Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : elektricni akumulator.

anarchy
22.05.2006, 22:12
Ker folk neki govori o varcevanju z elektriko in kao neko zastonj energijo z uporabo soncne svetlobe, itd...., katero je vse zaenkrat zelo drago, me zanima, ali ve kdo, ce obstaja kak akumulator energije, ki pac shrani elektriko ponoci, ko je tok cenejsi, lahko potem cez dan ga porabis. Tako bi lahko ogromno presparali in mislim, da bi tehnologija in baterije morale biti dokaj poceni, za izdelavo.

bobi
22.05.2006, 22:34
Tudi če se to zgodi, da bi bili poceni akomulatorji, celice in podobne stvari se ne bo obneslo, ker samo za recimo eno gospodinstvo potrebuješ najmanj 6 močnih celic in pa vsaj 6 akomulatorjev in pretvornik za cca. 6kw. moči da bi lahko vse priklučil kar rabiš, pa ne verjamem da bi bilo to dovolj v zimskem času. Poleti bi imel dovolj energije. Sončne celice lahko pozabiš.
Veliko boljše so gorilne celice, vsaj v začetku, kaj pa bo pozneje ko bodo stare se pa še ne ve. Nabava gorilnih c. je zelo draga.
Kakor koli preračunavaš je jedrska energija še vedno najcenejša. (žal)

anarchy
23.05.2006, 15:48
Kakor koli preračunavaš je jedrska energija še vedno najcenejša. (žal)To itak.

Drugace sem bravl v racunalniskihh novicah, da je casio menda naredu novejse manjse gorivne celice, ki proizvajajo okoli 880w, ceprav ne vem, koliko casa. No sest takih celic, bi verjetno bile v redu.

Drugace, ce porabimo v gospodinjstvu 6kv, to se ne pomeni, da jih porabimo vse, cez dan. bojler in hladilnik, se vklapljata poljubno, bojler, ki je najvecji porabnik, pa lahko komot nastimamo na timer, da se vklaplja samo ob dolocenih urah in ze tako lahko prisparamo na elektriki, hladilnik je pac bolj delikat, ker mora ostati res hladen, ceprav, lahko bi proizvajalci vstimali kaksno notranjo uro, ki bi lahko stimal poljubno vklapljane, drugace pa bi se itak v sili sam upalu, ce bi bilo potrebno.

zverina
24.05.2006, 11:20
Ker folk neki govori o varcevanju z elektriko in kao neko zastonj energijo z uporabo soncne svetlobe, itd...., katero je vse zaenkrat zelo drago, me zanima, ali ve kdo, ce obstaja kak akumulator energije, ki pac shrani elektriko ponoci, ko je tok cenejsi, lahko potem cez dan ga porabis. Tako bi lahko ogromno presparali in mislim, da bi tehnologija in baterije morale biti dokaj poceni, za izdelavo.

zakaj ne poskusiš z akumolatorjem na sončne celice.

Neuromancer
24.05.2006, 15:05
Črpalne hidroelektrarne so primer takega akumulatorja. Kadar je tok poceni, z njim črpajo vodo v višjeležečo akumulacijo. Ko je tok dražji, spuščajo vodo iz akumulacije in poganjajo turbine ter ustvarjajo tok.

anarchy
24.05.2006, 20:44
Črpalne hidroelektrarne so primer takega akumulatorja. Kadar je tok poceni, z njim črpajo vodo v višjeležečo akumulacijo. Ko je tok dražji, spuščajo vodo iz akumulacije in poganjajo turbine ter ustvarjajo tok.
Aha, sedaj pa mi je neki jasno, mislim, da delajo tako neko novo hidroelektrarno blizu Kanala. Nek umeten jez ali jezero zgoraj in mi je bilo ful cudno, ki sem neki slisal, da bodo ponoci crpali vodo gor, pa nisem vedu, ali sem slabo razumel ali kaj. Najprej sem mislu, da je kak izvir gor, da bodo samo zajezili vodo, samo verjetno jo bodo tudi res crpali gor v jezero.

Ma sej je res dobra ideja kaj. Cimvisje dignejo vodo gor, tudi vec energije morajo vloziti in kasneje jo dobijo tudi nazaj. Samo vprasanje, tudi koliko izgub pride pri tem, ma itak konec koncov, izgube so povsod, tudi pri napeljavi elektrike po sloveniji je nekaj procentov izgube, kolikor vem.

Neuromancer
25.05.2006, 00:03
Absolutno so izgube, ampak teh par procentov izgub se očitno pozna manj kot razlika v ceni toka.

linux_usr
25.05.2006, 06:53
ZA jedrsko energijo bi mogu bit vsak normaln naravovarsvenik, ki mu je karkoli do narave.Pomembno je sicer da človeštvo čimprej zrihta kvalitetn vir za shranjevanje električne energije.Baterije se bodo morale izboljšati itd..AMPAK ŠE ENKRAT NARAVOVARSTVENIKI ...MORAJO ZAČETI GLEDATI NA JEDERSKO ENERGIJO KOT NJIHOVO NAJVEČJO ZAVEZNICO. Brez tega lahko začnemo delat plane za naslednjo veliko termoelektrarno tipa trbovlje. Tudi javnost napumpana od černobila se ne zaveda, kako varne in kako malo vpliva imajo danes jederske elektrarne na okolje.

mertseger
28.05.2006, 13:09
Nad kanalom delajo črpalno HE Avče. Porabi več električne energije kot je proizvede, ampak tisto toliko dražje proda da imajo dobiček.