Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : policijska kontrola

doody
04.06.2006, 18:02
Baje se pripravlja zakon,da bodo morali imeti vsi skrbniki službenih psov (psi tudi)opravljen izpit poslušnosti.V urbanem naselju,bo lahko to perverjal policaj.Če Skrbnik ne bo založen s potrdilom o opravljenem izpitu,bo sledila visoka kazen.
Skrajni čas je že,da se nekaj takega realizira tudi pri nas.

bobi
04.06.2006, 18:28
Baje se pripravlja zakon,da bodo morali imeti vsi skrbniki službenih psov (psi tudi)opravljen izpit poslušnosti.V urbanem naselju,bo lahko to perverjal policaj.Če Skrbnik ne bo založen s potrdilom o opravljenem izpitu,bo sledila visoka kazen.

Tole si ti malo falil :).
Službeni psi in vodniki že imajo vse potrebne izpite za delo, ker v nasprotnem primeru ne bi mogli opravljati svojega dela.
Možno pa je v bodoče da bi prišlo da tega da bi se delalo izpit iz poslušnosti v urbanem okolju. Nekaj podobnega kot bbh!
Proti takim ukrepom nimam nič, dodal bi samo to da bi bilo fino, če bi se preizkus znanja opravljal vsaj enkrat letno. Za mene ni dovolj da opraviš izpit že z mladičem, pozneje pa nič ne delaš in pes dejamsko pozabi kar se je naučil.
Hude denarne kazni bi morale biti tudi za vse lastnike odvezanih psov v urbanem okolju!

massive
04.06.2006, 22:55
kako hudo kazen bi npr. zaslužil lastnik beagla, ki je šel malo na potep? znano je da beagli radi malo odtavajo.

bobi
05.06.2006, 09:10
kako hudo kazen bi npr. zaslužil lastnik beagla, ki je šel malo na potep? znano je da beagli radi malo odtavajo.

Poanta ni v višini kazni, ampak da bi lastniki začeli privezovati svoje pse na sprehodih! Psi ki zelo radi hodijo sami na potepe v večini primerov ne povzročijo ravsov z ostalimi in ne napadajo mimoidočih, ampak to počno psi ki so z gospodarjem in odvezani. Počutijo se močneje, ker imajo potuho in se samozavestno približajo psu ki je na povodcu, tudi močnejšim. Nikoli nisem imel problema ko se srečam z psom ki je privezan kakor moj, problem hitro nastane ko so moji privezani, drugi pa ne.
Občasno imam Beagla na čuvanju doma in nimam ravno občutka da so begovčki, ampak ker je lovska pasma ima že prirojen nagon po iskanju in odkrivanju novega.

roxa
05.06.2006, 11:55
to sem tud jaz slišala od kinologa...in sem blazno zadovoljna:approve:

roxa
05.06.2006, 11:56
pes odtava sam pri slabem lastniku;)

partibrejker
05.06.2006, 12:06
hja res zgleda da so beagli taki lih pr nas je edn tak k se rad potepa naokoli

roxa
05.06.2006, 12:11
nevem, kje to pobirate...ker to sploh ni značilno za to pasmo psov:nonono:
odtava vsak pes, če se mu pusti...

bobi
05.06.2006, 12:29
Vsi lovski psi so bolj firbčni in radi gredo okoli za sledjo in raziskujejo, tako tudi Beagli.

roxa
05.06.2006, 12:31
Vsi lovski psi so bolj firbčni in radi gredo okoli za sledjo in raziskujejo, tako tudi Beagli.
vsi psi gredo za sledjo...moj tud pa je bulldog....
ne pozabi, da je pes nastal iz volka in šakala...to so pa predatorji...

to mu moraš sprečit in ga naučit, da to ne dela...

partibrejker
05.06.2006, 13:02
nevem, kje to pobirate...ker to sploh ni značilno za to pasmo psov:nonono:
odtava vsak pes, če se mu pusti...

iz parih izkušenj iz beagli pa se mi je zazdelo da bi to lohk blo res pač da majo bl tak karekter ane.itak je pa odvisno od lastnika a se bo potepal al ne normalno

doody
05.06.2006, 18:44
Tole si ti malo falil :).
Službeni psi in vodniki že imajo vse potrebne izpite za delo, ker v nasprotnem primeru ne bi mogli opravljati svojega dela.
Možno pa je v bodoče da bi prišlo da tega da bi se delalo izpit iz poslušnosti v urbanem okolju. Nekaj podobnega kot bbh!
Proti takim ukrepom nimam nič, dodal bi samo to da bi bilo fino, če bi se preizkus znanja opravljal vsaj enkrat letno. Za mene ni dovolj da opraviš izpit že z mladičem, pozneje pa nič ne delaš in pes dejamsko pozabi kar se je naučil.
Hude denarne kazni bi morale biti tudi za vse lastnike odvezanih psov v urbanem okolju!
Sory,napisal sem narobe.Nisem imel v mislih službenih psov,ampak službenih pasem.Samo v tem je razlika.Se opravičujem vsem.

doody
05.06.2006, 18:48
od slovenskega vzreditelja...zakaj?

francoskega buldoga imam...
Daj gor kako fotko tvojega Franozeka.Ta sicer ne spadav službene pasme,pa bi bilo vseeno lepo,če bi bil vsaj v mali šoli.

doody
05.06.2006, 18:50
Držite se teme.Bomo videli,kako ostali gledajo na to zadevo.