Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : mladenke in kg

nattka
21.04.2006, 21:21
moram odpreti tole temo ... prosim če se vzdržite neumnih komentarjev in žaljivk ...

hodim po mestu danes s frendico in obe šokirani opaziva, koliko mladine je obupno debele ...

mislim, srečuješ dekleta stara okoli 20 let, ki imajo sigurno čez 100 kg, pa tako so razvešene, da verjeti ne moreš ...:O
pa to smo včasih videli v ameriških oddajah, ko so mladenke komaj pricapljale po stopnicah in se stlačile na stol ...
mislim, da je temu kriva nezdrava prehrana ... predvsem junk in fast food in sladke gazirane pijače ...

potem pa na vse to punca še veselo kadi, kot da ne bo imela dovolj zdravstvenih težav že zaradi kil, še nikotin si mora nalepit na pluča ...

mislim, da sem se danes upravičeno počutila kot bejba med njimi čeprav ne sodim med ultra suhice ...

bolj me skrbi zdravje kot izgled te generacije ... kaj šele bo s tistimi, ki so sedaj stare 10, 12 let ...

koliko vi date na zdravo prehrano in gibanje ... ?

ain
21.04.2006, 21:41
ne vem, to sm tud jaz parkrat razmišljala sam res nimam občutka da je tko hudo. ne vem, vsaj med srednješolkami se mi zdi da je dost več tistih k so presuhe, ne vem, samo moje mnenje:dontknow:

Knez
21.04.2006, 21:42
Meni se zdi, da ima večina punc normalne postave in da je ekstremov (v katerokoli smer pač) bolj malo.

BMX
21.04.2006, 21:47
hodim po mestu danes s frendico in obe šokirani opaziva, koliko mladine je obupno debele ... .
Fast food in gazirane pijače delajo svoje. Debelost se širi iz ZDA (nekje sem zasledil, da je pretežkih ali predebelih 2/3 Američanov) tudi v Evropo. Slovenija temu "trendu" ne bo ušla.

nattka
21.04.2006, 21:48
pravzaprav me je to danes presenetilo ... sva šle pač malo po stari Lj pa potem v Tivoli ... ali tega prej nisem opazila ali pa je vsako pomlad tega več ...

res je da je večina (še vedno) normalne postave; ampak tiste ki so over, so pa hudo ...
pa tudi omenila sem, da me ne skrbi toliko izgled kot zdravje in to, da je dvigovanje teže vendarle v porastu ...

nattka
21.04.2006, 21:49
Fast food in gazirane pijače delajo svoje. Debelost se širi iz ZDA (nekje sem zasledil, da je pretežkih ali predebelih 2/3 Američanov) tudi v Evropo. Slovenija temu "trendu" ne bo ušla.

to sem imela v mislih ... ekzekli ... nezdrav način življenja in prehranjevanja ...

ain
21.04.2006, 21:52
da je še vedno tolk ljudi k se sam s to mc'donald hrano futrajo? ne vem, po moj bi mogla bit osveščenost večja..tko bi vsaj pričakovala. morda pa je pr teh k so res over to bolezensko pogojeno in nit ni hrana kriva

BMX
21.04.2006, 21:53
da je še vedno tolk ljudi k se sam s to mc'donald hrano futrajo? ne vem, po moj bi mogla bit osveščenost večja..tko bi vsaj pričakovala. morda pa je pr teh k so res over to bolezensko pogojeno in nit ni hrana kriva
Teh, ki imajo "gensko" pogojeno debelost je zelo malo, nekaj procentov.

peternelj
21.04.2006, 21:56
Hitra prehrana precej pomaga k debelosti pa tud od vsacga posebej je odvisno , sej so tud mal bel okrogle lepe

ain
21.04.2006, 21:57
ja vem sej zato, k jaz res ne vidim tolk debelih. res ne. tisti k so, so pa orng debeli, torej sklepam, da je problem drugje kt pa pri njihovem načinu prehranjevanja

BMX
21.04.2006, 22:00
Pobrskal sem malo za "definicijo" debelosti.

Pri ljudeh se najpogosteje uporablja statistična ocena debelosti na podlagi indeksa telesne mase (ITM; uporablja se tudi angleška kratica BMI), ki ga izračunamo tako, da delimo maso osebe, merjeno v kilogramih, s kvadratom njegove višine, merjene v metrih; njegova enota je torej kg/m².

Interpretacija vrednosti ITM:

oseba z vrednostjo ITM med 25,0 in 29,9 kg/m² je prekomerno hranjena (debelost I. stopnje)
oseba z vrednostjo ITM med 30,0 in 39,9 kg/m² je debela (debelost II. stopnje)
oseba z vrednostjo ITM nad 40,0 kg/m² je izredno debela (debelost III. stopnje)
pogosto ocenjujejo kot idealno vrednost ITM med 18,5 in 25,0, medtem ko je manjša vrednost znamenje podhranjenosti.

nattka
21.04.2006, 22:07
Hitra prehrana precej pomaga k debelosti pa tud od vsacga posebej je odvisno , sej so tud mal bel okrogle lepe

se strinjam da tapeciran okostnjak ni ravno ideal lepote ...
mene je bolj presenetila mladost teh deklet in "količina mase" ki so jo nosile s seboj ...
in to, da se mi dozdeva, da jih je vedno več ...

iri
21.04.2006, 23:17
Zanimivo, meni se pa zdi, da opažam veliko več suhljatih deklet, kot pa res pretežkih. :dontknow:

RH-
22.04.2006, 09:08
tudi meni se zdi, da je na drugi strani vecji problem porasta deklet, ki so presuhe... vcasih vidis taksne, da samo cakas kdaj jo bo odpihnilo... in tezave deklet s prehranjevalnimi motnjami znajo biti se veliko hujse, kot tezave predebelih...

vendar pa, kakorkoli obrnemo in en in drugi ekstrem nista zdrava...

siolovec
22.04.2006, 10:30
Jest sm včeri bil 3 ure v centru LJ in si ogledu velik deklet, pa nism opazu kakšne hudo debele ženske, tko da pomoje smo še daleč od kakšne amerike...

Verbal
22.04.2006, 15:38
Seveda, ta videl si ta vidke, po možnosti s svojimi tipčki zunaj, tiste ta obilne pa so doma jokale, kako jih nihče nima rad, ker so tako deeeeeeebeeeeeeeleeeeeeeeee.....

Luka2k
22.04.2006, 17:48
jest dans že cel dan gledam perfect geštelčke....

pk
22.04.2006, 17:50
treba je pomislit med drugim tudi na znesek, ki ga lahko družine porabijo za hrano. znano je, da je med manj premožnimi mnogo več debelosti, ker je zdrav način prehranjevanja dražji:dontknow:
menda je na drugi strani tudi res, da vedno več mladostnikov čepi raje nekje na miru in se iz samega ljubega dolgcajta prenažira:nonono:

Wistaria
22.04.2006, 18:11
Pobrskal sem malo za "definicijo" debelosti.

Pri ljudeh se najpogosteje uporablja statistična ocena debelosti na podlagi indeksa telesne mase (ITM; uporablja se tudi angleška kratica BMI), ki ga izračunamo tako, da delimo maso osebe, merjeno v kilogramih, s kvadratom njegove višine, merjene v metrih; njegova enota je torej kg/m².

Interpretacija vrednosti ITM:

oseba z vrednostjo ITM med 25,0 in 29,9 kg/m² je prekomerno hranjena (debelost I. stopnje)
oseba z vrednostjo ITM med 30,0 in 39,9 kg/m² je debela (debelost II. stopnje)
oseba z vrednostjo ITM nad 40,0 kg/m² je izredno debela (debelost III. stopnje)
pogosto ocenjujejo kot idealno vrednost ITM med 18,5 in 25,0, medtem ko je manjša vrednost znamenje podhranjenosti.

:censored:
kaj pa tisti ki imajo težje kosti? al pa športniki, ki imajo mišično maso? ITM takoj pokaže na "debelost" :nonono:
jst osebno ne računam po teh formulah. se mi ne zdijo korektne.

matt
22.04.2006, 18:21
moram odpreti tole temo ... prosim če se vzdržite neumnih komentarjev in žaljivk ...

hodim po mestu danes s frendico in obe šokirani opaziva, koliko mladine je obupno debele ...

mislim, srečuješ dekleta stara okoli 20 let, ki imajo sigurno čez 100 kg, pa tako so razvešene, da verjeti ne moreš ...:O
pa to smo včasih videli v ameriških oddajah, ko so mladenke komaj pricapljale po stopnicah in se stlačile na stol ...
mislim, da je temu kriva nezdrava prehrana ... predvsem junk in fast food in sladke gazirane pijače ...

potem pa na vse to punca še veselo kadi, kot da ne bo imela dovolj zdravstvenih težav že zaradi kil, še nikotin si mora nalepit na pluča ...

mislim, da sem se danes upravičeno počutila kot bejba med njimi čeprav ne sodim med ultra suhice ...

bolj me skrbi zdravje kot izgled te generacije ... kaj šele bo s tistimi, ki so sedaj stare 10, 12 let ...

Verjetno je britanija, kar se tice tega problema, par let pred slovenijo ... in situacija je katastrofalna.

Tle omenjajo predvsem dva razloga: nezdrava prehrana, za katero so v prvi vrsti odgovorni proizvajalci in trgovci - namrec, kupca silijo v dolocene nakupovalne navade in s tem tudi prehranjevalne. Skoraj vsa hrana, predvsem pa tist gnoj ki ga agresivno vsiljujejo otrokom, vsebuje aditive, ki povzrocajo zasvojenost. Plus seveda overdose sladkorja. Pred kratkim je bila na BBC oddaja, odgovor na ameriski Supersize me!. Kjej je mama priblizno mojih let sla testirat, kaj se skriva v popularnih pijacah. Za izhodisce je bil vzet zastrasujoc podatek, da se je stevilo pojavov ciroze v zadnjih 30 letih povecalo za 900 procentov. Rezultati so bili porazni: vsi proizvajalci modnih alkoholnih drinkov (bacardi, WKD in podobni) tripajo na isto foro: gladek prehod iz brezalkoholnih "otroskih" drinkov v alkoholne. Dalje, vedno vec je indicev, da namerno dodajajo substance, ki povzrocajo odvisnost - ne od alkohola. In na koncu, te tekocine vsebujejo enormne kolicine raztopljenega sladkorja. Rezultati so tu. Na ulici vidis stokilske najstniske pokveke (te pijace so namenjene tocno njim; itak je kontrola prodaje alko pijac ohlapna). Sole so nemocne. NHS tudi.

Dtug dejavnik je pa tudi paranoja starsev in degradacija sosesk. V nasih casih je bila kazen ostati doma. TV je bil skret, racunalnikov ni bilo. Tako smo cele dneve noreli okoli blokov .. tud v najstniskih letih smo ostali hiperaktivni. In "represivna" druzba ni tolerirala ekstermov - od dohtarja do uciteljev so jih starsi slisal, ce so bli froci predebeli. Kaj pa danes? Starsi otroke zapirajo v hise .. zato "ker so zunaj pedofili, droga, slaba druzba .."; do sole in nazaj jih dostavijo z avtom .. niti do postaje se ne sprehodijo .. kakrsna koli rekreacija je draga .. marsikdo se ji odrece.

V glavnem, nasa druzba ubija otroke. In vsi se samo zadovoljno praskajo po riti, in umno pripomnijo, glavn da tardecih ni vec.

matt
22.04.2006, 18:23
to sem imela v mislih ... ekzekli ... nezdrav način življenja in prehranjevanja ...
Zelo simpl: fructalov sadni sok je drazji od fante.

nattka
22.04.2006, 18:26
Zelo simpl: fructalov sadni sok je drazji od fante.

ena ura hoje ali kolesarjenja pa ne stane nič ...

matt
22.04.2006, 18:26
To je odvisno od okolja, oziroma od geografske sirine;

Na severu imas vec medvedk - enostavno zatok, ker so v prazgodovini lazje prezivele in je selekcija nardila svoje, danes pa se vedno dobijo za fiuukat, ker so itak vecino casa zadekane v montlne in se speha ne vidi

V sredozemlju mas pa nasprotno vitkejse - speh bi samo oviral, in zaradi vrocine bi blo vec infarktov; in ker so lahkotneje napravljene, je vizualnost tolk bolj pomembna.

nattka
22.04.2006, 18:31
zanimivo je opažanje francoskega zdravnika Montignaca, ki je opazoval turiste iz ZDA v Franciji in obratno ...

američanke so po nekajtedenskih počitnicah v Franciji izgubile nekaj kg ne glede na to, da so niso spremenile količine hrane, ampak samo njeno kvaliteto ...
francoska kuhinja je lažja, manj mastna in vključuje bolj zdrave sestavine kot ameriški way of life ...

istotako pa pravi, da so francozinje, predvsem mlajše, pridobile nekaj kg po daljšem bivanju v ZDA ...

torej je dejansko point v prehrani in načinu življenja ...

matt
22.04.2006, 18:36
ena ura hoje ali kolesarjenja pa ne stane nič ...
O stane stane ...

Teo
22.04.2006, 20:01
mcdonalds in ostala hitra prehrana je odlična. sam mogoče enkrat-dvakrat na mesec, ne pa futranje s tem vsak dan.
vse otroke bi morali že v osnovni šoli vključit v kako športno aktivnost. bilokaj, sam da se vsak dan približno eno uro miga. Srednja šola je pa kriminalna ustanova, ki pol punc pospremi skozi puberteto tako, da jim dodajo 20kg. Ko si pa enkrat predebel, je potrebno predvidevam ogroooooooooomno volje in truda, da prideš nazaj v fit stanje.

folk sploh noče slišat, da se hujša predvsem z gibanjem, dieta pa to spremlja. Namesto tega, poskušajo mladenke hirat in ne jejo nič, pol pa spet dobijo vse nazaj, pa še kej zraven.

V lj predvsem pogrešam gostilne(na študentske bone seveda), ki imajo menije tako sestavljene, da zadovoljijo opis polnovrednega obroka. Namesto tega je več al manj vsak dan podobna zadeva, z ogromno pohanega mesa in pomfrija.

Verbal
22.04.2006, 20:32
Kakšno selekcijo neki delaš in kaj te omejuje pri doseganju ciljev?

Sori ampak res nisem razumel tvoje trditve.

Knez
22.04.2006, 20:38
Verjetno je britanija, kar se tice tega problema, par let pred slovenijo ... in situacija je katastrofalna.

Tle omenjajo predvsem dva razloga: nezdrava prehrana, za katero so v prvi vrsti odgovorni proizvajalci in trgovci - namrec, kupca silijo v dolocene nakupovalne navade in s tem tudi prehranjevalne. Skoraj vsa hrana, predvsem pa tist gnoj ki ga agresivno vsiljujejo otrokom, vsebuje aditive, ki povzrocajo zasvojenost. Plus seveda overdose sladkorja. Pred kratkim je bila na BBC oddaja, odgovor na ameriski Supersize me!. Kjej je mama priblizno mojih let sla testirat, kaj se skriva v popularnih pijacah. Za izhodisce je bil vzet zastrasujoc podatek, da se je stevilo pojavov ciroze v zadnjih 30 letih povecalo za 900 procentov. Rezultati so bili porazni: vsi proizvajalci modnih alkoholnih drinkov (bacardi, WKD in podobni) tripajo na isto foro: gladek prehod iz brezalkoholnih "otroskih" drinkov v alkoholne. Dalje, vedno vec je indicev, da namerno dodajajo substance, ki povzrocajo odvisnost - ne od alkohola. In na koncu, te tekocine vsebujejo enormne kolicine raztopljenega sladkorja. Rezultati so tu. Na ulici vidis stokilske najstniske pokveke (te pijace so namenjene tocno njim; itak je kontrola prodaje alko pijac ohlapna). Sole so nemocne. NHS tudi.

Dtug dejavnik je pa tudi paranoja starsev in degradacija sosesk. V nasih casih je bila kazen ostati doma. TV je bil skret, racunalnikov ni bilo. Tako smo cele dneve noreli okoli blokov .. tud v najstniskih letih smo ostali hiperaktivni. In "represivna" druzba ni tolerirala ekstermov - od dohtarja do uciteljev so jih starsi slisal, ce so bli froci predebeli. Kaj pa danes? Starsi otroke zapirajo v hise .. zato "ker so zunaj pedofili, droga, slaba druzba .."; do sole in nazaj jih dostavijo z avtom .. niti do postaje se ne sprehodijo .. kakrsna koli rekreacija je draga .. marsikdo se ji odrece.

V glavnem, nasa druzba ubija otroke. In vsi se samo zadovoljno praskajo po riti, in umno pripomnijo, glavn da tardecih ni vec.

Ja, v Sloveniji je še vedno precej vitkih ljudi.

Mogoče je stvar v tem, da kokakola, hamburger in čips pri nas niso ravno najcenejša hrana. Hvala bogu, za zdaj še.

In ene superge za laufat si lahko privošči vsakdo.Večina tudi rolerje in becikl.

nattka
22.04.2006, 20:46

Mogoče je stvar v tem, da kokakola, hamburger in čips pri nas niso ravno najcenejša hrana. Hvala bogu, za zdaj še.

In ene superge za laufat si lahko privošči vsakdo.Večina tudi rolerje in becikl.

mislim da ni stvar samo v ceni ... tudi v navadi .... in v tem, da smo včasih otroci cel dan prebili na dvorišču in zvečer po temi so nas mame jezne cele ure klicale domov ...
zdaj pa deca visijo na računalniku ...
pa kako ne bi, če pa grem popoldne v Merkator center in tam polni kafiči mladih mamic, otroc pa v kotičku z igrali ... zunaj pa tak sonček, da človeka srce boli ...

matt
22.04.2006, 21:35
mcdonalds in ostala hitra prehrana je odlična. sam mogoče enkrat-dvakrat na mesec, ne pa futranje s tem vsak dan.
vse otroke bi morali že v osnovni šoli vključit v kako športno aktivnost. bilokaj, sam da se vsak dan približno eno uro miga. Srednja šola je pa kriminalna ustanova, ki pol punc pospremi skozi puberteto tako, da jim dodajo 20kg. Ko si pa enkrat predebel, je potrebno predvidevam ogroooooooooomno volje in truda, da prideš nazaj v fit stanje.

folk sploh noče slišat, da se hujša predvsem z gibanjem, dieta pa to spremlja. Namesto tega, poskušajo mladenke hirat in ne jejo nič, pol pa spet dobijo vse nazaj, pa še kej zraven.

V lj predvsem pogrešam gostilne(na študentske bone seveda), ki imajo menije tako sestavljene, da zadovoljijo opis polnovrednega obroka. Namesto tega je več al manj vsak dan podobna zadeva, z ogromno pohanega mesa in pomfrija.
jah .. dokazano je friteza najbolj cost effective naprava v ostarijah

(tle ti spohajo cist vse - vkljucno s kebebom, mars cokolado in pizzo .. in so zato skoti evropski rekorderji v srcnih infarktih)

matt
22.04.2006, 21:38

Ma slovenija je v ibr zdrava drzava .. upam da se vedno ...

Tle je bl ta psihoza: ce pstimo mularijo ven, jih bo pedofil ...

Pedofili so v zadnjih 15 letih v vasem okraju fental 3 otroke .. bolezni povezane s prekomerno tezo pa 460 ...

matt
22.04.2006, 21:39
mislim da ni stvar samo v ceni ... tudi v navadi .... in v tem, da smo včasih otroci cel dan prebili na dvorišču in zvečer po temi so nas mame jezne cele ure klicale domov ...
pa kako ne bi, če pa grem popoldne v Merkator center in tam polni kafiči mladih mamic, otroc pa v kotičku z igrali ... zunaj pa tak sonček, da človeka srce boli ...
PA SEJ TO JEST PRAVM!

(ce bi se basal z mcdonaldsi, hkrat pa frlel okol k snete skire, ne bi blo nobene panike)

matt
22.04.2006, 21:40
Mimogrede: okej pluvejmo po McDonalds, Kentucky Fried chicken (a je v slo?), pizza hut ..

al necu da cujem nista, nista kontra KEBAB!!!

To JE zakon & zdrava hrana.

mlincek
23.04.2006, 08:32
Za preveč kg ni kriva samo hitra hrana. Zrediš se lahko tudi z zdravo domačo hrano v prevelikih količinah. Debele (tudi mlade) ljudi najdeš tudi v krajih, kjer lokalov s hitro hrano sploh ni. Gre za to, da človek ve, kje je meja.

BMX
23.04.2006, 08:50
Za preveč kg ni kriva samo hitra hrana. Zrediš se lahko tudi z zdravo domačo hrano v prevelikih količinah. Debele (tudi mlade) ljudi najdeš tudi v krajih, kjer lokalov s hitro hrano sploh ni. Gre za to, da človek ve, kje je meja.
Kjer pa ni restavracij z hitro prehrano imaš pa svinjsko maščobo, cvrtje.......

Kahla
23.04.2006, 12:35
Meni se zdi, da ima večina punc normalne postave in da je ekstremov (v katerokoli smer pač) bolj malo.
"normalno" je zlo relativna stvar.

Jaz mislim, da je zelo velik ekstremov v obe smeri - al fuuul suhe, al fuuul debele.Ne vem no, sicer pa sama nimam lih navade ocenjevat mimoidočih. :dontknow:

freya
24.04.2006, 06:53

ane...se strinjam, ampak taka je današnja potrošniško naravnava miselnost
:approve:

shema
24.04.2006, 08:07
no men se pa zdi, da so punce ekstremne, al presuhe al pa predebele....men v vsakem primeru neestetske...
in predebele se delajo precej samozavestne, oprjete majčke, popki ven....
sam je težko s takimi otroci...punce pr 16, 17tih ne boš spravu na bicikl, če sama ne bo hotla....in tud shujšat bo mogla sama hotet....če se njena mati prekolje in ji kuha sam zdravo hrano, bo ona še zmer šla v trgovino po čips in kokakolo....puberteta ...

roxa
24.04.2006, 09:20

ravno zadnjič sem bila pri mami na obisku v šoli (tam dela) in je bil moj brat poleg...star je 14 let ima pa 25
kg več kot jaz (bila sem zgrožena) kar je pa najbolj zanimivo, ko mi je pokazal skupinsko sliko razreda sem opazila, da so vsi njegovi vrstniki debeli...

ja po moje je res veliko dala tu poleg hitra hrana-hiter način življenja...

kar se pa tiče gibanja, se osebno redno gibam poleg tega, da hodim vsaj trikrat na teden v hribe, vsak drugi dan tečem(4 km) in grem vsak dan s psom na dolg sprehod v mesto...in moram priznati, da odkar to počnem sem veliko bolj zdrava, se ne redim in sem uredila celo pritisk, ki sem ga imela prej veliko preniskega:) :approve:

roxa
25.04.2006, 06:18
sam grdo mi je pa če ženska izgleda kot obešalnik ala HEROINSKI IZGLED.....:nonono: :rolleyes: jaakkk

mdg
25.04.2006, 06:44
:censored:
kaj pa tisti ki imajo težje kosti? al pa športniki, ki imajo mišično maso? ITM takoj pokaže na "debelost" :nonono:
jst osebno ne računam po teh formulah. se mi ne zdijo korektne.

BMI je mednarodno priznan indeks.
Vprašaj kateregakoli zdravstvenega delavca.

mdg
25.04.2006, 09:01
Glede teme...

res je, mlade je FUL težko od vseh teh dosežkov tehnologije odtegnit
Mesinđer, igrarije, TV, ...

Prav pomatrat se moraš, da jih zvlečeš na svetlo in na igrišče, recimo.
Je pa tak...kakšen zgled imajo v okolju, po takem vzorcu se tudi vedejo.
V cajtu, ko ni več časa kao, je pač najlažje froca zadovoljit z nekim PCjem,
pa naj tam cele dneve visi.

In kar je hudo...to se pol tudi v srednješolskih letih in študiju
kar nadaljuje ! Vidim simpa bejbike, ki so šle recimo od 20. do 24. leta
fuuul gor s kilažo. Yebemo, to je res prezgodaj, no.
A malo migat pa je taaak težko, pa ni cajta, pa nerodno ji je, pa...
Kak kick in the ass, pol pa gre. Ponavadi je treba kak čoporativni efekt
povzročit (privabiš eno ali dve, pol pa...če je že kolegica, bom tudi jaz probala), pa gre.

Še hujši problem pa so tiste, ki gredo v drug ekstrem...
ki se dobesedno posušijo. Zaradi obsedenosti s tem,
kako naj bi MORALE zgledat.

roxa
25.04.2006, 09:06
Še hujši problem pa so tiste, ki gredo v drug ekstrem...
ki se dobesedno posušijo. Zaradi obsedenosti s tem,
kako naj bi MORALE zgledat.

sej to sem prej omenila...vedno bolj suhe...ta HEROINSKI IZGLED ko ženska pri 20 izgleda kot fantek pri 8 letih...grozno, nobenih oblin:nonono:

mdg
25.04.2006, 09:08
Na taki ženski ni nič privlačnega, res.
Vzbuja zgolj in samo grozo.

roxa
25.04.2006, 09:16
Na taki ženski ni nič privlačnega, res.
Vzbuja zgolj in samo grozo.

ja sam največja finta je da vse ženske težijo k temu...manekenskemu izgledu, ki pa v resnici ni lep še manj pa ženstven:approve:

mdg
25.04.2006, 09:17
Ženske MORA bit kaj skup...da maš kaj v roko prjet :D

Škrlatka
25.04.2006, 09:46

se čist strinjam,mladi bi mogli velik na tem delat. več se gibat, in biti v naravi, a razumem,da ko enkrat si star 12 in 13 let in imas prevec kg, te je sram it ven in tečti, kolesarit, ker kao kaj bodo pa vrstniki rekli.
pa tudi starši se premal ukvarjajo z otroki, jaz se spomnim da se je ati z mano full ukvarjal glede športa. danadanes pa starši nimajo več časa. žalostno a tak je naš tempo.
lahk rečem če gledam sebe in 14, 15 letnice, velik bolj odraslo delujejo, vizualno ko jazt sama pri 20 letih.

Škrlatka
25.04.2006, 09:47
Ženske MORA bit kaj skup...da maš kaj v roko prjet :D
jaz tud pravim da ga mora bit tolk skupaj da imaš kaj držati:D :clown:

april
25.04.2006, 10:06
men se zdi pa ravno obratno. same vitka dekleta hodijo po mestu, in se v družbi sprašujemo..le kje imajo vse organe spravljene???

Nikka06
25.04.2006, 12:38
Saj ni tako hudo, nekatera dekleta se na njihovo sreco ne redijo.
Srecnice... jaz morem se vedno tekat vsak dan.

roxa
26.04.2006, 06:14
In mas zato premigano rito pa dobr prekrvavljeno vagino .. ne pa gune grinte, k jim kri dol zastaja ... pol pa jamrajo da ni dobrih tipov ...

hihi...:approve: :D

sem pa ugotovila, da so takšna dekleta, ki hočjo bit Kate Moss-ful zafustrirana...imam znanko, ki je priznana slovenska manekenka (pa tud v tujini) in je punca čist zafustrirana...tolk, da hodi na psihoterapije za ljubosumje, poleg tega je tko čist izgubljena...kljub denarju, ki ga dobiva in vsem naj, naj cunjicam, torbicam, čeveljcem je nesrečna ker je totalno obremenjena sama s seboj...:nonono:

sadie_007
26.04.2006, 08:48
se mi zdi, da bi mogu vsak tolk narest zase, da bi se v svojem telesu dobr počutil ... sama mam rada čvrsta telesca in ljudi, k se radi ukvarjajo s športom :approve:

lady_lucifer
27.04.2006, 11:06
men se sploh ne zdi kriticno. u bistvu jih je vecina suhih oz. normalnih in ne vidim dost razlike med mojo generacijo (sm letnik 81) in temi danes...

gia
27.04.2006, 11:30
se strinjam. zadnjič sem prov načrtno gledala, če je res tolk pretežkih, pa jih sploh skor nisem vidla.

popka
27.04.2006, 11:34
skratka, pršli smo do ugotovitve, da je bla nattka na eni vaški veselici z zdravimi kmečkimi dečvami:approve:

Kaja
27.04.2006, 15:26
ja sam največja finta je da vse ženske težijo k temu...manekenskemu izgledu, ki pa v resnici ni lep še manj pa ženstven:approve:

tole bo mal narobe....ker jaz k temu ne težim, beseda vse ni prava.............boš morala spremeniti :veryevil:

Kleya
28.04.2006, 11:42

Jest jem dost zelenjave, sadja ravno ne, ker nisem kaj preveč sadni tip človeka ;)
Ne jem svinjine in vsega kar je povezano s svinjino (mast, ocvirki ...). Gaziranih pijač ne pijem, fast fuda ne jem.
Res je pa, da kadim. Sem že uspešno zmanjšala, kmalu pa mislim nehat.
Gibanje ... Vsako jutro telovadim, pop. pa hitra hoja čez drn in strn ali pa kolesarjenje. Poleti pa veliko v hribe.

:helo:

roxa
28.04.2006, 14:15
Res je pa, da kadim. Sem že uspešno zmanjšala, kmalu pa mislim nehat.
Gibanje ... Vsako jutro telovadim, pop. pa hitra hoja čez drn in strn ali pa kolesarjenje. Poleti pa veliko v hribe.

a veš, da jaz tud...bolj ko se trudim, da bi nehala bolj mi paše:dontknow:
cigareta je hudičeva zadeva:veryevil:

drugač pa super da si tko aktivna...jaz bi rabla eno sotekačico:)

spaceruner
28.04.2006, 14:38
se strinjam. zadnjič sem prov načrtno gledala, če je res tolk pretežkih, pa jih sploh skor nisem vidla.
star pregovor pravi: bolj se gunca, bolj je fejst punca...:clown: :veryevil:

spaceruner
28.04.2006, 14:39
suhice definitivno odpadejo:approve: :rolling:

nickyta
28.04.2006, 15:59
aja zdej ni več tko da bi vse ble rade kot tiste s televizije in hujšajo na veliko..

jest sm si nabavla orbitrek.. glih tolk da mal migam in da se bolš počutm (že zato k ga mam)

charles manson
04.05.2006, 15:32
ženske mora biti nekaj ... ne maram suhic...ženska mora zapolniti posteljo (ampak ne sme bit debela):2thumbs:

snežko
05.05.2006, 20:26
:) matr maš ozko postlo... ko v študentu...

roxa
09.05.2006, 07:15
tole sem brala v Novicah...mal bom povzela:shy:

VEČNI BOJ ZA POSTAVO: OBLINE SO ZDRAVE

Poglejmo kaj vse grozi ženskam s presuhimi postavami.

POMANKANJE SPOLNEGA POŽELENJA: Ko telo zazana zmanjšanje vnosa kalorij, se bo uprlo vsem drugim dražljajem, ne gledee na to, ali so spremenjene prehranjevalne navade načrtne ali morda posledica bolezni. Človeški organizem namreč deluje po nekakšnem prednostnem seznamu, na vrhu kateraga je med drugim zadostna količina energije v obliki hrane, spolni odnosi pa -kljub splošno uveljavljenem mnenju, da je seks eden najpombnejših dejavnikov za ohranjanje zdravja-pri tem nima ključne vloge. Če torej telo prikrakšamo za ustrezno število kalorij na dan, se bo libido občutno zmanjšal.

NEPLODNOST:Poleg libida preženejo tudi plodnost. Presuhe ženske se pogosto srečujejo s hormonskimi neravnovesji, saj njihov organizem izdeluje premalo estrogena, ker seveda zmanjša možnost zanositve. Če telo nima energijskih zalog, iz katerih bi pozneje črpalo hrano za zarodek, se ne more niti pripraviti na spočetje. Neustrezna teža lahko privede tudi do izostanka menstruacije in posledično nerednih mesečnih ciklusov.

PREZGODNJI POROD:Če žanska kljub temu zanosi, obstaja velika verjetnost, da bo prezgodaj rodila. RAziskava medicinske fakultete v Jamagati na Japonskem je leta 2004 pokazala, da je med nedonosenčki veliko več tistih, katerih matere so se pred zanositvijo naustrezno oziroma nezadostno prehranjevale. Obstaja pa tudi teza, da to vse vpliva na psiho-zdravje otroka.

STAREJŠI VIDEZ:Kot pravi francoski plastični kirurg Jean Louis Sebagh, so obrazne maščobne celice veliko občutljivejše od tistih v drugih delih telesa. Ob preveliki izgubi kilogramov se lahko celo popolnoma uničijo. Tudi od vnovičnem povečanju teže se okroglost obraza ne obnovi, prav lica pa so tista, ki dajejo mladosten videz. Na upadlem obrazu pa so tudi gubice vidnejše.

ODPOVED TELESNIH ORGANOV:Izguba telesne teže prizadane tudi notranje organe. Med njimi je namreč veliko maščobnih oblog, ki organe med seboj ločijo in jih tako ščitijo. če maščob ni dovolj, je med organi manj varnostnih blazinic, kar moti njihovo delovanje. Neustrezne prehranjevalne navade pa lahko porušijo ravnovesje soli in mineralov v telesu, ker lahko močno obremeni srce in jetra ter v skrajnih primerih povzroči odpoved delovanja.

POGLEJMO NA KAJ VSE VPLIVA KILOGRAMČEK VEČ.;)

SREČA:Z višanjem IMT-ja se dvigne tudi razpoloženje. Tveganja smomora je bistveno manjše pri ljudeh s primerno telesno težo.

DALJŠA ŽIVLJENJSKA DOBA:Ameriški inštitut za zdravje je proučeval podatke več kot 600.000 ljudi in ugotovil, da je pri nekadilcih najnižja stopnja umrljivosti med tistimi, katerih IMT je od 23-28, kar naj bi presegalo zdrav okvir-kot je znano, naj bi ta za ženske bil od 18,5 do 24,9...izračunate pa ga lahko tako, da svojo težo(kg) delite s kvadratom višine (metri).

BREZ ŠKODLJIVIH DIET: Nihanje kilogramov je zelo navarno-povzročimo pa ga z dietami od katerih hitro shujšamo in se nazaj hitro zredimo.

MOČNEJŠE KOSTI:Po podatkih britanskega združenja za osteoporozo naj bi več žansk umrlo zaradi zloma kolka kot zaradi raka na dojkah, maternici in materničnem vratu skupaj! Pri večji telesni masi je več potrebnih mineralov v kosteh, njihovo pomankanje pa lahko povzroči osteoporozo. mašćobne celice namreč vsebujejo estrogen, hormon, ki med drugim vzdržuje raven kalcija v kosteh. Ljudje obilnejših postav naj bi tudi uživali snovi, ki so potrebne za zdravje kosti, te pa naj bi bile zaradi prenašanja večjega bremena prožnejše in močnejše.

MANJ MOŽNOSTI ZA RAZVOJ PLJUČNEGA RAKA:Ljudje z večjo telesno težo radkeje zbolevajo in umirajo za rakom. Seveda to velja za nekadilce.

(povzeto od E.B.)...da me ne bo kdo kregal:)

http://www.tvstars.com.ar/babes/kate_moss.jpg

KATE MOSS-po mnjenju večine ljudi na svetu najbolj grdo suha ženska

3nity
09.05.2006, 07:26
Jaz ne jem Mc'donaldsa (ker ga ne smem in ker mi je zanič) in tudi jem ne preveč, pa sem vseeno debela (ne ekstremno, prej debelejša).
12 let sem bila športno aktivna. Enkrat sem šla še hujšat pod zdravniškim nadzorom in teža ni bila v mejah normale. ŠE holesterol ni šel v meje normale.
Zakaj?

roxa
09.05.2006, 07:50
Jaz ne jem Mc'donaldsa (ker ga ne smem in ker mi je zanič) in tudi jem ne preveč, pa sem vseeno debela (ne ekstremno, prej debelejša).
12 let sem bila športno aktivna. Enkrat sem šla še hujšat pod zdravniškim nadzorom in teža ni bila v mejah normale. ŠE holesterol ni šel v meje normale.
Zakaj?

lahko, da si take konstrukcije...moja mama je tudi po porodu ostala debela in se ful trudi in strada pa ne gre...jaz sem pa recimo rahlo pod IMT-jem sam se hitr zredim tko, da ful pazim pa še neelastično kožo imam:dontknow: :(

sam to kar si povedala se rado naredi tistim ki prenahajo biti športno aktivni...jaz sem 10 let trenirala balet in ko sem nehala sem se tam nekje v 5 razredu ful zradila...

imaš visok pritisk mogoče ali pa vsaj zvišanega?:shy:

3nity
09.05.2006, 07:54
lahko, da si take konstrukcije...moja mama je tudi po porodu ostala debela in se ful trudi in strada pa ne gre...jaz sem pa recimo rahlo pod IMT-jem sam se hitr zredim tko, da ful pazim pa še neelastično kožo imam:dontknow: :(

sam to kar si povedala se rado naredi tistim ki prenahajo biti športno aktivni...jaz sem 10 let trenirala balet in ko sem nehala sem se tam nekje v 5 razredu ful zradila...

imaš visok pritisk mogoče ali pa vsaj zvišanega?:shy:

nimam visok pritisk. imam pa težave z ledvicami in ščitnico.:dontknow:

sem se pa odločila, da bom spet začela trenirat šport, katerega sem po 12l letih prekinila. za rekreacijo, ker je pri meni problem, da se mi po fizični aktivnosti pojavi alergija.:dontknow::(

3nity
09.05.2006, 07:56
aja, da ne bo pomote. jsz se v svoji koži čist ok počutim. me ne motijo odvečni kg, samo zanima me,zakaj nisem mogla shujšati. v bistvu sem bila že od majhnega vedno malo debelušna.

mrjerry
09.05.2006, 07:57
kaj sm v izi?:dontknow:

Nimas visokega pritiska, ergo si na izi ;)

P.S.: Menda so za zenske, ki imajo tezave s scitnico, shujsevalne kure se posebej nevarna zadeva, ker povzrocajo intenzivnejsa nihanja hormonov. Ne vem, kaksne so tvoje prehrambene navade, ampak poskusi se za daljsi cas (recimo pol leta) odpovedati kruhu in krompirju. Oziroma ga jesti v omejenih kolicinah, recimo enkrat na teden in ne za zajtrk ali vecerjo. Pa meso jesti brez priloge. To je za veliko vecino ljudi zelo zanesljiv in telesu prijazen nacin hujsanja.

roxa
09.05.2006, 07:58
aja, da ne bo pomote. jsz se v svoji koži čist ok počutim. me ne motijo odvečni kg, samo zanima me,zakaj nisem mogla shujšati. v bistvu sem bila že od majhnega vedno malo debelušna.

vsak lahko izgubi željene kg...sam primerno pot si mora najti...po moje je rešitev aktivnost in zadržanost do nezdrave hrane:shy:

roxa
09.05.2006, 07:59
nimam visok pritisk

običajno gre to z roko v roki s holesterolom:dontknow:

sadie_007
09.05.2006, 08:04
pr nas v familiji smo pa vsi bolj suhi (mislm na celo žlahto, ki je pravzaprav prej koščena kot ne, s tem da požrejo vse, kar vidjo) ... in je ful zoprno tud to, če se ne moreš zredit (pa tud, če boste zdej vsi začel z 'blagor se vam...')

moja brata sta imela dolga leta pri višini 188 cm 70 kil ... pol sta šla pa na fitnes, pa dodatki k prehrani, pa banane, pa tuna ... da mata zdej vsaj tistih 80 kil ... jst pa tud ... ko sem se preselila (tist je bil tud čas diplome), sem bla očitno mal nervozna in sem zgubila 10 kil ... ni šanse, da jih dobim nazaj ... pa ne gre, prmejduš, da ne gre

tko da tud druga varianta je bedna, čeprov večinoma zgleda, da ni tko

mrjerry
09.05.2006, 08:06
Iz izkusenj mojega kolega vem, da je precej lazje shujsati, kot pravilno pridobiti kilograme.

iri
09.05.2006, 08:07
http://www.tvstars.com.ar/babes/kate_moss.jpg

KATE MOSS-po mnjenju večine ljudi na svetu najbolj grdo suha ženska
Meni je najbolj grozno suha ženska Renee Zellweger. Normalna mi je bila samo v Bridget Jones, kjer naj bi bila kao debeluška, ampak če je bila tisto debeluška, potem ima svet reeees čudne standarde.

Prav ogabne noge ima, pa tudi ramena in grodnica tko ven štrlijo, da mi res ni jasno, od kdaj je to lepo... :nonono:

http://www2.shrani.si/files/renee508884.jpg

pa te njene piščančje prsi... :nonono:

http://www2.shrani.si/files/reneechi508890.jpg

http://www2.shrani.si/files/renee1508893.jpg

Tu po Bridget je izgledala vsaj normalno:

http://www2.shrani.si/files/reneenor508901.jpg

roxa
09.05.2006, 08:08
Iz izkusenj mojega kolega vem, da je precej lazje shujsati, kot pravilno pridobiti kilograme.
če nisi nagnjen k debelosti je že tko ja...:D

mrjerry
09.05.2006, 08:09
zelwegerca je nagravzna :approve:

roxa, ne hecam se... Res se je tezko pravilno zredit, oziroma pridobit telesno maso. To je tok enga fitnesa in preracunavanja (ne samo kalorij), pa blazno nevarno je, da ti zaradi velikih telesnih naporov zacne mocno primanjkovati kaksne potrebne snovi, ki si jo pac spregledal. Nekdo, ki bi zelel pridobiti okrog 10kg misicne mase, bi moral po mojem mnenju vsak mesec it na krvne preiskave in to k dohtarju, ki zna iz izvidov prebrat se kaj vec kot to, kaj ti seka izven meja.

roxa
09.05.2006, 08:22
Kolikor je meni znano, so k temu mocno pripomogle njene kokainske afere, kar gre pac folku ful v nos. Raja najbolj ponori, ko slisi, kako ga ljudje `serjejo v visoki druzbi', ker jim nabije domisljijo do maksimuma - tocno to bi pac radi sami poceli.

Sej v obraz ni tok napacna, ampak taksne obrazke ipak najdes pred vsako ljubljansko srednjo solo v sopkih.

no tole se ne strinjam, da zarad afere, mislim, da ni to- (drugače se ona drogira že od 13 leta)...Kate izgleda grozno, suha je preveč...ona je uvedal HEROINSKI IZGLED med ostale manekenke...zato je takšno stanje na pistah zdaj...

Dočim njen izgled...omenila sem kolegico, ki je manekenka...no na eni modni revijo so bile skupaj zadaj (backstage) kjer jih urejajo in so imele mize druga poleg druge. Kolegica je rekla, da je ona brez make-upa-tko grda, da grše ženske ni videla:D :D :D

no...

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41580000/jpg/_41580902_doherty_moss_getty.jpg
Kate in njen partner...snifata skup baje:clown: :D :D

iri
09.05.2006, 08:25
Pa tale njen Pete je tudi en nagravžen dečko. :nonono:

Drugač je pa tudi Lara Flynn Boyle čisto zabluzila, pa tako luštna je bila v Twin Peaksu... zdej izgleda pa, kot da trenira za vlogo židinje v Auschwitzu. :nonono:

http://www2.shrani.si/files/lara508921.jpg

iri
09.05.2006, 08:44
Okej, samo še ena, potem pa neham ;) se itak ne spomnim več nobene take, ki izgleda prav bolano.

Teri Hatcher med tekanjem. :nonono:

http://www2.shrani.si/files/teri508943.jpg

Cifra
09.05.2006, 10:17
Okej, samo še ena, potem pa neham ;) se itak ne spomnim več nobene take, ki izgleda prav bolano.

Teri Hatcher med tekanjem. :nonono:

http://www2.shrani.si/files/teri508943.jpg

In malo bolj normalna teri hatcher, za primerjavo :D

http://www.famous-people-search.com/teri_hatcher/teri_hatcher_wallpaper/teri_hatcher_wallpaper_1024x768_004.jpg

iri
09.05.2006, 10:47
Tale Allegra Versace je tudi zrela za infuzijo...

http://www2.shrani.si/files/alegra509308.jpg

lady_lucifer
09.05.2006, 10:54
pa jst sm u primerjavi s temile prou debela :D:D :clapping:

ksimon
09.05.2006, 12:02
Tale Allegra Versace je tudi zrela za infuzijo...

http://www2.shrani.si/files/alegra509308.jpg

Tale anoreksična Allegra bi mogla mal bl jest, če ne jo bo itak pobralo:nonono: :nonono: :nonono:

popka
09.05.2006, 12:50
pr nas v familiji smo pa vsi bolj suhi (mislm na celo žlahto, ki je pravzaprav prej koščena kot ne, s tem da požrejo vse, kar vidjo) ... in je ful zoprno tud to, če se ne moreš zredit (pa tud, če boste zdej vsi začel z 'blagor se vam...')

moja brata sta imela dolga leta pri višini 188 cm 70 kil ... pol sta šla pa na fitnes, pa dodatki k prehrani, pa banane, pa tuna ... da mata zdej vsaj tistih 80 kil ... jst pa tud ... ko sem se preselila (tist je bil tud čas diplome), sem bla očitno mal nervozna in sem zgubila 10 kil ... ni šanse, da jih dobim nazaj ... pa ne gre, prmejduš, da ne gre

tko da tud druga varianta je bedna, čeprov večinoma zgleda, da ni tko

tocno tko:nonono:

edinkrat v življenju, ko se mi je ratal zredit na 57 kg pr mojih 169 cm je blo takrat, ko sm nehala kadit pa, ko sm mela tezave s scitnico in sm jedla po 5-6 krat na dan (pet ornk obrokov- še en ornk dec se jih ne bi branu). sam, ko sm pa se zredila, mi pa ta teza sploh ni pasala. trebuh je zgledu k, da bi mela celulit gor, gleznji so mi zacel zatekat...ocitno sm obsojena bit vecna suhica:dontknow:

silence
10.05.2006, 11:35
a niso grozne no? :nonono: :(Grozne? Grozne je prelepo povedano! :dead:
Jaz sem bla tudi zmer bolj suha...(samo sem se v zadnjem letu lepo zredila za par kilogramčkov :approve: )....Sicer sem se s tistimi 65 kg (zej se mi tud zdi ful mal:D, ker sem ful velka ane:shy: ) čist dober počutila! :dontknow:

roxa
10.05.2006, 11:38
Grozne? Grozne je prelepo povedano! :dead:
Jaz sem bla tudi zmer bolj suha...(samo sem se v zadnjem letu lepo zredila za par kilogramčkov :approve: )....Sicer sem se s tistimi 65 kg (zej se mi tud zdi ful mal:D, ker sem ful velka ane:shy: ) čist dober počutila! :dontknow:

jah jaz sem 1.75 m in imam 60kg (včas mi mal niha)...pa ne vidim panike...sam tole je pa čist:nonono: :(

silence
10.05.2006, 11:41
jah jaz sem 1.75 m in imam 60kg (včas mi mal niha)...pa ne vidim panike...sam tole je pa čist:nonono: :(Tole je bolano! :shy:
Sicer ...se meni zdi, da nikol ne bi imela takih nog.....pa tud če bi imela 135 kg manj ko cm! :dontknow: :D

Čudno, da sploh pokonc stoji :nonono: :(

Cifra
10.05.2006, 11:45
Hm, tamle na sliki vidim, da ima celo nekaj mišic na rokicah... nič, bo treba še mal stradat, da bo telo skladno :D

silence
10.05.2006, 12:37
hmmmm:approve: za dober izgled....pa še trend je zdej to, bit suh k glista:D:D :nonono: Suh ja....ma ne Dachauec pišuka no! :dead: Za dober izgled ja :rolling: :clapping:

roxa
10.05.2006, 12:40
:D :nonono: Suh ja....ma ne Dachauec pišuka no! :dead: Za dober izgled ja :rolling: :clapping:

tko te žanske dejansko razmišljajo-BOLJ SEM SUHA BOLJ SEM LEPA:dontknow: :dontknow:

pol pa rata tole...vreča kosti:nonono:

Cifra
11.05.2006, 12:10
Hm, a SIOL od nas prevzema ideje? :evil:

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=6&article_id=16060511105906108&cid=108&pgn=1

iri
11.05.2006, 13:29
avtor teme...uveljavlaj avtorske pravice:evil:
tema v bistvu sama po sebi ni lih mela veze z zvezdnicami.

Sacha
23.06.2006, 10:50
nisem hotla nove teme načenjat ampak ne morem mimo: se pelem čez center in normalno je toplo zuni, mladenke razgaljene, vseen pa se najde še en kp takih k so mal bl polne ampak se vseen oblečejo kot če bi ble vitke. Prozorne majčke( nema veze če se šlaufi vidjo), hlače čez boke, gate vn, se spomnim na prizor " evropske tange pa ameriške" to je isto.

Mislm, a majo te pupe ogledala doma al ne, men se to ne zdi drznost ampak neokusnost.

Evo to sem mogla povedat.

nattka
23.06.2006, 10:53
nisem hotla nove teme načenjat ampak ne morem mimo: se pelem čez center in normalno je toplo zuni, mladenke razgaljene, vseen pa se najde še en kp takih k so mal bl polne ampak se vseen oblečejo kot če bi ble vitke. Prozorne majčke( nema veze če se šlaufi vidjo), hlače čez boke, gate vn, se spomnim na prizor " evropske tange pa ameriške" to je isto.

Mislm, a majo te pupe ogledala doma al ne, men se to ne zdi drznost ampak neokusnost.

Evo to sem mogla povedat.

res bi jim nekdo mogu povedat, da so ogledala nujna oprema vsakega stanovanja ...

roxa
23.06.2006, 10:54
res bi jim nekdo mogu povedat, da so ogledala nujna oprema vsakega stanovanja ...
:D :D :D

no, ok....jaz takih stvari ne gledam, pač ne opazujem imasta pa prav-opazim pa visoko lepo oblečeno žensko VEDNO:shy:

Sacha
23.06.2006, 10:58
nattka :D:D

roxa, sediš v avti pri rdečem semaforju in ti primašira ena bajsika čez prehod za pešče v prozorni upeti majčki, kam gledaš, v soseden avto :D:D:D:D

freya
23.06.2006, 10:59
a ta močnejšim mora bit pa vroče v visokih hlačah in dolgih majčkah, čeprav jim je že po naravi bolj vroče?
:rolling:

Sacha
23.06.2006, 11:03
a ta močnejšim mora bit pa vroče v visokih hlačah in dolgih majčkah, čeprav jim je že po naravi bolj vroče?
:rolling:ni mus, sam če je estetsko oblečena ma lohk tud kratko majico, ne pa prozorno :rolling:

iri
23.06.2006, 11:18

jst pa to čist podpiram, mi take bejbike vsaj ne zbijajo morale, ampak kvečjem zvišujejo :D ;) :blush:

freya
23.06.2006, 11:20
ni mus, sam če je estetsko oblečena ma lohk tud kratko majico, ne pa prozorno :rolling:

mene pa ne moti več
sicer jih ne občudujem, prava povratna informacija so itak njihovi vrstniki..če bodo pretiravale, jih bodo itak vrstniki hitro izločili, so zelo kruti
če se dobro počutijo, naj, se vsaj jaz počutim bolje, ker je dost bolj okroglih od mene

freya
23.06.2006, 11:21
jst pa to čist podpiram, mi take bejbike vsaj ne zbijajo morale, ampak kvečjem zvišujejo :D ;) :blush:

my point exactly
:2thumbs:
pismo, smo egoistke

Cifra
23.06.2006, 11:23
jest jih tud podpiram, ampak zato, ker so samozavestne, in jih en **** briga, kaj si drugi mislijo o njih :approve:

Sacha
23.06.2006, 11:25
suhice prosm če se ne oglašate :D:D:D

sej je lepo če so pupe samozavestnem, sam čist vsaka cuna pa ni za njih :D:D

freya
23.06.2006, 12:10
suhice prosm če se ne oglašate :D:D:D

sej je lepo če so pupe samozavestnem, sam čist vsaka cuna pa ni za njih :D:D

wella, jaz nisem suhica, in ti lahko povem, da če se oblečem v široke obleke zgledam še velik manj suha
no ja, prozorne majčke ni itak niso niti za suhice

Sacha
23.06.2006, 12:12
wella, jaz nisem suhica, in ti lahko povem, da če se oblečem v široke obleke zgledam še velik manj suha
no ja, prozorne majčke ni itak niso niti za suhiceJest pravm, da tud me k mamo mal več kil se lahko lepo in estetsko oblečemo, pa če glih nismo razgaljene še ne pomen da nismo samozavestne ampak pomen da mamo okus :D:D:D

roxa
23.06.2006, 12:14
[
sam to je res...široke cunje te ne zmanjšajo-optično in mene v bistvu niti ne moti-men je vseeno kaj kdo obleče....:dontknow: kaj bom zdaj tuhtala še o tem...:shy:

freya
23.06.2006, 12:18
Jest pravm, da tud me k mamo mal več kil se lahko lepo in estetsko oblečemo, pa če glih nismo razgaljene še ne pomen da nismo samozavestne ampak pomen da mamo okus :D:D:D

no ja, okus je pa treba met...zate fajn, da ga imaš
:P :2thumbs:

Sacha
23.06.2006, 12:20
Sej men je tud čist vseen kaj ma kdo oblečen, dobro oblečene bejbe, če so suhe al debele rada pogledam, mogoče dobim kako idejo. :D

Sam k pa vidm mlade pupe k razgaljene hodjo naokoli, popek zunaj pa pol šlaufa iz hlač, .......:nonono:

men to čist nč ne dvigne samozavest, sam vprašam se al jest nimam okusa k jih skrivam al pa ne vem kaj je moda, sam to gotovo ni.:nonono::angel:

Take hodjo italijanske mlade pupe, bl je debela manj ma cunj na sebi, bl je suha, bl je zadekana, kje logika :dontknow:

Soleil
23.06.2006, 12:27
Hja babe :) ... kje pa piše, da se bolj rejene ne smejo obleči tako kot jim paše?

To, da so debeli ljudje grdi in da je bolje, če to svoje telo kar skrijejo, je miselnost današnjega človeka, ki časti kult telesne lepote, v katerem je ideal vitko, mišičasto, čvrsto in zagorelo telo.

Meni je vseeno, če so tudi debeluške oblečene pomankljivo. Drugo je pa, če so ljudje (tudi vitki, mišičasti, čvrsti in zagoreli) oblečeni neokusno pomankljivo. :approve:

3nity
23.06.2006, 12:30
pa sej ni bilo govora o tem ,da se morajo debelejše (med njimi sm tudi jst) oblečt do vratu in zaprto.

gre se zato, da je pa vseeno potrebno malo estetike. sej to, da se suhe včasih preveč pomanjklivo oblečejo, če tudi ne pomeni, da je estetsko.

Sacha
23.06.2006, 12:35
Hja babe :) ... kje pa piše, da se bolj rejene ne smejo obleči tako kot jim paše?

To, da so debeli ljudje grdi in da je bolje, če to svoje telo kar skrijejo, je miselnost današnjega človeka, ki časti kult telesne lepote, v katerem je ideal vitko, mišičasto, čvrsto in zagorelo telo.

Meni je vseeno, če so tudi debeluške oblečene pomankljivo. Drugo je pa, če so ljudje (tudi vitki, mišičasti, čvrsti in zagoreli) oblečeni neokusno pomankljivo. :approve:

Sej ni noben reku, da kje piše, da se ne smejo oblačit kot jim paše, to lahko počne čisto vsak človek ne glede na kilažo.

BTW.....meni osebno ni noben človek grd, sploh pa ne debeli, za debele celo menim, da so bolj dobrovoljni, prisrčni in odprti kot suhi, no to je samo moje mnenje.

Da ne bo pomote, mene ne moti kako razgaljene hodijo debeliške, samo komentirala sem neokusno oblečenost.

:D

Soleil
23.06.2006, 12:36
pa sej ni bilo govora o tem ,da se morajo debelejše (med njimi sm tudi jst) oblečt do vratu in zaprto.

gre se zato, da je pa vseeno potrebno malo estetike. sej to, da se suhe včasih preveč pomanjklivo oblečejo, če tudi ne pomeni, da je estetsko.

Objavil-a Sacha

freya
23.06.2006, 12:43
sam še tole napišem, da grem

me smo resne, odrasle, zrele, vemo, kaj nam paše in kaj ne

jaz mislim, da mora to vsala punca sama dognat, zelooo težko ji vsiliš kakršnekoli svoje ideje (PUBERTETA)
prav se mi zdi, da se ne sramujejo svojega telesa, kar se pa tiče okusnega oblačenja, pa mislim, da pride z leti, enim pa res nikoli. punce itak velikokrat gredo od doma drugače oblečene kot jih vidiš ti, ker se preoblečejo na poti, v šoli (verjemi, da je to res)
važno je le, da ne ogrožajo zdravja
;)

3nity
23.06.2006, 12:45
:approve: :approve: :approve:

Meni se tele boge revce, ki hodijo sred zime oblečene tko, da jim ledvička veselo zmrzujejo, prou smilijo.:shy: Sej niso same krive, če ne znajo mislt.:dontknow: :angel:

no eto. na to sm mislila. vse te SUHE, sredi največjega mrazu, hodijo okoli v dekolteju, ledvica zuni. a te res ne znajo mislt z glavo.:nonono:
se vidi, da niti ene še niso ledvica bolela oz. imele vneta ledvico. to je bolečina, ki jo res nikomur ne privoščim.

Soleil
23.06.2006, 12:51

Sej ni noben reku, da kje piše, da se ne smejo oblačit kot jim paše, to lahko počne čisto vsak človek ne glede na kilažo.

BTW.....meni osebno ni noben človek grd, sploh pa ne debeli, za debele celo menim, da so bolj dobrovoljni, prisrčni in odprti kot suhi, no to je samo moje mnenje.

Da ne bo pomote, mene ne moti kako razgaljene hodijo debeliške, samo komentirala sem neokusno oblečenost.

Kaj je tle spornega?:dontknow:

Meni pač ni estetsko, če se nekdo stlači v ozko majčko pri kateri so poudarjeni šlaufki.:nonono:

pa dej odloč se že enkrat ... ;)

Sacha
23.06.2006, 13:00
Kar sem rekla sem rekla :approve:

Če ti kej ne gre skupaj je to pač tvoj problem, meni vse klapa :D

mrjerry
23.06.2006, 13:19

Ljudje ne maramo debeluhov, bedakov, invalidov, klosarjev ali norcev. So namrec tisto, za kar se najbolj bojimo, da bi postali mi sami.

(priblizen citat iz drame Prasica debela)

roxa
23.06.2006, 13:26
take ki takih ne marajo jaz uvrščam med zafustrirance....:shy:

nattka
23.06.2006, 13:30
jaz sem bolj okrogla:blush: pa se imam rada ...
ampak kljub temu menim da špehast popek pač grdo zgleda če nag čez pas visi ... kot mi grdo zgleda še marsikaj, ampak to ni stvar te debate ...

in menim, da imajo leta in teža svojo mejo pri oblačenju ... kar ne pomeni da me "nerodno" oblečeni motijo, pomeni da imam pravico povedati ali mi je všeč ali ne ...
moti pa me dejstvo, da je splošna miselnost, da so debeli neumni ...

kar poslušajte malo in berite (tudi po tem forumu) ... ni tako redko, da se nekdo izjasni v stilu: ziher je grda in debela ... torej neumna jasno ...

in se strinjam da se je treba pred odhodom od doma pogledati v ogledalo ... če nam je jasno katera frizura nam paše, potem je logično da nam mora biti jasno, katera majčka je boljša ...

D' Andre
23.06.2006, 14:10
Men se tud zdi, da je velik več debelih bejb kot včasih - najboljše so une, k v hlačah z nizkim pasom in v topkih brez sramu kažejo svoj špehek, ki se veselo maje kot puding. :nonono: Pol se človek vpraša, a je bejbi res vseen, da se tkole nemarno smeši ali želi dajati vtis 'poglejte-me-sm-debela-ampak-useen-sm-samozavestna'. Japajade. Potem pa bereš v raznih Cosmopolitanih 'sm-17-letna-punca (pujsa?)-mam-80-kil-pa-160cm-kako-nej-shujšam?' Manj žri za začetek, bi napisu js... :rolling:

silence
23.06.2006, 14:31
Men se tud zdi, da je velik več debelih bejb kot včasih - najboljše so une, k v hlačah z nizkim pasom in v topkih brez sramu kažejo svoj špehek, ki se veselo maje kot puding. :nonono: Pol se človek vpraša, a je bejbi res vseen, da se tkole nemarno smeši ali želi dajati vtis 'poglejte-me-sm-debela-ampak-useen-sm-samozavestna'. Japajade. Potem pa bereš v raznih Cosmopolitanih 'sm-17-letna-punca (pujsa?)-mam-80-kil-pa-160cm-kako-nej-shujšam?' Manj žri za začetek, bi napisu js... :rolling::hammer: Kot prvo je to ful težje narest kot si ti očitno misliš . Fora je v načinu življenja. Treba se je gibat, jesti zdravo, skrbeti zase. Vse diete, ki jim jih priporočajo (posebej po raznoraznih čvek revijah:evil: ) so pa en lari fari, ker ko z dieto zaključiš, se zrediš še 3krat bolj, če ne spremenniš svojega mišljenja in načina življenja!:approve:

Aja...pa nisem debela in nikoli nisem bila.:D

d3vil_b4b3
23.06.2006, 14:38
In kak nej človek v današnjem času zdravo živi. Prebereš -dieta: jej 150krat na dan majhne obroke.....ja itak...nesla si bom pač tiste pšeničke v šolo in...a bi jedla sred ure matematike??Dans se morm mladi ogromn učit če hočmo kej nardit iz sebe in vse tiste ideje o ne vem kukih urah gibanja so neizvedljive.Vsaka bi lahko bla model če bi blo njeno edino delo pazit na prehrano in hodt na fitnes.........vendar.......kaj pa ostalo???Mislim da nimamo časa 5 ur na dan sebi posvetit.

nattka
23.06.2006, 14:44
In kak nej človek v današnjem času zdravo živi. Prebereš -dieta: jej 150krat na dan majhne obroke.....ja itak...nesla si bom pač tiste pšeničke v šolo in...a bi jedla sred ure matematike??Dans se morm mladi ogromn učit če hočmo kej nardit iz sebe in vse tiste ideje o ne vem kukih urah gibanja so neizvedljive.Vsaka bi lahko bla model če bi blo njeno edino delo pazit na prehrano in hodt na fitnes.........vendar.......kaj pa ostalo???Mislim da nimamo časa 5 ur na dan sebi posvetit.

bolj je težava v tem, da je mladina zbirčna in ne je kuhane hrane in zelenjave ampak se fila s pripravljeno hrano, ki ima mnogo maščobe, OH in sladkorja ( kar je tudi OH;) )
recimo, gazirane popularne pijače vsebujejo okoli 12% sladkorjev, kar pomeni 12 dag sladkorja na liter ...

to pa je že spoštljiva količina ... če dodaš še salame, krekerje, čokolado in podobno ... pa še dejstvo, mladenke jedo ponavadi samo enkrat na dan, ostalo so prigrizki, potem ni čudno da je debelost v porastu ...

torej ni treba nositi mislije v šolo, tam si lahko mirno privoščiš sendvič, ampak doma pa le pojej kar so mati skuhali ...
pa vodaaaaa ... vodaaaaaa ...

silence
23.06.2006, 15:14
In kak nej človek v današnjem času zdravo živi. Prebereš -dieta: jej 150krat na dan majhne obroke.....ja itak...nesla si bom pač tiste pšeničke v šolo in...a bi jedla sred ure matematike??Dans se morm mladi ogromn učit če hočmo kej nardit iz sebe in vse tiste ideje o ne vem kukih urah gibanja so neizvedljive.Vsaka bi lahko bla model če bi blo njeno edino delo pazit na prehrano in hodt na fitnes.........vendar.......kaj pa ostalo???Mislim da nimamo časa 5 ur na dan sebi posvetit.Ja in jaz mam 80 let in mam cel dan cajta se samo sama s sabo ukvarjat:rolling: :rolling:
Božca si ja. sej se mi prou smiliš veš!:angel:

Nattka!:2thumbs: ...pa GIBAT; GIBAT!!!:approve:

nattka
23.06.2006, 15:40
kadar želiš nekaj narediti, boš našel način ... če ne želiš, boš našel izgovor ...

če bi vse tiste, ki non stop jokajo da ni časa povabila zdajle na pivo, bi se jih 95% odvzalo ... torej ni težava čas ...;)

Mowgli
23.06.2006, 16:47
kadar želiš nekaj narediti, boš našel način ... če ne želiš, boš našel izgovor ...
:approve:

če bi vse tiste, ki non stop jokajo da ni časa povabila zdajle na pivo, bi se jih 95% odvzalo ... torej ni težava čas ...;)
Imamo prej kaj časa za še za sirov burek? :kisses:

Včeraj sem se komaj žive glave prebil skozi šmrkljavo okupacijo Zvezde in Stare Ljubljane. In res se vrača zdrava kmečka postava v Deželo Kranjsko....

d3vil_b4b3
23.06.2006, 22:45
bljak pir pa burek :dontknow: ..začnite rajš vodo pit (oz. divodikov oksid :rolling: ) bolj pametno pa še trebuh ne raste :2thumbs: :D :rolling:

ta-mala
24.06.2006, 18:57
Ne vem zakaj se obremenjujete s puncami ki majo par kg preveč pa se oblečejo v nizke hlače paoprijete majčke. A ni fora v tem da se dobr počutiš v svojem telesu, pa tut v tem kar imaš oblečeno. Pa pustmo zdj ekstreme. A bi mogla usaka punca k ma mal več kg kot pa pravjo v cosmotu da je idealno zdj nost sam široke hlače pa 3 številke prevelike majčke a kako? Pol bi pa spet rekl da se ne zna oblečt pa bla bla bla... Sj nikol ni prou. Js vidm dost punc ki imajo pri 170cm npr.90kg pa so v kikli do kolen pa oprijeti majčki pa prou dobr zgledajo. Ne vem zakaj bi se mogle skrivat za nekimi ohlapnimi oblačili. Mogoče je pa kakšni celo ušeč da ima kak kg preveč, namesto da bi bila taka kot Kate Moss.

lady_lucifer
24.06.2006, 21:53
jst si pa vedno mislm, k vidim kako mlado punco (pubertetnico), k je okrogla/debela/mocna/debelusna (kakor koli ze temu recete), "dej punca (al pa tip, sam se mi zdi, da je vec punc) vzem se v roke, ker si ne delas nobene koristi ne na krajsi in ne na daljsi rok"...

se pa strinjam, treba je spremenit nacin misljenja in zivljenja...sam pr mladih je se ta problem, da je treba prevzgojit tud tastare...

Mowgli
25.06.2006, 16:47
Ne vem zakaj se obremenjujete s puncami ki majo par kg preveč pa se oblečejo v nizke hlače paoprijete majčke. A ni fora v tem da se dobr počutiš v svojem telesu, pa tut v tem kar imaš oblečeno. Pa pustmo zdj ekstreme. A bi mogla usaka punca k ma mal več kg kot pa pravjo v cosmotu da je idealno zdj nost sam široke hlače pa 3 številke prevelike majčke a kako? Pol bi pa spet rekl da se ne zna oblečt pa bla bla bla... Sj nikol ni prou. Js vidm dost punc ki imajo pri 170cm npr.90kg pa so v kikli do kolen pa oprijeti majčki pa prou dobr zgledajo. Ne vem zakaj bi se mogle skrivat za nekimi ohlapnimi oblačili. Mogoče je pa kakšni celo ušeč da ima kak kg preveč, namesto da bi bila taka kot Kate Moss.

Cosmo je pisan itak za IQ Vegete. Sicer pa tudi tiste, ki "se dobro počutijo v svojem telesu", lahko čisto malo na estetiko popazijo. Ni vse za na vsako rit... In ja, lepše se je guncat, kakor pa da žuli :angel:

nattka
25.06.2006, 17:01

če imaš pri 170/90 potem nimaš par kil preveč ... in ja, lahko se dobro počutiš ...
ampak vsako iskanje pozornosti ima dva rtezultata ... tistega, ki odobrava in tistega, ki ne ...

korenje
25.06.2006, 17:04
http://www.smsdieta.si/indeks-telesne-mase/

moj index je 25,4 :D

170/90 pr zenski je pa ze dobra debelost 2. stopnje

nattka
25.06.2006, 17:09
saj nam je tudi okrogel telešček všeč ... oja, zakaj pa ne ... gre za to, da je debelost v porastu in če imaš pri npr. 18 ali 20-tih 90 kil potem si daleč daleččččččč od zdravja ...

kar je bolj alarmantno kot neokusna majčka ...

Mowgli
25.06.2006, 17:11
saj nam je tudi okrogel telešček všeč ... oja, zakaj pa ne ... gre za to, da je debelost v porastu in če imaš pri npr. 18 ali 20-tih 90 kil potem si daleč daleččččččč od zdravja ...

kar je bolj alarmantno kot neokusna majčka ...

Torej; ni problem v seksi zaobljenemu bušiju, ampak v nesposobnosti izbrati si primerno številko oblačil :angel:

nattka
25.06.2006, 17:12
pravzaprav v obojem ...
samo tisto, ki pač išče pozornost na tak način, prej opazimo ...

a ni tako ...:dontknow:

Mowgli
25.06.2006, 17:15
pravzaprav v obojem ...
samo tisto, ki pač išče pozornost na tak način, prej opazimo ...

a ni tako ...:dontknow:
Je tako! :angel:

Najti si primerno področje, kjer lahko pritegneš pozornost, ne second hand napotke iz pofl tiska.
(Ampak kaj, ko moški bolje vidimo, kot razmišljamo...)

Nincha II.
25.06.2006, 19:40
Manj... :angel: Ampak, tudi tole je precej relativno...

Ja, saj ta ITM je vedno zelo relativen.

Moj fant ma recimo 26, in to naj bi blo ze mal prevec, ampak njemu se zaradi konstrukcije kile nekako kar porazgubijo. Pri meni je blo pa nekaj casa celo na spodnji meji normalne prehranjenosti, ze skoraj podhranjenost, pa niti slucajno nikol nisem bla videt ZELO suha...

:dontknow:

mrjerry
26.06.2006, 08:43

Pri zenskah, sploh mladih, je kup problemov. Z ene strani so blazno obremenjene z okolico, ki jih sili v to, da so lepe, zrihtane, privlacne itd. Nihce pa punc (en general) ne postavi pred dejstvo, da je vsaj 80% zensk na pogled popolnoma neprivlacnih. Te se, namesto, da bi te zacele delati na drugih kvalitetah, zacenjajo zaletavati v produkte kozmeticne industrije, sledijo modi, pa ceprav je za njihov sicerjsnji izgled povsem neprimerna in u bistvu tonejo v lastno nesamozavestnost. Nesamozavesten, rahlo depresiven clovek pa bo zelo tezko zacel ziveti zdravo. Rajsi se zateka k kajenju, prehranjevanju z nezdravo hrano (sploh, ce je v druzbi; in tak clovek je in rabi druzbo!) in se zelo tezko spravi k nekemu konsistentnemu gibanju. Rezultate hoce zdaj in takoj in ne zaupa nicemur, kar se lahko obrestuje na daljsi rok.

Zenskam nato pristej se hormonska nihanja in dejstvo, da imajo na voljo zelo zelo malo zanimivih in druzabnih oblik rekreacije. Fantje imajo kosarko, nogomet, odbojko... Punce se redko spravijo k kaksnemu ekipnemu sportu, zato jim ostanejo samo organizirane variante (recimo aeorbika ali fitnes ali kaj podobnega), ali pa solo stvari - tek, rolanje, kolesarjenje itd. Problem prvih je, da je to relativno drag spas in da skoraj vedno pades v okolje, v katerem so ljudje prevec obsedeni s svojim izgledom, problem drugega pa, da lahko to pocnes samo, ce v tem res uzivas. Ce se ti je mucno spraviti na kolo ali it tect, potem vedno najdes 1000 izgovorov, zakaj ne it. In tud ce gres, pac ne mors dosec tistega, kar zelis.

Tretji problem je hrana. Ce zivis pri starsih, si obsojen na domace navade glede polnenja hladilnika in zalog. Nekaterim starsem se da dopovedat, naj nekaterih stvari ne kupujejo in naj zacnejo kupovat kaj drugega, drugim ne. Ko si enkrat sam gospodar svojega hladilnika, je lazje, ker so skusnjave reducirane na tistih nekaj minut, ko si v supermarketu in se ti morda zalusta kaksen priboljsek.

Osnovna stvar hujsanja, ki velja ze od nekdaj pa je: jesti manj kruha in vec sadja ter zelenjave. Za zajtrk lahko kruh ali kosmice (velika vecina kosmicev in mislijev, ki jih dobis pri nas, so skodljiva ko hudic, ker imajo ogromno sladkorja, cokolade ipd.) nadomestis z jabolkom ali drugim sezonskim sadjem. Malice lahko mirno crtas. Za kosilo se lahko najes, ampak z neko normalno kolicino glavne jedi (karkoli ze je, vendar ne meso + krompir skupaj). Zelo dober nacin, kako jesti kosilo, imajo italijani. Oni najprej pojejo solato, sele nato presaltajo na glavno jed. Solata te nasiti do te mere, da potem umirjeno koncas z glavno jedjo. Vsekakor za stestirat.

Nadalje: NE JEST CESARKOLI pred televizijo, v kinu... Konc cigumijev (izredno slaba zadeva, ker telo misli, da jes in zato proizvaja kislino v zelodcu ter vzbuja obcutek lakote), teh in onih bonbonckov, snikersov in jestnevemsecesa. Jej zato, da se najes in ne zato, da tratis cas. Vsake toliko casa (recimo 1x na teden) ves dan jej samo sadje. Zvecer (po sedmi, osmi uri) ne vec jest nicesar. In kar se le da, izogibati se pitju alkoholnih pijac (sploh pivo in vino) ter sladkanih pijac. Navaditi se je treba piti navadno vodo.

Kdorkoli se bo 2 meseca dovolj strogo drzal teh nasvetov, mu garantiram, da bo shujsal za minimalno 5 kilogramov. Ce se bo taksnega prehranjevanja dovolj natancno drzal se naprej, se ne vec zredil nazaj.

mrjerry
26.06.2006, 08:45
Ja, saj ta ITM je vedno zelo relativen.

Moj fant ma recimo 26, in to naj bi blo ze mal prevec, ampak njemu se zaradi konstrukcije kile nekako kar porazgubijo. Pri meni je blo pa nekaj casa celo na spodnji meji normalne prehranjenosti, ze skoraj podhranjenost, pa niti slucajno nikol nisem bla videt ZELO suha...

:dontknow:

ITMja ne smes jemat dobesedno, ampak samo kot pokazatelj, kje priblizno se. Zase itak vsak sam najbolje ve, ali je debel ali ni. Nato zracnas ITM in si postavis neko ciljno vrednost (recimo 24). Nato pac zacnes hujsat, ce pa si zadovoljen ze s 26, pac tam nehas. Se vedno je bolje imeti neko referenco, ki vsaj priblizno drzi, kot pa prav nicesar.

nattka
26.06.2006, 09:06
vsekakor še vedno velja pravilo, bolj ko je hranilna neka jed bolj zgodaj jo jemo ...

recimo hrana z OH ( žitarice, misliji, banane, melone...) jemo dopoldne... po 12 uri pa naj prevladujejo beljakovine ( meso, jajca, siri...) in zelenjava ...

torej, hrana ki nas dopoldne ne redi, je lahko zvečer prava bomba za naše telo ...

zanimivi so oreščki, ki bi jih morali jesti vsaj enkrat na teden pest ali dve, vendar namesto obroka ... jaz jih jem za dopoldnasko malico ...
študentski futer enkrat na teden torej ni niti finančno niti časovno tako obremenjujoč, je pa zdrav nadomestek sendvičem ali ostali junk food ...
pa voda zraven, seveda ...

mrjerry
26.06.2006, 09:15
Jaz se tud prav z uzitkom 1 do 2 krat na teden nazrem arasidov (drugih oreskov ne maram). Ce zmazes vrecko arasidov (ja, vem, mal prevec je... sam jih mam RES rad :approve:), itak da nesoljenih in nemastnih, ki so BTW tud okusnejsi, zraven pa mal sadja, si cel dan sit. Oreski so fajn, ker vsebujejo vitamin E, ki ga v drugi hrani ni prav dosti.

Mowgli
26.06.2006, 09:17
Ingver, oblit s čokolado. (nattka, molč' :P) Pospešuje prekrvavitev in boža duha... :clown:

mrjerry
26.06.2006, 09:23
Mam to sreco, da nisem fen ingverja + cokolade.

Crna cokolada, ce se z njo ne pretirava, pa menda blagodejno vpliva na kurjenje mascob...?

nattka
26.06.2006, 09:23
tudi nattka si privišči čokoladne grehe ... o ja ... ravno včeraj kuuuuuuuuuuupppppp sladoleda v stari lj ...:P

arašidi so pa odlična zadeva in 100gr vsebuje toliko dobrih olj in aminokislin, da ti zelo koristijo ... pa še ocvirk đeri, glede na to da se spravljaš teči ... 200gr nesoljenih arašidov skuriš s 13 minutami teka ...;)

ingver pa je znan afrodizijak ...:approve:

fantje ... lani sem doktorirala iz prehrane ...;) :rolling:

nattka
26.06.2006, 09:26
Mam to sreco, da nisem fen ingverja + cokolade.

Crna cokolada, ce se z njo ne pretirava, pa menda blagodejno vpliva na kurjenje mascob...?

70% čokolada ima izredno nizek GI okoli 22 ( recimo manj kot nekatero sadje), blagodejno vpliva na počutje in baje zmanjšuje učinke nekaterih alergij ...
poleg tega zadovoljivo poteši sladkosnedost, še posebej če jo malce posujemo s cimetom, ki je znan po tem, da zmanjšuje željo po sladkem ...

nattka
26.06.2006, 09:33
Bogi tvoj... samo še zdravo (beri manj okusno) hrano je... :veryevil:

tisto kar jaz skuham je jasno zdrava hrana in pravilna kombinacija ... in to je kosilo ...
če pa večerja pivo in pico pa ne delam panike ... sej gre na njegovo rit ... (hvalabogu) :D :D ;)

sem pa gurman in si zdrave prehrane ne predstavljam kot nekateri ... kao neko brezoblično gmoto ...
nisem fanatik ...
hrana mora imeti aromo in okus ...:approve:

Mowgli
26.06.2006, 10:04
tisto kar jaz skuham je jasno zdrava hrana in pravilna kombinacija ... in to je kosilo ...
če pa večerja pivo in pico pa ne delam panike ... sej gre na njegovo rit ... (hvalabogu) :D :D ;)

sem pa gurman in si zdrave prehrane ne predstavljam kot nekateri ... kao neko brezoblično gmoto ...
nisem fanatik ...
hrana mora imeti aromo in okus ...:approve:

PIKANTNI ŠPAGETI
(4 os, 654 kcal)

50 gr pinij
8 česnovih zrn
40 gr suhih paradižnikov
1 šopek rukole (60 gr)
500 gr špagetov
sol, črn poper
5 žlic olivnega olja
čili

Pinije popražimo. Česen narežemo na tanke lističe. Paradižnik odcedimo in narežemo na ½ cm široke rezance. Rukolo operemo, osušimo, narežemo na široke rezance.
Špagete skuhamo al dente. Česen zlato ocvremo v olju, dodamo paradižnik in ½ minute pražimo. Špagete odcedimo in damo v veliko vročo posodo. Dodamo pinije in nekoliko začinimo s soljo, grobo mletim poprom in čilijem. Prelijemo z vročim oljem s česnom in dobro premešamo. :angel:

nattka
26.06.2006, 10:15
Glikemični indeks(GI) predstavlja stopnjo s katero posamezna hranila vplivajo neposredno na
spremembo ravni krvnega sladkorja v telesu po njihovem zaužitju. GI razvršča posamezna hranila na lestvici od 0-100. Ogljikovi hidrati kateri se razgradijo v telesu zelo hitro po njihovem zaužitju imajo najvišji GI. Po njihovem zaužitju pride zelo hitro do spremembe krvnega sladkorja v telesu , ki se hitro poveča. Hranilo, ki najhitreje in najvišje poveča nivo krvnega sladkorja v telesu je glukoza. Zaradi tega je GI glukoze = 100. Vsako drugo hranilo je rangirano pod 100 in je med 0 in 99. Ogljikovi hidrati, ki se v telesu razgrajujejo počasi in postopno sproščajo glukozo v krvni obtok imajo nizek GI vendar to ne pomeni, da so slabi. Ravno nasprotno imajo pozitiven učinek in ugodno vplivajo na zdravstveno stanje in formo telesa nasploh.

po domače ... nižji ko je GI, nižji je nivo izločanja inzulina v kri in poslednično daljši čas izločanja le tega, s tem se poveča občutljivost celic na inzulin ...
pozitivni učinek tega je, da ranila z niskim GI zavirajo apetit in tako pripomorejo izogibanju prekomernega uživanja hrane kot posledica lakote.

saj poznaš teorijo, da je inzulin hormon lakote ...

zanimivo da GI znižamo tudi s tem, da po hrani pokapljamo limonin sok ... recimo po ovrtem šniclu ...

Mowgli
26.06.2006, 10:21
ingver zelo veliko uporabljam pri limonadah in raznih domačih sokovih ... rahlo pekoč občutek je božanski ...
POROVA JUHA Z INGVERJEM
(za 4 osebe)

35 dkg pora
1 žlica oljčnega olja
1 žlica naribanega ingverja
2 stroka česna
1 kocka zelenjavne juhe
2 srednje velika krompirja
sol
poper

Por operemo, narežemo na kolobarje. Na olju hitro prepražimo sesekljan česen in ingver. Dodamo por, zalijemo z juho iz kocke, ki smo jo prevreli v 1 l vode. Juho zavremo, dodamo olupljen, na kocke narezan krompir in kuhamo do mehkega. Juho zmiksamo s paličnim mešalnikom (Jerry z multipraktikom!!!) . Solimo in popramo, prevremo in ponudimo. :angel: :angel:

mrjerry
26.06.2006, 10:21
Glikemični indeks(GI) predstavlja stopnjo s katero posamezna hranila vplivajo neposredno na
spremembo ravni krvnega sladkorja v telesu po njihovem zaužitju. GI razvršča posamezna hranila na lestvici od 0-100. Ogljikovi hidrati kateri se razgradijo v telesu zelo hitro po njihovem zaužitju imajo najvišji GI. Po njihovem zaužitju pride zelo hitro do spremembe krvnega sladkorja v telesu , ki se hitro poveča. Hranilo, ki najhitreje in najvišje poveča nivo krvnega sladkorja v telesu je glukoza. Zaradi tega je GI glukoze = 100. Vsako drugo hranilo je rangirano pod 100 in je med 0 in 99. Ogljikovi hidrati, ki se v telesu razgrajujejo počasi in postopno sproščajo glukozo v krvni obtok imajo nizek GI vendar to ne pomeni, da so slabi. Ravno nasprotno imajo pozitiven učinek in ugodno vplivajo na zdravstveno stanje in formo telesa nasploh.

po domače ... nižji ko je GI, nižji je nivo izločanja inzulina v kri in poslednično daljši čas izločanja le tega, s tem se poveča občutljivost celic na inzulin ...
pozitivni učinek tega je, da ranila z niskim GI zavirajo apetit in tako pripomorejo izogibanju prekomernega uživanja hrane kot posledica lakote.

saj poznaš teorijo, da je inzulin hormon lakote ...

zanimivo da GI znižamo tudi s tem, da po hrani pokapljamo limonin sok ... recimo po ovrtem šniclu ...

Nisem vedel, da tud to obstaja :D
Hvala :)

(mocno nihanje inzulina je sploh smrt za dobro postavo)

freya
26.06.2006, 10:35
http://www.smsdieta.si/indeks-telesne-mase/

moj index je 25,4 :D

170/90 pr zenski je pa ze dobra debelost 2. stopnje

jp, glede na to, da je moj manj kot 24, moraš res vztrajno tekat na Rožnik
:D

Goody
26.06.2006, 12:20
zakaj se samo o ženskah pogovarjate pri tej temi, a moški so pa idelani??? mislim, da je več moških mogoče predebelih kot ženske, saj se le te očitno preveč obremenjujo s tem. Ni vse v izgledu, seveda pa je zdravje pomebno, ...

D' Andre
26.06.2006, 13:52
Heh, moški ne razkazujemo radaodarno svojega špehnatega razkošja naokoli, kot to počne bol bejbik na Čopovi. Da odgovorim kolegici Silence s 14. strani - dobro vem, kako je biti (pre)debel, saj sem v svojih 'najboljših' časih (v osnovna šola) vagal 20 kil preveč. Do danes so se vsi ostanki moje debelosti stopili, zahvaljujoč tehtnemu premisleku - manj žretja in več gibanja - to je tisti 'čudežni recept', ki ga toliko folka išče tik pred vsako poletno sezono.

mertseger
26.06.2006, 14:01
ne moški nismo debeli:2thumbs: so pa nekateri lepo popolnjeni;)

dvojčica
26.06.2006, 14:04
ne moški nismo debeli:2thumbs: so pa nekateri lepo popolnjeni;)

itak ane, pa ko ste sivi tud niste stari, samo šarmantni:D

iri
26.06.2006, 14:16
No ja, tudi kakšni tipčki bi morali dvakrat premisliti, preden se spravijo v oprijete majčke... ;)

Nincha II.
26.06.2006, 18:57
Pri zenskah, sploh mladih, je kup problemov. Z ene strani so blazno obremenjene z okolico, ki jih sili v to, da so lepe, zrihtane, privlacne itd. Nihce pa punc (en general) ne postavi pred dejstvo, da je vsaj 80% zensk na pogled popolnoma neprivlacnih. Te se, namesto, da bi te zacele delati na drugih kvalitetah, zacenjajo zaletavati v produkte kozmeticne industrije, sledijo modi, pa ceprav je za njihov sicerjsnji izgled povsem neprimerna in u bistvu tonejo v lastno nesamozavestnost. Nesamozavesten, rahlo depresiven clovek pa bo zelo tezko zacel ziveti zdravo. Rajsi se zateka k kajenju, prehranjevanju z nezdravo hrano (sploh, ce je v druzbi; in tak clovek je in rabi druzbo!) in se zelo tezko spravi k nekemu konsistentnemu gibanju. Rezultate hoce zdaj in takoj in ne zaupa nicemur, kar se lahko obrestuje na daljsi rok.

Zenskam nato pristej se hormonska nihanja in dejstvo, da imajo na voljo zelo zelo malo zanimivih in druzabnih oblik rekreacije. Fantje imajo kosarko, nogomet, odbojko... Punce se redko spravijo k kaksnemu ekipnemu sportu, zato jim ostanejo samo organizirane variante (recimo aeorbika ali fitnes ali kaj podobnega), ali pa solo stvari - tek, rolanje, kolesarjenje itd. Problem prvih je, da je to relativno drag spas in da skoraj vedno pades v okolje, v katerem so ljudje prevec obsedeni s svojim izgledom, problem drugega pa, da lahko to pocnes samo, ce v tem res uzivas. Ce se ti je mucno spraviti na kolo ali it tect, potem vedno najdes 1000 izgovorov, zakaj ne it. In tud ce gres, pac ne mors dosec tistega, kar zelis.

Tretji problem je hrana. Ce zivis pri starsih, si obsojen na domace navade glede polnenja hladilnika in zalog. Nekaterim starsem se da dopovedat, naj nekaterih stvari ne kupujejo in naj zacnejo kupovat kaj drugega, drugim ne. Ko si enkrat sam gospodar svojega hladilnika, je lazje, ker so skusnjave reducirane na tistih nekaj minut, ko si v supermarketu in se ti morda zalusta kaksen priboljsek.

Osnovna stvar hujsanja, ki velja ze od nekdaj pa je: jesti manj kruha in vec sadja ter zelenjave. Za zajtrk lahko kruh ali kosmice (velika vecina kosmicev in mislijev, ki jih dobis pri nas, so skodljiva ko hudic, ker imajo ogromno sladkorja, cokolade ipd.) nadomestis z jabolkom ali drugim sezonskim sadjem. Malice lahko mirno crtas. Za kosilo se lahko najes, ampak z neko normalno kolicino glavne jedi (karkoli ze je, vendar ne meso + krompir skupaj). Zelo dober nacin, kako jesti kosilo, imajo italijani. Oni najprej pojejo solato, sele nato presaltajo na glavno jed. Solata te nasiti do te mere, da potem umirjeno koncas z glavno jedjo. Vsekakor za stestirat.

Nadalje: NE JEST CESARKOLI pred televizijo, v kinu... Konc cigumijev (izredno slaba zadeva, ker telo misli, da jes in zato proizvaja kislino v zelodcu ter vzbuja obcutek lakote), teh in onih bonbonckov, snikersov in jestnevemsecesa. Jej zato, da se najes in ne zato, da tratis cas. Vsake toliko casa (recimo 1x na teden) ves dan jej samo sadje. Zvecer (po sedmi, osmi uri) ne vec jest nicesar. In kar se le da, izogibati se pitju alkoholnih pijac (sploh pivo in vino) ter sladkanih pijac. Navaditi se je treba piti navadno vodo.

Kdorkoli se bo 2 meseca dovolj strogo drzal teh nasvetov, mu garantiram, da bo shujsal za minimalno 5 kilogramov. Ce se bo taksnega prehranjevanja dovolj natancno drzal se naprej, se ne vec zredil nazaj.

OK, ponavadi ne spamam samo zato, da bi napisala "Strinjam se!", ampak tole, kar je Jerry napisal, je pa zlo blizu resnici, vsaj tko kot jo jaz dojemam. Jerry, tezko bi boljs napisal :2thumbs:

Vprasanje se iz 1. odstavka...

Kako bi ti dopovedal nekaterim ljudem (predvsem zenskam), ki mnozicno nasedajo reklamam za kozmetiko, da naj se ozrajo po svojih zeljah in se ne pustijo vkalupljat temu, kar okolica pricakuje?
Meni se zdi namrec skoraj nemogoce v danasnji poplavi medijev z vseh strani. Kozmeticni giganti so zavohali veliko denarja in s pomocjo "Cosmopolitana" in se katerih casopisov podzavestno perejo mozgane zensk s tem, da morajo biti 24h popolne. Tega bremena popolnosti pa marsikdo ne zmore.

Glede sporta (2.odstavek) ...
Jaz sem ze od nekdaj blazno rada igrala nogomet s fanti, samo ker pac nisem bla neka mrga in maskulin tip zenske, me recimo pr telovadbi skoraj nikol niso pustil igrat z njimi. Zakaj ne?
S fanti v razredu smo res res dobro razumel in vem, da ne recimo nihce ne bi namerno poskodoval...
Punce smo ble zmer obsojene na gimnastiko, ce smo mele sreco je bla odbojka al pa kosarka...
Zdej se pocasi to spreminja, nogomet ni vec tak tabu za zenske in to mi je vsec :blush:
Fitness in aerobika... zeeeeh... premalo teka, premalo drazi je v tem sportu... :dontknow: Verjetno se je zato zenske tut hitreje navelicamo in potem spet zapademo nazaj na stara pota naziranja...

No, na sreco ne vse ;)

Katrin
26.06.2006, 21:27
Heh, moški ne razkazujemo radaodarno svojega špehnatega razkošja naokoli, kot to počne bol bejbik na Čopovi.

Ja pa kaj še... zeh. Majce imate prav fino nategnjene okoli bauha. In niti majce vam ni nerodno sleči, če vam revežem mal pretoplo postane...

Mowgli
27.06.2006, 09:00
Ja pa kaj še... zeh. Majce imate prav fino nategnjene okoli bauha. In niti majce vam ni nerodno sleči, če vam revežem mal pretoplo postane...

Baba molč'! Vodo v lavorju zameni, pa dej še en pir... a morm res vse sam narest? Sam sediš in čvekaš, pa tangice luftaš...

Moja kondukterka se super poda porjavelosti do nadkomolca. Slečem jo le redko (no, prvo soboto v mesecu, ko se kopam - da jo obrnem), je pa primerno dolga, da ne kažem popka, ki se pri najini sosedi itak ne vidi, čeprav ima majčko 20 cm krajšo od moje. Če ne bi bilo tistega velikega pierca, ga sploh ne bi opazil... Pa tatoo tudi pomaga, da vidim, kje se neha hrbet in začne rit...

:clown:

mrjerry
27.06.2006, 12:23
Kako bi ti dopovedal nekaterim ljudem (predvsem zenskam), ki mnozicno nasedajo reklamam za kozmetiko, da naj se ozrajo po svojih zeljah in se ne pustijo vkalupljat temu, kar okolica pricakuje?
Meni se zdi namrec skoraj nemogoce v danasnji poplavi medijev z vseh strani. Kozmeticni giganti so zavohali veliko denarja in s pomocjo "Cosmopolitana" in se katerih casopisov podzavestno perejo mozgane zensk s tem, da morajo biti 24h popolne. Tega bremena popolnosti pa marsikdo ne zmore.

Ne vem. Vprasanje je namrec, ali ljudje sploh hocejo, da jim to dopoves. Sej ves tisto iz Matrixa: there is a difference between knowing and walking the path. Ali drugace povedano: veliko ljudi se zeli imeti drugacno telo (pa se kaj drugega) in vedo, kaj morajo zato storiti, vendar tega niso pripravljeni storiti. S tem, da stalno razmisljajo, berejo in poskusajo tisoc in en nacin, sami sebi dajejo obcutek, da pac nekaj pocnejo. Zame je vprasanje drugje: kaj lahko storis pri sebi, da te ti ljudje ne motijo vec.

Glede sporta (2.odstavek) ...
Jaz sem ze od nekdaj blazno rada igrala nogomet s fanti, samo ker pac nisem bla neka mrga in maskulin tip zenske, me recimo pr telovadbi skoraj nikol niso pustil igrat z njimi. Zakaj ne?

Spekuliram, ampak tukaj je najbrz problem z uciteljico telovadbe. Neka kolkr tolk normalna uciteljica sigurno ne bi imela nic proti temu, kvecjemu bi lahko opozorila kaksnega fanta, da punce obicajno niso tako fizicno mocne, kot fantje, zato naj pac mal popazijo, da te ne zlomijo. Ampak ce si dost igrala, so itak fantje sami vedl, kako in kaj.
Ce ti je kej v tolazbo: jaz sem moral v osnovni soli k ravnatelju, ker me je uciteljica zalotila, kako s sosolkami skacem gumitvist...

Fitness in aerobika... zeeeeh... premalo teka, premalo drazi je v tem sportu... :dontknow: Verjetno se je zato zenske tut hitreje navelicamo in potem spet zapademo nazaj na stara pota naziranja...
Kakor komu... Fitnes je privlacen, ker je povsod polno plakatov, na katerih lahko vidis fitness success stories. Atleti so prevec nabiti, tekaci so rahiticni, smucarji imajo prevelike riti... Pri fitnesu si pa preprosto perfect. Poleg tega sta fitnes in aerobika primerna za moderen nacin zivljenja. Sta neodvisna od vremena in casa in se kup drugih stvari... Se pa strinjam, ja, mal premalo srza imata v sebi.

Goody
27.06.2006, 13:15
ne zahajajte s teme, ker potem imam jaz delo :evil: :P sej ste vsi sexy, kje se pa to lahko hvalte: tukile recimo: http://forumi.siol.net/showthread.php?t=15480

roxa
28.06.2006, 12:48
a še vedno ogovarjate?:shy:

no...kar se tiče oblačenja-naj roxa mal pristavi..
jaz svoje telo dobro poznam in se nikoli ne silim v cunje ki niso zame...:shy:
recimo...kolena imam kriva, zato mini ne nosim-oziroma ga vendar zelo redko...
imam pa lep dekolte in tega pa rada razkazujem...

vsak bi moral vedeti kaj gre nanj in kaj ne...
ni vse za vsakogar....:blush:

sicer pa...mi je vseeno:dontknow:
se ne zgražam nad ljudmi...čeprav sem danes videla
žensko okrog 120 kg v florescentni mini in črnih tangicah:dontknow:

Soleil
28.06.2006, 12:57
Res škoda, da nismo več v poznih 80'-ih ali zgodnjih 90'-ih, ko smo vsi nosili puloverje čez rit.

Cifra
28.06.2006, 12:58
Res škoda, da nismo več v poznih 80'-ih ali zgodnjih 90'-ih, ko smo vsi nosili puloverje čez rit.
:D :D

Jest ga še vedno, če mi paše... se ne oziram na modo ;)

Mowgli
28.06.2006, 13:38
Da se temi povrnemo; vsega je globalizm kriv!!!

http://img518.imageshack.us/img518/7543/globalism8mo.jpg (http://imageshack.us)

Nincha II.
29.06.2006, 12:18
Ne vem. Vprasanje je namrec, ali ljudje sploh hocejo, da jim to dopoves. Sej ves tisto iz Matrixa: there is a difference between knowing and walking the path. Ali drugace povedano: veliko ljudi se zeli imeti drugacno telo (pa se kaj drugega) in vedo, kaj morajo zato storiti, vendar tega niso pripravljeni storiti. S tem, da stalno razmisljajo, berejo in poskusajo tisoc in en nacin, sami sebi dajejo obcutek, da pac nekaj pocnejo. Zame je vprasanje drugje: kaj lahko storis pri sebi, da te ti ljudje ne motijo vec.

ODG:
Zame to vprasanje ne pride v postev, ker me taki ljudje ne motijo. Saj si vsak izbere svoj nacin zivljenja in dela tako, kot sam misli, da je zanj najboljse. Zakaj bi me taki ljudje motili ne vem, samo sprasujem se, kako globoko v njih lezi ta vecna nezadovoljnost s sabi, ki jo poskusajo na vsak nacin spremeniti? A se rodis s tem, ali ti to socializacija vstavi? In spresujem se, ce bi se se vedno pocutili nepopolne, ce ne bi zrasli gor ob tako intenzivnem pranju mozganov medijev? But I guess we´ll never know.

Spekuliram, ampak tukaj je najbrz problem z uciteljico telovadbe. Neka kolkr tolk normalna uciteljica sigurno ne bi imela nic proti temu, kvecjemu bi lahko opozorila kaksnega fanta, da punce obicajno niso tako fizicno mocne, kot fantje, zato naj pac mal popazijo, da te ne zlomijo. Ampak ce si dost igrala, so itak fantje sami vedl, kako in kaj.
Ce ti je kej v tolazbo: jaz sem moral v osnovni soli k ravnatelju, ker me je uciteljica zalotila, kako s sosolkami skacem gumitvist...

ODG:
LoL za gumitvist, Jerry :)
Ja, mal "old school trsico" smo imeli, to je res, samo vseeno bi lahko kaj nardila, ce je vidla, da nas je nekaj izrazito negimnasticnih tipov zensk in namesto, da smo morale tam skakljat s trakovi in izvajat neke kvazi vaje na parterju, bi lahko pocele kaj drugega. Sicer pa se tukaj ne gre zame, sem dala samo tak primer, da pokazem, da bi lahko kdaj pa kdaj tud ucitelji telovadbe v solah naredili kaj vec za to, da bi se otrokom pirljubilo gibanje in sport.

Kakor komu... Fitnes je privlacen, ker je povsod polno plakatov, na katerih lahko vidis fitness success stories. Atleti so prevec nabiti, tekaci so rahiticni, smucarji imajo prevelike riti... Pri fitnesu si pa preprosto perfect. Poleg tega sta fitnes in aerobika primerna za moderen nacin zivljenja. Sta neodvisna od vremena in casa in se kup drugih stvari... Se pa strinjam, ja, mal premalo srza imata v sebi.

ODG:
Pri fitnesu je ze res, da imas lahko perfektno postavo (pa smo ze spet pri vecno nedosegljivi popolnosti?), ampak gre za vcasih precej staticno vadbo in to je recimo to, kar mene se moti in mi ne dela fitnesa zanimivega.

(sem po nesrec kar v citatu odgovorila :blush: , zdej se mi pa ne da se 1x tipkat vsega)

mrjerry
29.06.2006, 12:40
Bom odgovoril samo glede fitnesa: tisti, ki so v fitnesu res uspesni, ne uzivajo samo v svojem telesu, ampak dejansko v pocetju tega, kar se na fitnesu dela. Rezultate se namrec opazijo tako zelo pocasi, napora pa je treba vloziti tako ogromno, da samo zavoljo zelje po izgubi kil se nihce ni prav dolgo zdrzal.

sadie_007
29.06.2006, 12:45
Bom odgovoril samo glede fitnesa: tisti, ki so v fitnesu res uspesni, ne uzivajo samo v svojem telesu, ampak dejansko v pocetju tega, kar se na fitnesu dela. Rezultate se namrec opazijo tako zelo pocasi, napora pa je treba vloziti tako ogromno, da samo zavoljo zelje po izgubi kil se nihce ni prav dolgo zdrzal.

no, jst se lohk klele pofočkam, sem se ful najdla glih v fitnesu ... men ekipni športi in druga skupinska vadba ne odgovarjajo (ok, razen tenisa, k je največ u štiri)

na fitnesu je pa muska, pa svoj tempo mam, noben me ne priganja, nobenga urnika ni, ne rabm si zapomnit nobene koreografije, ne rabm gledat, kje je 'moj soigralec, da bo ujel podano žogo', noben me ne spotika in ne brca in nobenih ultra nališpanih bab v najnovejših outfitih, ki bi se hodile kazat ni (kt so v v našem fitnesu na aerobiki na primer) ... en sam mir je :approve:

mrjerry
29.06.2006, 12:50
meni gredo TVji na zivce...
pa obcasno zracenje, ampak k dobr svicnes itak ne opazis

pa iz tira me spravi, ce je guzva in morm cakat, da pridem kje na vrsto... tist je totalen killer

sadie_007
29.06.2006, 12:53
meni gredo TVji na zivce...
pa obcasno zracenje, ampak k dobr svicnes itak ne opazis

pa iz tira me spravi, ce je guzva in morm cakat, da pridem kje na vrsto... tist je totalen killer

jst TV-jev še opazim ne, k sem tm brez očal ... kaj šele, da bi lohk podnapise vidla al pa celo brala :shy:

gužva pa zna bit ... takrat se pa zaposlim s čem drugim ... al grem tisto vrečo boksat al pa ta veliko žogo v šefeta metat ... neki je ziher frej :approve:

Njuška Trap
29.06.2006, 13:56
Jst se glih na dijeto spraulam... :shy:

šnela
29.06.2006, 14:43
Njuš, da bi ti le uspelo! :2thumbs:

Drugače pa ... danes sem gledala na metacafeju en posnetek. Kao parodija, kar se tiče vseh teh preparatov za shujšanje - od čudežnih tabletk, napitkov ... do športanja. Rešitev je: MANJ ŽRI.
Zanima me, če imate občutek, da ljudje napsloh ful veliko jemo. Nekateri se zaradi prevelike telesne teže zgovarjajo na gene. Imajo geni RES tako velik vpliv na to ali je samo še en izgovor? (pravijo tudi, da v koncentracijskih tabroiščih ni bilo nobenega obilnega, geni gor al dol)
No, meni se zdi, da je glavni problem pri debelosti ravno "prenažiranje" oziroma, da pojemo ljudje preveč, kot pa porabimo, logično.

D' Andre
29.06.2006, 14:58
Agreed... rešitev je ves čas pred nosom...

Nincha II.
29.06.2006, 17:27
Drugače pa ... danes sem gledala na metacafeju en posnetek. Kao parodija, kar se tiče vseh teh preparatov za shujšanje - od čudežnih tabletk, napitkov ... do športanja. Rešitev je: MANJ ŽRI.
Zanima me, če imate občutek, da ljudje napsloh ful veliko jemo. Nekateri se zaradi prevelike telesne teže zgovarjajo na gene. Imajo geni RES tako velik vpliv na to ali je samo še en izgovor? (pravijo tudi, da v koncentracijskih tabroiščih ni bilo nobenega obilnega, geni gor al dol)
No, meni se zdi, da je glavni problem pri debelosti ravno "prenažiranje" oziroma, da pojemo ljudje preveč, kot pa porabimo, logično.

Hja, se kar strinjam s tvojo "manj zri" ugotovitvijo...

Ceprav ti bo zagotovo kdo izmed "bolj oblinih" vehementno trdil, da on/ona pa sploh ne je in da ne ve, od cesa se redi in zakaj. Jaz tem storijam ne verjamem.

Verjamem pa, da se nekateri zredijo oz. shujsajo prej in lazje kot drugi.

Tisto z geni mi ni blo nikoli cist jasno, kako lahko uporabis to kot izgovor ...
Lahko te mogoce naredijo bolj nagnjenega k debelosti in se ti vse pregrehe prec poznajo, ampak ta je pa nekdo recimo na pamet 30kg cez svojo normalno telesno tezo, potem pa... :dontknow:
Drugi, ki so pa ekstremno debeli, pa nimajo tega samo v genih, ampak tudi hude hormonske motnje.

lady_lucifer
29.06.2006, 20:48
kruta je, sam v auschwitzu ni blo debelih...

ja, tud jst verjamem, da se nekateri ful lazje zredijo ali shujsajo kot drugi...verjamem pa tud to, da ce bi vsak, k je "debel", porabu kako uro na dan hitre hoje, bi se to ze poznalo slej ko prej...

roxa
30.06.2006, 08:39
Jst se glih na dijeto spraulam... :shy:
jaz tudi....:shy:
ampak na takšno, ki se je itak vedno držim...drugač se pa veliko gibam-najbolj uživam v trekingu...kak tenis tudi pade...:shy:

rada mam tist filing, ko celo telo spraviš v pogon....in vse dela...:blush:

mdg
30.06.2006, 09:22
lahko malo opišeš obvezne "vaje" ?:shy:

partibrejker
30.06.2006, 11:10
Njuš, da bi ti le uspelo! :2thumbs:

tko je:approve: preveč jemo usi ful debeli pa sploh niso tle geni izgovor.debelost je bolezn enako kot narkomanija.odvisniki

mrjerry
30.06.2006, 12:01
Debelost v veliki vecini primerov NI bolezen.

dvojčica
30.06.2006, 12:02
tko ja, redki so debeli zaradi bolezni....vsi ostali pa zaradi preveč hrane. Od zraka se še noben ni zredil:)

partibrejker
30.06.2006, 12:09
Debelost v veliki vecini primerov NI bolezen.

ja po moje da je bolezen s tem mam v mislih psiho ane :dontknow:odvisnost od hrane pač
kaj pa je?zakaj je pa vedno več debelih ljudi potem?vedno več pritiskov, psihičnih obremenitev....in posledično zatekanje k hrani,drogam......eno in isto.in seveda vedno več hrane na vsakem koraku.jest tko mislim

mrjerry
30.06.2006, 13:20
Pretiravas. Debel clovek ni odvisen od hrane, ampak pac zivi taksen nacin zivljenja, pri katerem se mu akumulira mascoba. To ni bolezen. Bolezen je nekaj, kar se ti pac zgodi. Rak je bolezen, gripa je bolezen, bronhitis je bolezen... Dusevne `bolezni' so druga pesem, ampak kolikor vem, se pri tem strokovnjaki skusajo izogniti taksnemu izrazu.

Debelost pa definitivno ni bolezen, tako kot tudi narkomanija ni.

šnela
30.06.2006, 13:25
odvisnost JE bolezen.

hotela pa sem dopovedati, da je večina ljudi debelih oziorma predebelih ravno zaradi tega, ker preveč jejo, ne pa zaradi tega, ker na to vplivajo geni in imajo "pač tako konstrukcijo".

partibrejker
30.06.2006, 14:14
Pretiravas. Debel clovek ni odvisen od hrane, ampak pac zivi taksen nacin zivljenja, pri katerem se mu akumulira mascoba. To ni bolezen. Bolezen je nekaj, kar se ti pac zgodi. Rak je bolezen, gripa je bolezen, bronhitis je bolezen... Dusevne `bolezni' so druga pesem, ampak kolikor vem, se pri tem strokovnjaki skusajo izogniti taksnemu izrazu.

tukaj se pa motiš:) mogoče velje to za strokovnjake stare šole

partibrejker
30.06.2006, 14:17
odvisnost JE bolezen.

hotela pa sem dopovedati, da je večina ljudi debelih oziorma predebelih ravno zaradi tega, ker preveč jejo, ne pa zaradi tega, ker na to vplivajo geni in imajo "pač tako konstrukcijo".

je že res da je nkdo bl big boned ampak debel je pa definitivno ker se preveč baše .zakaj se pa baše....pa smo pr bolezni:)

nattka
30.06.2006, 14:35
odvisnost JE bolezen.

strinjam ... v dveh letih sem spoznala en kup predebelih ( takih z ITM 35 navzgor) in velika večina je pridelala to reč s hrano ...

le potem je samo redukcija hrane premalo, ker se rade pojavijo še druge bolezni ...

nattka
30.06.2006, 14:36
je že res da je nkdo bl big boned ampak debel je pa definitivno ker se preveč baše .zakaj se pa baše....pa smo pr bolezni:)

malo je tistih, ki bi se basali zaradi patoloških vzrokov, večina gricka zaradi zasviojenosti ali pa napačnih prehrambenih navad ...

Trillian
30.06.2006, 19:03
btw, pa ne o tem (na splošno, se ne spravlam zdej na nobenga doticnega) da bolje kaksen kilogramček preveč kot premalo. No way...(sama mam več kot "kakšnega preveč", tako da ne kritiziram sam druge), in to ni ql ne lepo ne zdravo pa pika.:nonono:
ceprav, zanimivo, pr tipih se mi pa ne zdi tolk kritično. Mah, al sm ze tolk padla pod vpliv tega sranja kako nej zenska zgleda...sam a ste res kdaj pomislili....za zensko je res grozno ce je debela oz. ni pac suha. Pr tipih pa....eh se noben ne sekira tolk (mislm tipi in punce), oni so pač...ja taki k so in taki (no pustmo ekstreme) so ql.
ce pogledamo sam naslov teme..mladenke...ja kaj pa mladeniči?:D

roxa
03.07.2006, 08:04

tukaj lahko samo razdeliš debelost in potem take trdiš....
si kdaj pomislil ZAKAJ se ljudje preobjedajo in so s tem posledično predebeli?
debelost je bolezen...ko ti ješ iz nekih psihičnih razlogov, ki se jih niti ne zavedaš...takrat rabiš zdravljenje...tako kot anoreksija ali pa bulumija...

Njuška Trap
05.07.2006, 13:31
odvisnost JE bolezen.

Pa meni je živa katastrofa, če pogledaš, kakšne obilne obroke si pripravljamo... Ne samo, da so že sestavljeni tako, da je hrana ja konkretna (obroki, ki so jih jedli kmetje, da so lahko cel dan delali, so ostali praktično nespremenjeni), tudi količine so neverjetne...

veska
05.07.2006, 19:35
Se strinjam, suho najstnico moras ze iskat v mnozici...

dvojčica
06.07.2006, 06:59

noja...al pa druga skrajnost, ko vidiš čist anoreksične najstnice:nonono:

ain
06.07.2006, 11:30
ja pa ravno obratno mislim.. js ne vidm tolk tega problema debelosti pr nas. mislim da je več pretirano suhih najstnic kt debelih:dontknow:

tjassy
14.10.2007, 17:48
Jaz hodim v 6 razred in imam 2 prijteljici, ki sta za svojo starost zelo predebeli.:o