Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Outsourcing - da ali ne

cactus
30.04.2006, 16:45
est osebno mislim, da je za ekonomijo pogubno.
Začne se z ostalimi vejami gospodarstva in na koncu se konča pri hrani.

Prav zanimiva slika se kaže pri nas v USA. Vse živo se že outsorsa, tudi risanje (!) načrtov. Za nataliteto skrbijo meksiji. Skoraj nič več se ne more nardit doma.

In mi smo v zadnjem stadiju. Skoraj. Raziskave kažejo, da bo USA najpozneje v petih letih postala - neto uvoznik hrane. Jap. Žalostno.

Pa smo malo guglali in našli tole.

Pokritje uvoza z izvozom je bilo leta 2002 11,2, leta 2006 je samo še 0,63. In februar je še slabši.
Sevede se pozna letni čas, vendar je podatek za lansko leto sila neugoden - 0,9.

Ja, štihovje in zahodni japiji pelejo celotno zahodno civilizacijo v naročje - vzhoda. V naročje ldi, katerim se še dá delat.

osat

cactus
30.04.2006, 17:28
"....bo treba "nekoliko privit" socialne vzvode, ki visijo kot pijavke na gospodarstvu!" je cist po komunajzarsko nasel krivca stric nimdek.

osat pa bo vljudno poprosu gspuda d mu pove, kateri socialni transferji??? A se teb blede? Sociala in USA?
Kjer je 29% ldi brez zdravstvenga zavarovanja, da je je 49% zaposlenih brez zdravstvenga zavarovanja....

Dej bl natancn povej, kaj milsis.

osat

cactus
30.04.2006, 17:50
Koliksne davke imamo v USA?
Jest sm lani placou 10.8. Kolk pa ti?

buba
30.04.2006, 17:51
Hočem povedat, da je treba SkupnoSkledarstvo skenslat na minimum. Tudi v Ameriki imajo našponane davke (sicer ne tko kot v našem neo-paleo-komunizmu, pa vendarle). Zmanjšat apetite države, na absolutni možni minimum!:evil:jzs, jzs -- zmanjsat apetite drzave na minimum -- ob stalnem napadanju osi zla --:rolling: - se dobr, da je smeh pol zdravja...:nonono: :veryevil:

kow
30.04.2006, 18:09
"....bo treba "nekoliko privit" socialne vzvode, ki visijo kot pijavke na gospodarstvu!" je cist po komunajzarsko nasel krivca stric nimdek.

osat pa bo vljudno poprosu gspuda d mu pove, kateri socialni transferji??? A se teb blede? Sociala in USA?
Kjer je 29% ldi brez zdravstvenga zavarovanja, da je je 49% zaposlenih brez zdravstvenga zavarovanja....

Dej bl natancn povej, kaj milsis.

osat

Od kod ti podatek da je 49 procentov zaposlenih brez zdravstvenega zavarovanja?

kow
30.04.2006, 18:14
est osebno mislim, da je za ekonomijo pogubno.
Začne se z ostalimi vejami gospodarstva in na koncu se konča pri hrani.

Prav zanimiva slika se kaže pri nas v USA. Vse živo se že outsorsa, tudi risanje (!) načrtov. Za nataliteto skrbijo meksiji. Skoraj nič več se ne more nardit doma.

In mi smo v zadnjem stadiju. Skoraj. Raziskave kažejo, da bo USA najpozneje v petih letih postala - neto uvoznik hrane. Jap. Žalostno.

Pa smo malo guglali in našli tole.

Pokritje uvoza z izvozom je bilo leta 2002 11,2, leta 2006 je samo še 0,63. In februar je še slabši.
Sevede se pozna letni čas, vendar je podatek za lansko leto sila neugoden - 0,9.

Ja, štihovje in zahodni japiji pelejo celotno zahodno civilizacijo v naročje - vzhoda. V naročje ldi, katerim se še dá delat.

osat

Za vsako "izgubljeno" delovno mesto v ZDA zaradi "outsourcinga" dobi delovno mesto pač nek indijec. Ne vidim nobenega problema. Od kod pa takšni predsodki do vzhoda? Poglej mlade Japonce, pa Korejce kako različni so od svojih staršev. Precej manj so zagamani.

cactus
30.04.2006, 18:14

Objavljeno par dni nazaj.
Moram domov prit, d bom najdu link....
In tventifrst sencuri tale predel Phoenixa ne pozan haj spidddd...

cactus
30.04.2006, 18:22
Za vsako "izgubljeno" delovno mesto v ZDA zaradi "outsourcinga" dobi delovno mesto pač nek indijec. Ne vidim nobenega problema. Od kod pa takšni predsodki do vzhoda? Poglej mlade Japonce, pa Korejce kako različni so od svojih staršev. Precej manj so zagamani.

Kaj nis ti mal cudn? Kaj pa davki? Pa domaca delovna mesta? Pa domaca zaposlenost? Pa zaradi tega posledicno zmanjsevanje vrednosti dela?

In to je slej ko prej treba placat....

In Anglezi so delal raziskave in dokazal, da je sparanja sam 15% in ne 60% kot so trdil do sedaj. Objavljeno v Guardianu.

Jest nimam predsodkov pred drugimi delovnimi ljudmi, sam ko zacnes izvazat delo in uvazat produkte, moras slej ko prej placat dodano vrednost.
In zato, ker delo v Motoroli namesto Americana naredidi Indijec, je American izgubil delo. In yeba je ta, da se nova delovna mesta ne ustvarjajo tolk hitr, kot se izgubljajo.
Poglej Silicon Valley in Bangelor....

Dejansko je stevilo produktivnih delovnih mest v USA v upadanju in se je celotni status qou vzdrzeval z Real Estate.

Sedaj pa se dokaze, da nimam prav.
Bitte.

cactus
30.04.2006, 18:26
"Pametnjakovič verjetno misli, da si 49% folka plačuje to v lastni režiji. Nekako se mu ne da utupit (pa ni edini ), da država ni vsezveličavna." poizkusa bt sarkasticn Nimdedk.

osat pa bo reku takole:

jest mam group policy in placujem na mesec za tri clane 407$. Tolk da ves.
Pol se pa pametnga nared in zacn mislt, zakaj 49% zaposlenih nima zdravstvenega zavarovanja.

Prjatu v Intelu placuje, vsaj zdi se mi da za dva, $70. Vids, to dela gropu policy. Tam jih je 18K, nas je 32.

Dej, butn z glavco v zid, da bos bol rdece vidu. Sej kej drucga ti tko al tko ne gre.

kow
30.04.2006, 18:28
ti očitno nosiš miselnost mojih tastarih, ki še vedno živijo še v socializmu in kjer je največja vrednota fizički rad ljudi v industriji. Američani so že zdavnaj pogruntal, da to lahko počnejo tudi v tretjerazrednih državah in raje počnejo kaj pametnejšega.

Aja, poglej si RAST industrijske produkcije ZDA v zadnjem desetletlju, navkljub upadanju števila zaposlenih v industriji. Vse to na račun povečane produktivnosti, kar je druga beseda za tehnološki napredek.

kow
30.04.2006, 18:33

Kaj nis ti mal cudn? Kaj pa davki? Pa domaca delovna mesta? Pa domaca zaposlenost? Pa zaradi tega posledicno zmanjsevanje vrednosti dela?

In to je slej ko prej treba placat....

In Anglezi so delal raziskave in dokazal, da je sparanja sam 15% in ne 60% kot so trdil do sedaj. Objavljeno v Guardianu.

Jest nimam predsodkov pred drugimi delovnimi ljudmi, sam ko zacnes izvazat delo in uvazat produkte, moras slej ko prej placat dodano vrednost.
In zato, ker delo v Motoroli namesto Americana naredidi Indijec, je American izgubil delo. In yeba je ta, da se nova delovna mesta ne ustvarjajo tolk hitr, kot se izgubljajo.
Poglej Silicon Valley in Bangelor....

Dejansko je stevilo produktivnih delovnih mest v USA v upadanju in se je celotni status qou vzdrzeval z Real Estate.

Sedaj pa se dokaze, da nimam prav.
Bitte.

Vidš, glavni problem je v tem, da je trenutno na Zemlji circa 2-3 milijarde brezposelnih. In dokler jih bo toliko, se bo zniževala cena dela. Preprosta ekonomija.

buba
30.04.2006, 18:33
ti očitno nosiš miselnost mojih tastarih, ki še vedno živijo še v socializmu in kjer je največja vrednota fizički rad ljudi v industriji. Američani so že zdavnaj pogruntal, da to lahko počnejo tudi v tretjerazrednih državah in raje počnejo kaj pametnejšega.

Aja, poglej si RAST industrijske produkcije ZDA v zadnjem desetletlju, navkljub upadanju števila zaposlenih v industriji. Vse to na račun povečane produktivnosti, kar je druga beseda za tehnološki napredek.a ti to iz prakse al iz teorije...:veryevil:

kow
30.04.2006, 18:37
iz teorije:)

buba
30.04.2006, 18:47
iz teorije:)no vidis - jaz pa za cactusa pac vem , da po navadi govori iz prakse , ki si jo rad podpre s teorijo -- in nikol, kar ga poznam ( in to je ze kar nekaj casa ) ne trobezlja, samo zato, da trobezlja...;)

kow
30.04.2006, 18:56
jaz ne trobezljam. Samo pravim, da je prednosti globalizacije dosti več kot slabosti. Tudi, če standard delavcu v razvitem svetu pade, jo še vedno zagovarjam.

buba
30.04.2006, 19:03
Tudi iz prakse - ZDA bo letos imela kar krepko čez 5% rast.
Daleč največ med razvitimi državami!:2thumbs:drzi --:2thumbs: -- vendar bo pa vseeno treba malo pogledat v strukturo, nalozbe in rezerve ob tem -- nimda ne bit slampast...;)

buba
30.04.2006, 19:05
Jah, zato pa buče prodaja.:dontknow:a res -- no pol pa ti men razloz -- k si tolk brihten :veryevil: -zakaj je bla pred pol leta unca zlata 460 $ -- po pol leta - dones je pa 640$....

buba
30.04.2006, 19:09
jaz ne trobezljam. Samo pravim, da je prednosti globalizacije dosti več kot slabosti. Tudi, če standard delavcu v razvitem svetu pade, jo še vedno zagovarjam.o neminovnem ( globalizaciji ) se tko ni kaj za pogovarjat -- to je enostavna taksnost -- bos pa videl in to kmalu, kako se najbolj free market zacne zapirat...:veryevil:

buba
30.04.2006, 19:11
Ponudba in povpraševanje. To je vse, kar velja!:approve:nimda -- sedi 1 -- :clown:

buba
30.04.2006, 19:12
O tem bodo seveda odločali lastniki kapitala.:hammer:o cem nimda - o cem ...:clown:

buba
30.04.2006, 19:19
Tole bo pa en cvek iz "Napovedovanja prihodnosti s temelji Marksizma".:clown: :veryevil:eh kako je nekim optimisticnim naivcem lepo v zivljenju -- pa da se ne ponavljam -- krohot se raka pozdravi...:veryevil:

buba
30.04.2006, 19:26
Taki, kot ste vi, tovariš, že 2000 let napovedujete konec sveta.:approve: Iz tega razloga, ali pa onega. Moram vam pa priznat stabilnost - vedno trdite, da bo "vsak cajt konec Sveta". Sam razlogi, "zakaj bo lih zdej konec sveta", se skoz neki spreminjajo.:clown:no vidim- da spet deluješ na "alter-ego" -- lep večer ob neargumentiranem paberkovanju še naprej...:clown:

mungo
30.04.2006, 19:35
:O A res? Jaz sem pa mislil da so Američani že zdavnaj prodali Unocal najvišjemu ponudniku, prepustili svoja pristanišča firmi iz Dubaja, zgladili spore glede lesne industrije s Kanado. :clown:

Kje ti živiš buba? :rolling:

o neminovnem ( globalizaciji ) se tko ni kaj za pogovarjat -- to je enostavna taksnost -- bos pa videl in to kmalu, kako se najbolj free market zacne zapirat...:veryevil:

buba
30.04.2006, 19:41
:O A res? Jaz sem pa mislil da so Američani že zdavnaj prodali Unocal najvišjemu ponudniku, prepustili svoja pristanišča firmi iz Dubaja, zgladili spore glede lesne industrije s Kanado. :clown:

Kje ti živiš buba? :rolling:sej sem res mal za casom -- :approve: -- kaj cmo -- :rolling:

buba
30.04.2006, 19:56
ZDA so v vojni, to počnejo za varnost svojih državljanov!:hammer:
Sam poglejte recimo svojo drago komunistično SFRJ, kaj je počela v vojni - pobijala je lastne državljane, za varnost revolucije in Partije.:clown: Torej bi bilo primerno, da se je tiho - dvoličnost ni bila nikoli čislana vrlina.:blush:to pa sploh ni res -- to je samo imperialisticna antirevolucionarna propaganda...:clown:

cactus
30.04.2006, 20:00
"A res? Jaz sem pa mislil da so Američani že zdavnaj prodali Unocal najvišjemu ponudniku, prepustili svoja pristanišča firmi iz Dubaja, zgladili spore glede lesne industrije s Kanado," vehementno pristavi mungo.

osat pa sprasuje:
katera pristanisca? Ce govoris o tazadni piydariji, to so skenslal. Sm takrat glih na letalisc v Detroitu visu pa sem mou cajt poslusat. Tega je muca papala, sam Bus in Co. Ltd so bli za. Pol je pa tista firma se neke druge posle dala drgam, ker teh Ports niso dobil. Tle je bil cist daj-dam. Vi nam ta posu, mi vam drucga...

Enron se je tut v Rusiji zgodu.
Pa HP tut.
Pa GM tut....

Kar se pa soft lumber tice, ja, tale sporazum pomen konc NAFTA. A si brau komentar v Toronto Star?
In verjetn tut CAFTA. No hajd, ta se se zacel ni....

osat

kow
30.04.2006, 20:06
o neminovnem ( globalizaciji ) se tko ni kaj za pogovarjat -- to je enostavna taksnost -- bos pa videl in to kmalu, kako se najbolj free market zacne zapirat...:veryevil:

precej možno. in temu bom nasprotoval.

kow
30.04.2006, 20:08

Kje ti živiš buba? :rolling:

tudi američani niso brez grehov:veryevil:

mungo
30.04.2006, 20:36
:O Jaz sem pa od nekoga slišal da je treba državo skenslat na najmanjši absolutni možni minimum. :clown:

Ko smo v vojni ali gospodarski krizi pa torej vsi iz anarho-kapizalizma prešaltamo na Keynesa, ali kako? :hammer: :rolling:

ZDA so v vojni, to počnejo za varnost svojih državljanov!:hammer:
Sam poglejte recimo svojo drago komunistično SFRJ, kaj je počela v vojni - pobijala je lastne državljane, za varnost revolucije in Partije.:clown: Torej bi bilo primerno, da se je tiho - dvoličnost ni bila nikoli čislana vrlina.:blush:

buba
30.04.2006, 20:47
Globina tvojih argumentov najmanj trancendira pojem "širine".:clown:bog ne daj -- je cista enodimenzionalna struna...:veryevil: :rolling:

buba
30.04.2006, 20:54
Samo da se štekamo.:evil::veryevil: :approve: :veryevil:

mungo
30.04.2006, 21:06
Potem pa ne širi krive vere. :veryevil:

Jaz nisem nikoli bil Keynesianec.:approve: Pojma nimaš, tovariš.:clown:

mungo
30.04.2006, 21:16
Potem pa prosim pusti ponudbi da funkcionira po tržnih načelih, ne pa se zgovarjat na obrambo države. :clown: :rolling:

Sej jo ne - jaz nisem bil nikoli pristaš porabe.;)

cactus
01.05.2006, 05:33
kow, dolgujem ti razlago:

Zadeva je takale: od nezavarovanih ljudi je 49 odstotkov zaposlenih.
Torej nisem napisal prav.

Malo podrobnejša razlaga pa je takale:

odstotek američanov v dohodkovnem razredu med 20K in 40K se je izredno dvignil v škodo zavarovancev. Medtem, ko je je leta 2001 bil odstotek 28, je v letu 2005 že 41.
Najbolje bo, da sam prebereš razlago. Če boš imel težave, se bom potrudil in ti prevedel.

According to the study, the percentage of Americans with incomes ranging from $20,000 and $40,000 who went without health insurance for at least a part of the year rose from 28 percent in 2001 to 41 percent last year. About 82 percent of those reporting lack of insurance had been uninsured for at least a year.

"The jump in uninsured among those with modest incomes is alarming, particularly at a time when our economy has been improving," says Commonwealth Fund president Karen Davis, who co-authored the study. "If we don't act soon to expand coverage to the uninsured, the health of the U.S. population, the productivity of our workforce, and our economy are at risk."

Among the key findings in the report:

* 21 percent of adults, insured and uninsured alike, are currently paying off medical debts over time
* 34 percent have either had previous problems with medical debt or were paying off medical debt last year
* 62 percent of adults with medical debt had insurance at the time they incurred the debt
* 59 percent of adults with chronic health problems who went without health insurance for a portion of last year reported going without needed medications or skipping doses
* 35 percent of uninsured adults with chronic health problems sought care in an emergency room or were hospitalized, compared to just 16 percent of those with chronic conditions who had insurance
* Preventative health screenings were lower in adults without health care coverage: 18 percent of those aged 50 to 64 were screened for colon cancer (vs. 56 percent among the insured), 48 percent of women ages 50 to 64 had a mammogram (vs. 75 percent among the insured), and 35 percent had a dental exam (vs. 70 percent among the insured)
* 59 percent of uninsured adults reported not having a regular doctor, compared to just 14 percent of those with insurance
* 60 percent of the uninsured reported problems in getting needed medical care

Tolk o tem.

Je pa zanimivo, da se nisi obregnil v podatek o pokrivanju uvoz-izvoz prehrane. In outsorsing kot tak.

cactus
01.05.2006, 05:41
"Taki, kot ste vi, tovariš, že 2000 let napovedujete konec sveta. Iz tega razloga, ali pa onega. Moram vam pa priznat stabilnost - vedno trdite, da bo "vsak cajt konec Sveta". Sam razlogi, "zakaj bo lih zdej konec sveta", se skoz neki spreminjajo." hoče bit pametn tardeč nimdek.
(fak, hau meni ekizejšns!)

osat pa ti bo povedu takole:
sploh ni več važno, kaj vi tardeč čefljate, dejstvo je, da so tudi v zadnjih tisočletjih imperiji propadal. Ne svet. IMPERIJI.
Sej ločš ta dva pojma - zlom ekonomije in konec sveta, kenede.
Če pa ne, pa politkomisarja upraš.
Sej si biu zravn, a se ne spomnš, kako ste Riim sesul???

Nihče ne napoveduje konec sveta, tut če bo kdo vrgel kakšno nukico. In mimgrede obstaja možnost, da ne bodo komunisti, bodo pa komunajzarji tvojga kova.

Vse kar trdim je, da se zlom, kot je bil zlom borze leta 1929 čist simpl lahko popnovi. In je zelo blizu, verjem.
Ja, res se vid, da so Kumrouc ukinl, pa da te ni več tam. Politkomisar Ivan ti pa še ni dal novih navodil, al kaj????

kow
01.05.2006, 10:33
zlom borze je seveda možen. vendar lahko domnevamo, da so se ekonomisti na napakah tudi kaj naučili. Tako, da zlom v obsegu 1929 verjetno ni možen. pa tudi hitreje bi se svet povlekel iz gospodarske krize, v to sem prepričan.