Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Študentje- zakaj ne dovolite, da bi ljudje imeli delo?

Strani : 1 [2]

metamorf
25.05.2006, 11:38
In po katerem kriteriju so gimnazije v LJ boljše? :O :rolling:

Ker imajo več denarja... morda?

vejca
25.05.2006, 11:40
Poznam družine z dvema otrokoma, oba šoloobvezna, en študira, en starš brezposeln. Sicer tudi žlahta kaj pomaga, ampak se da, čeprav verjamem da težko. Aja, seveda ne na izrednem študiju.
Uredu da žlahta kaj pomaga, kaj pa če je nimaš. Če nimaš nobenega ki bi ti posodil vsaj za kruh če ti zmanjka.Kaj šele za študij.Pa tudi če bi kdo posodil, kako boš pa vrnil?

unicorn
25.05.2006, 11:40
Ker imajo več denarja... morda?

O tem nimam informacij, ampak, če tole drži, je spet napaka v državi, ne pa morda v dijakih in študentih. Ključ delitve sredstev naj bi bil enak, kolikor vem.

metamorf
25.05.2006, 11:44
poglej, ti ne poznaš razmer socialno šibkih ljudi. Moja hči dobi štipendijo, ampak to ji pokrije samo stroške prevoza in malice, na mesec ji mogoče ostane 3.000 sit. Sama sem nezaposlena in imamo doma še enega dijaka. Od države sama ne dobivam nobene podpore. Vpisala sta se oba na najbljižjo gimnazijo oz. srednjo šolo- to je 27 km od doma.Kako naj si tak otroki privošči študij- še rednega ne, kaj šele izrednega, če že sedaj komaj preživi ko je še dijak.

Eno vprašanje: kako bi uvedba šolnin po predlogu vlade zmanjšala možnosti tvojih otrok za študij? Kako omejitev študentskega dela na ne vem, 100 kSIT na mesec omeji možnosti tvojih otrok za študij?

Daj mi to razložit, prosim.

metamorf
25.05.2006, 11:47
O tem nimam informacij, ampak, če tole drži, je spet napaka v državi, ne pa morda v dijakih in študentih. Ključ delitve sredstev naj bi bil enak, kolikor vem.

Se mi zdi da ni noben od naju po župi priplaval, a ne? Saj oba veva, kje želijo delat najboljši? Kje se da najdražje prodat razne krožke, tečaje ipd.
Konec koncev lahko šola ne vem, oddaja tudi kakšno učilnico, igrišče ipd. Kje bo pobrala višjo najemnino - v Mariboru ali Ljubljani?
Itd.:nonono:

unicorn
25.05.2006, 11:47
Eno vprašanje: kako bi uvedba šolnin po predlogu vlade zmanjšala možnosti tvojih otrok za študij? Kako omejitev študentskega dela na ne vem, 100 kSIT na mesec omeji možnosti tvojih otrok za študij?

Pa kako si lahko tako naiven? Misliš, da bo ostalo na 5000 sit na mesec? Brez obresti?

To je samo korenček, ki ga ti rade volje slediš.

unicorn
25.05.2006, 11:48
Se mi zdi da ni noben od naju po župi priplaval, a ne? Saj oba veva, kje želijo delat najboljši? Kje se da najdražje prodat razne krožke, tečaje ipd.
Konec koncev lahko šola ne vem, oddaja tudi kakšno učilnico, igrišče ipd. Kje bo pobrala višjo najemnino - v Mariboru ali Ljubljani?
Itd.:nonono:

Če mi boš dokazal, da maturitetni rezultati potrjujejo tvojo teorijo, ji bom rade volje verjela.

pgostic
25.05.2006, 11:49
Upajmo da tako zelo na levi, da je že v Ljubljanici.:evil: :veryevil:
:P Jezusmarija(=parlament) pa še BOG(=država) pomagaj, vse se je splaknilo v Donavo(po Savi), spet poplave v južnih delih (=Balkana).......:veryevil: :censored:

metamorf
25.05.2006, 11:49
Pa kako si lahko tako naiven? Misliš, da bo ostalo na 5000 sit na mesec? Brez obresti?

To je samo korenček, ki ga ti rade volje slediš.

Whatever, a ne? Ki jih mama ne bo plačevala, ampak njeni otroci, ko bojo doštudirali in se zaposlili. 100 kSIT na mesec za nekoga, ki ne rabi bit zafnan po zadnji modi, kaj misliš, je dovolj?

metamorf
25.05.2006, 11:50
Če mi boš dokazal, da maturitetni rezultati potrjujejo tvojo teorijo, ji bom rade volje verjela.

Če drugega ne, se večina "meščanov od rojstva" boljše znajde v velikem mestu. Aja, pa saj je jasno, da rezultati na testih ne povejo vsega, ne?

unicorn
25.05.2006, 11:57
Whatever, a ne? Ki jih mama ne bo plačevala, ampak njeni otroci, ko bojo doštudirali in se zaposlili. 100 kSIT na mesec za nekoga, ki ne rabi bit zafnan po zadnji modi, kaj misliš, je dovolj?

O omejitvi študentskega dela nisem govorila, ker bi, če bi pozorno prebral moje poste, videl, da se s tem delom strinjam, ne pa s celotno embalažo, ki nam jo poskuša prodati vlada.

Mladi že danes brez težav zapustijo gnezdo, si kupijo stanovanje in dobijo službo, preživljajo otroke, whatever torej še kakšen nedefiniran bodoči strošek, anede?

vejca
25.05.2006, 11:57

Sicer ne vem točno kaj pomeni 100k, ampak če to pomeni 100. tisoč sit, potem to omeji možnost, ja. Zato ker toliko mož zasluži in to je edini dohodek družine.

unicorn
25.05.2006, 11:58
Če drugega ne, se večina "meščanov od rojstva" boljše znajde v velikem mestu. Aja, pa saj je jasno, da rezultati na testih ne povejo vsega, ne?

So pa pogoj za redni vpis. Pa o čem sploh govorimo že cel čas?

Škrlatka
25.05.2006, 12:06
Ne ne ne, tu država nima nič.
Starš je edini, ki ima pravico in dolžnost vzgajato svojega otroka, in kako ga bo vzgojil takšnega bo imel.
ves, se ne morm strinjat cist s tabo, ni vedno vse belo črno;)

metamorf
25.05.2006, 12:26
Sicer ne vem točno kaj pomeni 100k, ampak če to pomeni 100. tisoč sit, potem to omeji možnost, ja. Zato ker toliko mož zasluži in to je edini dohodek družine.

Mislil sem na omejitev neobdavčenega študentskega dela na 100 tisoč sit na študenta na mesec - če zasluži več, plača od razlike dohodnino po zakonu.
Nima zveze s prejemki staršev.

metamorf
25.05.2006, 12:29
So pa pogoj za redni vpis. Pa o čem sploh govorimo že cel čas?

O tem, da en iz Prekmurja, ki je hodil na gimnazijo, ki je bila zaradi objektivnih pogojev slabša od une Bežigrajske ipd., morda zaradi tega doseže slabši rezultat na maturi in se mora zato vpisat izredno. In seveda najet sobo v Lj, medtem ko njegov polnoriti ljubljanski kolega živi pri starših in študira redno. Skoraj brez vseh stroškov.

cornholio
25.05.2006, 12:29
A si ti pismen? Od kje ti ideja, da bi moral plačevati šolnino v času študija? Haaalooo?

razloži:
1. koliko se bo povečala možnost zaposlitve diplomantov v prvem letu po opravljenem študiju
2. koliko stanovanj bo država in občine namenila mladim diplomantom in jim omogočila ustvariti družino (s tem posledično zagotovit državi ohranjanje medgeneracijske pokojninske sheme)
3. koliko in kako se bo povečala kvaliteta študija, kdaj se bo to poznalo, kdo bo skrbel za ustrezno porazdeljenost sredstev po regijah
4. kdo bo dajal in po kakšnem ključu za katere smeri študija posojila in kredite študentom, kdo bo in kako subvencioniral (če sploh) prehrano in če bodo menze na univerzah kje in kako če jih 3/4 nima ustreznih prostorov
5. katere smeri študija bodo štipendirane in katera podjetja bodo to izvajala (glede na to da za to že obstaja možnost pa se je podjetja ne poslužujejo), kdo bo če ne država jamčil za takšen korak podjetij
6. kako je to možno predstavit kot nelojalno konkurenco glede na predpise EU (monopolizacija močnejših večjih podjetij ki bi pobrala smetano)
7. kaj in kako bo definirano če študent ugotovi da mu bodoč poklic ne ustreza ali pa ga zaradi novih okoliščin (nesreča, ukinitev in propad panoge,...) ne bo mogel opravljat in bi zamenjal fakulteto, kako bo potem z vračilom študijske pristojbine
8. ali je to le prvi korak izmed mnogih v prikrajšanju marginaliziranih manjšinskih skupin prek zmanipulirane večine, kaj bo naslednje, rakavi bolniki ki kadijo ?

metamorf
25.05.2006, 12:31
O omejitvi študentskega dela nisem govorila, ker bi, če bi pozorno prebral moje poste, videl, da se s tem delom strinjam, ne pa s celotno embalažo, ki nam jo poskuša prodati vlada.

Mladi že danes brez težav zapustijo gnezdo, si kupijo stanovanje in dobijo službo, preživljajo otroke, whatever torej še kakšen nedefiniran bodoči strošek, anede?

Plačali ga bojo tako ali drugače, razlika bo samo v imenu in v tem, da jim ga bojo po sedanjem stanju morali plačati tudi uni z nižjo izobrazbo, tako pa bi več (:rolling: 5000 SIT/mesec - wow!) plačali sami.

metamorf
25.05.2006, 12:33
razloži:
1. koliko se bo povečala možnost zaposlitve diplomantov v prvem letu po opravljenem študiju
2. koliko stanovanj bo država in občine namenila mladim diplomantom in jim omogočila ustvariti družino (s tem posledično zagotovit državi ohranjanje medgeneracijske pokojninske sheme)
3. koliko in kako se bo povečala kvaliteta študija, kdaj se bo to poznalo, kdo bo skrbel za ustrezno porazdeljenost sredstev po regijah
4. kdo bo dajal in po kakšnem ključu za katere smeri študija posojila in kredite študentom, kdo bo in kako subvencioniral (če sploh) prehrano in če bodo menze na univerzah kje in kako če jih 3/4 nima ustreznih prostorov
5. katere smeri študija bodo štipendirane in katera podjetja bodo to izvajala (glede na to da za to že obstaja možnost pa se je podjetja ne poslužujejo), kdo bo če ne država jamčil za takšen korak podjetij
6. kako je to možno predstavit kot nelojalno konkurenco glede na predpise EU (monopolizacija močnejših večjih podjetij ki bi pobrala smetano)
7. kaj in kako bo definirano če študent ugotovi da mu bodoč poklic ne ustreza ali pa ga zaradi novih okoliščin (nesreča, ukinitev in propad panoge,...) ne bo mogel opravljat in bi zamenjal fakulteto, kako bo potem z vračilom študijske pristojbine
8. ali je to le prvi korak izmed mnogih v prikrajšanju marginaliziranih manjšinskih skupin prek zmanipulirane večine, kaj bo naslednje, rakavi bolniki ki kadijo ?

Ej, dej nehi sanjat. A naj tlele spišem kar cel zakon? Mimogrede: vpraši starše, kolk so plačali za stanovanje.

aladin
25.05.2006, 12:46
razloži:

treba je z zakonom predvideti tudi primerne odškodnine za tiste študente, ki igrajo loto, pa ne zadenejo sedmice.:veryevil:

metamorf
25.05.2006, 12:47
treba je z zakonom predvideti tudi primerne odškodnine za tiste študente, ki igrajo loto, pa ne zadenejo sedmice.:veryevil:

:2thumbs: :D

unicorn
25.05.2006, 12:48
Plačali ga bojo tako ali drugače, razlika bo samo v imenu in v tem, da jim ga bojo po sedanjem stanju morali plačati tudi uni z nižjo izobrazbo, tako pa bi več (:rolling: 5000 SIT/mesec - wow!) plačali sami.

Če je to res, me prav zanima stopnja znižanja davka za vse preostale, ki nimajo študijskih ambicij. :clown:

Kako je s 5000 sit, sem ti že povedala, tako, da ne bi spet o tem, ker verjamem, da znaš brati.

unicorn
25.05.2006, 12:51
OK, Pridružil se nam je Aladinček s svojim repertoarjem "argumentiranja". :rofl:

Kidam naljevo.

aladin
25.05.2006, 12:52
Če je to res, me prav zanima stopnja znižanja davka za vse preostale, ki nimajo študijskih ambicij. :clown:

Kako je s 5000 sit, sem ti že povedala, tako, da ne bi spet o tem, ker verjamem, da znaš brati.

s študentskimi šolninami je isto kot s cestnino na avtocesti. kdor se hoče peljati, naj plača.

cornholio
25.05.2006, 12:55
s študentskimi šolninami je isto kot s cestnino na avtocesti. kdor se hoče peljati, naj plača.

...se strinjam, sam potem je treba takoj vrnit 1.000 miljonski + 75 miljonov evrov pufa za avtoceste. isto velja za železnice. in bolnice. in cerkev. in plačo nesposobnih ministrov....

metamorf
25.05.2006, 12:55

Hvala, da si mi povedala, "kako je s 5000 SIT", zdaj državljani te države torej vemo. Hough, Unicorn je spregovorila!

Bistvo je pa itak v tem, da je debata politično motivirana s strani opozicije, ker enostavno ni nobene logike v jamranju nad nečim hipotetičnim tam daleč enkrat v prihodnosti, medtem kot ti nekdo pušča kri v potokih danes.
Moraš bit pa naiven, da se pustiš izrabit za to.:evil:

aladin
25.05.2006, 12:57
...se strinjam, sam potem je treba takoj vrnit 1.000 miljonski + 75 miljonov evrov pufa za avtoceste. isto velja za železnice. in bolnice. in cerkev. in plačo nesposobnih ministrov....

pozabil si jehovce in zvezo borcev.

metamorf
25.05.2006, 12:57

A gremo na cesto zahtevat avtoceste brez cestnine?:2thumbs:

Knez
25.05.2006, 12:58
Mene samo zanima, kaj misli ta ŠOU narediti, če janša ne bo ustregel njihovim "zahtevam".

S čem mu bodo grozili?

Bodo nehali študirat?

(ti 32.letni "študentje" itak že zdaj ne študirajo)

Ga več ne bodo izvolili-Janše namreč?

(tudi do sedaj ga niso)

Se bodo slekli in polulali sredi ceste?

Ali pa jim je pač fino imeti eno čago pred parlamentom vsake toliko časa?

aladin
25.05.2006, 13:07
Mene samo zanima, kaj misli ta ŠOU narediti, če janša ne bo ustregel njihovim "zahtevam".

S čem mu bodo grozili?

Bodo nehali študirat?

(ti 32.letni "študentje" itak že zdaj ne študirajo)

Ga več ne bodo izvolili-Janše namreč?

(tudi do sedaj ga niso)

Se bodo slekli in polulali sredi ceste?

Ali pa jim je pač fino imeti eno čago pred parlamentom vsake toliko časa?

kaj pa vem.

recimo na hrvaškem so penzionerji zahtevali večje penzije.

pa vlada ni imela denarja in jim je zato dala proste dneve...:veryevil:

kartako
25.05.2006, 13:49
Uredu da žlahta kaj pomaga, kaj pa če je nimaš. Če nimaš nobenega ki bi ti posodil vsaj za kruh če ti zmanjka.Kaj šele za študij.Pa tudi če bi kdo posodil, kako boš pa vrnil?
__________________________________________________ _____________________________________

Ja pa menda res ne misliš, da so ti protesti zato, da bi se resnim socialnim ogrožencem pomagalo??????:rolling: :nonono:

vejca
25.05.2006, 13:57
__________________________________________________ _____________________________________

Ja pa menda res ne misliš, da so ti protesti zato, da bi se resnim socialnim ogrožencem pomagalo??????:rolling: :nonono:
A misliš da če sem brez službe da sem tud tok neumna da to mislim;)
Samo podpiram pa proteste študentov

metamorf
25.05.2006, 14:00
A misliš da če sem brez službe da sem tud tok neumna da to mislim;)
Samo podpiram pa proteste študentov

Zakaj že? Mimogrede, kaj je bilo z unim mojim vprašanjem?

NaceM
25.05.2006, 14:00
In po katerem kriteriju so gimnazije v LJ boljše? :O :rolling:

Korni,:helo:.

Sem vedel, da bo to vprašanje priletelo.
Po nobenem kriteriju. Samo zdaj bo prišlo ven, koliko maturantov je sprejetih s prvo izbiro s katere gimnazije.. Takrat pa se bo vedelo!

Težko je reči, katera gimnazija je boljša, vendar nek pokazatelj pa je gotovo uspeh na maturi. Govorim to kot povprečje na maso ne kot posameznik.

Že zdaj pa se "neuradno" ve, od kod prihajajo študentje na rednem študiju.

lila5
25.05.2006, 14:54
Primer! Imaš maturanta iz MS in maturanta iz Ljubljane. V Ljubljani je maturo naredil tip boljše, ker je hodil na boljšo gimnazijo. Ljubljančan, ki tako ali tako živi v mestu, kjer bo šel študirat, je sprejet redno brez šolnine, tistemu iz MS pa je edina možnost, da postrgajo njegovi zadnje rezerve, mu plačajo izredni študij (in upajo, da bo naredil vse izpite in se v 2. letnik vpisal redno), pa še plačati mu morajo bivanje 150 km stran... Kaj je fer?

Ne vem kaj si zdaj mislil s tem postom povedati.......tudi, če bo študent iz Murske Sobote vpisan redno si bo moral vseeno še plačevati stanovanje, hrano, prevoz 150 km vstran, to si bo moral plačevati tudi, če bodo uvedene šolnine in če bo študentsko delo časovno omejeno (nekako je omejeno tudi že sedaj z dohodnino) njegov ljubljanski kolega pa bo imel vse to praktično zastonj.....to je pač cena, ki jo moramo vzeti tisti iz t.i. "provinc" v zakup.....Tista primerjava o boljši gimnaziji v Ljubljani, pa je malo za lase privlečena......:dontknow:

spartan
25.05.2006, 15:04
Ne vem kaj si zdaj mislil s tem postom povedati.......tudi, če bo študent iz Murske Sobote vpisan redno si bo moral vseeno še plačevati stanovanje, hrano, prevoz 150 km vstran, to si bo moral plačevati tudi, če bodo uvedene šolnine in če bo študentsko delo časovno omejeno (nekako je omejeno tudi že sedaj z dohodnino) njegov ljubljanski kolega pa bo imel vse to praktično zastonj.....to je pač cena, ki jo moramo vzeti tisti iz t.i. "provinc" v zakup.....Tista primerjava o boljši gimnaziji v Ljubljani, pa je malo za lase privlečena......:dontknow:

tako je; Liberte, Egalite, Fraternite:approve:

metamorf
25.05.2006, 15:13
V najboljši demokratični maniri rdečkastih.:veryevil:

Citymamba
25.05.2006, 15:19
Še en vidik študentskega dela. Čeprav sem sam tudi "pijavka" in movzem Državo, sem nekajkrat debateral glede "fer" položaja študentov. Če čist tako pogledamo, po kmečko, je res, da smo študentje s svojim delom huda nelojalna konkurenca. Ampak!!!!
Ker je v Sloveniji nekako ****** sisten izobraževanja, ki ti da ogromno teoretičnega znanja, ne pa praktičnega, si mormo nekako dobit prepotrebne izkušnje pred "tazaresnim" delom. Ker, če kot diplomiranec prideš na borzo dela in nimaš nobenih izkušenj, si takoj v startu odj...! Tako (s sicer nelojalno prednostjo) dobiš delo v podjetju, ker tudi firma profitira in si pridobiš tiste nujne izkušnje.
Ko bo sistem drugač fural, pa ni panike!

Sicer pa vsi tisti, ki imate že več kakor 15 let delovne dobe in k imate tolk za čez študente za povedat, pa sam TIH!!!!
Vi ste imeli v rajniki čist zastonjsko šolo, pa še k ste mogl jit delat vas je čakala takoj služba, z izkušnjami al pa brez!!!
ZATO ČIST TIH!:sorry: :sorry: :sorry:
Za pridobivanje osnovnih izkušenj je dovolj pripravništvo. Sicer pa večina študentov dela povsem nekaj drugega od tistega kar študira. Ekonomisti nosijo omare, pravniki obirajo jabolka, psihologi sestavljajo enostavne električne sklope, strojniki pomagajo v kuhinji itd. Malce sem karikirakl vendar se veliko nisem zmotil. Nekaj je tudi administrativnega dela. Vendar slednjega dobe večinoma brhke študentke. :evil: Tako je to pri nas. Ne vem zakaj lahko v Ameriki nek dipl. ing etc.,etc, ki je prišel v mesto x iskat zaslužek začasno pomiva posodo, streže v bifeju, dela na pumpi ipd.? Pri nas pa je živ hudič že, če omeniš davek na študentsko delo. :dontknow: Še marsikaj se bo potrebno naučiti in uporabiti v našem okolju, da bo študentarija spoznala zakaj pravzaprav sploh študira. Amerika je dežela nasprotji. Vendar premore številne vrhunske diplomirance ter šole. Ljudem je študij vrednota. Naši mulariji pa obdobje lagodnega in žurerskega življenja s čim manjšimi stresi ter stroški. Kaj bo s službo nikogar ne zanima saj se da že med študijem blazno fajn zaslužit. :evil:

lila5
25.05.2006, 15:24
V najboljši demokratični maniri rdečkastih.:veryevil:

A so tisto bili tudi komunisti?

metamorf
25.05.2006, 15:26
A so tisto bili tudi komunisti?

A niso bli? A shit ni drek, ker se drugače napiše?

lila5
25.05.2006, 15:31
A niso bli? A shit ni drek, ker se drugače napiše?

Aja.....že 1792 so se komunisti borili proti kapitalistični demokraciji pripadnikom katere ni bilo jasno, kako da uboga raja ne je peciva, če kruha nima.....

NaceM
25.05.2006, 15:32

Za lase privlečena primerjava? Ne bi rekel.. :) Ampak ok, če tako praviš.

Nadalje... Študent iz MS, bo moral plačati NAJPREJ 700 čukov za šolnino + še ostale stroške nastanitve 150 km stran (in to slednje bo plačeval ob uvedbi šolnin ali brez njih... problematičnih je tistih 700 čukov - ponekod tudi več). Je to težko za razumet ali...?

vejca
25.05.2006, 15:37

Nadalje... Študent iz MS, bo moral plačati NAJPREJ 700 čukov za šolnino + še ostale stroške nastanitve 150 km stran (in to slednje bo plačeval ob uvedbi šolnin ali brez njih... problematičnih je tistih 700 čukov - ponekod tudi več). Je to težko za razumet ali...?
Ja ljubljančanom je to težko razumet, pa tistim ki imajo dost pod palcem tudi.

lila5
25.05.2006, 15:39

Ja, problematičnih je tistih 700 čukov.....ker ni splošno veljavno pravilo, da 700 čukov plačuje le študent iz MS, tisti iz LJ pa ne.....tudi mnogo študentov iz MS, Novega Mesta, Kopra se redno vpiše na fakse.....ker niso najboljše srednje šole le v Ljubljani....to sem mislila povedati z lase privlečeno primerjavo.....

metamorf
25.05.2006, 15:41
Aja.....že 1792 so se komunisti borili proti kapitalistični demokraciji pripadnikom katere ni bilo jasno, kako da uboga raja ne je peciva, če kruha nima.....

Ti pa res nč ne veš - a se niste učili, da je bil komunizem že pred tisočletji? Prakomunizem.:D

lila5
25.05.2006, 15:42
Ti pa res nč ne veš - a se niste učili, da je bil komunizem že pred tisočletji? Prakomunizem.:D

Blond sem.....:blush: Zato pa me ti o čem poučiš, kdaj pa kdaj.....;)

metamorf
25.05.2006, 15:45
Blond sem.....:blush: Zato pa me ti o čem poučiš, kdaj pa kdaj.....;)

Vedno na uslugo, draga dama...:P

lila5
25.05.2006, 15:51
Vedno na uslugo, draga dama...:P

:blush:

metamorf
25.05.2006, 15:54
:D :angel: :angel: :angel: :P

seal team
25.05.2006, 16:14
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=12060525161144107&cid=100&pgn=1

Zanimivo,sem opazil da vlada ali njeni sateliti vedno servirajo račun.
Npr.Ko so se spuntali novinarji so bile naslednji dan misterijozno objavljene plače teh,sedaj pa študentske demonstracije in takoj serviran račun koliko je ta demonstracija stala.
Dobro so analizirali slovenski narod in kako najbolje diskreditirati nasprotnike pokažeš račun ali plačo če pa argument ne pali pa diskreditacija z nedržavotvornosti,neverodostojnosti in čudenje oziroma nepatriotizmom ali skrajno molk.
Le v kup le v kup ovce.:D

metamorf
25.05.2006, 16:21
http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=12060525161144107&cid=100&pgn=1

Zanimivo,sem opazil da vlada ali njeni sateliti vedno servirajo račun.
Npr.Ko so se spuntali novinarji so bile naslednji dan misterijozno objavljene plače teh,sedaj pa študentske demonstracije in takoj serviran račun koliko je ta demonstracija stala.
Dobro so analizirali slovenski narod in kako najbolje diskreditirati nasprotnike pokažeš račun ali plačo če pa argument ne pali pa diskreditacija z nedržavotvornosti,neverodostojnosti in čudenje oziroma nepatriotizmom ali skrajno molk.
Le v kup le v kup ovce.:D

No, saj to pa ni nič novega in značilnega za to vlado, a ne? Dejmo se spomnit razglašanja stroškov referenduma OBMP, Arharjeve plače ipd.

seal team
25.05.2006, 16:22
Seal team, to je prav, saj ne gre za privatni kapital.;)
Dokler jaz (in mi vsi) pomagam futrat proračun, da se tam lahko pasejo salmonelarji, potem imam tudi pravico vedeti, koliko je šlo za "brezplačno šolstvo", koliko pa za partijske piknike na prostem.:evil:
Čak mal demokracija tudi nekaj stane ,če ima novinar milijon plače to ne gre iz tvojega žepa ,pa študenti imajo tudi svoj fond če so ga porabili za demonstracije novega denarja ne bo to je psihološko ,strateško zavajanje naroda na katerega padajo ovce.

seal team
25.05.2006, 16:52
Tudi to, da živimo kao v "socialni državi" je floskula za ovce. Še en komunizmizem, ki se ga je treba losat - čimprej!:dontknow:
No ja kaj pa švedska itd.šolanje mora biti vsem omogočeno to je zame normalna država .
Ni samo Amerika uspešen model.

seal team
25.05.2006, 17:02
Sicer je pa danes dan mladosti:rolling:
http://img454.imageshack.us/img454/5985/tito1lp.jpg (http://imageshack.us)
Če se bo samo jemalo bo spet:
http://www.titoville.com/sound/kdo_pa_so_ti_mladi_fantje.mp3
:approve:

vik
25.05.2006, 17:52
No, tud jst se strinjam z Nimdo, čeprav sem bolj socialist kot on. Že v času študija, sem videl to krivico. Ne me napačno razumet da sem bil mamin sinko, ampak moja sestra ni mogla dobit službe zaradi študentov, ker so vsa taka dela delali študenti. Mislim, da bi morali pri študiju in študentkem delu korenito spremenit zadeve.

1. Če bi jaz imel oblast bi prvo zelo omejil vpis na tiste faklutete, ki študent po diplomi ne najde delo zlahka.
2. Vsakemu študentu bi dal študentsko sobo v študentu in neko osnovno štipendijo, da si lahko normalno kupi hrano.
3. posledica ukinitve študentskega dela (ali bi ga vsaj omejil) ---> zmanjšala bi se brezposelnost
4. zmanjšanje brezposelnosti --> več denarja za državo oz. ta denar bi lahko dali za štipendije
5. zmanjšanje brezposelnosti --> večja gospodarska rast ---> večje plače

No če mene vprašate sem kot študent za preživetje rabil vsega skupaj 48 k SIT, s tem da sem plačeval študentsko sobo, prevoz, hrano in kako majčko (hlače) sem si lahko privoščil. Nevem kje je Borut Kozan (takratni predsednik ŠOU-a) izjavil da normalen študent za preživetje rabi 120 k SIT, ma da ga ustrelim oderuha, naj študira in naj se neha igrat boga.

P:S.: BTW kot je meni znano, je na tvoji firmi en kup študentov ne. Naredi kaj da bo tam malo manj študentov in čimveč zaposlenega kadra.

Še nejaj bi bilo potrebno dodati k tvojim točkam. Študentom, točneje bovšim študentom, bi bilo potrebno izbiti iz glave fiksno idejo, da jim solidna plača pripada že zato, ker imajo v žepu diplomo. Še več,od osebe, ki bi ga plačniki njegovega študija (davkoplačevalci, da ne bo pomote) ocenili kot zavoženo investicijo, bi morali nazaj izterjati po pomoti vložen denar.:veryshy: :uvi: :lala:

kartako
25.05.2006, 17:59
:veryangry: Še nejaj bi bilo potrebno dodati k tvojim točkam. Študentom, točneje bovšim študentom, bi bilo potrebno izbiti iz glave fiksno idejo, da jim solidna plača pripada že zato, ker imajo v žepu diplomo. Še več,od osebe, ki bi ga plačniki njegovega študija (davkoplačevalci, da ne bo pomote) ocenili kot zavoženo investicijo, bi morali nazaj izterjati po pomoti vložen denar.:veryshy: :uvi: :lala:
:2thumbs: :2thumbs:

čudežni
25.05.2006, 18:13
Čisto sem pozabil, da je danes dan mladosti, dokler me ni prodajalec opomnil ,da je bil včasih to praznik.
V ozadju se pa sliši Balaševičev komad. :approve:

nattka
25.05.2006, 18:15
Čisto sem pozabil, da je danes dan mladosti, dokler me ni prodajalec opomnil ,da je bil včasih to praznik.

zdajle bi že sedeli pred TV in gledali slet v BG in čakali prihod štafete ...:approve:

čudežni
25.05.2006, 18:17
zdajle bi že sedeli pred TV in gledali slet v BG in čakali prihod štafete ...:approve:

Nattka, predpostavljam, da si ti bila mlada pionirka .....:shy:

nattka
25.05.2006, 18:20
Nattka, predpostavljam, da si ti bila mlada pionirka .....:shy:

seveda ... spodaj v spemerskem sem ravnokar zapisala svoj emšo ...:shy:

metamorf
25.05.2006, 18:48
Takoj gremo pogledat:veryevil: :P

nattka
25.05.2006, 18:49

:D :D

čudežni
25.05.2006, 18:49

Metamorf, a si obesil zastavo na dan mladosti?:shy:

metamorf
25.05.2006, 18:50
Metamorf, a si obesil zastavo na dan mladosti?:shy:

Veš da - brisačo:D ;)

unicorn
25.05.2006, 18:59

To sem še jst ujela na začetku osnovne šole! :2thumbs:

kartako
25.05.2006, 20:22
Trenja v živo. Bolj jasno ne more bit. Protesti so politična farsa lds in sd.
Še sindikalist se ni znašel. Gaber pa bluzi. Bolj živega hujskanja že dolgo nisem videl:rolling: :rolling: :rolling:

Škrlatka
25.05.2006, 20:45
po moje je bilo sedaj prvic v zivljenju da sem bila za vlado:nonono: gaber pa itak razred zase, se ni cudit da ni vec na istem mestu kot je bil

metamorf
25.05.2006, 20:47
Trenja v živo. Bolj jasno ne more bit. Protesti so politična farsa lds in sd.
Še sindikalist se ni znašel. Gaber pa bluzi. Bolj živega hujskanja že dolgo nisem videl:rolling: :rolling: :rolling:
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

metamorf
25.05.2006, 20:48
ŠOS od milijarde SIT/letno, s kolikor razpolaga, namenja za reševanje socialnih težav študentov 6 milijonov SIT. Tole jim je Mićo res fino serviral.:2thumbs:
Kje je zdaj ta borba za socialni položaj študentov?:evil: :censored:

Knez
25.05.2006, 20:52
60% gledalcev je na strani ŠOU in raznih Ulčarjev, krasno, v Sloveniji spet prevladuje populizem in ne argumenti.

Sploh pa se sprašujem, kaj se Zupan in Janša pogajata s temi iz ŠOU, zakaj jim preprosto ne rečejo, mularija, ko vas ***e, če nočete študirat, idite delat.

Študentski funkcionarček grozi z raznimi črnimi sredami in predsednik vlade se bo osebno pogajal z njim...ma tega ni nikjer na svetu, no.

metamorf
25.05.2006, 20:56
60% gledalcev je na strani ŠOU in raznih Ulčarjev, krasno, v Sloveniji spet prevladuje populizem in ne argumenti.

Sploh pa se sprašujem, kaj se Zupan in Janša pogajata s temi iz ŠOU, zakaj jim preprosto ne rečejo, mularija, ko vas ***e, če nočete študirat, idite delat.

Študentski funkcionarček grozi z raznimi črnimi sredami in predsednik vlade se bo osebno pogajal z njim...ma tega ni nikjer na svetu, no.

Slovenija je demografsko stara družba, ampak na Evrosongu smo izbrali Finske metalce (:2thumbs: :2thumbs: ) in zdej tlele kao naj bi podpirali razne ŠUSe.
Saj je jasno, katera populacija se bolj spozna na pošiljanje SMSov ipd.;)

Škrlatka
25.05.2006, 21:00

Ma ja, ma se obnasajo ta nasa vlada kot da je ona pod studentsko organizacijo, ma se malo panas bo vrtec vodu:nonono:

Sharac
25.05.2006, 21:04
Falila so vprasanja:

Kako si lahko star 31 pa student 2 letnika?
Kako lahko organizacija katere glavni namen je studentski support izvaja pridobitno dejavnost prosto na trgu brez omejitev=
Zakaj se studentsko delo ne omeji na minimalen cas studija - toliko kot je minimalni redni cas studija plus leto za diplomo povsem prosto neobdavceno studentsko delo en dan cez to konc veselja welcome to reality. Logika tle zadi je, da socialno ogrozenim je glavna prioriteta znebitev ogrozenosti in posledicno interes, da koncajo studij cimprej posledicno nebodo rabili delat faks 10 let, ce pa ze niso sposobni v 5 letih dostudirat pac ***at ga ocitno niso primerni za to izobrazbo. Kdor pac misli studirat 10 let naj pac drugih 5 let studija pridno placuje davke ce ze mora delat in to zasluzku primerne. Omejevanje vseh na neke ure pa cas je ****** primer in tipicno drzavniski namesto kmecke pameti raje doktorski debilizmi. Ce je nekdo sposoben delati 8 ur in obenem se redno dostudirati vsaka mu cast (takega bi prec zaposlil) in nevem zakaj bi take ljudi morali omejevati raje naj zregulirajo tiste, ki delajo 8 ur pa nimajo v indeksu kej pokazat (povsem enostavni postopki pred davcnim uradom - ob koncu leta izpis o koncanih izpitih v kolikor nisi priden bos placu davk).

Vecino stvari pa raje ne komentiram ker mi gre na kozlanje sploh tisto okoli volitev studentskih (vsak, ki je bil na faksu ve kako to zgleda in kako voluharji pridejo do dobrih plack na SOU) pa raznih studentskih servisov (preko katerih dela sigurno velik procent nestudentov) in poslovne dejavnosti le teh. Skoda sam ker so ljudje se vedno tako butasti, da padajo na fore o socialni ogrozenosti (japijev s audiji in praznim indeksom v zepu). Studentje za vsako ceno niso prihodnost in pogoj za dober razvoj Slovenije in nikoli in nikdar niso bili vsi ljudje sposobni pridobit visoko izobrazbo zakaj bi bilo sedaj drugace (namesto, da bi povecevali znanje raje nizamo standard izobrazevanja - kaksni ljudje dandanes magistrirajo in s kaksnimi magistrskimi, da te srat prime).

kartako
25.05.2006, 21:36
Saj je tip lepo povedal- visoko šolstvo? koliko je tistih visoko šolanih, ki jih zanima kaj drugega razen lastni žep?
Saj jih ne zanimajo dijaki in šola, nabirajo samo podporo za svoj obstoj-biznis.
Nekaj časa kasiraš od revežev ki so zadovoljni, da lahko nekaj zaslužijo, serviraš kako pomagaš
študentom, vzporedno kasiraš v svojem podjetju, ki prodaja usluge nazaj študentom, naložiš denar
in ti ni potrebno nič več kaj dosti--študirati!:dontknow: :nonono:

metamorf
25.05.2006, 22:15
Tukaj je manjkalo podvprašanje na tistih 6 milijonov - kako izbirajo izvajalce raznih "filantropskih programov" za tistih 994 milijone tolarjev. Kako so kaj napihnjeni baloni?:evil:

NaceM
25.05.2006, 22:28
Ja, problematičnih je tistih 700 čukov.....ker ni splošno veljavno pravilo, da 700 čukov plačuje le študent iz MS, tisti iz LJ pa ne.....tudi mnogo študentov iz MS, Novega Mesta, Kopra se redno vpiše na fakse.....ker niso najboljše srednje šole le v Ljubljani....to sem mislila povedati z lase privlečeno primerjavo.....

Ni splošno veljavno pravilo, vendar če bi malce poznala situacijo, bi ugotovila, da se to pravilo zelo približuje temu splošno priznanemu pravilu in da je med tistimi, ki plačajo izreden študij veliko več ljudi iz periferije, kot pa tistih iz centra (glej procentualno povprečje glede na maso maturantov iz Lj in od drugod)... Še kaj nerazumljivega?

metamorf
25.05.2006, 22:40
Nekaj me zanima - do katere starosti se je možno redno vpisat na faks, imet status študenta ipd.?:veryevil:

spaceruner
25.05.2006, 22:57
Vsaj 31 - sam Ulčarja poglej.:rolling: :evil:
...človk je že v 2. letniku...

NaceM
25.05.2006, 23:08
Nekaj me zanima - do katere starosti se je možno redno vpisat na faks, imet status študenta ipd.?:veryevil:

Ni bilo včasih 26 let?
Res pa je, da je na faxih BAJE tudi plac baje za redni študij tistih, ko so en fax že končali.

unicorn
25.05.2006, 23:12
Ni splošno veljavno pravilo, vendar če bi malce poznala situacijo, bi ugotovila, da se to pravilo zelo približuje temu splošno priznanemu pravilu in da je med tistimi, ki plačajo izreden študij veliko več ljudi iz periferije, kot pa tistih iz centra (glej procentualno povprečje glede na maso maturantov iz Lj in od drugod)... Še kaj nerazumljivega?

Kaj, če bi ti tole malce podkrepil s podatki, čveka in pametuje lahko namreč vsakdo.

Pa še nekaj - sistem, jaz itak vse vem, mi ne diši ravno po pretirani inteligenci, ki pozna svoje omejitve. :kisses:

namgyal
25.05.2006, 23:50
@ Nace M. Toda, če že omenjaš tolikšno prikrajšanost province, se mi postavlja tole vprašanje: vsaj nekaj ljubljanskih gimnazij - za Bežigrajsko ti lahko garantiram - ima rezervirana mesta tudi za izvenljubljanske dijake; da ne omenjam, od kod so bili "de facto" že v onih davnih časih moji sošolci. Zdej bom seveda postavil zlobno vprašanje: če že po osnovni šoli vemo, da je naš otrok tako strašno pameten - zakaj mu pa potem ne privoščimo Bežigrajske gimnazije in ga pač že v dijaških letih navadimo na "študentski" lajf?

Kar pa se konkretnih podatkov tiče, pa poglejmo po številu zlatih maturantov:

Bežigrad: 43 (leta 2005), Škofovska gimnazija 14 (2005), Poljanska gimnazija: 12 (2005). Za mariborsko drugo gimnazijo sem sicer dobil starejše podatke, zato pa za več let, in konstanta se giblje okoli 9-10 na leto. Sorry, ne vidim tako strašne razlike v primerjavi s Poljansko gimnazijo.

NaceM
26.05.2006, 00:13
@ Nace M. Toda, če že omenjaš tolikšno prikrajšanost province, se mi postavlja tole vprašanje: vsaj nekaj ljubljanskih gimnazij - za Bežigrajsko ti lahko garantiram - ima rezervirana mesta tudi za izvenljubljanske dijake; da ne omenjam, od kod so bili "de facto" že v onih davnih časih moji sošolci. Zdej bom seveda postavil zlobno vprašanje: če že po osnovni šoli vemo, da je naš otrok tako strašno pameten - zakaj mu pa potem ne privoščimo Bežigrajske gimnazije in ga pač že v dijaških letih navadimo na "študentski" lajf?

Kar pa se konkretnih podatkov tiče, pa poglejmo po številu zlatih maturantov:

Bežigrad: 43 (leta 2005), Škofovska gimnazija 14 (2005), Poljanska gimnazija: 12 (2005). Za mariborsko drugo gimnazijo sem sicer dobil starejše podatke, zato pa za več let, in konstanta se giblje okoli 9-10 na leto. Sorry, ne vidim tako strašne razlike v primerjavi s Poljansko gimnazijo.

Evo spet nepoznavanje problematike. Mariborska DRUGA GIMNAZIJA, naj bi bila vzporednica BEŽIGRAJSKI gimnaziji, Poljanska gimnazija pa Prvi gimnaziji v Mariboru (bivši Srednji družboslovni šoli).
Sploh pa ne govorim o Mariboru (in NIKAKOR ne o tem, da so Mariborčani kaj prikrajšani zavoljo Ljubljančanov) ampak o šolah širom Slovenije.
In še nekaj.. Št. zlatih maturantov je nekaj, PROCENTUALNO GLEDE NA MASO MATURANTOV tistih (koliko % tistih, ki so maturirali v Ljubljani in koliko tistih, ki so maturirali na provinci), ki pa so bili sprejeti na podlagi prve prijave, pa je nekaj drugega. In ta procent se giblje konkretno v prid tistim, ki so na šolah v Ljubljani.

In zakaj ga ne bi pripravili na lajf? :) Zanimivo. Glede na to, da vemo, koliko je placa v dijaških domovih in da je tudi to strošek...

NaceM
26.05.2006, 00:15
Kaj, če bi ti tole malce podkrepil s podatki, čveka in pametuje lahko namreč vsakdo.

Pa še nekaj - sistem, jaz itak vse vem, mi ne diši ravno po pretirani inteligenci, ki pozna svoje omejitve. :kisses:

Ne vem, kje se pisal "jaz tak vse vem", je pa res, da so mi te stvari dokaj znane.
Podkrepil s podatki pa bom, ko bom imel toliko časa, da jih bom lahko poiskal (verjetno tu misliš konkretne cifre, je pa res, da kar govorim, niso letošnji podatki, pač pa podatki iz minulih let, pa še to sem jih prebral in si nisem tega zmišljeval), tega časa pa žal sedaj nimam. Zakaj ga nimam, pa mislim, da mi ni treba utemeljevati.

In od kod končno to pobiram? Na ravno ta način je dr. Mencinger utemeljil zakaj bi bila šolnina smiselna in tukaj se strinjam z njim.

... in če sem jaz kaj inteligenten ali ne.. Mislim, da niti pod razno ni tvoja stvar.
Prav tako, kot se jaz ne spuščam v to, koliko "meni diši" tvoja omejenost.

NaceM
26.05.2006, 00:33
Objavil-a lila5

Tebi pa letnice nekako ne ležijo preveč ane?

namgyal
26.05.2006, 00:49
@ Nace... glede stroška v dijaških domovih... nič večji in nič manjši kot kasneje študentsko življenje. Retorično vprašanje: če bi ta strošek izničil 700 čukov izredne šolnine, bi bil to vreden ali nevreden strošek? Glede primerjav: poišči si povprečje na Škofijski gimnaziji, pa boš videl, da ne odstopa bistveno od slovenskega povprečja, pri čemer je to, verjetno, tretja ali celo druga najboljša gimnazija v Ljubljani. In druga stvar: zakaj se pa ne vprašaš, kako je z moščansko gimnazijo, pa s šišensko gimnazijo, pa z Aškerčevo? Kakšno povprečje pa misliš, da bi našel tam? Hm, zdaj pa še zadnje retorično vprašanje: kako so ti lahko stvari znane, če pa jih ne moreš podpreti s podatki? In - ali v tej svoji strašni statiski nenazadnje upoštevaš tudi statistično število prebivalcev posamičnega mesta?

NaceM
26.05.2006, 01:04
@ Nace... glede stroška v dijaških domovih... nič večji in nič manjši kot kasneje študentsko življenje. Retorično vprašanje: če bi ta strošek izničil 700 čukov izredne šolnine, bi bil to vreden ali nevreden strošek? Glede primerjav: poišči si povprečje na Škofijski gimnaziji, pa boš videl, da ne odstopa bistveno od slovenskega povprečja, pri čemer je to, verjetno, tretja ali celo druga najboljša gimnazija v Ljubljani. In druga stvar: zakaj se pa ne vprašaš, kako je z moščansko gimnazijo, pa s šišensko gimnazijo, pa z Aškerčevo? Kakšno povprečje pa misliš, da bi našel tam? Hm, zdaj pa še zadnje retorično vprašanje: kako so ti lahko stvari znane, če pa jih ne moreš podpreti s podatki? In - ali v tej svoji strašni statiski nenazadnje upoštevaš tudi statistično število prebivalcev posamičnega mesta?

Nekako se mi niti več ne da o tem pogovarjat. Samo vseeno bom še rekel.
Kaj je lažje? 700 (ali celo 880 jurjev) usrat naenkrat ali plačevat študentski dom skozi vse leto?

porota3
26.05.2006, 05:04
Naj pustijo študentsko delo in naj rajši naredijo normalno delo konkurečnejše, tako da znižajo davke na izplačane plače. Pa ni to vse, da bodo odpravili davek na plače(3% ali koliko). Če bodo povečali davke na nepremičnine in DDV, se mora znižati razlika med bruto in neto plačo za mal več.:)

Sharac
26.05.2006, 06:15
Lej da nebi prevec sral naokol. Studentsko delo pride v postev samo rednim studentom in velika vecina njih zivi/dom placujejo starsi in delajo samo za svoj luksuz. Jamranje, da je treba zmetat par miljard za bogo studentarijo pac ne zdrzi resne analize in bi bilo za vse bolje, da se ta denar nameni tistim (morda 1000) resnicno pomoci potrebnim da bodo lahko studiral in jim nebo treba nic delat kot pa vsakemu cepcu, ki misli da je student omogocat subvencionirano fuzbaliranje ali pa cvickarijo. Kar se pa izrednih studentov tice je pa tud stvar trzne logike in nima veze s neko pravico do dela zato ker KAO studira. Vsako leto na davcno indeks pa lepo po domac a si pliden al pa nisi bos djabe sel skozi al bos pa placu. Sponzoriranje mladih vasezagledanih japselnov s dobrim plehom pa se drzavi na dolgi rok ne obnese in je povsem odvec.

spartan
26.05.2006, 06:32
No ja kaj pa švedska itd.šolanje mora biti vsem omogočeno to je zame normalna država .
Ni samo Amerika uspešen model.

jap.....švedska je ziher svetli primer. Študenje lahko delajo kot vsi ostali delovni ljudje ter prejemajo za enostavna opravila cca. 12 Eur/h, za sestavljene izdelke pa cca. 15 Eur/h. To pa je že povsem normalno plačilo za fizičnega delavca v uspešnem proizvodnem podjetju v Nemčiji.

Pri tem so delodajalci (starejša generacija) na študentsko delo svoje mlaše generacije (kar je zelo zanimivo) ponosni, saj mladi z zasluženim denarjem odhajajo na potovanja po svetu (Avstralija, Amerika, Južna Afrika), prav tako pa si pridobivajo izkušnje, kaj pomeni delati, in so se sposobni hitro osamosvojiti.

Konkreten primer; švedska fabrika ima lahko tudi do 60 % vseh zaposlenih na delovnih mestih študentov. Če le želijo delati.

unicorn
26.05.2006, 06:32
Ne vem, kje se pisal "jaz tak vse vem", je pa res, da so mi te stvari dokaj znane.
Podkrepil s podatki pa bom, ko bom imel toliko časa, da jih bom lahko poiskal (verjetno tu misliš konkretne cifre, je pa res, da kar govorim, niso letošnji podatki, pač pa podatki iz minulih let, pa še to sem jih prebral in si nisem tega zmišljeval), tega časa pa žal sedaj nimam. Zakaj ga nimam, pa mislim, da mi ni treba utemeljevati.

In od kod končno to pobiram? Na ravno ta način je dr. Mencinger utemeljil zakaj bi bila šolnina smiselna in tukaj se strinjam z njim.

... in če sem jaz kaj inteligenten ali ne.. Mislim, da niti pod razno ni tvoja stvar.
Prav tako, kot se jaz ne spuščam v to, koliko "meni diši" tvoja omejenost.

Nadaljnji komentar nepotreben. :rolling:

kapara
26.05.2006, 07:20
Naj pustijo študentsko delo in naj rajši naredijo normalno delo konkurečnejše, tako da znižajo davke na izplačane plače. Pa ni to vse, da bodo odpravili davek na plače(3% ali koliko). Če bodo povečali davke na nepremičnine in DDV, se mora znižati razlika med bruto in neto plačo za mal več.:)

S tem se sploh ne strinjam :nonono:
Študentsko delo bi moralo biti izenačeno z delom ostalih delavcev. Od svojega dohodka bi morali plačevati vse dejatve in za to bi se jim to delo štelo v delovno dobo.

nattka
26.05.2006, 07:28
jap.....švedska je ziher svetli primer. Študenje lahko delajo kot vsi ostali delovni ljudje ter prejemajo za enostavna opravila cca. 12 Eur/h, za sestavljene izdelke pa cca. 15 Eur/h. To pa je že povsem normalno plačilo za fizičnega delavca v uspešnem proizvodnem podjetju v Nemčiji.

Pri tem so delodajalci (starejša generacija) na študentsko delo svoje mlaše generacije (kar je zelo zanimivo) ponosni, saj mladi z zasluženim denarjem odhajajo na potovanja po svetu (Avstralija, Amerika, Južna Afrika), prav tako pa si pridobivajo izkušnje, kaj pomeni delati, in so se sposobni hitro osamosvojiti.

Konkreten primer; švedska fabrika ima lahko tudi do 60 % vseh zaposlenih na delovnih mestih študentov. Če le želijo delati.

samo pozabu si povedat da so izenačeni tudi v drugih postavkah ...
za delodajalca niso nič cenejši in delati morajo toliko ur kot je potrebno ... konkreten primer pri nas ... naša študentka hodi domov ob 14,30, čeprav smo vsi ostali tam najmanj do 18 ...
njen argument ... sem zmenjena samo za 6 ur na dan ... ob tem pa pozablja da v 6 urah naredi toliko kot kdo drug v dveh ...

poleg tega pa si včeraj pisal, da študentsko delo pride prav zaradi socialnih razlik, danes zagovarjaš potovanja ...

doštudiraj, zaposli se ... vrni državi in staršem, kar so vložili vate ... nato pa potuj in se izobražuj po mili volji ...

nattka
26.05.2006, 07:31
Študentsko delo bi moralo biti izenačeno z delom ostalih delavcev. Od svojega dohodka bi morali plačevati vse dejatve in za to bi se jim to delo štelo v delovno dobo.

točno tako ...
ampak študentarija misli, da smo proti temu da delajo ... ne, smo pa proti da so pri delu priviligirani ...

nattka
26.05.2006, 08:52
Nattka, ugotavljam, da imaš še zmerom kamen namesto srca, kar se študentov tiče.
Jaz sem z njimi! :2thumbs: Naj se jim še boljše godi, kot se je nam. Ko sem končal faks, me je že čakala služba, dobil sem stanovanje. Te reveže pa čaka klečeplazenje za službo ali pa partijsko angažiranje vseh mogočih znancev in sorodnikov. V tem so trenutne stranke na oblasti zelo zelo angažirane.

zakaj bi imela kamen??? kje pa to piše ...

saj imam sama študenta doma in še to ti povem, da je bilo meni lažje kot je njemu ... gre za to, da ljudje ne ločijo več, kaj so pravice kaj pa preseravanje ...

hoče delat ... naj dela ... a pod enakimi pogoji kot delavec ...

nisem proti bonom, nisem proti cenejšemu prevozu ( čeprav ga revni in brezposelni nimajo) , nisem da se jih ukalupi in se jim nabije nevemkakšne šolnine pa da morajo lačni študirat ...

sem pa proti marširanju po ulicah ... vandalizmu, ki ga puščajo za seboj ( pojdi malo mimo parka zvezda ali tivolija, ko ima tam bodoča inteligenca kako svojo reč) ... in proti temu, da vidijo samo pravice ...

in ne vem, zakaj bi jih v času študija ujčkali, potem pa diplomira in nikogar ne zanima več ... potem je vseeno če ima službo, stanovanje in ostale reči potrebne za normalni lajf ...

nisem apriori za znane besede " saj so naši otroci" ... prvič niso otroci ampak odrasli ljudje ... drugič pa, ko sem napisala nekaj pikrih pod temo "otroški dodatki" sem dobila rdeče uglede, češ sami najbolj vemo, koliko je vreden naš otrok in da ne rabimo države da bi ga imeli radi ... ...
a ko je pa študent, je pa situacija obrnjena ...

torej point je v tem, da folk napiše in razmišlja samo trenutno ... kakor pač temi odgovarja ...

ti pa lahko napišem mnenje svojega študenta, ki se mu demonstracoje zdijo bolane in kup njegovih frendov tedensko prihaja k nam in mislijo isto tako ...

si pa ti in tebi podobni živ dokaz, da tolčete samo svoje in ne berete postov ... samo tisto vam pade v oči na kar se lahko spotikate ... ker če bi me bral, bi vedel točno da zagovarjam marsikaj ...

metamorf
26.05.2006, 10:21
Ni bilo včasih 26 let?
Res pa je, da je na faxih BAJE tudi plac baje za redni študij tistih, ko so en fax že končali.

Se grem pol jst letos vpisat, bom imel status študenta, vse plačano, delam prek študentskega servisa in si sam plačujem za penzijo.:veryevil:

Ok, tole je blo za hec, ampak bi blo pa zanimivo se probat vpisat redno na faks. Kako bi kaj gledale une administratorke...:D :rolling:

metamorf
26.05.2006, 10:22

A to o sebi govoriš?:evil:

spartan
26.05.2006, 10:50
samo pozabu si povedat da so izenačeni tudi v drugih postavkah ...
za delodajalca niso nič cenejši in delati morajo toliko ur kot je potrebno ... konkreten primer pri nas ... naša študentka hodi domov ob 14,30, čeprav smo vsi ostali tam najmanj do 18 ...
njen argument ... sem zmenjena samo za 6 ur na dan ... ob tem pa pozablja da v 6 urah naredi toliko kot kdo drug v dveh ...

poleg tega pa si včeraj pisal, da študentsko delo pride prav zaradi socialnih razlik, danes zagovarjaš potovanja ...

doštudiraj, zaposli se ... vrni državi in staršem, kar so vložili vate ... nato pa potuj in se izobražuj po mili volji ...

:clown::D:D

kapara
26.05.2006, 11:39
Nattka, ugotavljam, da imaš še zmerom kamen namesto srca, kar se študentov tiče.
Jaz sem z njimi! :2thumbs: Naj se jim še boljše godi, kot se je nam. Ko sem končal faks, me je že čakala služba, dobil sem stanovanje. Te reveže pa čaka klečeplazenje za službo ali pa partijsko angažiranje vseh mogočih znancev in sorodnikov. V tem so trenutne stranke na oblasti zelo zelo angažirane.
Danes ne moreš več gledat na druge ampak moraš gledat samo na sebe, da lahko preživiš.
Vsak drugi si bo že po svojih močeh pošlihtal stvari.
Danes ni več socializma. Nekateri še sedaj ne dojamejo, da so v kapitalizmu, kjer ni ničesar več zastonj.

unicorn
26.05.2006, 11:42
A to o sebi govoriš?:evil:

Metka, sonči, ne se no razburjat. :kisses: :rolling:

zverina
26.05.2006, 11:48
Danes ne moreš več gledat na druge ampak moraš gledat samo na sebe, da lahko preživiš.
Vsak drugi si bo že po svojih močeh pošlihtal stvari.
Danes ni več socializma. Nekateri še sedaj ne dojamejo, da so v kapitalizmu, kjer ni ničesar več zastonj.

saj ni bil kriv socializem, pač tisti čas se je Slovenija spreminjala iz agrarne v kolkor tolko industrializirano državo in normalno, da sorazmerno z industrijalizacijo so rasle tudi potrebe po strokovnem kadru.

kapara
26.05.2006, 11:54
saj ni bil kriv socializem, pač tisti čas se je Slovenija spreminjala iz agrarne v kolkor tolko industrializirano državo in normalno, da sorazmerno z industrijalizacijo so rasle tudi potrebe po strokovnem kadru.
Saj ne krivim socializma. Dajem samo primerjavo.

lila5
26.05.2006, 12:01

Procentualno povprečje glede na maso maturantov iz LJ in od drugod.....boš enkrat, ko boš našel čas, predstavil to procentualno povprečje, ker je to zelo splošno povedano, število zlatih maturantov pa zate ni merilo.....glede na to, da si izpostavil gimnazijca v MS in primerjal z gimnazijcem v Ljubljani ti za tvoje procentualno povprečje glede na maso maturantov iz LJ in iz MS lahko povem, da je število gimnazij v MS bistveno manjše (in tudi število vpisanih dijakov v te gimnazije) kot v Ljubljani......

lila5
26.05.2006, 12:05
Tebi pa letnice nekako ne ležijo preveč ane?

Zakaj pa tako misliš....? Takrat smo namreč govorili o Francoski revoluciji in usmrtvitvah z giljotino.....nekdo pa je, da se navada ohrani, še vmešal komuniste.......;)

NaceM
26.05.2006, 12:18
Zakaj pa tako misliš....? Takrat smo namreč govorili o Francoski revoluciji in usmrtvitvah z giljotino.....nekdo pa je, da se navada ohrani, še vmešal komuniste.......;)

Hmmm... Jaz sem mislil, da se je francoska revolucija začela 14. julija 1789 z napadom na Bastillio in ne 1792... Pa to je že offtopic.

NaceM
26.05.2006, 12:20
Procentualno povprečje glede na maso maturantov iz LJ in od drugod.....boš enkrat, ko boš našel čas, predstavil to procentualno povprečje, ker je to zelo splošno povedano, število zlatih maturantov pa zate ni merilo.....glede na to, da si izpostavil gimnazijca v MS in primerjal z gimnazijcem v Ljubljani ti za tvoje procentualno povprečje glede na maso maturantov iz LJ in iz MS lahko povem, da je število gimnazij v MS bistveno manjše (in tudi število vpisanih dijakov v te gimnazije) kot v Ljubljani......

V mislih sem imel koliko % TISTIH, ki so maturirali (torej izpolnjujejo pogoje za vpis na fakulteto) se vpiše tja kamor so prvo živeli. Ker je VSEH tistih, ki so maturirali v Ljubljani 100% in prav tako vseh tistih, ki so maturirali v MS tudi 100%. Kolikšen je pa ta procent enih in drugih? Zakaj o procentih? Zato, ker je logično, da je v Ljubljani več srednjih šol kot v MS. (Ali drugod po Sloveniji.)

In ne.. Število zlatih maturantov zame ni merilo, ker še zdaleč ne pokaže tega, koliko je dejansko maturantov z gimnazije. Torej TISTIH, KI SO NAREDILI MATURO - da obrazložim tudi na tak način, da boš ti razumela, glede na to, da ti ni jasno kaj je procent od celotne mase.

NaceM
26.05.2006, 12:21
Se grem pol jst letos vpisat, bom imel status študenta, vse plačano, delam prek študentskega servisa in si sam plačujem za penzijo.:veryevil:

Ok, tole je blo za hec, ampak bi blo pa zanimivo se probat vpisat redno na faks. Kako bi kaj gledale une administratorke...:D :rolling:

Mene so tudi debelo gledale, ko sem hodil spraševat. :) :)

NaceM
26.05.2006, 12:28

Točno tako!

lila5
26.05.2006, 12:37
V mislih sem imel koliko % TISTIH, ki so maturirali (torej izpolnjujejo pogoje za vpis na fakulteto) se vpiše tja kamor so prvo živeli. Ker je VSEH tistih, ki so maturirali v Ljubljani 100% in prav tako vseh tistih, ki so maturirali v MS tudi 100%. Kolikšen je pa ta procent enih in drugih? Zakaj o procentih? Zato, ker je logično, da je v Ljubljani več srednjih šol kot v MS. (Ali drugod po Sloveniji.)

In ne.. Število zlatih maturantov zame ni merilo, ker še zdaleč ne pokaže tega, koliko je dejansko maturantov z gimnazije. Torej TISTIH, KI SO NAREDILI MATURO - da obrazložim tudi na tak način, da boš ti razumela, glede na to, da ti ni jasno kaj je procent od celotne mase.

Se globoko opravičujem, da iz besedne zveze "procent od celotne mase" nisem takoj pogruntala, da si ti imel v mislih maturante, ki se vpišejo tja kamor so prvo želeli....;)

Bom pa počakala, da boš imel čas in nam "ta procent od celotne mase" tudi predstavil......;)

lila5
26.05.2006, 12:41
Hmmm... Jaz sem mislil, da se je francoska revolucija začela 14. julija 1789 z napadom na Bastillio in ne 1792... Pa to je že offtopic.

Čeprav je off topic....."šele" leta 1792 so se spet začele usmrtitve z giljotino, ki so dosegle "vrhunec" poleti 1794....z giljotino niso pobijali takoj po napadu na Bastillijo.....

NaceM
26.05.2006, 12:49
Čeprav je off topic....."šele" leta 1792 so se spet začele usmrtitve z giljotino, ki so dosegle "vrhunec" poleti 1794....z giljotino niso pobijali takoj po napadu na Bastillijo.....

... In kdaj je Marija Antonetta rekla: "Naj jedo pecivo"?

metamorf
26.05.2006, 12:51
Metka, sonči, ne se no razburjat. :kisses: :rolling:

Uni, sej jest se ne :D

NaceM
26.05.2006, 12:53
Se globoko opravičujem, da iz besedne zveze "procent od celotne mase" nisem takoj pogruntala, da si ti imel v mislih maturante, ki se vpišejo tja kamor so prvo želeli....;)

Bom pa počakala, da boš imel čas in nam "ta procent od celotne mase" tudi predstavil......;)

Da ne boš predolgo čakala, lahko tudi izvoliš iti pogledati v katero od predavalnic 1. letnika, ko imajo predavanja redni in ko imajo predavanja izredni študentje.

lila5
26.05.2006, 12:54

Pred napadom na Bastiljo.....;)

lila5
26.05.2006, 12:56
Da ne boš predolgo čakala, lahko tudi izvoliš iti pogledati v katero od predavalnic 1. letnika, ko imajo predavanja redni in ko imajo predavanja izredni študentje.

A jim kar na faci piše kateri so iz Ljubljane in kateri niso iz Ljubljane.....?

aladin
26.05.2006, 13:17

rekla je, naj jedo potico...pardon...baklave...

namgyal
26.05.2006, 13:37
Nace M: sorry, spet bom zloben - na katerih smereh obstajajo polne predavalnice izrednih študentov? Ali jih trg dela potrebuje? Če jih ne - ali ni morda težava kje drugje?

Citymamba
26.05.2006, 14:01
Ne potrebuje jih trg dela temveč univerza, da si napolni račun in podpira tiste lenuhe, ki kao redno študirajo ter hodijo zganjat kraval na razne shode. Zakaj pa ne jamrajo oni, ki so redno zaposleni in študirajo ob delu? In to za zeloo visoke šolnine.:mad: Sicer pa ne vem zakaj sploh potrebujemo študentske servise? Gre zgolj za še enega posrednika, parazita, ki živi na račun študentov. Zaposlovanje študentov naj prevzamejo Zavodi za zaposlovanje. Tako se bo del denarja vrnil nazaj tja kamor tudi spada. in ta sredstva naj se namenijo novim delovnim mestom, ali pa študentskim štipendijam. Tako bodo natanko vedeli zakaj so plačali dohodnino in se zavedali, da so tudi sami pripomogli k blaženju socilanih tegob ter lažjemu študentskemu življenju.

kartako
26.05.2006, 14:16
Ne potrebuje jih trg dela temveč univerza, da si napolni račun in podpira tiste lenuhe, ki kao redno študirajo ter hodijo zganjat kraval na razne shode. Zakaj pa ne jamrajo oni, ki so redno zaposleni in študirajo ob delu? In to za zeloo visoke šolnine.:mad: Sicer pa ne vem zakaj sploh potrebujemo študentske servise? Gre zgolj za še enega posrednika, parazita, ki živi na račun študentov. Zaposlovanje študentov naj prevzamejo Zavodi za zaposlovanje. Tako se bo del denarja vrnil nazaj tja kamor tudi spada. in ta sredstva naj se namenijo novim delovnim mestom, ali pa študentskim štipendijam. Tako bodo natanko vedeli zakaj so plačali dohodnino in se zavedali, da so tudi sami pripomogli k blaženju socilanih tegob ter lažjemu študentskemu življenju.

namgyal
26.05.2006, 14:38
@ city: ti bom povedal zakaj tega ne prevzame ZZZ - zato ker tako rigidne in nesposobne institucije ne najdeš zlepa: to ti lahko povem z obeh plati, kot stranka in kasneje kot nekdo, ki je moral z njimi sem ter tja poslovno sodelovati. kar pa se tiče univerze - ja, strinjam se s prvim delom - da jih potrebuje univerza. Ne strinjam se z drugim delom, da podpirajo lenuhe. Bodimo resni: za izredni študij se odločijo tisti, ki pač niso prišli skoz običajna sita na rednem. Simple as that. Torej si mislim: če so pripravljeni plačevati, morajo imeti svojo povsem jasno izračunano računico. In tukaj se mi postavi sledeče vprašanje: če trg dela ne potrebuje niti vseh tistih na rednem študiju - zakaj naj bi potem tisti, ki po predhodnih kriterijih niso bili sposobni zbrati zadostnega števila točk, bili tolikšni revčki zato, ker morajo plačevati? Ne me zezat. Saj mam zadnje pol leta direkten stik z rednimi študenti, pa si mislim svoje. Mr jerry je tam nekje na začetku zelo dobro povedal: v bistvu bi morali omejiti število študentov celo na rednem študiju, da o kakšnem izrednem ne govorim. Izredni študenjte tako podpirajo izključno Univerzo; zakaj je to univerzi v interesu, je pa seveda že precej bolj zakomplicirana zgodba.

nattka
26.05.2006, 16:20
[quote=nattka]zakaj bi imela kamen??? kje pa to piše ...

......... ...

Ptiči iste vrste vkup letajo.

Meni je podoben samo moj brat dvojček
[quote]

Sem na strani študentov, ker si upajo, ker nimajo še kaj izgubiti.
Sem na strani delavcev, ki si upajo, ker nimajo več kaj izgubiti.

Ti pa postajaš počasi nestrpna. To ni dobro za dušo in srce. Tolažim se samo s tem, da je vse skupaj zaradi tiste ketne na biciklu. Potem je še rešitev.

amen ...

kapara
26.05.2006, 16:20
Zadetek v polno:2thumbs:

Citymamba
26.05.2006, 17:59
@ city: ti bom povedal zakaj tega ne prevzame ZZZ - zato ker tako rigidne in nesposobne institucije ne najdeš zlepa: to ti lahko povem z obeh plati, kot stranka in kasneje kot nekdo, ki je moral z njimi sem ter tja poslovno sodelovati. kar pa se tiče univerze - ja, strinjam se s prvim delom - da jih potrebuje univerza. Ne strinjam se z drugim delom, da podpirajo lenuhe. Bodimo resni: za izredni študij se odločijo tisti, ki pač niso prišli skoz običajna sita na rednem. Simple as that. Torej si mislim: če so pripravljeni plačevati, morajo imeti svojo povsem jasno izračunano računico. In tukaj se mi postavi sledeče vprašanje: če trg dela ne potrebuje niti vseh tistih na rednem študiju - zakaj naj bi potem tisti, ki po predhodnih kriterijih niso bili sposobni zbrati zadostnega števila točk, bili tolikšni revčki zato, ker morajo plačevati? Ne me zezat. Saj mam zadnje pol leta direkten stik z rednimi študenti, pa si mislim svoje. Mr jerry je tam nekje na začetku zelo dobro povedal: v bistvu bi morali omejiti število študentov celo na rednem študiju, da o kakšnem izrednem ne govorim. Izredni študenjte tako podpirajo izključno Univerzo; zakaj je to univerzi v interesu, je pa seveda že precej bolj zakomplicirana zgodba.
Z omejevanjem števila razpoložljivih vpisnih mest na rednem študiju se strinjam. Vendar lahko pride do kolizije interesov. Kaj pa če se pojavi večje število onih, ki izpolnjujejo vpisne kriterije? Jih imamo pravico nogirati kar takole od oka, povprek? Samoplačniškega študija pa ne bi omejeval. Kdor ima ambicije, voljo ter sposobnosti bo zmogel doštudirati. Kakor sva že oba ugotovila ima od tega korist tudi univerza. Marsikdaj ljudje kasneje dozore. Mnogi prešpricajo poklicno, ali srednjom šolo in potrebujejo nekaj časa za ustalitev ter pridobitev nekaterih življenskih modrosti. Potem se zavedo, da bi jim višji, ali visokokošolski študij koristil. Drugi zopet zaradi socialnih in podobnih okoliščin niso uspeli pridobiti zadovoljivega znanja za nadaljevanje študija. Jaz sem npr. v osnovni šoli sedel skupaj s fantom, ki je kar 2x pogrnil in bil celo v poboljševalnem zavodu. Danes je magister in ima dokaj ugledno službo. Morda imajo samoplačniki podjetniške ambicije in za vodenje nekega posla potrebujejo faks? Imamo kar precej managerjev, ki so doštudirali ob delu. Zato menim, da je potrebno to možnost ohraniti nespremenjeno. Bi pa lahko ob povečanem vpisu malce znižali šolnine saj na koncu koncev univerza ni profitna ustanova. Kdor študira za svoj denar gotovo ve kam bo znanje vložil oz. kje se bo zaposlil. Pravzaprav to vprašanje sploh ni pomembno saj so že zaposleni. Drugače ne bi mogli študirati ob delu.:dontknow: Pa tudi nikjer ne piše, da se mora zaposliti doma. EU je velika. In mladih izobražencev se ne branijo nikjer. Sploh, če vanje predhodno ni bilo potrebno vlagati. Nekaj delovnih navad pa tudi že imajo saj so med tem, ko so študirali hodili v službo. :evil:

namgyal
26.05.2006, 18:18
@city - sej se v načelu najbrž strinjava; kolikor sem jaz poznal ljudi, ki so se odločili za izredni šudij, so imeli precej dobro preračunano, zakaj to počnejo. In se, resnici na ljubo, tudi niso kdove kako pritoževali, češ da kogar koli financirajo. Ampak ob argumentih, ki jih slišim tukaj, da bi uvedba vsesplošnih šolnin razbremenila izredne študente, ne morem, da se ne bi vprašal nečesa drugega: zakaj naj bi pa potem srednješolec sploh še imel interes, da se za karkoli potrudi? Saj potem lahhko celo sr. šolo veselo prešprica, ker bo itak tako ali drugače prišel na univerzo. Skratka: ne strinjam se s popolnim ukinjanjem razlik.

Kar pa se celotne situacije tiče, se mi zdi, da itak nobena stran nima pravega interesa za pogajanja - ne Ulčar ne vlada. Nayebala ga bo pa, kot ponavadi, raja.

NaceM
26.05.2006, 18:25
Nace M: sorry, spet bom zloben - na katerih smereh obstajajo polne predavalnice izrednih študentov? Ali jih trg dela potrebuje? Če jih ne - ali ni morda težava kje drugje?

Izvoli si pogledati kakšna predavanja za izredne študente.

Izrednih študentov je PREVEČ in faksi mastno služijo na njih. Zakaj pa jih je toliko? Ker je država tako naštimana.

NaceM
26.05.2006, 18:27
.... Izredni študenjte tako podpirajo izključno Univerzo; zakaj je to univerzi v interesu, je pa seveda že precej bolj zakomplicirana zgodba.

To pa res ni komplicirano. Molzne krave oz. kokoši, ki nese zlata jajca, se pa ja ne odrečeš!

... ravno prej sem se z očetom pogovarjal, ki je svoj drugi fax naredil izredno. Je rekel - čisto preprosto. Izredni študij bi moral biti dovoljen samo zaposlenim - tako kot je bilo baje takrat.

NaceM
26.05.2006, 18:30
rekla je, naj jedo potico...pardon...baklave...

aha.. Kremšnite.. In kdaj? Leta 1789. :)

NaceM
26.05.2006, 18:31
Pred napadom na Bastiljo.....;)

... in kdaj je bil ta napad? :) :)

NaceM
26.05.2006, 18:32
A jim kar na faci piše kateri so iz Ljubljane in kateri niso iz Ljubljane.....?

Glede na izjave tukaj, nikakor ne trpiš pomanjkanja vrtenja jezika, pa še to povprašaj od kod je kdo.

kartako
26.05.2006, 19:59
Ampak glede na to, da smo zamenjali sistem mi pri teh študentih še vedno nekaj ne gre v glavo.
V prejšnjem sistemu so študirali za delovno mesto,za državo.
V tem sistemu pa zase. Torej naj jih financira tisti ki jih bo potreboval-kolikor jih bo.
Če so prejšnji študiranci zafurali državo, ne vidim razloga zakaj bi financiral nekoga, ki mi ne bo
omogočil nič dobrega, ker študira le za to, da bo eksploatiral rajo do maksimuma.kar je mrkaič
že večkrat lepo povedal.:rolling: :nonono:

človek
27.05.2006, 08:23
Ampak glede na to, da smo zamenjali sistem mi pri teh študentih še vedno nekaj ne gre v glavo.
V prejšnjem sistemu so študirali za delovno mesto,za državo.
V tem sistemu pa zase. Torej naj jih financira tisti ki jih bo potreboval-kolikor jih bo.
Če so prejšnji študiranci zafurali državo, ne vidim razloga zakaj bi financiral nekoga, ki mi ne bo
omogočil nič dobrega, ker študira le za to, da bo eksploatiral rajo do maksimuma.kar je mrkaič
že večkrat lepo povedal.:rolling: :nonono:

In to govori on!:2thumbs:

Ki naprimer že ves svoj dragoceni cajt rasipa klanfe in ki se je ravno tako izšolal v tem sistemu z brezplačnim šolanjem!;) Res plemenito!:2thumbs:

Citymamba
27.05.2006, 13:29
@city - sej se v načelu najbrž strinjava; kolikor sem jaz poznal ljudi, ki so se odločili za izredni šudij, so imeli precej dobro preračunano, zakaj to počnejo. In se, resnici na ljubo, tudi niso kdove kako pritoževali, češ da kogar koli financirajo. Ampak ob argumentih, ki jih slišim tukaj, da bi uvedba vsesplošnih šolnin razbremenila izredne študente, ne morem, da se ne bi vprašal nečesa drugega: zakaj naj bi pa potem srednješolec sploh še imel interes, da se za karkoli potrudi? Saj potem lahhko celo sr. šolo veselo prešprica, ker bo itak tako ali drugače prišel na univerzo. Skratka: ne strinjam se s popolnim ukinjanjem razlik.

Kar pa se celotne situacije tiče, se mi zdi, da itak nobena stran nima pravega interesa za pogajanja - ne Ulčar ne vlada. Nayebala ga bo pa, kot ponavadi, raja.
Point ni v tem. Srednješolci večinoma niti ne vedo kaj bodo, ko odrastejo. Razen onih, ki gredo na specializirane tehnične, zdravstvene in podobne srednje šole. Takih, ki bi že imeli izdelan poklicni načrt je razmeroma malo. Večina študira, ker je dosegla ustrezen rezultat. Oni drugi s slabšimi pa grdo na lažje programe, ali gimnazije z nižjo zahtevosno stopnjo kot je npr. ona na Aškerčevi v Lj. Motivacija ni najboljša saj jih vse skupaj nič ne stane. Samoplačnik pa ve, da se mu še kako splača potruditi. Torej je motivacija zelo visoka. Z omejevanjem študija na rednih programih bi dosegli kvalitativno selekcijo, povečal bi se vpis na plačniških programih in šole bi dobile več denarja. Kdor pa bi se želel poklicno izobraževati, ali obiskovati le skrajšane programe(dveletne) bi lahko to še vedno storil brezplačno. Torej kot redni dijak. Menim, da se pri nas do šolanja obnašamo preveč razsipno in neodgovorno. Če je šola brezplačna to še ne pomeni, da jo lahko obiskuješ v nedogled. Profesor vsako leto stane toliko in toliko. Ne glede v kakšnem roku si končal šolo. Torej v rednem, ali "podaljšanem". In zaradi tega nihče ne nosi posledic. Če bi imel dokončno besedo pri vsej zadevi bi vsem rednim študentom ter dijakom, ki v "zapovedanem" roku ne končajo študija zaračunal vsako leto preko rednega roka. Prepričan sem, da bi jih veliko raje doštudiralo kakor se zahebvalo do 27., ali celo 30. leta. Študentski servisi pa so pika na i ter potuha za manipulante in izkoriščevalce neustreznega šolskega ter zaposlitvenega sistema.

kartako
27.05.2006, 15:58
In to govori on!:2thumbs:

Ki naprimer že ves svoj dragoceni cajt rasipa klanfe in ki se je ravno tako izšolal v tem sistemu z brezplačnim šolanjem!;) Res plemenito!:2thumbs:
__________________________________________________ ___________________________________

Ja eden pač mora povedati:dontknow:
Ostali bi pa raje še naprej cuzali:nonono:

kartako
28.05.2006, 09:42
No in sedaj imajo študentje priliko, da se znebijo ulčarja, ko bodo volitve.
Bomo videli.:dontknow:

Citymamba
28.05.2006, 13:10
Tudi to je tres. Sem pa že povedal, da se buni večinoma doma napumpana mladina. Mislim na starše, stare starše in tudi učiteljski kader, ki bi najraje plesal kolo in pel od Vardara pa do Triglava. In nikakršno naključje ni, da so se s sindikalnim demonstracijami pričele tudi t.i. študentske. Seveda se jih pridno udeležuje Salmonelič s svojo cirkusantsko menažerijo.

cornholio
28.05.2006, 14:51
...normalno da pumpanje z vrha stranke ali kamo li prižnice pod take vrste manipulacijo ne spada. boge hčerke ministrov ;)

Hud stric
28.05.2006, 14:53
...normalno da pumpanje z vrha stranke ali kamo li prižnice pod take vrste manipulacijo ne spada. boge hčerke ministrov ;)Tudi tistim, ki živijo v okolici "Murgelskega mujazina" ne gre zavidati.:( :evil:

cornholio
28.05.2006, 15:07
Tudi tistim, ki živijo v okolici "Murgelskega mujazina" ne gre zavidati.:( :evil:

Turjak ma pa tako preveč asocoacij s črnimi turki, ka ne ;)
a si mislu na centralno pošto ? :rolling:

NaceM
30.05.2006, 07:50
Turjak ma pa tako preveč asocoacij s črnimi turki, ka ne ;)
a si mislu na centralno pošto ? :rolling:

Turjak ima asociacije s turi, po katerih so Auerspergi dobili ime. Vsaj zame.

kartako
31.05.2006, 18:30
Morda je shod naredil na turjaku zato, ker je bila tam belogardistična postojanka?:dontknow:

Citymamba
31.05.2006, 18:40
...normalno da pumpanje z vrha stranke ali kamo li prižnice pod take vrste manipulacijo ne spada. boge hčerke ministrov ;)Velja za vso deco. Brez izjeme.

Medved Pu
01.06.2006, 19:16
Bodimo realni...Meni je sin rekel." Bi rad plačeval več za moj študij?" in sem utihnil.
Po svoje ima popolnoma prav, pa ni aktivist, ne hodi na demonstracije.
Študentska vlada se voli vsako leto znova, kar ne bi bilo slabo tudi za državno vlado, potem bi šele videli zagrebene politike, ki bi se morali vsak trenutek resnično dokazovati.
Lumpi-ne lumpi, znajo si izborit svoje..

kartako
02.06.2006, 07:48
http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=154407

Lepa analiza študentskega sr...a.:2thumbs: :2thumbs:

Citymamba
02.06.2006, 08:29
Bodimo realni...Meni je sin rekel." Bi rad plačeval več za moj študij?" in sem utihnil.
Po svoje ima popolnoma prav, pa ni aktivist, ne hodi na demonstracije.
Študentska vlada se voli vsako leto znova, kar ne bi bilo slabo tudi za državno vlado, potem bi šele videli zagrebene politike, ki bi se morali vsak trenutek resnično dokazovati.
Lumpi-ne lumpi, znajo si izborit svoje..
Tvoj problem je, ker si se pustil zmanipulirati lastnemu sinu. Za študij plačuješ že sedaj. In to mesečno, ko ti od plače odtrgajo vse kar država zahteva. Tudi za šolstvo. Šolnine, ki so tak trn v peti sedanji študentariji pa bi plačevali po končanem študiju. Torej šele ob zaposlitvi in to majhen znesek mesečno. Če se ne motim sem nekje ujel, da okoli 5000 SIT. Je to veliko v primerjavi s plačo nekega univerzitetno izobraženega človeka? Tega modela sicer tudi sam ne zagovarjam. Bližji in pravičnejši mi je oni, ki bi prisilil študentarijo k pravočasnemu dokončanju študija in zaposlitvi. Npr. redni (brezplačni) študij bi lahko podaljšali le za eno leto. Če tudi takrat ne bi diplomirali bi jim za vsako nadaljne leto zaračunali komercialno ceno študija. Tako bi se izognili nategovanju države, izogibanju rednim zaposlitvam in "večnim" študentom. Prepričan da bi se razmere uredili kar same od sebe. In to zelo hitro. :dontknow:

metamorf
02.06.2006, 08:54
Tvoj problem je, ker si se pustil zmanipulirati lastnemu sinu. Za študij plačuješ že sedaj. In to mesečno, ko ti od plače odtrgajo vse kar država zahteva. Tudi za šolstvo. Šolnine, ki so tak trn v peti sedanji študentariji pa bi plačevali po končanem študiju. Torej šele ob zaposlitvi in to majhen znesek mesečno. Če se ne motim sem nekje ujel, da okoli 5000 SIT. Je to veliko v primerjavi s plačo nekega univerzitetno izobraženega človeka? Tega modela sicer tudi sam ne zagovarjam. Bližji in pravičnejši mi je oni, ki bi prisilil študentarijo k pravočasnemu dokončanju študija in zaposlitvi. Npr. redni (brezplačni) študij bi lahko podaljšali le za eno leto. Če tudi takrat ne bi diplomirali bi jim za vsako nadaljne leto zaračunali komercialno ceno študija. Tako bi se izognili nategovanju države, izogibanju rednim zaposlitvam in "večnim" študentom. Prepričan da bi se razmere uredili kar same od sebe. In to zelo hitro. :dontknow:

:2thumbs: Odlična ideja.

kartako
02.06.2006, 10:15

Cath87
02.06.2006, 20:56

Še je upanje za nas! Tako je! Samo s takimi idejami treba pridt na plano! Bravo! :2thumbs:

nattka
02.06.2006, 22:16

:2thumbs: :2thumbs:

Medved Pu
03.06.2006, 05:56
Gre za eksistenčni pragmatizem. Nekaj vloženega dobim nazaj, ker fant študira, to je jasno.
Strah, da bi se še ti transferji, ki jih študentje imajo zmanjšali, je za nas, starše, normalen.
Potem bi res plačeval za nič.

Medved Pu
03.06.2006, 06:03
Delam na faksu. Dejansko mularija v večini ne razume povezave med 120 dnevi brez in plačevanjem prispevkov, ko se ta cifra preseže.
So v letih, ko živijo in vidijo le sedanji trenutek.
Generacijski nesporazum. Pa tudi neproduktivna neumnost z dohodnino, ki jo plačujejo zdaj "z zamikom" jih je prepričala, da nekaj smrdi...

kartako
03.06.2006, 07:18
Smrdi ,da. Če narediš analizo zahtev in želja, vidiš da je v ozadju vse kaj drugega kot pomoč študentom.

20 000 štipendij? za koga,če jih bo vse manj študiralo ker že sedaj nimajo možnosti.

5000 postelj? Za koga? Za tiste ki se že sedaj valjajo predolgo v domovih. da se ne bo opazilo.

Domovi v lasti študentov? Da kasneje skozi vzporedno firmo ali dolgove preidejo v last študentskih
(sedanjih ali bodočih) funkcionarjev.

Zavarovanje delovnih mest učiteljev, profesorjev, vsaj še nekaj let.

To je tiho lastninjenje na študentski način.

Ne moremo se iti evropo in ttržno gospodarstvo tako, da samo praznimo blagajno.

Ravno na ta način, bomo pa starši (zaposleni) plačevali več in več samo za nekatere.

Treba je potegniti črto in temu narediti konec, kot je mamba napisal.:censored:

Citymamba
03.06.2006, 13:54
Čudno, da Salmonelič ni nič rekel po tistem protestnem polomu. Običajno je grozil s še ostrejšimi ukrepi, če se oblast ne bo vdala. :evil: Imam občutek, da je bila ona snežna pravljica le naključni preblisk. Naslednjič si bo potrebno izmisliti kaj prepričljivejšega. :dontknow:

yamamoto
03.06.2006, 15:10
Čudno, da Salmonelič ni nič rekel po tistem protestnem polomu. Običajno je grozil s še ostrejšimi ukrepi, če se oblast ne bo vdala. :evil: Imam občutek, da je bila ona snežna pravljica le naključni preblisk. Naslednjič si bo potrebno izmisliti kaj prepričljivejšega. :dontknow:

Možakar je pač prebrisan. Pravočasno je spoznal, da se je obrnil tja, kamor veter ne piha. :veryevil:

kartako
03.06.2006, 18:11
Zakaj pa ne pove zakaj se pogajajo za zaprtimi vrati? Da bo zopet podpisal cel kup sranja,
potem pa vpil da se pogajajo, in da na "to ne bodo pristali "
Mislim, da tem sindikatom bije zadnja ura.
Treba bo ustanoviti nove,ki bodo popravljali kar so sedanji uničili in pokvarili.
Sprejemajo zakon, pa delavci ne smejo vedeti nič???:dontknow:

yamamoto
03.06.2006, 21:29
Zakaj pa ne pove zakaj se pogajajo za zaprtimi vrati? Da bo zopet podpisal cel kup sranja,
potem pa vpil da se pogajajo, in da na "to ne bodo pristali "
Mislim, da tem sindikatom bije zadnja ura.
Treba bo ustanoviti nove,ki bodo popravljali kar so sedanji uničili in pokvarili.
Sprejemajo zakon, pa delavci ne smejo vedeti nič???:dontknow:

Treba bo ustanovit take sindikate, da bo zadnja ura bila Drobniču in vladi. :evil:
Ti, ki jih imamo sedaj, so se usmradili skupaj s svojimi kolegi politiki. :veryevil:

Medved Pu
03.06.2006, 23:07
Tudi slepemu je jasno, da so študenti orodje ozadja. Jaz povem odkrito, taki so pač interesi študentarije in nas, njihovih staršev, ki naše mulce v teh letih bolj poredko vidimo.
Mulci so polnoletni, imajo volilno pravico, ozadje to dobro ve..

Jelengar
04.06.2006, 04:18
zakaj bi imela kamen??? kje pa to piše ...

saj imam sama študenta doma in še to ti povem, da je bilo meni lažje kot je njemu ... gre za to, da ljudje ne ločijo več, kaj so pravice kaj pa preseravanje ...

hoče delat ... naj dela ... a pod enakimi pogoji kot delavec ...

nisem proti bonom, nisem proti cenejšemu prevozu ( čeprav ga revni in brezposelni nimajo) , nisem da se jih ukalupi in se jim nabije nevemkakšne šolnine pa da morajo lačni študirat ...

sem pa proti marširanju po ulicah ... vandalizmu, ki ga puščajo za seboj ( pojdi malo mimo parka zvezda ali tivolija, ko ima tam bodoča inteligenca kako svojo reč) ... in proti temu, da vidijo samo pravice ...

in ne vem, zakaj bi jih v času študija ujčkali, potem pa diplomira in nikogar ne zanima več ... potem je vseeno če ima službo, stanovanje in ostale reči potrebne za normalni lajf ...

nisem apriori za znane besede " saj so naši otroci" ... prvič niso otroci ampak odrasli ljudje ... drugič pa, ko sem napisala nekaj pikrih pod temo "otroški dodatki" sem dobila rdeče uglede, češ sami najbolj vemo, koliko je vreden naš otrok in da ne rabimo države da bi ga imeli radi ... ...
a ko je pa študent, je pa situacija obrnjena ...

torej point je v tem, da folk napiše in razmišlja samo trenutno ... kakor pač temi odgovarja ...

ti pa lahko napišem mnenje svojega študenta, ki se mu demonstracoje zdijo bolane in kup njegovih frendov tedensko prihaja k nam in mislijo isto tako ...

si pa ti in tebi podobni živ dokaz, da tolčete samo svoje in ne berete postov ... samo tisto vam pade v oči na kar se lahko spotikate ... ker če bi me bral, bi vedel točno da zagovarjam marsikaj ...
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

kapara
04.06.2006, 08:03
Bravo Nattka, tako se govori :2thumbs:

človek
04.06.2006, 08:16
Čeprav sem študent se kar strinjam z Nattko in zgoraj citiranim njenim sporočilom.

Čeprav ključen problem študentov ni v tem. Problem je v tem, da se šdujiji ne prilagajajo potrebam na trgu in da študent ko konča nima jasne prihodnosti.
Namesto šolnin bi jaz uvedel zamudne penale.
Boni za prehrano bi bili boljši v obliki bonov za nakup živil v trgovinah, bi se vsaj naučil kuhat!
In pa miljoni porabljeni za razne študentske zabave bi lepše zgledali v obliki zidov študentskih domov.

Kaj pa vem, ležanje v zibelki in pozibavanje včasih privede do slabosti in bruhanja.

ElQurc
04.06.2006, 09:59
Sicer pa Semolič spet lupeta o nekih pravicah na tuj račun.
http://24ur.com/naslovnica/novice/gospodarstvo/20060602_3075015.php

Neverjetno, kaj si nekateri ne dovolijo početi s tujo lastnino.:clown:Po šolsko, od 1 do 5, dobijo skoraj vsi slovenski pisuni oceno 2 (zadostno) :veryevil:
Ta članek zasluži nekaj več, ker jasno navaja vso bedo Semoliča in njegovih ''argumentov'' ! Za vzorec dva citata, ki več kot očitno postavita Semoliča v čas njegove SZDL, ko je vsak imel službo - delo pa tako ni bilo obvezno :)

Začelo se je pri predlogih, da bi sindikat izgubil vse pristojnosti in funkcije pri sprejemanju splošnih aktov, ki jih sprejemajo delodajalci, čemur odločno nasprotujemo," je poudaril Semolič in dodal, da je to v nasprotju s konceptom, ki velja v Sloveniji.

Po njegovem mnenju gre za temeljni premik s sedanjega koncepta, ki v ospredje postavlja delovna mesta, na čemer sloni tudi plačni sistem in varstvo pri delu. "Gre za fleksibilnost, ki bi pometala z delavci in delavkami v podjetjih, čemur se odločno upiramo. Tega modela Slovenija ne potrebuje," je končal Semolič.

kartako
04.06.2006, 10:58
Po šolsko, od 1 do 5, dobijo skoraj vsi slovenski pisuni oceno 2 (zadostno) :veryevil:
Ta članek zasluži nekaj več, ker jasno navaja vso bedo Semoliča in njegovih ''argumentov'' ! Za vzorec dva citata, ki več kot očitno postavita Semoliča v čas njegove SZDL, ko je vsak imel službo - delo pa tako ni bilo obvezno :)

Začelo se je pri predlogih, da bi sindikat izgubil vse pristojnosti in funkcije pri sprejemanju splošnih aktov, ki jih sprejemajo delodajalci, čemur odločno nasprotujemo," je poudaril Semolič in dodal, da je to v nasprotju s konceptom, ki velja v Sloveniji.

Po njegovem mnenju gre za temeljni premik s sedanjega koncepta, ki v ospredje postavlja delovna mesta, na čemer sloni tudi plačni sistem in varstvo pri delu. "Gre za fleksibilnost, ki bi pometala z delavci in delavkami v podjetjih, čemur se odločno upiramo. Tega modela Slovenija ne potrebuje," je končal Semolič.
Ta model v Sloveniji že deluje 12 let.:nonono:

Medved Pu
04.06.2006, 11:34
Po šolsko, od 1 do 5, dobijo skoraj vsi slovenski pisuni oceno 2 (zadostno) :veryevil:

Fajn, de je Karate KId(Semolič, Drnovšek in Putin so že zamlada prislužili črn pas pri karateju, ker so jih dresirali za bodyguarde so ga moral imet)po toliko letih končno našel "koncept sindikalizma", verjetno ga je zaradi prihvatizacije imel založenega v omari.
Večina njegove "baze" je ta čas zletela na cesto in postala kisla, nič več bazična.:veryevil:

kartako
06.06.2006, 10:44
Ne vem zakaj sedaj ne grejo ŠOS pred parlament,ko se pogaja o delu iz katerega naj bi se
napajali študentje????? Sem. in comp.:dontknow: :rolling:

kartako
07.06.2006, 11:00
No in sedaj je šos še pisno potrdil ( z pismom ministrstvu), da so " študentski servisi ZASEBNA PODJETJA, to je treba študentom jasno povedat morda bodo potem kaj drugače razmišljali.

Jelengar
07.06.2006, 12:08
Boni za prehrano bi bili boljši v obliki bonov za nakup živil v trgovinah, bi se vsaj naučil kuhat!
Mah, tudi to bi se spridilo in tudi ti bi bili naprodaj na crno. Mene pravzaprav zanima zakaj studentom sploh dati kakrsnokoli prehrano? Vsak clovek mora jesti, ne glede na to ali studira ali ne. :dontknow: Zastonj univerza, zastonj hrana, zastonj prevoz..... ja saj ni cudno, da ne bi vsi hoteli studirat vse do penzije. :dontknow: :nonono: In dejstvo je, da je studentov prevec. Vec kot jih gospodarstvo potrebuje. :dontknow:

NaceM
07.06.2006, 13:06
Mah, tudi to bi se spridilo in tudi ti bi bili naprodaj na crno. Mene pravzaprav zanima zakaj studentom sploh dati kakrsnokoli prehrano? Vsak clovek mora jesti, ne glede na to ali studira ali ne. :dontknow: Zastonj univerza, zastonj hrana, zastonj prevoz..... ja saj ni cudno, da ne bi vsi hoteli studirat vse do penzije. :dontknow: :nonono: In dejstvo je, da je studentov prevec. Vec kot jih gospodarstvo potrebuje. :dontknow:

Saj, ko so uvajali bone, pa so kupovali po 5 pirov za en bon. :))))))))))))))

Jelengar
07.06.2006, 15:32
Studij bi moral postati VREDNOTA za katerega starsi ze ob rojstvu otroka zacnejo sparati. Pri nas pa imajo vsi najnovejsi vozni park, studij pa naj gre iz skupne sklede. :mad: Pri nas se v bistvu s "socialno drzavo" okoriscajo ravno tisti, ki so tega najmanj potrebni. Socialna drzava, ki to je in hkrati ni. :mad:

kartako
07.06.2006, 21:25
Ma vse bolj se vidi in sliši, da sedaj že lds nabira točke za volitve.
Saj ko pridejo ven z podporo študentom, bi radi uvedli več kot je bilo v času komunizma?
Pa kdo na tem svetu jim bo to plačal?:rolling: :dontknow:

ElQurc
15.06.2006, 13:45
Predsedstvo ŠOS je danes kot kandidatko za predsednico Študentske organizacije Slovenije soglasno potrdilo Sašo Albreht :)

Saša Albreht je Vrhničanka, stara 22 let. Je študentka 3. letnika Turistice - visoke šole za turizem Portorož Univerze na Primorskem.

če nič drugega, je vsaj normalna študentka :P

Citymamba
15.06.2006, 16:54
Kdo vpraša a je normalna študentka al ne? Nas zanima kakšen geštel ima.:approve:

mungo
15.06.2006, 17:18
:O Kdaj bodo naslednje demonstracije? :P :angel:

mertseger
15.06.2006, 18:35
ni slabo, ma še veeeeeeliko pred seboj:2thumbs: , slabša kot mihec že ne more biti

zverina
15.06.2006, 20:38
Ulčar se je penzije učakal?

kartako
16.06.2006, 11:58
No vsaj na enem koncu so začeli, in to z dobro postavo.:2thumbs:

ElQurc
17.06.2006, 10:49
spodnja izjava jasno kaže, kaj je osnovni moto ulčarja in bebcev: študiranje zagotovo to ni :2thumbs:

Predstavniki ŠOU v Ljubljani so na današnji novinarski konferenci opozorili, da bodo v primeru sprejetja zakona močno okrnjene obštudijske dejavnosti študentov.

bemti, nič več brezplačnik žurk, popivanja, metanja jajc itd. ..... :veryevil:

ElQurc
17.06.2006, 13:46
Kako misliš "brezplačnih"?:O
Saj smo vendar "socialna in pravna država" in se še kako plačujejo - iz Proračuna!:rolling: :evil:
moja mistaka :D sem pozabil na tiste tekstilne delavke, ki ''prostovoljno'' futrajo študente pri 31 letih :veryevil:

ElQurc
18.06.2006, 17:15
maske na zariplih ksitih ulčarja & rokomavhov padaja kot knofi od gat :veryevil:

V tujini take oblike posredovanja študentskega dela, kot ga imamo pri nas, ne poznajo. Študenti se večinoma zaposlujejo za krajši delovni čas (part time job) in so večinoma zavezani k plačilu davkov in prispevkov kot drugi zaposleni. :D

http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=155842

NaceM
26.06.2006, 08:59
Ja tako je pač to.
Pri nas pa smo se malo zaciklali s temi študentskimi servisi.

nattka
26.06.2006, 09:10
"malo" je zelo prizanseljiva definicija, glede na to, da sodijo SŠ med najbolj bogate firme pri nas ...

Citymamba
26.06.2006, 11:45
http://213.253.72.106/pics/cache_al/albreht.1150384779.JPG

Evo še dodatni link, kjer je povsem razgaljena::2thumbs:
http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=155675Ni povsem. Bo pa še. Tudi po naši zaslugi.:approve: :evil:

NaceM
26.06.2006, 19:38
Neugodno.

nattka
26.06.2006, 21:39
je vsaj lepša od une ki je včeraj zmagala za miss ...
tako da če ji ne rata politčna kariera, je še vedno lahko miss playboy ...

kartako
29.06.2006, 13:25
No, startala je kot poštar stare organizacije, namesto, da bi potegnila z svojim programom.
Upajmo da pride k pameti.:dontknow:

Andreea
12.09.2006, 17:15
Študentje- zakaj ne dovolite, da bi ljudje imeli delo?
Zato ker drzava ne dovoli, da bi redni studentje (nekaterih) programov delali. Je pa res, da se vedno lahko izberes tistega, ki te ne zanima. :clown: :nonono:
Mogoce bi bilo treba avtorja opomniti, da nimajo vsi studentje starsev, ki bi jim vse gatili v rit.
:evil:

Medved Pu
12.09.2006, 20:12
Študentje- zakaj ne dovolite, da bi ljudje imeli delo?
Zato ker drzava ne dovoli, da bi redni studentje (nekaterih) programov delali. Je pa res, da se vedno lahko izberes tistega, ki te ne zanima. :clown: :nonono:
Mogoce bi bilo treba avtorja opomniti, da nimajo vsi studentje starsev, ki bi jim vse gatili v rit.
:evil:
Teoretično takih ni, ker je kao za vse poskrbljeno...
Bi pa lahko pocenili iskanje priložnostnega dela za študente, sivo ekonomijo pa uredili tako, da bi vsakomur, ki ne daje delavcem regresa in jim ne plačuje ur, blokirali račun za toliko časa, dokler jim ne plača...Kapitalen problem sive ekonomije je nespoštovanje delavcev in delovnega razmerja, študentsko delo tu ne reši nič. To je demagogija. Problema sive ekonomije na ta način ni mogoče uredit.
Tudi plačevanje na roko bi morali sankcionirati in drugače spodbuditi zaposlovanje za stalno...

cornholio
12.09.2006, 20:16
Teoretično takih ni, ker je kao za vse poskrbljeno...
Bi pa lahko pocenili iskanje priložnostnega dela za študente, sivo ekonomijo pa uredili tako, da bi vsakomur, ki ne daje delavcem regresa in jim ne plačuje ur, blokirali račun za toliko časa, dokler jim ne plača...Kapitalen problem sive ekonomije je nespoštovanje delavcev in delovnega razmerja, študentsko delo tu ne reši nič. To je demagogija. Problema sive ekonomije na ta način ni mogoče uredit.
Tudi plačevanje na roko bi morali sankcionirati in drugače spodbuditi zaposlovanje za stalno...

:2thumbs:

sam teoretično je res zgolj teoretično. zlati časi so minili, zdej pridejo diamantni...

mišljeni
13.09.2006, 06:57
1. Človek je naravnan k življenju po liniji najmanjšega odpora.

2. študent si (na temelju svobodne volje) izbere študij ker so zahteve trga,staršev ter osebne zahteve poskočile

3. nepkusno in neprimerno je posploševati položaj študentov z navedbami "voznih" parkov, "žurk" in podobnega - videti tiste študente, ki dejansko delajo za preživetje, hkrati skrbijo za dom ter se redno šolajo bi bilo primerneje postaviti za zgled

4. Boni so ugodnost socialne države in posebnost, ravno tako tudi delo preko študentskih servisov - če pogledamo celotno sliko, lahko rečemo da se je finančni položaj slovencev v povprečju dvignil in s tem tudi materialne zahteve, trdim pa tudi, da se rast plač temu ni v celoti prilagodila ter roko na srce pripomogla k temu, da se socialno-ekonomski položaj študentov na podlagi tega tudi drastično razlikuje. Določeni študentje živijo od lastnega dela. Ker je možnost opravljati takšno delo zagotovljeno s strani države, potem mora biti dan poudarek na povečanih možnostih zaposlovanja po študiju ter reševanju stanovanjske problematike.

5. Če se bodo uvedle šolnine, potem lahko pričakujemo oblikovanje (sicer že sedaj) elitizma oziroma šol za premožnejše, kakor je lahko to tudi posledica v samoplačljivem zdravstvenem, pokojninskem ter invalidskem zavarovanju - če bomo vse plačevali in ker smo prevratniški, moramo specifiko slovenskega solidarnostnega sistema razbliniti? Ali kako? Ali se je kdo vprašal ali je slovenska plača ter nenazadnje gospodarstvo ter sociala sposobna prenesti nenadne šoke pri oblikovanju začetnih preprek pri sociali varnosti posameznika?

6. Če se bodo uvedle te spremembe na področju socialne varnosti smo lahko prepričani, da se bodo razlike ki so sedaj že opazne, poglobile. gospodarsko/socialna stagnacija.

kartako
13.09.2006, 08:57
Študij se začne z prvim letnikom.
Starši marsikdaj nimajo denarja za vožnjo, do mesta šolanja, kaj šele za šolanje.
Ti študentje morajo najprej dobiti status študenta, da lahko začnejo z študentskim delom.
Protestirajo pa v večini tisti, ki bi se jim količina denarja zmanjšala
Ravno tako kot za priznanje po bolonji- če bi ko bo lahko bi?
To dela diferenciacijo kot si že sam ugotovil,nekateri požrešni, pa v nadaljevanju onemogočajo tiste, ki do
statusa sploh še niso prišli
Razlike, so pa bile v času prejšnjega režima in bodo tudi v bodoče, tako da zavajat ljudi z zavzemanjem
za neko enakost nima smisla.:rolling:

Tanatie
13.09.2006, 09:29
ne vem ce se je to kej spremenil, ampak mislim da so bli se par let nazaj lahko tut dijaki clani studentskega servisa in delal preko njega...tko da tole ni cist res:

Ti študentje morajo najprej dobiti status študenta, da lahko začnejo z študentskim delom.

mišljeni
13.09.2006, 10:46
ne govorim o enakopravnosti temveč o enakosti možnosti izhodišč. Če sta v enem vidiku prihodka dveh različnih družin različna, otroka teh družin želita študirati na isti fakulteti in če uvedemo plačniški sistem.....se vprašamo ali smo potem pripravljeni na izhodiščno diskriminacijo finančno šibkejšega študenta. sicer pa tudi prav...................ko se otrok rodi, brž v banko in odreti sklad da se bo lahko šolal.....če seveda imamo kaj denarja da položimo na račun....

kartako
13.09.2006, 11:02
Ne pride v poštev, ker deluje družinska tradicija- fotr doktor, sin doktor, fotr advokat, sin, hčer advokat itd.
Ti študentje so že na startu v prednosti., plus veze!
Kar se pa denarja tiče???????
Bo pa treba kakšnega vprašat, ki že desetletja deluje za dobro delovnega ljudstva! :rolling: :D

Medved Pu
13.09.2006, 14:10
Mene moti hipoteza, da bo potem več delovnih mest.
Sem za državni študentski servis, če to zniža stroške, konec koncev sta vloga in pozitivni feedback učinki današnje množice študentskih servisov nedorečena in nevidna.
Predlagam pa opozorilno blokado računa firme za en teden, če firma ne plačuje obveznosti do delavcev.(regres, neplačane ure, neurejen delavnik). Tej prvi, sledi druga blokada čez mesec dni, ta je daljša, 14 dni in denarna kazen.
Po prvem jamranju delodajalcev bi se število delovnih mest dvignilo, saj bi se naučil preračunati koliko in kakšen profil delavcev se delodajalcem izplača.
V taki firmi bi seveda prisilno uvedli beleženje števila izvedenih delovnih ur...
Vpletanje sodišč bi bilo nepotrebno(gre za obveznost!), postopke bi izvedel inšpektorat, gre za težke kršitve...Nenavsezadnje je potrebno zabeležiti vsak najmanjši artikel kupljen v trgovini in imeti zanj račun, za miljone neplačanih delovnih ur, regrese, jubilejne nagrade, ki gredo neupravičeno v žepe slabih delodajalcev, pa ni nobene kontrole in ne konkretnih(saj fiktivni so!) ukrepov!
Šele paket ukrepov in ne čudne samoupravne flikarije, bi zmanjšali sivo ekonomijo in povečali zaposlovanje in pritok davkov.. !

Trillian
14.09.2006, 07:06
zakaj ne dovolim da bi ljudje imeli delo? Smesno.
Sem izredna študentka (vsi pač ne moramo študirati redno), moja šolnina za eno leto (brez knjig, brez pripomočkov, brez raznih "dodatnih stroškov"-vpisnina itd.) znaša 530 k sit. Kje naj dobim denar? O.k. nekaterim starši plačajo, meni pač ne (kar me niti ne moti), zato pač moram delati, zato da se lahko študiram, zato da bom lahko nekoč redno delala in ne pila kri državi skozi socialno podporo. Drugače pa sem za to da se tile študentski servisi ukinejo oz. da se jih "spuca" in uredi študentsko delo na kakšen drugačen način.

kartako
14.09.2006, 11:44
Sem izredna študentka (vsi pač ne moramo študirati redno), moja šolnina za eno leto (brez knjig, brez pripomočkov, brez raznih "dodatnih stroškov"-vpisnina itd.) znaša 530 k sit. Kje naj dobim denar? O.k. nekaterim starši plačajo, meni pač ne (kar me niti ne moti), zato pač moram delati, zato da se lahko študiram, zato da bom lahko nekoč redno delala in ne pila kri državi skozi socialno podporo. Drugače pa sem za to da se tile študentski servisi ukinejo oz. da se jih "spuca" in uredi študentsko delo na kakšen drugačen način.
__________________________________________________ ____________________________________
Ne vem če se tole da umestiti v študentsko delo. Če si izredni študent, potem si moraš dohodek zagotoviti
tako ali tako. Večina govora in bistvo je delo študentov v času rednega študija, ko naj bi študirali.
Saj proteste in zahteve študentov postavljajo v večini tisti ki imajo vsega dovolj in si potem na račun revnejših še izboljšujejo standard, kar pa študentje- ali ne vidijo ali pa so zavedeni, da potem podprejo
razne zahteve, ki mejijo že na skrajnost,če gledaš z očmi delavca ali staršev, ki svojega dijaka ne morejo poslati na šolanje, ker ima premajhno plačo- ker delodajalec izkoristi priliko in zaposli študenta, ki dela za majhen denar, ter nato na isti način plačuje še delavca. Tu je pa v veliki meri pomagal sindikat, ki ni zarezal
in noče v ta problem. :rolling: :dontknow:

vizi
14.09.2006, 17:24
Tole mal prebiram.. :nonono: Tale gonja proti študentom. Jasno, študent izkoristi kar mu je dano, to ni samo njegova lastnost ampak čisto človeška pragmatična. Res je čedalje več tistih, ki samo lovijo študentski štatus za študij jim pa dol visi.. ampak ti niso v večini (in to so bolj premožni in tisti res revni študenje - po moji oceni).

Problem je v tem, da pri nas ni nobene vizije, stvari se rešujejo kar tako počez. Ko ena skupina postane preglasna pa se jim vrže kost. Študij bi moral biti na precej višjem nivoju kot je na povprečni fakulteti, govori se samo o skrajšanju študija malo pa o tem kako bi dvignili kvaliteto, povezali šolstvo z industrijo,ustvarili več strokovnjakov z izkušnjami tudi v tujini.
Če se dvigne kvaliteta ima to tudi svojo ceno kar je normalno in kar kot študent podpiram in sem to pripravljen plačati. Naslednji velik problem za študenta je nastanitev. Zgraditi je potrebno študentske dome, dijaški dom oz. samo pol sobice ni primerno za študenta (seveda vse se da če se mora). Tu so študenti iz LJ priviligirani. Jaz sem za ukinitev državnih štipendij, razen za posebne primere (torej v dosti manjšem obsegu), naj se ta denar porabi za gradnje domov za študente in za subvencioniranje prehrane.. Čas študija je bil do sedaj po mojem mnenju primeren in nič predolg, seveda pa je potrebno stvari urediti tako, da bomo imeli študenti interes zaključiti študij v primernem roku. Kar se pa študenskega dela tiče, če si resen študent nimaš časa delati več kot 2-3 mesece na leto. Manj premožni študenti po končanih izpitih še delamo in zavlačujemo z diplomo , bolj premožni pa lahko delajo non-stop (seveda ne vsi) študij pa ob teh pogojih, ki so vse nižji tudi dokončajo, sicer se pa ne sekirajo, ker itak imajo dovolj keša si pa plačajo, če je problem (gredo rajši v tujino ali dobijo specializirana znanja, ki jih drago plačajo njihovi starši) in so spet zmagovalci (no hvala bogu, sej nekdo).

Pač študij je dandanes veliko bolj dostopen za vse kot včasih in do prinese tudi določene posledice. Vsem je všeč, da gre lahko vsak študirat samo ni jim všeč, da se za to dejansko že skoraj vsak odloči. Jaz ne verjamem, da smo lahko Slovenci preveč izobraženi, kot tudi ne verjamem, da bomo kaj dosegli samo z nazivi in nič znanja.

:dontknow:

pgostic
16.01.2007, 13:03
Ne mi o gonji proti študentom..........:mad:
--------------------------------------------
Poznam jih en par, ki imajo dobro situirane starše, na faksu, pameten, ko ne vem kaj, ampak samo toliko, da ugodi svojemu žepu in tituli svojih staršev, star 41 let, še nikoli ni imel kaj konkretnega v roki (=beri lopata itd.), visok in nedostopen za navadne ljudi, nosi se kot pav (=beri posl(r)anec), s stalnim mesečnim prihodkom, ..........., a mi s srednjo šolo (=imam kar dve dokončani) nismo vredni nič, sam sem malo pred penzijo, partner že deset let brez službe ( =posodi mi jurja, za mleko in kruh), porkaduš, samo enkrat sem prosil na socialni za pomoč, pa je nisem dobil, poznam pa družino, ki se vozi z "bemfom", porkašpinčič, dobijo redno mesečno podporo, eh me bo še "fršlok" butnu, ni da bi govoril.........:mad:
-----------------------------------------

pgostic
16.01.2007, 13:17
SEM ZA ČISTKO!

mertseger
16.01.2007, 13:58
ja jst sem tut študent in obiram vas brezposelne za denar, ampak kaj čem moja starša sta tudi na zelo nizkem nivoju kar se denarja tiče pa jima moram kaj prispevat da prideta skozi mesec, kaj čmo saj vas bom obiral le še nekaj mesecev:2thumbs:

strašljivka
16.01.2007, 14:45
glavn da ma rupel za kaviar, janša za armanija in erjavc za patrie...

domine
16.01.2007, 14:58
prednosti študentskega dela je v tem, da ni obdavčeno, zato je dobro plačano. Slaba stran pa je, da se ne šteje kot delovna doba. Z denarjem si pa lahko priskrbimo stvari, ki jih potrebujemo itd...

anarchy
17.01.2007, 23:17

Mah se premalo pijemo kri drzavi, saj toliko, kot drzava oziroma nas gospodar dobi na nas racun, se mu prav nic ne bo poznalo, ko nas mora placevati neki mesecev ali let doma. V bistvu se nam samo smeje, ko mislimo, da kako smo ga mi izkoristili, da ki smo bili eno leto ali dve na zavodu ali socialni, ker on je zasluzu najmanj dvojno naso placo, od vsakega zaposlenega.

anarchy
17.01.2007, 23:19
Do 25. let starosti lepo studirat, nato delat se kake 20 let, da sploh lahko zasluzis morda za stanoavnje ali pol, ter potem morda razmisljati o otrocih, ce seveda bos imel zares zagarantirano delo in vsaj par miljonov na banki.

Falcao
18.01.2007, 06:50
Če bomo vsi tko razmišlal k ti,bomo Slovenci ja izumrl. Za zagarantirano delo pa so res problemi ker danes je tolk težko dobit delo če nimaš izkušenj. Ja pi**a povejte mi kje naj folk dobi izkušnje če nikjer ne začne delat.

mišljeni
18.01.2007, 07:38
Lep pozdrav!

1. Delodajalec raje zaposli študenta, ker ima le ta fiksno urno postavko, zanj ni potrebno plačevati obveznih prispevkov, ni dodatkov (terenski,...), ni plačila nadur, ni nadomestila za delo na praznike, "brezplačno" lahko pridobi tudi študentov know-how

2. Socialne razlike med študenti so velike, veliko jih mora delati, za preživetje in šolanje, četudi da so boni ter druge ugodnosti samo spodbuda za študij.

3. paradoks študija pri nas je splošna usmerjenost izobraževanja, negotovost prihodnje zaposlitve, otežen dostop do stanovanj - eventuelna načrtna podaljšanja študija. - tu ge za vprašanje odraza delovno-pravne zakonodaje v gospodarstvu in javnem sektorju ter zaposlitvena usmeritev države.

4. Da ne bo pomote; diploma je že za mano, vsekakor pa globoko plačujem podiplomski študij.

5. Sprašujem na tem mestu, kaj lahko nekdo razmišlja, če se šola v želeni smeri, delovnih ambicij pa ne more uresničiti v svoji branži, oziroma se zaveda, čeprav neutemeljeno, da mora sprejeti delo dve stopnji pod izobrazbo in z določenim plačilom, oziroma mora oditi v tujino? Sveda bo podaljšal študij.

domine
18.01.2007, 17:38
Lep pozdrav!

1. Delodajalec raje zaposli študenta, ker ima le ta fiksno urno postavko, zanj ni potrebno plačevati obveznih prispevkov, ni dodatkov (terenski,...), ni plačila nadur, ni nadomestila za delo na praznike, "brezplačno" lahko pridobi tudi študentov know-how

2. Socialne razlike med študenti so velike, veliko jih mora delati, za preživetje in šolanje, četudi da so boni ter druge ugodnosti samo spodbuda za študij.

3. paradoks študija pri nas je splošna usmerjenost izobraževanja, negotovost prihodnje zaposlitve, otežen dostop do stanovanj - eventuelna načrtna podaljšanja študija. - tu ge za vprašanje odraza delovno-pravne zakonodaje v gospodarstvu in javnem sektorju ter zaposlitvena usmeritev države.

4. Da ne bo pomote; diploma je že za mano, vsekakor pa globoko plačujem podiplomski študij.

5. Sprašujem na tem mestu, kaj lahko nekdo razmišlja, če se šola v želeni smeri, delovnih ambicij pa ne more uresničiti v svoji branži, oziroma se zaveda, čeprav neutemeljeno, da mora sprejeti delo dve stopnji pod izobrazbo in z določenim plačilom, oziroma mora oditi v tujino? Sveda bo podaljšal študij.

se strinjam:) :D