Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Konoplja kot zdrava hrana?

Valerija
28.04.2006, 18:23
Pozdravljeni. Na spletu sem zasledila slovensko trgovino z izdelki izključno iz konoplje. Imajo vse tekstil, kozmetiko in hrano. Za tekstil sem že slišala da je kvaliteten, kozmetika pa super za kožo, ampak nisem pa vedela da je hrana iz konoplje tolk zdrava za ljudi. Vedela sem da konopljina semena uporabljajo za hranjenje ptičev. Zanima me če kdo ve ali je res tako zdravo kot pišejo in če je zakaj se to nikjer drugje ne piše, pove???

ozayrus
28.04.2006, 19:59
Mislim, da je tolk obdelana, da je skoraj brez učinkov, vsaj tista, ki je za hrani namenjena.

Katrin
28.04.2006, 20:45
Konoplino olje ima veliko Omega 6 in 9 maščob.

Hariman
28.04.2006, 21:01
HALO POGLEJ SI TO PA TI BO VSE JASNO !!!!!

http://www.harmonija-narave.com

bobi
28.04.2006, 21:24
A si živčen?

Premalo konoplje zaužije :slizi:

Hariman
30.04.2006, 09:54
zakaj bi bil živčen? alo?:D

sJavorshek
30.04.2006, 11:34
Konoplja je zelo sproščujoča in blagodejno vpliva na stresne situacije....ko je stvar na zalogi, drugače deluje ravno obratno. :veryevil: :D :veryevil:

silence
30.04.2006, 15:16
Konoplja je ful uporabna:approve: ...še v gradbeništvu!:D. Glede trpežnosti pa:....''jeans'' iz konoplje, je neprimerljivo bolj trpežen kot sam jeans! :approve: Samo na štrike se spominete ;) :D
O izdelkih za kozmetiko ...pa pojma nimam, ker sem samo eno kremo enkrat kupila ...je bla kar OK no :shy:

korenje
30.04.2006, 16:44
Konoplja je ful uporabna:approve: ...še v gradbeništvu!:D. Glede trpežnosti pa:....''jeans'' iz konoplje, je neprimerljivo bolj trpežen kot sam jeans! :approve: Samo na štrike se spominete ;) :D
O izdelkih za kozmetiko ...pa pojma nimam, ker sem samo eno kremo enkrat kupila ...je bla kar OK no :shy:

ja jeansi iz konoplje so ful uporabni a ne. pol ko jih ponucas, jeans sam lepo pokadis pa je? :rolling:

bobi
30.04.2006, 17:57
yea man, lets smoke some pants

A zato so kavboji tko dobre vole zmerj

Kaj si bili šele veseli tisti kavbojci ki so bli prjatli z indijanci in spoznali maskalin ;)

ozayrus
01.05.2006, 10:20
Kaj si bili šele veseli tisti kavbojci ki so bli prjatli z indijanci in spoznali maskalin ;)

meskalin je bil namenjen "za duhovne " namene;), a je znano, da so ga v tistem času tut belci kaj ponucal, al so ble to sam redke izjeme pa se je šele kasneje razširu?

buba
01.05.2006, 13:23
dejte, da vas ne bo prevec zanesl na domacico al pa skuno, dolocit, da gre za navadno konoplo -- vsebuje cca 20x manj THC-ja, kot Indijka....;)

bobi
02.05.2006, 19:57
meskalin je bil namenjen "za duhovne " namene;), a je znano, da so ga v tistem času tut belci kaj ponucal, al so ble to sam redke izjeme pa se je šele kasneje razširu?

Zelo redke izjeme in tudi danes se verjetno uporablja kakšna soft varianta ;)

buba
02.05.2006, 20:23
meskalin je bil namenjen "za duhovne " namene;), a je znano, da so ga v tistem času tut belci kaj ponucal, al so ble to sam redke izjeme pa se je šele kasneje razširu?Sartre, se je ves prestrašen odvrnil od pejotla -- v vsakem primeru, pa moraš nujno imeti "paznika" -- :approve:

Ana Borut
03.05.2006, 06:18
morda bol kot dodatek hrani...piškotki , kise pečejo v pečici so dobri, še boljši pa so narejeni kot rumove kroglice ,pač kolikor ti domišlija dopušča...drugač jo pa v kozmetiki kar pridno uporabljajo..

freya
03.05.2006, 08:56
dejte se držat konoplje, o kaktusih drugič - in sicer je govora o Cannabis sativa, domači ali industrijski konoplji.
;)

semena imajo podobno kot lanena semena veliko v maščobi topnih vitaminov, maščobnih kislin omega 3 in omega 6, beljakovin...in kalorij
kakšne pa je okus, pa ne vem
:shy:

mrjerry
03.05.2006, 09:02
Vse zlobneze v tej temi moram razocarat, da produkti, ki se prodajajo pod blagovno znamko Extravaganja (najbrz je odpiralka teme imela v mislih to znamko) niti najmanj ne butajo.

freya
03.05.2006, 10:08
Vse zlobneze v tej temi moram razocarat, da produkti, ki se prodajajo pod blagovno znamko Extravaganja (najbrz je odpiralka teme imela v mislih to znamko) niti najmanj ne butajo.

http://www.harmonija-narave.com

mrjerry
03.05.2006, 10:14
LOL

To je pa neki novega. Me pa veseli, da gre koncno enkrat za slovenski produkt.

Sej res, extravaganja ma samo kozmetiko...

sadie_007
03.05.2006, 10:33
Konoplino olje ima veliko Omega 6 in 9 maščob.

a to je prov olje za šnicle gor spečt? al pa za solato? :shy:

mrjerry
03.05.2006, 11:54
Probej.
Itak ga ni cez triple extra virgin olivca :approve:

Nikka06
03.05.2006, 12:13
Pred nekaj leti sm bla na obisku nekje na severu (mislim da je Latvija...) in smo jedel konopljino maslo. Kar zanimivo.

freya
03.05.2006, 13:53
a to je prov olje za šnicle gor spečt? al pa za solato? :shy:

olje, moka, musli...
po napisanih receptih sodeč je uporabno za vse, ampak glede na ceno ga ne bi uporabljala za vse

jerry, slovenska je le spletna trgovina, izdelki so iz nemčije

mrjerry
03.05.2006, 14:01
Razocaran sem.

Se konoplje nismo sposobni sami rihtat :(

Hariman
04.05.2006, 11:50
MRJERRY!!
Vidim, da ti je že Fraya napisal/a, da gre za nekaj drugega kot Extravaganjo, tj. Harmonija narave, ki je zastopnik največjega proizvajalca konopljinih proizvodov v Evropi (vsaj tak piše na njihovi strani). Da pa pri nas nismo sposobni kaj tako enostavnega zrihtat, pa je treba malo našo ljubo vlado povprašat, do katere še verjetno informacije z zdravo hrano niso prišle. Če pa prisegaš na olivno olje, ti priporočam, da si pogledaš analize različnih olj, pa se sam prepričaj katero je brez dvoma boljše, na strani od Harmonija narave (gumb Ali veste, Tabela 2 + graf).

SADIE_007!!
Konopljino olje NI namenjeno za cvrenje, je jedilno olje, ki pa ga ne priporočajo segrevati nad 180°C, zaradi tega, da ohrani vse dobre sestavine. Lahko ga uporabljamo za solate, pijemo (kot dodatek prehrani), celo mazilimo na problematično kožo. Ker je tega preveč si lahko sam/a prebereš.

lp

HeniMan
17.05.2006, 19:40
No nisem ravno prebral vse za anzaj, ampaks e mi zdi da tuki je par faktov narobnih.

Kot prvo noben izdelek ni iz konoplje, temveč je iz industriske konoplje.

kot drugo produkte iz industrike ni dobro segreti and 150 stopin Celzija, ker potem se vse bogate omega 6 in 9 uničijo

lp

HeniMan