Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Policisti bodo merili zenice

Knez
05.06.2006, 11:55
Če vas bo pozno zvečer ustavil policist, od zdaj naprej ne boste samo pihali.Odločno se vam bo zazrl v oči in opazoval velikost vaših zenic. Če se mu bodo zdele sumljive, bo vzel v roke šablono, da se še enkrat prepriča.Če še vedno ne bo zadovoljen, vam sledi strokovni pregled v zdravstvenem domu.

http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=182955

Bunny Muffin
05.06.2006, 12:02
Če se mu bodo zdele sumljive, bo vzel v roke šablono, da se še enkrat prepriča.

LOL kaj vse se ne bojo teli "-0,000001 IQ inteligenčni" policaji vsega zmislili

nattka
05.06.2006, 12:04
če mi zmeri še dioptrijo bom prišparala ene 20K na leto ...

mrjerry
05.06.2006, 12:07
LOL :D :D :D
Kaj pa merijo v zvezi z zenicami? Njihov vsesplosen premer, ali odzivnost, al kaj?

TuNina
in kaj naj pol nardim jaz, ki skoraj vedno hodim okrog z zenicami kot krožniki? in to ne zarad kakršnihkoli opojnih substanc, ampak kar tako.. dr. rrr pravi, da zaradi razburjenja :D

enivej, zaradi ogromnih zenic me je že mama večkrat vprašala, če sem kaj vzela.. kaj si bo šele gospod policaj mislil :shy:

bobi
To naj bi bila strokovna ugotovitev testa na droge :D. Kaj pa v primeru leč, očal, ali pa če jemlješ kakšne kapljice za oči :dontknow:

mrjerry
05.06.2006, 12:13
in kaj naj pol nardim jaz, ki skoraj vedno hodim okrog z zenicami kot krožniki? in to ne zarad kakršnihkoli opojnih substanc, ampak kar tako.. dr. rrr pravi, da zaradi razburjenja :D

enivej, zaradi ogromnih zenic me je že mama večkrat vprašala, če sem kaj vzela.. kaj si bo šele gospod policaj mislil :shy:

zacni nosit nizji dekolte ;)

partibrejker
05.06.2006, 12:14
hm sam npr. če si samo zakajen mal sej to se ne pozna na zenicah ne?:)

bobi
05.06.2006, 12:15
hm sam npr. če si samo zakajen mal sej to se ne pozna na zenicah ne?:)

Začni se raje vozit z biciklom parti ;)

TuNina
05.06.2006, 12:15
zacni nosit nizji dekolte ;)

joški moje mame ne zanimajo.

mrjerry
05.06.2006, 12:16
:D :D :D :D :D :D

touche :kisses:

partibrejker
05.06.2006, 12:17
Začni se raje vozit z biciklom parti ;)

hočeš rečt da so tud pri ganjii kšne minimalne spremembe zenic katere oni lahko izmerijo?

Knez
05.06.2006, 12:17

Zgleda, da boš pogosto gostja pri dežurnem zdravniku.:D

partibrejker
05.06.2006, 12:18
Zgleda, da boš pogosto gostja pri dežurnem zdravniku.:D

jep LSD test bo padu:D

bobi
05.06.2006, 12:18
hočeš rečt da se tud tuki kšne minimalne spremembe zenic katere oini lahko izmerijo?

Če mu bo sumljivo greš na test v ZD.

Bunny Muffin
05.06.2006, 12:19
Jst ne bi zaupala enmu gnilemu policaju, da mi čačka okoli oči, pa po možnosti z enim ravnilom okoli zenic!!!!!!!!!

TuNina
05.06.2006, 12:20
mislim, svašta.. daj policaju ravnilo v roko pa naj zenice meri..
če se že hočejo it neke drug teste, naj probajo s tistimi testi, ki so jih nekaj časa upoabljali HRčki. z nekimi mašincami so iz vzorca sline razbirali, če si kaj vzel, baje pa je zadeva zaznala vse od THCja do heroina. sicer ne vem, če je res delovalo, ampak vsaj ZDELO se mi je malo bolj verodostojno kot to merjenje zenic.

TuNina
05.06.2006, 12:20
jep LSD test bo padu:D
kaj si pa ti danes vzel?
zaenkrat mam še luliko.

partibrejker
05.06.2006, 12:34
Če mu bo sumljivo greš na test v ZD.

no k smo lih pr testu.vedno me je zanimal kako oni to ugotovijo da si fural zadet:dontknow: znano je namreč da thc v krvi ostane še dolgo časa.ok po nekm času je verjetno koncentracija majhna.sam zdej če si kadil recimo zvečer pa te zjutraj ustavijo bo vrjetno pozitivno pokazal al kako

bobi
05.06.2006, 12:40
no k smo lih pr testu.vedno me je zanimal kako oni to ugotovijo da si fural zadet:dontknow: znano je namreč da thc v krvi ostane še dolgo časa.ok po nekm času je verjetno koncentracija majhna.sam zdej če si kadil recimo zvečer pa te zjutraj ustavijo bo vrjetno pozitivno pokazal al kako

Pojma nimam, boš povedal :veryevil:

mrjerry
05.06.2006, 12:41
Ravno zato pa opazujejo zenice. Drugacno obnasanje zenic je pokazatelj, da s tvojim zivcevjem ni vse tko, kot trdis, da je.

Vprasanje pa je (tega sam ne vem), koliko je tak test zanesljiv. Ce velik del populacije odstopa od povprecja, lahko mnogim ljudem po nepotrebnem delas krivico. Besides, zakon se mi zdi popolnoma brez vezen. Glavni povzrocitelj nesrec je alkohol. Druge psihoaktivne substance mocno zaostajajo.

roxa
05.06.2006, 12:45
Če vas bo pozno zvečer ustavil policist, od zdaj naprej ne boste samo pihali.Odločno se vam bo zazrl v oči in opazoval velikost vaših zenic. Če se mu bodo zdele sumljive, bo vzel v roke šablono, da se še enkrat prepriča.Če še vedno ne bo zadovoljen, vam sledi strokovni pregled v zdravstvenem domu.

:nonono:
fertik....brez besed sem....:nonono: :(

partibrejker
05.06.2006, 12:51
ja zenice gledajo in če je sumljivo greš na test. sam rezultat zeničnega testa ne šteje nič.velja sam LAB test
kako pa tm ugotovijo da nis ti 2 dni nazaj đole skadil mi pa ni jasno

TuNina
05.06.2006, 12:52
nimaš kaj mamil jest. sploh.

buba
05.06.2006, 12:54
nimaš kaj mamil jest. sploh.rece se mUmil...:approve:

TuNina
05.06.2006, 12:56
jaz nisem iz prlekije.

buba
05.06.2006, 12:58
jaz nisem iz prlekije.jaz tudi ne-- pa vseeno -- mednarodni, splosno sprejeti izraz je nujno potreben -- samo v redkih posebnih okoliscinah, je dovoljeno se mOmile...;)

partibrejker
05.06.2006, 12:59
nehte spemat no

Luka2k
05.06.2006, 13:01
Objavljeno v zadnjem uradnem listu - Uradni list RS 52/2006 z dne 19.05.2006

Tole bo še zabavno. Naš policist je lahko tudi zdravnik PRESS

Na podlagi desetega odstavka 132. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 25/06 – uradno prečiščeno besedilo) izdaja minister za notranje zadeve v soglasju z ministrom za zdravje

P R A V I L N I K o postopku za prepoznavo znakov oziroma simptomov, ki so posledica mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi v organizmu

1. člen
Ta pravilnik opredeljuje postopek za prepoznavo znakov oziroma simptomov, ki so posledica mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih snovi v organizmu (v nadaljnjem besedilu: postopek), ki zmanjšujejo sposobnost udeleženca cestnega prometa za vožnjo.

2. člen
Policist sme izvesti postopek, če pri načinu vožnje, izgledu, razpoloženju, obnašanju, načinu govora in drugih vidnih znakih udeleženca cestnega prometa prepozna znake, ki bi lahko bili posledica mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi v organizmu. V primeru, da udeleženec cestnega prometa odkloni sodelovanje v postopku ali postopka ni mogoče opraviti, mu policist odredi strokovni pregled.

3. člen
Policist sme udeležencu cestnega prometa pred postopkom odrediti preizkus s sredstvi ali napravami za ugotavljanje alkohola. Preizkus in postopek ugotavljanja alkohola v organizmu policist izvede v skladu z določbami Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 25/06 – uradno prečiščeno besedilo; v nadaljnjem besedilu: zakon). Ne glede na rezultat opravljenega preizkusa iz prejšnjega odstavka, policist ob razlogih za sum, da je udeleženec cestnega prometa pod vplivom mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi, odredi udeležencu cestnega
prometa postopek iz tega pravilnika. Policist vpiše rezultat postopka v zapisnik o postopku (v nadaljnjem besedilu: zapisnik), ki je v Prilogi tega pravilnika in njegov sestavni del.

4. člen
Postopek zajema naslednje faze:

1. preizkus oči,

2. oceno velikosti zenic,

3. odreditev strokovnega pregleda. Policist izpelje postopek z udeležencem cestnega prometa tako, da zaporedoma izvede vse faze, navedene v prejšnjem odstavku. Policist izvede postopek tako, da udeleženec cestnega prometa med postopkom stoji ali sedi. Policist v okviru postopka lahko izvede tudi preizkus z napravo za hitro ugotavljanje prisotnosti mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi v organizmu v skladu z navodili proizvajalca in predpisi, ki urejajo to področje.

5. člen
Preizkus oči obsega preizkus horizontalnega in vertikalnega drgeta oči ter preizkus usmerjenosti oči k izbranim točkam. Pred in med preizkusom oči in preizkusom velikosti zenic naj policist:

1. udeležencu cestnega prometa pojasni potek preizkusa;

2. poskrbi, da so oči udeleženca cestnega prometa dobro vidne, kar pomeni, da preizkus opravi na osvetljenem kraju ali pa osvetli obraz udeleženca cestnega prometa, pri tem pa udeleženec cestnega prometa ne sme biti obrnjen proti prihajajočim vozilom, prižganim utripajočim lučem, ipd.;

3. udeležencu cestnega prometa, ki nosi očala, predlaga, da jih zaradi lažje izvedbe postopka lahko odstrani;

4. udeleženca cestnega prometa vpraša ali nosi kontaktne leče. Policist lahko opusti preizkus horizontalnega in vertikalnega drgeta oči pri udeležencu cestnega prometa, ki uporablja trde kontaktne leče;

5. udeleženca cestnega prometa vpraša ali je zaužil oziroma uporabil zdravilo, ki bi lahko imelo vpliv na rezultat preizkusa. Če udeleženec cestnega prometa odgovori, da ga je zaužil oziroma uporabil, ga policist vpraša kdaj ga je in to zabeleži v zapisnik ter nadaljuje s postopkom. Če se udeleženec cestnega prometa izgovarja na katerokoli zdravstveno stanje, ki lahko vpliva na rezultat preizkusa, policist pripombo udeleženca cestnega prometa zabeleži v zapisnik, vendar s postopkom kljub temu nadaljuje.

Policist preizkus horizontalnega drgeta oči opravi tako, da udeleženca cestnega prometa pouči, da spremlja pripomoček (npr. svinčnik, manjša ročna svetilka, prst na roki, ipd.), s katerim bo preizkus opravljal le z očmi in da pri tem ne sme premikati glave. Policist nato udeleženca cestnega prometa postavi pripomoček, na katerega bo udeleženec cestnega prometa usmeril pogled približno 25-30 cm pred oči, v višini nosu. Preizkus prične izvajati tako, da s pripomočkom kroži pred očmi udeleženca cestnega prometa in spremlja sposobnost sledenja pripomočku. Preizkus nadaljuje tako, da predmet počasi, toda mirno in enakomerno iz centra (nosu) obraza udeleženca cestnega prometa premika vodoravno v višini oči udeleženca cestnega prometa levo in desno do točke, do katere je udeleženec cestnega prometa zmožen slediti brez obračanja glave. Preizkus praviloma ponovi dvakrat. Preizkus nadaljuje tako, da pripomoček v končnem položaju (na točki, do katere udeleženec cestnega prometa predmetu lahko sledi brez obračanja glave) na levi in desni strani obraza udeleženca cestnega prometa zadrži približno 4 sekunde. Preizkus praviloma ponovi dvakrat. Preizkus vertikalnega drgeta oči je po vsebini enak preizkusu horizontalnega drgeta oči, pri tem pa policist pripomoček premika vertikalno glede na položaj glave udeleženca cestnega prometa.

Preizkus usmerjenosti oči k izbranim točkam sledi preizkusu horizontalnega in vertikalnega drgeta oči in poteka tako, da policist konici nosu udeleženca cestnega prometa počasi in umirjeno približuje in oddaljuje pripomoček, s katerim opravlja preizkus. Preizkus praviloma ponovi dvakrat. Policist pri preizkusih iz tega člena spremlja reakcijo oči udeleženca cestnega prometa. Ugotovitve zabeleži v zapisnik in ravna v skladu s 132. členim zakona.

6. člen
Policist najprej opravi oceno velikosti zenic udeleženca cestnega prometa tako, da ob obraz udeleženca cestnega prometa, v višini oči nastavi pripomoček za oceno velikosti zenic ter primerja velikost zenic z vzorčno velikostjo zenice na pripomočku za oceno velikosti zenic. Oceno opravi izmenično ob levem in desnem očesu. Postopek nadaljuje s preizkusom reakcije očesnih zenic.
Preizkus opravi tako, da udeležencu cestnega prometa s svetilko posveti v predel oči in pri tem opazuje reakcijo zenic na svetlobo. Reakcijo oziroma spremembe policist opazuje in pri tem uporablja pripomoček za oceno velikosti zenic, na način iz prejšnjega odstavka. Policist ugotovitve zabeleži v zapisnik in ravna v skladu s 132. členim zakona.

7. člen
Policist udeležencu cestnega prometa odredi strokovni pregled, če vsaj z eno od predhodnih faz potrdi razlog za sum, da je udeleženec cestnega prometa pod vplivom mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi. Razlogi za sum obstajajo, če udeležencu cestnega prometa oči drgetajo, če so pordele, vodene, motne ali kako drugače odstopajo od normalnega izgleda ali če pogled ni usmerjen k izbrani točki ali če velikost zenic odstopa od normalne ali reakcija zenic na svetlobo ni takojšnja.

8. člen
Ta pravilnik začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

Šifra: 007-71/2006 (212-3)
Ljubljana, dne 28. aprila 2006
EVA 2004-1711-0117

Dragutin Mate l.r.
Minister
za notranje zadeve

Soglašam!
mag. Andrej Bručan, dr. med., l.r.
Minister za zdravje

TuNina
05.06.2006, 13:03
rofl:
Soglašam!
mag. Andrej Bručan, dr. med., l.r.
Minister za zdravje

drgač pa.. so oni prepričani, da so policaji sposobni zapomniti si tako kompleksen postopek?

Luka2k
05.06.2006, 13:05
Zdej mi pa nej negdo pove kako nej jest dokažem policistu, da nism spohu đole 15 minut pred pregledom, ampak dva večera nazaj. Že zdej policaji drkajo s temi testi, zdej bojo lahka pa še bolj zajeebaval, ker bojo mel tut ˙strokovno´ podlago.

Luka2k
05.06.2006, 13:06
Pa še neki - policist, ki ni strokovno usposobljen, tako sveti vozniku v oči, in mu s tem povzroči nepopravljive trajne okvare oči, kar je za voznika lahko fatalno, sploh če pomislimo, da policist oslepljenemu vozniku dovoli nadaljevati vožnjo, voznik pa se potem niti ne zaveda svoje oslepljenosti!

Bunny Muffin
05.06.2006, 13:06
Sej če pa ne boste dovolil da vam gre z ravnilom proti zenicam, vas bo pa z električnim paralizatorjem stresu!
Sodobni postajajo :D

partibrejker
05.06.2006, 13:07
Zdej mi pa nej negdo pove kako nej jest dokažem policistu, da nism spohu đole 15 minut pred pregledom, ampak dva večera nazaj. Že zdej policaji drkajo s temi testi, zdej bojo lahka pa še bolj zajeebaval, ker bojo mel tut ˙strokovno´ podlago.

jep:approve:

TuNina
05.06.2006, 13:07
Sej če pa ne boste dovolil da vam gre z ravnilom proti zenicam, vas bo pa z električnim paralizatorjem stresu!
dobra :D :D :D

rrr
05.06.2006, 14:39
:D jooooooo sam nej me probajo ustavit :clapping:

mrjerry
05.06.2006, 14:47
Kr enkrat poskusi. Mors pa zlo velik dzol spohat, da ne mores vec slediti kuliju. :clown:

Trillian
05.06.2006, 15:22
nej se ne je3bejo preveč....sicer mam pa jest uci zmer tko na minimal odprte....da zenic sploh vidu nau.:D

Hel
05.06.2006, 15:37
Prodaja priročnikov za hipnozo bo skokovito narasla.

Look deep into my eyes.
You are getting sleepy...
You will do as I say...

:veryevil:

Trillian
05.06.2006, 15:43
ma sem nej mi probla globoko v oči zret...ga bom tožla zarad spolnega nadelgovanja.:D

mertseger
05.06.2006, 16:01
vas bo postavu v največjo temo pa boste mel vsi zenice ko sove.;) ;) ;)

sJavorshek
05.06.2006, 18:16
Nimajo mi kej tm s kakim geotrikotnikom šart okol oči, že tko mam dioptrijo, zdej bom pa še slep, k mi bo kak uč, al pa dva vn staknu. :nonono: :nonono: :nonono:
Že tko se pedenast pa štorast obnašajo, k te ustavjo, da ga jest meter v svojo bližino nebi spustu. :mad:

massive
05.06.2006, 19:45
ne vem no, meni se zdi da se na zenicah ne pozna če si kadil travo včeraj. upam no. če pa se potem smo pa v riti. ker na pregledu krvi v zd se to pozna še nekaj tednov.

korenje
05.06.2006, 19:57
ma sem nej mi probla globoko v oči zret...ga bom tožla zarad spolnega nadelgovanja.:D

lol

mene je prejsnji tedn gledu ko so me ustavl pa sm si mislu wtf

Knez
06.06.2006, 10:34
Mimogrede, so koga od vas že peljali "smrkci" na odvzem?

Jaz še nisem bil deležen te časti.

mrjerry
06.06.2006, 10:38
Na odvzem te dajo samo, ce noces pihati ali ce si res res res sumljiv.

Knez
06.06.2006, 10:45

Al pa če napihaš, pa se ne strinjaš z rezultatom in sam zahtevaš odvzem.

roxa
06.06.2006, 10:48
Mimogrede, so koga od vas že peljali "smrkci" na odvzem?

Jaz še nisem bil deležen te časti.
mene niti ustavili še nikoli niso:blush:

:approve:

Matjaz26
06.06.2006, 11:38
Hej jaz sem en od tistih sreckotov, ki me nikol se niso ustavl...
Kaksno pa naj bi bilo orodje za merjenje obsega zenic?

partibrejker
06.06.2006, 11:53
mene niti ustavili še nikoli niso:blush:

phe jest pa kr naprej piham:nonono:

Luka2k
06.06.2006, 12:04
mene so že dvakrat hotli, pa sem jim tko samozavestno reku 'pejmo', da me na konc niso... :blush:

partibrejker
06.06.2006, 12:09
mene so že dvakrat hotli, pa sem jim tko samozavestno reku 'pejmo', da me na konc niso... :blush:

na tvojo srečo?al ne

sJavorshek
06.06.2006, 12:13
Al pa jim alkotest ugasneš, tko k sem ga jest :D

partibrejker
06.06.2006, 12:28
Al pa jim alkotest ugasneš, tko k sem ga jest :D:D :D

mrjerry
06.06.2006, 13:08
ne vem no, meni se zdi da se na zenicah ne pozna če si kadil travo včeraj. upam no. če pa se potem smo pa v riti. ker na pregledu krvi v zd se to pozna še nekaj tednov.
Ni problem v velikosti zenic, ampak v njihovi odzivnosti. Sposobnost sledenja oci je ena izmed tistih, ki jih je izjemno tezko zmanjsati. Ce ne mores slediti z ocmi, si zelo verjetno preostalih stvari se toliko manj sposoben.

Mislim pa, da mal pretiravamo. Namen teh testov je ugotoviti, ali si sposoben za voznjo in ne ali si pred 15 minutami pocel kaj nezakonitega.

Luka2k
06.06.2006, 13:09
zgleda da nisi nikol zgledu ko kak delikvent...

mrjerry
06.06.2006, 13:11
Na zahojenost policistov zal ne mores vplivat z zakonodajo, ampak ustreznim solanjem.

Luka2k
06.06.2006, 13:34
Ampak lih tale zahojenost me lahko košta 120k za kazen + 90k za preiskavo in potem še parsto k za izpit. In to samo zato, ker sem dan, dva prej enga spohu.

mrjerry
06.06.2006, 13:37
Sej ti pravim, da mors tole jemat lightly. Bistvo je, da ti ne kazes znakov omamljenosti. Namen prometnikov je izlocanje in sankcioniranje tistih, ki niso sposobni voznje, ne pa tistih, ki so predvcerajsnjim enga skurili. Ce gres v avto tok pocen, da ne mors naravnost gledat, se bos strinjal, da to ni v redu, ne. Zato: ne hodi sofirat abnormalno zategnjen in ne drkari policajev, ker imajo to definitivno najrajsi. Vse, kar lahko naredis je to, da zahtevas ogled zapisnika in opombo, da ne kazes znakov zadetosti.

Luka2k
06.06.2006, 13:44
ai džeri, ne štekava se... Ni problem v samem izvajanju meritev (razen direktnega svetenja v oko). Problem je v tem, da testi niso sposobni kronološke opredelitve vnosa substance v telo.
Zdej pa... če trezen peljem na parti 4 ljudi, ki so precej zapohani in še kakper držijo v rok, pa me ustav tale najin zahojen policaj, me bo na podlagi mojih frendov ocenil za zadetega in pijanega in me poslal na krvno preiskavo. Nivo THCja v krvi bo še vedno zadosti visok (čiščenje tehaceja iz telesa, pa veš kolk časa traja), da bo test pozitiven. Posledica so zgornje cifre.

partibrejker
06.06.2006, 13:45
jest sm mel eno izkušnjo kr pozitivno me je kaps uprašu če kej kadim pa sm reku da ja sam da dons nism pa je blo kul:)

mrjerry
06.06.2006, 13:47
Eko, priznam da ne vem tocno, kako zgleda test in kaj vse ti najdejo. Niti ne vem, a nam je znano, kaksna je povezava med koncentracijo THCja v krvi in zadetostjo. Pri alkotu je to enostavno, ker je priblizno linearna (vec ga spijemo, bolj smo pjani). Ce mas pa s prevazanjem frendov slabe izkusnje, se pa prej prepricaj, ali so ti oni pripravljeni kriti 120k in podobno... Ker konc koncev hodis za njih po kostanj ;)

bobi
06.06.2006, 13:49
ai džeri, ne štekava se... Ni problem v samem izvajanju meritev (razen direktnega svetenja v oko). Problem je v tem, da testi niso sposobni kronološke opredelitve vnosa substance v telo.
Zdej pa... če trezen peljem na parti 4 ljudi, ki so precej zapohani in še kakper držijo v rok, pa me ustav tale najin zahojen policaj, me bo na podlagi mojih frendov ocenil za zadetega in pijanega in me poslal na krvno preiskavo. Nivo THCja v krvi bo še vedno zadosti visok (čiščenje tehaceja iz telesa, pa veš kolk časa traja), da bo test pozitiven. Posledica so zgornje cifre.

Luka, če ti namerjo thc po dveh dneh, to pomeni da še vedno nisi sposoben za vožnjo po zakonu.

mrjerry
06.06.2006, 13:57
Kar je oslarija. Ne mors tolk skadit, da bo 2 dneh ne bi mogel normalno sofirat.

mrjerry
06.06.2006, 14:04
To nima nobene zveze ;)

partibrejker
06.06.2006, 14:21

D' Andre
06.06.2006, 14:33
Ja nč, treba se bo odpovedat vsem psihoaktivnim substancam, ni druge.

Luka2k
07.06.2006, 17:41
Luka, če ti namerjo thc po dveh dneh, to pomeni da še vedno nisi sposoben za vožnjo po zakonu.
THC se ti zasidra v maščobne celice in se iz telesa spuca od (ob rekreativni uporabi) 7-14 dni, do (ob redni uporabi) tudi 3 mesece.

Luka2k
07.06.2006, 17:41
Kar je oslarija. Ne mors tolk skadit, da bo 2 dneh ne bi mogel normalno sofirat.
:shy: noja.... Sej ni treba sam kadit :blush:

d_streets
07.06.2006, 18:28
Hm... zdaj pa ste mi lušte naredli....

anarchy
08.06.2006, 22:06
LOL :D :D :D
Kaj pa merijo v zvezi z zenicami? Njihov vsesplosen premer, ali odzivnost, al kaj?

Ma dobro, kot, da se ne ve, kaksne vlive imajo droge na zenice. Marihuana jih razsiri, heroin zoza, itd... In ze samo na pogled v oci se lahko vidi, koliko je oseba zadeta in z cim priblizno.

anarchy
08.06.2006, 22:07

Kaj take velike zenice, kot uni iz japonskih risank "anim", ko so vsi srecni?

Luka2k
09.06.2006, 08:16
Ma dobro, kot, da se ne ve, kaksne vlive imajo droge na zenice. Marihuana jih razsirii, heroin zoza, itd... In ze samo na pogled v oci se lahko vidi, koliko je oseba zadeta in z cim priblizno.
ti pa ne veš dosti o simptomih, a? A bi ti znal ločit kdaj je oseba na DMTju, kdaj je na LSDju in kdaj je na MDMAju ali kdaj je na amfetaminih? V vseh primerih so zenice široke...

mrjerry
09.06.2006, 11:36
Ma dobro, kot, da se ne ve, kaksne vlive imajo droge na zenice. Marihuana jih razsiri, heroin zoza, itd... In ze samo na pogled v oci se lahko vidi, koliko je oseba zadeta in z cim priblizno.

Marihuana ne siri zenic, niti jih ne oza. Marihuana samo zmanjsa odzivnost telesa in sposobnost zbranosti, zato slabse sledis objektom, kot, ce si `trezen'.

anarchy
09.06.2006, 21:32
Cimprej meriti zenice folku in jim vzeti izpite. nekateri res ne bi smeli biti na cesti. Samo, ce nimas izpita, to se ne pomeni, da ne moras voziti po cesti.

anarchy
09.06.2006, 21:33
ti pa ne veš dosti o simptomih, a? A bi ti znal ločit kdaj je oseba na DMTju, kdaj je na LSDju in kdaj je na MDMAju ali kdaj je na amfetaminih? V vseh primerih so zenice široke...

Kakorkoli, se vidi, da so pod vplivom mocnih drog, zelo verjetno.

d_streets
09.06.2006, 22:34
Marihuana ne siri zenic, niti jih ne oza. Marihuana samo zmanjsa odzivnost telesa in sposobnost zbranosti, zato slabse sledis objektom, kot, ce si `trezen'.

jaz čist kul vozim zadet :approve:

:O

Verbal
10.06.2006, 11:24

Kot je rekel Šalca v Reporterju Milanu: "Za razliko od pravih okulistov, ki se 4 leta šolajo za svoj poklic, pa ti policisti opravijo 2-tedenski tečaj iz tega, vmes kartajo, kasneje pa se še igrajo okuliste na cesti...." :rolling:

metamorf
10.06.2006, 14:29
Eno vprašanje nepoznavalca: A ni tudi pri drugih substancah tako, da zgolj detekcija še ne pomeni nesposobnosti upravljanja vozila? Pri alkoholu do 0.5 promila lahko detektirajo po mili volji, pa te to praviloma nič ne stane.:dontknow:

buba
10.06.2006, 20:53
Eno vprašanje nepoznavalca: A ni tudi pri drugih substancah tako, da zgolj detekcija še ne pomeni nesposobnosti upravljanja vozila? Pri alkoholu do 0.5 promila lahko detektirajo po mili volji, pa te to praviloma nič ne stane.:dontknow:ne - ker se ne meri kolicine -- samo prisotnost...;)

metamorf
10.06.2006, 21:00
To je pa neumno.:evil: Ok, razen če ni občutljivost metode tako slaba, da zazna substanco šele takrat, ko je te tako veliko, da ima resen vpliv na sposobnosti osebe.:dontknow:

sJavorshek
11.06.2006, 12:07
Prisotnost se lahko s testom zazna že, če si v skupini, kjer se je kadilo in sam nisi kadil. :D

lump muc
20.06.2006, 13:11
kaj pa tisti,ki nosijo očala:shy:

3nity
20.06.2006, 13:12
čist tko. tega ne bodo merili vsi policisti, ampak samo tisti, ki so bili na posebnem tečaju.

metamorf
20.06.2006, 17:22
Policist - hipnotizer:D

primozicki
23.07.2006, 21:12
če ste že vzeli opojne substance si v primeru pregleda v zdravstvenem domu sposodite urin od prijatla, pa ne pozabite za moškega moški urin za žensko ženski urin!!!!!!!!!!!!!!
Če vam hočejo odvzeti kri rečite te boste dali urin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lp P

partibrejker
24.07.2006, 11:28
če ste že vzeli opojne substance si v primeru pregleda v zdravstvenem domu sposodite urin od prijatla, pa ne pozabite za moškega moški urin za žensko ženski urin!!!!!!!!!!!!!!
Če vam hočejo odvzeti kri rečite te boste dali urin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lp P

aha zelo pametno:D bom reku kapsu k me bo hotu odfurat ej sam še do frenda skočm

bobi
24.07.2006, 11:52
aha zelo pametno:D bom reku kapsu k me bo hotu odfurat ej sam še do frenda skočm

Napaka parti :nonono:, lonček z prijateljevo vsebino moraš nositi z seboj ;)

partibrejker
24.07.2006, 13:22
Napaka parti :nonono:, lonček z prijateljevo vsebino moraš nositi z seboj ;)

ja skos je treba nost sabo če te slučajno ustavjo:approve: :D

bobi
24.07.2006, 14:34
ja skos je treba nost sabo če te slučajno ustavjo:approve: :D

Tako je, pa še na toplem jo moraš imet, da te ne bi slučajno proglasil za mrtvega kakor mojega kolega, ki je mislil da se bo rešil in je dolil pol vode v kozarc :rolling:

spartan
24.07.2006, 19:29

ma kakšni THC, podganji strup je večji problem:veryevil:

partibrejker
25.07.2006, 07:07
tale primozicki ma pa same pametne zadnje case:D :nonono:

rambo 3
25.07.2006, 08:30
kaj pa tisti,ki nosijo očala:shy:

tistim je treba ušese potrgat