Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Klošarji

Robus
19.04.2006, 14:07
A se kdaj ustavite pri kakem in mu daste kak tolar, morda kos kruha? Meni je prav hudo pri srcu, zmeraj ko grem mimo kakega in me milo prosi za denar ali kaj podobnega. Mogoče bi mu še dal, če bi vedel, da bo denar porabil za kaj koristnega, recimo za sendvič. Nekateri imajo celo samo kak napis, pa samo sedijo in gledajo...
Kakšno mnenje imate o tem, o brezdomcih?

april
19.04.2006, 14:22
Tudi sama sem jih ful velik videla v Lj, tudi dala sem jim denar al pa cigarete. Pa sej vem, da si ne grejo kupit za jest, ampak po enga #dobrovoljčka# u štacuno. Sam kaj čmo.....majo vsaj veselje. Pa magari samo trenutno. Sej kakšnega cilja tko al tko nimajo.

TuNina
19.04.2006, 15:12
odvisno od njegovega pristopa in moje volje.
včasih so prav posrečeni in mi ni težko dat nekaj drobiža, ker me kar v dobro voljo spravijo. še posebej en v parku pri sodišču (LJ) je vedno dobre volje :D
džankijem, ki me ne morejo niti v oči pogledat in nekaj momljajo, pa ne dam. :approve:

Knez
19.04.2006, 17:17
Ne, nikomur ničesar ne dam.

korenje
19.04.2006, 17:39
A se kdaj ustavite pri kakem in mu daste kak tolar, morda kos kruha? Meni je prav hudo pri srcu, zmeraj ko grem mimo kakega in me milo prosi za denar ali kaj podobnega. Mogoče bi mu še dal, če bi vedel, da bo denar porabil za kaj koristnega, recimo za sendvič. Nekateri imajo celo samo kak napis, pa samo sedijo in gledajo...

v tej "svobodni" drzavi, bi drzava morala poskrbet z njimi.

torej jih spucat z nasih mestnih ulic.

papa_roach
19.04.2006, 17:43
kak tolar se najde tudi za njih sm pa tam ...... ampak za klošarje ne pa za kake "bleferje"

klošar ti je hvaležen za vsak tolar ...... kakšni bleferji al pa berači pa še rečejo če nimaš nič več ....... k**** jih vidi

šnela
19.04.2006, 17:44
Tistim, ki na ulci prosijo, navadno ne dam. Se je pa že parkrat zgodilo, da me je kdo ustavil za drobiž, pa sem ga potlej raje na kavico povabila ali pa na kos pice.
Drugače so pa nekateri prav fajn ljudje, svobodomiselni in zelo razgledani. Življenje jih pač pahne v takšno situacijo, da potem tako eksistirajo. Sicer bi lahko rekli, da jim gre slabo, ampak načeloma imajo pravico do postelje in pa do toplega obroka dnevno.

sJavorshek
19.04.2006, 17:46
v tej "svobodni" drzavi, bi drzava morala poskrbet z njimi.

torej jih spucat z nasih mestnih ulic.

Se strinjam s tem, čeprav sem tut že dal drobiž kakmu, k me je prosu.

Ni težko ločt med tistimi, k veš, da so na cesti in med bleferji.

Drgač sem pa glih dons naletu na enga džankija in že pristop je mel tolk odbijajoč, da sem sam reku, da nimam nč. :dontknow:

korenje
19.04.2006, 17:52
tut ce ni blefer. zakva misls da vsakmu klosarju po vinu smrdi iz ust?
nej gre delat al pa nej s****i. ne bom jz garal 8 ur na dan da mu bom za cvicek daju.
ne bom nc na boljsem ce mu dam dnar, kvecjemu bom mel bl prazno denarnico.

šnela
19.04.2006, 17:55
nej gre delat al pa nej s****i. ne bom jz garal 8 ur na dan da mu bom za cvicek daju.

verjetno ne razumeš, da si je izbral (samovoljno ali ne) tak način življenja. če mu daš, mu daš, drugače pa pač ne.

fancy
19.04.2006, 18:15
Če le imam, dam kakšnega stotaka.......................***at ga...................................tud če ga zapije ni moj problem. :)

pk
19.04.2006, 18:21
na železniški postaji so razvili nov način. mimoidoče fehtarijo za kovance, češ da zbirajo za vozovnico...

TuNina
19.04.2006, 18:39
na železniški postaji so razvili nov način. mimoidoče fehtarijo za kovance, češ da zbirajo za vozovnico...

evo, takemu ne dam ničesar.. mi je dost bolj všeč, če pove, da bo za litrco porabil.

aja, pa tisti "zapečeni", ki klečijo po ljubljani.. ti prav "organizirano" fehtarijo al kako? ker sem jih že tud v mariboru vidla.

sJavorshek
19.04.2006, 18:58
Maš fore, k mularija (tut parčki - tip in punca) fehtarjo "dnar za vozovnco", maš pa tut sirotice, k žalostno igrajo na violino, al pa sam sedijo tm nekje v kotu (Prešernov trg) in če ga opazuješ enih 20 minut (si prvošiš kako kavico na letnem vrtu), ga lahko pol vidš, kako zapakira tisto zadevo, se mal umakne na čik pavzo in pol nadaljuje. :dontknow: Takim ne bi dal, pa basta. :nonono:

Knez
19.04.2006, 19:05
evo, takemu ne dam ničesar.. mi je dost bolj všeč, če pove, da bo za litrco porabil.

aja, pa tisti "zapečeni", ki klečijo po ljubljani.. ti prav "organizirano" fehtarijo al kako? ker sem jih že tud v mariboru vidla.

Ma Maribor je, odkar smo v EU, poln nekih zapečenih, ki ob strani klečijo in fehtajo.

Zdi se mi, da so se res pojavili po našem vstopu v EU. prej jih nisem videl. večinoma so moški, na videz povsem sposobni za delo. Vsi trikrat zapečeni, govorijo nek čuden jezik.

TuNina
19.04.2006, 19:17
Ma Maribor je, odkar smo v EU, poln nekih zapečenih, ki ob strani klečijo in fehtajo.

Zdi se mi, da so se res pojavili po našem vstopu v EU. prej jih nisem videl. večinoma so moški, na videz povsem sposobni za delo. Vsi trikrat zapečeni, govorijo nek čuden jezik.

hmja.. ko sem prvič te klečeče vidla, mi je blo ful grozno, ker nekak nisem navajena folka, ki bi klečal in prosil..
potem pa sva enkrat s prijateljico šli mimo enega na tromostovju in je zažvižgal za nama.. svašta :D očitno jim je čist fajn.

Erikfrik
20.04.2006, 23:10
Do teh bleferjem je treba bit totalno hladen in da mu že od daleč daš vedet da nej ne hod k tebi zgublat čas...

Drgač sem pa razmišjal, da če bi me kak klošar prosil za tolar ali dva,, bi mu rekel: "ajde pejd z mano v trgovino pa ti kupm nek",i in kupu bi mu vse drugo (seveda v mejah normale) razen alkohola!

tisa
21.04.2006, 08:25
Vedno nekaj dam, najmanj do sedaj 10 sit in največ 1000 sit.

Njuška Trap
21.04.2006, 11:20
Na bruhanje mi gre.

Njuška Trap
21.04.2006, 15:30
a klosarji?
Ne, tvoj način razmišljanja. Taka mentaliteta me resnično odbija.

PARIS HILLTON
27.04.2006, 17:29
Jaz ponavadi vedno dam denar od 200 do 500 sit, če me prosijo!
Meni se drgač ful smilijo, sej vem, da jih je večina tut sama kriva, da je tko, sam men se vseeno smilijo!:dontknow:
Pa tut sama se pol ful dobr počutim (k vsaj mal pomagam), k si mislim, sej bog vse vidi, enkrat bo tut men vse povrnu!:dontknow:

:kisses:

Kleya
28.04.2006, 11:28

Men se tut v glavnem smilijo. Čeprav načeloma ne dajem denarja, ker ga v glabnem porabijo za litrco. Bi šla pa z veseljem z njim v trgovino in mu kupila en orng sendvič. Ker sem pa v glavnem preveč usmiljena oz. naivna, kolkr kdo gleda, pa skoraj zmeraj nasedem in dam tisti denar. Kake 100 tolarjev al kej tazga.

spaceruner
28.04.2006, 11:31
Men se tut v glavnem smilijo. Čeprav načeloma ne dajem denarja, ker ga v glabnem porabijo za litrco. Bi šla pa z veseljem z njim v trgovino in mu kupila en orng sendvič. Ker sem pa v glavnem preveč usmiljena oz. naivna, kolkr kdo gleda, pa skoraj zmeraj nasedem in dam tisti denar. Kake 100 tolarjev al kej tazga.
ma kašn sendvič...večina jih je presitih, pa tudi njim je dost en na dan (za to kar delajo).
Stopi z njim v trgovino , pa mu kupi kej dobrga za spit...:veryevil: :clown:

Kleya
28.04.2006, 11:53
No, potlej sem res naivna.
Od zdej naprej jim ne dam niti tolarja več. Naj gredo delat, tako kot moram jest in vsi ostali.
Hvala, da si me potegnu iz dileme in do konca odpru oči.

:cmoka:

patty
01.05.2006, 18:32
:D Zdaj sem se spomnila enga smešnega dogodka... sva šla s fantom čez mestni park v MB, je prišel en klošar do naju (že malo v "rožicah"), naju prosil za drobiž, pa mu je fant dal 100sit, pa se je klošar od veselja kr v hlače poscal:rolling: , med tem ko se nama je zahvaljeval za dobljen denar...na začetku sploh opazila nisem, ko pa mi je fant namignil kaj se dogaja sem komaj zadržala smeh, najraje bi se na glas smejala... naenkrat je imel vse mokro med nogami.... pol pa je kr tak poscan šel v trgovino po nov liter vina...:veryfunny:

lady_lucifer
01.05.2006, 18:53
ponavadi dam sam unmu na copovi, k neki spila, pa kaksen pasji keks/pasjo poslastico za njegovga ful lepga psa, k me mal spominja na mojga :) za enga mam filing, da me vdn nekje najde, pa enrkat rece, da rab za vozovnico domov nek na notranjskem, pol naslednjic je u novem mestu doma, spet naslednjic nekje bliz kopra...:sleepy:

Ana Borut
02.05.2006, 15:34
Ne, tvoj način razmišljanja. Taka mentaliteta me resnično odbija.
pa še koga dudi..a se je kdaj usede zraven "klošarja), pa da posluša njegove "zgodbe"so kar resnične in boleče...in še kak tolar pade...pa ne z namenom, da se bom pol s pepelom posipala...:2thumbs:

meadow sun
01.07.2006, 23:14
Na Nazorjevi u Ljubljani je skoraj vsakič,ko grem mimo,klošar, ki vedno vpraša:"Miška,a bo kej drobižka?" :rolling:
Pa kaj naj drugega kot da mu dam vsaj 100 sit!? :D

clea
02.07.2006, 10:26
Se podpišem pod to. Ker noben mi ne bo rekel da ne dobi službe. kvečjem je ne more obdržat, ker se ga preveč pogosto napije.. To je najlažja pot, da si klošar. Jaz tud nikol nobenmu ne dam. kolk je pa tud takih, ki se s tem ukvarjajo na pol profesionalno in jim je to šiht, da ljudi farbajo. Na te sem pa sploh čist alergična.

Snif
02.07.2006, 11:02
Če se ti zgodi, da ostaneš brez stanovanja kolikor vem nimaš stalnega naslova in je težko dobit službo it na banko itn. Vsak lahko hitro zgubi službo in potem, če je v najemniškem stanovanju s pomočjo države komaj pokrije stroške za stanovanje. Če ti to ne uspe se lahko pridružiš ostalim na ulici. Sicer je čisto vaš problem dat ali ne dat denar. Ni pa treba govorit o lenuhih ipd., če ne veste zakaj so ti ljudje v taki situaciji. Se čisto strinjam z Ano vprašajte človeka zakaj je v tej situaciji in ne sodite sami. :)

schkrga
07.07.2006, 08:32
je pri nas v bloku ena gospa fehtarila za denar, pa sem ji rekla, da ga nimam (res ne). pol je pa rekla, da je lačna, pa sem ji rekla, da mam samo 2 dni star kruh, pa je rkla, da tako starga pa ne bi... sem ji rekla nazaj, da ga pa jst bom, ker nimam tolk denarja, da bi hrano stran metala in me je čukast pogledala in šla.
če na postaji za žeton zbirajo, jim dam žeton, čeprav se zgodi da ga nato zavrnejo...in seveda spet tisti čukasti pogled...

spartan
07.07.2006, 09:17

jaz pa dam in mi tudi ni žal; dokler bom imel bom tudi dal.

sJavorshek
07.07.2006, 09:18
Dost folka se profi ukvarja s tem.

Zanč sta neki dve mame piskale, da naj pomagam, pa dam dnar.
Mirno sem odšel mim. Boljše cunje od mene, okol vratu pa tolk zlatnine, da bi si lahko avto kupil s tistga, ne sam hrano, če bi prodal. :nonono:

fazan
23.07.2006, 10:12
Se podpišem pod to. Ker noben mi ne bo rekel da ne dobi službe. kvečjem je ne more obdržat, ker se ga preveč pogosto napije.. To je najlažja pot, da si klošar. Jaz tud nikol nobenmu ne dam. kolk je pa tud takih, ki se s tem ukvarjajo na pol profesionalno in jim je to šiht, da ljudi farbajo. Na te sem pa sploh čist alergična.

Najlažja pot je urejeno zakonsko živlenje ko imaš na pretek vsega kar si lahko privoščiš.Biti klošar pa pomeni zadnji izhod pred smrtijo,ko ne nejdeš drugega izhoda vendar marsikdo bi raje normalno živel od teh klošarjev kot pa životaril.Je pa res datako daleč prideš si sam kriv kajti možnosti pomoči je več če pa obupaš je pa tvoja stvar.

swizc
31.07.2006, 23:06

V kranju se en tipo sel skos od merkatorja pa proti merkurju, smotan tip ***emo, najprej te prosi da mu das kaj, potem pa ko mu nedas, te pa poslje v 3 krasne, in se upije za tabo. V mestu v sparu je tud eden, samo tist je pa pametn, samo stoji tm, kdaj pa kdaj se pogovajarja z folkom tam okol, tko da mu nakonc dajo kaj. Drugace pa sm zadnc opazu da ce vid da je v vozicku ostal kovanec, hitro leti tja zapelje vozicek notr, tko da ma nakonc kovance. Eni so bogi fejst, eni pa totalni debili:nonono::nonono::nonono::evil:

nattka
01.08.2006, 12:39
Najlažja pot je urejeno zakonsko živlenje ko imaš na pretek vsega kar si lahko privoščiš.Biti klošar pa pomeni zadnji izhod pred smrtijo,ko ne nejdeš drugega izhoda vendar marsikdo bi raje normalno živel od teh klošarjev kot pa životaril.Je pa res datako daleč prideš si sam kriv kajti možnosti pomoči je več če pa obupaš je pa tvoja stvar.

najlažja pot je iti na ulico, se zanemariti, po možnosti se ti svira ne samo zase ampak tudi za ostalo familijo ... in se iti : miška a bo kaj drobižka ...

preden človek ( neprostovoljno ) konča na ulici, gre skozi veliko rok in mimo mnogih vrat ...
če je pa na ulici prostovoljno, potem pa ne dam, kar težko zaslužim ...

meadow sun
01.08.2006, 13:03
[QUOTE=nattka] ... in se iti : miška a bo kaj drobižka ...

:D nattka plonkaš? :2thumbs:

nattka
01.08.2006, 14:46
[QUOTE=nattka] ... in se iti : miška a bo kaj drobižka ...

:D nattka plonkaš? :2thumbs:

sem se spomnila da sem pri tistem jaz tudi miška ...:rolling: :rolling:

mturk10
09.08.2006, 20:33

To niso klošarji.Autotohni klošar ti bo takoj povedal da rabi za pijačo.:shy:

*tyra*
09.08.2006, 20:42
..jst se jih bojim..:dontknow:

mturk10
11.08.2006, 13:50
..jst se jih bojim..:dontknow:

Pravi klošarji so neškodljivi in prijazni.To so ljudje z različno izobrazbo.Da so postali klošarjiim vsak svoj razlog,katerega bi morali spoštovat.:approve: