Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kupovanje novega avta

pokec
04.05.2006, 12:53
Živjo!

Kopujem novi avto in me zanima, katerega se najbolje splača vzeti, da ima majhno porabo in ni preveč drag. cena nekje do 3,5MSIT. NA seznamu imam novega Cliota. Zanimam me, če se ga splača kupiti in kakšna je cena rednega servisa. Koliko stanejo kej gume za njega? Zanima me še to, kje se da najugodneje dobiti avtomobilski kredit?

Hvala

LP

Sharkica
04.05.2006, 13:01
Živjo!

Kopujem novi avto in me zanima, katerega se najbolje splača vzeti, da ima majhno porabo in ni preveč drag. cena nekje do 3,5MSIT. NA seznamu imam novega Cliota. Zanimam me, če se ga splača kupiti in kakšna je cena rednega servisa. Koliko stanejo kej gume za njega? Zanima me še to, kje se da najugodneje dobiti avtomobilski kredit?

Hvala

LP

V bistvu bi rad, da namesto tebe pregledamo avtomobilski trg, naredimo informativne izračune in pokukamo k vulkanizerjem? Svašta. To je isto kot bi rekel: lačen sem, kaj se mi najbolj splača pojesti, da bom sit, v tošlu mam jurjapetstotrideset, koliko stane meni če zraven naročim še deciđusadecivode?

Avtomobilov se pa res ne kupuje tkole ...:nonono:

ARMEDhodzic
04.05.2006, 13:11
Živjo!

Hvala

LP

Za 3,5 mio lahko dobiš že poštenega cliota - predvsem ne pozabi omenit popustov. Za cene servisov se obrni na servis prodajalca. Gume stanejo od kakšnih 12 jurjev do kakšnih 25. Kredit pa ... SKB, Abanka, NLB, NKBM, BaCa, RKB..... večina bank ima izračune tudi na spletu.

:evil:

GiGi
04.05.2006, 13:25
Glede na količni denarja bi jaz vzel vse prej kot Cliota saj je premali glede na ceno in opremo. Poglej malo okoli po konkurenci. Za 3.5MIO že dobiš swašta. V Rangu 3.5MIO si lahko privoščiš avtomobile 2 razredov. Torej Clio, Punto, Getz, Polo Novi Rio, pa do eno številko večjih, za ta denar imaš kup že srednje velikih korejcev Elantra, Cerato in pa kake vstopne modele Mazd 3 ipd.

ČE misliš dat tak denar se ti splača pregledat vso možno izbiro. Preveč filozofirat pa z servisi ne, poglej samo kakšna je cena delovne ure ker deli so pri večini skoraj enaki. Je pa razlika med šraufanjem v močvirju in na provici tudi do 50% v korist province.

Avtomobilski krediti pri SKB so preverjeno nesramno poceni proti ostalim, vsaj pred dobrim letom so bili.

avalanche
04.05.2006, 13:43
Tako je. Na tvojem mestu bi kupil vse prej kot Clia. Za ta denar dobiš že Grande Punta, Stila, Focusa, Almero, Astro, 307, Ibizo, Octavio, Corollo pa še kaj bi se našlo. Sicer bi s tem denarjem kupil raje rabljen avto, saj dobiš že zelo solidne Audije A4 in A6, BMW-je serije 3 in 5, Vectre...

Gume stanejo kolikor hočeš. Če si klasičen Slovenček s Cliom, bodo verjetno že Matadorke za 15 jurjev dobre, lahko pa si kupiš kvalitetne Dunlop in podobne za 30 jurjev. Odločitev je pač tvoja.

spaceruner
04.05.2006, 16:28
...ma kakšen clio, kje si to najdu???:dontknow:

UrbyBiser
04.05.2006, 16:29
Odvisno za kaj rabiš avto! Mlada družina ki rabi dober prostoren avto z dobro opremo za relativno malo denarja, ni boljšega kot nissan Note! Zelo dobri bencinski motorji in avto je v bistvu že preverjeno zanesljiv (je sicer nov v evropi, vendar je samo nadgradnja avtomobila ki se v aziji prodaja že dobro leto)!

GiGi
04.05.2006, 19:47
Za 3.5MIO bi jaz za družino okoli vozit definitivno kupil tole:

http://avtokatalog.siol.net/avtokatalog/katalog/mitsubishi/lancer_karavan/lancerSW-1e.jpg

-je prostoren
-razumna poraba(7l kombinirano) preverjeno
-povsem zadovoljiv motor
-dobra oprema
-odlična izdelava
-na vseh testih ocenjen kot avto z najboljšim podvozjem v razredu

ksimon
04.05.2006, 20:41
Novega avta pa se res danes ne splača kupit, ker drastično izgubljajo na ceni (da ne govorimo o korejcih).
Za 3,5 mio dobiš kar soliden avto, malo preglej na www.avto.net

GiGi
04.05.2006, 20:46
Novega avta pa se res danes ne splača kupit, ker drastično izgubljajo na ceni (da ne govorimo o korejcih).

-Avto se kupuje zato da se ga vozi ne zato da se ga proda:nonono: Za 3.5MIO dobiš velik in zanesljiv nov avto kot sem napisal zgoraj.

-ne vem zakaj bi moral kupit nekdo zaradi teh razlogov rabljen avto ki ga je nekdo kupil novega zato da ga je fražje prodal(iam na sumu da boste rekli naj kupi avto ala passat....)

-rabljeni avti so vedno maček v žaklju. Pri novem avtu pa imaš pri večini 3 leta garancije in razne brezplačne asistence kar ti garantira da boš za svoj denar 3 leta relativno brez skrbi. Če za ta isti denar kupiš rabljenega ki je bil nov 7MIO pa ne samo da nimaš garancije ampak tudi vzdrževanje takih vozil je dosti dražje kot je vzdrževanje vozil ki že v osnovi stanejo pol manj.

-pa ko smo pri padanju cen. Najbolj izgubljajo vsi novi poleg korejcev pa so še boljši po izgubi fiati. Preveri malo avto.net pa poglej iste letnike velikostne razrede in motorje pa približno ceno novih.

spaceruner
04.05.2006, 20:48
kakor za koga...vendar mam raje novega z nekajletno garancijo, sploh, ker ga vozim tja do 5 let.
hvala za rabljenega, z zlaganim poreklom, nerednimi servisi pa tud če je zveneča znamka...

ksimon
04.05.2006, 20:58
To je sam moje mnenje, jaz nebi nikol kupoval novga avta, ker dobiš 2-3 leta starega, za pol manj gnarja kot pa je nov. Glede servisov pa o poreklih avta, pa se najprej pozanimaš, če ima redne servise (servisna knjiga, poreklo, homologacija, itn).

Kupujem že rabljene avte več let in sem bil z vsakim zadovoljen, sam morš met nekoga, ki se spozna v avte glede stanja.

GiGi
04.05.2006, 21:50
To je sam moje mnenje, jaz nebi nikol kupoval novga avta, ker dobiš 2-3 leta starega, za pol manj gnarja kot pa je nov. Glede servisov pa o poreklih avta, pa se najprej pozanimaš, če ima redne servise (servisna knjiga, poreklo, homologacija, itn).

Kupujem že rabljene avte več let in sem bil z vsakim zadovoljen, sam morš met nekoga, ki se spozna v avte glede stanja.

Zadovoljen je zelo relativen pojem. Pa glede na moje izkušnje si imel veliko sreče.

Kupit rabljen avto od soseda ko veš za vsako prasko je nekaj drugega kot vsi tisti pasati ko so jih v nemčiji za 6MIO kupili vozili stari ati 3 leta in prevozili v tem času 40.000km in ga potem tako radodarno prodali v državo tretjega sveta za pol cene...

Dej mi povej kje naj povprečen uporabnik preveri poreklo? Na uradnih servisih ga lahko sicer priklopijo na tester ampak če ti povem(lahko garantiram) da se vsi prodajalci rabljenih avtomobilov poznajo z pooblaščenimi serviserji na svojih terenih...

S preprodajo rabljenih avtomobilov se še vedno največ zaluži in govorit da je to neka človekuljubna dejavnost se globoko motite.

trance0
14.05.2006, 13:03
Če imaš dovolj denarja na voljo, 3.5 mio sit je zame že precej denarja za nakup avta, potem je bolje kupit nov avto. Če se misliš z njim vozit do 5 let pa sploh, ker imaš ponavadi prva 3 leta mir zaradi garancije, če kaj crkne, pri rabljenem pa nikoli ne veš kaj je prejšnji lastnik počel z avtom in skoraj praviloma se pri nakupu nategneš, ker je preveč nategovalcev okoli, da bi bila možnost mala.