Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : nasilje v družini

*foxy*
19.04.2006, 14:50
nevem sicer če sem zadela pravi sklop tem, pa vseeno--->
mene zanima če lahko jaz kaj storim, glede nasilja ki ga starša izvajata nad mojo kolegico...ona se boji kaj narediti, jaz pa tega ne morem več gledat...
mi lahko kdo kaj svetuje?
proooooosim.....

april
19.04.2006, 15:34
http://www.amnesty.si/zenske.php?kid=77

anarchy
19.04.2006, 18:19
Meni gre tudi na zivce gledati nasilje, ko se dogaja drugje, samo mislim, da bi bilo dobro, ce bi ti prijateljica dala soglasje, da jih ti prijavis v njenem imenu, ker morda nje toliko to ne moti, ali bi se morda kaj uzalila, ce bi jih ti prijavila. Vprasanje, koliko nasilni so, v kaksnem smislu.

Drugace bi se vsi ljudje samo prijavčjali drug drugega, kaksni slabi starsi smo. In prijava bi mogoce se poslabsala stvari, ker, ce ne bi pravilno ukrepali, potem se stvari samo poslabsajo, zato je vcasih bolje pustiti stvari, tako kot so.

Isto, kot vojna v iraqu, ce se ga ze napade in hoce kao narediti mir, treba zaceti in koncati, ne pa se potem umakniti.

*foxy*
19.04.2006, 19:18
štos je v tem da ona po tistem ko mi vse to pove, mi dan ali dva za tistim vse zanika...in kolikor lahko vidim in včasih slišim je zadeva zelo resna in velika...

Lilly the Bear
19.04.2006, 19:20
štos je v tem da ona po tistem ko mi vse to pove, mi dan ali dva za tistim vse zanika...in kolikor lahko vidim in včasih slišim je zadeva zelo resna in velika...

Obrni se na kako institucijo in vprašaj za nasvet. Postopki so kompleksni in dolgi. Vpletejo ponavadi socialo in kriminaliste.

Ti se pa sama ne vpletaj, ker je tudi zate nevarno. Resno ti pravim.

*foxy*
19.04.2006, 19:23
Obrni se na kako institucijo in vprašaj za nasvet. Postopki so kompleksni in dolgi. Vpletejo ponavadi socialo in kriminaliste.

Ti se pa sama ne vpletaj, ker je tudi zate nevarno. Resno ti pravim.
sta mi njena dva že večkrat grozila...ampk jaz tega ne morem več gledat nooo...:(

Lilly the Bear
19.04.2006, 19:30
sta mi njena dva že večkrat grozila...ampk jaz tega ne morem več gledat nooo...:(
SAMA SE NE VPLETAJ! A je to tko težko razumet?

Pejt na policijo al pa na center za socialno delo (ne vem kolk si stara). Naj gre še kdo s tabo - prijatelji, starši, kdorkoli. Dejte prijavit te ljudi, še posebi če so tud teb grozil.

Ampak če misliš kaj narest, se pripravi na težave in na neučinkovitost naše policije, da te zaščiti.

nattka
19.04.2006, 22:20
pa tudi centri za socialno delo so marsikje sami sebi namen ...

dobra možnost je

Društvo za nenasilno komunikacijo
Miklošičeva ul. 36, Ljubljana
TEL: 01 4344 822
e-mail: drustvo.nenasilje@siol.net

ali

Pobreška c. 6, Maribor
TEL: 02 3202 146
e-mail: mb.dnk@guest.arnes.si

Kaj je Društvo za nenasilno komunikacijo?

Društvo za nenasilno komunikacijo je nevladna, humanitarna, neprofitna organizacija, ki od leta 1996 deluje na področju preprečevanja in zmanjševanja posledic nasilja v družini in družbi.

Kako lahko pridem v varno hišo?

Če ste žrtev nasilja in potrebujete umik v varen prostor, pokličite na telefonsko številko 031 736-726. Dogovorili se bomo za uvodni razgovor, na katerem vas bomo seznanili s pogoji namestitve in bivanja v hiši.

več informacij na http://www.drustvo-dnk.si/predstavitev.html