Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Odnos do vrednosti.

človek
21.05.2006, 08:33
Delam v turistično informativnem centru. In kaj se mi je zgodilo:
Imamo mnogo informativnega materiala za brezplačno informiranje turistov. Slovenski turist ali pa turist južne polovice Evrope (IT, FR, in drugi), radi poberejo vse - saj je "zastonj".
Danes se mi je pa dogodilo, da pride gospa iz Finske in, ko ji ponudim zloženke, vljudno reče, dasi jih bo ogledala in prinesla nazaj. Nato sem ji razložil, da je inf. material zastonj, a je odgovorila, da nas vse stane in bo kljub temu samo prebrala in prinesla nazaj!

Jaz sem samo zijal !!!

Pa se sprašujemo kako jim uspeva v konkurenčnosti in vzdrževanju standarda.

Al smo pa mi mal čudni, da dajemo zastonj stvari, ki se v tujini zaračunajo.:tenx:

buba
21.05.2006, 14:10
Delam v turistično informativnem centru. In kaj se mi je zgodilo:
Imamo mnogo informativnega materiala za brezplačno informiranje turistov. Slovenski turist ali pa turist južne polovice Evrope (IT, FR, in drugi), radi poberejo vse - saj je "zastonj".
Danes se mi je pa dogodilo, da pride gospa iz Finske in, ko ji ponudim zloženke, vljudno reče, dasi jih bo ogledala in prinesla nazaj. Nato sem ji razložil, da je inf. material zastonj, a je odgovorila, da nas vse stane in bo kljub temu samo prebrala in prinesla nazaj!

Jaz sem samo zijal !!!

Pa se sprašujemo kako jim uspeva v konkurenčnosti in vzdrževanju standarda.

Al smo pa mi mal čudni, da dajemo zastonj stvari, ki se v tujini zaračunajo.:tenx:mislim, da gospa iz Finske ni mislila na zaračunavanje...;)

paradox
22.05.2006, 18:29
mislim, da gospa iz Finske ni mislila na zaračunavanje...;)...:D

charles manson
24.05.2006, 17:02
Al smo pa mi mal čudni, da dajemo zastonj stvari, ki se v tujini zaračunajo.:tenx:

s tem se strinjam;)

ain
24.05.2006, 18:16
skandinavci so totalno drugačen narod.. če recimo pogledamo sam kakšno športno tekmo. pri dobri akciji in golu nasprotnika skandinavci ploskajo, so navdušeni. kaj pa balkanci? živžgamo, preklinajmo naše igralce...
včasih se mi zdi da smo mi po obnašanju še v srednjem veku, medtem ko oni že v moderni dobi.:dontknow:

človek
24.05.2006, 18:48
Da prav to! Oni imajo spoštljiv odnos do drugih narodov (vsaj po mojih izkušnjah). Ko pride Italijan, misli da je pršu k enim revčkom in se obnaša k da je za tistih 500 EUR, ki jih plača za turistične usluge, kupil ves folk. Pri skandinavcih je pa drgač. Zelo radi se pogovarjajo in sploh so the best gostje!

čudežni
24.05.2006, 18:51
skandinavci so totalno drugačen narod.. če recimo pogledamo sam kakšno športno tekmo. pri dobri akciji in golu nasprotnika skandinavci ploskajo, so navdušeni. kaj pa balkanci? živžgamo, preklinajmo naše igralce...
včasih se mi zdi da smo mi po obnašanju še v srednjem veku, medtem ko oni že v moderni dobi.:dontknow:

Se bojim, da res.

ain
24.05.2006, 19:01
Da prav to! Oni imajo spoštljiv odnos do drugih narodov (vsaj po mojih izkušnjah). Ko pride Italijan, misli da je pršu k enim revčkom in se obnaša k da je za tistih 500 EUR, ki jih plača za turistične usluge, kupil ves folk. Pri skandinavcih je pa drgač. Zelo radi se pogovarjajo in sploh so the best gostje!
jaz mam mal drugačne izkušnje z italij. lani poleti k sm delala nekje v gostinstvu in so večinski gosti italijani se je pokazalo kako rezlični so v primerjavi s slovenci. večina slovencev je bla osornih, neprijaznih, u bistvu hočejo ne vem kaj za tista dva tisočaka k pustijo. medtem k italijani nonstop uporabljajo hvala, prosim, a vas nebi motilo... mam veliko boljše izkušnje z njimi

človek
24.05.2006, 19:21
No sej izjeme potrjujejo pravilo!
Res je da se pa slovenci obnašamo k da smo boga za jajca prijel.( namenoma govorim v prvi osebi množine ker smo vsi pod kožo krvav)

ain
24.05.2006, 19:31
ne vem če je ravn izijema:dontknow:

mertseger
24.05.2006, 20:09
Ja slovenci ne bomo nikoli taki ko skandinavci.Ni v naši balkanski nataliteti.

človek
24.05.2006, 20:43
ne vem če je ravn izijema:dontknow:

Morm pa priznat, da sm tu jaz opazil spremembe v zadnjih dveh letih in to kr močno na vzgor.
Kaj pa imaš kake izkušnje z Izraelci?:rolling:

Lilly the Bear
24.05.2006, 21:44
Ja slovenci ne bomo nikoli taki ko skandinavci.Ni v naši balkanski nataliteti.

No, morda ni odveč poudariti, da naše natalitete zadnja leta sploh ni. Vsaj v plusu ne. :clown:

ain
26.05.2006, 18:04
Morm pa priznat, da sm tu jaz opazil spremembe v zadnjih dveh letih in to kr močno na vzgor.
Kaj pa imaš kake izkušnje z Izraelci?:rolling:
zakaj z izraelci?

človek
26.05.2006, 20:37
Kar teko?
izmenjavanje mnenj.