Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Droga

anarchy
19.04.2006, 19:33
Kaj je kaznivo, ce jemljes ali prodajas mamila? Le zakaj neki? Na eni strani je ponudba, na drugi povprasevanje, pa clovek, ki se odloci za mamila, se ponavadi sam in se zaveda posledic.

Mislim, da bi moglo biti dovoljeno prodaja droge polnoletnim osebam, tako, kot alkohol, ceprav na zalost vanjo zaidejo mladoletniki, pa ne po lastni zelji, temvec, ker jih drugi prepricajo v to.

No za zacetek legalizacija mehkih drog (trave), katera bi res mogla biti legalizirana, cene, morajo prepovedati prodajo cigaret in alkohola takoj.

anarchy
20.04.2006, 18:36
a je tole resna tema al spam ...

da vem kaj napisat ...

Resna tema, neresen folk. Tako nastane spam.

LeonVeliki
22.04.2006, 09:11
Meni se zdi, da če ena stvar ni dostopna v trgovini, pote se večina ljudi sploh ne trudi, da pride do tega. In droge so enako. Če jih ne moreš kupit, sam tako, da bi probal takrat ko se ti zalušta, potem jih pač ne poješ in tako ne uničiš življenja. Ker treba se je zavedat, da droga ni stvar posameznika ali jih bo probal ali ne. Problem je, ker en narkoman unuči življenje ali pa vsaj trajno spremeni še vsaj trem ljudem. Staršem, prijateljem, sestri, bratu...

ŽeŽo
24.04.2006, 13:35
Jaz sem za legalizacijo trave :D, če je kdo proti naj se vpraša, kaj pa nizozemci, kaj pa njim manjka... razen bs (bull s***) politike:D ?

anarchy
24.04.2006, 18:13
Meni se zdi, da če ena stvar ni dostopna v trgovini, pote se večina ljudi sploh ne trudi, da pride do tega. In droge so enako. Če jih ne moreš kupit, sam tako, da bi probal takrat ko se ti zalušta, potem jih pač ne poješ in tako ne uničiš življenja. Ker treba se je zavedat, da droga ni stvar posameznika ali jih bo probal ali ne. Problem je, ker en narkoman unuči življenje ali pa vsaj trajno spremeni še vsaj trem ljudem. Staršem, prijateljem, sestri, bratu...
Ni receno, da unici zivljenje in to je itak njegova lastna odlocitev. Ima pravico storiti z svojim zivljenjem, kar zeli, ostali mu tega ne smejo prepreciti.

Matjaz26
25.04.2006, 10:21
Men se dozdeva da je heroin nadomestila delno kaka druga stvar. Je pa ogromno povprasevanje in itak napol legalno v nekaterih policiji znanih predelih raznih mest.

sJavorshek
25.04.2006, 11:56
Za legalizacijo trave ja, sam za ostalo pa bolj malo vrjetn. :dontknow:

buba
25.04.2006, 15:04
Kaj je kaznivo, ce jemljes ali prodajas mamila? Le zakaj neki? Na eni strani je ponudba, na drugi povprasevanje, pa clovek, ki se odloci za mamila, se ponavadi sam in se zaveda posledic.

Mislim, da bi moglo biti dovoljeno prodaja droge polnoletnim osebam, tako, kot alkohol, ceprav na zalost vanjo zaidejo mladoletniki, pa ne po lastni zelji, temvec, ker jih drugi prepricajo v to.

No za zacetek legalizacija mehkih drog (trave), katera bi res mogla biti legalizirana, cene, morajo prepovedati prodajo cigaret in alkohola takoj.Napačna vprašanja --- samo nekaj podatkov in vse ti bo jasno : samo za opijate -- proizvodnja surovega opija 2004 -- 4850 ton --- od tega je horsa za 485 ton -- računaj maloprodajno ceno za g. v EU-ju od 25 - 215 eurov -- sedaj pa računaj in zlahka ugotoviš zakaj so "droge" nelegalne -- in , ko smo že pri tematiki -- vprašanje za Krko -- zakaj je povprečni "odvisnik" na heptah vsaj 5 let in koliko Krka s svojim Metadonom pri tem zasluži....;)

anarchy
25.04.2006, 22:35
Napačna vprašanja --- samo nekaj podatkov in vse ti bo jasno : samo za opijate -- proizvodnja surovega opija 2004 -- 4850 ton --- od tega je horsa za 485 ton -- računaj maloprodajno ceno za g. v EU-ju od 25 - 215 eurov -- sedaj pa računaj in zlahka ugotoviš zakaj so "droge" nelegalne -- in , ko smo že pri tematiki -- vprašanje za Krko -- zakaj je povprečni "odvisnik" na heptah vsaj 5 let in koliko Krka s svojim Metadonom pri tem zasluži....;)

Sej, dokler krka ali drzava sluzi je vse kul. Zato pa sem za legalizacijo, ce ze gre kam ta denar, naj gre nazaj drzavi v zep, ne pa nekim dilarjem, ki izkoriscajo odvisnike. Tako bi bila droga cenejsa in dostopnejsa, ter bi bilo manj kriminala.

Nikka06
26.04.2006, 12:09
Strinjam se z legalizacijo trave, drugo pa absolutno ne. Pa metadonski program bi tud morali ukinit, povzroca odvisnikom se vec tezav ko heroin.

Jelengar
26.04.2006, 12:42
Da ne boste mislili, kako je trava neskodljiva itd.... Rastafarjanci so jo res dobro reklamiral (tut jst sem jim verjel), da je celo zdravilna, ampak temu ni tako. Ze nekaj casa je znano, da kajenje trave lahko mladostnikom sprozi shizofrenijo. Shizofrenijo dobis v mladih letih in vsi tisti, ki so jo dobili (velika vecina) je imela izkusnje z drogami. To pa je zayebana in neozdravljiva bolezen. Pa tudi nasplosno kot samo kajenje ni zdravo. Tko da, pamet u glavo...

buba
26.04.2006, 14:00
Da ne boste mislili, kako je trava neskodljiva itd.... Rastafarjanci so jo res dobro reklamiral (tut jst sem jim verjel), da je celo zdravilna, ampak temu ni tako. Ze nekaj casa je znano, da kajenje trave lahko mladostnikom sprozi shizofrenijo. Shizofrenijo dobis v mladih letih in vsi tisti, ki so jo dobili (velika vecina) je imela izkusnje z drogami. To pa je zayebana in neozdravljiva bolezen. Pa tudi nasplosno kot samo kajenje ni zdravo. Tko da, pamet u glavo...
Jelengar -- kot na splošno vse -- dosis fecid venenum ( doza je tista, ki je strupena ).....;)

Vsemogočni
30.04.2006, 13:33
Ni receno, da unici zivljenje in to je itak njegova lastna odlocitev. Ima pravico storiti z svojim zivljenjem, kar zeli, ostali mu tega ne smejo prepreciti.

Seveda, pa tudi zavesti nimajo pravico nikogar, še manj pa, da zaradi svojega bogatenja načrtno uničujejo drugim življenja ali jim povzročajo ogromno gorja in težkega življenja. Pri drogi je to glavni adut, uniči nekomu življenje ali bližnjim, zato, da zaslužiš mastne denarce.

Snif
30.04.2006, 14:14

enako je z alkoholom pa je legalen :dontknow: Alkoholiki kradejo, lažejo, tepejo in trajno spreminjajo življenje še vsaj trem ljudem. :O

Prokleti drogeraši - alkoholiki???

Snif
30.04.2006, 14:21

alkohol povzroča cirozo jeter btw. moj sodelavec jo ima. (kakšne so še ostale posledice, razen tega, da pred osmo rabi prvo dozo - tipično ravnanje odvisnika, se pa še ne ve točno.) Pred tem pa se trese kot en 80-letnik, do prve doze potem se telo umiri - odvisnost.

buba
30.04.2006, 14:28
Meni se zdi, da če ena stvar ni dostopna v trgovini, pote se večina ljudi sploh ne trudi, da pride do tega. In droge so enako. Če jih ne moreš kupit, sam tako, da bi probal takrat ko se ti zalušta, potem jih pač ne poješ in tako ne uničiš življenja. Ker treba se je zavedat, da droga ni stvar posameznika ali jih bo probal ali ne. Problem je, ker en narkoman unuči življenje ali pa vsaj trajno spremeni še vsaj trem ljudem. Staršem, prijateljem, sestri, bratu...seveda je tole totalno posplošeno stališče in na žalost nima z realnostjo blage veze :1.drogo se konzumira isključno iz enega razloga -- zato ker je dobr , 2. dostopnost ali nedostopnost do droge ( seveda mislim na vse ), je popolnoma kulturološki problem, ki je vezan na ustvarjanje dobička, 3.problem nelegalnih drog, ni v drogah samih, pač pa v socialnem vidiku, ki jo takšna nelegalnost prinese ( kriminal, sociala, bolezni itd,) 4. obremenjevanje drugih z lastno zasvojenostjo je PROBLEM DRUGIH ( vsakemu odvisniku je namreč vseeno za to obremnjevanje ) 5.pomisli na obremnjevanje drugih , ko se srečaš z "nedolžno" zasvojenostjo npr.SHOPING 6. ker so droge dejanska realnost ( bile ,so in bodo ), je edini način, da se odvisnik, okolje in družba na sploh NAUČI živeti z "drogo" v družbi in 7. Bistveno -- farizejski in lažniv odnos, do problema zasvojenosti znotraj neke skupnosti, je bistven razlog, da "drogiraški" problemi SPLOH OBSTOJAJO...:approve:

Jelengar
30.04.2006, 15:40
alkohol povzroča cirozo jeter btw. moj sodelavec jo ima. (kakšne so še ostale posledice, razen tega, da pred osmo rabi prvo dozo - tipično ravnanje odvisnika, se pa še ne ve točno.) Pred tem pa se trese kot en 80-letnik, do prve doze potem se telo umiri - odvisnost.
Vsaj se kaka atrofija mozganov lahko pride v postev in epilepticni napadi.

Sicer pa jaz, tukaj v tej temi, ne bi upraviceval eno drogo z drugo, a ne? :dontknow:

amaze646
30.04.2006, 19:42
Ne strinjam se ravno za legalizacijo trdih drog in si tudi ne morem in nocem predstavljati sveta kaksen bi bil, ce bi naprimer bil legaliziran heroin in bi ga bilo moc kupiti v trgovini ali lekarni.Bilo bi se vec odvisnikov. Se pa strinjam za legalizacijo marihuane.

sJavorshek
30.04.2006, 22:57
Dostopnost droge? Če se stvar hoče dobit, se jo da, če bi bila naprodaj v lekarni, bi se stvar umirila, ker bi blo mal več sramu mulcu (vsaj nekaterim) pridet tja in rečt : "10 gramov trave prosm.", kukr pa zdej, k reče frendu: "Ti, dej mi zrihti 10." :dontknow:

Država preklet podpira dilerje, fikcija ali ne, Balcan Inc na popu je dober zgled za to, kako stvari delujejo. Da ne omenjamo, Krke, kako služ na njih in posledično njenih delničarjev. :veryevil:

Alkohol in cigareti. Sevede so droge, ampak prepovedat tole dvoje? Bi mel preveč tresočga folka, k nebi bil sposoben brez jutranje doze normalno delovat.

Kaj pa kava, čaj? Tut male drogice, kolk izmed vas bi lahko začel dan brez kave al pa čaja zjutri? :D

Pax Romana
01.05.2006, 14:14
Pri mehkih drogah (trava, cigareti, kava, shoping, včasih tudi hrana,...) ni problem v samih drogah, ampak da jih ljudje ne uporabljajo odgovorno. Potrebno bi bilo torej ljudi naučiti, da z njimi ravnajo odgovorno. Ampak potem pa adijo veliki dobički dilerjev, zdravstva,... Zato ljudi vzgajajo v neodgovorne in goltajoče potrošnike in na tem kujejo dobičke. Vzgoja o škodljivosti drog je samo pesek v oči.

Pri trdih drogah (alkohol, kokain, heroin,...) pa je problem, da človeka hitro zasvojijo. Še posebej kokain in heroin. To dvoje naj kar ostane prepovedano, dilerjem s tema drogama pa je treba za vsako uničeno življenje dati eno leto zapora (se pravi praktično dosmrtno).

Travo naj legalizirajo. Edino kar bi jaz pustil prepovedano je skank. Ta ti razžre možgane, poleg tega pa te čisto pobebi in na človekove mentalne sposobnosti ne deluje tako spodbudno kot (lahko) delujeta domačica in haš. Po skanku imaš tudi nekakšno blago obliko mačka (utrujenost, zmedenost, pritisk v glavi,...). Skank naj torej ostane prepovedan.

buba
01.05.2006, 14:25
Ko vas takole berem -- kaj bi in kaj ne bi legalizirali, si ne morem kaj, da se ne oglasim : 1. problem ni v legalnosti pač pa v dostopnosti -- in verjemte mi VSE DROGE so dostopne Z LAHKOTO ( iz prve roke ) 2. prodajanje drog v lekarnah ( tudi horsa, bele in ostalih trdih drog ) bi prineslo neskončno veliko pozitivnih učinkov : nižja cena, popolna kontrola, čistost in zdravju večja primernost, dekriminalizacija, povratni finančni učinek itd. -- zato ne si farizejsko zatiskat oči -- to , da so droge nelegalne, odgovarja isključno samo kriminalnim zdužbam, ki imajo toplo zaledje med visokimi državnimi organi...:mad:

Pax Romana
01.05.2006, 14:35
Ko vas takole berem -- kaj bi in kaj ne bi legalizirali, si ne morem kaj, da se ne oglasim : 1. problem ni v legalnosti pač pa v dostopnosti -- in verjemte mi VSE DROGE so dostopne Z LAHKOTO ( iz prve roke ) 2. prodajanje drog v lekarnah ( tudi horsa, bele in ostalih trdih drog ) bi prineslo neskončno veliko pozitivnih učinkov : nižja cena, popolna kontrola, čistost in zdravju večja primernost, dekriminalizacija, povratni finančni učinek itd. -- zato ne si farizejsko zatiskat oči -- to , da so droge nelegalne, odgovarja isključno samo kriminalnim zdužbam, ki imajo toplo zaledje med visokimi državnimi organi...:mad:
Tako je, ampak jaz horsa in koke še vseeno ne bi legaliziral.
Pa skanka tudi ne.:approve:

buba
01.05.2006, 14:44
Tako je, ampak jaz horsa in koke še vseeno ne bi legaliziral.
Pa skanka tudi ne.:approve:a spet ne bi legaliziral :rolling: -- herojska droga ( po Bayer-ju ), je samo derivat morfina in ta je derivat surovega opija -- droge clovestvo uporablja ze tisoce let -- danasnja zloraba, nima blage veze z stimulativnim ali pomirjevalnim delovanjem drog -- vzroki so popolnoma drugje -- odtujenost od lastne identitete ali kar naj bi za posameznika to bila -- IMETI namesto BITI -- in seveda z materialnim obtezene psihe, ki nikakor ne najde casa, da bi postala TO KAR JE...;)

Pax Romana
01.05.2006, 14:48
a spet ne bi legaliziral :rolling: -- herojska droga ( po Bayer-ju ), je samo derivat morfina in ta je derivat surovega opija -- droge clovestvo uporablja ze tisoce let -- danasnja zloraba, nima blage veze z stimulativnim ali pomirjevalnim delovanjem drog -- vzroki so popolnoma drugje -- odtujenost od lastne identitete ali kar naj bi za posameznika to bila -- IMETI namesto BITI -- in seveda z materialnim obtezene psihe, ki nikakor ne najde casa, da bi postala TO KAR JE...;)
Buba, a veš kaj je meni najbolj zanimivo, da se načeloma glede te in pa še nekaterih drugih stvari na tem forumu oba strinjava, samo iz drugih razlogov ozirom prideva skupaj čisto iz drugih koncev. Se strinjam s tabo. Biti in ne imeti. Dokler pa tega ni, pa je vseeno treba malo paziti. Pri horsu in koki je namreč najbolj nevarno to, ker pusti zelo hude posledice na človeku. In pa seveda zato, ker jim lahko človek v trenutku podleže. Lahko že po dveh dozah.....

buba
01.05.2006, 14:59
Buba, a veš kaj je meni najbolj zanimivo, da se načeloma glede te in pa še nekaterih drugih stvari na tem forumu oba strinjava, samo iz drugih razlogov ozirom prideva skupaj čisto iz drugih koncev. Se strinjam s tabo. Biti in ne imeti. Dokler pa tega ni, pa je vseeno treba malo paziti. Pri horsu in koki je namreč najbolj nevarno to, ker pusti zelo hude posledice na človeku. In pa seveda zato, ker jim lahko človek v trenutku podleže. Lahko že po dveh dozah.....Poglej, moj rimski mirovnik -- heroin je sintetiziral Bayer in to v istem tednu, kot Aspirin -- sprva je bil heroin, kot cudezno zdravilo, naprodaj v vseh lekarnah -- edina zamera heroinu, je, da je 10x bolj zasvojliv , kot morfin -- ob "normalnih" odmerkih prakticno nima resnih zdravstvenih posledic - hudic nastane, ko je zmesan z drugimi snovmi ( kar v svoji nelegalnosti vedno je ) in seveda, kot socialno-razdiralna droga -- za kar pa je spet kriva nelegalnost -- odvisnost od heroina, pa po svoji jakosti niti ni najmocnejsa -- prekasajo ga : nikotin, alkohol, crak in celo metadon....;)

Pax Romana
01.05.2006, 15:04
Poglej, moj rimski mirovnik -- heroin je sintetiziral Bayer in to v istem tednu, kot Aspirin -- sprva je bil heroin, kot cudezno zdravilo, naprodaj v vseh lekarnah -- edina zamera heroinu, je, da je 10x bolj zasvojliv , kot morfin -- ob "normalnih" odmerkih prakticno nima resnih zdravstvenih posledic - hudic nastane, ko je zmesan z drugimi snovmi ( kar v svoji nelegalnosti vedno je ) in seveda, kot socialno-razdiralna droga -- za kar pa je spet kriva nelegalnost -- odvisnost od heroina, pa po svoji jakosti niti ni najmocnejsa -- prekasajo ga : nikotin, alkohol, crak in celo metadon....;)
Tudi če ga prekašajo to še ne pomeni da je nedolžen. Za nikotin in alkohol ti pa ne verjamem. Kje si to videl?

buba
01.05.2006, 15:09
Tudi če ga prekašajo to še ne pomeni da je nedolžen. Za nikotin in alkohol ti pa ne verjamem. Kje si to videl?naj ti prisepnem -- imam 18 let staro hci, ki je na metadonu ( bila 3 leta heroinski odvisnik ) -- in lahko ti povem, da vecja motivacija, kot je resiti hcer, ne obstoja -- posledica le te motivacije je ogromno znanje, o drogah, o dilerjih -- tako lokalno, kot globalno -- in naj ti prisepnem se nekaj -- samo, odgovorni starsi in seveda sami odvisniki o teh stvareh res nekaj vedo -- vse drugo so strokovne pravljice...;)

Pax Romana
01.05.2006, 17:54
naj ti prisepnem -- imam 18 let staro hci, ki je na metadonu ( bila 3 leta heroinski odvisnik ) -- in lahko ti povem, da vecja motivacija, kot je resiti hcer, ne obstoja -- posledica le te motivacije je ogromno znanje, o drogah, o dilerjih -- tako lokalno, kot globalno -- in naj ti prisepnem se nekaj -- samo, odgovorni starsi in seveda sami odvisniki o teh stvareh res nekaj vedo -- vse drugo so strokovne pravljice...;)
To pa seveda spremeni vso zadevo. Mi je žal, da je tvoja hči zašla na stran pota, a sem tudi vesel, da se trudi priti nazaj na pravo pot. Torej želim tebi in tvoji hčeri čimveč uspeha pri odvajanju (ne zdravljenju, ker to ni bolezen).
Vseeno pa težko verjamem, da sta alkohol in nikotin hujša od heroina. Kako to? Se mi zdi da so posledice hujše pri heroinu????:dontknow:

buba
01.05.2006, 18:06
To pa seveda spremeni vso zadevo. Mi je žal, da je tvoja hči zašla na stran pota, a sem tudi vesel, da se trudi priti nazaj na pravo pot. Torej želim tebi in tvoji hčeri čimveč uspeha pri odvajanju (ne zdravljenju, ker to ni bolezen).
Vseeno pa težko verjamem, da sta alkohol in nikotin hujša od heroina. Kako to? Se mi zdi da so posledice hujše pri heroinu????:dontknow:pomisli, da bi si nikotin vbrizgaval ( zdrvje ) in bi bil dostopen samo na kriminalnem trgu -- enako je z alkoholom...( samo v prispodobo -- kolicina nikotina dveh cigaret vbrizgana v kri -- povzroci smrt na mah )....;) p.s. -- hvala za dobre zelje -- zdej smo ze skor na zeleni veji...:approve:

Pax Romana
01.05.2006, 18:38
pomisli, da bi si nikotin vbrizgaval ( zdrvje ) in bi bil dostopen samo na kriminalnem trgu -- enako je z alkoholom...( samo v prispodobo -- kolicina nikotina dveh cigaret vbrizgana v kri -- povzroci smrt na mah )....;) p.s. -- hvala za dobre zelje -- zdej smo ze skor na zeleni veji...:approve:
Hm, nekaj bo na tem.....
Lepo, da vam gre v redu.:)

Snif
01.05.2006, 20:00
Vsaj se kaka atrofija mozganov lahko pride v postev in epilepticni napadi.

Sicer pa jaz, tukaj v tej temi, ne bi upraviceval eno drogo z drugo, a ne? :dontknow:

ne opravičujem, samo glede na izkušnje bi lahko tudi alkohol malo bolj kontrolirano prodajali.
že otroci ga pijejo :nonono: enako tudi ostale droge.

buba
01.05.2006, 20:21
Hm, nekaj bo na tem.....
Lepo, da vam gre v redu.:)THX:2thumbs:

buba
01.05.2006, 20:21
ne opravičujem, samo glede na izkušnje bi lahko tudi alkohol malo bolj kontrolirano prodajali.
že otroci ga pijejo :nonono: enako tudi ostale droge.hja - tule bos pa tezko preskocil slovensko folkloro....kar poglej Jelincica...:rolling: :)

korenje
01.05.2006, 20:42

No za zacetek legalizacija mehkih drog (trave), katera bi res mogla biti legalizirana, cene, morajo prepovedati prodajo cigaret in alkohola takoj.

dokler bodo drogerasi ogrozali moje zivljenje na prostem, nimajo kej prodajat tega.

Kleya
01.05.2006, 21:00
Ker treba se je zavedat, da droga ni stvar posameznika ali jih bo probal ali ne. Problem je, ker en narkoman unuči življenje ali pa vsaj trajno spremeni še vsaj trem ljudem. Staršem, prijateljem, sestri, bratu...

Narkomani so itak sami "luzerji". Da greš utapljat probleme v drogi al pa da se ga zadevaš zarad takega ali drugačnega razloga... Pa tut zato, ker itak vejo kaj bo sledilo, ko se zadenejo enkrat, dvakrat, trikrat ...
Ustvarjajo pa same probleme: igle na otroških igriščih in še marsikje drugje, vlomi, ropi ...
Pa tut moj brat se je dolgo let zadeval, tako da vem, kakšno je družinsko življenje v tem primeru. Moja mama je zelo velik pretrpela zarad njega.

Mogoče bi bla za legalizacijo marihuane, za legalizacijo trde droge pa definitivno ne.

anarchy
01.05.2006, 22:06
Narkomani so itak sami "luzerji". Da greš utapljat probleme v drogi al pa da se ga zadevaš zarad takega ali drugačnega razloga... Pa tut zato, ker itak vejo kaj bo sledilo, ko se zadenejo enkrat, dvakrat, trikrat ...
Ustvarjajo pa same probleme: igle na otroških igriščih in še marsikje drugje, vlomi, ropi ...
Pa tut moj brat se je dolgo let zadeval, tako da vem, kakšno je družinsko življenje v tem primeru. Moja mama je zelo velik pretrpela zarad njega.

Mogoče bi bla za legalizacijo marihuane, za legalizacijo trde droge pa definitivno ne.

Zadevajo se tudi marsikateri zelo uspesni ljudje, ki so zeloooo bogati, kajti ponavadi samo oni si lahko privoscijo brez problema take trse droge.

Saj legalizacija trdih drog ne bi prinesla nic slabega, prej kaj boljsega. V drogo gredo ponavadi ljudje zavestno, v nekaterih primerih pa jih drugi prepricajo v to, zato, ker hocejo na njihov racun zasluziti, ter jih zavedejo in lazejo. Ce bi bila stvar legalna in dostopna vsem, potem bi se zares vidlo, ali smo vsi taki luzerji ali zakaj ljudje sploh gredo v drogo?

anarchy
01.05.2006, 22:10
dokler bodo drogerasi ogrozali moje zivljenje na prostem, nimajo kej prodajat tega.
Zakaj in kako ti ogrozajo zivljenje? Ma te droge bi mogle biti poceni in dostopne odvisnikom, ce so potrebne, ce pa predstavljajo taki odvisniki resno tezavo, da ogrozajo druge, potem bi jih mogli nujno dati na zdravljenje ali v zapor, ali usmrtiti.

Kleya
01.05.2006, 22:27
Zadevajo se tudi marsikateri zelo uspesni ljudje, ki so zeloooo bogati, kajti ponavadi samo oni si lahko privoscijo brez problema take trse droge.

Saj legalizacija trdih drog ne bi prinesla nic slabega, prej kaj boljsega. V drogo gredo ponavadi ljudje zavestno, v nekaterih primerih pa jih drugi prepricajo v to, zato, ker hocejo na njihov racun zasluziti, ter jih zavedejo in lazejo. Ce bi bila stvar legalna in dostopna vsem, potem bi se zares vidlo, ali smo vsi taki luzerji ali zakaj ljudje sploh gredo v drogo?

Nisem mislila luzer glede na družbeni status, ampak luzer v prenesenem pomenu.

Ja, najbolš, da jo legalizirajo in da so jo dobilo v štacuni, tako kot kruh!! Zakaj gredo ljudje v drogo? Zarad kakšnih pametnih vzgibov že ne! Bolš, da bi svojo energijo usmerl v kaj druzga.

Oprosti, ampak jest ne čutim nobene simpatije do njih in se mi tudi ne smilijo. In na nekaj mi gredo tisti, ki jih zagovarjajo in, ki zagovarjajo njihovo početje.

Pax Romana
01.05.2006, 23:52
Okoli se govori, da baje Mrki tudi smuča po belih strminah......

korenje
02.05.2006, 00:19
Zakaj in kako ti ogrozajo zivljenje? Ma te droge bi mogle biti poceni in dostopne odvisnikom, ce so potrebne, ce pa predstavljajo taki odvisniki resno tezavo, da ogrozajo druge, potem bi jih mogli nujno dati na zdravljenje ali v zapor, ali usmrtiti.

drogerasi so psihotiki, ki postanejo odvisni od takih substanc in bi naredili vse da bi jih dobili, magar cloveka z nozom zastihal na cesti in mu ukradl denar.

anarchy
02.05.2006, 23:23
drogerasi so psihotiki, ki postanejo odvisni od takih substanc in bi naredili vse da bi jih dobili, magar cloveka z nozom zastihal na cesti in mu ukradl denar.

Sej zato, ce bi jim dali to, kar zelijo, potem ne bi potrebovali sekundarnih trikov, da pridejo do denarja, da lahko pridejo do droge, ker bi lahko takoj prisli do droge, ko bi potrebovali.

freya
03.05.2006, 06:11
Okoli se govori, da baje Mrki tudi smuča po belih strminah......

Mrkaič?
tolk časa se še govori o legalizaciji drog, naredi se pa nič...in dokler bo pihal takole usmerjen veter, ki hoče uzakonit horo legalis, ne bo od tega nič.
Sem za legalizacijo marihuane (btw Jelengar, trava se uporablja v zdravstvene namene pri pljučnih bolnikih in to uspešno, proti slabosti, proti bolečinam, pri nevroloških boleznih), ker bi morala biti nad distribucijo trave strožja kontrole, kar legalizacija omogoča.
Pri branju posta neke forumašice sem se spomnila, da tudi Tramal zdravniki predpisujejo vsepovprek, pa nisem prepričana, da vedo, kaj predpišejo, ali jim je pa vseeno, kar je pa še slabše.

freya
03.05.2006, 06:12
Sej zato, ce bi jim dali to, kar zelijo, potem ne bi potrebovali sekundarnih trikov, da pridejo do denarja, da lahko pridejo do droge, ker bi lahko takoj prisli do droge, ko bi potrebovali.

na recept...iz budžeta, v katerega vplačujem jaz?
ne hvala

Pax Romana
03.05.2006, 09:36
Mrkaič?
;);)

Nikka06
03.05.2006, 12:29
Saj metadon tud placujem jaz (ki odvisnikom veliko vec skodi kot heroin), pa se kaj bedastega se najde. Enkrat sem zal brala nekje da placujemo tudi nekaksne programe Socialnega dela za zasvojene starse, ki jim v skoraj nobenem primeru ne odvzamejo otroka (mogoce ce utajijo davke)!
Ce ze moram kaj placevat, upam da bo to en dan droga, ki se dobi v lekarni po nizkih cenah. Bo manj tezav okol...

3nity
03.05.2006, 12:44
kakšna legalizacija drog. pa kaj še. zlato žlico v rt.
že tisti metadon je čist odveč. zakaj jih podpiramo pri odvisnosti.

freya
03.05.2006, 13:40
Saj metadon tud placujem jaz (ki odvisnikom veliko vec skodi kot heroin), pa se kaj bedastega se najde. Enkrat sem zal brala nekje da placujemo tudi nekaksne programe Socialnega dela za zasvojene starse, ki jim v skoraj nobenem primeru ne odvzamejo otroka (mogoce ce utajijo davke)!
Ce ze moram kaj placevat, upam da bo to en dan droga, ki se dobi v lekarni po nizkih cenah. Bo manj tezav okol...

Ne vem, če jim metadon škodi bolj kot heroin, ker heroina brez primesi ne dobiš nikjer, zagotovo pa nima željenega učinka.
Nikakor se ne morem strinjat s tvojim stavkom.."če že moram plačvat, naj jim plačujem drogo po nizkih cenah v lekarni". To pomeni, da je zate odvisnik pač bolnik, ki se mu ni treba zdraviti, ni treba hoditi v službo in da je naša dolžnost po principu solidarnosti, da mu subvencioniramo užitke iin potrebe ter na stara leta zagotovimo zelo dobro zdravstveno oskbro v domu za odvisnike. Kje ti živiš?
za komune še nisi slišala?

Pax Romana
03.05.2006, 14:31
Ne vem, če jim metadon škodi bolj kot heroin, ker heroina brez primesi ne dobiš nikjer, zagotovo pa nima željenega učinka.
Nikakor se ne morem strinjat s tvojim stavkom.."če že moram plačvat, naj jim plačujem drogo po nizkih cenah v lekarni". To pomeni, da je zate odvisnik pač bolnik, ki se mu ni treba zdraviti, ni treba hoditi v službo in da je naša dolžnost po principu solidarnosti, da mu subvencioniramo užitke iin potrebe ter na stara leta zagotovimo zelo dobro zdravstveno oskbro v domu za odvisnike. Kje ti živiš?
za komune še nisi slišala?
Kondome lahko kupi v lekarni vsak. Ali smo vsi bolniki?

Nikka06
04.05.2006, 11:53
Verjetno je bila moja izjava mal drugace interpretirana kot sem sama mislila.
Ne podpiram odvisnosti od nikakrsnih drog in absolutno ne podpiram tega da se zdravijo narkomani z metadonom, ki pa je tekoca razlicica heroina. Zal pa problem obstaja in ne bi skodovalo ce se bi z njim pac enostavno sprijaznili, in je sigurno bolj varno da gre odvisnik po svojo dnevno dozo v zdravstveni dom.
Komune in podobne ustanove pa sigurno pomagajo, sam tam se morajo odvisniki prikazat ze trezni, ker jih drugace ne sprejmejo, ker programi temeljijo na vzgoji ljudi.
Sama sm mnenja da bo manj odvisnikov kakrsne koli sorte naokol (tud alkohol je tezka droga) ko bomo ljudje nehali obsojati druge in enostavno sprejemali ... ker vsi odvisniki iscejo neko razumevanje v svojih dejanjih. Spit tu pa tam kako kavo s kolegi ali znanci ki so malo zasli stran pota ni noben greh,m se pocutijo bolj normalno za kako urico.

Jelengar
04.05.2006, 14:09
Ves kaj, Nikka,
jaz sem odvisen od hrane, pijace in stanovanja in sexa (pa se cesa). Naj mi jih nekdo redno zagotavlja zastonj. ce ne, bom pricel maltretirat ostale ljudi in delat pisdarije. :nonono: :nonono: Z junky-ji pa nimam kam hodit na kavo, ker je ne pijem, niti, ker nobenega ne poznam. Ce bi kakega poznal, se mu pa raje izognem, kot da postanem njegov predmet izkoriscanja ali pa zrtev. Poznam samo enega tipa (ki resda ni nevaren), sina od mamine prijateljice, ki je konzumiral toliko LSD-ja, da je ze vrsto let samo rastlina, ker dobesedno samo vegetira. :nonono: Sem tudi proti tistim gumpcem, ki vsako leto organizirajo Rock festival proti drogam iz katerih imajo korist edino le oni. V glavnem..... sem proti mnogo stvarem. Fak. " Jst sem junky, sem problem, zdaj se pa z mano ukvarjajte!" - Well, jst se ne bom! :nonono:

buba
04.05.2006, 14:26
Verjetno je bila moja izjava mal drugace interpretirana kot sem sama mislila.
Ne podpiram odvisnosti od nikakrsnih drog in absolutno ne podpiram tega da se zdravijo narkomani z metadonom, ki pa je tekoca razlicica heroina. Zal pa problem obstaja in ne bi skodovalo ce se bi z njim pac enostavno sprijaznili, in je sigurno bolj varno da gre odvisnik po svojo dnevno dozo v zdravstveni dom.
Komune in podobne ustanove pa sigurno pomagajo, sam tam se morajo odvisniki prikazat ze trezni, ker jih drugace ne sprejmejo, ker programi temeljijo na vzgoji ljudi.
Sama sm mnenja da bo manj odvisnikov kakrsne koli sorte naokol (tud alkohol je tezka droga) ko bomo ljudje nehali obsojati druge in enostavno sprejemali ... ker vsi odvisniki iscejo neko razumevanje v svojih dejanjih. Spit tu pa tam kako kavo s kolegi ali znanci ki so malo zasli stran pota ni noben greh,m se pocutijo bolj normalno za kako urico.punca -- metadon je trdna snov ( tablete ) tista tekočinica je pa sok -- in ker večina od nas nima bralnomiselne naprave , lahko interpretira samo tisto kar napišeš -- "ne podpiram odvisnosti", se zapiše naši nikki -- kako lahko podpiraš sladkorno bolezen ali, raka na metrinem znamenju, ali čisto preprosto influenco -- 80% sladkornih bolnikov je zato bolnih, ker so bili celo življenje ODVISNI od ogljikovih hidratov, lenobe in masti --ko jih hebe, jest ne bom plačeval inzulina za njih -- 80% je bolnih na srcu in ožilju iz podobnih razlogov - jaz ne bom skos plačeval npr. Lanicor injekcije za njih ---p.s. -- in če že govoriš o komunah -- kaj za božjo voljo pa ti veš o komunah --- očigledno te nihče ni seznanol z indoktrinacijo - elitizmom - več kot 70% neuspešnostjo in stalnim povratništvom....:nonono:

Pax Romana
04.05.2006, 15:30
punca -- metadon je trdna snov ( tablete ) tista tekočinica je pa sok -- in ker večina od nas nima bralnomiselne naprave , lahko interpretira samo tisto kar napišeš -- "ne podpiram odvisnosti", se zapiše naši nikki -- kako lahko podpiraš sladkorno bolezen ali, raka na metrinem znamenju, ali čisto preprosto influenco -- 80% sladkornih bolnikov je zato bolnih, ker so bili celo življenje ODVISNI od ogljikovih hidratov, lenobe in masti --ko jih hebe, jest ne bom plačeval inzulina za njih -- 80% je bolnih na srcu in ožilju iz podobnih razlogov - jaz ne bom skos plačeval npr. Lanicor injekcije za njih ---p.s. -- in če že govoriš o komunah -- kaj za božjo voljo pa ti veš o komunah --- očigledno te nihče ni seznanol z indoktrinacijo - elitizmom - več kot 70% neuspešnostjo in stalnim povratništvom....:nonono:
Hehe, imaš prav. Ljudje se zanemarjajo, potem so pa "ubogi" ker zbolijo zaradi lastne lenobe oziroma neumnosti.

Glede komun je tudi res. Še najbolj uspešna naj bi bila Don Pierinova....????:dontknow:

buba
04.05.2006, 15:32
Hehe, imaš prav. Ljudje se zanemarjajo, potem so pa "ubogi" ker zbolijo zaradi lastne lenobe oziroma neumnosti.

Glede komun je tudi res. Še najbolj uspešna naj bi bila Don Pierinova....????:dontknow:kar se tice komune -- drzi...vse ostalo je v glavnem cista verska indoktrinacija ...:)

Pax Romana
04.05.2006, 15:35
kar se tice komune -- drzi...vse ostalo je v glavnem cista verska indoktrinacija ...:)
Če dam na tehtnico odvisnost in indoktrinacijo, res ne vem kaj bi izbral. Oboje je odvisnost....

buba
04.05.2006, 15:39
Če dam na tehtnico odvisnost in indoktrinacijo, res ne vem kaj bi izbral. Oboje je odvisnost....he he -- glede na danasnjo obletnico se celo jaz sprasujem -- kaj je bolje indoktrinirana mehka diktatura ali opranomozganska trda demokracija...:approve:

buba
04.05.2006, 15:47
drgac pa kar se komun tice -- najhujsa ( totalna verska indoktrinacija ) je RETO -- Don Pierino je se kar tako, tako -- precej nova je LAUTARI ( nekako najbolj znanstvena ) psiholog, psihiater itd -- in za vkljucitev ni potrebno bit cist -- in pa DIANOVA ( La Patriage ) --- dalec najdrazja in "najlazja" je pa cca 500 evrov na mesec...:approve:

Jelengar
04.05.2006, 15:53
kar se tice komune -- drzi...vse ostalo je v glavnem cista verska indoktrinacija ...:)
Kdo je ze rekel, da je vera opij za narod? ;)

buba
04.05.2006, 15:58
Kdo je ze rekel, da je vera opij za narod? ;):rolling: - in to se bolj destiliran kot hors...:veryevil:

Pax Romana
04.05.2006, 17:29
drgac pa kar se komun tice -- najhujsa ( totalna verska indoktrinacija ) je RETO -- Don Pierino je se kar tako, tako -- precej nova je LAUTARI ( nekako najbolj znanstvena ) psiholog, psihiater itd -- in za vkljucitev ni potrebno bit cist -- in pa DIANOVA ( La Patriage ) --- dalec najdrazja in "najlazja" je pa cca 500 evrov na mesec...:approve:
RETO? Če daše med t in o R, potem je vse jasno.:D Ali v tej organizaciji prefinjeno silijo ljudi, da postanejo člani verske skupnosti?

buba
04.05.2006, 17:33
RETO? Če daše med t in o R, potem je vse jasno.:D Ali v tej organizaciji prefinjeno silijo ljudi, da postanejo člani verske skupnosti?he he -- skoraj vsak teden se pripeljejo na Meteljkovo z kombijem, delijo letake in prepričujejo--sami lepi nabiti fantje v glavnem s Hrvaške -- bojda imajo tam nam najbližji center...;)

Pax Romana
04.05.2006, 17:36
he he -- skoraj vsak teden se pripeljejo na Meteljkovo z kombijem, delijo letake in prepričujejo--sami lepi nabiti fantje v glavnem s Hrvaške -- bojda imajo tam nam najbližji center...;)
Še eni naivci, ki mislijo, da je Metelkova center drogeraštva v Ljubljani. Trde drogeraše so od tam v glavnem nagnali, še posebej po otvoritvi Celice (saj veš, turisti).

buba
04.05.2006, 17:40
Še eni naivci, ki mislijo, da je Metelkova center drogeraštva v Ljubljani. Trde drogeraše so od tam v glavnem nagnali, še posebej po otvoritvi Celice (saj veš, turisti).
fiksarjev na Meteljkovi res ni več kaj dosti -- pač obstaja tistih 10% - ki švercajo s koruzo in metadonom ( moram rečt-- da kolikor jaz spremljam - da je večina ljudi, ki so na metadonu precej vzornih državljanov ) -- se pa le ti v glavnem zadržujejo v Mercatorju za zdr.domom -- seveda policija vse to ve -- pa kljub večkratnim prošnjam Čelanove ne naredi nič...:( :mad:

Pax Romana
04.05.2006, 17:56
fiksarjev na Meteljkovi res ni več kaj dosti -- pač obstaja tistih 10% - ki švercajo s koruzo in metadonom ( moram rečt-- da kolikor jaz spremljam - da je večina ljudi, ki so na metadonu precej vzornih državljanov ) -- se pa le ti v glavnem zadržujejo v Mercatorju za zdr.domom -- seveda policija vse to ve -- pa kljub večkratnim prošnjam Čelanove ne naredi nič...:( :mad:
Vic je v tem, da ima Metelkova kljub temu, da se je že pred leti otresla trdih drog, še vedno stigmo, da je tam sama droga in da ljudje prihajajo tam samo zaradi tega da se drogirajo. Saj ne rečem, ljudje tudi tam kadijo travo, toda glavni vic Metelkove in zakaj gre veliko ljudi tja je v tem, da je eden redkih prostorov, kjer je zelo dober žur za vse okuse, kjer se ti ni potrebno pretvarjati kako "fensi" si (lahko pa tudi, če hočeš) in kjer se res lahko sprostiš. Pa še pivo je poceni.:P

buba
04.05.2006, 18:00
Vic je v tem, da ima Metelkova kljub temu, da se je že pred leti otresla trdih drog, še vedno stigmo, da je tam sama droga in da ljudje prihajajo tam samo zaradi tega da se drogirajo. Saj ne rečem, ljudje tudi tam kadijo travo, toda glavni vic Metelkove in zakaj gre veliko ljudi tja je v tem, da je eden redkih prostorov, kjer je zelo dober žur za vse okuse, kjer se ti ni potrebno pretvarjati kako "fensi" si (lahko pa tudi, če hočeš) in kjer se res lahko sprostiš. Pa še pivo je poceni.:Pmislil sem na zdravstveni dom na Meteljkovi --- kar pa se tice edinega punkta v Ljubljani in sirse, kjer neka alternativa se nekaj velja ( brez Atomic-harmonic plitvoumnosti ) -- pa lahko samo recem, da ce je ne bi bilo, bi si bilo treba zmislit -- jest v glavnem tudi, ko bom star 50 ( kar bo zelo kmalu) lahko samo podpiram drugacnost in neuniformiranost takega prostora...:approve:

Pax Romana
04.05.2006, 18:26
mislil sem na zdravstveni dom na Meteljkovi --- kar pa se tice edinega punkta v Ljubljani in sirse, kjer neka alternativa se nekaj velja ( brez Atomic-harmonic plitvoumnosti ) -- pa lahko samo recem, da ce je ne bi bilo, bi si bilo treba zmislit -- jest v glavnem tudi, ko bom star 50 ( kar bo zelo kmalu) lahko samo podpiram drugacnost in neuniformiranost takega prostora...:approve:
:2thumbs: :2thumbs:

LeonVeliki
05.05.2006, 07:08
A lahko potem nekaj vprašam; vsi pravijo/pravite, da se do droge zlahka pride. Pa kje se to kupi? Meni še nikoli ni noben prišel in mi rekel a boš par gramov? A to v ksnih diskotih, al kje? Kaksni sploh so ti ljudje? Ne resno mislim. A ima navaden povprečnež sploh šanso, da pride do droge?

Kleya
05.05.2006, 07:40
A lahko potem nekaj vprašam; vsi pravijo/pravite, da se do droge zlahka pride. Pa kje se to kupi? Meni še nikoli ni noben prišel in mi rekel a boš par gramov? A to v ksnih diskotih, al kje? Kaksni sploh so ti ljudje? Ne resno mislim. A ima navaden povprečnež sploh šanso, da pride do droge?

Ja, tut do mene ni še noben pršu, pa vprašal, če bi kej nabavla. V tej panogi akviziterstvo še ni v razcvetu. ;)

Tut tle ti pride prav VIP. Če boš pa v kakšnem diskaču kar po vrsti spraševaw, če ima kdo kaj, si lahko pa samo kaj na glavo nakoplješ. :D

buba
05.05.2006, 08:47
A lahko potem nekaj vprašam; vsi pravijo/pravite, da se do droge zlahka pride. Pa kje se to kupi? Meni še nikoli ni noben prišel in mi rekel a boš par gramov? A to v ksnih diskotih, al kje? Kaksni sploh so ti ljudje? Ne resno mislim. A ima navaden povprečnež sploh šanso, da pride do droge?na tole pa upam, da ne bos dobil odgovora --- ce pa samo malo prisepnem -- koruza, po diskacih -- trava, povsod -- trde droge, pa kolega, pozna kolega na zacetku -- nato, imas pa tako enega ali dva stalna "dobavitelja"...

Pax Romana
05.05.2006, 12:14
na tole pa upam, da ne bos dobil odgovora --- ce pa samo malo prisepnem -- koruza, po diskacih -- trava, povsod -- trde droge, pa kolega, pozna kolega na zacetku -- nato, imas pa tako enega ali dva stalna "dobavitelja"...
Buba, nisem ravno za prikrivanje informacij. Ni vic v tem, da ljudje ne vedo kje se to dobi, ampak da so sami odgovorni in da nimajo želje po tem. Kdor se bo hotel drogirati, bo že našel, prej ko slej. Kdor išče, ta najde. Zadostuje že, če poznaš nekoga, ki kadi travo in ta te, ponavadi z navdušenjem, "uvede" v svet dilerjev (včasih se zgodi , da s priporočanjem prijateljev in znancev dobijo tudi kakšen popust ali ugodnost; tako kot pri Svetu knjige;) ) . Ponavadi se dilerji ne specializirajo samo na eno vrsto droge, ampak jih imajo celo paleto, ker od ene ni dobrih profitov, pa tudi sestava in število strank stalno niha in ni zagotovljeno. Z drugimi besedami, večinoma ni stalnih strank.

buba
05.05.2006, 12:26
Buba, nisem ravno za prikrivanje informacij. Ni vic v tem, da ljudje ne vedo kje se to dobi, ampak da so sami odgovorni in da nimajo želje po tem. Kdor se bo hotel drogirati, bo že našel, prej ko slej. Kdor išče, ta najde. Zadostuje že, če poznaš nekoga, ki kadi travo in ta te, ponavadi z navdušenjem, "uvede" v svet dilerjev (včasih se zgodi , da s priporočanjem prijateljev in znancev dobijo tudi kakšen popust ali ugodnost; tako kot pri Svetu knjige;) ) . Ponavadi se dilerji ne specializirajo samo na eno vrsto droge, ampak jih imajo celo paleto, ker od ene ni dobrih profitov, pa tudi sestava in število strank stalno niha in ni zagotovljeno. Z drugimi besedami, večinoma ni stalnih strank.mah -- saj ne vem, koliko so stari forumovci -- se mi vcasih zdi, da nekateri nimajo vec, kot 15 let -- kar pa se tice dilerjev - kar se tice mehkih drog, flasiranje, trava, tabletke, hasis itd. -- drzi, da niso specializirani -- kar pa se tice heroina in kokaina -- je pa tako, da dobis drogo, na zacetku preko drugega dzankija, ki je tudi sam mali dilercek -- sele po kaksnem mesecu stalnega odjemanja -- prides do pristopa, do pravega dilerja....pri trdih drogah, so stalnost odjemalcev in visoka cena dostikrat razlog, da v glavnem dilajo samo te dve substanci ...;)

LeonVeliki
05.05.2006, 12:28
na tole pa upam, da ne bos dobil odgovora --- ce pa samo malo prisepnem -- koruza, po diskacih -- trava, povsod -- trde droge, pa kolega, pozna kolega na zacetku -- nato, imas pa tako enega ali dva stalna "dobavitelja"...
Ne sej ne da bi rad odgovor, ker bi rad kaj kupil. Zanima me samo to, ker vsi pravijo ja to itak dobis na vsakem vogalu, vsakem diskacu ipd. Sam js se n ism nc tazga srecal in me zanima samo to, če niso take govorice le hvalisanje in da v bistvo skoraj noben povprečnež ne ve, kje se dobijo te zadeve.

buba
05.05.2006, 12:31
Ne sej ne da bi rad odgovor, ker bi rad kaj kupil. Zanima me samo to, ker vsi pravijo ja to itak dobis na vsakem vogalu, vsakem diskacu ipd. Sam js se n ism nc tazga srecal in me zanima samo to, če niso take govorice le hvalisanje in da v bistvo skoraj noben povprečnež ne ve, kje se dobijo te zadeve.v diskacih -- sploh na flaserskih zurih -- prodajalci enostavno kar krozijo -- stvar pa v zacetku pac deluje -- kolega pozna, kolega...drgac pa moram priznat, da se s to sceno nisem nikoli kaj prevec ukvarjal...;)

Pax Romana
05.05.2006, 12:33
mah -- saj ne vem, koliko so stari forumovci -- se mi vcasih zdi, da nekateri nimajo vec, kot 15 let -- kar pa se tice dilerjev - kar se tice mehkih drog, flasiranje, trava, tabletke, hasis itd. -- drzi, da niso specializirani -- kar pa se tice heroina in kokaina -- je pa tako, da dobis drogo, na zacetku preko drugega dzankija, ki je tudi sam mali dilercek -- sele po kaksnem mesecu stalnega odjemanja -- prides do pristopa, do pravega dilerja....pri trdih drogah, so stalnost odjemalcev in visoka cena dostikrat razlog, da v glavnem dilajo samo te dve substanci ...;)
Torej so stalni odjemalci. Ne vem, jaz sem slišal, da ni tako. Verjetno je odvisno od "renomeja" posameznega dilerja, se pravi, kako kvalitetno in cenovno ugodno nudi svoje "usluge".

buba
05.05.2006, 12:41
Torej so stalni odjemalci. Ne vem, jaz sem slišal, da ni tako. Verjetno je odvisno od "renomeja" posameznega dilerja, se pravi, kako kvalitetno in cenovno ugodno nudi svoje "usluge".ne stalni odjemalci so pri trdih drogah nuja -- lahko ti povem, da so zelooooo previdni, in traja res, kar dolgo cas, da prides , do pravega dilerja --- samo, kot ilustracijo zakaj toliksna previdnost -- diler moje hcere, je sedaj ze kaksnih 9 mesecev na Dobu -- dobil je pa 5 let --s tem, da so ga dobili samo z dnevno kolicino droge in denarja...( so bolj pravljice , da v Sloveniji niso dokaj ostre kazni za dilanje ) -- seveda, pa je tudi res, da v glavnem dobijo male dilercke, ki so skoraj vsi tudi sami uporabniki in na ta nacin lahko zaluzijo za lasten sut...

mrjerry
05.05.2006, 13:23
buba :approve:

Pax Romana, na Ibici me je na enem partiju v manj kot pol ure priblizno 40 ljudi vprasalo, ce hocem kupit ekstazi. Potem sem nehal stet.

buba
05.05.2006, 13:34

Pax Romana, na Ibici me je na enem partiju v manj kot pol ure priblizno 40 ljudi vprasalo, ce hocem kupit ekstazi. Potem sem nehal stet.saj pravim -- jaz, razen kontrolirane legalizacije, resitve ne vidim -- prohibicija je bila in bo vedno kontraproduktivna -- ;)

Pax Romana
05.05.2006, 13:51

Pax Romana, na Ibici me je na enem partiju v manj kot pol ure priblizno 40 ljudi vprasalo, ce hocem kupit ekstazi. Potem sem nehal stet.
Čakaj malo, Ibiza je pa nekaj drugega. Tam je pa višek razvrata.;)

Pax Romana
05.05.2006, 13:52
saj pravim -- jaz, razen kontrolirane legalizacije, resitve ne vidim -- prohibicija je bila in bo vedno kontraproduktivna -- ;)
Ne vem zakaj, ampak počasi se bom začel strinjati v tem s teboj............ mogoče zato, ker kljub izkušnjam, ki jih imaš, to zagovarjaš.......?:dontknow:

buba
05.05.2006, 14:12
Ne vem zakaj, ampak počasi se bom začel strinjati v tem s teboj............ mogoče zato, ker kljub izkušnjam, ki jih imaš, to zagovarjaš.......?:dontknow:saj v bistvu so samo pobozne zelje -- dobicki so pac previsoki -- samo malo poracunaj -- samo odvisnikov od heroina je cca 10 000 v Sloveniji -- pa jim, damo minimalca 1g - po 10K na dan, pa racunaj -- in kje so se vse ostale droge...:(

Pax Romana
05.05.2006, 14:16
saj v bistvu so samo pobozne zelje -- dobicki so pac previsoki -- samo malo poracunaj -- samo odvisnikov od heroina je cca 10 000 v Sloveniji -- pa jim, damo minimalca 1g - po 10K na dan, pa racunaj -- in kje so se vse ostale droge...:(
Res je, že najcenejša droga (trava) je draga. Očitno, da imajo nekateri, ki so višje kot mi, profite od tega in mogoče zato ne dovolijo legalizacije.

Glede dilerjev pa so me očitno dezinformirali.:evil:

mrjerry
05.05.2006, 14:18
Čakaj malo, Ibiza je pa nekaj drugega. Tam je pa višek razvrata.;)

To sploh ni pomembno. Scena je pri nas zelo podobna, samo malo manj na gosto so dilerji postavljeni.

Vecina `tapravih' rejverjev pa si tabletke nabavi ze pred partijem in to v mal vecji kolicini (10, 20 komadov). Enega (ali kakega vec) ima zase, preostale pa proda nad ceno in ima s tem pokrite stroske partija.

mrjerry
05.05.2006, 14:19
saj pravim -- jaz, razen kontrolirane legalizacije, resitve ne vidim -- prohibicija je bila in bo vedno kontraproduktivna -- ;)

Kako si pa predstavljas kontrolirano legalizacijo?

Resno me zanima... Ker jaz si jo ne...

Pax Romana
05.05.2006, 14:22
To sploh ni pomembno. Scena je pri nas zelo podobna, samo malo manj na gosto so dilerji postavljeni.

Vecina `tapravih' rejverjev pa si tabletke nabavi ze pred partijem in to v mal vecji kolicini (10, 20 komadov). Enega (ali kakega vec) ima zase, preostale pa proda nad ceno in ima s tem pokrite stroske partija.
Glede rejverjev bo kar držalo, ampak za ostale droge pa mogoče to ne drži popolnoma. Buba je na primer zgoraj opisal kako se težko dokoplješ do pravega dilerja za heroin.

mrjerry
05.05.2006, 14:28
Ja, dilerji s trdo drogo so res previdni kot sam satan. Kar je seveda razumljivo. Pa se oblegani so z vseh strani... Predstavljaj si, da si na narkomanski sceni in imas vedno odmerek... Valda da bo vse okrog tebe zanimalo, od kje hudirja dobivas tako konstantno dobavo. Torej ni pod pritiskom samo diler, ampak tudi njegove stranke. In ker diler svojih strank ne more kontrolirat, nikol ne ve, kdaj bo kdo kaj narobe bleknil.

Najcenejsa droga z vidika razmerja med ucinkom in ceno je pa po mojem trenutno kar ekstazi... Problem pri legalizaciji je pa prav postavitev cene. Realna cena domacice je prakticno nicna... Spomladi dobis na ljubljanski trznici kilogram bazilike za 7 tisocakov (v tem letnem casu lahko baziliko gojis samo v manjsih kolicinah v topli gredi) - ce bi pa lahko kupil kilogram konoplje magari za 70 tisocakov, bi bila pa to indija koromandija. S kilo trave pac prepotujes vecino znanega vesolja... Torej, vprasanje je, kako kontrolirati ceno.

buba
05.05.2006, 14:32
Ja, dilerji s trdo drogo so res previdni kot sam satan. Kar je seveda razumljivo. Pa se oblegani so z vseh strani... Predstavljaj si, da si na narkomanski sceni in imas vedno odmerek... Valda da bo vse okrog tebe zanimalo, od kje hudirja dobivas tako konstantno dobavo. Torej ni pod pritiskom samo diler, ampak tudi njegove stranke. In ker diler svojih strank ne more kontrolirat, nikol ne ve, kdaj bo kdo kaj narobe bleknil.

Najcenejsa droga z vidika razmerja med ucinkom in ceno je pa po mojem trenutno kar ekstazi... Problem pri legalizaciji je pa prav postavitev cene. Realna cena domacice je prakticno nicna... Spomladi dobis na ljubljanski trznici kilogram bazilike za 7 tisocakov (v tem letnem casu lahko baziliko gojis samo v manjsih kolicinah v topli gredi) - ce bi pa lahko kupil kilogram konoplje magari za 70 tisocakov, bi bila pa to indija koromandija. S kilo trave pac prepotujes vecino znanega vesolja... Torej, vprasanje je, kako kontrolirati ceno.tako kot ceno elektrike -- nakup v lekarni - kontrola drzavna - davki, za zdravstvo...:approve: - in jaz sem na zalost sanjac...:(

Pax Romana
05.05.2006, 14:39
...S kilo trave pac prepotujes vecino znanega vesolja...
:rolling: :rolling: :rolling:

Torej ima Buba prav, da bi legalizacija in davčni nadzor naredila dobro? Tudi kvaliteta bi bila boljša, brez primesi.

swizc
14.05.2006, 12:24
Jest mislm da je glavn problem pr drogah, sploh pa pri travi to, ce se enkrat useskup zacne, in da stvar postaja vseskos bolj resna, potem iz boge "travice" cez cas zaides na X-e in speed ipd., potem pa se stvari samo se slabsajo, to je zame glavn problem drog...

Pax Romana
14.05.2006, 15:23
Jest mislm da je glavn problem pr drogah, sploh pa pri travi to, ce se enkrat useskup zacne, in da stvar postaja vseskos bolj resna, potem iz boge "travice" cez cas zaides na X-e in speed ipd., potem pa se stvari samo se slabsajo, to je zame glavn problem drog...
Odvisno od človeka, se mi zdi. Koliko praznine ima v sebi, ki jo poskuša na takšen ali drugačen način zapolniti, kakšne težave ima v življenju,..........

sJavorshek
14.05.2006, 18:08
Da se še sam mal umešam.

Pravte, stvar ni lahko dobit. Trava je laži, to je res, frend pozna frenda, kar se tiče pa trdih drog pa je zadeva res morda bolj komplicirana, ampak sam lahko povem (zadeva je precej v razcvetu v naši ulci), da je diler pač prepoznan okol in se lahko dostopa do njega. Kakšen odnos ma potem on, ne vem, nimam stikov z njim in njegovo družbo, ampak nekdo, ki hoče pridet do tega, se bo že povezu s kakim odjemalcem in pršou z njim do njega. Prvi stik. :dontknow:

Strinjam se s tem, da se stvar legalizira, kot je reku buba. Državni nadzor, obdavčitev, samo fora je v tem, da karteli, k vodjo to, tega ne bojo tko zlahka spustil iz rok.

Kar se pa tiče tvoje izjave swizc, da ni nujno, da se stvar eskalira. Res je, da mnogi začnejo tko, ampak vsi pa ne. :shy: Nekateri ostanejo samo pri travi, drugi grejo naprej, drugi pustijo vse.
Frendica pozna tipa, k ma familijo, ugleden poslovnež in ji je, k je bla v sredni šoli reku, naj mu zrihta mal trave vsake tolk časa, ker jo z ženo pokadita skp. Tak človk dvomim, da bo šel naprej, pač sede mu vsake tolk časa bit u izi in to je to. ;)

Pax Romana
14.05.2006, 18:12
Da se še sam mal umešam.

Pravte, stvar ni lahko dobit. Trava je laži, to je res, frend pozna frenda, kar se tiče pa trdih drog pa je zadeva res morda bolj komplicirana, ampak sam lahko povem (zadeva je precej v razcvetu v naši ulci), da je diler pač prepoznan okol in se lahko dostopa do njega. Kakšen odnos ma potem on, ne vem, nimam stikov z njim in njegovo družbo, ampak nekdo, ki hoče pridet do tega, se bo že povezu s kakim odjemalcem in pršou z njim do njega. Prvi stik. :dontknow:

Strinjam se s tem, da se stvar legalizira, kot je reku buba. Državni nadzor, obdavčitev, samo fora je v tem, da karteli, k vodjo to, tega ne bojo tko zlahka spustil iz rok.

Kar se pa tiče tvoje izjave swizc, da ni nujno, da se stvar eskalira. Res je, da mnogi začnejo tko, ampak vsi pa ne. :shy: Nekateri ostanejo samo pri travi, drugi grejo naprej, drugi pustijo vse.
Frendica pozna tipa, k ma familijo, ugleden poslovnež in ji je, k je bla v sredni šoli reku, naj mu zrihta mal trave vsake tolk časa, ker jo z ženo pokadita skp. Tak človk dvomim, da bo šel naprej, pač sede mu vsake tolk časa bit u izi in to je to. ;)

Ne vem če je to res, ampak sem slišal, da če si tako bolj "u izi" zadet, ne preveč, da je lahko seks fantastično dober.:dontknow:

DarkBloom
15.05.2006, 08:53

zakaj vedno ti odpiraš teme o katerih nimaš pojma?? :nonono: Odvisnež ne uniči življenja samo sebi ampak še vsem svojim bližnjim.

Do legalizacije trave ne bi nikol smel pridet. Ves folk, ki kadi travo ne zna razmišljat realno. In ne vem kok lohk nabijajo, da ima trava pozitivne učinke haha ja mogoče za tiste, ki se ne znajo soočiti z resničnim svetom. Taki ljudje so vredni pomilovanja

Pax Romana
15.05.2006, 13:13
zakaj vedno ti odpiraš teme o katerih nimaš pojma?? :nonono: Odvisnež ne uniči življenja samo sebi ampak še vsem svojim bližnjim.

Do legalizacije trave ne bi nikol smel pridet. Ves folk, ki kadi travo ne zna razmišljat realno. In ne vem kok lohk nabijajo, da ima trava pozitivne učinke haha ja mogoče za tiste, ki se ne znajo soočiti z resničnim svetom. Taki ljudje so vredni pomilovanja
Pri travi je tako kot pri alkoholu: prava mera!;)

Medved Pu
15.05.2006, 13:24
Ne vem če je to res, ampak sem slišal, da če si tako bolj "u izi" zadet, ne preveč, da je lahko seks fantastično dober.:dontknow:
Trava je socialna droga.. Vezan si na okolje kjer se uživa, družbo po domače. Fizično odvisen ne moreš postati.
Raziskave so pokazale, da nekje okoli 28 leta število uživalcev trave upade za tretjino, kasneje pa še ravno toliko. Testi so pokazali, da je skupina, ki je pokadila joint, rešila enako število testov kot tista, ki ga ni.
Število tistih, ki so bili rešitvi zelo blizu, pa je bilo v skupini zakajenih skoraj 80%, pri nezakajenih pa le 3%.
Indikativno je, da uživalci žganih pijač praviloma preidejo na Heroin(oboje je trda droga), uživalci piva in vina, pa nažigajo travo in se opijajo.
Če pustiš, da ti opojne subtance vdro v življenje in ga temu podrediš, je čisto vseeno katere so..

Medved Pu
15.05.2006, 13:26
Drži...Če si z žensko po svoji meri(in nujno tudi obratno) je pa nadfantastičen..:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Pax Romana
15.05.2006, 13:28
Trava je socialna droga.. Vezan si na okolje kjer se uživa, družbo po domače. Fizično odvisen ne moreš postati.
Raziskave so pokazale, da nekje okoli 28 leta število uživalcev trave upade za tretjino, kasneje pa še ravno toliko. Testi so pokazali, da je skupina, ki je pokadila joint, rešila enako število testov kot tista, ki ga ni.
Število tistih, ki so bili rešitvi zelo blizu, pa je bilo v skupini zakajenih skoraj 80%, pri nezakajenih pa le 3%.
Indikativno je, da uživalci žganih pijač praviloma preidejo na Heroin(oboje je trda droga), uživalci piva in vina, pa nažigajo travo in se opijajo.
Če pustiš, da ti opojne subtance vdro v življenje in ga temu podrediš, je čisto vseeno katere so..
Bravo Pu, lepo napisano.

Glede žganja in heroina bi se strinjal. Žgane pijače so nekakšen "trdi" alkohol, medtem ko sta vino in pivo "mehki" alkohol, a še vedno bolj nevarna kot "mehka" trava.

Pax Romana
15.05.2006, 13:28
Drži...Če si z žensko po svoji meri(in nujno tudi obratno) je pa nadfantastičen..:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:
Poznaš kakšnega dilerja?;) :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

sJavorshek
15.05.2006, 14:53
Pri travi je tako kot pri alkoholu: prava mera!;)

:approve: :approve: :approve:

Odvisno je od človeka, kolk bo zabredu in s čim bo zabredu, enim je občasna basica dovolj. :dontknow:

Pax Romana
15.05.2006, 17:05
:approve: :approve: :approve:

Odvisno je od človeka, kolk bo zabredu in s čim bo zabredu, enim je občasna basica dovolj. :dontknow:
Tako je, vsak ima svojo PRAVO mero.:approve:

anarchy
15.05.2006, 19:08

Temo se odpre zato, da se lahko komentira, ali imam pojma ali ne, to sploh ni pomembno, saj namen teme je v bistvu, da se izrazijo mnenja in kaj nauci od nje, tudi, ce se jaz kaj novega naucim naprimer ne bo bilo nic nareobe ane?

Vsakdo ima pravico poceti z svojim zivljenjem, kar zeli, dokler drugim ne skoduje, to so ponavadi bolj stranski ucinki odvisnezov na zalost, samo niso zmeraj prisotni. Ce so pomilovanja vredni, pa bi jim mogli pomagati in z pomilovannjem jim sigurno ne boste nic pomagali!

Medved Pu
20.05.2006, 19:56

Za travo pa res ne rabiš dilerja..Kar kakšnega mulca vpraš...:D :2thumbs:

kapara
21.05.2006, 08:13
Če rabiš travo pridi k meni. Vsak teden dvakrat kosim zelenico :rolling:

Pax Romana
26.05.2006, 21:25
:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: