Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : To lepe misli bi z vami delila

Nodika
02.06.2006, 14:58
Moderatorjeve s sosednjega foruma. :)

Ko berem sporočila in sem pa tja kakšen izpad imam vse bolj občutek, da na večino vpliva tale sprememba vremena in seveda še kaj drugega. Navajeni smo, da je v tem času malo bolj toplo, pa danes pravi na radiju: Kredarica 8 stopinj....pod ničlo.
Zakaj torej takšna nervoza, tašna nestrpnost.

Moje razmišljanje:
Večina ljudi živi iz dneva v dan, ne da bi imela kakšen poseben smisel v življenju. Hodimo v službo 8 ur eni malo več eni malo manj, zato da se preživljamo in si kupujemo stvari, ki nam jih potrošniška družba ponuja, češ da brez tega pa res ne moremo živeti.
Malo ljudi ima res svoje mnenje in svoj smisel v življenju. Večina je navajena živeti kar tako iz dneva v dan in si želi, da se vse zgodi tako kot so si zamislili. Kajti če se ne zgodi tako kot so si zamislili, so že vsi živčni in napeti. In če so si zamislili, da bi moralo biti 2 januarja lepo vreme, mora biti, če ga ni, že ne vemo več kako naj se obnašamo in nas moti tudi jutranje zehanje žene, moža ali otrok. Seveda okolica ni nič kriva, ampak smo mi napeti zato nas pa vse moti. Moti nas tudi direktor v službi in naš sosed, ker si je preštrihal fasado na zeleno.
Najprej se rodimo in se začnemo učiti življenja, v tistih 5 letih nam je prav lepo, potem pa se začnemo učiti, da moramo kaj znati, da iz nas kaj bo, prvo ali drugo leto še radi hodimo v šolo, nato pa vedno manj, saj moramo nekaj ponavljati 9 let, pa čeprav bi radi spoznavali tudi kaj drugega v življenju. Potrebno je znati šteti na tisoč načinov, pisati na tisoč načinov, in bombardirati začnejo naše možgane, to moraš, pa to moraš, pa to moraš, če nisi nič, če ne si nevreden in začnejo domači, okolica in naši učitelji na poti, vsaj velika večina ubijati svobodnega duha v nas. Tako moraš, drugače boš niče.
Pa po 9 letih še ni dovolj, še naslednja 4 leta, to moraš znat,če boš tako boš postal lahko to in boš srečen imel boš vse..., pa po 4 letih še to ni dovolj, potem moraš pa še vsaj 4 leta, da postaneš nekaj, kar so ti prej 13 let dopovedovali. Ko tako študiraš kaj pravzaprav smo 17 let, je prav, da nadaljujemo še vsaj 4 leta do specializacije in bo položaj še višji pa tako študiramo obnašanje okolice in večinsko razmišljamo celih 21 let.
In potem pride trenutek, ko se ne izide tako kot smo si zamislili in prav vsi smo razočarani, ker ni tako kot bi moralo biti.

Imena gor imana dol, tak ali drugačen avto, dojenje 10 let ali 10 mesecev, oroka po riti ali ne, je to prav ali ne....Takoj ko nekdo izreče nekaj kar ni v domeni večine, takoj se nam bo svet porušil.
In nato hodimo v službo do konca življenja in upamo, da bomo dočakali penzijo, ptoem bomo pa začeli uživeti in živeti. Ampak ravno takrat vsi upokojenci trdijo, kako nimajo več časa.

Zakaj se ne bi sedajle raje naučili kaj je smisel življenja: Seveda je smislov veliko, ampak vsi imajo enako energijo. KAj pa bi storili, če bi se sedajle zgodila neka katastrofa. Čeprav bi vsi jokali in tarnali, bi bila večina v sebi srečna, ne da bi se tega zavedala, ker bi se imeli s čim za ukvarjati in tisti trenutek bi bil večini ravno to smisel.

DA pa ne bomo vsi samo ugotavljali, zakaj zadnje čase opažate da so ljudje na tem forumu nestrpni, da ni več tako kot je bilo se sprašujem in odpiram resno debato: Kaj je pravzaprav vam smisel tega življenja?Zakaj vi živite?

MAlo pozitivnega razmišljanja ne bo škodilo.

A ni lepo tole napisal. :approve:

mrjerry
02.06.2006, 15:06
Krasna manifestacija mentalitete malega cloveka.

Nodika
02.06.2006, 15:10
Krasna manifestacija mentalitete malega cloveka.

Malega človeka? Kaj pa je zate mali človek?

anarchy
03.06.2006, 17:22
Ma nehajte dej, ma prav lepo je napisano dej.

praviVitez
04.06.2006, 00:21
..čudovito napisano res...ves smisel zajet v nekaj stavkih smisel življenja ko bi rekla ena znana glasbena skupina.....:2thumbs:

anarchy
04.06.2006, 18:24
Eni pravijo, da je smisu zivljenja, se porociti in imeti otroke. Bravo oni, res so pametni, (stupidi).

melci
04.06.2006, 19:02
ni smisu zivljenja imet otroka, ampak ko ga mas ima tvoje zivljenje nov smisel:angel: :angel: :angel:

mrjerry
05.06.2006, 07:20
Malega človeka? Kaj pa je zate mali človek?
Clovek, ki se mu ne sanja, kako svet dejansko funkcionira. Takihle tjavendan lepih misli je vec kot zbranih del Balzaca. Nikakrsne vrednosti nimajo.

nattka
05.06.2006, 07:30
Clovek, ki se mu ne sanja, kako svet dejansko funkcionira. Takihle tjavendan lepih misli je vec kot zbranih del Balzaca. Nikakrsne vrednosti nimajo.

ampak nekomu lahko polepšajo trenutek ...

torej je vrednost ...

tako kot čips ... junk, vendar nekomu polepša nekaj trenutkov ...

mrjerry
05.06.2006, 07:49
Seveda lahko komu to polepsa trenutek in se mu zdi tak tekst neka vrednota. Meni se ne, ker se ne zgledujem po ljudeh, ki v svojem zivljenju ne najdejo smisla, zivijo iz dneva v dan, cakajo na penzijo (ce prej ne crknejo) in se sekirajo, da je junija na kredarici minus osem (ceprav oni niso na kredarici, niti nimajo namena it gor). Lepo se lahko zdi samo nekomu, ki se s tem vsaj do neke mere identificira.

Ali bolj na kratko: gre za tipicen retoricen brainwashing.

šefica
05.06.2006, 07:52
Tale je veliko govoril in malo povedal...tako kot politiki:veryevil:

nattka
05.06.2006, 07:54
no ja ... včasih pač človek kaj takega prebere in reče nice ...
drugič odpre mail in vidi celo stran besedila in zbriše preden prebere ... odvisno od trenutka in razpoloženja ...

se pa v bistvu s tabo strinjam ... bolj ko se najdeš notri, bolj se te dotakne ...

mrjerry
05.06.2006, 08:01
sefica je se bols rekla - velik besed in mal vsebine.

Predvsem pa govori o nekem precej imaginarnem problemu, ne ponuja pa njegove resitve. Osnovno vprasanje je: ali si zadovoljen s tem, kar imas ali nisi. Tisti, ki ima to, o cemer pise tekst, pa je s tem zadovoljen, bo samo skomignil z rameni. Tistemu, ki pa s tem ni zadovoljen, pa ne ponuja poti ven. ***iga, zivljenje je tako (ane da je).

nattka
05.06.2006, 08:03
pravzaprav če človek ni prezahteven in preveč zategnjen in preveč materialističen je življenje luškano ...

pa zasanjan tud ne preveč ...

mrjerry
05.06.2006, 08:08
Najbolj luskano je takrat, ko dobis tisto, kar si zelis.

roxa
05.06.2006, 08:10
Predvsem pa govori o nekem precej imaginarnem problemu, ne ponuja pa njegove resitve. Osnovno vprasanje je: ali si zadovoljen s tem, kar imas ali nisi. Tisti, ki ima to, o cemer pise tekst, pa je s tem zadovoljen, bo samo skomignil z rameni. Tistemu, ki pa s tem ni zadovoljen, pa ne ponuja poti ven. ***iga, zivljenje je tako (ane da je).

:approve: (ne morš verjet se strinjam popolnoma s teboj)

p.s:meni taki stavki ne polepšajo dneva-polepšam si ga sama

nattka
05.06.2006, 08:11
Najbolj luskano je takrat, ko dobis tisto, kar si zelis.

zadnje čase se prevečkrat s tabo strinjam ...
:O :O :O pa ne da mi boš še všeč postal ...

roxa
05.06.2006, 08:13
nattka imaš vročino:O

:D ;) :clown:

nattka
05.06.2006, 08:18
nattka imaš vročino:O

:D ;) :clown:

grem merit ...:rolling: :rolling:

mrjerry
05.06.2006, 08:20
zadnje čase se prevečkrat s tabo strinjam ...
:O :O :O pa ne da mi boš še všeč postal ...
Ne mi zamert, ce vzamem to z rezervo ;)

buba
05.06.2006, 08:21
Najbolj luskano je takrat, ko dobis tisto, kar si zelis.ja - cca 2 sekundi...:rolling:

nattka
05.06.2006, 08:22
Ne mi zamert, ce vzamem to z rezervo ;)

še kaj drugega nisem zamerila ... ampak glej da mi ne postaneš kjut ...

ker posledice tega ne sodijo v ta sklop ...;)

mrjerry
05.06.2006, 08:26
ja - cca 2 sekundi...:rolling:
Ce si zelis tisto, kar bi te zadovoljilo za 2 sekundi, potem ja.
Se mi pa smilis, ce si ne mores zazeleti nic taksnega, kar bi te osrecilo za dalj casa.

buba
05.06.2006, 08:32
Ce si zelis tisto, kar bi te zadovoljilo za 2 sekundi, potem ja.
Se mi pa smilis, ce si ne mores zazeleti nic taksnega, kar bi te osrecilo za dalj casa.ah ja -- zelje in usmiljenje -- hrepenenje in razocaranje --- kako enostavno je opranoglavim prodajati zelje, se lepse, pa je ko le ti te zelje sprejmejo za potrebe....vse za napredek, debele denarnice in tolste ritke...:approve:

mrjerry
05.06.2006, 08:33
Pojma nimam, kaj hoces povedat.

buba
05.06.2006, 08:35
Pojma nimam, kaj hoces povedat.ah nic -- samo, to , da obstojajo ljudje, ki rade volje menjajo zelje za dobro misel --- na zalost pa lahko samo recem "slava jim" -- Hoferjeve mnozice namrec v naskoku zmagujejo....;)

mrjerry
05.06.2006, 08:39
Aha, ze mal bols :D. Razen glede Hoferjevih mnozic, kjer sem v temi.

buba
05.06.2006, 08:41
Aha, ze mal bols :D. Razen glede Hoferjevih mnozic, kjer sem v temi.sej ves -- pocen hladilniki in tv-ji, po navadi zapolnijo bivanjsko praznino....;)

mrjerry
05.06.2006, 08:51
Pa menda ja ne mislis na ljudi, ki sparajo tako, da kupijo vec kosov znizanega izdelka?

buba
05.06.2006, 09:01
Pa menda ja ne mislis na ljudi, ki sparajo tako, da kupijo vec kosov znizanega izdelka?ah, le kaj bi potrosnistvo brez njih -- ce malo bolj pomislim, celo tako imenovani napredek...kaj bo njim dobra misel -- ali celo misel nasploh -- aj se odgovor -- seveda mislim na njih...:approve:

mrjerry
05.06.2006, 09:11
lisjak :D

mataj
05.06.2006, 09:58
Zakaj vi živite?Zato, ker oči in mami nista pazila.

Smisel življenja je nekaj takega kot Kirby sesalec. Precenjena stvar, ki je ni treba iskati, saj ti jo ponujajo iz vseh koncev. Kamorkoli se obrneš, se najde kdo, ki ti hoče tja nekam zatlačiti kak smisel življenja.

melci
05.06.2006, 10:44
smisel zivljenja moras najti sam, ne da ti ga ponujajo potujoci trgovci (ti vedno goljufajo)

buba
05.06.2006, 11:00
smisel zivljenja moras najti sam, ne da ti ga ponujajo potujoci trgovci (ti vedno goljufajo)bog ne daj ...:rolling: -- mlada muce se ves cas vrti v krogu -- in na vprasanje stare muce, zakaj to pocne, odgovori " sem slisala, da se sreca (smisel ) nahaja v mojem repu" --- pa ji odvrne stara muca " ko sem bila jaz mlada, sem mislila enako, sedaj, pa, ko sem ze v letih vem, da karkoli pocnem ali kamorkoli grem, gre moj rep vedno z menoj"...;)

melci
05.06.2006, 11:12
ja najdes ga sam, ali ti pomaga usoda, kaksen trgovec neki, pa se po hisah ponuja:nonono: :nonono: :nonono:

D' Andre
05.06.2006, 11:50
Če bi vedeli, da bo jutri konec sveta, bi bile 24 ur polne vse telefonske linije, vsi e-maili polni sporočil, kot so: 'Žal mi je, ker sem te prizadel', 'Oprosti mi', 'Rad te imam', 'Žal mi je', 'Pazi nase', 'Vedno sem te imel rad, a ti tega nisem nikoli povedal'...

nattka
05.06.2006, 12:37
Če bi vedeli, da bo jutri konec sveta, bi bile 24 ur polne vse telefonske linije, vsi e-maili polni sporočil, kot so: 'Žal mi je, ker sem te prizadel', 'Oprosti mi', 'Rad te imam', 'Žal mi je', 'Pazi nase', 'Vedno sem te imel rad, a ti tega nisem nikoli povedal'...

če kdo špara nekaj lepih besed, ki bi mi jih namenil v trenutkih pred tragedijo, naj prišpara trud ...

Knez
05.06.2006, 21:07
Zato, ker oči in mami nista pazila.

Smisel življenja je nekaj takega kot Kirby sesalec. Precenjena stvar, ki je ni treba iskati, saj ti jo ponujajo iz vseh koncev. Kamorkoli se obrneš, se najde kdo, ki ti hoče tja nekam zatlačiti kak smisel življenja.

:2thumbs:

salamander
08.06.2006, 19:12
Če se človek kot subjekt v vsakdanji naglici malo ustavi, si vzame malce časa in za trenutek pusti vnemar dnevne težave, ki ga tarejo ter se poglobi vase... Če malo razmisli o dimenzijah vesolja, o številu zvezd naše galaksije, o številu galaksij, o nam nepredstavljivih razdaljah med posameznimi zvezdami v vesolju ter o strašnih, našemu življenju sovražnih razmerah, ki vladajo v tem vesoljskem prostranstvu... potem spozna svojo majhnost in nepomembnost. Spozna, da je smisel njegovega življenja oziroma njegov obstoj kot tak nasploh, ena sama velika sreča - sreča, da nas je Stvarnik sploh ustvaril in nam namenil to prijazno ter prečudovito Zemljo za bivanje. Kaj je ob tem narobe, če je na Krederici sredi poletja minus osem stopinj celzija? Nič - popolnoma nič!
Živite v miru, ljubezni in uživajte od Stvarnika podarjeno srečo.

mrjerry
09.06.2006, 12:15
Evo, pa je spet nekdo nekaj lepega povedal.

veska
23.06.2006, 19:50
Vprasa Mujo Janeza..." Pa zakaj ti cele dneve tako delas in garas?"
Pa pravi Janez " Zato da bom na stara leta uzival v senci v miru si kako pivicko prvoscu, pa tko..."
Pa prav Mujo " pa ja to radim vec danas"

Lilly the Bear
23.06.2006, 21:59
Če se človek kot subjekt v vsakdanji naglici malo ustavi, si vzame malce časa in za trenutek pusti vnemar dnevne težave, ki ga tarejo ter se poglobi vase... Če malo razmisli o dimenzijah vesolja, o številu zvezd naše galaksije, o številu galaksij, o nam nepredstavljivih razdaljah med posameznimi zvezdami v vesolju ter o strašnih, našemu življenju sovražnih razmerah, ki vladajo v tem vesoljskem prostranstvu... potem spozna svojo majhnost in nepomembnost. Spozna, da je smisel njegovega življenja oziroma njegov obstoj kot tak nasploh, ena sama velika sreča - sreča, da nas je Stvarnik sploh ustvaril in nam namenil to prijazno ter prečudovito Zemljo za bivanje. Kaj je ob tem narobe, če je na Krederici sredi poletja minus osem stopinj celzija? Nič - popolnoma nič!
Živite v miru, ljubezni in uživajte od Stvarnika podarjeno srečo.
Jaz za to rabim samo Guiness draught. Je pa mal dražji tko da delat pa moram, ker bi si sam s socialno težko prvoščla svojo srečo v tolikšnih količinah, kot jo potrebujem, da še čutim svoj smisel življenja.

U462
28.06.2006, 14:40
Jaz za to rabim samo Guiness draught. Je pa mal dražji tko da delat pa moram, ker bi si sam s socialno težko prvoščla svojo srečo v tolikšnih količinah, kot jo potrebujem, da še čutim svoj smisel življenja.
jst bi ga tudi :2thumbs:
a ga greva skupaj :P