Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : bolečina v želodcu

Cifra
05.05.2006, 09:20
Če na tešče pojem jabolko, včasih tudi par urc po hrani, me obvezno začne ščipat v želodcu. Podobne probleme mam tudi pri pomarančah. Zjutraj pijem kavo na tešče že kar slabih 10 let... je morda to vzrok?

Freya? kdorkoli drug? :)

Cifra
05.05.2006, 09:21
Ne vem, kako naj se navadim pit kavo po hrani, ker mi takrat enostavno ne paše več... pa tudi tako zgodaj zjutraj še ne morem jest :dead:

mrjerry
05.05.2006, 09:23
Probej enkrat pojesti jabolko, nato pa spij kozarec vode, v kateri raztopis slabe pol zlicke pecilnega praska.

Ce te zelodec ne bo bolel (ali vsaj manj), potem je to zaradi kisline - v tem primeru pac ne jej jabolk na prazen zelodec.

Sacha
05.05.2006, 09:27
Jabolko je tudi meni težko za želodec, morda premalo prežvečim ali pa je kislina jabolčna tista ki mi ne odgovarja.

Cifra, če te to matra kratek čas poskusi kaj drugega če pa se ti to dogaja že dalj časa pa pojdi na pregled.

Cifra
05.05.2006, 09:29
V bistvu me to matra zdaj kake pol leta. Je pa možno, da je zarad kisline.
Bom poskusla s pecilnim :)

mrjerry
05.05.2006, 09:30
Men tud kava pase na prazen zelodec bolj kot na polnega... Jem pa ze kar lep cas za zajtrk po dve jabolki, pa morm rect, da nimam nikakrsnih problemov. Tud v vodi razredcen kis sem parkrat spil, pa tud ni blo posledic.

Ampak jabolcna kislina nekatere dejansko precej moti. Zato pa probaj z majhno kolicino pecilnega praska, ki bo nevtraliziral kislino. Samo za bozjo voljo ne pretiravat, pa tudi nasploh odsvetujem bolj obsirno uporabo praska v ta namen - tolk, da diagnozo postavis.

Kleya
05.05.2006, 09:45
100% bi rekla, da je zarad kisline. Pa omenila si tut, da ti pomaranče ne pašejo. Sklepam, da je to to.

SPAM
05.05.2006, 10:14
kava na prazn želodc 10 let :nonono: ni dobr to preveč... poznam eno k to dela že en mal več kt 10 let pa zravn še ful kadi in je zdej pr svojih skor 40 letih na pol mrtva

spartan
05.05.2006, 10:35
Če na tešče pojem jabolko, včasih tudi par urc po hrani, me obvezno začne ščipat v želodcu. Podobne probleme mam tudi pri pomarančah. Zjutraj pijem kavo na tešče že kar slabih 10 let... je morda to vzrok?

Freya? kdorkoli drug? :)

saj ni čudnega; na prazen trebuh ješ surovo in piješ kavo.

Poskusi s prepečencem in metinim čajem;)

Cifra
05.05.2006, 10:48
Heh, eni pravijo, da kava ne škoduje, če je ne spiješ več kot 2 na dan, eni pravijo da je strup... jest mislim, da je kava kriva, da imam probleme s kislino, ker pijem belo kavo... 1,5 dcl kave + 1dcl mleka.... vsak dan

Sem razmišljala, da bi nehala pit kavo, samo kaj ko mi potem prebavo z***e... jest grem zjutraj po kavi na WC... če ne grem takrat, ne grem nikoli :D

ksimon
05.05.2006, 10:56
Na tešče ni ravno fajn kavo pit. Brat je tudi prvo kava, pol zajtrk, pa je fasal čir na želodcu. Jabolko pa povzroča kislino. Probi vzet rupurut al pa kaj podobnega za zbijanje kisline. Če pa še to ne bo pomagalo, pa probi jemat ULTOP, ki zavira izločanje kisline in zmanjšuje kislost želodčnega soka.

Čimprej si pozdravi želodec, ker če te ščipa pa boli, to pomeni potem prve znake za gastroskopijo, kar pa iz lastnih izkušenj ni nč kaj prijetno:nonono:

Lp!

spartan
05.05.2006, 10:57
Heh, eni pravijo, da kava ne škoduje, če je ne spiješ več kot 2 na dan, eni pravijo da je strup... jest mislim, da je kava kriva, da imam probleme s kislino, ker pijem belo kavo... 1,5 dcl kave + 1dcl mleka.... vsak dan

Sem razmišljala, da bi nehala pit kavo, samo kaj ko mi potem prebavo z***e... jest grem zjutraj po kavi na WC... če ne grem takrat, ne grem nikoli :D

....jaz pa mislim da ni samo kafe. Kombinacija kafeja in sadja (surovo) je katastrofa za želodec.

Pa probej na Donat Mg prešaltat če se bojiš da bi se ti presnova upočasnila;)

spartan
05.05.2006, 10:59
Na tešče ni ravno fajn kavo pit. Brat je tudi prvo kava, pol zajtrk, pa je fasal čir na želodcu. Jabolko pa povzroča kislino. Probi vzet rupurut al pa kaj podobnega za zbijanje kisline. Če pa še to ne bo pomagalo, pa probi jemat ULTOP, ki zavira izločanje kisline in zmanjšuje kislost želodčnega soka.

Čimprej si pozdravi želodec, ker če te ščipa pa boli, to pomeni potem prve znake za gastroskopijo, kar pa iz lastnih izkušenj ni nč kaj prijetno:nonono:

Lp!

ma pusti tablete; bolje preventiva kot kurativa.

ksimon
05.05.2006, 11:10
Dobro, jaz sem sam dal primer s katerim si najprej pozdraviš želodec, pa tud če so tablete. Probal že vse načine zdravljenja, verjam mi, to je najboljši način.

Rupurut ti je najboljši za zbijanje kisline, kar pa Cifra definitno imaš, pa ni škodljiv za ostali organizem. S tem se ti metabolizem ne bo nč poslabšal.

Lp!

Kleya
05.05.2006, 11:19

Ja, pravjo, da kava z mlekom ni ravno posrečena kombinacija. :nonono:
Kaj pa, če bi probala zraven vsaj še kak piškot pojest? Da nebi bla tista kava tak bum za želodec.

Kar se pa prebave tiče ... Dej rajš zjutraj na tešče (prec ko vstaneš) 3 dcl tople vode spij. Pravjo, da ful pomaga.

pinky
05.05.2006, 11:39
kava na prazn želodc 10 let :nonono: ni dobr to preveč... poznam eno k to dela že en mal več kt 10 let pa zravn še ful kadi in je zdej pr svojih skor 40 letih na pol mrtvajaz to počnem že dobrih 20 let - in sem še zmer zlo živa :approve:

mrjerry
05.05.2006, 12:27
kava na prazn želodc 10 let :nonono: ni dobr to preveč... poznam eno k to dela že en mal več kt 10 let pa zravn še ful kadi in je zdej pr svojih skor 40 letih na pol mrtva

To ni od kave in cikov ampak vsesplosnega nacina zivljenja ;). Bejba najbrz 24 ur na dan zivi nikakvo.

freya
08.05.2006, 06:45
še ena z občutljivim želodcem :)

sama si ugotovila, kaj ti škoduje. kava draži želodčno sluznico, mleko sprva deluje kot antacid, med prebavo pa nastane še močnejša kislina, ki lahko stvar še poslabša. prav tako jabolka in agrumi s svojimi sadnimi kislinami povzročijo še dodatno izločanje želodčnih sokov, kar začutiš kot tiščanje, bolečine ali slabosti....in če se to ponavlja z dneva v dan, kasiraš kronični gastritis.
nekaj boš morala spremeniti, če že začneš s kavo, prihrani jabolko za kasneje in pred tem pojej nekaj nevtralnega (kruh, prepečenec..) ali spij skodelico ali dve blagega nesladkanega čaja (meni ustreza bebe čaj za otroke, verjetno obstajajo še boljši ), ki pomirja želodec.
pecilnega praška ti sploh ne bi upala svetovati!!!! ( ne vem odkor jerryju ta ideja, moj želodec ga ne bi prenesel) , včasih so za nevtralizacijo kisline uživali sodo bikarbono, sedaj dobiš rupurut, ultop, zeliščne kapljice, ampak to so samo za začasno gašenje požara.
poskusi se disciplinirat in spremenit navade, ker bodo težave vedno hujše, navade pa bolj zakoreninjene.
:)

freya
08.05.2006, 06:51

poskusi kavo za začetek nadomestit z donatom (zaradi pospeševanja prebave, ne užitka ob kofetkanju, se ve)
jemanje antacidov prebavo običajno še poslabša
p.s. vidim, da so ti to že napisali :rolling:

nattka
08.05.2006, 07:31

kavo na tešče pijem že 20 let ... pa še malo mleka zraven, kar sploh menda strup, pa sem še kako živahna pri svojih ** letih ...;)
je pa res da ne kadim ...

pa že leta jem zjutraj samo sadje ... je pa res da približno eno uro po kavi ... kavo okoli 7.00, hrane pa ne pred 8.00 ...

mrjerry
08.05.2006, 08:36
Cifra, a si se ziva? :shy:

freya
08.05.2006, 11:07
zdravemu želodcu ne škoduje skorajda nič, če imaš pa vsak malo vneto želodčno sluznico, pa čutiš vsak prekršek

Cifra
08.05.2006, 12:08
Cifra, a si se ziva? :shy:
Evo me :P :D

Hvala vsem za nasvete. Kava na prazen želodec mi v bistvu ne škoduje neposredno, zato te navade še ne bom spremenila. Tudi jabčkov ne jem ponavadi za zajtrk, to sem dala kot primer in sama sklepala, da sem si morda s kavo na tešče uničila želodec, da zdaj jabčkov ne morem več jest. Je pa zanimivo, da mi včasih jabčki škodujejo tudi na neprazen želodec. Ravno včeraj, kako urco po kosilu, sem pojedla eno jabolko, pa me je začelo špikat :nonono:
Skratka, se bom pač odpovedala jabčkom.

nattka
08.05.2006, 12:55
če maš tako občutljiv želodec, jej sadje eno uro pred kosilom ali pa najmanj 2 uri po kosilu kot samostojni obrok ...
meni to pomaga ...
jabolka mi pa včasih naredijo občutek slabosti, kot bi me sililo na bruhanje ... ne vedno, ampak ko se to zgodi, jih kak teden ne jem potem pa spet poskusim ...

ponga
08.05.2006, 18:32
tud jst sm se jabčkom odpovedala. ne zarad želodca, ampak zarad alergije.
pa sem vedno mislna, da so jabčki najbolj nedolžno sadje?! :dontknow: