Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Subwooferji, tube, ojacevalci za v avto...

swizc
14.05.2006, 21:26
Torej upam da ni nobene take teme ze od prej. Zanima me tisti k se(vem da vs je ziher dost na tem forumu):approve: ukvarjate kej z subwooferji, tubami, ojacevalci, kaj kej priporocate, kaj mate kej v svojih konjickih(upam da kej dobra). No ne glih tisti k se ukvarjate, ampak nasplosno kaj mate kej notr da vm trese avto.
Zanima me kere firme so kej dobre, subi itd.. Aja pa ce smo ze pr tem, dobrodosle bi ble se kksne slike od vasih predelav in kaj mate v konjickih nastimano:approve:

mumbley
15.05.2006, 09:30
Najbolje da vprašaš tukaj: http://www.avtoakustika.com/forum (http://www.avtoakustika.com/forum/)

gerchy
15.05.2006, 11:50
Nič posebnega, serijski sistem igra nadvse zadovoljivo, dodal aktiven sub ter minidisc changer. ;)
http://www.ge39.com/infinity.htm
http://www.ge39.com/minidisc.htm

Jakec
16.05.2006, 10:06
en Alpine, 10" z ojačevalcem, ostalo zaenkrat poganja še radio...

nekaj je že, samo to je bolj začasno, še šparamo dnar :)

mrjerry
17.05.2006, 10:04
Alpine S12, gnan s Phase ojacevalcem.

Trga gate :approve:

swizc
17.05.2006, 19:26
Dej prosm kksno sliko prpopej smle notr da mal vidmo:)

WRC555
17.05.2006, 22:56
Spredaj:
http://www.mobisux.com/album/data/500/25401HPIM9667-med.JPG

Zadaj:
http://www.mobisux.com/album/data/500/25401HPIM9662-med.JPG

mrjerry
18.05.2006, 14:20
Smem vprasat, kaksna je cena tegale head unita?

WRC555
18.05.2006, 22:49
120 tisoc.

mrjerry
22.05.2006, 09:14
mejdun.... Alpine pa zna navit ceno

WRC555
22.05.2006, 12:45
Sploh ne...obcutno so se pocenili napram modelom izpred dveh let...trenutno ni radia, ki bi za tako ceno ponujal toliko kot ta.

swizc
22.05.2006, 21:00
Hmm mam eno uprasanje, je to res da ce subwoofer obrnes notr v skatlo da bass pride bolj do izraza?

WRC555
22.05.2006, 21:41
A mislis tako kot je pr men? Niti ni vazno...ker ni res...tako sem se odlocil predvsem zarad prostorske stiske, pa tudi izgleda.

swizc
23.05.2006, 08:40
Ja tko kukr je pr teb, ne baje da ce je nanotr ubrnjen sub da da bolsi bass, mislm stvari se bl tresejo. Drugac WRC555 iz kerga konca si ti?

mrjerry
23.05.2006, 08:47
Sploh ne...obcutno so se pocenili napram modelom izpred dveh let...trenutno ni radia, ki bi za tako ceno ponujal toliko kot ta.

Mel sem nek CD unit, za katerega sem dal okrog 80 tisoc (pred ene 5 leti), ki pa je stalno crkoval in bil vec na servisu kot pri meni. Vsakic, ko je prisel s servisa, je bilo slabse. Ceprav se mi zdi, da sem uspel najti izvor napake, ki pa mi ga Alpineov servis ni nikoli priznal - najbrz je res prehudo po treh letih priznati, da gre za dobro skrito (in popolnoma nenamerno!) tovarnisko napako in preprosto dati nov radio. No, za bonus so mi ga nekega dne se ukradli.

Zdaj imam se starejsi tape unit s CD shuttlom... Se vedno prisegam na alpineov zvok, vseeno pa bi posteno premislil, ali bi se kdaj odstel tolk denarja za head unit. S temi dohodki bolj ne.

mrjerry
23.05.2006, 08:47
Hmm mam eno uprasanje, je to res da ce subwoofer obrnes notr v skatlo da bass pride bolj do izraza?

Ce mas dost mocen bas je vseeno, kam ga obrnes :D

Jaz ga imam proti zadnjim vratom (v skrinji)

WRC555
23.05.2006, 10:18
Ja tko kukr je pr teb, ne baje da ce je nanotr ubrnjen sub da da bolsi bass, mislm stvari se bl tresejo. Drugac WRC555 iz kerga konca si ti?

Vazna je sama postavitev ohisja, ter da je pravilno izracunana litraza ter tuning. To pa ugotovis le na podlagi testiranj oz. racunanj. Iz Gorenjskega konca sem.

WRC555
23.05.2006, 10:24
Mel sem nek CD unit, za katerega sem dal okrog 80 tisoc (pred ene 5 leti), ki pa je stalno crkoval in bil vec na servisu kot pri meni. Vsakic, ko je prisel s servisa, je bilo slabse. Ceprav se mi zdi, da sem uspel najti izvor napake, ki pa mi ga Alpineov servis ni nikoli priznal - najbrz je res prehudo po treh letih priznati, da gre za dobro skrito (in popolnoma nenamerno!) tovarnisko napako in preprosto dati nov radio. No, za bonus so mi ga nekega dne se ukradli.

Zdaj imam se starejsi tape unit s CD shuttlom... Se vedno prisegam na alpineov zvok, vseeno pa bi posteno premislil, ali bi se kdaj odstel tolk denarja za head unit. S temi dohodki bolj ne.

To je moj drugi Alpine radio. Prvi je bil celo za 16 tisoc drazji od tega. Ko sem ga zmontiral mi ni hotel brat CD-jev, ne v mp3 in ne v WAv obliki. Na poti na servis pa je zacel cudezno delat...od takrat brez problemov. Imel sem ga slabo leto, potem pa nabavil tega. Seveda tud tukaj ni slo brez tezav. Namrec zgodnejsi modeli so imeli "porodniske" napake. Ekran je preprosto zamrznil in sem radio lahko upravljal le z daljincem...na servisu so napako odkrili v drugem poskusu in sedaj dela kot je treba.

WRC555
23.05.2006, 10:31
Slike povejo vec kot 1000 besed:
http://www.mobisux.com/album/data/500/25401alpine5-med.JPG

http://www.mobisux.com/album/data/500/25401alpine3-med.JPG

Pred tem pa sem imel tega Kenwooda:
http://www.mobisux.com/album/data/500/25401kenwood2-med.JPG

http://www.mobisux.com/album/data/500/25401HPIM4778-med.JPG

Kratka zgodovina mojih HU :D

mrjerry
24.05.2006, 09:10
To je moj drugi Alpine radio. Prvi je bil celo za 16 tisoc drazji od tega. Ko sem ga zmontiral mi ni hotel brat CD-jev, ne v mp3 in ne v WAv obliki. Na poti na servis pa je zacel cudezno delat...od takrat brez problemov. Imel sem ga slabo leto, potem pa nabavil tega. Seveda tud tukaj ni slo brez tezav. Namrec zgodnejsi modeli so imeli "porodniske" napake. Ekran je preprosto zamrznil in sem radio lahko upravljal le z daljincem...na servisu so napako odkrili v drugem poskusu in sedaj dela kot je treba.

Sej to je hudic, ja. Pa pri alpineu je se ena stvar, ki me moti: plastika. Na prejsnjem radiu (ki ga zdaj ni vec) se po dveh letih ni vec zapirala skatla za prednjo plosco HUja, ze po dobre pol leta pa se je rahlo deformiral prednji zvocnik v vratih in izstrelil zascitno mrezico. Tko da se zdaj furam brez nje - mrezica preprosto ni sla vec nazaj not, oziroma ni obstala. Ne recem - to so v bistvu postranske zadeve, ker je zvok ipak najpomembnejsi (in tuki alpine nese pioneerja in kenwooda, da drugih sploh ne omenjam), sam mi gre vseen orenk na genitalije, da ne znajo plastike ulit tko, kot se spodobi. Sploh pa ne v visokem cenovnem razredu, kjer mors pac gledat na vse. Sicer si pac kvalitetna srednja klasa.

swizc
24.05.2006, 10:09
Vazna je sama postavitev ohisja, ter da je pravilno izracunana litraza ter tuning. To pa ugotovis le na podlagi testiranj oz. racunanj. Iz Gorenjskega konca sem.

Se mi je zdel da si gorenc:approve:

swizc
24.05.2006, 10:14
Seprav z pogovorov sklepam da ma 3/4 folka v avtih ALPINE avtoradie, kaj a KENWOOD je zanic/predrag al kaj?

mrjerry
24.05.2006, 10:43
Seprav z pogovorov sklepam da ma 3/4 folka v avtih ALPINE avtoradie, kaj a KENWOOD je zanic/predrag al kaj?

Meni ima Alpine boljsi zvok, lepsi design in bolj prakticno oblikovan HU.

swizc
24.05.2006, 11:01
Kaksna je pa kej razlika v ceni med ALPINE in KENWOOD?

mrjerry
24.05.2006, 11:18
Jaz mam ze mal stare podatke, ampak Alpine je tkole, na debelo receno, okrog 15% drazji od Kenwooda. U bistvu je isti cenovni razred.

WRC, mas mogoce kaj izkusenj z ojacevalci? Mislim na ojacevalce za zvocnike (ne za woofer)? A se zvok dejansko kaj izboljsa, ali lahko samo bolj prbijas?

WRC555
24.05.2006, 11:33

Kenwood, ki bi ponujal toliko kot npr. moj Alpine stane v trgovini 165 tisoc, to je seveda top model, tako kot moj....govorim o top modelih, ki ne berejo DVD-jev...tisto je spet drug svet.

Pa vprasanje, kako bi igral Kenwood napram Alpine..bi blo treba sprobat. Tisti, ki dajo nekaj na avtoakustiko se naceloma izogibajo Kenwoodov. Za povprecne uporabnike je pa Kenwood se zmeraj zakon, tud zame je bil :D Pa ne govorim, da je zanic...vsakemu svoje.

WRC555
24.05.2006, 11:36
Jaz mam ze mal stare podatke, ampak Alpine je tkole, na debelo receno, okrog 15% drazji od Kenwooda. U bistvu je isti cenovni razred.

WRC, mas mogoce kaj izkusenj z ojacevalci? Mislim na ojacevalce za zvocnike (ne za woofer)? A se zvok dejansko kaj izboljsa, ali lahko samo bolj prbijas?

Odprl se ti bo nov svet :approve:

Izboljsa se dinamika, glasnost, detajli...ni primerjave.

ksimon
24.05.2006, 11:42
Sej to je hudic, ja. Pa pri alpineu je se ena stvar, ki me moti: plastika. Na prejsnjem radiu (ki ga zdaj ni vec) se po dveh letih ni vec zapirala skatla za prednjo plosco HUja, ze po dobre pol leta pa se je rahlo deformiral prednji zvocnik v vratih in izstrelil zascitno mrezico. Tko da se zdaj furam brez nje - mrezica preprosto ni sla vec nazaj not, oziroma ni obstala. Ne recem - to so v bistvu postranske zadeve, ker je zvok ipak najpomembnejsi (in tuki alpine nese pioneerja in kenwooda, da drugih sploh ne omenjam), sam mi gre vseen orenk na genitalije, da ne znajo plastike ulit tko, kot se spodobi. Sploh pa ne v visokem cenovnem razredu, kjer mors pac gledat na vse. Sicer si pac kvalitetna srednja klasa.

No no mrjerry, tko pa spet ne:rolling:

Kakšen Nakamichi al pa Becker, pa imata še vseeno boljši zvok kot pa Alpine, se ti ne zdi?

Res pa je, da imata ti dve firmi malo zasoljene cene:nonono:, pa še grdi so

mrjerry
24.05.2006, 11:54
ksimon, po `drugimi' nisem mel nakamichija v mislih... Sam za mojo denarnico in bliznje plane se svet pri alpineu neha. Nakamichija je sicer kul slisat (beckerja ne poznam), sam to imet je pa druga zgodba.

WRC, pa mogoce poznas kej cene? Eno solidno ojacevalo, 4 kanali, 50W na posameznem kanalu?

ksimon
24.05.2006, 12:05
Eno vprašanje še pol pa grem.

Kje pa je tu Pioneer? Mislim cena in kvaliteta. Sam sem si pred kratkim ga nabavu in morem rečt, da super špila. Nisem sicer nek audiofil, ampak vseeno.

WRC555
24.05.2006, 12:30
ksimon, po `drugimi' nisem mel nakamichija v mislih... Sam za mojo denarnico in bliznje plane se svet pri alpineu neha. Nakamichija je sicer kul slisat (beckerja ne poznam), sam to imet je pa druga zgodba.

WRC, pa mogoce poznas kej cene? Eno solidno ojacevalo, 4 kanali, 50W na posameznem kanalu?

Tale npr.:
Caliber CA504 ( http://www.caliber.nl/product_info.php?cPath=32_41&products_id=78 )
http://www.caliber.nl/images/CA_504.jpg

Kolega ima dva taka v Mini Coopru. Dela brezhibno in lepo igra za svojo ceno...25 tisoc. To je seveda osnovni model, cene navzgor so pa neomejene.

mrjerry
24.05.2006, 12:33
Jaz bi mel samo enga :D

Ampak 25K je kar dostopna cena, ja. Malenkost vec sem dal za ojacevalo za woofer, ampak sem ga dobil res zlo ugodno.

WRC555
24.05.2006, 12:34
Eno vprašanje še pol pa grem.

Kje pa je tu Pioneer? Mislim cena in kvaliteta. Sam sem si pred kratkim ga nabavu in morem rečt, da super špila. Nisem sicer nek audiofil, ampak vseeno.

Pioneer najvec ponuja v srednjem cenovnem rangu...med 40 in 70 tisoc. V tem cenovnem rangu bi se tudi sam za Pioneerja odlocil.

WRC555
24.05.2006, 12:35
Jaz bi mel samo enga :D

Ampak 25K je kar dostopna cena, ja. Malenkost vec sem dal za ojacevalo za woofer, ampak sem ga dobil res zlo ugodno.

Zate s popustom :D

Kerga pa mas za woofer?

ksimon
24.05.2006, 12:36
Aha, pol je bla odločitev pravilna:approve:

Hvala WRC555;)

Lp!

mrjerry
24.05.2006, 12:42
Zate s popustom :D

Kerga pa mas za woofer?

Nekaj, kar je bilo meni pred nakupom cist neznano. Niti ne vem cist tocno proizvajalca, je pa crn, gor pise PHASE Linear, za dvokanalni ojacevalc relativno velik, hlajen z ventilatorji (zgoraj odprta mrezca)... Lahko dam enkrat fotko gor.

WRC555
24.05.2006, 12:54
Poznam ja...v redu ojacevalci, sicer ze dokaj redki...verjetno je model 0.4 al pa 0.6..v redu pri njih je, ker delajo tud na nizkih impedancah. Kaj pa woofer in ostalo?

WRC555
24.05.2006, 12:56
Aha, pol je bla odločitev pravilna:approve:

Hvala WRC555;)

Lp!

Ce si zadovoljen, potem je bila :approve:

Ni kaj ;)

mrjerry
24.05.2006, 13:00
Poznam ja...v redu ojacevalci, sicer ze dokaj redki...verjetno je model 0.4 al pa 0.6..v redu pri njih je, ker delajo tud na nizkih impedancah. Kaj pa woofer in ostalo?

Model je 0.4 (400W)
Woofer je Alpine serija E (menda 1kW) - izbiral smo med tremi, pa je tale dal najboljsi zvok. Je v kisti (kupljena, ne vem tocno, kaj zaena), HU pa Alpine TDA-7562R, povezan z Alpineovi CD Shuttlom

swizc
24.05.2006, 15:03
Na kaksn nacin se pa skatle box-e izdelujejo za subwooferje? Kolk litrska more bit, velikost, odprtine itd.?

WRC555
24.05.2006, 21:38
Na kaksn nacin se pa skatle box-e izdelujejo za subwooferje? Kolk litrska more bit, velikost, odprtine itd.?

Ohisja se delajo na podlagi parametrov, ki jih dobis zraven suba. Obstaja poseben program (Win ISD), kjer izracunas litrazo, tuning itd.

swizc
24.05.2006, 21:50
Aha, hmm ker jest mislm jest ko ispit dobim pa use to en tak u izi avto nabavt, kksnga cliota, peugeota 106, kej tazga, twingota sm ze crtou ker ma premejhn prtlaznik da bi kksne sube notr dau, pa tko gruntam kolk velk sub bi se dal dat recmo v en prtlaznk peugeota 106, pa da je notr se ojacevalc seveda, oz. en ojacevalc za sub, 1 pa za te zvocnike v vratih al kuko je to narjen. ***atga ne spoznam se 5% na sube,ojacevalce,zvocnike nasplosn, zato sm tud to temo postavu, da mal zvem od vs an. Slisu sm tud da je za mejhn avto sub z 600RMS-a cez glavo, da trga gate :)

mrjerry
25.05.2006, 07:49
Ne vem, kolk ma moj RMSja, je pa menda 1kW (bi moral pogledat v katalog, a je 800W al 1000W, sam ko sem se menil, sem hotel met 1kW) v cliotu in ti povem, da vec kot to ne rabis. Ce ti je pa pri nakupu avta pomemben kriterij moznost vgradnje muzikalij, bodi pa pozoren na to, ali je v prednja vrata mozno vgraditi zvocnike s premerom 16cm. V tastarega Cliota, na primer, grejo (komajda, ampak grejo), v tanovega in vecino novejsih malih avtomobilov pa ne, zaradi plastike. Je pa kar precej razlike v zvoku med 13cm in 16cm.

WRC555
25.05.2006, 10:20
V twingota se lahko marsikaj spravi ;) Odvisno koliko si pripravljen zrtvovat prostora v gepku...lahko si omislis tud 1x15" ali 2x12" sube... z nekaj kilowatnim ampom se ti bo streha upogibala :D

Na kratko glede sistema...vse se zacne in neha pri denarju...za zacetek si kupis 4-kanalen amp, sprednji sistem (16-ke+tweeter+kretnice) ter sub...vse poganjas preko ojacevalca...ter seveda kable, kjer se ne splaca sparat. Radio je pa itak ze sam po sebi notr vstet.

WRC555
25.05.2006, 10:23
Ne vem, kolk ma moj RMSja, je pa menda 1kW (bi moral pogledat v katalog, a je 800W al 1000W, sam ko sem se menil, sem hotel met 1kW) v cliotu in ti povem, da vec kot to ne rabis. Ce ti je pa pri nakupu avta pomemben kriterij moznost vgradnje muzikalij, bodi pa pozoren na to, ali je v prednja vrata mozno vgraditi zvocnike s premerom 16cm. V tastarega Cliota, na primer, grejo (komajda, ampak grejo), v tanovega in vecino novejsih malih avtomobilov pa ne, zaradi plastike. Je pa kar precej razlike v zvoku med 13cm in 16cm.

Govoris o Peak power oz. o MAX moci...uporaben je le RMS podatek. Ta ti pove, koliko moci prenese zvocnik dolgotrajno. Tiste stevilke so marketinska poteza.

mrjerry
25.05.2006, 11:57
Vem, da so... A RMS je potemtakem nominalna moc, ali kaj?

(jaz sicer vem, kaj RMS dejansko je, samo kaj tocno zelijo z razlicnim podatkovjem povedati, mi ni jasno)

Recimo, top class Pioneerjev woofer ima z velikimi crkami reklamiranih 6kW, nekje pa z veliko manjsimi crkami pise 2.5kW nominal...

A 2.5kW je potemtakem RMS?

WRC555
25.05.2006, 12:45
Nominalna moc je enaka RMS podatku. Vecina driverjev zdrzi veliko vec moci, kot je pa deklarirana moc posameznega driverja. Primer: imas sub z 300RMS...poganjas ga pa z ampom, ki da ven 600RMS. Sicer je treba bolj pazit pri nastavitvah ampa, da sub ne gre v clip, kerr lahko prav hitro zasmrdi :D Sicer pa bi moral delat brez problemov.

mrjerry
25.05.2006, 13:11
Aha, okej. Strojniki bi temu rekli `trajna dinamicna trdnost', tistemu `tavelikemu' podatku pa nosilnost. Torej, ce bi moj sub v nekem trenutku obremenil z vec kot 1kW, bi zasmrdelo, ce pa ga daljsi cas zgem z 900W, pa bi mu mocno zmanjsal zivljenjsko dobo.

swizc
25.05.2006, 15:04
Sepravi ce pogledamo primer avto Peugeot 106, bi sleu recmo lahko notr TALE (http://www.nakupovanje.net/catalog/p1103671-Subwoofer-Blaupunkt-Vw-300-Vw-300.html) al pa TALE (http://www.nakupovanje.net/catalog/p1103672-Subwoofer-Blaupunkt-Vw-380-Vw-380.html) z njemu primerno box-o in pa ojacevalcem. Vem da je 30cm premera in pa 38 ze ogromno za tak mejhn avto, sploh pa njemu primern prtlaznik.

pa ne gledat kolk kej stane, ker dnar ni problem..

Jakec
25.05.2006, 18:37
če ti dnar ni problem pol ni problem niti majhen avto ker boš 100% našel kombinacijo ;)

WRC555
25.05.2006, 21:42
Aha, okej. Strojniki bi temu rekli `trajna dinamicna trdnost', tistemu `tavelikemu' podatku pa nosilnost. Torej, ce bi moj sub v nekem trenutku obremenil z vec kot 1kW, bi zasmrdelo, ce pa ga daljsi cas zgem z 900W, pa bi mu mocno zmanjsal zivljenjsko dobo.

Ne bi zasmrdelo kar takoj. Ne me narobe razumet, vsak zvocnik lahko skuris...tvoj ali katerkoli sub tud z avtoradiem lahko skuris, ce ga priganjas v clip. To pomeni, da zvocnik takrat popaceno igra.

Zato pa pravim...ogromno je v nastavitvah in treba je vedet kje je meja :angel:

WRC555
25.05.2006, 21:45
Sepravi ce pogledamo primer avto Peugeot 106, bi sleu recmo lahko notr TALE (http://www.nakupovanje.net/catalog/p1103671-Subwoofer-Blaupunkt-Vw-300-Vw-300.html) al pa TALE (http://www.nakupovanje.net/catalog/p1103672-Subwoofer-Blaupunkt-Vw-380-Vw-380.html) z njemu primerno box-o in pa ojacevalcem. Vem da je 30cm premera in pa 38 ze ogromno za tak mejhn avto, sploh pa njemu primern prtlaznik.

pa ne gledat kolk kej stane, ker dnar ni problem..

Bi slo notr...zakaj pa ne...ampak pol tud za skatlco cigaret ne bi blo placa, ce bi se odlocil za 15" :approve:

Teo
25.05.2006, 22:36

hehehehe, najslabša jajca za par čukov so boljša kot ojačevalec v avtoradiju.
in jerry pazi, da te ne potegne, ker če ne letos ne boš šel na morje in pozimi ne na smučanje:D

Še nekaj, 3/4 keša je treba dati v prednji sistem, ter obdelavo vrat. če kej ostane se pa sub kupi.

mrjerry
26.05.2006, 13:08
hehehehe, najslabša jajca za par čukov so boljša kot ojačevalec v avtoradiju.
in jerry pazi, da te ne potegne, ker če ne letos ne boš šel na morje in pozimi ne na smučanje:D

Še nekaj, 3/4 keša je treba dati v prednji sistem, ter obdelavo vrat. če kej ostane se pa sub kupi.

:D

Kaj si mislil s tem prednjim sistemom in obdelavo vrat... Ker penastih trikotnikov ne mislim po avtu limat - vsaj tem ne, ki ga mam zdaj (lahk crkne jutr al pa cez 2 leti, noben ne ve)

Teo
26.05.2006, 13:21
:D

Kaj si mislil s tem prednjim sistemom in obdelavo vrat... Ker penastih trikotnikov ne mislim po avtu limat - vsaj tem ne, ki ga mam zdaj (lahk crkne jutr al pa cez 2 leti, noben ne ve)

spodoben prednji sistem je že wrc opisal.. 16+tw, kretnice, ter ojačevalc(tudi 2kanalen je ok, sam se splača vzet 4 kanalnega, da daš še sub gor v bridge). Čez kak mesec, ti bo pa seveda to premalo:)

aja vrata... najbolj osnovna stvar, ki jo moraš narediti, je vsaj izolacija površine vrat za zvočnikom (take bitumenske ploščice pridejo in sprej). To je zato, da zvočnik ne buta direkt ob pleh. Membrana naredi precejšen pritisk in ta premika še vrata, ki tako pojejo v duetu z zvočnikom.

mrjerry
26.05.2006, 13:35
Neki od tega so mi nardili ob montazi. V vratih mam ze kaka 4 leta 16ke. Ko igrajo, se ne slisi pleha - se najbolj moteca stvar je, ne bos verjel, rocka za odpiranje oken (tisti obrocek, za katereg primes, ima 0.5cm zracnosti in ga veselo goni gor dol). Ekstra kretnice nisem sel kupovat, je pac tisto, kar je prislo zraven zvocnikov (menda da bandpass filter). Ko sem videl ceno ene kretnice (ne vem tocno, kaksne, pa kolk dobre, sam vem, da je pisalo Boston in zraven 120 jurjev), sem nekak ocenil, da tega pa ne bi mel.

Hja... Mogoce dam se en 4 kanalni ojacevalc notr, pol bo pa pocas dost :approve:

Teo
26.05.2006, 17:07
ne ne, tisto je verjetno aktivna kretnica,. Fora je,da pride pri poceni sistemih 16+tw samo en kondenzator, da poreže nizke frekvence na tweeterju. Mal dražji kompleti pa dobijo že bolj spodobno kretnico, s katero nastaviš spodnjo in zgornjo mejo za oba zvočnika. brezveze da se ti mid muči z prenizkimi in previsokimi frekvencami.

WRC555
26.05.2006, 21:34
Glede izolacije...veliko je odvisno tud od samih vrat...jaz mam izolirano z Dynamat platami okrog zvocnikov, ostalo pa z bitumnom, tako da so vrata vsaj priblizno zadihtana. Je boljse kot prej, predvsem vec kicka...ampak to se zmer ni to. Za dober ucinek bi bili potrebni paneli, ampak sem se odlocil da ne bom uniceval tapet.

Ce imas dober radio, pa sploh ne rabis kretnic zraven prednjega sistema...aktiva rules :approve:

Teo
26.05.2006, 21:45
aja, pritljažnik maš tako spedenen spredi pa ne?
kaj pa te stane še ene panele na odpadu nabavit in jih predelat...

swizc
27.05.2006, 20:42
Sepravi ce prav berem malo vec denarja za sprednje zvocnike in malo manj denarja za subwoofer. Govorim samo o zvocnikih, za ojacevalec boste pa vi povedal. Aja a se da na en ojacevalec zvezat sprednje zvocnike in pa en dokaj dobr subwoofer, tja do 600RMS-a, to sploh obstaja?

WRC555
27.05.2006, 21:29
aja, pritljažnik maš tako spedenen spredi pa ne?
kaj pa te stane še ene panele na odpadu nabavit in jih predelat...

No no...pokaz kaj mas ti ;)

Paneli se dobijo na odpadu? Svasta :rolling: :rolling: :rolling:

WRC555
27.05.2006, 21:34
Sepravi ce prav berem malo vec denarja za sprednje zvocnike in malo manj denarja za subwoofer. Govorim samo o zvocnikih, za ojacevalec boste pa vi povedal. Aja a se da na en ojacevalec zvezat sprednje zvocnike in pa en dokaj dobr subwoofer, tja do 600RMS-a, to sploh obstaja?

Kupis opremo v podobnem cenovnem rangu, da je kompatibilna...woofer je ravno talo pomemben kot prednji sistem. OBSTAJA, tud do 1000RMS-a :rolling:

swizc
27.05.2006, 22:09
1200RMS-a (http://www.nakupovanje.net/catalog/p1103006-VIBE-SPACE-subwoofer-.html)
2000RMS-a (http://www.nakupovanje.net/catalog/p1102638-Pioneer-TS-W5000SPL-subwoofer-woofer-.html)

http://www.mtxaudio.com/caraudio/products/images/subT9922_JackHammer.jpg
Jackhammer:veryevil::veryevil::veryevil::veryevil: :veryevil::veryevil::veryevil::veryevil:

WRC555
28.05.2006, 09:46
MTX je mrcina...najvecji problem je vgradnja...v kak kombi al pa karavan bi se sel...

Pioneer je namenjen tekmovanju v SPL.

Teo
28.05.2006, 12:10
No no...pokaz kaj mas ti ;)

Paneli se dobijo na odpadu? Svasta :rolling: :rolling: :rolling:

eh jst nimam v tem avtu nič, sem pa delal par avtov, ki so kar lepo uspeli(nimam fotk, ni blo pa nič tekmovalnega) zdej se že par let ne mešam več s tem. sem bil pa na avtoakustiki.com še v časih tastarga foruma in prvih tekem:)

aja, originalne panele mislim, na avtoodpadu.

WRC555
29.05.2006, 11:17
Zamesal si panele in tapete...ni panike.