Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Jemanje krvi

sadie_007
09.05.2006, 10:36
:O dons me je skor kap, sem mogla dat kri in me je pičila v prst!!

a to sploh še delajo? mislm, tko so me nazadnje v osnovni šoli ... najbrž je odvisno tud, kolk krvi rabjo, k iz žile je lohk več vzamejo, iz prsta pa sam kapljico :blush:

čeprov bolelo ni pa nč, k majo zdej eno tako napravco kt svinčnik :approve:

ampak kater šok, no, prov v ta srednji prst me je :D

mrjerry
09.05.2006, 10:37
Amaterji. Jaz jo jemljem z vratu.

TuNina
09.05.2006, 10:38
ja, če ne rabijo dost krvi, pičijo kr v prst. ampak mene je pikanje v prst vedno bolj bolelo kot v žilo. mogoče zato, ker so mi nekaj časa hudo pogosto jemali kri iz žile in sem na to že čist neobčutljiva.

tisti kuli za pikanje v prst pa je prav smešen. men zgleda kot ena taka napravica, ki bi jo mel james bond :D

patty
09.05.2006, 10:40
To še vedno delajo(mo), najpogosteje, ko se mora zmerit "glukoza" v krvi...:)

sadie_007
09.05.2006, 10:47
To še vedno delajo(mo), najpogosteje, ko se mora zmerit "glukoza" v krvi...:)

neki je mogla preverit, če sem že zdrava al rabm antibiotik in je bla vrednost 18, kar je ok ... če bi blo pa nad 50, bi dobila pa zdravila :approve:

patty
09.05.2006, 10:47
Sladkorne bolnike pikamo tudi v peto

Smarty
10.05.2006, 08:39
jst mam ta svinčnik doma...:D:D:D
za cukr mert :D:D:D

men je full smešn...veš kok je šele težko sam sebe piknt :nonono:

no, sej nimam sladkorne, sam včasih se spomnemo in si mal preverimo... :)

sadie_007
10.05.2006, 08:48
men je full smešn...veš kok je šele težko sam sebe piknt :nonono:

jst se sploh ne bi mogla ... že tko sem mižala

a to se lohk kupi za doma? a pol se pa odčita iz napravce (sprinta?) - za fotra sprašujem ... :shy:

lady_lucifer
10.05.2006, 08:59
nek sm brala, da ze raziskujejo, ce se da iz sline kej razbrat...tko da mogoce ne bo treba vec krvi dajat, ampak bos sam plunu u eno skledco :D

Smarty
10.05.2006, 09:00
nč sprinta...se ti kr obarva, kok cukra je v krvi :D
mal poglej in vpraši v kakšnem sanolaborju....

3nity
10.05.2006, 09:04
nek sm brala, da ze raziskujejo, ce se da iz sline kej razbrat...tko da mogoce ne bo treba vec krvi dajat, ampak bos sam plunu u eno skledco :D

jst dam raje kri

*nežyka*
13.05.2006, 19:07
o fak js pa tega ful ne maram..jemanje krwi..zanč sm šla dt kri in sm skor skup padla..in sm mogla tm nekje udzadi na pojstli ležat.. =(

stLARA
13.05.2006, 19:59
jaz sem pa vedno polna adrenalina, kadar je potrebno kri dat :D :2thumbs:

sJavorshek
14.05.2006, 06:58
mene pa to ni nikol veselil delat. :blush:

Mi je pa ena frendica zmerla cuker z eno napravco, kr uzun, k smo bli na pjači, sam je drgač sladkorn bolnik, tko da mislm, da oni to dobijo kot del osnovne opreme. :dontknow:

Sicer pa raj dam iz prsta, kot iz žile, na splošno strah pred inekcijam. Me je enkrat ena amaterka dobila v roke in me skor deset minut mela za ražnič in mi žilo iskala. :cry:

Nincha II.
14.05.2006, 19:40
mene pa to ni nikol veselil delat. :blush:
Sicer pa raj dam iz prsta, kot iz žile, na splošno strah pred inekcijam. Me je enkrat ena amaterka dobila v roke in me skor deset minut mela za ražnič in mi žilo iskala. :cry:

Mene tut ne veseli kej prevec, ne iz prsta ne iz zile, se manj pa s kje drugje ...

Tko al tko mam v vecini nesreco, da zmer dobim same mesarke, ki mi ne znajo zile zadet in pol ko mi jo, me ze vse boli in sem vsa prestrasena pa mi kri sploh ne tece. Zmer mi vsi pravjo, da mam "tanke zile". K da lahko kej proti temu nardim ...
So mi jo zard tega mogl vzet ze iz zgornjega dela dlani :blackeye:

Mojmu tipu pa se roke ni treba zavezat, sam pest more stist in je ze ... kok svet ni posten :evil:

RH-
14.05.2006, 21:01
nč sprinta...se ti kr obarva, kok cukra je v krvi :D
mal poglej in vpraši v kakšnem sanolaborju....

novejsi imajo ze digitalni zasloncek, ki pokaze stopnjo sladkorja v krvi...

swizc
14.05.2006, 21:13
Tole spikanje je se navadno, moja mt si je mogla v trebuh 1 mesc ene injekcije dajt, ene zdravila al neki tazga, za***ana zadeva uglavnm:(:nonono:, drugac k je sla pa kri dat ji je pa dohtarca 2x zilo za odvzem krvi zgresila, tko da je prsla prespikana dam kukr da bi ji uzel kri za 10 let naprej:rolling:

sJavorshek
15.05.2006, 06:06
Sam ene so res ful nečloveške pr teh žilah.
Če se zmot eni dvakrat, ne more rečt kaki drugi, sama te bo prebadala, k da si kak ražnjič tm. :nonono:

sadie_007
15.05.2006, 08:03
moje žile po rokah so pa tko izrazite in izstopajoče, da ni šanse, da bi jih zgrešila :clown:

freya
16.05.2006, 10:32
Meni jemanje krvi ne povzroča travm...veliko raje pa dam kri iz prsta, da nimam ogromnega hematoma na podlahti. Odkar imajo svinčnik za jemanje, sploh ne boli, huje je bilo včasih, ko se je igla zarinila tako globoko v prst, kolikor močno jo je laborantka zasadila (sploh pri otrocih, ki niso nikoli na miru).

Znanka pa potrebuje nekaj dnevno pripravo pred odvzemom krvi za kontrolo holesterola (driska, slabost, nespanje, razbijanje srca, omedlevice v laboratoriju).