Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sorodna dusa

anarchy
18.05.2006, 21:59
Ali sploh obstaja sorodna dusa? Misli, da je to samo iluzija in kdor isce sorodno duso je ne bo nikoli najdu, se posebej v nasprotnem spolu ne, ali kaj naj bi bilo za vas sorodna dusa? Po eni strani pravite, da se nasprotno privlaci, po drugi pa iscete sorodne duse, ki po isti filozofiji, se ne bi mogle privlaciti, torej clovek isce ravno naprotno, nekoga drugega spolna, z katerim nima nic skupnega, kar je najbolj privlacno, tako, da se lahko kregata, itd...

roxa
19.05.2006, 07:03
Po mojem, sorodne duše ni...sem pa tudi mnenja, da se podobnosti privlačijo in ne nasprotja.

Sicer pa ljudje smo si različni, ampak ne spet tolk...

Sacha
19.05.2006, 07:08
A ni ena taka tema že obstajala? :shy:

No ta izraz "sorodna duša" je verjetno mišljen v smislu popolnega ujemanja dveh oseb, kateri se dopolnjujeta.

Iskanje svoje sorodne duše je iluzija!!!

mrjerry
19.05.2006, 07:23
Sorodna dusa je samo (lep) izraz za to, da dva cloveka na veliko stvari podobno odreagirata. Gre za prispodobo in ne za sorodstvo v kakrsnemkoli smislu :approve:.

ozayrus
19.05.2006, 13:52
Sorodna dusa je samo (lep) izraz za to, da dva cloveka na veliko stvari podobno odreagirata. Gre za prispodobo in ne za sorodstvo v kakrsnemkoli smislu :approve:.

Dobro povedano.

Kot je reku jerry gre za močno ujemanje in pogled na svet, s katerim se oba v veliki meri delita.

mrjerry
19.05.2006, 13:58
Ja, ampak to je zgolj slucaj. Sicer se nam zdi, da je pot posameznika nakljucna in je zato malo verjetno, da bosta 2 sla skozi podoben proces, ampak dejansko smo veliko bolj predvidljivi in zivimo po veliko mocnejsih vzorcih, kot se nam morda zdi.

ain
19.05.2006, 14:12
če je pojem sorodna duša tudi to, da obstaja več sorodnih duš in da ima lahko vsako obdobje življenja svojo sorodno dušo, potem ja, obstaja.
drugače pa dvomim...

mrjerry
19.05.2006, 14:17
ce te prav razumem, je to mozno le, ce se tvoja dusa spreminja ;)

Hel
19.05.2006, 14:20
Kaj pa pojem duša dvojčica? Je to eno in isto kot sorodna duša? Jaz sem si pod tem pojmom vedno predstavljala to, da je po neki teoriji nekje na svetu tvoja druga polovica. Ali drugače - nekdo, s katerim bi tvoril popolno celoto.

Ne znam se dobro izrazit...:blush:

mrjerry
19.05.2006, 14:21
Moj negativ je prazen prostor :cool: ;)

Hel
19.05.2006, 14:22
:D

Zdaj vem, od kje pridejo črne luknje. :approve:

mrjerry
19.05.2006, 14:23
Ti dam eno telefonsko, na katero lahko enga tipa poklices in mu to poves?

Hel
19.05.2006, 14:24
Ni treba. Hawkins pride v nedeljo na kosilo. ;)

mrjerry
19.05.2006, 14:27
Mislis Hawking?

Hel
19.05.2006, 14:28
:blush:

Jp. Jaz mu kar Stanko rečem...:shy:

ain
19.05.2006, 18:06
ce te prav razumem, je to mozno le, ce se tvoja dusa spreminja ;)
pa ne tvoja duša. ma ti vedno razumeš stvari kontra kt sm jih jaz hotla povedat?:dontknow:
tvoja duša se ne more spreminjat, razen če nisi nek hud shizofrenik s par osebnostmi.
gre za to da se spreminjajo tvoje sorodne dušice, po domač povedano ljudje ki jih maš v nekem obdobju za sorodne duše. pa prav je se mi zdi da verjameš da je nekdo sorodna duša, ker drugač nima smila da se v neko zvezo spustiš, če že na začetku dvomiš v njen obstoj:dontknow:

Mesečnica
19.05.2006, 19:05
Sorodno dušo si predstavljam kot nekoga, s komer sva si v tolikšni meri podobna, da se lahko dobro razumeva oz. da razmišljava v isti smeri. To ne pomeni, da sva si identična, kar je tako ali tako nemogoče, ampak le to, da imava podobne poglede na svet, podobno vrednotno hierarhijo, podobna stališča do najpomembnejših stvari v življenju ...

Pikado
19.05.2006, 19:45
Če si dušo predstavljaš kot laž, kar dejansko je, potem bi lahko rekli da obstajajo sorodni...lažnivci!

ain
19.05.2006, 20:38
jaz se bolj nagibam k temu da ne obstaja. zagotovo ne ve nihče torej ne moreš rečt da je LAŽ. saj ne veš:dontknow:

Pikado
19.05.2006, 20:54
Vem kaj ljudje govorijo o duši....ostalo sploh ni pomembno...

ain
19.05.2006, 21:13
in kaj govorijo ljudje o duši?

Pikado
19.05.2006, 22:27
Isto kot o horoskopu...

timal
19.05.2006, 23:15
Sorodno dušo si predstavljam kot nekoga, s komer sva si v tolikšni meri podobna, da se lahko dobro razumeva oz. da razmišljava v isti smeri. To ne pomeni, da sva si identična, kar je tako ali tako nemogoče, ampak le to, da imava podobne poglede na svet, podobno vrednotno hierarhijo, podobna stališča do najpomembnejših stvari v življenju ...
zanimivo, primerjaj slikci;)

Samo brez panike, prosim!:D

charles manson
20.05.2006, 08:03
sorodna duša ne obstaja...FACE IT:evil:

anarchy
20.05.2006, 23:04
Isto kot o horoskopu...

Jaz ne verjamem v horoskop inupam, da drugi res ne verjamejo,kateri znaki horoskopa se ujemajo in kateri ne, ker sploh tega ne vem in me ne zanima, ker v to ne verjamem, me pa zanima, ali vi morda verjameste o ujemanju z znamenji horoskopa.

Balthazar
24.05.2006, 22:25
Zame obstaja, ne glede na poimenovanje, ki tu ni pomembno. In izkušnja je taka, kot da sva res dve polovici ene celote, kot dve puzzle, ki se edini prilegata. Samo o tem pisat nič ne pomeni, ker te izkušnje z besedami ne moreš prenest. Obstaja telesna in tudi višja resonanca, kot v glasbi. Če nisi na desetinko Hz uglašen, ne vibrira, ne igra.

Ko sem iskal, nisem našel.

Iluzija-
26.05.2006, 22:40
A ni ena taka tema že obstajala? :shy:

No ta izraz "sorodna duša" je verjetno mišljen v smislu popolnega ujemanja dveh oseb, kateri se dopolnjujeta.

Iskanje svoje sorodne duše je iluzija!!!

hvala ker ste me omenili :D :2thumbs:

Pravzaprav ima izraz "sorodna duša" več stopenj ... mislim da je nekaj takega celo opisano v Celestinski prerokbi. Prvo so skupine duš, sorodna duša ni nujno da je samo ena :) najvišji nivo popolne energije med dvema partnerjema je pa zagotovo komplementarni partner. Takih parov ni veliko, velika večina ljudi še vedno išče svojo drugo polovico, poznam pa vsaj dva para, ki sta v tem razmerju in je res neverjetno, kakšna kemija je med njima. Prav užitek je gledati dva, med katerima kar prasketa od ljubezni :approve: