Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : nemščina

tisa
06.06.2006, 15:56
Ko sem se sama učila nemščino, smo se zraven besed, ki smo jih spoznavali, še učili njihovega spola (die, der, das), da smo kasneje lažje določili končnico v času. Na tej osnovni šoli, pa imajo sedaj neko novo "učiteljico", ki otrok sploh ne seznanja s spolom in od njih, vsaj zdaj, takšnega znanja ne zahteva. Če sem čisto iskrena, se o tej učiteljici govori le to, da se kvalitetno dere in zmerja. No, mene zanima vaše mnenje, kaj mislite o tem in zanima me, kako ste se vi učili nemški jezik.

:)

fancy
06.06.2006, 16:01
Zamenjajte učiteljico :)
Nemščino sem se naučil sam :approve: največ težav sem imel ravno pri določitvi spola :blush: tako da nevem kaj se gre ta učiteljica :dontknow:

tisa
06.06.2006, 16:10
Zdaj me pa že močno skrbi:( , zamenjava ne bo mogoča, je namreč nečakinja ravnateljice al neki takega :(

fancy
06.06.2006, 16:30
Zdaj me pa že močno skrbi:( , zamenjava ne bo mogoča, je namreč nečakinja ravnateljice al neki takega :(

Smola ti taka :)
A to za hčerko sprašuješ :dontknow:
Probajta doma skupaj vaje delat :)

tisa
06.06.2006, 18:31
Za hčerko še ne, ampak pridemo še do tja ;) . Je še zelo mlada učiteljica tak, da se zagotovo srečamo z njo. Mene je samo zanimalo kakšne izkušnje imate drugi z nemščino, ker za tako nenavadno taktiko še nisem slišala, videla sem pri sosednjih otrocih, kako jemljejo snov. :dontknow:

Če nam nemščina ne bo šla, pa pokličem tebe fancy ;) :kisses:

d_streets
06.06.2006, 18:48
Če je situacija tako slaba, se moraja starši pač organizirat in izvajati pritisk na pristojne ljudi.

Nincha II.
06.06.2006, 19:52
Ko sem se sama učila nemščino, smo se zraven besed, ki smo jih spoznavali, še učili njihovega spola (die, der, das), da smo kasneje lažje določili končnico v času. Na tej osnovni šoli, pa imajo sedaj neko novo "učiteljico", ki otrok sploh ne seznanja s spolom in od njih, vsaj zdaj, takšnega znanja ne zahteva. Če sem čisto iskrena, se o tej učiteljici govori le to, da se kvalitetno dere in zmerja. No, mene zanima vaše mnenje, kaj mislite o tem in zanima me, kako ste se vi učili nemški jezik.

Sicer nisem (se) pedagoginja, ampak...

Meni tud ni cist jasno, kaj se gre ta uciteljica.
Spol je pa ja pomemben pri ucenju jezikov. Kar predstavljaj si nekoga, ki se uci slovensko, pa nima pojma, kaj je katerega spola in kako smesno bi to izpadlo. :dontknow:
Spol pa sicer nima veze s casom, ampak s skloni in potem posredno z zaimki, kjer so koncnice se kako pomembne.

Jaz sem se najprej ucila nekaj let v Pionirskem domu, potem v gimnaziji in zdej se sama doma ucim brez tezav in nadgrajujem znanje. (nameravam delat namrec na Goethejevem Institutu certifikat, ki ga rabim)
Vedno pa so nam vbijali v glavo, da si moramo delat slovarje in se besed ucit OBVEZNO Z dolocnim clenom (torej, der, die oz. das) skupaj. (tako kot nepravilne glagole in njihove oblike, recimo)
Ne vem, ce jim res dela uslugo s tem, ko jih "razbremenjuje" s takimi metodami in zdi se mi zelo cudno.

tayaoo
06.06.2006, 20:41
se strinjam s predhodniki, spol je zelo pomemben, tudi jaz sem imela težave s tem, me močno preseneča način učenja.. razen če je slučajno nižji razred osnovne šole in je učenje bolj igra? a je mogoče to?
zmerjanje ? :nonono: to pa ne odobravam

Bunny Muffin
06.06.2006, 20:48
Jst sm v stiku z nemškim jezikom že od malih nog. Najprej sm hodila na tečaj nemščine, pol sem 6 let živela v Berlinu in tam hodila v šolo, pol k smo se nazaj vrnil sem jo mela še v srednji šoli, tko da lahko rečem da mi je kot drug materni jezik.

In JA, seveda da so teli predlogi DER DIE DAS zelo pomembni, ker se zelo glupo sliš brez njih. Ta učiteljica po mojem hoče učencem olajšat delo s tem, da jih ne seznanja z predlogi ampak to je napaka in ne morem vrjet da ta se poslužuje takega načina poučevanja.

Starši se morajo skupi zbrat in izvajat pritisk na ravnateljico toliko časa dokler stvar ne bo rešena.

lady_lucifer
07.06.2006, 06:59
ne vem, jst pa po trednu na moji bivsi gimnaziji sklepam, da so vsi prfoxi za nemscino malvelik cez les...:D

tisa
07.06.2006, 07:24
Najlepša hvala vsem za odgovor, zdaj sem dobila točno tisto kar sem želela, neko potrditev, da je spol še kako pomemben. Koraki v smeri rešitve, pa znajo bit zlo zoprni. Da, starši se bunijo, ampak nihče ne želi nič rečt, ker potem je njihov otrok še kako "zaznamovan" :dontknow: . Mislim, da je edina rešitev ta, da se bom sama, ko bo prišel ta čas, skupaj z otrokom učila nemščino in angleščino (učiteljica namreč uči tudi ang.:( ), ali pa bom poizkala nekoga, ki to obvlada. :blush:

lady_lucifer
07.06.2006, 11:32
Najlepša hvala vsem za odgovor, zdaj sem dobila točno tisto kar sem želela, neko potrditev, da je spol še kako pomemben. Koraki v smeri rešitve, pa znajo bit zlo zoprni. Da, starši se bunijo, ampak nihče ne želi nič rečt, ker potem je njihov otrok še kako "zaznamovan" :dontknow: . Mislim, da je edina rešitev ta, da se bom sama, ko bo prišel ta čas, skupaj z otrokom učila nemščino in angleščino (učiteljica namreč uči tudi ang.:( ), ali pa bom poizkala nekoga, ki to obvlada. :blush:

tipicno. in zarad takih rev se problem ne bo resu.

sJavorshek
07.06.2006, 12:55
Se strinjam z lady, glede prfoksov :veryevil: prisotni izuzeti. :D

nemščina mi ni ležala, nikol. :blush:

Pr angleščini pa nikol problemov. :approve:

tisa
07.06.2006, 13:56
Na toti šoli je sama žlahta, pa še ravnateljici so za pet let mandat podalšal, kaj lahko kaj spremenimo?:dontknow: Sem zadnjič brala forum na spletni strani od ministerstva za šolstvo, ko se ena "gospa profesor":D pritožuje, kak se učenke oblačijo in da bi mogli uvest uniforme v šolo:D , ta ista o kateri sem vam jaz pisala, pa je imela zadnjič čez j..k. napisano GLEJ ME V OČI :uvi: :uvi: :uvi: Ja, saj zdaj vem, da je use..na :shy: Tako mikico bi jaz samo za mojga oblekla :D , pa še to bi na koncu mal drugač pisal.:D

lady_lucifer
07.06.2006, 19:15
a zato, ker je pa na soli cela zlahta, se pa ne da nic nardit?:sleepy: res, da je tezje, ni pa nemogoce. sami izgovori in izmikanja, noben pa ne bi nic nardil...sicer pa...not my problem:)

tisa
07.06.2006, 19:46
Ja in komu bi ti kaj rekla, njeni teti? Al njeni mami? :) Vrjem, da mi ni vseeno, na srečo še nimam opravka z njo.

Snif
07.06.2006, 20:12
Seveda je spol pomemben lahko pa poizkusiš v Slovenščini govoriti brez spola. Kdo te ne bo čudno gledal? :D

tayaoo
07.06.2006, 22:17
v katerem razredu pa se učijo nemščino brez die der das..?

lady_lucifer
08.06.2006, 06:40
Ja in komu bi ti kaj rekla, njeni teti? Al njeni mami? :) Vrjem, da mi ni vseeno, na srečo še nimam opravka z njo.

za zacetek. verjem, tako pyzdarijo bi jim nadila, da vecje neb vidl.

tisa
08.06.2006, 09:05
v katerem razredu pa se učijo nemščino brez die der das..?

Mislim, da deček hodi v peti razred osemletke.

tisa
08.06.2006, 09:06
za zacetek. verjem, tako pyzdarijo bi jim nadila, da vecje neb vidl.

Ja, bo treba res nekaj nardit.

lady_lucifer
10.06.2006, 07:48
zvenis precej odlocno.

spartan
16.06.2006, 12:48

....iskreno povedano; pravopisna nemščina je čisto nekaj drugega kot pogovorna; spolov se v samem pogovoru bolj izogibajo in se slovnično "nepravilno" izražajo.

Mogoče pa ima učiteljica večji poudarek na konverzaciji......velikokrat se zgodi, da se otroci napamet učijo slovnico tujega jezika, in v našem konkretnem primeru der-die-das itd...., katere v bistvu ne razumejo, saj ne dobijo priložnosti za pogovor.

Četudi se opravljajo v šolah pogovori v tujem jeziku, otrok z znanjem tujega jezika (gledano po naših učnih načrtih ima znanje, kar pa je lari-fari) v bistvu tujega jezika sploh ne pozna in ga ne zmore uporabljati v pogovoru z native spikerjem.

mlincek
17.06.2006, 08:57
Mislim, da deček hodi v peti razred osemletke.

Kolikor vem (lahko da se motim in je na vaši šoli drugače) je nemščina v petem razredu osemletke nekaj dodatnega (bolj kot en krozek) in ne sodi k rednemu pouku, zato tudi ni velikega poudarka na slovnici. Kolikor vem, niti nimajo kaksnega posebnega ucebnika. V petem razredu se običajno tudi šele začne z nemščino in zato ni enega hudega poudarka na slovnici, učenci se bolj učijo osnovnih stvari, kako se predstaviš, poveš od kje si, osnovno besedišče, itd. Tako da če v petem razredu še ne vzamejo vsega, potem ni panike. Če pa se enak pouk nadaljuje tudi naprej od sedmega do devetega razreda, potem pa bi rekla, da imaš razlog za skrb.

d3vil_b4b3
17.06.2006, 19:26
To se učijo že v 5. klasi??Jst sm se to v 1. letniku učila :)

ponga
18.06.2006, 18:27
Se strinjam z mlinčkom.
V 5.razredu nemščina vsekakor ni obvezen predmet in čisto možno je, da otrok že na začetku pri kakem krožku ne obremenjujejo z raznimi slovničnimi pravili - da jih prehitro ne mine veselje.

Sicer pa se je nesposobnih učiteljev na šoli zelo težko znebit. Sploh če je tud ravnatelj nesposoben... (in takih je žal veliko...)

Robert
20.06.2006, 17:05

Mislim da je pri nemščini spol zelo pomemben, saj drugače ne morejo določit končnic. In to pomeni, da zdaj dela vsak po svoje, ko pa se bo poterbno naučit končnice in spole, pa bo joj, saj se bo do takrat že vsak navadil po svoje, in bodo težave. Tako se vsaj meni zdi....:dontknow: