Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nega obraza

shema
18.04.2006, 10:16
optimalna nega obraza
mleko + tonik + krema, vsako jutro in vsak večer....
a mora bit res vse od iste firme, al lahko mal mešaš?
ker namreč jst sm lene sorte in sem dosedaj lepo sam uporabljala čistilni gel + kremo....

ima katera izkušnje, zanima me primerjava kozmetike collistar : occitane....

kaj pa čiščenje kože pri kozmetičarki?

tnx:)

Goody
18.04.2006, 10:20
Lepotni nasveti (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=415&article_id=155415060314095704111&cid=415) -tuki boš mogoče kaj pametnega našla ;)

shema
18.04.2006, 12:00
sorry queen, sam tam ni ama nč....ažurnosti pa tut še niste (niso) glih jemal....

Goody
18.04.2006, 12:03
ne mene zraven mešat :P :clown:

lej jst pri koži nič ne kompliciram in se mi zdi, da je boljš tko. Lepo vsak večer spucat kožo, z mlekom in jo namazat s kremico. Pa zjutraj tudi s kremico pol pa puder in maska oz lišpanje :D S tem, da uporabljam čist naravne kreme, ne te umetne odišavljene in mam lepo kožo. Razn pred menstruacijo k dobim mal mazolčkov. uporabljam pa bubhen kremo, ker je s kalendulo in ognjičem :approve:

tole kremico za obraz: http://www2.shrani.si/files/01181140430265.jpg

Nikka06
18.04.2006, 12:14
Baje je pomembno izbrat pravilno kremo. Drugace pa se morem pohvalit da odkar ne jem vec sirov se je moja koza lepo popravila, nic vec mozoljev, niti med mesecnim ciklusom...

Morena
18.04.2006, 12:37
optimalna nega obraza
ker namreč jst sm lene sorte in sem dosedaj lepo sam uporabljala čistilni gel + kremo....

To, da mora biti nujno vse od iste firme, je en navaden bulšit. Vsaka firma ima ponavadi ene izdelke dobre in ene slabe. In od povsod pač izbereš tiste, kateri imajo najboljše sestavine - ki najbolj pašejo na tvojo kožo (ali imaš mastno ali suho ali mešano).

Če imaš mastno (za suho to ni pomembno), bodi pozorna na to, da uporabljaš takšne izdelke, ki ne mašijo por (so torej nekomedogeni). Ne smejo vsebovati pri sestavinah naslednjih reči: acetylated lanolin (alcohol), lauric acid, isopropyl isostearate, isopropyl myristate, isopropyl palmitate, isostearyl isostearate, isononyl isononanoate, myristyl lactate, myristyl myristate, stearyl heptanoate, cetearyl alcohol+ceteareth20, laureth-4, oleth-3, cocoa butter, coconut butter, coconut oil, ethylhexyl palmitate, (poly)glyceryl-3-diisostearate, hexadecyl alcohol, isocetyl stearate, isodecyl oleate, octyl palmitate, octyl stearate, oleyl alcohol, steareth 10, stearyl heptanoate, caprylic/capric trigliceride.

Bodi tudi pozorna pri vseh izdelkih, da nimajo na prvih mestih alkohola (alcohol, alcohol denat., isopropyl alcohol, benzyl alcohol, ethanol, ethyl alcohol, methanol, alcohol SD), saj ta pač ne paše na kožo. Pomembno je tudi, da imajo izdelki čimveč antioksidantov (kateri preprečujejo prehitro staranje in zavirajo delovanje prostih radikalov): vitamin A (retinol, retinyl palmitate), vitamin E (tocopherol, tocopheryl acetate, alpha-tocopherol, tocotrienol), vitamin C (ascorbic acid, ascorbyl palmitate, magnesium ascorbyl phosphate), aminokisline, encimi (superoxide dismutase, ecatalase), koencimi (lipoic acid, Q10), (bio)flavonoidi, beta karoten, selen (selenium), cink (zinc), ekstrakt/olje grozdnih pečk (grape seed extract/oil ali vitis vinifera), zeleni in beli čaj (green, white tea, ali camelia sinesis, camelia oleifera), kinetin.

Pomembno je tudi, da čez dan uporabljaš kremo, ki ima dobro UV zaščito (odlična je SuperDefense od Clinique (cena je sicer manj odlična, za 50ml boš odštela 12k, ampak ima zanesljivo uv zaščito in je AOK bomba), potem je dobra tudi od L'Occitane olivna s spfjem 15 (za normalno kožo) in L'Occitane s karitejem s spfjem 15 (za suho kožo)). Ponoči UV zaščite ne rabiš, torej uporabiš tudi takšno kremo, ki je ne vsebuje (super so od Garnier Fresh za normalno in Total Comfort za suho).

Jaz uporabljam zjutraj in zvečer gel od Lusha - The Olive Branch ali pa Lush - Sonic Death Monkey (dobri so tudi Scheller - Mineral Balance Waschgel, Garnier - Fresh gel, Penaten - Schaumspaß Hände und Gesicht), potem kožo osvežim ali z Vichy tonikom za suho in občutljivo kožo ali pa Garnier Essential (zeleni ali roza) ali pa L'Occitane - nežna vodica s karitejem. Za čez dan od Clinique SD ali olivna od L'Occitane, za čez noč pa Garnier Total Comfort. Mejkap pucam torej z gelom in potem še z Vichyjem 3in1, če je bil bolj na hard.

S kozmetičarkami pa izkušenj nimam, ampak kolikor mi je znano, nimajo ponavadi pojma o ničemer.
Pa s Collistar negovalno kozmetiko tudi nimam izkušenj. Bi pa rekla, da je L'Occitane boljša.

sem si malo pomagala s: http://www.planet-lepote.com/15.html - si preberi, ful uporabna reč, pa forum je tudi zelo poučen, ni kr eno nalaganje

dvojčica
19.04.2006, 07:05
Meni je super čistilna vodica od Matisa, v taki oranžni flaški, vitaminska linija, 100ml. Primerna tudi za odstranjevanje ličil okrog oči. :)

shema
21.04.2006, 09:25
tnx morena, pomagal:-))

prvošla sem si gel za umivanje od l'occitana olivnega in sivkin tonik....mal se že vid....sta pa ful dobra....

kar se pa vichyja tiče, je pa to en sranje....men se je čez dan na čelu nabral maščobe, skor za eno solato zabelt....

Sacha
21.04.2006, 09:56
Ja kar se tiče tega z Vichy-jem je res, čeprav prisegam na to znamko, sam kaj narest, da nimaš tolk mastne kože?

shema
21.04.2006, 11:34
Ja kar se tiče tega z Vichy-jem je res, čeprav prisegam na to znamko, sam kaj narest, da nimaš tolk mastne kože?

ja kok lohk prisegaš nanj?:nonono: :rolling:

kaj narest, manj mastn jest, hormone zrihtat (nemogoče:D ) pa taprave kremce uporabljat....in sevede verjet:blush: :kisses:

Sacha
21.04.2006, 11:43
ja kok lohk prisegaš nanj?:nonono: :rolling:

kaj narest, manj mastn jest, hormone zrihtat (nemogoče:D ) pa taprave kremce uporabljat....in sevede verjet:blush: :kisses:

Ja lubica, to bo! :D:D:D

MyWay_SI
21.04.2006, 13:04
bom spodoben pa ne bom povedal, kaj je najbolš za dobro negovan ksiht :approve:

ampak enim je že jasn na kaj mislm :veryevil:

roxa
21.04.2006, 16:18
optimalna nega obraza

najbolj pomembno je da ugotoviš kakšne vrste je tvoja koža...in si na osnovi tega kupuješ potrebno...sigurno je potrebno uporabjlati kar si zgoraj naštela in v drugačnih letnih časih drugačne kreme...

jaz osebno prisegam na clinians-mi odgovarja, ker imam suho kožo...le da mleka zjutraj ne uporabljam, ampak sam zvečer takrat si za nego vzamem več časa...in vse po vrsti uredim, dobro je pa tudi uporabiti piling vsaj dvakrat tedensko...:)

tudi puder mora biti primeren-da ti ne dela škode tam kjer se trudiš

nattka
21.04.2006, 21:44
Imam suho in občutljivo kožo ... ( pa že mal staro:blush: )

Dr. Hauschka ... odlična naravna linija ... Rožna dnevna krema pod njo pa Dnevna vlažilna emulzija ...
občasno uporabim Rožno masko za obraz ( za kožo po 30-tem)
samo tonika ne uporabljam, pred časom sem na vsakega dobila reakcijo, zdaj pa ne eksperimentiram več ...

puder in dekorativna kozmerika pa največ od Isadore ...

korenje
23.04.2006, 12:56
najlepsi obraz je naravni obraz (mnenje moskega)

fancy
23.04.2006, 12:58
bom spodoben pa ne bom povedal, kaj je najbolš za dobro negovan ksiht :approve:

ampak enim je že jasn na kaj mislm :veryevil:

:rolling: :rolling: :D

nattka
23.04.2006, 16:48
najlepsi obraz je naravni obraz (mnenje moskega)

ampak da bi bil naravni obraz lep ... ga je treba negovati ...
(mnenje ženske ...)

korenje
23.04.2006, 16:50
khm, ce ga negujes, postane obraz sinteticni. takih nocmo.

fancy
23.04.2006, 16:52
ampak da bi bil naravni obraz lep ... ga je treba negovati ...
(mnenje ženske ...)

Nattki verjamem za mnenje ženske :approve:
Korenčku kot mnenju moškega :nonono: :nonono:

nattka
23.04.2006, 17:11
khm, ce ga negujes, postane obraz sinteticni. takih nocmo.

nisem imela v mislih ličenja kot takega ampak vsakodnevno nego ...

korenje
23.04.2006, 17:14
kva je to? mazanje z indijskim blatom?

Verbal
23.04.2006, 17:32
Tisto je zemlja.
A jo boš naročil?

pinky
23.04.2006, 17:49
gledala sem enkrat eno oddajo - spraševali so moške. ali majo raje naličene ali nenaličene ženske

vsi so rekli nenaličene

potem so jim pokazali dvojčici - eno nenaličeno in eno naličeno - in vsi so rekli da je druga lepša

fancy
23.04.2006, 17:52
Moška dvoličnost pač :nonono:

nattka
23.04.2006, 17:58
gledala sem enkrat eno oddajo - spraševali so moške. ali majo raje naličene ali nenaličene ženske

vsi so rekli nenaličene

potem so jim pokazali dvojčici - eno nenaličeno in eno naličeno - in vsi so rekli da je druga lepša

pinky ...:2thumbs: :2thumbs:

Verbal
23.04.2006, 18:10

vsi so rekli nenaličene

Smislno enako velja, če vprašajo ženske, ali imajo raje prijazne tipe ali barabe in jim nato pokažejo video posnetek obnašanja obeh vrst primerkov.

solsikke
23.04.2006, 18:19
vsi so rekli nenaličene

Aham, me zanima kok bi se v tem primeru recimo mdg spraševal, kako imajo nekatere osebe prekipevajoč erotični naboj http://forumi.siol.net/showthread.php?p=690927#post690927

:dontknow:

http://deansplanet.com/images/celebs/celebs_without_makeup/penelope_cruz_2.jpg

korenje
23.04.2006, 18:29
lol... ta baba je ze po naravi grda. desna je pa kot lutka.

solsikke
23.04.2006, 18:33
Korenček, ti itak nisi merodajen :D

Katera je pa tebi lepa? :dontknow:

korenje
23.04.2006, 18:50
Korenček, ti itak nisi merodajen :D

Katera je pa tebi lepa? :dontknow:

hmm... mora bit blond, mode oci, suha, dovolj visoka...
neki v stilu britney spears? :p :rolling:
ceprov so izjeme... naprimer nina osenar :p

pinky
23.04.2006, 19:03
izvoli nenaličeno britney spears:

http://www.extremefunnyhumor.com/img/224.jpg

http://media.skoopy.com/misc/celebs_without_makeup/Britney-Spears.jpg

korenje
23.04.2006, 19:13
aja, britney pr 20 letih... :p
ne ta ka so jo cigareti in nepravilna prehrana unicl...

TuNina
23.04.2006, 19:14
mora bit zlo lepo v tvojem rožnatem fantasy svetu..

korenje
23.04.2006, 19:19
temu se rece temeljita selekcija.

Verbal
23.04.2006, 19:20
Kako se že konča refren pesmi Malo tu malo tam?

korenje
23.04.2006, 19:20
btw, tisto da so nenalicene lepse od nalicenih velja za ljudi ki se prehranjujejo z normalno hrano, ne pa te americanke, ki so ze tko pujsaste...

pinky
23.04.2006, 19:29
mora bit zlo lepo v tvojem rožnatem fantasy svetu..sam nobena od idealnih noče vanj....

Morena
23.04.2006, 19:29
Za moje pojme, če je ženska naravno lepa, bo tudi naličena lepa (oz. če se poslužim reka od Loesje 'vsa šminka tega sveta ne bo mogla skrit njene lepote', hehe). Če je pa naravno grda, ji pa nobena fasada ne bo kaj dosti pomagala.
Ampak tudi 'naravno lepoto' treba negovati z ustrezno negovalno kozmetiko (ne govorim o dekorativni).

nattka
23.04.2006, 19:40
hmm... mora bit blond, mode oci, suha, dovolj visoka...
neki v stilu britney spears? :p :rolling:
ceprov so izjeme... naprimer nina osenar :p

pa še ti bi ji mogu bit všeč ...;)

nattka
23.04.2006, 19:42
Za moje pojme, če je ženska naravno lepa, bo tudi naličena lepa (oz. če se poslužim reka od Loesje 'vsa šminka tega sveta ne bo mogla skrit njene lepote', hehe). Če je pa naravno grda, ji pa nobena fasada ne bo kaj dosti pomagala.
Ampak tudi 'naravno lepoto' treba negovati z ustrezno negovalno kozmetiko (ne govorim o dekorativni).

:approve:
točno ... nekateri zamenjujejo negovanje z ličenjem ... tudi ženske so med temi ...

Smarty
23.04.2006, 19:48
Men je pa še vedno nek diskreten mejkap d best. Vedno...
Pri nenaličeni ženski na delovnem mestu mi nekaj manjka... ne vem :blush:

Ampak za na Šmarno goro in za v trgovino se pa še vedno ni treba ličit...takrat je dovolj krema. :D

korenje
23.04.2006, 19:48
pa še ti bi ji mogu bit všeč ...;)

name se kr lepjo... v resnici jim je pa zal ka majo ze take nagravzne tipe, pa jih ne morejo kr tko pustit...

nattka
23.04.2006, 19:49
name se kr lepjo... v resnici jim je pa zal ka majo ze take nagravzne tipe, pa jih ne morejo kr tko pustit...

:D :D

solsikke
23.04.2006, 19:50
:rofl: Korenček, ti ga pa pihneš. :2thumbs:

korenje
23.04.2006, 19:51
fejs it... ajm irizistibl...

nattka
23.04.2006, 19:53

torej negovan ...

solsikke
23.04.2006, 19:54

Hehehehe, dons si me pa že fejst nasmeju. :rolling:

Verbal
23.04.2006, 19:54
Zakaj jim pa ne pomagaš, pa ti stopiš do njenega nagravžnega tipa in mu poveš, kako stojijo stvari med njo, njim in teboj?

korenje
23.04.2006, 19:55
Hehehehe, dons si me pa že fejst nasmeju. :rolling:

no no.... ko bo cas za sale se bomo smejal, to so pa pac dejstva...

solsikke
23.04.2006, 19:56
no no.... ko bo cas za sale se bomo smejal, to so pa pac dejstva...

Me ne morš prepričat v nobena dejstva.
Vsaj ne glede na tvoje vpise na tem forumu. ;)

korenje
23.04.2006, 19:57
Zakaj jim pa ne pomagaš, pa ti stopiš do njenega nagravžnega tipa in mu poveš, kako stojijo stvari med njo, njim in teboj?

jah sej nismo na trziscu... ko jo enkrat njen tip pof..., je zenska ze umazana. no z razlicnimi peski se pa ne dela malte a ne? tko da ko enkrat zacnes zidat, ne mores spreminjat malte.

solsikke
23.04.2006, 19:57

Verjetno bi ga tip od bejbe naredu nekoliko manj irezistible. :nonono:

korenje
23.04.2006, 19:58
Verjetno bi ga tip od bejbe naredu nekoliko manj irezistible. :nonono:

rotflol :D

Morena
:approve:
točno ... nekateri zamenjujejo negovanje z ličenjem ... tudi ženske so med temi ...
Ja. :approve:

nattka
lepota je minljiva ... vsaj tista mladostna ... če pa neguješ, kar imaš, ti ostane zrela lepota in ohranjenost ...

(koja globoka misel ...:approve: )

Verbal
23.04.2006, 20:00
jah sej nismo na trziscu... ko jo enkrat njen tip pof..., je zenska ze umazana. no z razlicnimi peski se pa ne dela malte a ne? tko da ko enkrat zacnes zidat, ne mores spreminjat malte.

Pejt pecat v samostan, tam so še čiste. Sveta voda pa to, veš.

korenje
23.04.2006, 20:00
lepota ni minljiva. je pa spremenljiva.

korenje
23.04.2006, 20:01
Pejt pecat v samostan, tam so še čiste. Sveta voda pa to, veš.

ma ne govorim o tej cistosti. ce zenska pusti tipa, pomeni da podre bajto. in ko dobi novga, pomeni da zacne na novo zidat. ne? torej zida z isto malto. no dej probi mal sledit...

Verbal
23.04.2006, 20:03
Ogromen napredek glede na dejstvo, da si še nedavno nazaj jamral, kako nimaš nobene....

solsikke
23.04.2006, 20:04
Kerot, dej to mal bolj podrobno razlož.
K sej veš kako pravijo: vsak je svoje sreče zidar ... em ... kovač. :shy:

nattka
23.04.2006, 20:06
lepota ni minljiva. je pa spremenljiva.

:rolling:
lepa misel ...

korenje
23.04.2006, 20:06
Ogromen napredek glede na dejstvo, da si še nedavno nazaj jamral, kako nimaš nobene....

ja nimam, prov zarad tega, ker zenske nocejo mesat malte...
to pomen da so vse dobre bejbe ze zasedene in cakam na dobro bejbo da se odsede...

Verbal
23.04.2006, 20:08
A si kdaj razmišljal, da bi sam šel v lov?

solsikke
23.04.2006, 20:08
ja nimam, prov zarad tega, ker zenske nocejo mesat malte...
to pomen da so vse dobre bejbe ze zasedene in cakam na dobro bejbo da se odsede...

Če si pa prej to reku:
ko jo enkrat njen tip pof..., je zenska ze umazana. no z razlicnimi peski se pa ne dela malte a ne? tko da ko enkrat zacnes zidat, ne mores spreminjat malte.

Zdej pa razloš, al je od malte usrana, ko jo tip obdela, al k je v zvezi al oboje al pol ti ne bi nič od tega, ali je kul če je od malte cela packasta, ampak glavno, da tipa pusti, al kako? :dontknow:

korenje
23.04.2006, 20:09
A si kdaj razmišljal, da bi sam šel v lov?

ne, ker nisem pes. zenska pride ko pride.

korenje
23.04.2006, 20:10
Če si pa prej to reku:
ko jo enkrat njen tip pof..., je zenska ze umazana. no z razlicnimi peski se pa ne dela malte a ne? tko da ko enkrat zacnes zidat, ne mores spreminjat malte.

Zdej pa razloš, al je od malte usrana, ko jo tip obdela, al k je v zvezi al oboje al pol ti ne bi nič od tega, ali je kul če je od malte cela packasta, ampak glavno, da tipa pusti, al kako? :dontknow:

jao pa to ni dobesedno...
sm primerjava.

Verbal
23.04.2006, 20:10
S tem si povedal vse. Jamraš, kako ne moreš dobit punce, da bi se pa sam kaj potrudil, pa ti je odveč.

PS. Podpis pod zadnjo solsijino izjavo.

solsikke
23.04.2006, 20:12
jao pa to ni dobesedno...
sm primerjava.

Ja, sej jst tudi nisem misla dobesedno, ampak sem na tvojo primerjavo odgovarjala. A zdej vidiš kolk je zmedeno?

Drugač pa, trsst mi, glede na to, kolk si star, pa na kake bejbike padaš, boš še dolgo sam, če ne boš šel v akcijo. :2thumbs:

korenje
23.04.2006, 20:13
kva jamram. ce ze issilte iz mene da vam povem da je nimam... zdej je pa to ze kr jamranje?

korenje
23.04.2006, 20:14
Ja, sej jst tudi nisem misla dobesedno, ampak sem na tvojo primerjavo odgovarjala. A zdej vidiš kolk je zmedeno?

Drugač pa, trsst mi, glede na to, kolk si star, pa na kake bejbike padaš, boš še dolgo sam, če ne boš šel v akcijo. :2thumbs:

in kaj je to "iti v akcijo" po tvoje?

solsikke
23.04.2006, 20:14
kva jamram. ce ze issilte iz mene da vam povem da je nimam... zdej je pa to ze kr jamranje?

Eh, tega pa od tebe res nihče ni izsilu. Sej sam poveš na L&S. :)

korenje
23.04.2006, 20:16
Eh, tega pa od tebe res nihče ni izsilu. Sej sam poveš na L&S. :)

L&S ?

solsikke
23.04.2006, 20:16
in kaj je to "iti v akcijo" po tvoje?

A zdej rabiš pa še nasvete za osvajanje? :shy:
OK; k bo lih poletje, predlagam sprehod v Tivoli, sladoled tam v sladolednem vrtu, kak poulični koncert pa potem pijačka, sprehod na grad ... pol boš pa itak vidu, če bo hotla s tabo it dvkrat, trikrat, boš že skor na konju. ;)

korenje
23.04.2006, 20:18
A zdej rabiš pa še nasvete za osvajanje? :shy:
OK; k bo lih poletje, predlagam sprehod v Tivoli, sladoled tam v sladolednem vrtu, kak poulični koncert pa potem pijačka, sprehod na grad ... pol boš pa itak vidu, če bo hotla s tabo it dvkrat, trikrat, boš že skor na konju. ;)

vse dal ze cez... pa dobim najvec sam horse-burger.

al si ti mislna s tem skupno udejstvovanje necesa z neko samsko zensko?

solsikke
23.04.2006, 20:18
L&S ?

L&S - Ljubezen in spolnost.

Dejmo se raje nazaj pogovarjat o negi obraza.

Mene zanimajo kakšne dobre kremice za oči, ki bi nahranile mojo ekstra tanko in občutljivo kožo na tem predelu. Pa ultra blage, ker me vse pečejo.
Ima katera kakšno v mislih? :blush:

Verbal
23.04.2006, 20:19
Ogromno lepih punc je, ampak ne kupi ti vsaka horse-burgerja na zmenku, veš. Večinoma te samo varajo....

nattka
23.04.2006, 20:20
a ste se že spedenal za vroči dejt al še zmeri jamranje ...

korenje
23.04.2006, 20:20
L&S - Ljubezen in spolnost.

Dejmo se raje nazaj pogovarjat o negi obraza.

Mene zanimajo kakšne dobre kremice za oči, ki bi nahranile mojo ekstra tanko in občutljivo kožo na tem predelu. Pa ultra blage, ker me vse pečejo.
Ima katera kakšno v mislih? :blush:

NIVEA?

Verbal
23.04.2006, 20:21
Zdaj je vroče jamranje.

solsikke
Ogromno lepih punc je, ampak ne kupi ti vsaka horse-burgerja na zmenku, veš. Večinoma te samo varajo....

Jaooooooooooo, no.

Korenček, nič ga ne poslušat, ker ni res. :mad:

solsikke
NIVEA?

Ta je premastna. :nonono: :nonono:

korenje
23.04.2006, 20:22
Jaooooooooooo, no.

Korenček, nič ga ne poslušat, ker ni res. :mad:

ma on topoglav. vse dobesedno jemlje, ko pa jz pisem v prensenem pomenu.

Verbal
23.04.2006, 20:25
To je forum, ne pa društvo pesnikov ali interpretov Biblije...

nattka
23.04.2006, 20:28
no ja ... pa tema je nega obraza ...

korenje
23.04.2006, 20:30
jz se pa izogibam teh krem... zenske bi se tut morale, zato ker cene koza obraza izpada od ostalega telesa... naprimer koza na obrazu se sveti, medtem ko drugje ne... al je pa druge barbe ipd napake.

nattka
23.04.2006, 20:32
jz se pa izogibam teh krem... zenske bi se tut morale, zato ker cene koza obraza izpada od ostalega telesa... naprimer koza na obrazu se sveti, medtem ko drugje ne... al je pa druge barbe ipd napake.

:rolling: :rolling: :rolling:

solsikke
23.04.2006, 20:34
Pa kje ti gor rasteš, korenček?

Koža na obrazu se nič bolj ne sveti, razen če oseba ne uporablja premastne kreme. Druge barve pa skoraj ne more bit, edino malce temnejša, ker pač na obraz sije sonce in je naravno malo bolj rjav, kot ostali deli telesa, pokriti z oblačili.
Je pa uporaba krem v današnjih časih nujno potrebna zaradi spremenjenih vremenskih vplivov, ki še kako izsušijo, nadražijo kožo, ki lahko postane suha, luskasta, rdeča in tako naprej.
Tko da voda in milo nista lih najbolj idealna sopotnika ženske današnjega časa.
(pa moškega tudi ne) ;)

korenje
23.04.2006, 20:36
zenska rabi samo dobro frizuro, diamantne uhane na usesih in diamantno verizico. siroka ramena, velik izrez.

solsikke
23.04.2006, 20:37
Tis blesav.

korenje
23.04.2006, 20:38
kva sm narobe reku...
namesto da zalis, raje ceni menje moskega...

Verbal
23.04.2006, 20:38
Korenček, vrži še par tvojih legendarnih ven, da mi polepšaš nedeljski večer...:rolling:

solsikke
23.04.2006, 20:39
kva sm narobe reku...

BUahahahahaha :rolling: :rolling: :rolling:
Sam res ne morem verjet, no.

Sej cenim tvoje mnenje, ampak na trenutke pa res tko trapaste izjave daješ, da se šlovek vpraša v kakšnem milnem mehurčku živiš.

nattka
23.04.2006, 20:40
zenska rabi samo dobro frizuro, diamantne uhane na usesih in diamantno verizico. siroka ramena, velik izrez.

tole z diamanti ni tako slabo ...

korenje
23.04.2006, 20:40
jah kdo ti je kriv da zivis v druzbi grdih zensk...

korenje
23.04.2006, 20:41
tole z diamanti ni tako slabo ...

ja to pomen da ma dnar. :p take so dobre.

solsikke
23.04.2006, 20:43

A to si ti men reku? :censored:

Verbal
23.04.2006, 20:44

A vsak, ki se smeji nad tvojimi posti avtomatsko živi v družbi grdih žensk? Če so te nasprotje od definicije tvoje idealne ženske, to niti ne more biti tako slabo btw...

korenje
23.04.2006, 20:46
A to si ti men reku? :censored:

jah ocitno si mislis da take ne obstajajo ...

solsikke
23.04.2006, 20:47
jah ocitno si mislis da take ne obstajajo ...

Obstajamo, in kaj to tebi pomaga?

korenje
23.04.2006, 20:49
Obstajamo, in kaj to tebi pomaga?

ja kva pol ti neki z milnimi mehurcki...

solsikke
23.04.2006, 20:51
ja kva pol ti neki z milnimi mehurcki...

Sej boš razumu čez ene 10 let. Prej pa itak ne pričakujem, da boš dojel. :think: :think:

korenje
23.04.2006, 20:52
no sej stari ljudje itaq ze vejo...

solsikke
23.04.2006, 20:56
Hmnja, v tvojmu primeru ...

shema
24.04.2006, 08:00
no prosm za administratorsk posredovanje, ker tale debata ne paše sem....

roxa
24.04.2006, 08:01
no prosm za administratorsk posredovanje, ker tale debata ne paše sem....

res je...tole je pa preveč:approve:

solsikke
24.04.2006, 08:44
No, pa debatirajta na temo + na moje vprašanje, ki sem ga zastavila.
A ne? :clown:

roxa
24.04.2006, 08:47
No, pa debatirajta na temo + na moje vprašanje, ki sem ga zastavila.
A ne? :clown:

ponovi vprašanje-bom poskušala povezati z nego obraza:veryevil:

solsikke
24.04.2006, 08:48
ponovi vprašanje-bom poskušala povezati z nego obraza:veryevil:

A sem jst kriva, če ne bereš dovolj pozorno? :dontknow:
Glavno, da se bunimo, ane? :2thumbs:

nattka
24.04.2006, 08:58

če se buniš ... si hitro zguban ... potem nobena nega ne pomaga ...

roxa
24.04.2006, 09:04

ja;)

roxa
24.04.2006, 09:05
če se buniš ... si hitro zguban ... potem nobena nega ne pomaga ...

greš pa na lepotni popravek:approve:

MyWay_SI
24.04.2006, 09:19
greš pa na lepotni popravek:approve:
npr. po drugi in tretji brizg :P

roxa
24.04.2006, 09:38
npr. po drugi in tretji brizg :P

to je taboljš za face lifting:D ;)

J.J.
24.04.2006, 09:38
tnx morena, pomagal:-))

prvošla sem si gel za umivanje od l'occitana olivnega in sivkin tonik....mal se že vid....sta pa ful dobra....

kar se pa vichyja tiče, je pa to en sranje....men se je čez dan na čelu nabral maščobe, skor za eno solato zabelt....

jest mam en bon za 10k v l'occitanu, kaj mi priporočate:blush: :blush:

roxa
24.04.2006, 09:39

kakšno lahko kremco...:)
pa kak nežen piling (poleti prav pride)

J.J.
24.04.2006, 09:53
ej šemson a s temi čistilnimi varjantami si zadovoljna???

MyWay_SI
24.04.2006, 10:41
da bi bila pa katera ženska zadovolna :nonono:
tega pa tudi v SF romanih ni :D

shema
24.04.2006, 11:13

mandljevo olje za po telesu, pa za tuširat...
olivna krema spf15 po obrazu
krema za roke od sivke....

toooolk tega:_))))))))

shema
24.04.2006, 11:20
čistilni gel od olive je ful dober....sicer jih maš pa v portorožu čist bliz, pejd preverit, pa povej da maš bon in dab rada kšne testerčke:-))

J.J.
24.04.2006, 12:50
mandljevo olje za po telesu, pa za tuširat...
olivna krema spf15 po obrazu
krema za roke od sivke....

toooolk tega:_))))))))

to mam, mi je "tašča kupla"

za roke mam uno z karitejevim maslom...

za obraz pa nisem še nič probala,ker mam suho kožo in občutljivo kožo, pa še nisem nič eksperimentirala... mogoče grem pol po kak tester da kej sprobam:P :blush:

J.J.
24.04.2006, 12:51
čistilni gel od olive je ful dober....sicer jih maš pa v portorožu čist bliz, pejd preverit, pa povej da maš bon in dab rada kšne testerčke:-))

jajaj sej to sem mislila... :2thumbs: :P

sej jest bi neko čistilo za obraz:D

Morena
24.04.2006, 14:14
JJ, ful dobro je tudi novo suho mandljevo olje (jaz ga (še) nisem sprobala, imam pa parfumski gel mandelj in je za po****it nora stvar, ga uporabljam poleti namesto parfuma, je tudi brez alkohola - ga mam lahko za celo telo) - http://usa.loccitane.com/product/product.asp?product=29HS100AD

To je pa ta moj Blossom Dew:
http://usa.loccitane.com/product/product.asp?product=29RF100AD&variant=&=

Drugače pa ti priporočam olivno kremo s spfjem 15 za obraz - jaz jo imam in je fenomenalna - dobre sestavine, takoj se vpije, ne pušča mastnega filma. Ampak če maš (tudi poleti) ful občutljivo in suho kožo, bi blo morda boljše vzet ono s karitejem.

Mnja, ziher ne bo problema potrošit bona v L'Occitane trgovini. :D

J.J.
25.04.2006, 08:25
zhx morenči...;)

sej ne bo problem potrošit, fora je v tem, da če se spravim, bom zihr še za en tak bon doplačala :):)

shema
25.04.2006, 09:06
zhx morenči...;)

sej ne bo problem potrošit, fora je v tem, da če se spravim, bom zihr še za en tak bon doplačala :):)

:-))))

ampak se splača đezi....

mrjerry
04.05.2006, 09:31
kva sm narobe reku...

solsi zelo ceni mnenja moskih.
Sam na forumu mors najprej dokazat, da si moski. Pa se clovek moras biti povrhu. Vem vem, punce so zahtevne, sploh za orangutana...

mrjerry
04.05.2006, 09:35
Se eno vprasanje... Se z vsako kremo, s katero sem se namazal, mi je ostal masten film. Tak, da sem imel potem se celo dopoldan usrane roke. Kaksne so bile posledice na volanu, pa na tipkovnice ali mobitelu, veste najbrz punce se bols od mene. Druga stvar, ki me moti je, da ti na prstih ostanejo majhne bunkice (ne vem cesa... kreme ali pa koze), ce se po kaksne pol ure podrgnes po obrazu. In tretja stvar je vonj. Vse te kreme mi namrec ful smrdijo.

Pa ne me sprasevat, kaksen tip koze imam, ker, honestly, nimam pojma.

Mimogrede, pricakujem smaugovo ostro oko in njegov pronicljiv komentar :shy:

roxa
04.05.2006, 09:40
to pomeni, da je krema premastna za tvoj tip kože...tko, da boš nažalost moral ugotoviti kakšen tip kože imaš šele nato pa se gre po primerno kremo..."bunkice" nastanejo zaradi neprimerne kreme pa še kvaliteta je pomembna;)

Res je nakatere kreme smrdijo, predvsem pa imaste moški težave s tem...:clown: :D

probaj kakšno lahko kremo...

P.S: kakšna je tvoja koža na otip...brez krem?

mrjerry
04.05.2006, 09:45
Ne vem... Baje da imam suho...?

Goody
04.05.2006, 09:47
bubhen mrjerry :approve: (slika kaku zgleda je pa na prvi strani al tm nekje )za suho kožo, kar je pa najboljš je brez vonja, nobenih bunkic al kaj :D in zelo hitro se vpije, koža je pa fantastična pol in to zato, ker je čisto naravna krema ... ponavad jo majo pri kremicah za dojenčke, saj v DM-ju :D :D ampak je res dobra ;)

mrjerry
04.05.2006, 09:49
Bom sel pogledat...

Ampak kako nej vem, a mam suho kozo ali ne? Vzigalce recimo ne morm prizgat na obrazu...

roxa
04.05.2006, 10:09
Bom sel pogledat...

Ampak kako nej vem, a mam suho kozo ali ne? Vzigalce recimo ne morm prizgat na obrazu...

jaz imam tudi suho....:dontknow: zato pa prisegam na Clinians (imajo dobro linijo za mojo kožo-mi odgovarja)

drugače pa če te zateguje po obrazu, če se ti lušči...je včasih tud mal rdeče na kakih predelih...imaš sigurno suho...probaj L orealovo hydrafresh (men je nucala-pa še primerna je za tale letni čas)

http://www.amabilia.com/images/hydrafresh_loreal.jpg

mrjerry
04.05.2006, 11:09
Hm ne, zateguje me pa prov nc... Pa tud lusci se mi ne in rdece nimam...

A bo prodajalko pobralo od smeha, ce kar njo vprasam? :shy:

Soleil
04.05.2006, 11:14
Imam Neurogeno Visibly Clear peeling gel za dnevno uporabo in to je vse kar imam za čiščenje kože. Stvar je odlična in res pomaga za nečistoče na koži. Potem pa le še dobra vlažilna krema in smo prpravljen.

Goody
04.05.2006, 11:33
Bom sel pogledat...

aja moja krema je za vse tipe kože ...fina je, res ;) probi sej ni tku draga sploh :approve:
jst tut nikol ne vem kakšn tip kože mam, vem sam, če se ne namažem saj enkrat na dan pol se ne počutm dobr :D

roxa
04.05.2006, 11:35

pravim ti da povej kakšna je brez kreme na otip...pa bom probala kaj stuhtat;)

ne sme je pobrat to je njeno delo, med ostalim, da svetuje:approve:

mrjerry
04.05.2006, 11:36
Goody A me prides kr ti namazat, za test? :shy:

In se eno cist resno vprasanje: kako ves, da sploh rabis kremo... Meni se ne vrhu nosu (med ocmi) vsake toliko casa odlusci en majcken del koze. Ne bi bil problem, ce ne bi slo za kar debelo plast in imam potem majhno hrasto. Po nosu mam kdaj zamasene pore (drugje ne, tud mozoljev sem imel zelo malo ever). Ce se s prsti drgnem po nosu ali celu, potem se mi naredijo temni svaljki, predvidevam, da odmrle koze.

Matr, je pa uzitek tole pisat :clown:

roxa
04.05.2006, 11:55

:evil: :nonono: :(

Goody
04.05.2006, 12:39
lahku, seveda ... čeprov kozmetičarko se rajš punca od mojga cimra igra kuker jst, ampak zate se bom potrudla al pa al pa, na hitrco en RE skličemo, pa ti jo prnesem za stestirat :D

jah drugo se pa ne spoznam tolk, predlagam pa glede na to, da si moški, pa ponavad moški nimate tko zelo suhe kože ali potrebe po mazanju, se namaž sam takrat k vidiš, da se ti lušč koža, oz če te kej zateguje al kaku bi temu rekli :D glede na opis pa verjetno maš čist normalo kožo, ne suho in ne mastno, tku da kr brez panike :D :D hihi
aja pa piling si nared vsake tolk časa, če je tko k praviš ... sol+olivno olje je najbuljši piling :D

mrjerry
04.05.2006, 13:51
a peno peno, tolk zabit pa spet nism :approve:

Goody
04.05.2006, 14:29
sej to vemo, pa tut ni blo tku mišljeno :D
namažem te pa ob prvi prilki :approve:

J.J.
05.05.2006, 08:38

ja pol maš pa normalno kožo, in je čist možno, da ti je veliko krem premastnih,ker koža ne vpije vsega, vzame pač tok kokr rabi;)

mrjerry
05.05.2006, 08:40
A je mozno, da mas na obrazu normalno/mastno, po hrbtu pa suho? Ker na hrbtu mi kremo vpije v trenutku... Enkrat je tamalo prov zanimal, kolkrat me lahko namaze... Menda je slo dobre pol plastenke tavelike nivee v manj kot eni uri

J.J.
05.05.2006, 08:43
Goody A me prides kr ti namazat, za test? :shy:

In se eno cist resno vprasanje: kako ves, da sploh rabis kremo... Meni se ne vrhu nosu (med ocmi) vsake toliko casa odlusci en majcken del koze. Ne bi bil problem, ce ne bi slo za kar debelo plast in imam potem majhno hrasto. Po nosu mam kdaj zamasene pore (drugje ne, tud mozoljev sem imel zelo malo ever). Ce se s prsti drgnem po nosu ali celu, potem se mi naredijo temni svaljki, predvidevam, da odmrle koze.

prvo napišeš, da se ti ne lušči pol pa da nad noskom pa ja, tipi:rolling:
tam se maži malo bolj intenzivno, oziroma večkrat, za zaprte pore, pejd vsake tolko kozmetičarki, da ti jih pod paro spuca, za odmrle celice pa tut piling pomaga, po katerem se obvezno dobro namaži za kako hidratantno kremo...
aja pa sem brala v eni reviji nevem pa kok to drži, da se odmrle celice nad noskom nabirajo velikokrat, tudi tistim, ki redno nosijo očala.. :dontknow:

sadie_007
05.05.2006, 08:44
jerry ... prid k men, pa bova pogledala :blush:

J.J.
05.05.2006, 08:46
A je mozno, da mas na obrazu normalno/mastno, po hrbtu pa suho? Ker na hrbtu mi kremo vpije v trenutku... Enkrat je tamalo prov zanimal, kolkrat me lahko namaze... Menda je slo dobre pol plastenke tavelike nivee v manj kot eni uri

ti maš po moje na obrazu normalno, po telesu pa bl suho.... a piješ dovolj vode?? jaz imam suho kožo, od zmeraj, zadne pol leta pa prakticiram, da pijem res ogromne količine vode, je res da grem večkrat na WC:blush: ampak, se mi je stanje ful izboljšalo..

mrjerry
05.05.2006, 08:49
Pijem 2 litra vode na dan. K kozmeticarki ne mislm hodt, se najmanj pa pod paro :approve: . Pa tud ocala nosim - zelo verjetno, da je od tega.

Torej je mozno, da mas razlicno vlazno kozo po telesu? To bi najbrz razlozilo, zakaj mam pol ure po mazanju z nivejo totalno mastne roke in suh hrbet.

Sejdi, kjepagdaj :P

J.J.
05.05.2006, 08:55
no pol se dej sam doma pod paro, pa spucaj pore ;)

mrjerry
05.05.2006, 09:07
A zadostuje tista para, ki se nardi, ko spagete odcejas?

besides... definitivno nimam TOK suho kozo...

Kleya
05.05.2006, 09:23

ja, drži! pa naj bi imela ta kolekcija za mešano kožo kao mat efekt. :dontknow:

TuNina
05.05.2006, 11:51
Torej je mozno, da mas razlicno vlazno kozo po telesu?

jaz mam tud na obrazu različno "vlažno". po telesu pa tud.. predvsem mam ful suho kožo na spodnjem delu nog (fak, pozabla sem, kako se reče :D pod koleni pač). čeprav je to baje zarad silkepila.

mrjerry
05.05.2006, 12:29
O silkepilu lahko cez kak mesec kaksno vrzemo, a prov... Spodnji del nog... em... nart? Al je to samo zadnji spodnji del nog?

Hel
05.05.2006, 12:35
O silkepilu lahko cez kak mesec kaksno vrzemo, a prov... Spodnji del nog... em... nart? Al je to samo zadnji spodnji del nog?

Srčno upam, da ji ni treba depilirati narta. To je zgornji del noge od prstov do gležnja. Verjetno je mislila na golen - del od gležnja do kolena.

:kisses:

mrjerry
05.05.2006, 12:38
Hel, a dam lahko referenco nate na podpis? :shy: :blush:

Hel
05.05.2006, 12:41
Hel, a dam lahko referenco nate na podpis? :shy: :blush:
Moj ali tvoj?:shy:

mrjerry
05.05.2006, 12:43
Najbols da na oba... Od zdej naprej jaz pisem samo se vezni tekst, ti pa vstavljas strokovne izraze.
Vsaj do takrat, ko ugotoviva, da tud vezni tekst bolj obvladas od mene :shy:

Hel
05.05.2006, 12:44
Gledan van, ludilo je dan
al to je normalno skroz
jer je kolovoz

I smokve cide med,
u čaši topi se led,
tako brzo -
to ne mo'š više pit - Brad!

Manistra od jučer i salata k tome
od kapule i pome, zatim kava dabome
Po ekipe je već na štekatu, na makijatu,
di oni i ja - tu
Veliki pauk gmiže mi po vratu
gadno mi ga taknit, ima dlaka,
a i tlaka mi se maknit
zbog tlaka u zraku
sunce pretvara mozak mi u žvaku
Pa san se zavalija, totalno pasivan
slušan Marley-a i Attack koji je masivan
“Pod maju ti se zavuka !!!”
Ma neka pauka, stari,
ništa mi neće ovi dan pokvarit

Ništa mi neće ovi dan pokvarit,
(vapšuvarivari, vapšuvarivari)
nikakvi crnjaci ni ružne stvari
ni lupeži, barbari, ni glupi političari

U carstvu ladovine ne želin ni vidit novine
ni muziku ni sport dok motan novi...ovi
Ne želin niti jedan suvišan podatak
ne želin u mozgu spoj kratak

Sidin se, spreman se, dignit se i poć
a to će bit kad se pripadnen da neću više moć
uvatit još ono malo sunčevog sjaja
da mi osuši kupaće kad su mokre oko jaja

To je neugodno! Još uvik sidin i mislin
“Ustat il' odustat?” i vidin - ti vadiš
balun za picigin
a ja letin ka pingvin
danas za ništa ne vridin

Danas odmaran, to mi apsoštrumfno odgovara
da ležin i ne mičen se poput tovara
i samo slušan želudac kako mi vari
ništa mi neće ovi dan vapšuvari

ni umišljene ćunke ni zli komentari

Ništa mi neće ovi dan pokvarit
ni generali ni svjetski vladari

mrjerry
05.05.2006, 12:48
Legendary :D. Glih za petek

TuNina
05.05.2006, 14:16

Srčno upam, da ji ni treba depilirati narta. To je zgornji del noge od prstov do gležnja. Verjetno je mislila na golen - del od gležnja do kolena.

to sem iskala :D

TuNina
05.05.2006, 14:16
TBF! tomideli, ultimativen komad :approve:

roxa
08.05.2006, 07:35
drugač pa đeri tule poglej www.lekkozmetika.si menda lahko zastavljamo vprašanja:)

pozabila sem pa pohvaliti tudi SCHELLER-jevo kozmetiko...fajna je:approve:

nattka
08.05.2006, 07:40
pozabila sem pa pohvaliti tudi SCHELLER-jevo kozmetiko...fajna je:approve:

jaz sem pa po njej dobila take fleke po obrazu da sem rabila dolgo da se koža umiri ...
poznam take ki prisegajo nanjo in take, ki smo alergične na neko sestavino v njej očitno ...
imam pa take izkušnje... če dobim na kako kremo alergijo, potem je gotovo polna konzervansov ali podnobnih zadev ...

mi je pa všeč njihova krema za roke - arnika se mi zdi ...

roxa
08.05.2006, 07:46
nevem meni paše...:dontknow: sigurno pa komu tudi ne...tko kot meni Vichy ne sede...:nonono:
drugač imam pa nočno kremo in čistilni gel...ja krema je arnika ja;) :)