Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Prepis vozil

modelko
04.06.2006, 09:46
KAko poteka prepis vozila?
S tem da ima avtomobil veljavni tehnicni in registracijo do oktobra?

kaksen je postopek?

1. Se spise komisijsko pogodbo
2. overi na UE
3. odjavi vozilo in na novo prijavi (tablice ostanejo iste)
4. sklene zavarovanje do oktobra ko potece tehnicni
5. avtomobil se lahko odpelje

je to pravilni postopek?

Soleil
04.06.2006, 09:50
Mislim, da po novem tablice grejo s prejšnjim lastnikom. Nisem pa čisto prepričana.

Katrin
04.06.2006, 10:29
Mesec dni nazaj sem počela to.

1. Naredi se kupoprodajna pogodba.
2. Bivši lastnik jo overi pri notarju in odjavi avto na občini.
3. Novi lastnik z njo naredi zavarovanje in kopijo pošlje bivšemu lastniku.
4. Bivši lastnik s kopijo novega zavarovanja dobi sorazmerni delež svoje zavarovalne police nazaj.
5. Novi lastnik plača sorazmerni delež zavarovanja do konca.
6. Na občini ti naredijo prepis z vsemi temi dokumenti.

Tablice gredo z novim lastnikom, lahko pa jih tudi zamenjaš potem.

modelko
04.06.2006, 10:33

4. Bivši lastnik s kopijo novega zavarovanja dobi sorazmerni delež svoje zavarovalne police nazaj.

Kaj pa v primeru komisijske pogodbe?

Katrin
04.06.2006, 10:39
Now you lost me... :)

Soleil
05.06.2006, 09:07

Ja, saj res tablice grejo z novim lastnikom. Kdaj pa skleneš zavarovanje (preden avto odpelješ, potem, v roku koliko dni)?

modelko
05.06.2006, 09:23
Pomoje moraš avto zavarovat predno ga odpelješ!

bobi
05.06.2006, 09:48
Ja, saj res tablice grejo z novim lastnikom. Kdaj pa skleneš zavarovanje (preden avto odpelješ, potem, v roku koliko dni)?

Če se hočeš vozit z avtom ga zavaruješ takoj, če pa nimaš taga namena pa takrat ko ga boš rabila. Avto ti lahko stoji doma neregistriran in nezavarovan!

Soleil
05.06.2006, 10:00
Če se hočeš vozit z avtom ga zavaruješ takoj, če pa nimaš taga namena pa takrat ko ga boš rabila. Avto ti lahko stoji doma neregistriran in nezavarovan!

To je že res... Ampak, če recimo kupiš avto od nekoga v MB, ti si pa iz KR. Ali je potem treba ta avtomobil zavarovati v MB? Ga lahko zavaruješ že prej kot ga plačaš oz. prevzameš prometno dovoljenje in kopijo pogodbe. Katere dokumente se sploh rabi na zavarovalnici? Ko plačaš zavarovanje, lahko šele dobiš novo prometno dovoljenje in ga registriraš.

modelko
05.06.2006, 10:05
To je že res... Ampak, če recimo kupiš avto od nekoga v MB, ti si pa iz KR. Ali je potem treba ta avtomobil zavarovati v MB? Ga lahko zavaruješ že prej kot ga plačaš oz. prevzameš prometno dovoljenje in kopijo pogodbe. Katere dokumente se sploh rabi na zavarovalnici? Ko plačaš zavarovanje, lahko šele dobiš novo prometno dovoljenje in ga registriraš.

bo treba kar v MB zavarovat avtomobil!

bobi
05.06.2006, 10:11

Po novem lahko zavaruješ svoj avto kjer koli v Sloveniji.

modelko
05.06.2006, 10:59
Po novem lahko zavaruješ svoj avto kjer koli v Sloveniji.

Seveda ga lahko zavarujes kjerkoli, ampak zavarovanje mora biti sklenjeno predno avto odpeljes iz MB, sicer imas lahko cel kup tezav!

Štrudl
05.06.2006, 11:16
avto lahko kadarkoli zavaruješ, moraš ga pa preden ga prijaviš nase, ker ga drugače ne moreš prijaviti....

pa avta se ne odjavalja iz prometa...

modelko
05.06.2006, 15:38
Je možno tudi tako?
DA se napiši komisijsko pogodbo, nato se je gre overit, ter nato grem sklenit zavarovanje za avtomobil ter avtomobil odpeljem v svoj kraj, prepis pa naredim naslednji dan na UE?

Štrudl
05.06.2006, 16:06
seveda, lahko pa urediš prepis (prijaviš avto) tudi že isti dan, takoj ko imaš sklenjeno zavarovanje, to pa lahko narediš kjerkoli v SLO

modelko
05.06.2006, 16:56
a je potrebno prvo zavarovat avto pa potem it po prometno? al je ravno obratno? prvo po prometno na podlagi komisijske pogodbe, pa potem zavarovat ko imas ze prometno??? to ne vem

Soleil
06.06.2006, 06:40
Najprej ga zavaruješ. Ampak moraš imeti prejšnje odjavljeno prometno in overjeno pogodbo. Potem pa greš na UE, da avto registriraš in dobiš novo prometno.

Štrudl
06.06.2006, 07:51
skoraj tako....najprej zavarovanje, potem pa lahko dobiš novo prometno.....in prejšnja prometna ne sme biti odjavljena (če je odjavljena potem boš moral delat še tehničnega in plačat cestnino :D, tko da se opravi samo prepis avta).......

bobi
06.06.2006, 08:41
skoraj tako....najprej zavarovanje, potem pa lahko dobiš novo prometno.....in prejšnja prometna ne sme biti odjavljena (če je odjavljena potem boš moral delat še tehničnega in plačat cestnino :D, tko da se opravi samo prepis avta).......

Točno tako, sem že mal pozabu kako gre pri rabljenih.

Soleil
06.06.2006, 10:12

Ja. Prejšnji lastnik ga pa potem odjavi. Al kako že ...

bobi
06.06.2006, 10:27
Ja. Prejšnji lastnik ga pa potem odjavi. Al kako že ...

Če ti ga odjavi iz prometa, boš morala ob registraciji plačati cestnino še enkrat ker so jo njemu vrnili. Vse je stvar dogovora med teboj in prodajalcem.

modelko
06.06.2006, 14:00
potek nakupa rabljenega avtomobila:

1. se spiše komisijsko pogodbo (dobiš izvod komijske pogodbe, ter računa) (daš par tisočakov)
2. greš na UE, kjer izvod komisijske pogodbe overijo (prisoten mora biti prodajalec)
3. greš na zavarovalnico, kjer skleneš zavarovanje za avtomobil do poteka veljave tehničnega (kopija novega zavarovanja daš prodajalcu)
4. greš na UE oz. podjetje kjer izdaja prometna dovoljenja: tam ti potem na podlagi overjene pogodbe ter zavarovanja ter starega prometnega dovoljenja izdajo novo prometno dovoljenje na ime kupca (cena: cca. 4000 SIT)

To je to! To je samo v primeru da ti prodajalec ne odjavi vozila iz prometa. tako je tudi boljše, ker v primeru odjave vozila, moraš pa delat še enkrat tehnični pregled ki te pride cca. 8000 SIT, potem moraš plačat še cestnino (ki pride odvisno od razreda motorja, od 11k SIT dalje).

Upam, da si bo s to pomočjo kdo olajšal delo :)

Katrin
09.06.2006, 17:43

Jaz sem ga zavarovala naslednji dan ko je prišel z mano domov. Do takrat pa napišeš en aneks k pogodbi, kdo plača škodo, če se slučajno kaj zgodi pa še vedno velja staro zavarovanje.

Katrin
09.06.2006, 17:45
Katere dokumente se sploh rabi na zavarovalnici? .

osebno, staro prometno, overovljeno kupoprodajno pogodbo.

monster
03.09.2007, 22:09
Oj,

a mi zna kdo povedat, kaj za vraga računajo potem te firme, ki ponujajo "prepis" za 80 EUR?

kakšno storitev ti naredijo, če lahko vse sam urediš?

Hvala za odgovor. :)

monster
04.09.2007, 15:34
Sori, ampak bi res rabil odgovor na gornje vprašanje?

Katrin, modelko, bobi ...očitno imate nekaj svežih izkušenj s prepisom avtomobila ...?

p.s. post od modelka je zelo jasen, iz česar sklepam, da se lahko prodajalec in kupec vse dogovorita sama in malo poskačeta po raznih ustanovah ... ;)

mrjerry
04.09.2007, 15:55
Oj,

a mi zna kdo povedat, kaj za vraga računajo potem te firme, ki ponujajo "prepis" za 80 EUR?

kakšno storitev ti naredijo, če lahko vse sam urediš?

Hvala za odgovor. :)

Prisparajo ti letanje po obcinah in ti dajo obcutek zadovoljstva, da si vse naredil tako kot je prav ;).

monster
04.09.2007, 16:34
haha, hvala Žeri, za 80 EUR imam lahko veliko lastnega dobrega občutka ;) ...malo letanja mi pa ne bo škodilo, zredil sem se :o

Jakec
05.09.2007, 21:13
jaz sem dal 10 €....to je čista nategancija za 80€ razen, če je tukaj še davek (samo to se računa glede na vrednost in ne moreš imeti fiksne cene prepisa)

monster
05.09.2007, 21:19
jakec hvala ...kje, če ni skrivnost? ;)

phil350
06.09.2007, 18:44
ZAporedje gre tako kot je napisal-a Katrin. Avto pa lahkoZavaruješ prijaviš kjer hočeš v SLO

monster
06.09.2007, 21:49
hvala phil. sedaj sem informiran od A do Ž ;) thanks

Jakec
07.09.2007, 15:06
monster v Črnomlju imajo več al manj vsi take tarife (to sem naredil pri pooblaščenem trgovcu)

monster
07.09.2007, 16:34
ok. v lj eni nategujejo ... ;)

monster
11.09.2007, 16:46
zadnje informacije s terena:

Katrin je dala dobre nasvete itaq :)

Firme, kao "handlerji", ki vam za nekaj deset evrov naredijo VSE, so totalni in čisti nateg ter namenjeni samo japijem, ki so kronično brez cajta ali polpismenim državljanom. V vsakem priemru morš vse takse tudi plačati (novo prometno, davek, cestnino, zavarovanje ...). Oni vam zaračunajo dejasnko nekaj skakanja in kupoprodajno pogodbo ;) nek znanec je bebavo zatrjeval, da morš itaq it h "handlerju", saj je šel on še vedno in to on "vse popedena". na vprašanja, kaj je to VSE je rekel, "ja prepis ane?" to ti morajo oni naredit!" Bbbbb

Nek famozni "prepis" sam po sebi NE obstaja, so različna opravila na raznih uradih ;)
Govorjenje o tem, da vam "prepis lastništva" naredijo te pooblaščene firme, je čisti nateg :d ...računajo vam sestavljanje pogodbe z vašimi podatki ;( kar vam na kompu vzame 15 minut :)

Hvala vsem za nasvete. Avto je ok in vse zrihtano ;)

Jakec
11.09.2007, 19:40
kako si pa ti mislil da gre to? da ti bo kr nekdo naredil novo prometno in zavarovanje. v vsakem primeru moraš to uredit posebej...

Slowhand
12.09.2007, 12:45
kako si pa ti mislil da gre to? da ti bo kr nekdo naredil novo prometno in zavarovanje. v vsakem primeru moraš to uredit posebej...

in zakaj pa ne....
smo še vedno ena birokratska država s celim kupom potrdil itd....
kot da pooblaščeni prodajalec (tako rabljenih,kot novih vozil ne bi bil zmožen opraviti vseh potrebnih zadev - sej so ja vsaj pismeni,če majo že firmo)
sicer ne vem,kako je to zrihtano po drugih razvitih državah - predvidevam pa,da vse storitve od prepisa do zavarovanja itd. pač opraviš na enem mestu (vsaj v filmih je tako :angel: )

monster
15.09.2007, 18:32

ne jakec, nisem mislil tega, ampak samo komentiram zavajanje kao "handdlerjev" na netu, ki obljubljajo, da ti "uredijo prepis" za keš pri čemer prodajajo meglo ;)

p.s. sicer sem se prvič v lajfu ukvarjal s prepisom in mi je bilo precej logično,da lahko vse urediš sam :)