Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nizek krvni pritisk

miss K.Ritika
05.05.2006, 20:50
Imam zelo velike probleme z njim, en je recimo ta, da zadremam po poti iz službe in sem bila parkrat že skoraj v jarku.Ne pomaga mi ne pitje kave, ne pitje raznih temu namenjenih čajčkov, ne telovadba, celo zdravila "Ditamin",ki so posebej za dvig pritiska ne.
Poznate še kakšno zdravilo?Pa prosim resno.

silence
05.05.2006, 21:09
KOfe je strup zate!!!! :nonono: :nonono: Ta ti ga nabije, pol pa spusti u nulo! :(

Mam tud jaz nizek pritisk...samo se tolažim s tem, da bolš ko visok :D :D Samo jaz nimam problemov :shy:

Škrlatka
05.05.2006, 21:48
uhhh, ja jaz imam pa previsok pritisk, in sploh ni prijetno ko se ti zavrti v galvi in na sred vsega vidiš samo temo in ko ti sredi izpita naenkrat začne iz nosa teči kri,,,,, enkrat mi je dohtroca rekla da se naj ne jezim preveč ne vstajam prehitr , da naj pojem neke tablete ki jih je predpisala, sam nič ni pomegalao.KAJ ŠE NAJ STORIM?

miss K.Ritika
05.05.2006, 21:55
uhhh, ja jaz imam pa previsok pritisk, in sploh ni prijetno ko se ti zavrti v galvi in na sred vsega vidiš samo temo in ko ti sredi izpita naenkrat začne iz nosa teči kri,,,,, enkrat mi je dohtroca rekla da se naj ne jezim preveč ne vstajam prehitr , da naj pojem neke tablete ki jih je predpisala, sam nič ni pomegalao.KAJ ŠE NAJ STORIM?
iz prehrane izloči sol, kavo,alkohol,ki dviguje pritisk, ne jej pekoče hrane, ne prenaprezaj se pri športu, kar se da bodi skulirana(se ne jezi)...če sem še kaj pozabila, bom pa dopisala

papa_roach
06.05.2006, 09:00
miss ......... pravi čaj pomaga

spela26
06.05.2006, 09:24
Imam zelo velike probleme z njim, en je recimo ta, da zadremam po poti iz službe in sem bila parkrat že skoraj v jarku.Ne pomaga mi ne pitje kave, ne pitje raznih temu namenjenih čajčkov, ne telovadba, celo zdravila "Ditamin",ki so posebej za dvig pritiska ne.

obstaja zdravilo (tabletke) EFFORTIL,ki pa se jih pri nas ne dobi,najblizje....Beograd....

Cifra
06.05.2006, 09:28
Jest mam iste simptome, razen krvi iz nosa, pa imam prenizkega :D

bobi
06.05.2006, 09:57
Naravna pomoč pri nizkem pritisku je v prvi vrsti redna prehrana z dovolj bogatimi vitamini in minerali, šele potem lahko pomagajo tudi čaji in tablete.
Prehranjujte se vsaj trikrat na dan in ob istih urah, da se telo navadi na ritem.

Kahla
06.05.2006, 15:30

No, tud jaz imam iste težave z nizkim pritiskom kot ti. Ko sem bila pri zdravniku, in sem mimogrede ob merjenju omenila, da je to pri men običajno in ali je to ok, je reku, da sem lahk samo vesela, da je tko.
Jaz bi pa vseen mal dvignila pritisk in s tem po vsej verjetnosti marsikdaj tudi počutje, in sicer raj s kakšno naravno metodo, ker se ne bi rada še h kakim tbl zatekala.

spaceruner
06.05.2006, 15:33
No, tud jaz imam iste težave z nizkim pritiskom kot ti. Ko sem bila pri zdravniku, in sem mimogrede ob merjenju omenila, da je to pri men običajno in ali je to ok, je reku, da sem lahk samo vesela, da je tko.
Jaz bi pa vseen mal dvignila pritisk in s tem po vsej verjetnosti marsikdaj tudi počutje, in sicer raj s kakšno naravno metodo, ker se ne bi rada še h kakim tbl zatekala.
...saj jih tudi kaj dosti ne obstaja, kot denimo za hipertenzijo (beri zvišan k. tlak);)

miss K.Ritika
06.05.2006, 16:42
miss ......... pravi čaj pomaga
kateri črni,zeleni?

miss K.Ritika
06.05.2006, 16:43
obstaja zdravilo (tabletke) EFFORTIL,ki pa se jih pri nas ne dobi,najblizje....Beograd....
bom probala povprašat na hrvaškem,drugače bo pa že kaka veza iz beograda

freya
08.05.2006, 06:56
Naravna pomoč pri nizkem pritisku je v prvi vrsti redna prehrana z dovolj bogatimi vitamini in minerali, šele potem lahko pomagajo tudi čaji in tablete.
Prehranjujte se vsaj trikrat na dan in ob istih urah, da se telo navadi na ritem.

..+ veliko tekočine

silence
08.05.2006, 08:33
..+ veliko tekočine+ rekreacija :approve:

sadie_007
08.05.2006, 08:35
jst mam tud konstantne težave z nizkim pritiskom ... sam ga mamo vsi v familiji in smo se kr navadli, da se nam skos malo vrti :nonono:

tablet pa ne jem nobenih, pa s športom se ukvarjam, pa kofe pijem

silence
08.05.2006, 08:36
Kofe ti ga pol samo še bolj dol zabije :shy: :dontknow:

spela26
08.05.2006, 08:37
prvi kofe dvigne pritisk,drugi pa ze lahko skoduje..

sadie_007
08.05.2006, 08:37
Kofe ti ga pol samo še bolj dol zabije :shy: :dontknow:

kolkr jst vem, ga kofe viša ... če imaš visok pritisk, pol kofe odsvetujejo :approve:

mrjerry
08.05.2006, 08:56
Ja.

Pa vsak dan zjutrej te je treba fajn prestrasit :approve:

silence
08.05.2006, 09:12
Ja ...kofe ti ga najprej zviša, pol ti ga pa ful zniža in rabš novo dozo :D:rolling:

sadie_007
08.05.2006, 09:14
Ja.

Pa vsak dan zjutrej te je treba fajn prestrasit :approve:

sej zato se rabm pa sam navsezgodi v špegu pogledat :D

miss K.Ritika
08.05.2006, 09:16
Ja.

Pa vsak dan zjutrej te je treba fajn prestrasit :approve::rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

mrjerry
08.05.2006, 09:17
Abstraktni umetnini za stopetdeset jurjev z naslovom `rjava packa na modri podlagi' ona rece `spegu' :nonono:

Spegu vem, da mas v kopalnci, sam po moje tja zjutrej sploh ne upas, ker jih takoj fases :approve:

sadie_007
08.05.2006, 09:21
Spegu vem, da mas v kopalnci, sam po moje tja zjutrej sploh ne upas, ker jih takoj fases :approve:

zjutri grem najprej lulat ... tolk da veš, da sem korajžna punca :approve:

mrjerry
08.05.2006, 09:23
checkmate :D

Zverinica
08.05.2006, 09:46
Jst mam tud pritisk v povprečju 60/90 pa si pomagam z ogromnimi količinami vode (kadar je kriza). Men pomaga. Kava je bolj tko-tko ...

Katrin
08.05.2006, 19:54
Jaz imam tudi blazno nizek pritisk. Ko spijem kavo je pri meni tako, da 10 min za tem zelo sladko zaspim... :)

ponga
09.05.2006, 12:47
tud jst mam pristisk okol 60/90. včasih mi povzroča hude vrtoglavice, včasih pa nimam nobenih težav.
meni pomaga cukr - recimo čokolada. ne vem, če je za to kaka strokovna razlaga, lahko da ima pri meni samo placebo učinek. ampak glavno, da pomaga. :approve:

popka
09.05.2006, 13:29
men pa sam red bull pomaga- dokler ne grem spat. pol je pa kriza k zaspat ne morm:nonono:

drgač pa razne kave in to...prou nč mi ne pomaga:nonono:

bo treba ornk športat začet, ker to se pa spomnem, da sm bla kr fajn volje takrat, ko sm se kej migala:approve:

freya
28.11.2006, 13:58
sej zato se rabm pa sam navsezgodi v špegu pogledat :D

ja, meni je očitno pogled na jutranji imidž škodoval. K sreči je moj dragi precej stabilen, da me je uspel ujeti pri prostem padu.
Za uravnavanje nizkega pritiska še vedno prisegam na gibanje na svežem zraku, veliko tekočine, kavo in pravi čaj, zadnje čase pa še posebej na počasno vstajanje. Raje zamudim službo kot pa prehoitro vstanem.