Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Spolna diskriminacija

Strani : [1] 2

NaceM
23.04.2006, 17:06
Malo bolj za šalo kot zares, bom napisal tudi to temo.

Zadeva je sledeča. Pred kakšnim mesecem sva z ženo hotela skupaj iti v Globala v Ljubljani. Ko sva se hotela zapeljati z dvigalom gor, so spustili njo noter, mene pa ne, češ da moški pa morajo plačati. Seveda potem nisva šla, ker se mi je zdelo malce butasto, da bom jaz plačeval, ženska pa ne, ker končno nisem jaz nič manj od ženske (vsaj z ustavnega vidika enakosti pred zakonom ne). In ker je takšno nespuščanje moških (žensk pa), v lokale že od nekdaj standardna praksa, ker je pač takšna "politika lokala". Se mi zdi, da je to čisto navadna spolna diskriminacija. :)

Škrlatka
23.04.2006, 17:12
če pogledam z ene strani ni prav, če pa z druge pa no končno bodo moški vedeli kako je če so ženske spolno diskriminirane;)

NaceM
23.04.2006, 17:27
A se zavedaš, da fantki to vemo že kar precej časa, kako je, če si diskriminiran. Npr. dečko gre ven, da bi srečal kakšno žensko, pa ga najprej na vhodu "upilijo" za vstopnino, potem pa še notri, ker mora "častit", ker je moški in ker tako pač je.

In samo moje subjektivno opažanje je, da sem srečal že ogromno žensk, ki bi bile rade enakopravne tam, kjer jim paše, tam kjer pa je slabše za njih pa je prav, da je tako kot je. :)

Verbal
23.04.2006, 17:36
Saj z eno telefonsko linijo 090 je bila par let nazaj (morda je še zdaj) podobna fora, kjer ženske nasprotnega spola niso plačale nič, če so klicale nanjo, mi tipi pa ca. 180 SIT oz. sedaj 75 centov na minuto.

Škrlatka, a se ti kot ženska počutiš kako diskriminirano?

Se čisto strinjam z postom tik nad menoj.

pinky
23.04.2006, 17:46
če ne drugje - v službah smo še vedno marsikje in marsikdaj diskriminirane

pa rečte če ni vse od tega res:
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=12005

Pikado
23.04.2006, 18:05
Saj z eno telefonsko linijo 090 je bila par let nazaj (morda je še zdaj) podobna fora, kjer ženske nasprotnega spola niso plačale nič, če so klicale nanjo, mi tipi pa ca. 180 SIT oz. sedaj 75 centov na minuto.

Kaj je to ženska nasprotnega spola....

Verbal
23.04.2006, 18:09
Prosto po Herr Flicku: "woman of the opposite sex".

Pikado
23.04.2006, 18:28
In kako je transvestit na liniji 090 dokazal da ni moški...

Verbal
23.04.2006, 18:29
Mislim da sta bili ločeni številki, ampak ista firma.

Pikado
23.04.2006, 18:35
In če si izbral tisto številko za ženske nasprotnega spola....kako so vedeli da si transvestit in ne moški....

Verbal
23.04.2006, 18:38
A misliš, da sem kdaj klicaril tja?

Sicer pa, če se je komu ljubilo imet telefonski seks s tipom....

Pikado
23.04.2006, 18:55
Ne...samo zanimalo me je kako je bila tehnično izvedena diskriminacija...

Verbal
23.04.2006, 18:57
Že par let nazaj je uporabnik SB napisal glede enakopravnosti na zame legendarno izjavo na tem forumu: "Ko bomo moški in ženske imeli enake organe, takrat bomo enakopravni."

NaceM
23.04.2006, 19:22
če ne drugje - v službah smo še vedno marsikje in marsikdaj diskriminirane

pa rečte če ni vse od tega res:
http://forumi.siol.net/showthread.php?t=12005

Še želiš eno mojo izkušnjo? Pred časom sva s punco delala preko študenta. Jaz sem delal v pisarni, ona je bila administratorka pri eni firmi. Na podobnem mestu torej pri isti firmi. Jaz sem delal 14 dni neprenehoma, torej tudi v soboto in nedeljo, ona je delala 5 dni od 9h zjutraj do 17h zvečer. Na koncu sem jaz dobil pri svoji plači pa za en teden dela več približno enako plačo. Jaz seveda nisem mogel nositi mini krila in servirati kavico in pomigati ob tem z ritko. :)

NaceM
23.04.2006, 19:23

ČVEKAFON - "Dekleta ne plačajo NIČ!" :) :) Mislim, pa da to ni bila sex linija. :) Nisem pa klical tja.

Se še spomnim te reklame.

Verbal
23.04.2006, 19:25
Jaz seveda nisem mogel nositi mini krila in servirati kavico in pomigati ob tem z ritko. :)

Misliš? Mogoče bi pa poskusil in dobil povišico.

NaceM
23.04.2006, 19:32
Žal nimam ne jaz homoseksualnih nagnenj in tudi moj nadrejeni jih ni imel. (Hvalabogu.)

Žalostno, da nekatere ženske so to res probale in naredile kakšen izpitek na faxu. Se pa spominjam, kako lepo je reagiral en profesor, ko je prišla ena študentka k njemu v JPP (Jedva Pokrije P****) minici na usten izpit. Seveda ni znala, potem pa jo na koncu profesor vpraša:
- Vam lahko dam eno osebno vprašanje izven konteksta?
- Ja seveda lahko.
- Ste Vi prišli na izpit ali Vaše noge, ki jih tukaj razkazujete?
- Jaz seveda.
- Oh, to je pa škoda. Izpita sicer niste opravili, ampak noge so za 10

... in nadaljevanje te štorije na naslednjem izpitnem roku, ko je študentka prišla v hlačah in je znala FUL..:
- Lahko dam spet eno osebno opazko?
- Seveda lahko.
- Morda me niste dobro razumeli, jaz nimam čisto nič proti vašim nogam, vendar danes ste tudi zares znali za 10. :)

Čisto resničen pripetljaj, katerega mi je sam profesor povedal, ko sem ga vprašal, če je resničen. In tudi drugače tega profesorja čislam kot verjetno daleč najboljšega profesorja, ki sem ga imel na faxu.

pinky
23.04.2006, 19:34
Še želiš eno mojo izkušnjo? Pred časom sva s punco delala preko študenta. Jaz sem delal v pisarni, ona je bila administratorka pri eni firmi. Na podobnem mestu torej pri isti firmi. Jaz sem delal 14 dni neprenehoma, torej tudi v soboto in nedeljo, ona je delala 5 dni od 9h zjutraj do 17h zvečer. Na koncu sem jaz dobil pri svoji plači pa za en teden dela več približno enako plačo. Jaz seveda nisem mogel nositi mini krila in servirati kavico in pomigati ob tem z ritko. :)
in če bi oba 20 let delala v tej firmi?

njeno miganje z ritko verjetno ne bi blo več zanimivo in mi jo zamenjali z mlajšo - ti bi pa v tem času napredoval bolj kot marsikatera ženska

NaceM
23.04.2006, 19:37
20 let? Govorim o čisto življenjski situaciji, dobim pa nasproti hipotezo, kaj bi bilo, če bi bilo čez 20 let!!! Smešno! :)

Pa nisva delala 20 let. Poleg tega, če smo že pri dolgi dobi. Kdaj lahko gre moški v pokoj in kdaj ženska? In še upoštevajoče, da nas moške kar konkretno prej vrag vzame kot ženske. Aja, tu pa spet tisti ženski izgovor: "Vam pa ni treba rodit!" . Pardon. Ampak jaz nikoli nobene ženske nisem silil, da naj rodi.

NaceM
23.04.2006, 19:39
Nadalje, da se vrnem k temi, s katero sem odprl ta topic.

Koliko punc pa pomisli, da jim ni treba plačat, ko jih kar tako spustijo v lokal? Če bi bile moški, se bi pa nad vsem skupaj krepko zamislile!:)

Pikado
23.04.2006, 19:46
Kako preprosto....celotna problematika zreducirana na eno vstopnino......

Verbal
23.04.2006, 19:49
Moški ne rabimo plačevat mesečnih stroškov za tampone in tablete proti migreni.

Tisti, ki pa to plačujejo svoji dragi, pa so itak v tako resnem razmerju, da vsako ponočevanje v takšnih dikskotekah odpade.

NaceM
23.04.2006, 19:53
Kako preprosto....celotna problematika zreducirana na eno vstopnino......

Eno? Hmm... Jaz bi rekel na veliko več vstopnin, ki jih diskriminatorno plačujejo ljudje samo zaradi tega, ker so moškega spola. :)

pinky
23.04.2006, 20:09
20 let? Govorim o čisto življenjski situaciji, dobim pa nasproti hipotezo, kaj bi bilo, če bi bilo čez 20 let!!! Smešno! :)

Pa nisva delala 20 let. Poleg tega, če smo že pri dolgi dobi. Kdaj lahko gre moški v pokoj in kdaj ženska? In še upoštevajoče, da nas moške kar konkretno prej vrag vzame kot ženske. Aja, tu pa spet tisti ženski izgovor: "Vam pa ni treba rodit!" . Pardon. Ampak jaz nikoli nobene ženske nisem silil, da naj rodi.
dragi moj - na delovnem mestu smo 40 let in ne samo nekaj tednov prek študenta ... in verjemi, da se diskriminacijo čuti v marsikateri firmi ... ne na velko, ampak v številnih malenkostih

tiste vstopnine so pač poslovna logika gostilne, ki ima preveč moških gostov in premalo žensk, pa hočejo s tem privabit več žensk
jih pač ignoriraj in pojdi v drugo ... in to boš naredil veliko lažje kot me ignoriramo naše direktorje

Pikado
23.04.2006, 20:14
Eno? Hmm... Jaz bi rekel na veliko več vstopnin, ki jih diskriminatorno plačujejo ljudje samo zaradi tega, ker so moškega spola. :)
Kje pa moraš plačati več vstopnin...in kako ta vstopnina vpliva na tvoje ostalo življenje...

NaceM
23.04.2006, 20:15
1. žal nisem in nikoli ne bom "dragi tvoj",
2. sem rekel pred časom, sedaj sem že dolgo časa v drugi službi, ki ni preko študenta in kjer imam posla z vsakršnimi ljudmi, pa so avtomatsko do žensk vsi bolj prijazni,
3. sem šel v drug lokal, ker takšne diskriminacije enostavno ne priznavam,
4. povej po kolikem času se lahko upokoji ženska in po kolikem času moški,
5. če ne verjameš, da moške prej vrag vzame kot ženske, si izvoli pogledati povprečno starost žensk in moških na stran od statističnega urada,
6. če imaš nadrejenega, ki ti ne ustreza, pa zamenjaj službo. Saj si posredno sama priznala, kako mlada ženska lahko pomiga z ritko, moški pa ne more. :) :)

NaceM
23.04.2006, 20:17
Kje pa moraš plačati več vstopnin...in kako ta vstopnina vpliva na tvoje ostalo življenje...

Govora je o ostalih osebah moškega spola, ki to plačujejo.

Ta vstopnina, ki je pa nisem plačal pa je vplivala toliko na moje življenje, da sem začel razmišljat, da je ogromno govora o ženski diskriminaciji, noben pa ne opozori, da moški lahko marsikdaj pridejo prekratko, samo zato, ker so moški. In tudi to ni zanemarljivo, da bi ženske bile enakopravne samo takrat, ko je za njih dobro in ne tudi takrat, ko ta enakopravnost posledično prinese tudi kakšne obveze z njihove strani.

BMX
23.04.2006, 20:21
Ta vstopnina, ki je pa nisem plačal pa je vplivala toliko na moje življenje, da sem začel razmišljat, da je ogromno govora o ženski diskriminaciji, noben pa ne opozori, da moški lahko marsikdaj pridejo prekratko, samo zato, ker so moški.
V primeru, ki ga navajaš ti nisi bil diskriminiran, pač pa je bila ženska deležna pozitivne diskriminacije.

Pikado
23.04.2006, 20:22
Pa pošteno odgovori....
Kateri spol bi si izbral, če bi imel to na izbiro... in bi vedel da boš moral plačevati vstopnine za nujno potrebne lokale in vse ostale diskriminacije....

NaceM
23.04.2006, 20:25
Glupo vprašanje.
Spola si sam ne moreš določiti, pač pa se moraš sprijaznit s takšnim, ki ti je dan.

Nisem govoril o nujno potrebnih lokalih, ampak o tem, da se je za zamisliti tudi z druge strani. Mimogrede. V Globala nisem prišel in tudi ne bom nikoli prišel očitno, pa me zaradi tega ni nič manj.

NaceM
23.04.2006, 20:27
V primeru, ki ga navajaš ti nisi bil diskriminiran, pač pa je bila ženska deležna pozitivne diskriminacije.

:) Verjetno je res najboljše tako pogledati na to. :)

Verbal
23.04.2006, 20:29
Si predstavljate, kako bi ženske znorele, če bi kateri lokal dal moškim prost vstop, njim pa ne?

Pikado
23.04.2006, 20:29
Saj ti ga ne bo treba spremenit...brez strahu...
Samo pošteno premisli.....ali so prednosti žensk takšne, da bi bil raje ženska....
Jaz pošteno odgovorim da ne bi bil.....kot moški sem na boljšem...tista vstopnina je mačji kašelj...

NaceM
23.04.2006, 20:32
Jaz pa ti še enkrat povem, da je to glupo vprašanje, ker je spol takšen, ki ti je dan in s tem se moraš sprijaznit, če seveda nisi kak kandidat za spremembo spola in hormonske terapije itd itd.

Sem zadovoljen sam s seboj, še vedno pa se mi zdi takšna vstopnina (pa raje ne bom začel govoriti tudi o drugih zadevah) diskriminatorna stvar. In še enkrat. O diskriminaciji žensk se govori veliko, jaz sem samo povedal, da obstajajo stvari (in ta vstopnina je samo ena od njih), kjer so tudi moški diskriminirani.

solsikke
23.04.2006, 20:36
Nace, škoda, da sploh ne razumeš Pikada.

Pikado
23.04.2006, 20:37
Glupo je govoriti o diskriminaciji samo na izoliranem področju, povrhu še zelo nepomembnem, istočasno pa pozabiti na glavnino problema, kjer je slika mnogo drugačna...že samo to je popolnoma izničilo tvojo ubogo diskriminatorno izkušnjo...še dobro da nisi ženska, če si se pokakal že na taki banalnosti...

NaceM
23.04.2006, 20:39
Ga popolnoma razumem. Hoče povedati, da je plačevanje vstopnine en mačji drekec napram temu, kakšne hude krivice se godijo ženskam in koliko lepše je biti moški, ker ni treba kupovati tamponov, pa ni potrebno vsako leto h ginekologu, pa ker ni potrebno roditi, pa ker dobiš ful prej službo, če si moški, pa ker ful prej v službi napreduješ, če nisi ženska, pa ker so ful krivični vsi do tebe itd...

Ma ja! To bo! :)

NaceM
23.04.2006, 20:40
Glupo je govoriti o diskriminaciji samo na izoliranem področju, povrhu še zelo nepomembnem, istočasno pa pozabiti na glavnino problema, kjer je slika mnogo drugačna...že samo to je popolnoma izničilo tvojo ubogo diskriminatorno izkušnjo...še dobro da nisi ženska, če si se pokakal že na taki banalnosti...

Če se je kdo pokakal, bi rekel, da si prej ti. Ker misliš, da boš s tem zavzemanjem za ženske pravice zgledal kao boljši. Saj se vedno kakšen takšen tipček najde. :) Misliš, da boš prej s takšnimi zadevami dobil katero v posteljo? Vso srečo!

Pikado
23.04.2006, 20:41
Ga popolnoma razumem. Hoče povedati, da je plačevanje vstopnine en mačji drekec napram temu, kakšne hude krivice se godijo ženskam in koliko lepše je biti moški, ker ni treba kupovati tamponov, pa ni potrebno vsako leto h ginekologu, pa ker ni potrebno roditi, pa ker dobiš ful prej službo, če si moški, pa ker ful prej v službi napreduješ, če nisi ženska, pa ker so ful krivični vsi do tebe itd...

Ne, vse to je samo mačji kašelj proti vstopnini...

NaceM
23.04.2006, 20:46
Saj si car! :)

Vse to sem napisal ravno zato, ker ženske to TAKOOOO zelo poudarjajo, pa sploh ni res. Sicer pa, boš ti tudi. A ti plačam še kakšno, če ti nobena ne da? :)

Pikado
23.04.2006, 20:48
Če se je kdo pokakal, bi rekel, da si prej ti. Ker misliš, da boš s tem zavzemanjem za ženske pravice zgledal kao boljši. Saj se vedno kakšen takšen tipček najde. :) Misliš, da boš prej s takšnimi zadevami dobil katero v posteljo? Vso srečo!
Ojej...če stvar vidiš tako, potem ni čudno da se čutiš zapostavljenega...

NaceM
23.04.2006, 20:50
Kje sem napisal, da se čutim zapostavljenega?

Pikado
23.04.2006, 20:53
Saj si car! :)

Vse to sem napisal ravno zato, ker ženske to TAKOOOO zelo poudarjajo, pa sploh ni res. Sicer pa, boš ti tudi. A ti plačam še kakšno, če ti nobena ne da? :)
Pa si kdaj pomislil da je to res,ne da bi se takoj postavil v bran mačizma...
In če ni res, podaj kakšne bolj močne dokaze, razen uboge vstopnine...človek bi pomislil da si samo skopuh...in če ne moreš plačati vstopnine, kako boš plačeval kaj drugega...

NaceM
23.04.2006, 20:54
No ti branitelj moškega dobrega imena.
:) Po takšnem izvajanju so skopuhi tudi vse ženske, ki si kdajkoli kaj pustijo plačat. :)

Pikado
23.04.2006, 20:55
Kje sem napisal, da se čutim zapostavljenega?
Jaz sem napisal....

NaceM
23.04.2006, 20:55
In kaj, da bi bilo res?
Da je ženska boga, ker mora kupovati tampone in vložke? Da, ker je ženska težje dobi službo? Da je hudo uboga, ker mora roditi? Ali da je na boljšem, ker je lahko včasih (resnici na ljubo se ta razlika manjša) šla veliko prej v pokoj, kot moški?

NaceM
23.04.2006, 20:57
Jaz sem napisal....

Če si ti napisal, to pomeni, da misliš, da se jaz čutim zapostavljenega potemtakem. No, naj te potolažim. Se ne, ker za svojo žensko (in tudi za svojo rit) znam poskrbeti čisto dovolj dobro, tako da ni treba, da te to skrbi.

Pikado
23.04.2006, 20:58
No ti branitelj moškega dobrega imena.
:) Po takšnem izvajanju so skopuhi tudi vse ženske, ki si kdajkoli kaj pustijo plačat. :)
Torej si pričakoval da ti bo vstopnino plačala ženska ali pa pobiralec vstopnine...

NaceM
23.04.2006, 20:59
Torej si pričakoval da ti bo vstopnino plačala ženska ali pa pobiralec vstopnine...

Pričakoval sem, da mi vstopnine ne bo potrebno plačati, kot je ni potrebno ženski.
Potemtakem vstopnino ženski plačujejo pobiralci vstopnin, da imajo prost vstop?

Pikado
23.04.2006, 21:00
Če si ti napisal, to pomeni, da misliš, da se jaz čutim zapostavljenega potemtakem. No, naj te potolažim. Se ne, ker za svojo žensko (in tudi za svojo rit) znam poskrbeti čisto dovolj dobro, tako da ni treba, da te to skrbi.
Me ne skrbi....

NaceM
23.04.2006, 21:03
Me ne skrbi....

Napisal si, da se počutim ogroženega. Torej te malce skrbi. Jaz sem te samo potolažil, da te ne bo skrbelo še vnaprej.

Škrlatka
23.04.2006, 21:03

ja a misliš da zenske pa nismo ali kaj,velik bolj, kot si mislis,da se o preteklosti sploh nepogovarjam;)

NaceM
23.04.2006, 21:05
ja a misliš da zenske pa nismo ali kaj,velik bolj, kot si mislis,da se o preteklosti sploh nepogovarjam;)

Kakšni preteklosti?

Pikado
23.04.2006, 21:08
Pričakoval sem, da mi vstopnine ne bo potrebno plačati, kot je ni potrebno ženski.
Potemtakem vstopnino ženski plačujejo pobiralci vstopnin, da imajo prost vstop?
V bistvu bi moral biti vesel, ker bosta plačala samo eno vstopnino za dva...

Škrlatka
23.04.2006, 21:10
preteklost je čas ki se je zgodil npr, pred 20 leti in se vec
glej ne počuti se diskriminiranega, ker se nimas za kaj,in se ne cmeri sam sebi kak si bogi, ker si enkrat plačal punci pijačo,ker je totalnoma brezveze

NaceM
23.04.2006, 21:12
...če bi bili pa dve ženski kolegici, bi pa šli zastonj notri. Sicer pa... Tudi, če bi bilo za plačati, se bi gotovo našel kakšen takšen junak kot si ti in bi plačal še za te bogi ženskici, ki jurja enako težko zaslužijo kot ti, samo da bi pokazal, da si heroj. :)

Sicer pa polemizirala bi lahko še dolgo, pa se mi nekako več ne da. Hvalabogu samo, da vem, da je na svetu tudi dosti moških, ki se bo strinjalo z menoj, ne samo me imelo za brezobzirnega mačota in skopuha, ki mu je pretežko plačati tisto vstopnino (ker očitno res ne zastopiš pointa, da ni finta v plačilu vstopnine, ampak v tem, da je to očitna diskriminacija, katero toliko po ustih vlačijo prav ženske).

NaceM
23.04.2006, 21:14
preteklost je čas ki se je zgodil npr, pred 20 leti in se vec
glej ne počuti se diskriminiranega, ker se nimas za kaj,in se ne cmeri sam sebi kak si bogi, ker si enkrat plačal punci pijačo,ker je totalnoma brezveze

Samo vprašanjce. Koliko si bila stara pred 20 (posledično pred 22, 23 ali 24 in več) leti, da se tega tako nazorno spominjaš?

Čuj... Kolikokrat sem kateri ženski (ali moškemu) jaz kaj plačal je to čisto moja stvar in stvar moje osebne presoje, za kar meni tukaj, še najmanj pa tebi, ni za polagati računov. Sem pa prepričan, da so moški plačali kaj tebi veliko večkrat, kot ti njim. Se pa lahko tudi motim.

NaceM
23.04.2006, 21:39
In kaj je uporabnica napisala, da je vse res... Sem si šel prebrat, kaj je res, pa če se že pogovajamo, bom še jaz s svojega vidika pokomentiral:

>>Če ima ON fotografijo žene in otrok na pisalni mizi,
>> potem je odličen družinski oče.
Ne razumem, kaj ima odličnost kot družinskega očeta s fotografijo na mizi.
To je isto, kot da daš modelček od avtomobila na mizo in rečeš, da si odličen voznik.
>>
>> Če ima ONA fotografijo družine na pisalni mizi,
>> potem se ve, da daje prednost družini pred kariero.
A če daš fotografijo od svoje naj skupine na mizo, daješ potemtakem prednosti zabavi pred službo?
Torej trditev ne vzdrži.
>>
>> Če ima ON pisalno mizo zasuto s papirji,
>> trdo dela in se močno angažira.
Stvar osebne urejenosti, sam menim, da je dober delavec tisti, ki ima red. Na mizi. Na recimo moji pisalni mizi so tri stvari, telefon, računalnik in miška.
>>
>> Če ima ONA pisalno mizo zasuto s papirji,
>> potem je neorganizirana in počasna.
Tu velja čisto isto kot za moškega. Sem videl že ženske s tip-top urejenimi mizami in tudi druge, ki so imele totalen mess!
Torej.. Ne vzdrži.
>>
>> Če se ON pogovarja s kolegi,
>> je dober komunikator in timski delavec.
Isto kot ženske. Če preveč čvekaš nimaš dovolj za delat!
>>
>> Če se ONA pogovarja s kolegicami,
>> se ve, da prečveka ves delovni čas.
Isto kot moški. Če preveč čvekaš nimaš dovolj za delat!
OBE TRDITIVI VELJATA ZA OBA SPOLA ENAKO!

>>
>> Če NJEGA trenutno ni v pisarni,
>> je gotovo na terenu pri strankah!
Odvisno od narave dela.
>>
>> Če NJE ni v pisarni,
>> je šla gotovo na kavo ali nakupovat.
Velja samo za tiste, ki niso toliko zaposlene, da še imajo čas za kavice in nakupovanja.
Obe trditvi veljata za oba spola!
>>
>> Če gre ON na kosilo s šefom,
>> potem hoče biti na tekočem.
Spet odvisno od narave dela. Če ima šef toliko časa, hvalabogu, pa če povabi delavKO ali delavca na kosilo!
>>
>> Če gre ONA na kosilo s šefom,
>> potem sigurno spita!
Odvisno od marsikaterega dejavnika, vendar to ne vzdrži. Kljub vsemu se v službi še kaj drugega počne, kot pa samo misli na sex.
Trditev ne vzdrži!
>>
>> Če se ON poroči,
>> pomeni, da je uravnotežil svoje privatno življenje in prevzel
>> odgovornost.
Popolnoma ne vzdrži, ker v zvezi s privatnim življenjem in poklicem se vprašanj ne sme postavljati, tako ženski, kot tudi moškemu ne. - Je pa tudi res, da v praksi to ŽAL preslabo velja, predvsem ker se ženske bojijo postaviti zase TAM, KJER SE BI MORALE IN BI SE LAHKO!
>>
>> Če se ONA poroči,
>> bo gotovo kar naprej manjkala zaradi nosečnosti in otrok.
Spet odvisno. Prave moderne ženske si tudi pri nosečnosti in otrocih lahko naredijo res lepo kariero. (Direktorica Name v Ljubljani je en vzorčen primer le-tega pa še kar nekaj žensk bi lahko naštel, ki so dosegle celo doktorate ob dveh ali treh otrocih.)
Trditev NE VZDRŽI torej.
>>
>> Če ON dobi otroka,
>> potrebuje povišico plače!
Hvalabogu, če jo dobi in dobiti bi jo moral VSAK (tako ženska kot moški)!
>>
>> Če ONA dobi otroka,
>> bodo njena porodniška in bolniške, stale delodajalca cel kup denarja.
Trditev ne vzdrži, ker je jasno, da te zadeve plačuje socialno. In tu ni povedano tudi to, da si bolniško in tudi porodniško starša razdelita.
Trditev NE VZDRŽI.
>>
>> Če gre ON na službeno pot,
>> je to zelo dobro za njegovo kariero.
Spet odvisno od narave dela.
>>
>> Če gre ONA na službeno pot,
>> "kaj pravijo k temu njen mož in otroci?"
Tu pa - oprostite spet boste vsi po meni - je pa stvar, kako so urejene stvari doma, če sta starša na mestu ne bi smelo biti NIKAKRŠNEGA PROBLEMA, tudi če gre ženska.
Trditev NE VZDRŽI.
>>
>> Če ON zamenja službo, ker si je našel nekaj boljšega:
>> Je pa že dobro, da izkoristi tako dobro priložnost!
Hvalabogu, če je tako, da se v življenju odpirajo priložnosti, vendar tako ZA MOŠKEGA, KOT ZA ŽENSKO!
>>
>> Če ONA zamenja službo, ker si je našla nekaj boljšega:
>> "Na ženske se pa res nikoli ne moreš zanesti!!!"
Tudi na marsikaterega moškega se ne moreš zanesti... Še pri manjših zadevah, kot je dajanje odpovedi.
Trditev NE VZDRŽI!

pinky
23.04.2006, 21:55
dej, snemi plašnice z oči in poglej, kaj se res dogaja, ne pa kaj bi bilo prav

in ko te bodo na razgovoru za službo največ spraševali o tem, koliko imaš otrok in koliko jih boš še imel ... in ko boš za nastop službe v podpis dobil list, da naslednjih 5 let ne boš imel otrok, se spet oglasi....

NaceM
23.04.2006, 21:58
Kolikokrat so te to vprašali in moram te vprašati tudi to, če veš, da ti takšnih vprašanj ne smejo zastavljati in če so ti jih zastavili me zanima, če si kaj reagirala na to temo?
Torej moram pozvati nazaj, da si snameš plašnice ti!

pinky
24.04.2006, 04:35
kaj pomaga, če smejo al ne?

če reagiraš, če ne podpišeš .... dobi službo naslednji prosilec

NaceM
24.04.2006, 06:24
kaj pomaga, če smejo al ne?

če reagiraš, če ne podpišeš .... dobi službo naslednji prosilec

Očitno se nisva razumela. Vprašal sem te kolikokrat so TEBE zavrnili zaradi tega in kolikokrat so TEBI dali ta pildek pod nos, da podpišeš, da ne boš n-let imela otrok in kolikokrat TI nisi reagirala na to?

pinky
24.04.2006, 07:01
enkrat so me tako zasliševali - in še to je preveč
pildek sta pa dve kolegici podpisali

pa ni važno kolkokrat so meni - važno je da se to dogaja

NaceM
24.04.2006, 07:27
enkrat so me tako zasliševali - in še to je preveč
pildek sta pa dve kolegici podpisali

pa ni važno kolkokrat so meni - važno je da se to dogaja

In so te zavrnili zaradi tega zasliševanja ali zaradi drugih zadev, če so te sploh zavrnili. Tudi mene so kdaj zavrnili in ne boš verjela, da so me celo enkrat zavrnili zato, ker NISEM ŽENSKA, pa sem kandidiral na takšnem delovnem mestu, kjer bi komot lahko sprejeli ali žensko ali moškega. In nič: "važno, da se to dogaja". Kako žolčno reagirate ženske na to, to je pa druga pesem! Malokateri pa se to zares zgodi, sploh sedaj, ko je tudi tako naravnana zakonodaja.
Čeprav ne rečem, da se tudi to dogaja. Tudi mojo ženo so spraševali, kakšen status ima, če je poročena in če ima otroke, ko je bila na pogovoru za službo in s tem so prizadeli tudi MENE, ne samo nje, ker končno gre za skupno malho.

Ti povem kako je pa ena moja kolegica to podpisala? Za kao eno leto, pa še to pod VPRAŠAJEM. In če smejo ali ne smejo, to sploh ni debata. Ne smejo pa basta. In še enkrat.. Me zanima.. Si videla tiste pildeke, ki so jih podpisale kolegice (kao morale podpisati) ali je bilo samo "baba čula, baba rekla"?

pinky
24.04.2006, 07:31
kako žolčno reagira?

sebe poglej kako si reagiral zarad ene boge vstopnine

unicorn
24.04.2006, 07:33
Nace, jaz sem jih videla kar precejkrat. Res pa je,da se zadnje čase to ne pojavlja več, pač pa se dajejo ob zaposlitvi podpisovati blanco odpovedi delovnega razmerja, ki jo delodajalec uporabi, kadar je pač oportuno, in kar je skorajda nedokazljivo.

Toliko informativno, pripomba bi pa bila, da res ne razumem, kaj sploh hočeš doseči s postom, na katerega odgovarjam.

NaceM
24.04.2006, 07:34
Nace, jaz sem jih videla kar precejkrat. Res pa je,da se zadnje čase to ne pojavlja več, pač pa se dajejo ob zaposlitvi podpisovati blanco odpovedi delovnega razmerja, ki jo delodajalec uporabi, kadar je pač oportuno, in kar je skorajda nedokazljivo.

Toliko informativno, pripomba bi pa bila, da res ne razumem, kaj sploh hočeš doseči s postom, na katerega odgovarjam.

Precejkrat videla? In kaj si storila za to? To z bianco odpovedmi si malo ven potegnila ane (in tisti ki to podpiše je malo mimo, če mene vprašaš), sem pa videl že marsikaj, od odpovedi učiteljem čez počitnice (da jim ni treba plače dati čez poletje), do tega, da ti pod nos porinejo pogodbo pa gor znesek za minimalac, da te lahko z***ejo na ta način.

Kaj želim doseči? Opozoriti, da smo tudi moški kdaj diskriminirani, ne samo ženske, kar se na veliko razglaša. In poglej, kako ste vse hitro skočile v luft (+ še kak gumpec, ki misli, da si bo s tem pike pri ženskah pridobil).

NaceM
24.04.2006, 07:37
kako žolčno reagira?

sebe poglej kako si reagiral zarad ene boge vstopnine

1. To ni nič boga vstopnina, saj to lokali počno že od pamtiveka, pa se noben ne obregne ob to, ker pač moški mora plačat,
2. ti si govorila o nekih plašnicah in takoj potegnila ven, kako kako so ženske hudo prizadete zaradi tega ker so ženske.

unicorn
24.04.2006, 07:39
Kam skačem? Če želiš razpravo, moraš odgovore vsaj prebrati. Moj, npr., kot bi lahko opazil, je povsem informativne narave, govori pa o dejstvih, katere moram opaziti že zato, ker je to pač moje delo.

A si mal napet?

NaceM
24.04.2006, 07:42
Če je tvoje delo ugotavljanje napetosti ljudi, si tukaj udarila mimo.

unicorn
24.04.2006, 07:44
Če je tvoje delo ugotavljanje napetosti ljudi, si tukaj udarila mimo.

Itak, Nace. ;) Vidim, da ti gre monolog tako dobro, da res ne potrebuješ sogovornikov. :rolling:

NaceM
24.04.2006, 07:53
Quis tacet cum loqui potuit ac debuit, consentire videtur!

pinky
24.04.2006, 08:38
a zakaj podpišejo? ker je to edin način da službo dobijo ... je pa le razlika al si brez službe al ne greš v lokal

ampak zdej se mi pa res ne da več tuki - k očitno ne boš dojel

NaceM
24.04.2006, 09:02
a zakaj podpišejo? ker je to edin način da službo dobijo ... je pa le razlika al si brez službe al ne greš v lokal

ampak zdej se mi pa res ne da več tuki - k očitno ne boš dojel

Glede službe te ščiti zakon (če ne podpišeš), glede lokala pa ne. :) :) :)
In ne mi klobas prodajat, da je to edini način, da dobiš službo! :) Lepo te prosim. Saj si sama povedala, koliko si takih pildkov podpisala.

(Vedno ti bom lahko rekel kaj nazaj, ker vseeno ni tako črno-belo, kot želiš prikazat, čeprav se tudi meni ne da več, ker očitno tudi ti ne dojameš, da nisi tako boga, kot se delaš.)

lila5
24.04.2006, 12:51

Zadeva je sledeča. Pred kakšnim mesecem sva z ženo hotela skupaj iti v Globala v Ljubljani. Ko sva se hotela zapeljati z dvigalom gor, so spustili njo noter, mene pa ne, češ da moški pa morajo plačati. Seveda potem nisva šla, ker se mi je zdelo malce butasto, da bom jaz plačeval, ženska pa ne, ker končno nisem jaz nič manj od ženske (vsaj z ustavnega vidika enakosti pred zakonom ne). In ker je takšno nespuščanje moških (žensk pa), v lokale že od nekdaj standardna praksa, ker je pač takšna "politika lokala". Se mi zdi, da je to čisto navadna spolna diskriminacija. :)

Glede na to, da si temo odprl bolj za šalo kot za res.....jaz se v lokalih in diskotekah vedno počutim spolno diskriminirana, ker moram svoj dragoceni čas (in čas je denar) tratiti v dolgi vrsti pred ženskim wcjem.....moški pa brez problema opravijo svoje in tiste dolge minute, ko me, ženske, vse potne stojimo pred ženskim wcjem se moški lahko zabavajo.........

NaceM
24.04.2006, 13:27
Glede na to, da si temo odprl bolj za šalo kot za res.....jaz se v lokalih in diskotekah vedno počutim spolno diskriminirana, ker moram svoj dragoceni čas (in čas je denar) tratiti v dolgi vrsti pred ženskim wcjem.....moški pa brez problema opravijo svoje in tiste dolge minute, ko me, ženske, vse potne stojimo pred ženskim wcjem se moški lahko zabavajo.........

Končno prvi dober protiargument! :) :)

Se strinjam s teboj! :) :)

Njuška Trap
24.04.2006, 13:37
Končno prvi dober protiargument! :) :)

Se strinjam s teboj! :) :)
:rolling: :rolling: :rolling:

NaceM
24.04.2006, 13:42
Torej. Predlagam, da se zakonsko določi število ženskih in število moških wc-jev v razmerju (vsaj) 3:1 ! :)

lila5
24.04.2006, 14:20
Torej. Predlagam, da se zakonsko določi število ženskih in število moških wc-jev v razmerju (vsaj) 3:1 ! :)

Tudi jaz bi bila zato, samo kaj, ko se bo pa potem spet znašel kdo, ki bo rekel, da je moški spol diskriminiran zato, ker je število ženskih wc-jev v lokalih večje od števila moških wc-jev........;)

NaceM
24.04.2006, 14:47
Tudi jaz bi bila zato, samo kaj, ko se bo pa potem spet znašel kdo, ki bo rekel, da je moški spol diskriminiran zato, ker je število ženskih wc-jev v lokalih večje od števila moških wc-jev........;)

Glede na strokovno-fiziološko utemeljitev, mislim da tu ne bi bilo govora o diskriminaciji.

MyWay_SI
24.04.2006, 14:51
eh saj je tako kot pri mačkah in psih ;)

ko se v vasi ena mačka ali pa psica goni je okoli roj mačkov / psov iz cele volilne regije :rolling:

lila5
24.04.2006, 15:01
eh saj je tako kot pri mačkah in psih ;)

ko se v vasi ena mačka ali pa psica goni je okoli roj mačkov / psov iz cele volilne regije :rolling:

Diskriminirani pa so tisti ta lepi in fini....ker ponavadi dobi tisti mačkon, ki je najbolj umazan in grd......:D

Knez
24.04.2006, 17:32

Plačal bi tistega jurja, pa si predstavljal, da sta oba z ženo plačala po 500, pa konec.

Normalno, da je za ženske zastonj, to je politika lokala, ki mu je cilj, da postane znan kot zbirališče dobrih žensk.Potem to privablja tudi moške in ker je vedno dovolj tipov, ki bi radi bili tam, kjer so babe, si lokal z lahkoto privošči jurja vstopnine za moške.

anarchy
24.04.2006, 18:10

To ni nobena spolna diskriminacija. ***atga, taksna so pac pravila, saj lahko gres notri, samo moras placati.

Na svetu je dosti kao diskriminacij, samo ne moras gledati na vse kot diskriminacija. Kaksna pa je diskriminacija med revnim in bogatim, med primerno oblecenim in neprimerno? Tudi na sodisce te ne bodo posili kar tako notri, ce ne bos bil primerno oblecen. Saj ne recem, da je prav tako, samo najprej pejdi tam na soodisce teziti, kjer bi se mogla uveljaviti pravica enakopravnosti, glede izbora oblacil in potem se bo lahko se kaj naprej resevalo.

Na zalost je tako.:dontknow:

NaceM
24.04.2006, 18:24
To ni nobena spolna diskriminacija. ***atga, taksna so pac pravila, saj lahko gres notri, samo moras placati.

Na svetu je dosti kao diskriminacij, samo ne moras gledati na vse kot diskriminacija. Kaksna pa je diskriminacija med revnim in bogatim, med primerno oblecenim in neprimerno? Tudi na sodisce te ne bodo posili kar tako notri, ce ne bos bil primerno oblecen. Saj ne recem, da je prav tako, samo najprej pejdi tam na soodisce teziti, kjer bi se mogla uveljaviti pravica enakopravnosti, glede izbora oblacil in potem se bo lahko se kaj naprej resevalo.

Na zalost je tako.:dontknow:

Če želiva dva iti v nek lokal in ženska lahko gre, jaz pa moram plačati, ker sem moški, sem takoj v depriviligiranem položaju na podlagi spolne segregacije (ločevanja). Torej imam zaradi tega, ker sem moški MANJ pravic, ker moram plačati (sem finančno oškodovan), medtem ko ženski samo zaradi tega, ker je ženska ni potrebno.

Še skopirano s Slovarja slovenskega knjižnega jezika, kaj pomeni diskriminacija:

"diskriminacija -e ž (a) dajanje, priznavanje
manjših pravic ali ugodnosti komu v primeri z
drugimi, zapostavljanje: odpraviti diskriminacijo;
gospodarska, rasna diskriminacija; diskriminacija
ženske delovne sile; novi predpisi ne dopuščajo
diskriminacije med posameznimi podjetji / publ.:
odpraviti diskriminacije do domačega
prebivalstva; to je nova diskriminacija nasproti
nezadostno razvitim deželam"

---------------------
In še ... Tale primerjava z obleko je pa tako hudo za lase privlečena, da je joj. Ker pri obleki se lahko preoblečem, spol pa malce težje zamenjam, se ti ne zdi?
---------------------
Poleg tega bi moral svet težiti - oz. "kao" teži k temu, da bi bilo segregacije (ločevanja) čimmanj, tako rasne, medetične, kot tudi spolne. In sorry, meni to je diskriminacija. Če pogledaš definicijo le-te tudi po slovarju, je do potankosti to.

NaceM
24.04.2006, 18:56
Plačal bi tistega jurja, pa si predstavljal, da sta oba z ženo plačala po 500, pa konec.

Normalno, da je za ženske zastonj, to je politika lokala, ki mu je cilj, da postane znan kot zbirališče dobrih žensk.Potem to privablja tudi moške in ker je vedno dovolj tipov, ki bi radi bili tam, kjer so babe, si lokal z lahkoto privošči jurja vstopnine za moške.

Kolikokrat moram ponoviti, da ni važen tisti denar za vstopnino, važno je to, da sem v depriviligiranem položaju samo na podlagi spola. In ... A ni to neka stvar, proti kateri se feministke ful borijo??? Da bi bile ne bi bile ženske nepriviligirane??? Zdaj, ko sem pa jaz opozoril, da smo tudi moški kdaj pa kdaj v takšnem poloažju, pa izpadem - kot sem že napisal - skopuh in mačist in kaj že vse!

In ja, vem kaj si hotel reči. Naj bi bil lokal zbirališče dobrih žensk (ker logično - gredo lahko zastonj noter), zakaj pa ne bi bil kdaj lokal zbirališče dobrih moških in da bi za spremembo ženske plačale? Ne, to se ne bo zgodilo, ker ženske pač ne plačajo ane!:) Torej, kdo je spet v nepriviligiranem položaju?

lila5
24.04.2006, 18:58
NaceM, če te to tako zelo moti in se počutiš depriviliregiranega zaradi tega pač ne boš šel več tja......boš namesto lokala, kje bi samo ti plačal jurja vstopnine šel v lokal, kjer bosta s punco plačala vsak po jurja.....seveda boš tudi v takem primeru finančno oškodovan, res je pa, da boš imel moralno zadoščenje, da nisi bil oškodovan zaradi spolnega ločevanja in da ima punca, kot ženka, tudi pravico plačati vstopnino......v lokalu bo sicer padla kaka runda manj, oba bosta pa imela to zadoščenje, da sta povsem enakovredna in da pijeta manj zato, ker je bila pravica plačanja vstopnine obema priznana enakovredno......

NaceM
24.04.2006, 19:01
V lokale sploh ne hodim pogosto in še takrat, ko grem se mi zgodi kaj takega.
Je pa kar v nekaj lokalih (in ne samo lokalih) to ustaljena praksa. Nekaj podobnega se mi je zgodilo že pred 15 leti in očitno se stvari še nič niso spremenile. :) Imam pač takšno osebno politiko, da v tak lokal pač ne bom stopil.

In tale zadnji odgovor ("...v tisti lokal, ki ima ženska tudi pravico plačati...") je tipičen primer tega, kako bi ženske pohopsale samo tisto, kar jim paše, tistega kar jim ne paše, tam se pa ne bi šle enakopravnosti. :)

Verbal
24.04.2006, 19:40
NaceM, lahko sprožiš ustavno pritožbo.
Pa veliko useha!

lila5
24.04.2006, 19:58
V lokale sploh ne hodim pogosto in še takrat, ko grem se mi zgodi kaj takega.
Je pa kar v nekaj lokalih (in ne samo lokalih) to ustaljena praksa. Nekaj podobnega se mi je zgodilo že pred 15 leti in očitno se stvari še nič niso spremenile. :) Imam pač takšno osebno politiko, da v tak lokal pač ne bom stopil.

In tale zadnji odgovor ("...v tisti lokal, ki ima ženska tudi pravico plačati...") je tipičen primer tega, kako bi ženske pohopsale samo tisto, kar jim paše, tistega kar jim ne paše, tam se pa ne bi šle enakopravnosti. :)

Normalno, če imam na izbiro, da grem nekam, kjer mi ni treba plačati vstopnine ali pa nekam kjer jo moram, bom izbrala prvo možnost.....tudi, če mi na avtobusu v gužvi, ko stojim ponudi nekdo sedež, ker sem ženska ga bom sprejela in ga ne bom zavrnila z argumentom "prosim, naj se vsede NaceM, ker on 5 minut dlje stoji in ima kot moški enako, če ne še večjo pravico do sedeža kot jaz, ki sem ženska".....ja, obstajajo nekatere pravice, ki jih imamo ženske kot "šibkejši spol" in normalno, da jih bomo sprejele.....;)

Kar se pa tiče enakopravnosti.....jaz sem vedno in še trdim, da čiste enakopravnosti med spoloma nikoli ni bilo in je tudi nikoli ne bo......

NaceM
24.04.2006, 20:16
Normalno, če imam na izbiro, da grem nekam, kjer mi ni treba plačati vstopnine ali pa nekam kjer jo moram, bom izbrala prvo možnost.....tudi, če mi na avtobusu v gužvi, ko stojim ponudi nekdo sedež, ker sem ženska ga bom sprejela in ga ne bom zavrnila z argumentom "prosim, naj se vsede NaceM, ker on 5 minut dlje stoji in ima kot moški enako, če ne še večjo pravico do sedeža kot jaz, ki sem ženska".....ja, obstajajo nekatere pravice, ki jih imamo ženske kot "šibkejši spol" in normalno, da jih bomo sprejele.....;)

Kar se pa tiče enakopravnosti.....jaz sem vedno in še trdim, da čiste enakopravnosti med spoloma nikoli ni bilo in je tudi nikoli ne bo......

Normalno, da želite biti enakopravne samo takrat, ko vam ženskam paše. :)
- avtobus, ja moški ima tudi 2 nogi in ga lahko posledično tudi enako bolijo, kot žensko, ampak moški mora stat (ok, ker je kavalir - zakaj že?)
- ženski ni treba plačati vstopnine, ker je ženska in valda, da bo to izkoristila, prav tako ko se pusti "častit", ker je pač to za izkoristit,
.. ob vsem tem pa se pozablja, da moški ENAKO TEŽKO ZASLUŽI JURJA, KOT ŽENSKA (včasih še težje)!

paradox
24.04.2006, 20:26
...sem se spomnila, da je bilo vcasih v Slo. potrebno placati uporabo javnega stranisca za zenske... moski so imeli brezplacno...Se do danes nisem ugotovila, kako so ovrednotili ciscenje, da so prisli do taksnih zahtev :nonono::D

NaceM
24.04.2006, 20:28
...sem se spomnila, da je bilo vcasih v Slo. potrebno placati uporabo javnega stranisca za zenske... moski so imeli brezplacno...Se do danes nisem ugotovila, kako so ovrednotili ciscenje, da so prisli do taksnih zahtev :nonono::D

Tudi pisuarji so se plačevali. Primer - nebotičnik v Ljubljani.

paradox
24.04.2006, 20:59
Tudi pisuarji so se plačevali. Primer - nebotičnik v Ljubljani....ne ga lomt :blush::D ...clovk pa res ne more bit nikol dost informiran :clown:

Knez
25.04.2006, 07:35
Kolikokrat moram ponoviti, da ni važen tisti denar za vstopnino, važno je to, da sem v depriviligiranem položaju samo na podlagi spola. In ... A ni to neka stvar, proti kateri se feministke ful borijo??? Da bi bile ne bi bile ženske nepriviligirane??? Zdaj, ko sem pa jaz opozoril, da smo tudi moški kdaj pa kdaj v takšnem poloažju, pa izpadem - kot sem že napisal - skopuh in mačist in kaj že vse!

In ja, vem kaj si hotel reči. Naj bi bil lokal zbirališče dobrih žensk (ker logično - gredo lahko zastonj noter), zakaj pa ne bi bil kdaj lokal zbirališče dobrih moških in da bi za spremembo ženske plačale? Ne, to se ne bo zgodilo, ker ženske pač ne plačajo ane!:) Torej, kdo je spet v nepriviligiranem položaju?

Sej lahko odpreš lokal, kjer bo za moške zastonj, ženske pa bodo morale plačat, če tu vidiš tržno nišo.:D

Če lokal postane znan kot zbirališče moških, je do slovesa, da gre za zbirališče gejev, le še korak...Takšnega renomeja pa si večina lastnikov ne želi.

res je, tudi moški smo kdaj v depriviligiranem položaju, vendar, ko seštejem, se mi zdi, da se še evdno bolj splača biti moški. In sem vesel, da nisem ženska.

NaceM
25.04.2006, 07:37
A potemtakem je Global zbirališče lezbijk?

Knez
25.04.2006, 07:43
- avtobus, ja moški ima tudi 2 nogi in ga lahko posledično tudi enako bolijo, kot žensko, ampak moški mora stat (ok, ker je kavalir - zakaj že?)
- ženski ni treba plačati vstopnine, ker je ženska in valda, da bo to izkoristila, prav tako ko se pusti "častit", ker je pač to za izkoristit,
.. ob vsem tem pa se pozablja, da moški ENAKO TEŽKO ZASLUŽI JURJA, KOT ŽENSKA (včasih še težje)!

Vraga težje.

Moški v povprečju zaslužimo več od žensk, na enakih delovnih mestih.

Govorim o rednih službah, ne o začasnih študentskih delih.

Knez
25.04.2006, 07:45
A potemtakem je Global zbirališče lezbijk?

Ni, ker je v njem tudi veliko moških, čeprav so ženske v večini.

Če lokal postane znan kot zbirališče moških, pa to ne bo privabilo žensk, nasprotno.

Poznam nekaj takih lukn, v njih je 1% natakaric in 99% slinastih tipov.:D

caramia
25.04.2006, 09:12
Se strinjam z Bmx-om, da gre v primeru Globala (in drugih klubov) za pozitivno diskriminacijo žensk oziroma, dogodek je možno interpretirati na več načinov.

Se strinjam, da je denar sveta vladar in da smo resnično najbolj prizadeti, ko gre za naš žep. In nasprotno, smo veseli, kadar nam česa ni treba plačati. Ampak, naj se še tako neumno sliši, vsakič ko naletim na ponudbo "za ženske prost vstop", se začnem spraševati, zakaj sploh in me celo malo nervira. V primeru "do desete ure prost vstop" generalno za vse, bi razumela. Zelo primerna pripomba se mi zdi tista, zakaj pa nihče ne organizira moškega večera, ko bi "počastili" Močnejši spol. Namenoma sem napisala z veliko začetnico, da poudarim stereotip, ki ga klubi, kot je Global, krasno gnojijo in gojijo še naprej. S tem pa dolgoročno gledano ženskam ne delajo nobene usluge.

In za to politiko se res skriva ponižujoč pogled na ženske. Po moje ne pretiravam. Z brezplačnim vstopom za ženske si klubi dejansko ustvarjajo klientelo, ki bo njihove večere zanimirala sama po sebi. Končni izgled: prvič, ženska v klub že vstopi kot nekakšen privesek oziroma okras na božični jelki, opremljevalski dodatek, ki ga zastonj prinesejo v lokal; drugič, v lokalu služi kot magnetek, ki ga je treba podkupiti, da sploh pride (saj ni čudno, dosti žensk se pritožuje, da se v lokalih sploh ne morejo več po človeško gibati zaradi nekaterih obiskovalcev, ki so prepričani, da so prišli v samopostrežno). Evo, to pa je alternativni pogled na vso zadevo.

In ne me napačno razumet. Rada bi, da bi bili enakopravni. Denarno in drugače. In rada imam lokale in moške.;)

Škrlatka
25.04.2006, 09:35

e se strinjam, z zadnjim stavkom:approve:

NaceM
25.04.2006, 09:47
Vraga težje.

Moški v povprečju zaslužimo več od žensk, na enakih delovnih mestih.

Govorim o rednih službah, ne o začasnih študentskih delih.

... in prej nas vrag vzame! :)

NaceM
25.04.2006, 09:48
Ni, ker je v njem tudi veliko moških, čeprav so ženske v večini.

Če lokal postane znan kot zbirališče moških, pa to ne bo privabilo žensk, nasprotno.

Poznam nekaj takih lukn, v njih je 1% natakaric in 99% slinastih tipov.:D

Zato pa ne hodim v lokale. Še takrat, ko pa hočem iti, pa me hočejo naplatiti samo zato, ker sem moški.

Škrlatka
25.04.2006, 09:50
ahh. daj no, kaj bomo potem takem ženske rekle

Knez
25.04.2006, 09:57

No, zdaj ko se je Nace odkašljal, se pa še ti malo pojadaj, kako je hudo bit ženska.:D

NaceM
25.04.2006, 10:04
Se strinjam z Bmx-om, da gre v primeru Globala (in drugih klubov) za pozitivno diskriminacijo žensk oziroma, dogodek je možno interpretirati na več načinov.

Se strinjam, da je denar sveta vladar in da smo resnično najbolj prizadeti, ko gre za naš žep. In nasprotno, smo veseli, kadar nam česa ni treba plačati. Ampak, naj se še tako neumno sliši, vsakič ko naletim na ponudbo "za ženske prost vstop", se začnem spraševati, zakaj sploh in me celo malo nervira. V primeru "do desete ure prost vstop" generalno za vse, bi razumela. Zelo primerna pripomba se mi zdi tista, zakaj pa nihče ne organizira moškega večera, ko bi "počastili" Močnejši spol. Namenoma sem napisala z veliko začetnico, da poudarim stereotip, ki ga klubi, kot je Global, krasno gnojijo in gojijo še naprej. S tem pa dolgoročno gledano ženskam ne delajo nobene usluge.

In za to politiko se res skriva ponižujoč pogled na ženske. Po moje ne pretiravam. Z brezplačnim vstopom za ženske si klubi dejansko ustvarjajo klientelo, ki bo njihove večere zanimirala sama po sebi. Končni izgled: prvič, ženska v klub že vstopi kot nekakšen privesek oziroma okras na božični jelki, opremljevalski dodatek, ki ga zastonj prinesejo v lokal; drugič, v lokalu služi kot magnetek, ki ga je treba podkupiti, da sploh pride (saj ni čudno, dosti žensk se pritožuje, da se v lokalih sploh ne morejo več po človeško gibati zaradi nekaterih obiskovalcev, ki so prepričani, da so prišli v samopostrežno). Evo, to pa je alternativni pogled na vso zadevo.

In ne me napačno razumet. Rada bi, da bi bili enakopravni. Denarno in drugače. In rada imam lokale in moške.;)

Končno pravo razmišljanje s strani ženske in vesel sem, da se je našel tudi nekdo z nasprotnega spola, ki zna trezno in argumentirano odgovoriti. Moram priznati, da se strinjam v vseh točkah tega odgovora. Mogoče se zdi čudno, vendar take stvari "dame imajo prost vstop" dejanosko PONIŽUJEJO ženske! In, da ne bo pomote, rad imam ženske in zavzemam se za enakopravnost, če se le da. In seveda.. Rad dam prostor ženski na avtobusu in še se bi našlo.

NaceM
25.04.2006, 10:05

Tebe naplatijo samo zato, ker si ženska?

Škrlatka
25.04.2006, 10:06
No, zdaj ko se je Nace odkašljal, se pa še ti malo pojadaj, kako je hudo bit ženska.:D
jaz sem prav srečna da sem ženska:approve: nič se ne bom pritoževala:D

Škrlatka
25.04.2006, 10:06
Tebe naplatijo samo zato, ker si ženska?
tebe očitno z lahkoto, brez tega da si ženska;)

Jelengar
25.04.2006, 10:07
če pogledam z ene strani ni prav, če pa z druge pa no končno bodo moški vedeli kako je če so ženske spolno diskriminirane;)
Škrlatka, poskusi pogledat (in pomislit) se s tretje strani. ;) V cem je stos, da gredo zenske lahko nekam zastonj, za kamor morajo moski placat? Povedano drugace, zenske so zazeljene, moski pa samo ce placajo. In se eno vprasanje. Kako se imenuje hisa v kateri moski placujejo, da bi bili z zenskami? Ko bos to razumela bos sele lahko v popolnosti razumela, kdo je tukaj pravzaprav diskriminiran. ;)

Škrlatka
25.04.2006, 10:11
Škrlatka, poskusi pogledat (in pomislit) se s tretje strani. ;) V cem je stos, da gredo zenske lahko nekam zastonj, za kamor morajo moski placat? Povedano drugace, zenske so zazeljene, moski pa samo ce placajo. In se eno vprasanje.
Kako se imenuje hisa v kateri moski placujejo, da bi bili z zenskami? Ko bos to razumela bos sele lahko v popolnosti razumela, kdo je tukaj pravzaprav diskriminiran. ;)
poglej ti t s te strani,zenske imajo na eni starni priveligeje, moski pa po drugi;)
o hiši, kje moski plačujejo, pa ne bi razglabljala ,ker kdo jim pa je rekela da morjo plačat za seks,prostovoljna odločitev.

Jelengar
25.04.2006, 10:15

Kater lokal pa je to? A je to tisti lokal na Kongresnem trgu, na katerega ograji, pred vhodom, je grafit "fasisti" (ali nekaj podobnega). ;) Se pa popolnoma strinjam s tvojo reakcijo. V tem lokaklu so zenske ocitno "dobrodoslo meso" na katero se potem hodijo moski limat. V take pajzelne pa res ni za hodit. Sploh pa ne z zeno. :dead:

Jelengar
25.04.2006, 10:25
poglej ti t s te strani,zenske imajo na eni starni priveligeje, moski pa po drugi;)
To je bil eden od tvojih prvih dveh primerov (ki sem ju jaz dobro razumel), ki pa ne nesejo dlje od tvojega nosu. ;) Ta "privilegij" je zelo kratkovidne narave. Tak privilegij je v bistvu privilegij ovce, da bo vaba za volkove. ;) Ce lokal funkcionira na tem nivoju, je samo se korak do javne hise. Pa da ne bo nesporazuma. Nimam nic proti javnim hisam. Prav nasprotno. Imam pa rad, da se tocno ve kje je kaj. ;)

VR3
25.04.2006, 10:25
NaceM, res si bogi ker te niso spustili v Globala brez da plačaš vstopnino.
Ful se mi smiliš.

Škrlatka
25.04.2006, 10:28
To je bil eden od tvojih prvih dveh primerov (ki sem ju jaz dobro razumel), ki pa ne nesejo dlje od tvojega nosu. ;) Ta "privilegij" je zelo kratkovidne narave. Tak privilegij je v bistvu privilegij ovce, da bo vaba za volkove. ;) Ce lokal funkcionira na tem nivoju, je samo se korak do javne hise. Pa da ne bo nesporazuma. Nimam nic proti javnim hisam. Prav nasprotno. Imam pa rad, da se tocno ve kje je kaj. ;)

ja kaj bi zdaj rad,da recem, da so si moski ubodi zato ker morjo plačat,:nonono: ker potem takem pa ti pojma nimas o zenski diskriminaciji,ki je precej globja in precej predznejša

Knez
25.04.2006, 10:29
ja kaj bi zdaj rad,da recem, da so si moski ubodi zato ker morjo plačat,:nonono: ker potem takem pa ti pojma nimas o zenski diskriminaciji,ki je precej globja in precej predznejša

Npr?

NaceM
25.04.2006, 10:30
NaceM, res si bogi ker te niso spustili v Globala brez da plačaš vstopnino.
Ful se mi smiliš.

Me zanima, kako bi Vi reagirali draga dama, če bi moškega spustili nekam, samo zato, ker je moški, Vi pa bi morali plačati, če bi hoteli z njim. Počutili se bi gotovo fantastično in ženstveno.

Jelengar
25.04.2006, 10:31
In samo moje subjektivno opažanje je, da sem srečal že ogromno žensk, ki bi bile rade enakopravne tam, kjer jim paše, tam kjer pa je slabše za njih pa je prav, da je tako kot je. :)
Temu se rece dvojna morala, a ne? ;)

Škrlatka
25.04.2006, 10:33
[QUOTE=NaceM]Me zanima, kako bi Vi reagirali draga dama, če bi moškega spustili nekam, samo zato, ker je moški, Vi pa bi morali plačati, če bi hoteli z njim. Počutili se bi gotovo fantastično in ženstveno.[/QUOTE
;) se je ze zgodlo

Jelengar
ja kaj bi zdaj rad,da recem, da so si moski ubodi zato ker morjo plačat,:nonono: ker potem takem pa ti pojma nimas o zenski diskriminaciji,ki je precej globja in precej predznejša Vidim, da ne razumes. Vendar vseeno, ali lahko razlozis vso predrznost zenske diskriminacije? Razsvetli nas, prosim. :)

NaceM
Živela enakopravnost! Povsod!

NaceM
25.04.2006, 10:34
;) se je ze zgodlo

Občutek je prav ženstven ane!?

Jelengar
25.04.2006, 10:36

Cara mia. :) Koncno ena, ki razume! :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Škrlatka
25.04.2006, 10:40
Vidim, da ne razumes. Vendar vseeno, ali lahko razlozis vso predrznost zenske diskriminacije? Razsvetli nas, prosim. :)
razumem te, bolj kot si mislis
se vedn je na svetu, da zenske ne smejo volit, ne smejo izven hise v spremstvu moža,
ne smejo biti na vodilnih polzajih,ali se morajo za ta položaj velik bolj potrudit in delati da pridejo na enak položajkot moški, morajo podpisovati nepravilne pogodbe češ da ne bodo noseče....

NaceM
25.04.2006, 10:41
se vedn je na svetu, da zenske ne smejo volit, ne smejo izven hise v spremstvu moža,
ne smejo biti na vodilnih polzajih,ali se morajo za ta položaj velik bolj potrudit in delati da pridejo na enak položajkot moški, morajo podpisovati nepravilne pogodbe češ da ne bodo noseče....

Kaj od tega se je zgodilo konkretno tebi?

(In vedno, ko je govora o tem, pridejo ženske z istimi argumenti itd. Po možnosti s srednjega veka ali pa s Savdske Arabije - kjer so ženske celo baje zelo zadovoljne s tem, kakor je. Sem zadnjič bral kako rade Turkinje hodijo na sarajevsko univerzo samo zaradi tega, ker so tam lahko s feredžami, katere so celo v Turčiji na univerzi prepovedane, ker so verski simbol.)

Pa ne spet hop po meni. Te zadeve se mi zdijo mimo, prav tako kot kakšno zapovedovanje pri oblačenju ali zapovedovanje po moškem spremstvu (celo pogovarjat se ne sme ženska z drugimi moškimi, ampak lahko to počne le njen moški skrbnik).

Škrlatka
25.04.2006, 10:49
ne bi rekla,da so vse zadovoljne, in ne bi rekla, da sploh vedo da bi lahk bilo drugace;)
in kaj se je mne zgodlo, 2-3 stvari, ampak nima veze,itak lahk razumem ljudi,tud ce se je mne to zgodlo, sem tei ze rekla da te razumem da ti je neprijetno ko se počutiš diskriminiranega,sam tako je.

NaceM
25.04.2006, 10:50
ne bi rekla,da so vse zadovoljne, in ne bi rekla, da sploh vedo da bi lahk bilo drugace;)
in kaj se je mne zgodlo, 2-3 stvari, ampak nima veze,itak lahk razumem ljudi,tud ce se je mne to zgodlo, sem tei ze rekla da te razumem da ti je neprijetno ko se počutiš diskriminiranega,sam tako je.

Si gledala tisto oddajo na RtvSLO, o ženskah v Sloveniji, ki se z veseljem tako obnašajo in oblačijo? One vedo, da bi lahko bilo drugače, pa se obnašajo po njihovih verskih normah, ker pač te tako zapovedujejo. In s kakšnim žarom so to pripovedovale...

Tvoj zadnji arugment pade...

Jelengar
25.04.2006, 10:52
Nace, naj te opozorim kot novinca. Tukaj je en cel kup ljudi, ki se druzijo med seboj tako ali drugace, v temah pa sodelujejo pristrano, da si "pomagajo" tako ali drugace in podobno.

Škrlatka
25.04.2006, 10:54
sem gledala. pa tudi oddajo kjer se ženske ne smejo drugac oblačit, kjer jih polijejo z kislino ce npr.prevara svojega moža ali če se hoče ločiti.

Jelengar
25.04.2006, 10:55
Zakaj si pa na "svet" presaltala, kar naenkrat? A bos tudi Indijance omenila, pa Darfur, pa .... ? :nonono: Aha, ni argumentov, to bo. ;)

Škrlatka
25.04.2006, 10:59
mislim da sm ti lepe argumente podala;)zadnji dve vrstici se pri nas zelo dogajata
se opravicujem ker vidim tud dlje kot od svojega nosu;)

Jelengar
25.04.2006, 11:00
Hvalabogu samo, da vem, da je na svetu tudi dosti moških, ki se bo strinjalo z menoj, ne samo me imelo za brezobzirnega mačota in skopuha, ki mu je pretežko plačati tisto vstopnino (ker očitno res ne zastopiš pointa, da ni finta v plačilu vstopnine, ampak v tem, da je to očitna diskriminacija, katero toliko po ustih vlačijo prav ženske).
Nace, najvec na kar sem pripravljen pristati je, da je v Globalu pozitivna diskriminacija. Kakorkoli ze, mene v njem ne bos nikoli srecal. Odslej pa niti slucajno. :) :approve:

Jelengar
25.04.2006, 11:09
Knez razlozi mi prosim to logiko: Če lokal postane znan kot zbirališče moških, pa to ne bo privabilo žensk.

Moja razlaga tvoje logike je taka. Zensk ne privlacijo moski, ampak zenske . (lokal ne sme biti znan kot zbiralisce moskih) :dontknow:

Knez, v bistvu je finta lokal napolnit s cim vec zenskami (zastonj seveda), ki bodo potem privabljale moske (ki bodo placevali). To je logika za vsem tem. ;)

Ko vemo kako stvari funkcionirajo, se potem vsakdo lahko odloci ali bo pripeljal v tak lokal svojo zeno na "paso". ;)

Škrlatka
25.04.2006, 11:10
jeaaaaaaaah ,bistra glavca:)

Knez
25.04.2006, 11:14
Knez razlozi mi prosim to logiko: Če lokal postane znan kot zbirališče moških, pa to ne bo privabilo žensk.

Moja razlaga tvoje logike je taka. Zensk ne privlacijo moski, ampak zenske . (lokal ne sme biti znan kot zbiralisce moskih) :dontknow:

Knez, v bistvu je finta lokal napolnit s cim vec zenskami (zastonj seveda), ki bodo potem privabljale moske (ki bodo placevali). To je logika za vsem tem. ;)

To, kar trdiš v zadnjem odstavku, sem v bistvu napisal že jaz.

Glede obratne logike pa....a ne razumeš? Žensk (normalnih) lokali, ki so znani po tem, da se v njih zbirajo predvsem moški, ne privlačijo preveč.Če gredo recimo 4 prijateljice ven, zagotovo za destinacijo ne bodo izbrale lokala, ki je znan po tem, da je v njem 80% klientele moškega spola.

V razlago, zakaj je tako, se ne bi preveč spuščal, je tu dosti žensk, bodo one verjetno bolj prepričljivo to utemeljile iz prve roke.:D

Škrlatka
25.04.2006, 11:19
hmm, pa še mislili bi da je to bolj gejevski klub, pol nimamo kaj tam iskat;)

VR3
25.04.2006, 11:20
Me zanima, kako bi Vi reagirali draga dama, če bi moškega spustili nekam, samo zato, ker je moški, Vi pa bi morali plačati, če bi hoteli z njim. Počutili se bi gotovo fantastično in ženstveno.

Ja, itak. To je zdej največji svetovni problem. :nonono: Gremo pustit vse drugo in se ukvarjat s tem kako so moški totalno diskriminirani. Sam še vedno mi ni jasno zakaj je unih, ki bi bili rajši ženska, če bi lahko izbirali tako "veliko".:dontknow: :rolling:

Jelengar
25.04.2006, 11:21
In so te zavrnili zaradi tega zasliševanja ali zaradi drugih zadev, če so te sploh zavrnili. Tudi mene so kdaj zavrnili in ne boš verjela, da so me celo enkrat zavrnili zato, ker NISEM ŽENSKA, pa sem kandidiral na takšnem delovnem mestu, kjer bi komot lahko sprejeli ali žensko ali moškega. In nič: "važno, da se to dogaja". Kako žolčno reagirate ženske na to, to je pa druga pesem! Malokateri pa se to zares zgodi, sploh sedaj, ko je tudi tako naravnana zakonodaja.
Čeprav ne rečem, da se tudi to dogaja. Tudi mojo ženo so spraševali, kakšen status ima, če je poročena in če ima otroke, ko je bila na pogovoru za službo in s tem so prizadeli tudi MENE, ne samo nje, ker končno gre za skupno malho.

Ti povem kako je pa ena moja kolegica to podpisala? Za kao eno leto, pa še to pod VPRAŠAJEM. In če smejo ali ne smejo, to sploh ni debata. Ne smejo pa basta. In še enkrat.. Me zanima.. Si videla tiste pildeke, ki so jih podpisale kolegice (kao morale podpisati) ali je bilo samo "baba čula, baba rekla"?
Nace, :clapping: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: Tudi meni gredo na jetra tisti modeli, ki se vedno nekaj pridusajo, vedno nekaj simfajo, nikoli pa ne znajo zravnati hrbtenice in na pravem mestu spregovorit prave besede. Tako pa, vse skupaj je en sam negativizem, zdruzevanje v neformalne skupine (tako kot tu na forumu) in vsesplosni defetizem in apatija, da se nic ne da spremenit. In potem odpres odpres temo (malo za res, malo za hec) in potem vidis vso to clovesko bedo. :nonono:

Jelengar
25.04.2006, 11:22
To, kar trdiš v zadnjem odstavku, sem v bistvu napisal že jaz.

Glede obratne logike pa....a ne razumeš? Žensk (normalnih) lokali, ki so znani po tem, da se v njih zbirajo predvsem moški, ne privlačijo preveč.Če gredo recimo 4 prijateljice ven, zagotovo za destinacijo ne bodo izbrale lokala, ki je znan po tem, da je v njem 80% klientele moškega spola.

V razlago, zakaj je tako, se ne bi preveč spuščal, je tu dosti žensk, bodo one verjetno bolj prepričljivo to utemeljile iz prve roke.:D
OK. Zdaj razumem. Matr, ocitno se res ne znam poglobit v psiho zensk (oziroma, sem ocitno moski). :D

Jelengar
25.04.2006, 11:25
Precejkrat videla? In kaj si storila za to? To z bianco odpovedmi si malo ven potegnila ane (in tisti ki to podpiše je malo mimo, če mene vprašaš), sem pa videl že marsikaj, od odpovedi učiteljem čez počitnice (da jim ni treba plače dati čez poletje), do tega, da ti pod nos porinejo pogodbo pa gor znesek za minimalac, da te lahko z***ejo na ta način.

Kaj želim doseči? Opozoriti, da smo tudi moški kdaj diskriminirani, ne samo ženske, kar se na veliko razglaša. In poglej, kako ste vse hitro skočile v luft (+ še kak gumpec, ki misli, da si bo s tem pike pri ženskah pridobil).
Nace, ti si osvezitev na tem forumu. :2thumbs:

Škrlatka
25.04.2006, 11:26
OK. Zdaj razumem. Matr, ocitno se res ne znam poglobit v psiho zensk (oziroma, sem ocitno moski). :D
moje sožalje:clown: :D

Jelengar
25.04.2006, 11:46

Nekaj bo na tem, kar trdi Knez. A bi katera od zensk hotela razlozit to logiko, nam moskim? :)

NaceM
25.04.2006, 11:58
Nace, naj te opozorim kot novinca. Tukaj je en cel kup ljudi, ki se druzijo med seboj tako ali drugace, v temah pa sodelujejo pristrano, da si "pomagajo" tako ali drugace in podobno.

Saj povsod se najde kakšen gumpec, ki na dušo piha ženskam, da si bi (morda) lahko obetal kaj več zato, ker je tako "galanten".

NaceM
25.04.2006, 12:04
sem gledala. pa tudi oddajo kjer se ženske ne smejo drugac oblačit, kjer jih polijejo z kislino ce npr.prevara svojega moža ali če se hoče ločiti.

In, če si gledala to oddajo, prosim ne klobasaj, da ženske niso informirane in se zaradi tega oblačijo, kot se oblačijo in obnašajo kot se obnašajo. Potem ti bi bilo lahko jasno, da so takšne zato, ker jim pač tako zapoveduje vera in ker ker takšne želijo biti. Če se ob tem dobro počutijo, naj pa bodo takšne! Saj živimo v svobodni državi.

Kdaj so nazadnje v Sloveniji polili katero, ker se je razgalila, skočila čez plot ali se hotela ločiti? Če se bi to v Sloveniji dogajalo, bi v mestu srečal dosti zakurjenih žensk...

NaceM
25.04.2006, 12:05
hmm, pa še mislili bi da je to bolj gejevski klub, pol nimamo kaj tam iskat;)

Če te prav razumem, raje zahajaš v lezbične klube. :)

NaceM
25.04.2006, 12:10
mislim da sm ti lepe argumente podala;)zadnji dve vrstici se pri nas zelo dogajata
se opravicujem ker vidim tud dlje kot od svojega nosu;)

Še zdaj nisi povedala, kolikokrat si podpisala listek, da boš izgubila službo v primeru nosečnosti in kolikokrat si bila odklonjena od službe le zato, ker si ženska?

NaceM
25.04.2006, 12:19
Ja, itak. To je zdej največji svetovni problem. :nonono: Gremo pustit vse drugo in se ukvarjat s tem kako so moški totalno diskriminirani. Sam še vedno mi ni jasno zakaj je unih, ki bi bili rajši ženska, če bi lahko izbirali tako "veliko".:dontknow: :rolling:

1. Prvi post piše "bolj za šalo kot zares",
2. žolčne reakcije "nežnejšega spola" (+ nekaterih gumpcev, ki upajo, da ga bodo lahko namočili tudi zaradi napadov name) dokazujejo, da me občutek, da sem bil diskriminiran ne vara,
3. bom kar nadaljeval svoje življenje kot pripadnik moškega spola in se ne bom podal v nobeno hormonsko terapijo in plastičnim operacijam samo zato, da mi ne bi bilo treba plačati v lokalih, kjer imajo za vstopnino "dame brezplačno" ali "pa kej poklič' - dekleta ne plačajo nič",
4. očitno nisi razumela, da je bil ta post oz. odprtje teme (ponavljam že stotič) opozorilo na to, da so tudi moški kdaj diskriminirani, pa na to noben ne opozori, ker to kao "ni važno". ("Pa naj plača če je dec!")

partibrejker
25.04.2006, 12:27

kva pa rineš v tak poden :dontknow:

VR3
25.04.2006, 12:34
1. Prvi post piše "bolj za šalo kot zares",
2. žolčne reakcije "nežnejšega spola" (+ nekaterih gumpcev, ki upajo, da ga bodo lahko namočili tudi zaradi napadov name) dokazujejo, da me občutek, da sem bil diskriminiran ne vara,
3. bom kar nadaljeval svoje življenje kot pripadnik moškega spola in se ne bom podal v nobeno hormonsko terapijo in plastičnim operacijam samo zato, da mi ne bi bilo treba plačati v lokalih, kjer imajo za vstopnino "dame brezplačno" ali "pa kej poklič' - dekleta ne plačajo nič",
4. očitno nisi razumela, da je bil ta post oz. odprtje teme (ponavljam že stotič) opozorilo na to, da so tudi moški kdaj diskriminirani, pa na to noben ne opozori, ker to kao "ni važno". ("Pa naj plača če je dec!")

Ah dej no. Vidim ja, kako si sploh ti to vzel bolj za šalo, vidim - čist lahkotno se pogovarjaš o tem. :2thumbs:
Ravno to je žalostno - zateženih bab in dedcev ne bo zmankalo, hvala bogu, da maš žensko ki te prenaša in podpira (pri neplačevanju vstopnin in travmatiziranju kako je moškim hudo;) , da ne težiš drugim babam po lokalih. Isto velja za zatežene ženske (če smo že pri enakopravnosti/diskriminaciji), ki tipom težijo nared to tko in nič drugače in jim nonstop najedajo.
Popolne enakopravnosti nikoli ne bo, lahko se vsi sprijaznemo s tem. Da pa jokaš zaradi takih malenkosti:nonono:
In ja, itak so vse ženske po vsem svetu totalno ozaveščene katere pravice imajo in katere bi lahko imele in čisto vse so si pač same izbrale, da bodo živele tako kot jim določajo moški.:rolling: - s tem mislim na bližnji vzhod in njim podobne države - če si videl eno oddajo, ki je prikazala, da obstajajo ženske, ki so se zavestno odločile za to - to še ne pomeni, da so se vse - verjemi, večina nima možnosti odločitve.

VR3
25.04.2006, 12:35

pol pa še joče, k v poden ne more:rolling:

enih tud ni za razumet....:nonono:

NaceM
25.04.2006, 12:35

:) :) Kriv sem! Me je pa sam radovednost matrala, kako je tam, očitno tega ne bom izvedel, dokler bom moral plačevati samo zato, ker sem moški in čisto nič manj me ne bo zato! :) :)

NaceM
25.04.2006, 12:37
pol pa še joče, k v poden ne more:rolling:

enih tud ni za razumet....:nonono:

En odgovor nižje od tega tvojega je napisana obrazlaga z moje strani. Poleg tega ne vem, če je to poden ali ne, ker še tam nisem bil in očitno tudi ne bom. In mislim, da tukaj joče veliko več žensk (+njim vritolizalski gumpci), kako so boge in diskriminirane zaradi tega in onega in tretjega. Jaz sem samo opozoril na diskriminacijo tudi moškega spola (napisano sto prvič) in to vas tako zelo boli, ker niso samo ženske vedno v slabšem položaju zato, ker so ženske.

VR3
25.04.2006, 12:39
namesto, da bi bil srečen da so mu "onemogočili" vstop.

NaceM
25.04.2006, 12:40
namesto, da bi bil srečen da so mu "onemogočili" vstop.

Sem že enkrat napisal draga dama, da me zanima Vaša reakcija, če bi šli s spremljevalcem ven in bi njega spustili noter zato, ker je moški, vi pa bi morali zato, da ste lahko z njim PLAČATI (s predpostavljanjem, da ne bi ta vaš spremljevalec bil tak kavalir, da bi to vse skupaj prikril in Vam on poravnal vse te stvari, ker bi ga rad hotel imeti na koncu malo na toplem). Gotovo bi prišla na ta račun kakšna prijava varuhu človekovih pravic, kakšna krivica se Vam je zgodila.

lila5
25.04.2006, 12:49

Dostikrat je tako ja, da ljudje radi iskoristimo, ko se nam kaj ponuja.....meni se je recimo samo enkrat zgodilo, da mi v neki diskoteki ni bilo potrebno plačati vstopnine, ker sem ženska....pa še to je bilo za 8. marec in mi niti na kraj pameti ni prišlo, da bi pomislila, da gre za spolno diskriminacijo, ker moški so morali plačati, ženske pa ne......seveda smo se moškim odkupile takrat tudi tako, da smo plačale pijačo.....ponavadi je tako, da se vseeno ne pustimo vedno častiti s strani moškega......res pa je, da ponavadi moški pri tem naredijo prvi korak (ok, ker je kavalir - zakaj že?;) ) in šele nato nastopimo me......

VR3
25.04.2006, 12:50
En odgovor nižje od tega tvojega je napisana obrazlaga z moje strani. Poleg tega ne vem, če je to poden ali ne, ker še tam nisem bil in očitno tudi ne bom. In mislim, da tukaj joče veliko več žensk (+njim vritolizalski gumpci), kako so boge in diskriminirane zaradi tega in onega in tretjega. Jaz sem samo opozoril na diskriminacijo tudi moškega spola (napisano sto prvič) in to vas tako zelo boli, ker niso samo ženske vedno v slabšem položaju zato, ker so ženske.

Mene nič ne boli. Bolj zgleda, da tebe, ko tako žolčno dokazuješ, da so moški tudi diskriminirani.
Živiš pa v nekem hecnem svetu, v katerem si prepričan, da so si ženske same krive za diskriminacijo (oziroma so si jo same izbrale), in da se to o podpisanju bianco papirjev samo govori v resnici pa se ne dogaja (dokler ti tega nisi videl črno na belem ne obstaja) - samo zato, da se ženske smilijo same sebi. Na žalost je to resnica. Če ti že Škrlatka ni hotela odgovorit, ti bom jaz: Sama sicer nisem nikoli dobila prav papirja za podpisat, sem pa velikokrat dobila vprašanje kdaj mislim imeti otroke in prav v tej službi v kateri sem sedaj sem morala zagotoviti (sicer ustno), da v prihodnjih dveh letih ne bom imela otrok. In prav žal mi je, da jih res ne mislim imeti, ker drugače bi zanosila prvi mesec po podpisu pogodbe. Sicer pa ne vem kaj nekateri delodajalci pričakujejo, da jim bo katera rekla: ja itak, samo službo najdem potem pa takoj zanosim?!

VR3
25.04.2006, 12:55
Sem že enkrat napisal draga dama, da me zanima Vaša reakcija, če bi šli s spremljevalcem ven in bi njega spustili noter zato, ker je moški, vi pa bi morali zato, da ste lahko z njim PLAČATI (s predpostavljanjem, da ne bi ta vaš spremljevalec bil tak kavalir, da bi to vse skupaj prikril in Vam on poravnal vse te stvari, ker bi ga rad hotel imeti na koncu malo na toplem). Gotovo bi prišla na ta račun kakšna prijava varuhu človekovih pravic, kakšna krivica se Vam je zgodila.

Jaz skrbim sama zase in si večinoma vse sama plačujem. Če se gre kdo kavalirja, se lahko gre in mi lahko kdaj plača pijačo, vendar če pa vstraja da bo vedno on plačeval, pa lahko sam hodi na pijačo. 50:50 je najboljše razmerje al pa vsaj približek tega.

NaceM
25.04.2006, 12:58
Mene nič ne boli. Bolj zgleda, da tebe, ko tako žolčno dokazuješ, da so moški tudi diskriminirani.
Živiš pa v nekem hecnem svetu, v katerem si prepričan, da so si ženske same krive za diskriminacijo (oziroma so si jo same izbrale), in da se to o podpisanju bianco papirjev samo govori v resnici pa se ne dogaja (dokler ti tega nisi videl črno na belem ne obstaja) - samo zato, da se ženske smilijo same sebi. Na žalost je to resnica. Če ti že Škrlatka ni hotela odgovorit, ti bom jaz: Sama sicer nisem nikoli dobila prav papirja za podpisat, sem pa velikokrat dobila vprašanje kdaj mislim imeti otroke in prav v tej službi v kateri sem sedaj sem morala zagotoviti (sicer ustno), da v prihodnjih dveh letih ne bom imela otrok. In prav žal mi je, da jih res ne mislim imeti, ker drugače bi zanosila prvi mesec po podpisu pogodbe. Sicer pa ne vem kaj nekateri delodajalci pričakujejo, da jim bo katera rekla: ja itak, samo službo najdem potem pa takoj zanosim?!

Zdaj pa povej, če lahko (ob definiciji celo s slovarja, kaj diskriminacija je), da imajo ženske prost vstop - moški pa SAMO IN IZKLJUČNO ZARADI TEGA, KER SO MOŠKI morajo plačati (pa govorim, da je to samo ena od diskriminacij moških), NI DISKRIMINACIJA?

In zdaj smo že bližje resnici, glede teh pildkov in teh zadev, ki jih bi kao naj morale ženske podpisovat, da ne bodo zanosile. In tudi ustno. 1. kdo ti bo dokazal, 2. kaj se ti lahko zgodi - a lahko v primeru nosečnosti izgubiš službo samo zaradi tega, ker si zanosila? Bi rad videl tistega junaka, ki si bo te upal odpustiti.

NaceM
25.04.2006, 12:59
Jaz skrbim sama zase in si večinoma vse sama plačujem. Če se gre kdo kavalirja, se lahko gre in mi lahko kdaj plača pijačo, vendar če pa vstraja da bo vedno on plačeval, pa lahko sam hodi na pijačo. 50:50 je najboljše razmerje al pa vsaj približek tega.

No, zdaj že prihajamo bližje skupaj.

VR3
25.04.2006, 13:07
Nič ne prihajamo skupaj. Jaz se od vedno trudim, da se obnašam enakopravno. Kjer ni enakopravnosti za ženske, probam skozi prit da mam čim manj sitnosti in ne jamram kako svet ni pravičen do žensk. Ti pa jočeš zaradi malenkosti.

Jelengar
25.04.2006, 13:10
Sama sicer nisem nikoli dobila prav papirja za podpisat, sem pa velikokrat dobila vprašanje kdaj mislim imeti otroke in prav v tej službi v kateri sem sedaj sem morala zagotoviti (sicer ustno), da v prihodnjih dveh letih ne bom imela otrok. In prav žal mi je, da jih res ne mislim imeti, ker drugače bi zanosila prvi mesec po podpisu pogodbe. Sicer pa ne vem kaj nekateri delodajalci pričakujejo, da jim bo katera rekla: ja itak, samo službo najdem potem pa takoj zanosim?!
Ce ni to svinjarija, ki bi jo moral Hanzek preganjat! !? :( :mad: Potem pa jokamo o premajhni nataliteti. Hanzka pa zanimajo samo izbrisani. :(

NaceM
25.04.2006, 13:11
Nič ne prihajamo skupaj. Jaz se od vedno trudim, da se obnašam enakopravno. Kjer ni enakopravnosti za ženske, probam skozi prit da mam čim manj sitnosti in ne jamram kako svet ni pravičen do žensk. Ti pa jočeš zaradi malenkosti.

Kaj pa je bilo to zdaj, kar se tiče službe kot pritoževanje zaradi neenakopravnega položaja žensk (zaradi ustnega zagotovila, ki ne zdrži nobene pravne zaščite)?

Kdaj sem kaj jokal? Očitno si prvega posta nisi prebrala ("malo za šalo malo zares"). Dejstvo pa je, da je postavljanje v depriviligiran položaj samo zaradi tega, ker si moški, enostavno diskriminacija moškega (vice versa - enako velja tudi za diskriminacijo žensk). In zate se zdi morda malenkost to, da mora moški plačat, zame pa se zdi morda malenkost to, da si ustno rekla, da ne boš imela otrok.

VR3
25.04.2006, 13:14
Zdaj pa povej, če lahko (ob definiciji celo s slovarja, kaj diskriminacija je), da imajo ženske prost vstop - moški pa SAMO IN IZKLJUČNO ZARADI TEGA, KER SO MOŠKI morajo plačati (pa govorim, da je to samo ena od diskriminacij moških), NI DISKRIMINACIJA?

In zdaj smo že bližje resnici, glede teh pildkov in teh zadev, ki jih bi kao naj morale ženske podpisovat, da ne bodo zanosile. In tudi ustno. 1. kdo ti bo dokazal, 2. kaj se ti lahko zgodi - a lahko v primeru nosečnosti izgubiš službo samo zaradi tega, ker si zanosila? Bi rad videl tistega junaka, ki si bo te upal odpustiti.

Nikoli nisem rekla da to ni diskriminacija. Sam da te je taka stvar tako prizadela....:nonono:
Glede službe - Ne rabiš mi ti tega pravit. To sama vem. Hotela sem samo povedat, da so idioti tisti, ki to sprašujejo - ker nobena ženska ne bo odgovorila, ja valda mislim zanositi. Rekla bo ne, ne bom zanosila, naredila pa bo tako, kot bo hotela. In čeprav je ne bo mogel odpustit, so tudi drugi načini, kako narediti službo nevzdržno...

Ne pa govort da se to ne dogaja.

Jelengar
25.04.2006, 13:18
Ampak naj samo se tole dodam. V vecini zahodno-evropskih drzav traja porodniska samo 3 mesece. Toliko casa pa lahko vsak delodajalec pogresa zaposlenega, mar ne? Sedaj pa vidimo, kako je lahko dolga porodniska - palica z dvema koncema. Povedano drugace, potrebne so sistemske spremembe, cel kup reform v drzavi, ampak to je ze druga tema. :dontknow:

VR3
25.04.2006, 13:19
Kaj pa je bilo to zdaj, kar se tiče službe kot pritoževanje zaradi neenakopravnega položaja žensk (zaradi ustnega zagotovila, ki ne zdrži nobene pravne zaščite)?

Kdaj sem kaj jokal? Očitno si prvega posta nisi prebrala ("malo za šalo malo zares"). Dejstvo pa je, da je postavljanje v depriviligiran položaj samo zaradi tega, ker si moški, enostavno diskriminacija moškega (vica verse - enako velja tudi za diskriminacijo žensk). In zate se zdi morda malenkost to, da mora moški plačat, zame pa se zdi morda malenkost to, da si ustno rekla, da ne boš imela otrok.

Nisem se pritoževala - samo prej si hotel na vsak način od ene izvedeti koliko takih papirjev je podpisala pa sem ti dala primer (sicer ustni) da to se dogaja. Jaz se zaradi tega ne pritožujem, samo povem kako je. In sem na to tudi pripravljena, ko grem na razgovor za službo. Vem, da tega ne bom spremenila, zato tudi ne jočem po forumih kako so delodajalci nepravični do žensk. Pač iščeš toliko časa dokler ne najdeš enega, ki ne sprašuje neumnosti, ki še v skladu z zakonom niso.

Kaj pa je bilo to zdaj, kar se tiče službe kot pritoževanje zaradi neenakopravnega položaja žensk (zaradi ustnega zagotovila, ki ne zdrži nobene pravne zaščite)?.
Ti pa živiš v pravljici. Seveda ne zdrži pravne zaščite, to ve vsak bedak. So pa tudi drugi načini.
Če se pa tebi da jajcat po sodiščih po par desetletij - izvoli.

VR3
25.04.2006, 13:35
Kdaj sem kaj jokal? Očitno si prvega posta nisi prebrala ("malo za šalo malo zares"). Dejstvo pa je, da je postavljanje v depriviligiran položaj samo zaradi tega, ker si moški, enostavno diskriminacija moškega (vica verse - enako velja tudi za diskriminacijo žensk). In zate se zdi morda malenkost to, da mora moški plačat, zame pa se zdi morda malenkost to, da si ustno rekla, da ne boš imela otrok.

Nisem zasledila niti kančka šale, niti v enem tvojem postu.
Ni problema, da se ti zdi malenkost to da sem morala zagotoviti da ne bom imela otrok. Samo predstavljaj si posledice diskriminacije v obeh primerih:
Vstopnina
- plačaš vstopnino - zgubiš jurja, greš v lokal itak vidiš da je sranje in greš čez 10 minut ven
- ne plačaš vstopnine - ne izgubiš nič, greš v drug lokal kjer ni vstopnine oz je enakopravna;) za vse
Služba
- rečeš da ne boš imel otrok - mogoče dobiš službo za 2 leti (in lahko hodiš ven v lokale in imaš izbiro ali boš plačal vstopnino ali ne) in imaš otroke ali pa tudi ne (če jih imaš to sigurno ne bo vplivalo na ozračje med tabo in delodajalcem:rolling: )
- rečeš da ne veš ali boš imel otroke v naslednjih dveh letih - skoraj sigurno ne dobiš službe (ker so v vrsti tudi take ki imajo tolko pameti, da se vsaj zlažejo in rečejo da ne) in nimaš niti možnosti se odločat ali boš šel ven v Globala ker rajši šparaš dnarce za kruh;)

znaš pa res med sabo primerjat enakovredne malenkosti:2thumbs: ene vplivajo na en večer tvojega življenja, ene pa na vsaj par let ....

:rolling:

partibrejker
25.04.2006, 13:40
namesto, da bi bil srečen da so mu "onemogočili" vstop.:clapping: :D

NaceM
25.04.2006, 13:53
Nisem zasledila niti kančka šale, niti v enem tvojem postu.
Ni problema, da se ti zdi malenkost to da sem morala zagotoviti da ne bom imela otrok. Samo predstavljaj si posledice diskriminacije v obeh primerih:
Vstopnina
- plačaš vstopnino - zgubiš jurja, greš v lokal itak vidiš da je sranje in greš čez 10 minut ven

... in tako zgubi jurja vsak moški, ki hoče kam, ženska pa ne.

- ne plačaš vstopnine - ne izgubiš nič, greš v drug lokal kjer ni vstopnine oz je enakopravna;) za vse
Služba
- rečeš da ne boš imel otrok - mogoče dobiš službo za 2 leti (in lahko hodiš ven v lokale in imaš izbiro ali boš plačal vstopnino ali ne) in imaš otroke ali pa tudi ne (če jih imaš to sigurno ne bo vplivalo na ozračje med tabo in delodajalcem:rolling: )
- rečeš da ne veš ali boš imel otroke v naslednjih dveh letih - skoraj sigurno ne dobiš službe (ker so v vrsti tudi take ki imajo tolko pameti, da se vsaj zlažejo in rečejo da ne) in nimaš niti možnosti se odločat ali boš šel ven v Globala ker rajši šparaš dnarce za kruh;)

.. vse to si REKEL nič oprijemljivega pa nima delodajalec, da si to res REKEL. Ker si pač samo REKEL in ničesar PODPISAL (kot so nekatere pripadnice "lepšega" spola trdile.
In če si opazila, sem napisal, da tudi enkrat nisem bil sprejet na delovno mesto - če se gremo na ustno - sem dobil takšno pojasnilo, da nisem ženska, ker so kao ženske bolj skrbne kot moški. Evo spet diskriminacija. Pa ne mi govorit, kako je hudo, ker si morala nekaj USTNO zagotovit.

Jelengar
25.04.2006, 13:56
Nisem se pritoževala - samo prej si hotel na vsak način od ene izvedeti koliko takih papirjev je podpisala pa sem ti dala primer (sicer ustni) da to se dogaja. Jaz se zaradi tega ne pritožujem, samo povem kako je. In sem na to tudi pripravljena, ko grem na razgovor za službo. Vem, da tega ne bom spremenila, zato tudi ne jočem po forumih kako so delodajalci nepravični do žensk. Pač iščeš toliko časa dokler ne najdeš enega, ki ne sprašuje neumnosti, ki še v skladu z zakonom niso.

Ti pa živiš v pravljici. Seveda ne zdrži pravne zaščite, to ve vsak bedak. So pa tudi drugi načini.
Če se pa tebi da jajcat po sodiščih po par desetletij - izvoli.
Kdo zivi v pravljici? Kdo pa se naj bori za tvoje pravice? Ce drugega ne, je treba druzbo vsaj opozorit na taksne anomalije, a ne? Zakaj pa smo potem tu na tem forumu? A je bolje zivet v resignaciji in apatiji, ter biti vesela, da si lahko (zaradi spola) kdaj pa kdaj pozitivno diskriminirana? Meni se to ne zdi v redu. :dontknow: Sodec po postih v tej temi, kako vecina zensk razmislja, se pa niti ne cudim, da je tako, kot je. :(

VR3
25.04.2006, 14:06
Kdo zivi v pravljici? Kdo pa se naj bori za tvoje pravice? Ce drugega ne, je treba druzbo vsaj opozorit na taksne anomalije, a ne? Zakaj pa smo potem tu na tem forumu? A je bolje zivet v resignaciji in apatiji, ter biti vesela, da si lahko (zaradi spola) kdaj pa kdaj pozitivno diskriminirana? Meni se to ne zdi v redu. :dontknow: Sodec po postih v tej temi, kako vecina zensk razmislja, se pa niti ne cudim, da je tako, kot je. :(

Jao. Sem vedela, da če bom napisala, kaj se mi je zgodilo bom že obtožena da se pritožujem.
Še enkrat - to sem napisala samo zato ke je hotu od škrlatke zvedeti kolikokrat je morala podpisat bianco list. - in mi je žal da sem se "pritoževala", ok?
Družbe ne rabim opozarjat na te anomalije, je bila že velikokrat opozorjena, tako, da ji ne rabim ponavljat kaj se dogaja - in ne rabim nobenega da se bori za moje pravice, za ta kratek čas ko živim imam pač pomembnejše in zabavnejše stvari kot borenje za pravice. In brez skrbi, v nobeni apatiji ne živim in zaradi kake nepomembne pozitivne diskriminacije se ne veselim.
Pač nisem neka borka za pravice diskriminiranih in kaj potem?

Jelengar
25.04.2006, 14:19
Jao. Sem vedela, da če bom napisala, kaj se mi je zgodilo bom že obtožena da se pritožujem.
Ne, sploh te ne obtozujem nicesar. Le iz cesa to sklepas? :dontknow: Jaz celo menim, da bi se zenske morale na splosno bolj pritozevati zaradi takih svinjarij.

Družbe ne rabim opozarjat na te anomalije, je bila že velikokrat opozorjena, tako, da ji ne rabim ponavljat kaj se dogaja - in ne rabim nobenega da se bori za moje pravice, za ta kratek čas ko živim imam pač pomembnejše in zabavnejše stvari kot borenje za pravice. In brez skrbi, v nobeni apatiji ne živim in zaradi kake nepomembne pozitivne diskriminacije se ne veselim. Pač nisem neka borka za pravice diskriminiranih in kaj potem?
Nic. Do tega imas vso pravico. :dontknow: Ampak jaz to imenujem resignacija, apatija, itd.....

Vidva pa, ki sta taka borca, pa porihtajta ta nepravičen svet.
Del tega sveta si tudi ti, pa ce to hoces ali noces. Ampak, zakaj bi drugi spreminjali svet zaradi taksnih ljudi kot si ti, ce pa sama ne zelis nobenih sprememb? Ocitno ti je svet, tak kot je, dovolj dober. :dontknow: V bistvu bi se tudi lahko sama vprasala: Kaj pa jaz lahko prispevam, da bi ta svet bil boljsi?

Ampak to je ze prevec, kaj ne? ;)

VR3
25.04.2006, 14:31
Ne, sploh te ne obtozujem nicesar. Le iz cesa to sklepas? :dontknow: Jaz celo menim, da bi se zenske morale na splosno bolj pritozevati zaradi takih svinjarij.

Nic. Do tega imas vso pravico. :dontknow: Ampak jaz to imenujem resignacija, apatija, itd.....

Del tega sveta si tudi ti, pa ce to hoces ali noces. Ampak, zakaj bi drugi spreminjali svet zaradi taksnih ljudi kot si ti, ce pa sama ne zelis nobenih sprememb? Ocitno ti je svet, tak kot je, dovolj dober. :dontknow:

1. če ni črno na belem potem tega ni (tko je, vprašaj NaceM), in se zato nimaš tudi glede česa pritoževat;)
2. men resignirana in apatična oseba zgleda tko, da sedi doma in se smili sama sebi, tega pri men ni.
3. zame je svet dovolj dober kot je, zato ne rabim nobenega, ki bi ga namesto mene spreminjal. Ni idealen, ampak ni pa tako slab, da bi morala svojo energijo rabit za spreminjanje. Mam druge stvari za počet, ki so mi pomembnejše. Priznam pa, da mam to srečo, da nisem rojena v kaki zabačeni državi, kjer bi morala živeti tko kot bi mi moški ukazal. Potem bi verjetno porabila svoje življenje za to, da spremenim svet:rolling:
4. glavno da se vidva zavedata, da je višek diskriminacije neenakopravna vstopnina in bosta to uredila in svet bo lepši...:2thumbs:

pa še to: da bo svet lepši, lahko narediš še dosti drugega, kot to, da se boriš proti diskriminaciji. Ni vse v borbi ;-)

lila5
25.04.2006, 15:03
Ampak naj samo se tole dodam. V vecini zahodno-evropskih drzav traja porodniska samo 3 mesece. Toliko casa pa lahko vsak delodajalec pogresa zaposlenega, mar ne? Sedaj pa vidimo, kako je lahko dolga porodniska - palica z dvema koncema. Povedano drugace, potrebne so sistemske spremembe, cel kup reform v drzavi, ampak to je ze druga tema. :dontknow:

Tudi pri nas traja porodniški dopust samo 105 dni.....in ga koristi mati, oče samo pod določenimi pogoji (recimo, če mati umre).....

ostalo vse je dopust za nego in varstvo otroka in ga lahko koristita oba, oče in mati (recimo izmenično, delata vsak po 4 ure na dan), lahko tudi nobeden.....vendar so zelo redki tisti primeri, da bi ta dopust koristil kdorkoli drug kot mati......

NaceM
25.04.2006, 15:13
1. če ni črno na belem potem tega ni (tko je, vprašaj NaceM), in se zato nimaš tudi glede česa pritoževat;)

Me veseli, da tako razmišljaš.

2. men resignirana in apatična oseba zgleda tko, da sedi doma in se smili sama sebi, tega pri men ni.
Super, da je tako in ne boš verjela, tudi pri meni (osebno) tega ni.

3. zame je svet dovolj dober kot je, zato ne rabim nobenega, ki bi ga namesto mene spreminjal. Ni idealen, ampak ni pa tako slab, da bi morala svojo energijo rabit za spreminjanje. Mam druge stvari za počet, ki so mi pomembnejše. Priznam pa, da mam to srečo, da nisem rojena v kaki zabačeni državi, kjer bi morala živeti tko kot bi mi moški ukazal. Potem bi verjetno porabila svoje življenje za to, da spremenim svet:rolling:
Se veselim še zate, ker si rojena v vredu državi (in hvalabogu, da je tako).

4. glavno da se vidva zavedata, da je višek diskriminacije neenakopravna vstopnina in bosta to uredila in svet bo lepši...:2thumbs:
Kolikokrat sem zapisal, da sem zaradi te teme okarakteriziran kot mačističen skopuh, ker sem povedal, da je moški (tudi) kdaj diskriminiran.

pa še to: da bo svet lepši, lahko narediš še dosti drugega, kot to, da se boriš proti diskriminaciji. Ni vse v borbi ;-)
Na naši firmi sem bil edini, ki se je npr. za 8. marec spomnil in podaril vsaki ženski na firmi rožico pa je razmerje približno moški - ženske = 3:1. Pa se noben drug od tipov, ki smo v večini ni spomnil.

lila5
25.04.2006, 15:46
Na naši firmi sem bil edini, ki se je npr. za 8. marec spomnil in podaril vsaki ženski na firmi rožico pa je razmerje približno moški - ženske = 3:1. Pa se noben drug od tipov, ki smo v večini ni spomnil.

A je sodelavka odklonila rožo....? ker, če je načelna in če noče podpirati pozitivne diskriminacije oz. vzeti samo tega, kar ji paše in ko ji paše, bi morala rožo odkoniti, glede na to, da ste moški diskriminirani po spolu, ker nimate tako udarnega praznika kot je 8. marec samo zato, ker ste moški in ne prejemate rožic od žensk v tako velikem številu.....:dontknow: ;)

NaceM
25.04.2006, 15:53
A je sodelavka odklonila rožo....? ker, če je načelna in če noče podpirati pozitivne diskriminacije oz. vzeti samo tega, kar ji paše in ko ji paše, bi morala rožo odkoniti, glede na to, da ste moški diskriminirani po spolu, ker nimate tako udarnega praznika kot je 8. marec samo zato, ker ste moški in ne prejemate rožic od žensk v tako velikem številu.....:dontknow: ;)

Nobena je ni odklonila, je pa res, da do takrat še v življenju nikoli nisem ničesar dobil od nobene ženske za "mučenike". In nisem edini ane?
Da pa obstaja tudi praznik moških pa očitno ti sploh ne veš. Ajej.

lila5
25.04.2006, 16:02
Nobena je ni odklonila, je pa res, da do takrat še v življenju nikoli nisem ničesar dobil od nobene ženske za "mučenike". In nisem edini ane?
Da pa obstaja tudi praznik moških pa očitno ti sploh ne veš. Ajej.

Nisem rekla, da ne obstaja.....samo tako udarno se ne praznuje kot 8. marec.....pri nas imamo "dan moških" za pusta.....obdarimo naše moške v službi, potem gremo vsi lepo na kosilo in veselo praznujemo....obred ponovimo ob 8. marcu (seveda nas takrat moški obdarijo) in se na dan 40. mučenikov samo veselo spominjamo predhodnih veselih dogajanj......;)

NaceM
25.04.2006, 16:06
In edino tako je prav!

Jelengar
25.04.2006, 18:01
Tudi pri nas traja porodniški dopust samo 105 dni.....in ga koristi mati, oče samo pod določenimi pogoji (recimo, če mati umre).....

ostalo vse je dopust za nego in varstvo otroka in ga lahko koristita oba, oče in mati (recimo izmenično, delata vsak po 4 ure na dan), lahko tudi nobeden.....vendar so zelo redki tisti primeri, da bi ta dopust koristil kdorkoli drug kot mati......
No, in v praksi je tako, da zenska ostane doma okoli 1 leto. V zahodni Evropi pa 4 mesece.
Razlika je ocitna in to razliko delodajalci zelo dobro obcutijo. :dontknow:

Jelengar
25.04.2006, 18:14
zame je svet dovolj dober kot je, zato ne rabim nobenega, ki bi ga namesto mene spreminjal. Ni idealen, ampak ni pa tako slab, da bi morala svojo energijo rabit za spreminjanje. Mam druge stvari za počet, ki so mi pomembnejše.

Ja, potem ti pa kar privoscim, da te delodajalci sprasujejo o druzinskih nacrtih, da moras obljubit, da ne bos imela otrok, itd..... Zivljenje je vendar lepo..... uzivaj tako se naprej. :nonono:

lila5
25.04.2006, 19:50
No, in v praksi je tako, da zenska ostane doma okoli 1 leto. V zahodni Evropi pa 4 mesece.
Razlika je ocitna in to razliko delodajalci zelo dobro obcutijo. :dontknow:

Odvisno spet od države do države.....v Avstriji recimo lahko ostane doma tudi 2 ali 3 leta.....vsako leto dobi sicer manj nadomestila.....no, res je, da Avstrija ne spada v Zahodno Evropo.....;)

Delodajalci razliko dobro občutijo...seveda se lahko pripravijo nanjo, delodajalec izve že nekaj mesecev pred nastopom porodniške, da je ženska noseča, obstajajo določene olajšave za zaposlitev druge osebe na mesto ženske, ki je na porodniški......Če gledamo samo iz vidika delodajalca, bi bilo itak najbolj idealno, da porodniške sploh ne bi bilo, še posebno, ker se lahko že v nosečnosti pojavijo kakšne težave......

Jelengar
25.04.2006, 20:14
To si lepo povedala. Pa vendar se delodajalci otepajo mladih zensk (bodocih mamic) kot hudic cesna. :dontknow: Tukaj bo precej dela za ministra za druzino. Sicer pa se oddaljujemo od teme, zato bolje da neham. ;)

NaceM
25.04.2006, 20:20
Odvisno spet od države do države.....v Avstriji recimo lahko ostane doma tudi 2 ali 3 leta.....vsako leto dobi sicer manj nadomestila.....no, res je, da Avstrija ne spada v Zahodno Evropo.....;)

Delodajalci razliko dobro občutijo...seveda se lahko pripravijo nanjo, delodajalec izve že nekaj mesecev pred nastopom porodniške, da je ženska noseča, obstajajo določene olajšave za zaposlitev druge osebe na mesto ženske, ki je na porodniški......Če gledamo samo iz vidika delodajalca, bi bilo itak najbolj idealno, da porodniške sploh ne bi bilo, še posebno, ker se lahko že v nosečnosti pojavijo kakšne težave......

Nekaj bi rad še napisal, pa naj bo to offtopic (morda odprem na to še kaj na to temo):

Nosečnostni dopust in še marsikaj, bi moralo biti boljše urejeno, kot je urejeno. Kako naj se ljudje odločajo za otroke in kaj vem kaj vse, če je ženska takoj v štartu, ko išče službo prikrajšana na tak način, da jo sprašujejo, kdaj namerava imeti otroke. To je - če vprašate mene - V NEBO VPIJOČA SVINJARIJA! In točno - kot je rekel moj sogovornik pred menoj. Na to BI MORALI OPOZARJATI VEDNO ZNOVA!

In ja. Se strinjam z ženskami, da je to diskriminacija, pa ne samo diskriminacija žensk, ampak diskriminacija ljudi, ki si želijo imeti otroke - tiste otroke, ki bodo na čez leta skrbeli za vse starejšo populacijo!

NaceM
25.04.2006, 20:54
To si lepo povedala. Pa vendar se delodajalci otepajo mladih zensk (bodocih mamic) kot hudic cesna. :dontknow: Tukaj bo precej dela za ministra za druzino. Sicer pa se oddaljujemo od teme, zato bolje da neham. ;)

Smo odprli novo temo. :)

NaceM
25.04.2006, 21:28
Ah dej no. Vidim ja, kako si sploh ti to vzel bolj za šalo, vidim - čist lahkotno se pogovarjaš o tem. :2thumbs:
Ravno to je žalostno - zateženih bab in dedcev ne bo zmankalo, hvala bogu, da maš žensko ki te prenaša in podpira (pri neplačevanju vstopnin in travmatiziranju kako je moškim hudo;) , da ne težiš drugim babam po lokalih. Isto velja za zatežene ženske (če smo že pri enakopravnosti/diskriminaciji), ki tipom težijo nared to tko in nič drugače in jim nonstop najedajo.
Popolne enakopravnosti nikoli ne bo, lahko se vsi sprijaznemo s tem. Da pa jokaš zaradi takih malenkosti:nonono:
In ja, itak so vse ženske po vsem svetu totalno ozaveščene katere pravice imajo in katere bi lahko imele in čisto vse so si pač same izbrale, da bodo živele tako kot jim določajo moški.:rolling: - s tem mislim na bližnji vzhod in njim podobne države - če si videl eno oddajo, ki je prikazala, da obstajajo ženske, ki so se zavestno odločile za to - to še ne pomeni, da so se vse - verjemi, večina nima možnosti odločitve.

O večini natolcevanja in osebnega žaljenja tukaj sploh najraje ne bi razpravljal.

Na to, glede moje ženske (katero ste Vi draga dama vpletli v to, čeprav se vas to niti najmanj ne tiče) bi ti odgovoril samo to, da hvalabogu moja ženska spada v tistih zelo majhen procent žensk, ki razmišljajo tako, kar je napisano spodaj, kot je objavila uporabnica "caramia" (še enkrat ji dajem kompliment, pa da ne bo pomote, te uporabnice ne poznam, tako kot nikogar tukaj!):

Objavil-a caramia

In ne me napačno razumet. Rada bi, da bi bili enakopravni. Denarno in drugače. In rada imam lokale in moške.

Sem pač eden tistih redkih srečnih moških, kjer me ženska jemlje ne za manj od sebe, ne za več od sebe, temveč za enakopravnega sebi in če je ona diskriminirana, sem diskriminiran tudi jaz (tudi to sem že napisal) in obratno! In v takšnem odnosu ni težko poprijet za nobeno delo in ni težko pomagati partnerju, ko potrebuje pomoč, takšno ali drugačno! Predvsem pa ni težko stati za partnerjevimi dejanji!

Katrin
25.04.2006, 21:42

Končno je nekdo vložil malo več misli v problematiko...

NaceM
02.05.2006, 11:11
... in cenim takšne ženske!

Njuška Trap
02.05.2006, 15:46
Končno je nekdo vložil malo več misli v problematiko...
...ki je sicer v nebo vpijoča. :dontknow:

NaceM
02.05.2006, 18:31

Kakor za koga.

Njuška Trap
02.05.2006, 18:47
Kakor za koga.
Jah, zate s te perspektive že ne, ker se preveč ukvarjaš s svojo lastno. :dontknow:

NaceM
02.05.2006, 19:02
Jah, zate s te perspektive že ne, ker se preveč ukvarjaš s svojo lastno. :dontknow:

Katere perspektive pa, če smem vprašat?

Vse povsod nam vbijajo v glavo neko toleranco in marsikaj drugega, ampak nekako čutim iz dveh kratkih odgovorov od vas draga dama (predvidevam, da ste ženska), kar neko netoleranco. Ker po Vašem krivica, ki se zgodi moškemu samo zaradi njegovega spola, ni važna, ker pač ni tako velika in se sploh ne more primerjati s krivicami, ki se godijo ženskam.

Že v starem Rimu so rekli: "De gustibus non disputandum!"

Njuška Trap
02.05.2006, 19:14
Glej, problematiko tega, da se dohaja, da ima ženska prost vstop, moški mora pa plačati, se da pogledati z dveh perspektiv.
1. "tvoja" - to je diskriminacija moških
2. gre za precej pokroviteljski (če že ne ponižujoč) odnos do žensk (to je ta, ki sem jo označila za v nebo vpijočo, ne?)

In ko sem napisala, da gre za v nebo vpijočo problematiko, si ti komentiral, da kakor za koga. In mnenja sem, da zate pač ne, ker si se preveč ukvarjal s tem, da gre za diskriminacijo moških.
Kje je tu kakšna netolerantnost? :dontknow:

NaceM
02.05.2006, 19:16
A ni bilo ugotovljeno:

1. je diskriminacija moških, ker oni morajo plačat ženskam pa ni treba,
2. je diskriminacija žensk, ker tisti, ki pa plačajo, pa mislijo, da dobijo ta magnet (v obliki žensk) zastonj.

Njuška Trap
02.05.2006, 19:22
Lepo, da odgovarjaš z vprašanjem, ampak to je tvoj vedenjski vzorec, ki mi ga na srečo ni treba spreminjat...

Sicer pa nima smisla, ne glede na to, kako lepo ti je bilo razloženo (mislim, ne označujem točkovno vsak dan :rolling: ), nekako ne razumeš, na kaj sem ciljala, a ne?

NaceM
02.05.2006, 19:26
Očitno Vi tudi mene ne draga dama.

Katrin
02.05.2006, 19:27

ampak še vedno premalo glasna ;)

Katrin
02.05.2006, 19:30
Očitno Vi tudi mene ne draga dama.

Vsekakor obvladaš vsaj pokroviteljstvo.

Njuška Trap
02.05.2006, 19:40
Joj, ne izzivaj ga, da mu ne bo še bolj hudo... ;)

NaceM
02.05.2006, 19:50

To pa vedno do nežnejšega spola.

Lilly the Bear
02.05.2006, 20:05
Minister s tem nima nič za počet. Vsak moški naj najprej pred svojim pragom pomete, kako sploh dojema žensko. Kot osebo, kot trofejo, kot *** mašino al kot kotilko mulcev, da bo država tiste 3 jurje dodatka dala?

Zakaj vsi moški hočete pridne ponižne *** mašince, kuharce, ubogljive in nežne negujoče mamice, po divji seks, "perverznosti" ipd. pa skačete čez plot? Zakaj se vsi otepate samozavestnih žensk, ki vejo kaj hočejo, grejo svojemu cilju naproti in znajo uveljavit svojo voljo?

Kaj, se bojite takih?

Resno - ko se boste moški do žensk nehal obnašat tako, kot se obnašate, potem tud komercialna filozofija ne bo delovala tako, kot deluje zdaj (kot je Caramia že na začetku lepo nakazala). Ministri naj se grejo naprej po jajcih praskat (druzga tak ne znajo), vsak moški pa naj odnos s svojimi ženskami uredi pa se mal vpraša, kaj je narobe z odločno, lepo urejeno, seksi žensko z uspešno kariero.

Dokler se pa osnovni princip ne bo spremenil (po celem svetu), je pa tole, kar zdajle počnemo, samo mlatenje prazne slame in obtoževanje, kdo bo koga al pa tekmovanje v jamranju, kdo je bolj bogi.

Grrr...

buba
02.05.2006, 20:08
Minister s tem nima nič za počet. Vsak moški naj najprej pred svojim pragom pomete, kako sploh dojema žensko. Kot osebo, kot trofejo, kot *** mašino al kot kotilko mulcev, da bo država tiste 3 jurje dodatka dala?

Zakaj vsi moški hočete pridne ponižne *** mašince, kuharce, ubogljive in nežne negujoče mamice, po divji seks, "perverznosti" ipd. pa skačete čez plot? Zakaj se vsi otepate samozavestnih žensk, ki vejo kaj hočejo, grejo svojemu cilju naproti in znajo uveljavit svojo voljo?

Kaj, se bojite takih?

Resno - ko se boste moški do žensk nehal obnašat tako, kot se obnašate, potem tud komercialna filozofija ne bo delovala tako, kot deluje zdaj (kot je Caramia že na začetku lepo nakazala). Ministri naj se grejo naprej po jajcih praskat (druzga tak ne znajo), vsak moški pa naj odnos s svojimi ženskami uredi pa se mal vpraša, kaj je narobe z odločno, lepo urejeno, seksi žensko z uspešno kariero.

Dokler se pa osnovni princip ne bo spremenil (po celem svetu), je pa tole, kar zdajle počnemo, samo mlatenje prazne slame in obtoževanje, kdo bo koga al pa tekmovanje v jamranju, kdo je bolj bogi.

Grrr...in ko bodo vse zenske pristale na tvojem staliscu -- take teme, sploh ne bodo vec potrebne...;)

NaceM
02.05.2006, 20:15

Kaj, se bojite takih?

Grrr...

Načeloma se ful strinjam s teboj. Vendar bi samo opozoril, da spet enostransko prikazuješ, kako moški dojemajo ženske in ne tudi, za kaj vse imajo ženske tudi moške.

buba
02.05.2006, 20:20
Načeloma se ful strinjam s teboj. Vendar bi samo opozoril, da spet enostransko prikazuješ, kako moški dojemajo ženske in ne tudi, za kaj vse imajo ženske tudi moške.hja - nace - bi ti pa do sedaj že moralo postat jasni, da večina žensk želi, da jih moški postavimo na piedestal enakopravnosti...:rolling: :approve:

NaceM
02.05.2006, 20:22
hja - nace - bi ti pa do sedaj že moralo postat jasni, da večina žensk želi, da jih moški postavimo na piedestal enakopravnosti...:rolling: :approve:

Kakšen slučaj! Jaz sem ja za enakopravnost povsod! :) :)

buba
02.05.2006, 20:25
Kakšen slučaj! Jaz sem ja za enakopravnost povsod! :) :)saj te razumem -- samo reči bobu-bob in "nežnejšemu spolu", naložiti breme, da si morajo same izborit enakopravnost, je zelo šovinistično...:D :)

NaceM
02.05.2006, 20:28
Jaz mislim, da so si enakopravnost že izborile. (Če si pa niso, pa upam, da si jo bodo čimprej.)

Problem je v tem, da tam, kjer je zate dobro, je lepo biti enakopraven, tam kjer pa zate ni dobro, pa ni tako fajn biti enakopraven. Mast, kakšen šovinističen tip sem, ker se zavzemam za enakopravnost!

buba
02.05.2006, 20:29
Jaz mislim, da so si enakopravnost že izborile. (Če si pa niso, pa upam, da si jo bodo čimprej.)

Problem je v tem, da tam, kjer je zate dobro, je lepo biti enakopraven, tam kjer pa zate ni dobro, pa ni tako fajn biti enakopraven. Mast, kakšen šovinističen tip sem, ker se zavzemam za enakopravnost!:rolling: :approve:

NaceM
02.05.2006, 20:32
teb bi šlo krasno v 50ih prejšnjega stoletja,danes gre večini punc pokroviteljstvo zlo na jetra,razen če nimajo psihičnih problemov in iščejo očetovsko figuro

Boš s to izjavo ga lahko kaj namočil? Vso srečo želim! :D

Katrin
02.05.2006, 20:39
Tole drekanje po vsakem tipu, ki se ne strinja s tabo, postaja rahlo dolgočasno.

NaceM
02.05.2006, 20:42
Tole drekanje po vsakem tipu, ki se ne strinja s tabo, postaja rahlo dolgočasno.

... tako kot meni postaja dolgočasno, kako bi ženske bile enakopravne, potem pa spet ne bile enakopravne.

In, če so tipčki toliko tupi, da mislijo, če bodo kaj dobili od tega, ker napadajo (drekajo po meni-kot se ti izražaš) mene, bi ve ženske morale povedati, da temu pa že ni tako. (To, da ste tiho ob tem drekanju oz., da vam godi tako pihanje na dušo z napadi na nekoga, ki pač vam pove, direktno brez olepševanja, dokazuje samo to, da imam prav jaz.)

Sicer pa je čisto normalno, da ženske padate na pravo pihanje na dušo. In vedno se bo našlo par tipčkov, ki bo to poskusilo - na moj račun. Jaz sem pa tisti grd in nesramen, ker vam povem kako v resnici je.

NaceM
02.05.2006, 21:07
17 let že srečno na koruzi:approve: mislim da boš ti bolj potreboval srečo;):D

Očitno si vseh mojih postov v tem threadu nisi prebral. :D

NaceM
02.05.2006, 21:22
priznam da res ne, nekaj zadnjih med tabo in njuško v bistvu sem se na njeno stran postavu k si imel ene par res čudnih idej
Včasih se je potrebno malce bolj poglobiti v problematiko in ugotoviti, da te ideje morda le niso tako čudne, kot se zdijo na prvi pogled.

Lilly the Bear
02.05.2006, 21:48
Načeloma se ful strinjam s teboj. Vendar bi samo opozoril, da spet enostransko prikazuješ, kako moški dojemajo ženske in ne tudi, za kaj vse imajo ženske tudi moške.
To definitivno. Večkrat imam občutek, da se je ponekod pri nas razvila neka čudna kultura medsebojnega prilagajanja v fejku. Mačistični tipi, ki so nesigurni vase, iščejo nesamozavestne bejbike, okras za na steno, in se jim določen % žensk prilagodi. In potem se ženske obnašajo ko kure, moški pa kot mačoti, v RESNICI pa nihče ne misli tako, kot govori.

Zdej konglomerat česa je sproduciralo tako kulturo, ne vem, ampak meni gre blazno na živce, ker bi se morala jaz kot ženska spremenit v neodločno, kurasto, napudrano, raztreseno spogledljivko, če bi hotla ustrezat neki splošni povprečni kulturi, ki vlada v moji okolici. Ker to nisem, letijo seveda moške surle, komentarji, nisem zanimiva (ker stegnem jezik tudi in predvsem takrat, ko se s čem ne strinjam) in se ne pustim prekladat po moških željah kot njim paše.

Vem pa po drugi strani za moške, ki težko prenašajo gledat kuraste napudrane in raztresene bejbike brez lastnih možgan in hrbtenice.

In kaj naj zdaj?

NaceM
02.05.2006, 21:55
To definitivno. Večkrat imam občutek, da se je ponekod pri nas razvila neka čudna kultura medsebojnega prilagajanja v fejku. Mačistični tipi, ki so nesigurni vase, iščejo nesamozavestne bejbike, okras za na steno, in se jim določen % žensk prilagodi. In potem se ženske obnašajo ko kure, moški pa kot mačoti, v RESNICI pa nihče ne misli tako, kot govori.

Ja res je to. In prav lepo bi bilo, če se začne delati na tem, da se 1. ne vzgaja mačističnih tipov, 2. ženske so malo bolj samozavestne, ker niso nič manj od nekega moškega!

Zdej konglomerat česa je sproduciralo tako kulturo, ne vem, ampak meni gre blazno na živce, ker bi se morala jaz kot ženska spremenit v neodločno, kurasto, napudrano, raztreseno spogledljivko, če bi hotla ustrezat neki splošni povprečni kulturi, ki vlada v moji okolici. Ker to nisem, letijo seveda moške surle, komentarji, nisem zanimiva (ker stegnem jezik tudi in predvsem takrat, ko se s čem ne strinjam) in se ne pustim prekladat po moških željah kot njim paše.

No, takšnim ženskam, ki stojijo za svojimi prepričanji, pa se jaz globoko priklonim! (Škoda, da vas je tako malo.)

Vem pa po drugi strani za moške, ki težko prenašajo gledat kuraste napudrane in raztresene bejbike brez lastnih možgan in hrbtenice.

In kaj naj zdaj?

Ja, upamo lahko, da bo tudi moških takšnih vedno manj.
Kaj naj zdaj? Hmmm... Jaz vem kaj zdaj. Se trudim, da se bom gibal v krogu žensk, ki tako razmišljajo kot ti in hvalabogu, da nisi edina.

Katrin
02.05.2006, 22:24
... tako kot meni postaja dolgočasno, kako bi ženske bile enakopravne, potem pa spet ne bile enakopravne.

In, če so tipčki toliko tupi, da mislijo, če bodo kaj dobili od tega, ker napadajo (drekajo po meni-kot se ti izražaš) mene, bi ve ženske morale povedati, da temu pa že ni tako. (To, da ste tiho ob tem drekanju oz., da vam godi tako pihanje na dušo z napadi na nekoga, ki pač vam pove, direktno brez olepševanja, dokazuje samo to, da imam prav jaz.)

Whatever. Pusti ljudem, da povedo svoje mnenje. Kdo se s kom strinja in kdo koga napada in kdo ga hkrati ne brani ter katerega spola smo vsi skupaj je tu popolnoma irelavantno.

Katrin
02.05.2006, 22:24

Bodi prijazen in mi postrezi s primerom.

NaceM
02.05.2006, 22:29
Bodi prijazen in mi postrezi s primerom.

Samo v tem threadu jih imaš kar nekaj. Pa res se mi ne da iskat. Če te pa zanima, pa kar pobrskaj.

NaceM
02.05.2006, 22:30
Whatever. Pusti ljudem, da povedo svoje mnenje. Kdo se s kom strinja in kdo koga napada in kdo ga hkrati ne brani ter katerega spola smo vsi skupaj je tu popolnoma irelavantno.

Ja tudi jaz upam, da je irelevantno. Glede na očitno pihanje na dušo od nekaterih moških uporabnikov na ženske uporabnice, mislim da ta odgovor paše bolj h komu drugemu.

Katrin
02.05.2006, 22:32
Ja tudi jaz upam, da je irelevantno. Glede na očitno pihanje na dušo od nekaterih moških uporabnikov na ženske uporabnice, mislim da ta odgovor paše bolj h komu drugemu.

Prej kot bi dopustil možnost, da izražajo svoje mnenje, se ti zdi verjetno, da pihajo na dušo ženskam, 99% katerih poznajo samo izmišljen nick?
Ja no, vse je možno...

Katrin
02.05.2006, 22:33
Samo v tem threadu jih imaš kar nekaj. Pa res se mi ne da iskat. Če te pa zanima, pa kar pobrskaj.

Iskat? Ni to nekaj kar imaš na koncu jezika?

NaceM
02.05.2006, 22:38
Prej kot bi dopustil možnost, da izražajo svoje mnenje, se ti zdi verjetno, da pihajo na dušo ženskam, 99% katerih poznajo samo izmišljen nick?
Ja no, vse je možno...

Draga kolegica. Malo predolgo delam že v informatiki, da vem kako gredo te zadeve.

NaceM
02.05.2006, 22:40
Iskat? Ni to nekaj kar imaš na koncu jezika?

Na koncu jezika? Če pogledaš že od začetka. Samo tako, da bi plačala pripadnika obeh spolov bi bilo enakopravno... Dalje pa res ne bom iskal.

Katrin
02.05.2006, 23:01
Draga kolegica. Malo predolgo delam že v informatiki, da vem kako gredo te zadeve.

Nisem ne draga, ne tvoja kolegica. Razsvetli me, kako gredo te zadeve. Dotični moški iščejo ženske po IP številkah?

Katrin
02.05.2006, 23:05
Na koncu jezika? Če pogledaš že od začetka. Samo tako, da bi plačala pripadnika obeh spolov bi bilo enakopravno... Dalje pa res ne bom iskal.

Dobro, medtem je bilo s skupnimi močmi ugotovljeno, da gre pri tej temi še vedno za poniževalen odnos do žensk in ne za diskriminacijo moških.

NaceM
02.05.2006, 23:11
Nisem ne draga, ne tvoja kolegica. Razsvetli me, kako gredo te zadeve. Dotični moški iščejo ženske po IP številkah?

... pa tudi po MAC adresah. Layer2 veš (IP so na Layer3) ... :)

In se opravičujem za "drago kolegico" , morda bi bilo bolje, če bi napisal "spoštovana ženska".

NaceM
02.05.2006, 23:13
Dobro, medtem je bilo s skupnimi močmi ugotovljeno, da gre pri tej temi še vedno za poniževalen odnos do žensk in ne za diskriminacijo moških.

Mislim, da je bilo s skupnimi močmi ugotovljeno, da je oboje - tako diskriminacija moških kot žensk. (Nekaj postov nazaj sem napisal in se res že ponavljam.)

NaceM
02.05.2006, 23:20
ups a si moje poste bral,jah no priznam da jst ''piham'' na dušo marsikateri forumašici s to razliko da 90%dotičnih poznam in persona:blush:

Čestitam!

NaceM
02.05.2006, 23:30
sej zato so pa re-ji da spoznaš folk in se pol družiš,zato pa jst nikol ne blefiram

Seveda. Če želi kdo koga spoznati, nikoli nisem branil. :) Jaz pač tega interesa nekako nimam.

Pax Romana
03.05.2006, 03:21
Ker šele sedaj prisostvujem tej temi, naj na kratko samo povzamem (ne povem;) ) svoje mnenje. Mislim, da je vsa razprava pokazala, da je odnos nekaterih ljudi do problema moške diskriminacije zelo diskriminatoren. Vsekakor drži, da so ženske v naši družbi bolj diskriminirane kot moški, toda to še ne pomeni, da moramo biti moški tiho glede diskriminacije, ki se dogaja nam. Najlažje se počasi odvzema pravice tistemu, ki to tiho sprejema, kajti vsak ve, da tako ali tako ne bo nič rekel in se ne bo uprl. Tistemu, ki se upre in skrbno čuva svoje pravice (ter izpolnjuje dolžnosti), pa se težko odvzame pravice oziroma se morajo tisti, ki bi to radi storili, kar krepko potruditi.

Ne vem tudi od kod nekaterim ljudem ideja, da pomeni opozarjanje na diskriminacijo moških avtomatično zanikanje ženske disktriminacije. Ta logika mi ni jasna. To isto opozarjanje tudi ne pomeni kakršnegakoli zmanjašanja problema diskriminacije žensk. Ampak iz odgovorov nekaterih ljudi v tej debati se da razbrati, da mislijo natanko to. Posledično pa je iz tega sledil občutek ogroženosti.

NaceM je samo opozoril na problem diskriminacije moških in sploh ni hotel žolčne debate kot se mu je to očitalo (žolčni so bili predvsem drugi, on sam pa šele potem, ko je moral stokrat odgovarjati na eno in isto), saj je sam napisal da je bolj za hec kot zares. Žolčna debata se je razvila šele ko so vsi ogroženo planili po njem. Edine argumentirane izjave so prispevali Jelengar, caramia (sijajno razmišljanje!), Lila5 in on sam. Vse ostalo so bile samo ogrožene reakcije, nepodprte z argumenti in samo iskanje, da se ga "sfüka". Ok, toliko o tem.

Lilly the Bear, po tvojem prvem postu v tej temi sem mislil, da mečeš vse moške v isti koš, kar bi bilo zelo ozko in nerealno razmišljanje. Žal nam takšni moški, kot jih opisuješ, delajo sramoto, kot jo delajo vam "kure". Pa smo pri tvojem drugem postu, kjer se vseeno vidi, da razmišljaš zelo široko in ne mečeš vseh moških v en koš.

In kaj naj zdaj?
Da je vse skupaj fejk, čisto drži. Za "kure" si že sama povedala, jaz bom pa povedal še iz moške strani. Tudi mi moramo biti mačoti, pa pravi desci, močni, možati, pa čimveč žensk povaljati, pa piti na hektolitre piva, pa se obnašati kot opica, grobjan in tako dalje. (Spet samo povzetek.;) ) Seveda gre tudi (kot si že ugotovila ti) tu za nesamozavest, ki jo poskušajo prikriti z navidezno samozavestjo. Tako kot ženske doživljate pritisk kakšne morate biti, ga doživljamo tudi moški. In tudi sam sem doživel komentarje, tako kot ti, da sem čuden, nezanimiv, da nisem pravi moški (WTF???) in druge oslarije. Situacija je torej porazna.

Seveda pa obstajajo tudi ženske, ki ne prebavljajo takšnih moških.

Lahko pa pogledaš na to tudi iz druge strani. Jaz enostavno ostanem takšen kot sem. S tem me 90% žensk ne obravnava kot možnega potencialnega partnerja (v tem pojmu zajemam vse od fükfrenda do resne zveze). Tistih 10%, ki jih ostane, pa so bodisi najbolj vztrajne ali pa takšne, ki niso kure. In šele slednjim posvetim vso pozornost.

Reklo "bodi takšen kot si" v tem primeru ni iz trte izvit. Namesto da bi moral sam ločiti plevel od zrnja, se plevel kar sam odstrani. Ostane pa ne zrno, ampak biseri.:)

Glede vseh pripomb kako čuden sem pa se ne sekiram, ker bodo tako ali tako vedno obstajali ljudje, ki preprosto ne morejo doumeti, da nekateri razmišljajo in delujejo drugače kot "normalni" ljudje, in ki tudi ne premorejo strpnosti. Pogosto so takšne pripombe in norčevanja posledice prav iste nesamozavesti, ki dela iz njih kure in majmune.:D

Jelengar
03.05.2006, 03:38
Ave Cesare! :2thumbs: Krasna rekapitulacija. :clapping:

Tisto o biserih pa tudi drzi. :2thumbs: Se najdejo. :approve: In tudi za vsak lonec se najde pokrov. :approve:

pinky
03.05.2006, 05:39
ona ne plača vstopnine, ona dobil več na uro za miganje z ritko, ona lažje dobi službo kot tajnica, natakarica, hostesa, barska plesalka, prostituka...

zanimiv vzorec, kdaj prihaja do diskriminacije moških ... ko se nek šef ali lastnik odloči, da mu bo prisotnos seksualnega objekta prinašala dodaten zaslužek (ali vsaj zadovoljstvo ob delu)

NaceM
03.05.2006, 07:08
ona ne plača vstopnine, ona dobil več na uro za miganje z ritko, ona lažje dobi službo kot tajnica, natakarica, hostesa, barska plesalka, prostituka...

zanimiv vzorec, kdaj prihaja do diskriminacije moških ... ko se nek šef ali lastnik odloči, da mu bo prisotnos seksualnega objekta prinašala dodaten zaslužek (ali vsaj zadovoljstvo ob delu)

No, pa ne biti tako jezna. Saj je lepo biti ženska! :)

Pax Romana
03.05.2006, 09:25

Menim, da tudi ženska lastnica lokala ali podjetja ne bi ravnala nič drugače. Samo da ima dobiček.

Problem izvajanja spolne diskriminacije včasih tudi ni spolno pogojen. Lastnikom in lastnicam podjetij je glaven predvsem dobiček. Za dosego tega cilja odrekajo na primer ženskam materinstvo, posledično pa nastradajo tudi njihovi partnerji, ki si tudi želijo otroka. Če je lastnica podjetja ali pa nadrejena šefica ženska, s tem še ni rečeno, da ni zmožna diskriminacije. Diskriminacija je predvsem posledica moči, ki jo imajo posamezniki ali skupine nad drugimi posamezniki ali skupinami. Tako kot zmagovalci pišejo zgodovino, tako tudi vplivni (močni) določajo pravila. Demokracija in enakopravnost sta žal v tem primeru samo pesek v oči.:(

Lilly the Bear
03.05.2006, 09:45
Lilly the Bear, po tvojem prvem postu v tej temi sem mislil, da mečeš vse moške v isti koš, kar bi bilo zelo ozko in nerealno razmišljanje. Žal nam takšni moški, kot jih opisuješ, delajo sramoto, kot jo delajo vam "kure". Pa smo pri tvojem drugem postu, kjer se vseeno vidi, da razmišljaš zelo široko in ne mečeš vseh moških v en koš.
Prekratek čas bereš ta forum ;) Tolkrat sem že povedala eno in isto, da se mi niti ne da več resno debatirat, ampak sam še nakurim koga mimgrede, ko mi kaka izjava dvigne voljo da rahlo ponergam na koga.

Tako kot ženske doživljate pritisk kakšne morate biti, ga doživljamo tudi moški. In tudi sam sem doživel komentarje, tako kot ti, da sem čuden, nezanimiv, da nisem pravi moški (WTF???) in druge oslarije. Situacija je torej porazna.

Seveda pa obstajajo tudi ženske, ki ne prebavljajo takšnih moških.

Lahko pa pogledaš na to tudi iz druge strani. Jaz enostavno ostanem takšen kot sem. S tem me 90% žensk ne obravnava kot možnega potencialnega partnerja (v tem pojmu zajemam vse od fükfrenda do resne zveze). Tistih 10%, ki jih ostane, pa so bodisi najbolj vztrajne ali pa takšne, ki niso kure. In šele slednjim posvetim vso pozornost.

Reklo "bodi takšen kot si" v tem primeru ni iz trte izvit. Namesto da bi moral sam ločiti plevel od zrnja, se plevel kar sam odstrani. Ostane pa ne zrno, ampak biseri.:)

Glede vseh pripomb kako čuden sem pa se ne sekiram, ker bodo tako ali tako vedno obstajali ljudje, ki preprosto ne morejo doumeti, da nekateri razmišljajo in delujejo drugače kot "normalni" ljudje, in ki tudi ne premorejo strpnosti. Pogosto so takšne pripombe in norčevanja posledice prav iste nesamozavesti, ki dela iz njih kure in majmune.:D
Meni že nekaj časa dol visi, kaj si kdo misli o meni. Sam to da ti dol visi, v tej kulturi ni tradicija, a veš ;) In pol si pač izobčenec iz povprečne družbe.

Pa me to niti ne skrbi niti ne iritira pretirano, ker se mi zdi to nekak normalno.

Bolj se mi zdi zanimivo to, da kolikor sem do zdaj hodila po svetu (ne sicer veliko, nekaj pa le), drugje ni takih ekstremnih odstopanj med moškimi in ženskami. Res, da je to v drugih velemestih (podeželje je verjetno bolj konzervativno tudi v tujini), ampak vseeno...zakaj zaboga pri nas tako vztraja ta mačizem in kuravost?

mrjerry
03.05.2006, 09:55
Meni že nekaj časa dol visi, kaj si kdo misli o meni. Sam to da ti dol visi, v tej kulturi ni tradicija, a veš ;) In pol si pač izobčenec iz povprečne družbe.

Pa glih en kompliment sem ti hotel dat. :(

Pax Romana
03.05.2006, 10:17
Prekratek čas bereš ta forum ;) Tolkrat sem že povedala eno in isto, da se mi niti ne da več resno debatirat, ampak sam še nakurim koga mimgrede, ko mi kaka izjava dvigne voljo da rahlo ponergam na koga.

Pa me to niti ne skrbi niti ne iritira pretirano, ker se mi zdi to nekak normalno.

Bolj se mi zdi zanimivo to, da kolikor sem do zdaj hodila po svetu (ne sicer veliko, nekaj pa le), drugje ni takih ekstremnih odstopanj med moškimi in ženskami. Res, da je to v drugih velemestih (podeželje je verjetno bolj konzervativno tudi v tujini), ampak vseeno...zakaj zaboga pri nas tako vztraja ta mačizem in kuravost?
Drži. Sem šele nekaj dni ponosen član tega foruma.:approve:

Mogoče je problem, da se ljudi, ki tako razmišljajo kot ti ali jaz ravno zato ne jemlje resno, ker smo nekatere stvari povedali že stokrat in se nam ne da razlagati, zato samo še "nahrulimo" ostale. Potem si pa mislijo: "S tem pa nekaj ni v redu, je pa res zagrenjen in čuden." Sicer pa če ti je vseeno, potem to tako ali tako ni problem.

Glede sveta (jaz bi dal sem vsaj Zahod) imaš delno prav. Pri nas je problem v tem, da ne razmišljamo s svojo glavo, ampak delamo tisto, kar nam drugi rečejo (filmi, reklame,...) da je v redu (ostanki hlapčevske miselnosti?). Sem že velikokrat doživel, da sem koga, ki se mu je zdelo čudno, da se ne obnašam kot mačo in testosteronsko nabit tip, vprašal zakaj bi se moral tako obnašati. Odgovor: "Saj so vendar vsi taki!" Pravilo je torej: ne razmišljati z lastno glavo, ampak tako kot delajo drugi.:nonono:

NaceM
03.05.2006, 10:23

Mogoče je problem, da se ljudi, ki tako razmišljajo kot ti ali jaz ravno zato ne jemlje resno, ker smo nekatere stvari povedali že stokrat in se nam ne da razlagati, zato samo še "nahrulimo" ostale. Potem si pa mislijo: "S tem pa nekaj ni v redu, je pa res zagrenjen in čuden." Sicer pa če ti je vseeno, potem to tako ali tako ni problem.

Glede sveta (jaz bi dal sem vsaj Zahod) imaš delno prav. Pri nas je problem v tem, da ne razmišljamo s svojo glavo, ampak delamo tisto, kar nam drugi rečejo (filmi, reklame,...) da je v redu (ostanki hlapčevske miselnosti?). Sem že velikokrat doživel, da sem koga, ki se mu je zdelo čudno, da se ne obnašam kot mačo in testosteronsko nabit tip, vprašal zakaj bi se moral tako obnašati. Odgovor: "Saj so vendar vsi taki!" Pravilo je torej: ne razmišljati z lastno glavo, ampak tako kot delajo drugi.:nonono:

Pa to si tako lepo napisal, da mi je šlo kar do srca!

Pax Romana
03.05.2006, 10:24
Pa to si tako lepo napisal, da mi je šlo kar do srca!
Pazi na infarkt!;)

NaceM
03.05.2006, 10:40
Pazi na infarkt!;)

Upam, da so leta treninga učvrstila srce ha ha ha.

Lilly the Bear
03.05.2006, 18:31
Pa glih en kompliment sem ti hotel dat. :(
:D

No, sej jaz itak vem, da si ti o meni misliš samo dobro :clown: :D

Lilly the Bear
03.05.2006, 18:32

Ne boš dolgo ponosen. :D ;) :clown:

Pax Romana
03.05.2006, 18:34
Ne boš dolgo ponosen. :D ;) :clown:
Res, a česa mogoče ne vem?:clown:

Lilly the Bear
03.05.2006, 18:36
Res, a česa mogoče ne vem?:clown:

Be patient. U shall see what u've got to see. ;)

Pax Romana
03.05.2006, 18:41
Be patient. U shall see what u've got to see. ;)
Zaenkrat vidim samo zelo zamotano spleteno kito na tvojem avatarju.

Lilly the Bear
03.05.2006, 18:47
Zaenkrat vidim samo zelo zamotano spleteno kito na tvojem avatarju.

Puritanc. PRAVI moški vidijo samo ritko :clown: ;)

Pax Romana
03.05.2006, 18:48

Puritanc. PRAVI moški vidijo samo ritko :clown: ;)
Se je skoraj ne vidi.;) Če bi se ta ženska obrnila, bi bilo šele veselje.:D

Katrin
03.05.2006, 21:32
... pa tudi po MAC adresah. Layer2 veš (IP so na Layer3) ... :)

In se opravičujem za "drago kolegico" , morda bi bilo bolje, če bi napisal "spoštovana ženska".

Jep, brskanje po logih na strežnikih je zelo popularno zabijanje časa članov foruma...

Katrin
03.05.2006, 21:33
Mislim, da je bilo s skupnimi močmi ugotovljeno, da je oboje - tako diskriminacija moških kot žensk. (Nekaj postov nazaj sem napisal in se res že ponavljam.)

Je pa res brez veze da kar naprej iste neumnosti govoriš...

NaceM
03.05.2006, 21:48
Je pa res brez veze da kar naprej iste neumnosti govoriš...

Glede na to, da si ne daš dopovedati nekih osnovnih stvari, neumnosti kvasiš ti.

NaceM
03.05.2006, 21:49
Jep, brskanje po logih na strežnikih je zelo popularno zabijanje časa članov foruma...

No, lepo si se sama zanikala.

Zanimivo pa je to, da vsakega toliko časa se najde kakšna ženska, ki me začne napadat, ker se počuti ogrožena.

Pa lube duše! SAJ VAM NIČ NOČEM!

Lilly the Bear
04.05.2006, 07:48
Ma dejta nehat no. Al se pa končno že dol dejta, pa bo pol mir :evil: :clown: