Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Koliko časa po diplomi ste iskali službo?

Umobolnica
27.04.2006, 09:54
Na katerem področju ste jo iskali?
Ste poslali veliko prošenj?
Se vam danes sploh še zdi vredno študirati glede na vse večjo brezposelnost diplomantov? Z drugimi besedami, je izobrazba precenjena?

mlincek
27.04.2006, 11:11
Včasih se mi res zdi, da je izobrazba precenjena in da bi bilo čisto vseeno, če ne bi šla študirat.

Prošnje pošiljam, kamor se mi jih zdi vsaj malo smiselno poslat. Kolikor sem slišala od drugih se način, kjer vzameš imenik in pošlješ prošnjo kar vsem po vrsti ne obnese preveč dobro.

bambus67
27.04.2006, 11:58
takoj po studiju in diplomi sem dobil job, se preden sem naredil pripravnistvo... delam ze deset let , sedaj sem ze pri cetrti firmi in nikoli me niso vprasali kaj sem dostudiral, temvec kaj znam delati??? :P na zalost je to samo v tujini :( doma sem preprican da bi me prvo vprasali po izobrazbi :dontknow:

Katrin
27.04.2006, 12:11
Pasivno sem iskala službo 1,5 leta, aktivno pol leta.

Umobolnica
27.04.2006, 12:16
takoj po studiju in diplomi sem dobil job, se preden sem naredil pripravnistvo... delam ze deset let , sedaj sem ze pri cetrti firmi in nikoli me niso vprasali kaj sem dostudiral, temvec kaj znam delati??? :P na zalost je to samo v tujini :( doma sem preprican da bi me prvo vprasali po izobrazbi :dontknow:
Hja, to je bilo pač 10 let nazaj. Danes so stvari zelo drugačne, saj se na faks vpiše že vsak bumbar (ekonomija, pravo, fdv, filofaks).

Soleil
27.04.2006, 12:23
Nič. Dobila kar takoj. V roku enega meseca po diplomi sem že podpisala pogodbo in začela delati. Je pa res, da sem diplomirala na enem izmed tehničnih faksov.

bambus67
27.04.2006, 12:26
Hja, to je bilo pač 10 let nazaj. Danes so stvari zelo drugačne, saj se na faks vpiše že vsak bumbar (ekonomija, pravo, fdv, filofaks).

ja saj imas prav.... smer studija je zelo pomenbna...
se vedno pa imam obcutek, da v sloveniji vec veljajo papirji kot znanje :(

Kahla
27.04.2006, 15:42
1/2 leta aktivno. Ca. 150 prošenj.

kapara
27.04.2006, 17:17
ja saj imas prav.... smer studija je zelo pomenbna...
se vedno pa imam obcutek, da v sloveniji vec veljajo papirji kot znanje :(

To lahko doživiš samo v Sloveniji.
Recimo v Nemčiji te prvo vprašajo, kaj znaš.

ponga
27.04.2006, 17:45
po diplomi 3 mesece zelo aktivno.
in potem po opravljenem pripravništvu spet 3 mesece zelo aktivnega iskanja, ki me je pripeljalo do zdajšnje službe.

Pax Romana
27.04.2006, 18:39
Skoraj eno leto.

Smarty
28.04.2006, 09:39
nič :)

mene so poiskali pred diplomo in me takoj po diplomi zaposlili :)

zverina
28.04.2006, 10:40
v kateri stroki pa si?

Umobolnica
28.04.2006, 18:51
Smarty, prosim, če mi zaupaš ime in sedež firme. Takoj grem delat k vam!

fancy
29.04.2006, 10:35
Da se malo spomnim nazaj

Ko sem naredil diplomo, sem bil že pet ali šest let v službi, žal ne v svoji stroki :)
Pri drugi diplomi, v svoji novi stroki seveda :approve: sem prav tako že imel službo :rolling: :rolling:

Suma sumarum...................po diplomi nisem iskal službe :rolling: oziroma čas iskanja službe po diplomi je bil enak nič :rolling:

matt
29.04.2006, 13:52
Cas: minus leto in pol
Podrocje: karkol, izkljucno male privat firme
Prosnje: 0 (nil, nada, none) - privatniki takrat se niso znal brat
Se splaca: ja, ampak odvisno kaj
Je izobrazba precenjena: odvisno; sama po sebi DA

Soleil
29.04.2006, 16:09
To lahko doživiš samo v Sloveniji.
Recimo v Nemčiji te prvo vprašajo, kaj znaš.

To velja za delovna mesta, ki zahtevajo kvečjemu srednješolsko izobrazbo. Da dobiš službo zdravnika, sodnika ali pa odgovornega projektanta na primer, rabiš tudi "papirje" (diplomo) in še strokovne izpite, da lahko pritisneš žig s svojim imenom. Brez tega te podjetje ne rabi (kljub zelooo obširnemu znanju). Tako je to. Visoka izobrazba je za določena delovna mesta nujna. :approve:

Katrin
29.04.2006, 17:19
Ne stekam:

a je torej pasivno, ce gruntas, kva bi blo dobr met dzob, aktivno pa da v resnici gres listat cajtnge z oglasi?

Tko nekak ja... :D pasivno gruntaš, da bi bilo fajn en job najti in nehat delat prek avtorske, obvestiš vse, ki jih poznaš da si out there in da se lahko začnejo grebst in pol ko ta taktika ne pripelje do željenega rezultata, začneš aktivno 'listat cajtnge'.

patty
29.04.2006, 18:07
Jaz sem decembra diplomirala, zdaj maja pa začnem delat (pripravništvo), po katerem bo dokaj verjetno sledila tud redna zaposlitev... tak da sem bila vse skupaj 3 in pol mesece po diplomi bila "na borzi"...:D

kapara
29.04.2006, 18:54
To velja za delovna mesta, ki zahtevajo kvečjemu srednješolsko izobrazbo. Da dobiš službo zdravnika, sodnika ali pa odgovornega projektanta na primer, rabiš tudi "papirje" (diplomo) in še strokovne izpite, da lahko pritisneš žig s svojim imenom. Brez tega te podjetje ne rabi (kljub zelooo obširnemu znanju). Tako je to. Visoka izobrazba je za določena delovna mesta nujna. :approve:
Ja saj to vem
Mislil sem, da govorimo na splošno

matt
29.04.2006, 19:09
Tko nekak ja... :D pasivno gruntaš, da bi bilo fajn en job najti in nehat delat prek avtorske, obvestiš vse, ki jih poznaš da si out there in da se lahko začnejo grebst in pol ko ta taktika ne pripelje do željenega rezultata, začneš aktivno 'listat cajtnge'.Aaargh, na avtorskih sm se tud jest slepal ene par let (okej, ne jest sam, delodajalci so me) ... in pol si bil ne-oseba .. se cekov ti na bank niso hotl dat, ker nisi kao redno ...

Smarty
03.05.2006, 07:53
v kateri stroki pa si?

šolstvo oziroma izobraževanje :approve:

Smarty
03.05.2006, 07:54
Smarty, prosim, če mi zaupaš ime in sedež firme. Takoj grem delat k vam!

Žal...ob vpisu na forum te lepo obvestijo, da ne smeš dajat osebnih podatkov, drugih podatkov, ki se jih da izkoristiti, številk telefona, kreditnih kartic... :approve: :veryevil:

Smarty
03.05.2006, 07:55
IT ?

nope...sm prej delala v čurunalniških vodah;)

kekez
03.05.2006, 08:19
Pri meni je bil čas tudi negativen (zaposlil pred diplomo).
Nikoli iskal službe, vedno je služba iskala mene ;) .
Smer izobrazbe pač :blush:

Smarty
03.05.2006, 08:21
sej to glede izobrazbe, da imajo nekateri pač več sreče (eni smo pa pač samo rojeni pod srečno zvezdo), je vse res. Sam je treba znat tut delat. :)

kekez
22.05.2006, 23:54
Hm. Spet nova ponudba za službo.
Poklicali so me z neke zaposlitvene agencije in mi dejali, da imajo naročnika za katerega me morajo "ukrasti" firmi, kjer sem trenutno zaposlen.
Kaj jim ne pade na pamet :nonono: . Me pa res firbec matra, kdo je zadaj :dontknow:
Mogoče bom ugriznil v vabo, da si potešim radovednost :D

Restraint
04.06.2006, 20:17
Trenutno nekaj čez 1 leto. Čeprav..Se nekaj jasni sedaj..

zverina
04.06.2006, 20:38
Trenutno nekaj čez 1 leto. Čeprav..Se nekaj jasni sedaj..

a nisi ti kemik? Kako lahko tako dolgo službo iščeš?

Lilly the Bear
04.06.2006, 22:26
mesec pa pol do dva meseca, ne vem točno. 4 prošnje, trije razgovori, peta prošnja ni bila potrebna :)

kekez
05.06.2006, 16:36
Hm. Spet nova ponudba za službo.
Poklicali so me z neke zaposlitvene agencije in mi dejali, da imajo naročnika za katerega me morajo "ukrasti" firmi, kjer sem trenutno zaposlen.
Kaj jim ne pade na pamet :nonono: . Me pa res firbec matra, kdo je zadaj :dontknow:
Mogoče bom ugriznil v vabo, da si potešim radovednost :D
Zdaj mi je pa vse jasno. Sem bil na prvem razgovoru za službo v življenju.
Kretenizem. Kako ponižujoče :nonono: .
Tam se namala nek ŠEF in se pogovarja s tabo "PROSILCEM". Odnos je ravno v tem stilu. :evil:

Na koncu, ko nisem bil pretirano pohleven, je manjkalo samo še, da bi mi naravnost rekel, zakaj mu sploh tratim čas. Takrat mu res ne bi ostal dolžan, saj je bilo ravno obratno. On je zabijal moj čas!! :mad:

Soleil
06.06.2006, 06:42
Tam se namala nek ŠEF in se pogovarja s tabo "PROSILCEM". Odnos je ravno v tem stilu. :evil:

Na koncu, ko nisem bil pretirano pohleven, je manjkalo samo še, da bi mi naravnost rekel, zakaj mu sploh tratim čas. Takrat mu res ne bi ostal dolžan, saj je bilo ravno obratno. On je zabijal moj čas!! :mad:

In zraven po možnosti sedi kakšna bejba iz kadrovske z narejeno kranjsko sorbono...:D :D . Človeku se ob tem odpadejo vse dlake na jeziku.

Lilly the Bear
06.06.2006, 07:49

:D

Welcome to the real world. Zdaj veš, s čem se spopadajo/mo diplomanti brez izkušenj, ko firmi po mnenju takih ŠEFov ne moremo dati nič razen davčnih olajšav (ker koga poberejo z zavoda ko rabijo pomoč v administraciji).

Matjaz26
06.06.2006, 11:42
Takoj po diplomi so me zaposlili, sem pa diplomiral na tehnicnem faxu.

Restraint
08.06.2006, 23:37
a nisi ti kemik? Kako lahko tako dolgo službo iščeš?
Hm, študiram kemijo, ja..:) ((samo doštudiral ne bom))
Hm, kje sem pa to objavil, dober memmory, moram priznat..

Katrin
09.06.2006, 17:06
A niso kemiki precej zaželen kader?

La-di-da
03.08.2006, 12:34
To sm misnla tud jst...

Sam Restraint je rekel, da ne bo diplomiral, tak da za take službo najt v kakem labu je po moje mal drgač.

Me res zanima kje bom jst pristala čez...Hm...3leta (če bo šlo vse posreči)

lump muc
18.08.2006, 21:38
na zavodu za zaposlovanje:dontknow: