenjuje za resnicnost. Onkraj materije je svetloba, luc, luc zavesti in ko clovek z ravojem preko stevilnih inkarnacij to luc privede vse do materialne ravni mu skorajda nic vec ni nemogoce.
Skeptiki seveda dvomijo, vendar je to razumljivo, brez iskanja nikomur ni izdano...

Pikado
20.04.2006, 19:32
Ko človek svojo slepoto privede do tega, da začne verjeti v njo...potem je vse mogoče, pravi palček Smuk...
Kdaj se človeku posveti...ko ga nekdo močno poči s kolom po glavi...svetloba je samo trenutek....potem je tema in tudi človeški strah je ne more spremeniti v svetlobo....

galeb
20.04.2006, 21:23
Se mi je dozdevalo ja, da svojo modrost crpas iz risank, kar tako naprej. :2thumbs:

Pikado
21.04.2006, 03:58
V risankah je vse možno....ravno tisto kar hočeš ti na vsak način postati....tudi vstajenje od mrtvih....

roxa
21.04.2006, 06:32
Zakaj so države uničevala plemena kjerkoli so naletela na njih...ker pleme ne potrebuje države, država pa ne mara ljudi, ki niso pod državno kontrolo...pleme svojih ritualov ne uporablja za kontrolo ljudi, ampak je to način življenja članov plemena, država pa rituale uporablja izključno zaradi kontrole nad ljudmi....

jako dober izgovor za pobijanje in preganjanje primitivnih ljudstev:veryevil: ;)

galeb
21.04.2006, 07:14
Pikado, ce vidis svetlobo le ko te kdo tolce po glavi, ne pomeni da je to edini nacin.

Medved Pu
21.04.2006, 20:29
Reci našim plemenskim navadam Kolektivno nezavedno po Jungu, pa te bodo vsi zadovoljno trepljali in ti hoteli obirati bolhe, kakšen se bo še posebno lepo našopiril in ti ponudil banano..:rolling: