Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sposobnost odkritega dialoga?

človek
06.05.2006, 14:45
Sem na samem začetku svejega udejstvovanja na forumu, ki se mi je zaradi dejstva, da ga upravlja siol.net, zdel resen.
Po enem tednu debatiranja pa se mi nehote vsiljuje občutek, da veliko sodelujočih ne pozna bontona, je popolnoma nestrpnih in ne priznavajo osnovnih človeških vrednot.:dontknow:

Tako se mi vsiljuje vprašanje:
Ali Slovenci res ne premoremo kanček razuma in sposobnosti odkritega dialoga?

mataj
06.05.2006, 18:38
To so stvari, ki niso prirojene, ampak se jih je treba naučiti, uči jih pa nihče.

Sem skušal zgooglat kaj o tem, a sem našel bore malo.

Tule pol strani manjka

http://www.eizobrazevanje.si/UMZRD/index.php?version_id=3

Nek forum, nekdo se je potrudil in te stvari do neke mere opisal

http://www.novaknet.com/~zmenki/forum/printthread.php?t=75

Zelo zanimiv esej o klerikajzlanju

http://www.zofijini.net/mediji_argumentacijski.html

anarchy
06.05.2006, 22:26
Sem na samem začetku svejega udejstvovanja na forumu, ki se mi je zaradi dejstva, da ga upravlja siol.net, zdel resen.
Po enem tednu debatiranja pa se mi nehote vsiljuje občutek, da veliko sodelujočih ne pozna bontona, je popolnoma nestrpnih in ne priznavajo osnovnih človeških vrednot.:dontknow:

Vcasih je dosti otrok na tem forumu in ceprav nekateri mislijo, da sem tudi jaz eden ali se morda motijo ali ne, ni vazno, ker leta niso pomembna, ker tudi starejsi so dostikrat nestrpni in ne poznajo nekih pontonov.

Dosti je svinj in se posebej mladina imajo neke drugacne dialoge, katerih bonton je, ce nekoga zmerjas zalis in se hinavsko obnasas, pac imajo pomesane pojme in potem se mislijo, da so kul.

ježek
06.05.2006, 23:49
in spet ta fašizem na tamale!

zaka smo tamali mn vredni zaka mi nesmemo nobenga žalt zaka se mi ne smemo odgovarjat nazaj

zaka se pa tastari lohk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

človek
07.05.2006, 09:47
V bistvu ni fora v otrocih!!
Skrbi me zaradi nesposobnosti argumantacije nekaterih ampak brezpogojno zavračanje nasprotnega mnenja. Vsak ima na neki točki nekaj prav!
Vi mlajši pa lahko podajate svoja mnenja saj tako dobi debata potrebno širno. Vendar brez nepotrebnega besednjaka.

ježek
07.05.2006, 15:09
kdo je rekel da je besednjak nepotreben

Medved Pu
07.05.2006, 15:42

Žal si prišel na forum ravno, ko par topickillerjev tekmuje kateri bo bolj brez idej in bo čimbolj rafalno lajal, da zamori ostale.
Treba bo kakšnega zabanat, drugače te onanije in tekme "kdo je največji v peskovniku" ne bo konec.
Tile forumi se zaradi takih topoglavih narcisov še lep čas ne bodo pobrali.:nonono:

ježek
07.05.2006, 15:51
Žal si prišel na forum ravno, ko par topickillerjev tekmuje kateri bo bolj brez idej in bo čimbolj rafalno lajal, da zamori ostale.
Treba bo kakšnega zabanat, drugače te onanije in tekme "kdo je največji v peskovniku" ne bo konec.
Tile forumi se zaradi takih topoglavih narcisov še lep čas ne bodo pobrali.:nonono:

ko da bis e to dogajalo šele kak mesec....

ježek
07.05.2006, 15:52

ka sploh lahko pričakuješ od siola:dontknow:
tale forum je 5x bolši od njihove ponudbe interneta
tak da si lokh kar srečn...

Pax Romana
07.05.2006, 16:36
in spet ta fašizem na tamale!

zaka smo tamali mn vredni zaka mi nesmemo nobenga žalt zaka se mi ne smemo odgovarjat nazaj

zaka se pa tastari lohk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Zakaj ne smemo odgovarjati nazaj? Zato ker potem tastarim zapremo gobce. Tega si pa oni niti najmanj ne želijo in zato gromijo nad nami.

Sicer pa, anarchy, samo poglej si kakšne debate na Slovenija, ki jih vodijo kao tastari. Zmerjajo se kot branjevke na tržnici.:censored:

timal
07.05.2006, 16:42

kot vidim, uporabljaš razum:) :approve:
in tega premoremo, odkrtost je pa vprašljiva;) tudi ti imaš nik, s katerim se zlahka poistovetim:approve:
sva na poti dialoga..?:)

Medved Pu
07.05.2006, 17:18
Zakaj ne smemo odgovarjati nazaj? Zato ker potem tastarim zapremo gobce. Tega si pa oni niti najmanj ne želijo in zato gromijo nad nami.

Sicer pa, anarchy, samo poglej si kakšne debate na Slovenija, ki jih vodijo kao tastari. Zmerjajo se kot branjevke na tržnici.:censored:
Žal zadostuje ena stara moška baba in par mladih zakompleksancev, ki še DR.romana niso nikdar prebrali(ne leti nate), ki le tako na agresiven način svojo omejenost v imenu kao ideologije porivajo med debate drugih. Kot bi se drli-vidi me mama, vidi..:nonono:

Pax Romana
07.05.2006, 17:22
Žal zadostuje ena stara moška baba in par mladih zakompleksancev, ki še DR.romana niso nikdar prebrali(ne leti nate), ki le tako na agresiven način svojo omejenost v imenu kao ideologije porivajo med debate drugih. Kot bi se drli-vidi me mama, vidi..:nonono:
Ne bi rekel da so zakompleksanci. Mogoče so samo ljudje, ki zmorejo malo iz distance pogledati na nekatere dogodke. Taki, ki vidijo tako drevesa kot tudi cel gozd.:approve:

Medved Pu
07.05.2006, 17:57
Ne bi rekel da so zakompleksanci. Mogoče so samo ljudje, ki zmorejo malo iz distance pogledati na nekatere dogodke. Taki, ki vidijo tako drevesa kot tudi cel gozd.:approve:Glede na to, da rabijo brezčutne floskule, ki so bile temelj politične vzgoje otrok v šolah vsa železna leta, jim videnja ravno ne pripisujem. Še manj sposobnosti samoironije. Kot ostali prijatelji, ki premorejo lucidnost in spoštovanje do sogovornika in so že šli, tudi jaz rade volje prepuščam tisto pest niča, ki je ostala na pogorišču in bom semle redkeje logiral.
Podobno se je zgodilo pred meseci na RKC forumih, kjer je prevladalo unisono trobljenje in preprošćina. Zato verjamem, da moja vzporednica o dveh sorodnih religioznih monolitih kar na mestu.
Med Idejo in Dogmo je velika razlika...

BMX
07.05.2006, 18:02
Skrbi me zaradi nesposobnosti argumantacije nekaterih ampak brezpogojno zavračanje nasprotnega mnenja. Vsak ima na neki točki nekaj prav!
Vsak ima pravico do svojega mnenje. In če nekdo misli drugače kot ti, to še ne pomeni da je zabit ipd. Ima pač drugačno mnenje.

zverina
07.05.2006, 18:06
ki ga nasprotna stran označi kot osebo polno frustracij in kompleksov.:rolling:

Medved Pu
07.05.2006, 18:17
Vsak ima pravico do svojega mnenje. In če nekdo misli drugače kot ti, to še ne pomeni da je zabit ipd. Ima pač drugačno mnenje.
Govorim o deklasiranju. Ko nekdo načrtno posta na tvoje odgovore nekomu tretjemu in te zmerja toliko časa, da ga končno pošlješ v kyrac.
Potem, pa je že videti, kot da se dva kregata, pa manipulira a-la, "jaz, jaz naj bi kaj takega rekel? Mama, vidi šta mi radi."
Zahrbtnost in manipuliranje.

Pax Romana
07.05.2006, 19:21
Glede na to, da rabijo brezčutne floskule, ki so bile temelj politične vzgoje otrok v šolah vsa železna leta, jim videnja ravno ne pripisujem. Še manj sposobnosti samoironije. Kot ostali prijatelji, ki premorejo lucidnost in spoštovanje do sogovornika in so že šli, tudi jaz rade volje prepuščam tisto pest niča, ki je ostala na pogorišču in bom semle redkeje logiral.
Podobno se je zgodilo pred meseci na RKC forumih, kjer je prevladalo unisono trobljenje in preprošćina. Zato verjamem, da moja vzporednica o dveh sorodnih religioznih monolitih kar na mestu.
Med Idejo in Dogmo je velika razlika...
Pu, na RKC forum in Siolov forum zahajajo ljudje vseh starosti. Če se ti je to zgodilo že na dveh slovenskih forumih in se ti bo verjetno še na kakšnem, potem pa le ni večina krivde v mladih "kadrih" na forumu. Nočem pa seveda nikogar opravičevati. Če se to dogaja na večini forumov, potem to pomeni, da je problem ravno tam, kjer ga je Človek zastavil: Slovenci, ne glede na starost, ne zmoremo odkritega dialoga. Že tisto zmerjanje okoli sv. Urha je poden, pa še bi se kaj našlo.

pk
07.05.2006, 19:53
Nekako pri svojih sorojakih zapažam celo paleto reakcij, ki jih ne odobravam. In verjetno drugi enako pri meni.
Nesmiselno se mi zdi, da bi za ceno svojega samospoštovanja nekaj dokazovala in pri tem riskirala primitivno brutalen verbalni napad. V večini takih primerov pride v veljavo napad kot najboljša obramba. Čeprav ne vem čisto točno, zakaj bi se kdo moral zaradi mnenja drugega, s katerim se ne strinja, počutiti ogroženega. A žal, potlačene frustracije in prikrita zakompleksanost lahko na dan privlečejo najslabše človekove lastnosti.
:shy: :sad:

ozayrus
07.05.2006, 20:02
Sicer sodelujem tudi na drugih forumih, ampak na Silovem pa najbolj intenzivno. In sem dejansko opazil tud razvoj pri seb. Recimo na kakšnih forumih sem začel in na kakšnih nadaljujem. NA VSEH pa se nadejo tisti, ki izkoriščajo možnost anonimnosti in pač prbijao svoje. Siol tako ni izjema, je samo normalen forum,. Menim tudi, da nemoreš glede na forum sodit o razumu in sposbnosti odkritega dialoga. Po eni strani sem še vesel, da mi nekdo direktno pove kaj si misli, kot pa da bi recimo (kot v parlametnu:veryevil: :veryevil: ) se z besedamni sprehajal kot mačka okrog vrele kaše. Forumi po eni stani so odsev družbe, po drugi strani pa so tut kritika te družbe. V konkretni kritiki pa je dialog lahko tudi ne "civiliziran" Vsak človek mnenje, ki je produkt njegaovega razmišlanja ( pa naj bo to razmišlanjenapačno ali pravilno) brani in včasih je samo dejstvo obrambe pomebnejše kot pa način ki se ga poslužuje.

Vem da tut sam včasih nečesa ne utemeljim dovololj dobro, se narobe, svojevrstno izrazim, zakaj bi potem podbno očital drugim.

mataj
07.05.2006, 20:05
ki ga nasprotna stran označi kot osebo polno frustracij in kompleksov.:rolling:Brez veze, da se na take sploh oziraš.

Gostilniško psihoanaliziranje ("armchair psychoanalysis" (http://www.google.com/search?hs=0MT&hl=en&lr=&safe=active&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial_s&q=%22armchair+psychoanalysis%22+&btnG=Search)) je ena od najstarejših in najbolj oguljenih fint pri tovrstnih debatah. Jaz to enostavno ignoriram.

namgyal
07.05.2006, 20:07
Jaz se bom pa zraven vprašal še tole: kakšna pa naj bo diskusija v deželi, kjer je zvezda diskusij na določenem forumu (ki, k sreči, ni Siol-ov), veleznani kolumnist, za katerega je značilno, da te namesto odgovora na tvoje argumentirano vprašanje v trenutku označi z "gnojnimi izcedkom", "bebotom, ki so mu šli v šoli slabo težji predmeti", bubastim izmečkom itn.?

Kakšen vzor kulture dialoga lahko da takšen mladi ekonomistek še mlajšim od sebe?

@ pk - mislim, da ni nesmiselno riskirati primitvno brutalen verbalni napad. ljudje okoli gledajo - in vidijo, in si sami ustvarijo mnenje. Ampak - mogoče sem idealist - ne zaradi samospoštovanja, ampak zaradi tega, ker morda včasih kdo sam ugotovi, da s primitivnimi verbalnimi napadi smeši samo sebe - in vsaj za trenutek zmore postati spoštovanja vreden sogovornik. Ja, tudi takšne stvari so se mi že zgodile na tem forumu, in to celo na Sloveniji (ne bi verjela, kajne?). Sicer pa: z redkimi izjemami (ta trenutek mi prideta na misel 2slo4 in Lindberg) takrat, kadar sem brez jeze in hladno zastavljal primerna (čeprav pod***....joča) vprašanja, nikoli nisem dobil nazaj verbalnega napada. Samo - kot se je nekoč izrazil nejc v nekem OS - povedno tišino. Kar je tudi škoda, ampak to je že druga zgodba.

Pax Romana
07.05.2006, 20:09
Nekako pri svojih sorojakih zapažam celo paleto reakcij, ki jih ne odobravam. In verjetno drugi enako pri meni.
Nesmiselno se mi zdi, da bi za ceno svojega samospoštovanja nekaj dokazovala in pri tem riskirala primitivno brutalen verbalni napad. V večini takih primerov pride v veljavo napad kot najboljša obramba. Čeprav ne vem čisto točno, zakaj bi se kdo moral zaradi mnenja drugega, s katerim se ne strinja, počutiti ogroženega. A žal, potlačene frustracije in prikrita zakompleksanost lahko na dan privlečejo najslabše človekove lastnosti.
:shy: :sad:
Lepo povedano.:) Stresanje frustracij na druge je sicer boljše kot samomor. Ampak vseeno so frustracije v veliko primerov samo posledica tega, ker hočejo ljudje uveljavljati samo svoje in niso pripravljeni na sklepanje kompromisov. Kaj šele, da bi nekomu drugemu priznali, da ima mogoče prav. Slovenci gremo očitno na vse ali nič, vmesne, bolj spravljive poti nočemo videti. Ljudje so zatorej frustrirani, ker ne uveljavijo svoje v celoti, 100%. Pa kako da jim ne kapne v glavo da tega ne bodo mogli storiti NIKOLI?

mataj
07.05.2006, 20:15
Nesmiselno se mi zdi, da bi za ceno svojega samospoštovanja nekaj dokazovala in pri tem riskirala primitivno brutalen verbalni napad.Politika je kot prerivanje s prašičem. Če se spustiš v to se umažeš, prašič pa uživa. A včasih drugače pač ne gre, če hočeš uveljaviti svojo. :dontknow:

Pax Romana
07.05.2006, 20:17
Sicer sodelujem tudi na drugih forumih, ampak na Silovem pa najbolj intenzivno. In sem dejansko opazil tud razvoj pri seb. Recimo na kakšnih forumih sem začel in na kakšnih nadaljujem. NA VSEH pa se nadejo tisti, ki izkoriščajo možnost anonimnosti in pač prbijao svoje. Siol tako ni izjema, je samo normalen forum,. Menim tudi, da nemoreš glede na forum sodit o razumu in sposbnosti odkritega dialoga. Po eni strani sem še vesel, da mi nekdo direktno pove kaj si misli, kot pa da bi recimo (kot v parlametnu:veryevil: :veryevil: ) se z besedamni sprehajal kot mačka okrog vrele kaše. Forumi po eni stani so odsev družbe, po drugi strani pa so tut kritika te družbe. V konkretni kritiki pa je dialog lahko tudi ne "civiliziran" Vsak človek mnenje, ki je produkt njegaovega razmišlanja ( pa naj bo to razmišlanjenapačno ali pravilno) brani in včasih je samo dejstvo obrambe pomebnejše kot pa način ki se ga poslužuje.

Vem da tut sam včasih nečesa ne utemeljim dovololj dobro, se narobe, svojevrstno izrazim, zakaj bi potem podbno očital drugim.
Pa saj ni problem v tem, da se to dogaja. Problem je v tem, da se preveč dogaja, da se vse preveč postov na Sloveniji razvodeni v spam zmerjanja. Ta forum sem bral že veliko prej, preden sem se registriral in tudi takrat je bilo isto.

ozayrus
07.05.2006, 20:19
Lepo povedano.:) Stresanje frustracij na druge je sicer boljše kot samomor. Ampak vseeno so frustracije v veliko primerov samo posledica tega, ker hočejo ljudje uveljavljati samo svoje in niso pripravljeni na sklepanje kompromisov. Kaj šele, da bi nekomu drugemu priznali, da ima mogoče prav. Slovenci gremo očitno na vse ali nič, vmesne, bolj spravljive poti nočemo videti. Ljudje so zatorej frustrirani, ker ne uveljavijo svoje v celoti, 100%. Pa kako da jim ne kapne v glavo da tega ne bodo mogli storiti NIKOLI?

:2thumbs: :2thumbs: poseb to o Vsem ali nič, sicer dvomim, da smo samo Slovenci taki, le redke so kulture, ki nimajo "take trme". Vlčasih človeka zafrustrira, že to da je tema, na katero recimo odgovarja že v osnovi narobe zastavljena. Če vzamemo primer teme o študentih, v katerih je polno napačnih podatkov, ko nekdo skuša podati opazko o teh (napačnih) podatkih, je avtomatsko na napačni strani, proti kateri, se je treba divje besedno bojevat.
Fijakarski konj varianta.

Sej mogoče sem tut tak, samo se skušam popravt:clown:

ozayrus
07.05.2006, 20:22
Pa saj ni problem v tem, da se to dogaja. Problem je v tem, da se preveč dogaja, da se vse preveč postov na Sloveniji razvodeni v spam zmerjanja. Ta forum sem bral že veliko prej, preden sem se registriral in tudi takrat je bilo isto.

Mene predvsem moti, da se v čist vsako debato vpelje komuniste. Pa tut, če nimajo nč veze, jih edn notr vtakne, pol se pa začne "zmerjanje":nonono:

Pax Romana
07.05.2006, 20:29
:2thumbs: :2thumbs: poseb to o Vsem ali nič, sicer dvomim, da smo samo Slovenci taki, le redke so kulture, ki nimajo "take trme". Vlčasih človeka zafrustrira, že to da je tema, na katero recimo odgovarja že v osnovi narobe zastavljena. Če vzamemo primer teme o študentih, v katerih je polno napačnih podatkov, ko nekdo skuša podati opazko o teh (napačnih) podatkih, je avtomatsko na napačni strani, proti kateri, se je treba divje besedno bojevat.
Fijakarski konj varianta.

Sej mogoče sem tut tak, samo se skušam popravt:clown:
Imajo tudi druge kulture prepire, samo ne vem, če jih razrešujejo na tako nizki ravni že kar na začetku debate. Mogoče potem, ko se strasti že res do konca razgrejejo.

Medved Pu
07.05.2006, 21:17
Pu, na RKC forum in Siolov forum zahajajo ljudje vseh starosti. Če se ti je to zgodilo že na dveh slovenskih forumih in se ti bo verjetno še na kakšnem, potem pa le ni večina krivde v mladih "kadrih" na forumu. Nočem pa seveda nikogar opravičevati. Če se to dogaja na večini forumov, potem to pomeni, da je problem ravno tam, kjer ga je Človek zastavil: Slovenci, ne glede na starost, ne zmoremo odkritega dialoga. Že tisto zmerjanje okoli sv. Urha je poden, pa še bi se kaj našlo.

Nasprotno. Problem je v starih kadrih. Mladi še nimate te fiksacije s kontrolo drugih v taki meri, da bi postala inertna.
Problem je v ljudeh, ki v sebi nosijo prepričanje, da morajo očistiti določen prostor vsake svobodomiselnosti, ga vkalupiti v nekaj, kar bodo lahko obvladovali in nadzorovali, kjer jim bodo veliko prikimavali. V to svojo fiksacijo vložijo vse. Po svoje je srhljivo zanimivo opazovati despota na delu, ko veriži.
Fiksacija na despotizem izhaja iz občutka, da jim širina drugih jemlje nek njihov položaj, ki so si ga z muko priborili v nekem okolju. Počutijo se odrinjene, zato usekajo po svojih zoprnikih, da bi jih deklasirali in prikazali za manj verodostojne od sebe..
Taki si tudi v svojem privatnem življenju bolno lastijo druge in ne izbirajo sredstev, da bi jih zlomili in si jih podredili...
Najhuje je, da jih ljudje, njihove ideje, čustva, ne brigajo čisto nič. Le to jih zanima, na kakšen način bi si jih podredili.

Pax Romana
07.05.2006, 21:20
Nasprotno. Problem je v starih kadrih. Mladi še nimate te fiksacije s kontrolo drugih v taki meri, da bi postala inertna.
Problem je v ljudeh, ki v sebi nosijo prepričanje, da morajo očistiti določen prostor vsake svobodomiselnosti, ga vkalupiti v nekaj, kar bodo lahko obvladovali in nadzorovali, kjer jim bodo veliko prikimavali. V to svojo fiksacijo vložijo vse. Po svoje je srhljivo zanimivo opazovati despota na delu, ko veriži.
Fiksacija na despotizem izhaja iz občutka, da jim širina drugih jemlje nek njihov položaj, ki so si ga z muko priborili v nekem okolju. Počutijo se odrinjene, zato usekajo po svojih zoprnikih, da bi jih deklasirali in prikazali za manj verodostojne od sebe..
Taki si tudi v svojem privatnem življenju bolno lastijo druge in ne izbirajo sredstev, da bi jih zlomili in si jih podredili...
Najhuje je, da jih ljudje, njihove ideje, čustva, ne brigajo čisto nič. Le to jih zanima, na kakšen način bi si jih podredili.
To si pa dobro povedal, se strinjam!:2thumbs:

Medved Pu
07.05.2006, 21:30
To si pa dobro povedal, se strinjam!:2thumbs:
V bistvu zelo proto latinski vedenjski vzorec.;)
Vloga žensk v današnji družbi temelji na odnosih med moškim in žensko iz zadjega obdobja Rima. Prevzeli so jo od Atencev, njihovega zadnjega obdobja. Cerkveno petje popolnoma temelji na rimskem obrednem petju. Vatikan je le transformirana rimska država.
Rim živi med nami naprej in mi v njem..:2thumbs:

Pax Romana
07.05.2006, 21:48
V bistvu zelo proto latinski vedenjski vzorec.;)
Vloga žensk v današnji družbi temelji na odnosih med moškim in žensko iz zadjega obdobja Rima. Prevzeli so jo od Atencev, njihovega zadnjega obdobja. Cerkveno petje popolnoma temelji na rimskem obrednem petju. Vatikan je le transformirana rimska država.
Rim živi med nami naprej in mi v njem..:2thumbs:
Delno se strinjam. Npr. papež ima naziv Pontifex Maximus, ki izvira od ceasrja Augusta, ki ga imam v avatarju.:approve: Tudi kulturne zadeve so se v večji meri prenesle naprej. Glede žensk se mi pa vseeno zdi, da so bile v Rimu mogoče na boljšem. Pa ne, da bi bile bolj enakopravne, samo več spoštovanja moških so uživale. Šele poznejši krščanski menihi so jim obesili, da so skušnjavke moških. Ti menihi se očitno niso zavedali, da so v resnici vse skušnjave samo v njihovi glavi.

Medved Pu
08.05.2006, 07:35
Delno se strinjam. Npr. papež ima naziv Pontifex Maximus, ki izvira od ceasrja Augusta, ki ga imam v avatarju.:approve: Tudi kulturne zadeve so se v večji meri prenesle naprej. Glede žensk se mi pa vseeno zdi, da so bile v Rimu mogoče na boljšem. Pa ne, da bi bile bolj enakopravne, samo več spoštovanja moških so uživale. Šele poznejši krščanski menihi so jim obesili, da so skušnjavke moških. Ti menihi se očitno niso zavedali, da so v resnici vse skušnjave samo v njihovi glavi.
V temnem srednjem veku se je rodil marsikateri predsodek do žensk, ki najeda še danes.
Karl Veliki se je razglasil za rimskega cesarja in z uvedbo fevdalizma zaključil(jaz mislim, da le za silo) temni srednji vek. Latinščina je ostala kot danes angleščina, da so se lahko različni narodi sporazumeli.
Tekma z Bizancom, kdo je "pravi Rim", je trajala dokler niso Benečani oropali Bizanca in ga prepustili na milost in nemilost Otomanov.
Tako je ostal je le en "pravi Rim", ki so mu šele Garibaldinci pobrali teritorije in ukinili vojsko.
Od tistega trenutka dalje, sta na nek način spet dva Rima.
Katoliški in sekularno- protestantski(WASP-white, American, protestant). Samo poglej arhitekturo britanskih, ameriških palač. Sanje biti Rim, se skozi klasično(po Patricijskem vzoru!) vzgojo(katere temelj je spet-Latinščina), prenašajo naprej v čas...
Zato so tudi novi bogataši in revolucije, ki jih naplavijo, vedno problematični. Dovčerajšnji koloni Ne znajo biti ODGOVORNI-RAZGLEDANI Patriciji, to postanejo šele njihovi otroci ali vnuki..
Še en vzorec Rima...

Živi dolgo in uspevaj ! :2thumbs: :2thumbs: Pu ..... (mater, mi je ta pozdrav všeč)

Pax Romana
08.05.2006, 08:09
V temnem srednjem veku se je rodil marsikateri predsodek do žensk, ki najeda še danes.
Karl Veliki se je razglasil za rimskega cesarja in z uvedbo fevdalizma zaključil(jaz mislim, da le za silo) temni srednji vek. Latinščina je ostala kot danes angleščina, da so se lahko različni narodi sporazumeli.
Tekma z Bizancom, kdo je "pravi Rim", je trajala dokler niso Benečani oropali Bizanca in ga prepustili na milost in nemilost Otomanov.
Tako je ostal je le en "pravi Rim", ki so mu šele Garibaldinci pobrali teritorije in ukinili vojsko.
Od tistega trenutka dalje, sta na nek način spet dva Rima.
Katoliški in sekularno- protestantski(WASP-white, American, protestant). Samo poglej arhitekturo britanskih, ameriških palač. Sanje biti Rim, se skozi klasično(po Patricijskem vzoru!) vzgojo(katere temelj je spet-Latinščina), prenašajo naprej v čas...
Zato so tudi novi bogataši in revolucije, ki jih naplavijo, vedno problematični. Dovčerajšnji koloni Ne znajo biti ODGOVORNI-RAZGLEDANI Patriciji, to postanejo šele njihovi otroci ali vnuki..
Še en vzorec Rima...

Živi dolgo in uspevaj ! :2thumbs: :2thumbs: Pu ..... (mater, mi je ta pozdrav všeč)
Ha, enako!:2thumbs:

Sem tudi sam že prišel na podobno misel ob gledanju slik, npr. Capitola. Bela hiša je v bistvu primer tipične rimske vile. Podolgovata in nato na sredi izbočena ter podprta s stebri. T.i. "temni srednji vek" pa je bil kar ustvarjalen. Glede na to, da je bila situacija zaradi propada rimske ekonomije katastrofalna seveda niso mogli delati čudežev. So pa postavili temelje na katerih je zrasel Karel Veliki. Če ne bi bilo teh temeljev, tudi Karla ne bi bilo.

Sem pa prišel pred časom, ko sem opazoval TIGR-ov avatar, na misel, kakšno zvezo imajo Slovenci, Rimljani in knežji kamen? Kar ne morem se sprijazniti s tem, da je bil knežji kamen samo ena razvalina, ki se jim je zdela dovolj nobel, da so na njej ustoličevali kneze.:dontknow:

Samo tole je pa že zelo off-topic, mogoče bi lahko nadaljevali ta pogovor v drugi temi?:dontknow:

LeonVeliki
08.05.2006, 09:20
Tudi meni se je na začetku SiOL forum zdel zelo fajn. Dalo se je debatirat (recimo AlKajser je imel zelo dobre argumente, čeprav se skoraj nikoli nisva strinjala, a ga sedaj že lep čas ni na spregled). Potem pa se mi počasi ni dalo več pisati in brati postov, ki so, kot je nekdo že omenil, vedno vsebovali nekaj komunističnega ali pa recimo v zadnjem času vedno nekaj proti RKC ali pa so uporabljeni vedno isti argumenti brez prave podlage in po nekajkratnem prepričevanju, se enostavno ne spustiš več v debato, ker postane sizifovo delo in je dolgočasno. Nato se zgodi, da vsi najboljši sogovorniki zapustijo forum in le - ta postane nekonstruktiven.
Težko je imeti konstruktiven dialog, ker ko imaš kaj povedati kar je v nasprotju z ostalimi, vsi navalijo nate in te kritizirajo. Nikoli pa se ne najde nekdo, ki bi stopil v bran (žal sem tudi sam včasih tak) tistemu, ki drugače misli in kljub temu, da je njegovo mnenje drugačno ne pusti zlivati gnojnice po sogovorniku. Šele takrat bo debata postala odkrita. Tudi občutek, da sogovorniki vsaj poizkušajo razumeti tvoje stališče, je pomemben dejavnik.
In mladina nima nič pri tem, če se ne zna pogovarjati. Treba je priznat, da smo starejši vzor mlajšim. Če so nevzgojeni je to problem starejših. Nikoli se nebi drznili na forumu napisati kakšne neumnosti, neumesnih pripomb ali pa kletvic, če nebi od drugih uporabnikov videli vzorca. Tudi nebi spamali foruma z posti dveh besed, ki so največkrat brez vsebine, če bi ostali forumaši takoj zavzeli stališče in izrazili nestrinjaje s takimi posti.
Drugače je pa forum vseeno zelo fajn;)

Medved Pu
08.05.2006, 10:11
Ha, enako!:2thumbs:

Sem tudi sam že prišel na podobno misel ob gledanju slik, npr. Capitola. Bela hiša je v bistvu primer tipične rimske vile. Podolgovata in nato na sredi izbočena ter podprta s stebri. T.i. "temni srednji vek" pa je bil kar ustvarjalen. Glede na to, da je bila situacija zaradi propada rimske ekonomije katastrofalna seveda niso mogli delati čudežev. So pa postavili temelje na katerih je zrasel Karel Veliki. Če ne bi bilo teh temeljev, tudi Karla ne bi bilo.

Sem pa prišel pred časom, ko sem opazoval TIGR-ov avatar, na misel, kakšno zvezo imajo Slovenci, Rimljani in knežji kamen? Kar ne morem se sprijazniti s tem, da je bil knežji kamen samo ena razvalina, ki se jim je zdela dovolj nobel, da so na njej ustoličevali kneze.:dontknow:

Samo tole je pa že zelo off-topic, mogoče bi lahko nadaljevali ta pogovor v drugi temi?:dontknow:
Če samo pogledaš sodne zgradbe v večjih USA mestih, muzeji in ostale palače vLondonu(History museum). Seveda najdeš tudi dorske in jonske stebre, a arhitektonsko je Forum Romanum in Senat prisoten povsod..
Nenazadnje je bila tudi selitev papeštva v Francijo v srednejm veku poskus ustvariti dva Rima..

Živi dolgo in uspevaj, LP:2thumbs: :2thumbs:

Medved Pu
08.05.2006, 10:29
Tudi meni se je na začetku SiOL forum zdel zelo fajn. Dalo se je debatirat (recimo AlKajser je imel zelo dobre argumente, čeprav se skoraj nikoli nisva strinjala, a ga sedaj že lep čas ni na spregled). Potem pa se mi počasi ni dalo več pisati in brati postov, ki so, kot je nekdo že omenil, vedno vsebovali nekaj komunističnega ali pa recimo v zadnjem času vedno nekaj proti RKC ali pa so uporabljeni vedno isti argumenti brez prave podlage in po nekajkratnem prepričevanju, se enostavno ne spustiš več v debato, ker postane sizifovo delo in je dolgočasno. Nato se zgodi, da vsi najboljši sogovorniki zapustijo forum in le - ta postane nekonstruktiven.
Težko je imeti konstruktiven dialog, ker ko imaš kaj povedati kar je v nasprotju z ostalimi, vsi navalijo nate in te kritizirajo. Nikoli pa se ne najde nekdo, ki bi stopil v bran (žal sem tudi sam včasih tak) tistemu, ki drugače misli in kljub temu, da je njegovo mnenje drugačno ne pusti zlivati gnojnice po sogovorniku. Šele takrat bo debata postala odkrita. Tudi občutek, da sogovorniki vsaj poizkušajo razumeti tvoje stališče, je pomemben dejavnik.
In mladina nima nič pri tem, če se ne zna pogovarjati. Treba je priznat, da smo starejši vzor mlajšim. Če so nevzgojeni je to problem starejših. Nikoli se nebi drznili na forumu napisati kakšne neumnosti, neumesnih pripomb ali pa kletvic, če nebi od drugih uporabnikov videli vzorca. Tudi nebi spamali foruma z posti dveh besed, ki so največkrat brez vsebine, če bi ostali forumaši takoj zavzeli stališče in izrazili nestrinjaje s takimi posti.
Drugače je pa forum vseeno zelo fajn;)
Kako resnično. Raje vidim, da debata zamre, kot pa da se nekaj mandlcov spravi prešat nekoga, ker govori o stvareh, ki jim niso povsem razumljive.
Jaz vseeno nekako verjamem, da je dostikrat treba knjigo in lepo besedo odložit in zamenjat za primitivizem in gorjačo in odkorakat k njim v jamo jim sprašit kožuhe.
Saj je težko, ko si na njihovem terenu, a le "no retreat and no surrender"(Bruce Springsteen), mi takrat tohrani samospoštovanje(ravno zato se taki spravijo na nekoga).
Churchill je v slavnem govoru rekel(zelo skrajšano):"tolkli jih bomo na tleh, v zraku, na morju in nikdar, nikdar se ne bomo predali!"
Še stih Tomaža Pengova iz njegovih Odpotovanj. "Nisem se zlagal na nobeni grmadi".
Vesel sem, da si se vrnil in z veseljem Ti bom postal...

Tudi Tebi želim: Živi dolgo in uspevaj LP.:2thumbs: :2thumbs:

mataj
08.05.2006, 11:05
Jooooooj, kako smo tule vsi prijazni in kulturni pa to. Ko nanese debata o politiki, pa ... http://www.planetsmilies.com/smilies/evilgrin/evilgrin0041.gif

človek
08.05.2006, 12:12
Poglejte:
Potrudimo se in spremenimo stvari na boljše! Zelo rad berem različna mnenja, včasih tako tudi vidim, da vedno nimam vsega prav in nato nekatere poglede tudi spremenim.
Z željo, da bi prispevki na forumih zaživeli v pravem pomenu besede debata, sem to temo tudi odpru.

Pax Romana
08.05.2006, 13:35
Poglejte:
Potrudimo se in spremenimo stvari na boljše! Zelo rad berem različna mnenja, včasih tako tudi vidim, da vedno nimam vsega prav in nato nekatere poglede tudi spremenim.
Z željo, da bi prispevki na forumih zaživeli v pravem pomenu besede debata, sem to temo tudi odpru.
Zelo dobra tema in nujno potrebna!:2thumbs: Sam berem forum že nekaj časa, prijavljen sem pa šele kratek čas. In sem imel priložnost videti štalo, še posebej na Slo. Mislim, da je delna krivda tudi pri moderatorjih, ki so neučinkoviti ter ne poskrbijo za red. Kakšna vsa zmerjanja so padala že na Slo, pa ni noben moderator niti "mrdnu". Pa kaj, ali si moramo uporabniki sami moderirat forum?

Hočem slišat kakšno mnenje moderatorja. :approve:

timal
08.05.2006, 14:24
Zelo dobra tema in nujno potrebna!:2thumbs: Sam berem forum že nekaj časa, prijavljen sem pa šele kratek čas. In sem imel priložnost videti štalo, še posebej na Slo. Mislim, da je delna krivda tudi pri moderatorjih, ki so neučinkoviti ter ne poskrbijo za red. Kakšna vsa zmerjanja so padala že na Slo, pa ni noben moderator niti "mrdnu". Pa kaj, ali si moramo uporabniki sami moderirat forum?

Hočem slišat kakšno mnenje moderatorja. :approve:
a je to tko težko?;)

za mnenje pa pošlji zasebno sporočilo, deluje:)

Pax Romana
08.05.2006, 15:20
a je to tko težko?;)

za mnenje pa pošlji zasebno sporočilo, deluje:)
Mislim, da bi moral moderator brati forum za katerega je zadolžen (to je njegova dolžnost) in se javiti ko je kašen problem.

timal
08.05.2006, 17:17
Mislim, da bi moral moderator brati forum za katerega je zadolžen (to je njegova dolžnost) in se javiti ko je kašen problem.
se strinjam s teboj in sem mnenja, da, ko se javi problem se oglasijo, vprašanje kaj je za koga problem, je individualna opredelitev.

Pax Romana
08.05.2006, 18:00
se strinjam s teboj in sem mnenja, da, ko se javi problem se oglasijo, vprašanje kaj je za koga problem, je individualna opredelitev.
A ko se javi problem? V redu:

HEEEEEEEJ, MODERATOR, KJERKOLI ŽE SI, JAVI SE, IMAMO PROBLEM!!!! NEKATERI LJUDJE PREVEČ SMETIJO NA FORUMU!!!! ČE NE BOMO TO ZATRLI, BODO VSI RESNI FORUMAŠI POBEGNILI NA KONKURENČNE FORUME!!!!

Je to v redu?;) :D

timal
08.05.2006, 20:33
A ko se javi problem? V redu:

HEEEEEEEJ, MODERATOR, KJERKOLI ŽE SI, JAVI SE, IMAMO PROBLEM!!!! NEKATERI LJUDJE PREVEČ SMETIJO NA FORUMU!!!! ČE NE BOMO TO ZATRLI, BODO VSI RESNI FORUMAŠI POBEGNILI NA KONKURENČNE FORUME!!!!

Je to v redu?;) :D
:rolling: počak na odziv;)

Pax Romana
08.05.2006, 20:43
:rolling: počak na odziv;)
Čakam!

Upam, da ne bo kaj zgrmelo name........:shy:

timal
08.05.2006, 20:49
Čakam!

Upam, da ne bo kaj zgrmelo name........:shy:
:D :2thumbs:

namgyal
08.05.2006, 22:30
pax, si pa optimist...

Pax Romana
08.05.2006, 22:31
Ne, novinec, ki je optimist. :)

LeonVeliki
09.05.2006, 11:20
A ste opazili, da ste popisali ze celo stran in nič pametnega povedali, ste pa zamorili celotno temo. Po mojem je to ravno nekaj takega, česar ne želimo.

timal
09.05.2006, 11:57
Leon Veliki, govoriš v svojem imenu, al v imenu vseh?:dontknow:

Lilly the Bear
09.05.2006, 13:59
Ne, novinec, ki je optimist. :)

Ne'š dugo :D

Ta forum ni mišljen bit ne intelektualen forum, ne strokoven forum, ne debatni krožek, ne informativni forum in ne politično korekten forum. Je pač junk-forum, kjer vlada oligarhija agresivnosti in nepremišljenosti. Nič novega.

Pax Romana
09.05.2006, 15:25
Ne'š dugo :D

Ta forum ni mišljen bit ne intelektualen forum, ne strokoven forum, ne debatni krožek, ne informativni forum in ne politično korekten forum. Je pač junk-forum, kjer vlada oligarhija agresivnosti in nepremišljenosti. Nič novega.
Nisem ravno čistun, da bi ga "očistil" vsega neprimernega, ampak neka meja pa mora biti. Ker moderatorji žal ne opravljajo svoje naloge, je temu forumu res namenjeno, da postane junk forum in da se bodo resne debate selile drugam.:(

Lilly the Bear
09.05.2006, 18:05
..., je temu forumu res namenjeno, da postane junk forum in da se bodo resne debate selile drugam.:(

POSTANE??

RESNE debate??

Ljubi človek, daj vklopi common sense pa malo poglej po forumu. Kmalu ti bo jasno, da je 80% napisanega totaln crap.

človek
09.05.2006, 18:21
Da se mal vrinem. Sam imam dober primer. Na temi v zvezi z dejanji predsednika bolivije sem med debato podal mnenje in pomisleke glede etike zahodnega mišljenja, pa so me eni trije takoj napadli in obdelovali, da sem še sam skoraj not padu.
Pa sem se danes odločil, da odneham ker jim ne prideš do konca! -To me moti. OK res vedno nimam nekih virov iz katerih bi citiral, vendar imam svoje poglede, ki jih tudi spremenim če me kdo prepriča. Pa povem, da se včasih počutim kot komunistični kriminalc, tolk majo za povedat!:dontknow:

Drugač pa ja, z nekaterimi se pa da fajn debatirat!:2thumbs: :shy:

buba
09.05.2006, 18:38
Da se mal vrinem. Sam imam dober primer. Na temi v zvezi z dejanji predsednika bolivije sem med debato podal mnenje in pomisleke glede etike zahodnega mišljenja, pa so me eni trije takoj napadli in obdelovali, da sem še sam skoraj not padu.
Pa sem se danes odločil, da odneham ker jim ne prideš do konca! -To me moti. OK res vedno nimam nekih verov iz katerih bi citiral, vendar imam svoje poglede, ki jih tudi spremenim če me kdo prepriča. Pa povem, da se včasih počutim kot komunistični kriminalc, tolk majo za povedat!:dontknow:

Drugač pa ja, z nekaterimi se pa da fajn debatirat!:2thumbs: :shy:hm - dragi clovek - clovesko je, da se na doticne retorike vcasih jezis -- vendar pa , je popolnoma neforumsko, ce jim z jezo dajes veselje...;) :)

Pax Romana
09.05.2006, 18:47
POSTANE??

RESNE debate??

Ljubi človek, daj vklopi common sense pa malo poglej po forumu. Kmalu ti bo jasno, da je 80% napisanega totaln crap.
Saj sem rekel, da nisem čistun (če bi bil, potem bi zahteval da se teh 80% počisti:veryevil: ). Sem za sproščene debate, malo zaje-bavanja in tudi rahel prepirček me ne moti. Tudi kakšne debate, ki očitno samo zasedajo Siolove diske, me ne motijo (sam na primer včasih sodelujem v temi Poslušam, ki jo je odprl supermoderator Temp64in ki ima že nekaj čez 800 (:O ) strani). Še vedno pa se da na tem forumu sodelovati pri kvalitetnih debatah, odvisno je samo, katere strani iščeš, kje jih iščeš,.... Veliko debat se tudi razvodeni. Toda moti me ravno to, kar je omenil Človek. Nekulturna komunikacija. Tu bi lahko vskočili moderatorji, to je njihovo delo. Žaljenje ljudi in verbalno šikaniranje pač ne pašeta sem. Se mi zdi, da na primer Jerry na L&S opravlja svoje delo razmeroma v redu in zato se mi zdi da je tam malo več miru. Ne glede na to, da so teme zelo občutljive.....

človek
09.05.2006, 18:48
Verjetno imaš prav. Od sedaj naprej se bom probal držat bl nazaj, ko pride do "težav". Premal časa sem gor, da bi vedel kako se obnašat v takih primerih. Upoštevam nasvet!

Hvala;)

Lilly the Bear
09.05.2006, 21:07
Pa sem se danes odločil, da odneham ker jim ne prideš do konca! -To me moti. OK res vedno nimam nekih virov iz katerih bi citiral, vendar imam svoje poglede, ki jih tudi spremenim če me kdo prepriča. Pa povem, da se včasih počutim kot komunistični kriminalc, tolk majo za povedat!:dontknow:

Pa daaaaaaaaaaaaaaaj človek božji, olajšaj si življenje in pusti teme pod Slovenija, Svet in Gospodarstvo pri miru in se jim izogni na daleč. Se greš zapletat s Ferdotom, Metamorfom, Sharacem, Nimdo, Cityem... pa to so virtuopsihopati :D Njihova pamet je ko granit - nikamor ne prideš. :evil:

Tko da rileks - izberi si boljšo družbo :D

Medved Pu
09.05.2006, 21:37

Drugač pa ja, z nekaterimi se pa da fajn debatirat!:2thumbs: :shy:
Jah. Jaz sem za stereotipčke komunistični gnostik, ki krši crap evangelije, ki smo jih dobili pofutrane v jaslih.
Če rečem fenderca podivja harmonkar, če rečem zdravo okolje sem že vegi, če rečem Joie de vivre, fašem za domovino s titom naprej, pa še ora e labora, če rečem grob, se derejo a jih nismo dobr...V bistvu sem njihov popoln antipod, rdeča cunja..
Tvoja gnoza, tvoj antipod, pa očitno diši drugače in te poštempljajo za komunista...
Drugače sem čisti radikalec, racionalen skeptik, novo modernist(v bistvu nadaljevanje moderne od nekoč, seveda popolnoma tukaj in zdaj) in budist(kar se filozofije tiče), le da večina bukseljnov misli, da ima to kaj opraviti z religijo in ne z poglabljanjem v filozofijo religij.
Zato avtentične farške spoštujem kot spoštujem VSE (seveda le do neke mere, ker vem o njih dosti več, kot povprečen stereotipnež) kot avtohtone, njihove kopije z rdečimi evangeliji, pa itak popenijo, če slišijo nekaj takega, ker sem rasel med njimi in tam v tistih farah je to tabu.
Zaljubljen sem v lucidnost, topoglavost in ponavljanje vedno istih jajc pa se mi gravža in bruhnem. Pol je pa štala.
Pol pa pojemo God shave the qeen-no future noooow..
Radikalci smo taki..

Medved Pu
09.05.2006, 21:50
A ste opazili, da ste popisali ze celo stran in nič pametnega povedali, ste pa zamorili celotno temo. Po mojem je to ravno nekaj takega, česar ne želimo.
Eh Leon..Debatiranje je umetnost..V času stereotipov ne preveč cenjena. Če so ti blizu domislice ene strani, kmalu ugotoviš, da na tebi brusi kremplje druga in te šavsne... Je pa hecno, ko se z svojimi oponenti iz ene teme, v nekih drugih temah popolnoma ujameš.
Še vedno mislim, da sta najbolj močna prilaščanje-predalčkanje drugih.
Zato se odselim na druge teme in na drug forum.
Za to pa je tista opravilna vrstica tam zgoraj...da jih nanizaš en par in se odklikneš drugam.. :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Pax Romana
09.05.2006, 22:13
Pa daaaaaaaaaaaaaaaj človek božji, olajšaj si življenje in pusti teme pod Slovenija, Svet in Gospodarstvo pri miru in se jim izogni na daleč. Se greš zapletat s Ferdotom, Metamorfom, Sharacem, Nimdo, Cityem... pa to so virtuopsihopati :D Njihova pamet je ko granit - nikamor ne prideš. :evil:

Tko da rileks - izberi si boljšo družbo :D
Žal imaš prav. Na koncu ti res ne ostane drugega. Kot sem rekel, taki odženejo resne razpravljalce in sami obvladujejo naštete sekcije. Žalostno.

Še vedno pa mislim, da moderatorji niso samo zaradi lepšega. Pa zdaj ne vem, ali se jim ne da ali pa je njihova pasivnost namerna.

LeonVeliki
10.05.2006, 07:03
Eh Leon..Debatiranje je umetnost..V času stereotipov ne preveč cenjena. Če so ti blizu domislice ene strani, kmalu ugotoviš, da na tebi brusi kremplje druga in te šavsne... Je pa hecno, ko se z svojimi oponenti iz ene teme, v nekih drugih temah popolnoma ujameš.
Še vedno mislim, da sta najbolj močna prilaščanje-predalčkanje drugih.
Zato se odselim na druge teme in na drug forum.
Za to pa je tista opravilna vrstica tam zgoraj...da jih nanizaš en par in se odklikneš drugam.. :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:
Ja sej, odklikaš drugam, ampak a ni to škoda? Tko se zgubi še en dober sogovornik. Po mojem, da noben noče preveč (predolgo) brati postov od "petelinov".

človek
10.05.2006, 09:20
Glejte kateri posti pa so dobri za dobro debato? Priznam, da sem čist nov uporabnik in nimam pojma...
Pa hvala vam

Medved Pu
10.05.2006, 09:39
Ja sej, odklikaš drugam, ampak a ni to škoda? Tko se zgubi še en dober sogovornik. Po mojem, da noben noče preveč (predolgo) brati postov od "petelinov".

Petelini uzurpirajo dvorišče in ga iz prostora za debate spremenijo v prostor za promocijo kikirikanja in kazanja svojih operjenih riti.
Folk nima svojih idej, zato uleti v debato, si prisvoji košček povedanega, ki misli da ga približno razume in se dere na ves glas. "moje, moje, jaz sem to prvi zaggleeedal..."
Pridruži se mu še par moških kokoši, ki prej flying fyck niso zastopile za kaj gre, zdaj pa kar zastopijo, ker je že prva moška kokoš povedala, da je spet kikirikokodak na programu in ta topic pripada njim, ki so v iber pametni...
Ko spokaš s topica, se še par dni zadovoljno klanjajo drug drugemu, brskajo za črvi, ker pa ne premorejo idej topic crkne in ugasne.
Hint.
Čez 14 isti topic poiščeš in zalaufaš..In prava debata se začne..:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Pax Romana
10.05.2006, 10:55
V glavnem taka "debla" nam kratijo pravico do normalnega pogovora.

Me zanima, če bi se dalo to urediti tako, da bi imel otvoritelj teme na izbiro možnost, da pusti objavljati poste samo nekaterim, se pravi tistim, ki se mu zdijo dovolj resni za debato. Brali bi lahko vsi, sodelovali pa samo nekateri. Vem, da to smrdi na grdi ekskluzivizem, ampak če moderatorji ne opravljajo svoje naloge, potem res ne vidim druge rešitve.

ozayrus
10.05.2006, 11:09
V glavnem taka "debla" nam kratijo pravico do normalnega pogovora.

Me zanima, če bi se dalo to urediti tako, da bi imel otvoritelj teme na izbiro možnost, da pusti objavljati poste samo nekaterim, se pravi tistim, ki se mu zdijo dovolj resni za debato. Brali bi lahko vsi, sodelovali pa samo nekateri. Vem, da to smrdi na grdi ekskluzivizem, ampak če moderatorji ne opravljajo svoje naloge, potem res ne vidim druge rešitve.

sej nekaj podobnega maš v svojih nastavitvah. Tam izereš, da ti izjav nekaterih pač ne prikaže.;)

Pax Romana
10.05.2006, 11:11
sej nekaj podobnega maš v svojih nastavitvah. Tam izereš, da ti izjav nekaterih pač ne prikaže.;)
Kje v nastavitvah?

Njuška Trap
10.05.2006, 18:52
Kje v nastavitvah?
Pusti nastavitve - če je nekdo res žaljiv do tebe, klikneš njegov nick, kjer se ti odprejo možnosti pošiljanja OS-a ali e-maila tej osebi, pa tudi možnost, da ga uvrstiš med prijatelje oz. nezaželene. Vkolikor daš nekoga na seznam nezaželenih, njegovih postov ne boš mogel prebrati - sicer boš vedel, kje je njegov post, vendar teksta ne bo.

Pax Romana
10.05.2006, 18:58
Pusti nastavitve - če je nekdo res žaljiv do tebe, klikneš njegov nick, kjer se ti odprejo možnosti pošiljanja OS-a ali e-maila tej osebi, pa tudi možnost, da ga uvrstiš med prijatelje oz. nezaželene. Vkolikor daš nekoga na seznam nezaželenih, njegovih postov ne boš mogel prebrati - sicer boš vedel, kje je njegov post, vendar teksta ne bo.
OK, bom preizkus naredil kar na tebi.:D Preizkusna zajčica.;)

Njuška Trap
10.05.2006, 19:00
Fino. Kaj vidiš?

Pax Romana
10.05.2006, 19:02
Dejansko deluje. :) Zdaj sem te seveda ponovno odstranil. Kljub temu pa je imel Ozayrus prav. V meniju, ki se ti odpre s klikom na ime, se pojavi samo možnost za dodajanje na seznam prijateljev.

Hvala!

LeonVeliki
10.05.2006, 22:42
Po mojem pa to ni rešitev. Mogoče pa tudi tisti, ki ponavadi smeti po forumu kdaj pa kdaj kaj dobrega pove. Jaz mislim, da bi moral vsak pri sebi razčistiti in raje poslati en post manj, kot pa da napiše bedarijo, ki je brez vsebine.
Meni se včasih zdi, kot da 3/4 svojega zivljenja porabimo za to, da se zavarujemo pred nekom, ki nas ogroža, namesto da bi se take spravilo s za štiri zidove. NE BOM si nastavil pravil, da ne bo prikazanih postov, lahko pa bi moderatorji eno ali dvobesedne nesmile brisali. In tudi forumaši, ki nam je do debate bi lahko začeli opominjati take smetarje.

Pax Romana
11.05.2006, 06:39
Po mojem pa to ni rešitev. Mogoče pa tudi tisti, ki ponavadi smeti po forumu kdaj pa kdaj kaj dobrega pove. Jaz mislim, da bi moral vsak pri sebi razčistiti in raje poslati en post manj, kot pa da napiše bedarijo, ki je brez vsebine.
Meni se včasih zdi, kot da 3/4 svojega zivljenja porabimo za to, da se zavarujemo pred nekom, ki nas ogroža, namesto da bi se take spravilo s za štiri zidove. NE BOM si nastavil pravil, da ne bo prikazanih postov, lahko pa bi moderatorji eno ali dvobesedne nesmile brisali. In tudi forumaši, ki nam je do debate bi lahko začeli opominjati take smetarje.
Se strinjam, res dober post (dobra debata:) ). Plus, da s tem samo ti ne vidiš njegovih postov, ostali pa. Neumnosti torej vseeno ostanejo notri. Še vedno sem za moj predlog. Ali ga predlagam Goody?

Jaz se marsikdaj obotavljam odpreti novo temo, ker se bojim, da bi mi jo zasmetili. Pa zaenkrat je še šlo. Bojim pa se odpreti kakšno temo v zvezi s Slovenijo, še posebej občutljivo temo.

roxa
11.05.2006, 09:33
Jaz se marsikdaj obotavljam odpreti novo temo, ker se bojim, da bi mi jo zasmetili. Pa zaenkrat je še šlo. Bojim pa se odpreti kakšno temo v zvezi s Slovenijo, še posebej občutljivo temo.

čakam:approve:

Pax Romana
11.05.2006, 09:36
čakam:approve:
Na razsvetljenje?:angel:

roxa
11.05.2006, 09:48
Na razsvetljenje?:angel:

hehe...tega sem že zdavnaj dosegla:approve:

Pax Romana
11.05.2006, 09:50
hehe...tega sem že zdavnaj dosegla:approve:
Vidim, cigareta od tvojega avatarja se zelo "šajna".:)

ozayrus
11.05.2006, 13:25
Jest tut že raje pustim, da se vsi posti izpišjo, čeprav že po nicku včasih vem, kaj bodo napisal. Kot ste ugotovli, tudi nam ne všečni včasih kaj pametniga pripomnijo.

ps

avtar od roxe nč kritizirat;)

roxa
11.05.2006, 13:40
avtar od roxe nč kritizirat;)
ja ne:approve: (mam pač rada kaj med zobmi)

matt
11.05.2006, 15:14
Hihihihi ... dobrodosel v cudoviti svet forumov :D

LeonVeliki
11.05.2006, 21:29
Brez zamere, ampak točno to gre meni nekako na živce, kar se je zgodilo na tej temi. Zadnjih nekaj postov dvobesedni dialog med dvema, brez vsebine in smisla.:( Tema zaide iz svoje rdeče niti in zamre.
Ne vem, mogoče nimam prav. Bi pa zelo rad slišal to od nekoga, ki mi bi to utemeljil.

Medved Pu
12.05.2006, 07:28
Brez zamere, ampak točno to gre meni nekako na živce, kar se je zgodilo na tej temi. Zadnjih nekaj postov dvobesedni dialog med dvema, brez vsebine in smisla.:( Tema zaide iz svoje rdeče niti in zamre.
Ne vem, mogoče nimam prav. Bi pa zelo rad slišal to od nekoga, ki mi bi to utemeljil.
Včasih kakšna tema malce stoji, stvar navdiha. Tudi jaz takrat rad malce pospemam, da se kakšen naboj sprosti.
Je pa razlika med ironijio in samoironijo in šavsanjem...
V zadnjih dneh mi je kar nekaj cestnih izsiljevalcev pokazalo jezik, (zadnja je stala sredi Aškerčeve, LJ, s kolesom in telefonirala!), bila je polna luna...:P :P :2thumbs:

roxa
12.05.2006, 07:38
se opravičujem za spemanje:veryshy: :o

LeonVeliki
12.05.2006, 07:57
se opravičujem za spemanje:veryshy: :o
Ah dej Roxa no! Sej se ni treba opravičevat.:frend: Se godi, da se s teme malo zaide. Pravzaprav je bilo kar ugodno, da je do tega prišlo, zdej vsaj vemo, česa se moramo vsi izogibat.

roxa
12.05.2006, 08:13
Ah dej Roxa no! Sej se ni treba opravičevat.:frend: Se godi, da se s teme malo zaide. Pravzaprav je bilo kar ugodno, da je do tega prišlo, zdej vsaj vemo, česa se moramo vsi izogibat.

vidiš to je primer sposobnosti odkritega dialoga:frend: