Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : kupiranje(rezanje) repov psom in ušes

roxa
07.06.2006, 08:28
moti me, da so prepovedali kupiranje(rezanje) repov psom in ušes...pa me zanima kakšno stališče imaste vi, do tega...

moje misli so take:
Človek je z načrtnim križanjem ustvaril psa in kasneje tudi pasme, in sem zagovornik, da se obdrži privotna linja psa v katero spadajo (po mojem mnenju) tudi odrezani repovi in ušeski...

recimo doberman z ušesi in repom, ki ni kupiran je grd...linija je pokvarjena...prav tako bokser...

:dontknow: kaj pravte?

Kate
07.06.2006, 10:13
kupiranje, ne kopiranje

men so lepši taki kot so ... se pravi z repom in celimi ušeski ... da sploh ne omenjam da je to velik bl prijazno tud do njih - ti si tud verjetno nisi odrezala pol ušes zato da lepš zgledaš, a ne

roxa
07.06.2006, 10:24
... da sploh ne omenjam da je to velik bl prijazno tud do njih -

zakaj?
odrezan ušeš ne naredi škode psu...to je preračunana zadeva pri ustvarjanju pasme...

Soleil
07.06.2006, 10:25
Mene ne moti, da so prepovedali.

Kate
07.06.2006, 10:25
zakaj?
odrezan ušeš ne naredi škode psu...to je preračunana zadeva pri ustvarjanju pasme...

seveda ... ker če ti porežejo ušesa in rep, verjetno čist nč ne boli, a ne ... :sleepy:

roxa
07.06.2006, 10:28
seveda ... ker če ti porežejo ušesa in rep, verjetno čist nč ne boli, a ne ... :sleepy:
seveda boli....sem mogoče rekla, da ne...ni pa škodljivo to...

Soleil
07.06.2006, 10:29

Koristi pa tudi ne (v smislu izboljšanja kvalitete življenja psa).

Kate
07.06.2006, 10:31

koristno pa tud ne za nč ;)

in glede na to, da se strinjava da boli, je kupiranje v bistvu povzročanje bolečine živali samo zato, da bo tebi potem lepše zgledala ... men se zdi to blazno neumno, če ne še kej druzga ...

roxa
07.06.2006, 10:47
Koristi pa tudi ne (v smislu izboljšanja kvalitete življenja psa).
to je namenjeno ohranitvi "zamišljenega" (tko, kot si je človek pasmo zamislil) izgleda psa....in to je prav...

Teo
07.06.2006, 10:49
Ja, tudi meni so dobermani z dolgimi usesi in repi cist mimo.

Soleil
07.06.2006, 10:51
to je namenjeno ohranitvi "zamišljenega" (tko, kot si je človek pasmo zamislil) izgleda psa....in to je prav...

Ne ni prav. Človek nima te pravice.

A če si tebe nekdo zamisli s kratkimi lasmi in brez jošk, ti lahko to odreže?

roxa
07.06.2006, 10:51
Ja, tudi meni so dobermani z dolgimi usesi in repi cist mimo.
a niso no?
jaz ga ne bi kupila že zarad tega ne, ker morjo met zdej repove in ušeska ne- kupirana:dontknow:

popolnoma uniči zasnovani izgled psa....

roxa
07.06.2006, 10:52
A če si tebe nekdo zamisli s kratkimi lasmi in brez jošk, ti lahko to odreže?
dej nehi dihat take:D

Kate
07.06.2006, 10:54
dej nehi dihat take:D

čist prov ma ... mogoče se pa komu zdi da je to tvoj "zamišljeni izgled" ... tko kt je zate "zamišljeni izgled" dobermana to, da mu odrežeš ene par delov telesa :clown:

roxa
07.06.2006, 10:56
čist prov ma ... mogoče se pa komu zdi da je to tvoj "zamišljeni izgled" ... tko kt je zate "zamišljeni izgled" dobermana to, da mu odrežeš ene par delov telesa :clown:
drugo je če odrežeš del telesa in drugo je če narediš KAO lepotno korekcijo....ti psi so bli zamišljeni, da so taki...jaz si ne morem zamisliti angleškega buldoga z repom:D , hvala bogu, da se "rojeva" brez:approve:

pinky
07.06.2006, 10:59
tud jaz sem proti kakršnemu-koli rezanju zato, da bo žival "lepša"

roxa
07.06.2006, 11:01
tud jaz sem proti kakršnemu-koli rezanju zato, da bo žival "lepša"
tu se ne gre za lepoto...ampak linijo psa

SPAM
07.06.2006, 11:05
hm... dobermani, rotweilerji, pitbulli ipd. mogoče res zgledajo boljš s prirezanimi ušesi, repi itn. k so jih že v zgodovin s tem izoblikoval v neke podobe, ikone za strah in grozo, takih je folk navajen, men so simpatični, sam če je kupiranje prepovedano je prepovedano, se bomo pač mogl mi in ljudje v prihodnosti navadt na te pse brez prirezanih ušes in repov. mogoče se jih bodo potem ljudje manj bal pa manj obtoževal za napade, ugrize ipd. k so jih do zdej še zmer, in zihr če ne zarad drugih stvari zarad njihovga " strašnega" in napadalnega izgleda

Kate
07.06.2006, 11:07
drugo je če odrežeš del telesa in drugo je če narediš KAO lepotno korekcijo....ti psi so bli zamišljeni, da so taki...jaz si ne morem zamisliti angleškega buldoga z repom:D , hvala bogu, da se "rojeva" brez:approve:

po čem točno sklepaš da so bli ti psi zamišljeni taki? narava si jih je zelo očitno zamislila mal drugače kot ti, drugače bi se že skotili brez repa ... torej je tole izključno zamisel človeka ... razen če ti mogoče misliš, da je tole ideja psov ... da se počutijo boljše in so bolj samozavestni in zadovoljni s svojo samopodobo, ker jim manjka mal repa pa ušes? :clown:

roxa
07.06.2006, 11:09
doberman-tak k mora bit

http://www.healthgene.com/canine/images/doberman_pinscher.jpg

in z ušesi...

http://www.dogs.info/doberman/doberman_4.jpg

roxa
07.06.2006, 11:10
po čem točno sklepaš da so bli ti psi zamišljeni taki? narava si jih je zelo očitno zamislila mal drugače kot ti, drugače bi se že skotili brez repa ... torej je tole izključno zamisel človeka ... razen če ti mogoče misliš, da je tole ideja psov ... da se počutijo boljše in so bolj samozavestni in zadovoljni s svojo samopodobo, ker jim manjka mal repa pa ušes? :clown:
dobr veš po čem sklepam...

SPAM
07.06.2006, 11:10
tle lahka vidte razliko med bivšo podobo za strah in trepet
http://www.fordogtrainer.com/pics/dog-harness/leather-dog-harness/dog-harness-luxury/dog-harness-leather-doberman-tracking-black.jpg

in tle isto podobo za strah in trepet danes, ko je kupiranje prepovedano
http://www.fordogtrainer.com/pics/dog-harness/leather-dog-harness/dog-harness-luxury/dog-harness-leather-doberman-tracking-black.jpg

oba ugrizneta, sam prvi mi je še zmer bolj simpatičen, druga fotka mi nekak deluje kako bi reku poženščeno ;)

SPAM
07.06.2006, 11:13
http://jackkutya.uw.hu/menhely/k/k084.jpg ta bo ta prau

Soleil
07.06.2006, 11:13
in z ušesi...

http://www.dogs.info/doberman/doberman_4.jpg

Meni je tak bolj všeč.

SPAM
07.06.2006, 11:15
sej je kjut pa to, sam nikol nebi mogu rečt da je to doberman:dontknow: prej bi reku d je kera druga pasma

roxa
07.06.2006, 11:21
boxer katermu še vedno režejo repove je zadj tak...

http://www.ralfs-hundelexikon.de/foto/boxer/boxer3.jpg

in seveda dokler niso začela srati s kupiranjem je bil to lepotec med psi...

pinky
07.06.2006, 11:42
to je čist isto kot obrezovanje otrok ... fantkov pr židih al pa punčk kje drugje ... nekomu nekaj odrezat proti njegovi volji, ker se je nekdo drug odločil, da je tako prav

lady_lucifer
07.06.2006, 12:30
sm odlocno proti kupiranju. sploh zato, da se uposteva neka "cloveska" merila estetike :sleepy:

Njuška Trap
08.06.2006, 12:02
Človek ob tej temi ne ve, ali bi bruhal ali pa padel v krohot.
"Boli že, škodljivo pa ni..." Oh, c'mon! :dead:

roxa, zdaj pa samo še reci, da voziš svojega degeneriranega fr. buldoga na razstave, pa mi bo vse jasno.

korenje
08.06.2006, 12:03
si ne predstavljam cocker spanjela brez odsekanga repa...

Njuška Trap
08.06.2006, 12:09
Jaz pa - v Kranju ga ima nek starejši par - in ta pes je presneto simpatičen. :approve:

roxa
08.06.2006, 12:09
Človek ob tej temi ne ve, ali bi bruhal ali pa padel v krohot.
"Boli že, škodljivo pa ni..." Oh, c'mon! :dead:

roxa, zdaj pa samo še reci, da voziš svojega degeneriranega fr. buldoga na razstave, pa mi bo vse jasno.
ne žali mojega psa...moj je prišel na svet brez repka...IN NE RAZSTAVE SOVRAŽIM:evil:

Njuška Trap
08.06.2006, 12:28
ne žali mojega psa...moj je prišel na svet brez repka...IN NE RAZSTAVE SOVRAŽIM:evil:
Saj ga ne žalim, :dontknow: samo pravim, da je francoski buldog degenerirana pasma.

korenje
08.06.2006, 12:30
http://forumi.siol.net/attachment.php?attachmentid=625&d=1149675692

ta zgoraj je definitivno lepsi kot un z mixano dlako.

roxa
08.06.2006, 12:36
http://forumi.siol.net/attachment.php?attachmentid=625&d=1149675692

ta zgoraj je definitivno lepsi kot un z mixano dlako.
ta je kupiran..seveda je lepši...barve na njem so pa itak pravilne...čeprav je kolegica par dni nazaj kupla boxerko čisto belo...komaj čakam da jo vidim:)

sJavorshek
08.06.2006, 12:51
Zakaj bi žival čez neko mučenje dajal zarad estetike? :nonono:

Če se mi razvijamo v smer silikona, še ne pomen, da mormo vse okol nas za sabo potegnt. ;)

Pač, pes je pes in prov je, da so to prepovedal, sej človk se tut rodi, kakršen se rodi in se pol sam odloč, a bo šou na plastično operacijo, ne, pa da ga satrši prsiljo, da more it. :approve:

nattka
08.06.2006, 16:22
moti me, da so prepovedali kupiranje(rezanje) repov psom in ušes...pa me zanima kakšno stališče imaste vi, do tega...

moje misli so take:
Človek je z načrtnim križanjem ustvaril psa in kasneje tudi pasme, in sem zagovornik, da se obdrži privotna linja psa v katero spadajo (po mojem mnenju) tudi odrezani repovi in ušeski...

recimo doberman z ušesi in repom, ki ni kupiran je grd...linija je pokvarjena...prav tako bokser...

sem za to, da se kupiranje povsod prepove ... zaradi živali, saj je mahanje z repkom in ušesi osnovna komunikacija psov ...

je pa res, da bodo potem nekatere pasme "čudne" na pogled, se pravi treba se jih bo navaditi ali pa si že v štartu omisliti drugo, nam bolj všečno pasmo ... čeprav, če je pes čuden, še ni rečeno, da je grd ...

načrtno križanje še ne pomeni, da je treba potem psa tudi obrezati na vseh koncih ...

sJavorshek
08.06.2006, 16:30
nattka, če je pa lepo. :veryevil:

Eni majo pač neprimerne estetske ideale. Tko, k je enim všeč, da nosjo mrtvo mučeno žival okol vratu, je drugim lepo, če svojo domačo žival obrežejo k živo mejo v skolpturo, da je lepa. :dontknow:

korenje
08.06.2006, 17:04
ce lahko krave jemo, zakva pol neb pse rezal? kva je zdej hujs, polepsan pes al mrtva krava? uboj ali kirurski poseg?

GiGi
08.06.2006, 19:57
@Roxa&co tole je pa višek vsega:

1. Kupiranje razanje karkoli na psu kar ni treba je posledica čiste človeške sebičnosti. Če smo že pri tem sej ne rabiš prstov na nogah ne?

2. Za male pse predstavlja že stre to da jim vtetovirajo uhelj ki je eden najbolj okrvavljenih in ožičenih delov na psu. pol pa gremo malo rezat itd. Mali kužek ravno ugleda luč sveta pa pride ena buda mu malo poreže ušesa poveže in po možnosti naredi neke nosilce da ušesa stojijo pokonci.

3. Ne mi o čistih linijah in ostalem sranju, če more bit pes po nekih merilih da ga imaš lahko rad bi ti mral za stalno prepovedat imet domače živali.

4. Polovica pasem je zato da je ustregla takim sebičnim merilom obsojena na razne degenerativne okvare, bolezni in deformacije povezane s tem. Od vnetih oči ušes do kardivaskularnih odpovedi.

Tako da se dajte malo zamislit sej prstov na nogah res ne rabite, pa mezincev na rokah tudi v bistvu ne...

roxa
09.06.2006, 06:33
veš kaj...jaz sem imela že mešančka po katerga sem šla v zavetišče, bil je še štručka, gospodar jih je odvrgel v reko...umrl je pred 7 leti, pa sem ga mela strašansko rada-zelo težko sem prebolela smrt...lansko leto mi je umrla činčila, ki sem jo tudi vzela rejcu (krznarju) in sem še vedno pod vplivom ljubezni do mojga ki.... čeprav ga že leto dni ni...trenutno imam psa za katerga bi dala življenje..tko kot za vsako žival, ki sem jo imela...

zato ne bluzi, ker ne veš o meni nič...SEBIČNEŽ JE TISTI; KI ZAVRŽE ŽIVAL IN TAKEGA ČLOVEKA BI JAZ ZAVRGLA...TO JE VIŠEK NEODGOVORNOSTI....:evil:

pes je lahko največja pošat to ni merilo moje ljubezni, ker je moja ljubezen do živali brezpogojna....kar ne morem reči za človeška bitja...

in ne primerjaj prstov s kupiranjem ušes in repov...

pa še neki...IZRAZILA SEM SVOJE MNENJE, če imaste drugi drugačnega ga seveda sprejemam in spoštujem...

nattka
09.06.2006, 06:51
pravzaprav je največja bolezen tega foruma netoleranca in agresivni posti ...

ponavljam stokrat izrečen stavek ... vsak ima pravico do svojega mnenja ...
ni treba da nam je všeč kar drugi počnejo in lahko to tudi obsojamo, a vendar znotraj meja normalne komunikacije ...

kaj naj si človek misli o ljubitelju živali, ki ženski napiše da naj si da joške porezat ???? ali pa mezinec na nogah ...

takemu jaz gotovo ne bi zaupala živalce ... živali so za skulirane ljudi, ki jo bodo znali tudi vzgajati in čutijo bolj kot ljudje, torej tudi našo agresijo, pa naj bo še tako "dobronamerna" ...

jaz sem proti kupiranju, roxa pa ne ... torej imava vsaka svoje mnenje ... ampak se zaradi tega ne bova pretepale in zmerjale ...

svašta ...

partibrejker
09.06.2006, 09:33
pravzaprav je največja bolezen tega foruma netoleranca in agresivni posti ...

ponavljam stokrat izrečen stavek ... vsak ima pravico do svojega mnenja ...
ni treba da nam je všeč kar drugi počnejo in lahko to tudi obsojamo, a vendar znotraj meja normalne komunikacije ...

kaj naj si človek misli o ljubitelju živali, ki ženski napiše da naj si da joške porezat ???? ali pa mezinec na nogah ...

takemu jaz gotovo ne bi zaupala živalce ... živali so za skulirane ljudi, ki jo bodo znali tudi vzgajati in čutijo bolj kot ljudje, torej tudi našo agresijo, pa naj bo še tako "dobronamerna" ...

jaz sem proti kupiranju, roxa pa ne ... torej imava vsaka svoje mnenje ... ampak se zaradi tega ne bova pretepale in zmerjale ...

svašta ...
nttka veš učasih učasih ljudje mislijo da imajo več pravic kot jih dejansko imajo.kar se tiče živali seveda

roxa
09.06.2006, 09:35
nttka veš učasih učasih ljudje mislijo da imajo več pravic kot jih dejansko imajo.kar se tiče živali seveda
najbolj me fascinira, kolk so ljudje proti kupiranju ušes..itd...nihče pa ne reče...da je treba živalske vrtove zapreti...kok šele tam živali trpijo.....

partibrejker
09.06.2006, 09:45
najbolj me fascinira, kolk so ljudje proti kupiranju ušes..itd...nihče pa ne reče...da je treba živalske vrtove zapreti...kok šele tam živali trpijo.....

uf se čist strinjam živali sodijo v naravo in ne v kletke.pa ne sam to tuki so tud cirkusi...kjer niso samo v kletkah ampak morjo še afne guncat zravn da so otročki nasmejani in mamice zadovolne
zakaj so ljudje tok zlobni pa nevem

nattka
09.06.2006, 09:57
vse tole zgoraj je res ... ljudje si jemljejo pravico igrati se boga na več področjih, ne samo v odnosu do živali ...

a forum je namenjen izmenjavi mnenj ... torej, ponavljam, nekdo lahko napiše stvari ki jih jaz obsojam, a to še ne pomeni na bom z njim komunicirala na takem bizarnem nivoju kot marsikdo tukaj ... pa ne samo v tej temi ampak povsod ...

jap, strinajm se ... kupiranje je nepotreben in boleč poseg v pravice psa ... ja, živalski vrtovi so nesmiselna in potratna zadeva, ki ne koristijo nikomur, še najmanj pa živalim, sploh če prisilijo opico in tigra živeti v deželi snega in smoga ... pa cirkusi ... pa animal loverji, ki imajo doma eksotične vrste ... pa mamke s tropom mačk ... pa tako naprej ...

še veliko je stvari, s katerimi se ne strinjam ... a kot rečeno, treba je diskutirati na primeren način ...

in pri zagovornikih takih in drugačnih pravic je ravno to najbolj zoprno ... ko enostavno ne znajo povedati svojega mnenja brez da bi žalili in grozili ...

roxa
09.06.2006, 10:29
in pri zagovornikih takih in drugačnih pravic je ravno to najbolj zoprno ... ko enostavno ne znajo povedati svojega mnenja brez da bi žalili in grozili ...
res je...
poleg tega pa iz tebe naredijo nekega zločinca...zato, ker imaš pač svoje mnenje...:dontknow:

SPAM
09.06.2006, 11:18
men so pa francoski buldogi kjut, k so taki k eni netopirčki :)

popka
09.06.2006, 11:55
jest pa nkol nism razumela zakaj se morjo rezat useska pa repki:nonono: :( ...najlepši so taki, kot so, ko se skotijo:approve:

bobi
09.06.2006, 12:15
jest pa nkol nism razumela zakaj se morjo rezat useska pa repki:nonono: :( ...najlepši so taki, kot so, ko se skotijo:approve:

Kupiranje in rezanje se je včasih izvajalo največ pri lavskih in delovnih pasmah samo zato ker so dolgi repi motili te pse pri delu in se radi poškodovali, uhlji pa ravno tako in to je dejansko del na pasjem telesu ki pri poškodbi najbolj krvavi.
Za ostale pse je bilo rezanje samo zato da imajo drugačen izgled, dejansko brez predmetno.
Danes je kopiranje dovoljeno samo pri zdravstvenih težavah, za ostale je prepovedano.

popka
09.06.2006, 12:25
Kupiranje in rezanje se je včasih izvajalo največ pri lavskih in delovnih pasmah samo zato ker so dolgi repi motili te pse pri delu in se radi poškodovali, uhlji pa ravno tako in to je dejansko del na pasjem telesu ki pri poškodbi najbolj krvavi.
Za ostale pse je bilo rezanje samo zato da imajo drugačen izgled, dejansko brez predmetno.
Danes je kopiranje dovoljeno samo pri zdravstvenih težavah, za ostale je prepovedano.

in prav je tako:approve:

lump muc
09.06.2006, 12:32
samo kratek komentar sem proti rezanju živali naj ostanejo takšne kot pridejo na svet.:approve:

Lintvern
09.06.2006, 13:05
Po moje so lepotna tekmovanja psov in ves ta "šminkeraj" preveč poenostavili v strokovnem smislu in se premalo upošteva tudi delovni vidik psov...smiselno bi bilo to lahko do neke mere v kombinaciji z "zunanjostjo in notranjostjo" psa , kot ocenjevanje vsestransko razvitega psa ? Sedaj se dobesedno norčujejo iz stroke ! To sploh ni več kinologija, bolj šminkerija . Pa tisto rezanje ušes in repkov : kot je meni znano, ima rep kot organ pri sesalcih izjemno pomembno funkcijo : za ravnotežje, za komunikacijo (pasjo govorico) itd. (pa menda mi ja ni treba razlagati tega ali kaj, saj to je za osnovno šolo ?)...tisti, ki se je spomnil rezati repe, vključno z lovci pri šarivcih, da ne plašijo divjačine z otepanjem repa po grmovju, je pošteno "mim useku" (po domač povedan) ...

Lintvern
09.06.2006, 13:14
Značilen organ vseh 34 vrst družine psov Canidae je rep, ki vsebuje med 14 do 23 repnih vretenc. Sem šel pred časom poslušat v Zoo Adija Smolarja ("jest s`m nor, jest s`m čist nor, bogi stvor") in zaprte volkove...od nekdaj me prizadene, če vidim žival, ki lovi lasten rep po kletki ; še najbolj me je navdušil par rdečih lisic v ogradi z medvedi, ki sta preganjali in poganjali strah v kosti medvedu! Tako sta ga gonili po ogradi, da se mi je bogi medo zasmilil (morali bi z avtobus voziti Ribnčane in Butalce na ogled tega "Strašnega medveda"!). Lisica ima tako velik rep, da se kot severne pasme psov ponoči pokrije z njim (kovtr nosi kar s seboj:)).Zvečer pa moja boljša polovica - kinologinja v smeh ; kadar ona bere knjige, se to praviloma ne dogaja ! Kaj se je zgodilo ; bere knjigo "ZAKAJ PES MAHA Z REPOM" (Desmond Morris). Prisežem, da gre za golo naključje, a notri je res poglavje : "Zakaj psom nekaterih pasem prirezujejo repe". Smejala pa se je pri bobtailih - piše : "Opozoriti moramo na dejstvo, da so bili delovni psi svoj čas oproščeni davkov, ki so jih psi sicer plačevači za športne pse. Lahko si mislimo, koliko nesrečnih psov je bilo ob rep samo zaradi te okoliščine! V teh časih je imela skoraj vsaka vas svojega "prirezovalca" - človeka, ki je za majhno plačilo opravil delo kar tako, da je ubogemu mladiču kratko malo odgriznil košček repa."
Presenetljiv je podatek, da samo v Veliki Britaniji porežejo kljub protestom RSPCA in Kraljevskega veterinarskega združenja in javnosti repe letno več kot 50000 nesrečnikom najmanj 40 pasem (od orjaškega angleškega ovčarja do drobnega yorksirškega terierja). BARBARI ! "Zato si najbolj vneti zagovorniki prirezovanja repov izmišljajo nove in nove izgovore, kot na primer, da pse na ta način zavarujejo pred morebitnimi poškodbami repa, če bi se stepli. To je nekaj podobnega, kot če bi trdili, da je ljudem treba amputirati nogo, zato da kdaj pozneje ne bodo imeli težav z žulji,"
Kako se je sploh mogla spočeti tako nora ideja ? Vztrajni raziskovalci so odkrili v spisih rimskega agronoma Columelle iz 1. stoletja AD (anno domini) odkrito priporočilo, da je 40 dni starim mladičem treba odrezati rep, da bi jih zavarovali pred steklino. To je utemeljeval z zmotnim verovanjem, da steklino povzročajo črvi, ki se skrivajo v repnih mišicah (te je zamenjal za "črve"!!!), ki so se pokazale pod kožo štrclja odrezanega repa. Zaradi tega njegovega "lupus lapsusa" so v naslednjih stoletjih miljoni mladih psov ostali brez repa in iz vidika pasje govorice "gluhonemi". Sčasoma so to zamenjali drugi izgovori, da se je ta lažni in "za rep" privlečen mit ohranil vse do konca 20. stoletja. Žal ni prostora opisati pomen repa pri psih od pokrivala, ravnotežnega organa do izjemno pomembne funkcije v vedenju psov (čez 250 "besed" lahko povejo z njim)...pred dnevi sem pisal prav tako o rimskem pesniku, ki je zagrešil mit o voklodlakih, zaradi česar je danes volk na robu preživetja, da o stotisočih po krivici obdolženih "voklodlakih"- in čarovnicah, ki so jih verski blazneži hudo mučili in zažigali na grmadah (V Franciji recimo samo med l. 1520 - 1630 tako 30.000 ljudi!). Praznoverje starega Rima, grozljiva človeška neumnost. sramota za človeštvo !
-------------------------------------------
Canis lupus - homo !

Goody
09.06.2006, 13:20
ja, se strinjam z natko in roxo, prosim tudi če je taka tema, ki večino živcira, naj ostane na eni kulturni ravni in naj se mnenje lepo izmenjajo, enim je všeč to, drugim drugo, to že ne pomeni, da se lahko zmerjate.

sama sem proti, imam rajš naravno na vseh področjih :D

Katrin
09.06.2006, 16:49
Sem proti rezanju in prirezovanju delov pasjega telesa, samo zato, da bo ustrezalo nekim estetskim merilom. Pa sem tudi proti ZOOjem in cirkusom :)

Snif
10.06.2006, 10:11

moje misli so take:

Človek ni ničesar ustvaril. Človek je samo vzel žival (volk) in jo pustil, da se goni z različnimi volkovi. Dejstvo je, da se volkovi lahko preživljajo sami človek pa je iz tega "ustvaril" žival, ki še ven ne more / sme sama. Torej kaj je v tem boljše? Seveda pa je najlepše pri tem, da je pes progasto pobarvan in ostrižen na balin. :approve: (se vsaj vidi človeška neumnost, pes sam ne more nič za to). Hip hip hura za človeka stvarnika :approve:

bobi
10.06.2006, 11:23
Človek ni ničesar ustvaril. Človek je samo vzel žival (volk) in jo pustil, da se goni z različnimi volkovi. Dejstvo je, da se volkovi lahko preživljajo sami človek pa je iz tega "ustvaril" žival, ki še ven ne more / sme sama. Torej kaj je v tem boljše? Seveda pa je najlepše pri tem, da je pes progasto pobarvan in ostrižen na balin. :approve: (se vsaj vidi človeška neumnost, pes sam ne more nič za to). Hip hip hura za človeka stvarnika :approve:

Snif, primerjava volkov z današnjimi psi je približno tako, kot bi primerjal tebe z prvim primatom!
Nič ni več skupnega ;)

Snif
10.06.2006, 12:42
A res? Potem se tudi mi obnašamo kot primati? Pes ima namreč še veliko volčjih lastnosti. :D Tudi, če je izgled nekoliko drugačen so organi ostali približno isti (razen izjem - npr. greyhound). Tudi pes mora tebe videti kot šefa (alfa volk) všeč mu je vonj mesa (nekaterim celo toliko, da začnejo ubijat živino) sicer je nekoliko podrejen človeku kar so tudi volkovi alfa volku, vendar te tudi podrejen lahko vsak trenutek napade ali ugrizne. (poskusi mu vzeti kost, če upaš) Treniranje psa dostikrat poteka z nagrado - hrana. Še vedno je zelo povezan z naravo - uživa v sprehodih. Dogaja se tudi, da pes uide za divjadjo (sicer ponavadi ne ubija, ker je sit in ve kako lažje dobiti hrano). Če mu daš vedeti, da je on glavni ti bo označil vsak kot v hiši, zgrizel stvari... Seveda pa še glavna lastnost, če ga ne vzgajaš podivja (dingo), če bi človek imel tako velik vpliv na psa ne bi bilo slišati o toliko napadih ljudi. Glavna napaka pa je, da v psu ne vidiš volka saj s tem misliš, da je igrača temu pa ni tako in potem te kaj hitro ugrizne. (seveda so razlike v pasmah ipd. vendar osnovne lastnosti volčjega obnašanja ostajajo in nam kažejo kako pravilno razumeti psa in navade) Volk ni tisti, ki požre rdečo kapico to si je izmislil človek. :D

miss K.Ritika
10.06.2006, 19:57
no, jaz bi pustila psa takšnega kot se je rodil, sem vesela, da jim niti v ušesa ne tetovirajo več številk,kar pa je nadomestilo zdaj vstavljanje čipa,ki pa tudi boli.

paradox
11.06.2006, 06:15
to je namenjeno ohranitvi "zamišljenega" (tko, kot si je človek pasmo zamislil) izgleda psa....in to je prav......clovek si je 'zamislil' in izpeljal veliko neumnosti, ne samo pametnega ...nic ni avtomaticno prav samo zato, ker je zraslo 'na zeljeniku' predstavnika vrste, ki naj bi bila trenutno:clown: top-of-the-food-chain.

...aja, drgac bo pa genetic engineering prej ko slej ugodil tudi zeljam tistih, ki jih motijo pasji repi, al karkoli ze.

Nekateri se vedno mislijo, da je za 'lepoto' treba potrpet...in to se prenasa tudi na izgled 'njihovih pasjih prijateljev':veryevil: :clown:

ain
13.06.2006, 20:10
mi ga mamo z odrezanimm, še iz tistih časov k to še ni blo sporno oz. se noben s tem ni ukvarju. prav nič pa neb mela proti če bi pes meu rep... me kr jezijo izjave nekaterih v stilu " a si predstavljaš tega in tega psa z repom, z ušesi" in se popolnoma strinjam s tistim k je dal primerjavo z joški. res zakaj bi jim karkoli rezali. kje jepa razlika' kaj ma ta pes od tega? kaj maš ti od tega? a ga zato k nima repa morda rajši voziš na sprehod?

d3vil_b4b3
13.06.2006, 20:13
Mi mamo tut rotweilerja brez repa in se mi prav smili ko vidim da premika samo še tisti štrljcelj ki je bil nekoč rep :|

roxa
14.06.2006, 06:54
Mi mamo tut rotweilerja brez repa in se mi prav smili ko vidim da premika samo še tisti štrljcelj ki je bil nekoč rep :|
če bi se ti tolk smilil bi kupili takega ki ni kupiran:dontknow:

Njuška Trap
14.06.2006, 10:05
če bi se ti tolk smilil bi kupili takega ki ni kupiran:dontknow:
Mogoče pa ni bila ona tista, ki je odšla "po nakupih", mogoče si je nekdo pri njej doma tako močno želel rotvajlerja?
Je pa res kar malo blesavo, ko psu vzameš rep (njegovo komunikacijsko orodje) in ti maha ... s celo ritjo. Ne samo, da je "lepši", še predmet zabave je, a ne?

roxa
14.06.2006, 10:09
ne vem...to lahko vsak sam presodi....

DarkBloom
12.07.2006, 11:15
kupiranje ušesov & repov se mi zdi nesmiselno. Itak si je to človek izmislil samo iz estetskih razlogov. Nemška doga je men veliko bolj prisrčna, če ima viseča ušesa ( sej pri njih je bilo kupiranje iz principa, da bi zgledale bolj "strašne" ).

Ko sem bila na praksi v veterinarski ambulanti smo mel glih na sporedu kupiranje repkov pri par dni starih rotvajlerjih. Dobesedno se repke odreže s škarjami pa dva šiva se da..pa mal lokalne anestezije. Ogabno & brez potrebe IMO

aussie
12.07.2006, 17:19
...clovek si je 'zamislil' in izpeljal veliko neumnosti, ne samo pametnega ...nic ni avtomaticno prav samo zato, ker je zraslo 'na zeljeniku' predstavnika vrste, ki naj bi bila trenutno:clown: top-of-the-food-chain.

...aja, drgac bo pa genetic engineering prej ko slej ugodil tudi zeljam tistih, ki jih motijo pasji repi, al karkoli ze.

Nekateri se vedno mislijo, da je za 'lepoto' treba potrpet...in to se prenasa tudi na izgled 'njihovih pasjih prijateljev':veryevil: :clown:

Kako zelo se strinjam s tabo!!! ;)

lump muc
12.07.2006, 18:17
sem proti rezanju katerihkoli delov živali, pa naj gre za rep, ušesa ali dlako.

Katrin
12.07.2006, 21:45
Kaj pa kastracija? :)

Soleil
13.07.2006, 06:19
Kastracija se meni ne zdi poštena, če me razumete kaj s tem mislim. Žival s tem izgubi možnost, da spočne potomce. Je pa tu že drugo vprašanje, če ima žival to željo ali le nagon in ali je potem v resnici čustveno prikrajšana. Po drugi strani pa je bolje, da se 60 mačk niti ne skoti, kot da potem bluzijo po ulicah in so lahka tarča za razne fanatike, ki se potem doma po kleteh izživljajo nad njimi.

nina_nana
13.07.2006, 06:51
res da to boli...samo ko so ljudje dojenčki....se ne spomnijo kaj se jim je godilo pri enmu letu ali dveh...možno da je tko tut pri živalih...zato po moje ni take katastrofe če mu odrežejo repk...

js mam pudljčka toya, k je čisto mali, in če mu nebi repk odrezal, bi bil rep večji kot je ps sam...

Njuška Trap
13.07.2006, 07:27
No, no, ni res... Slučajno vem za celo leglo pritlikavih pudljev, ki so jim pustili repe. Pa noben od njih nima problemov zaradi "prevelikega" repa.

nina_nana
13.07.2006, 08:25
ja no...pritlikavi so tut mal večji pudli od toyev...pa ne vem...men ni lih lepo da ma velik rep pudl...sploh pa pravjo da s jim zavije približno tko k pujsku :D ..ne vem pa če je res...z manjšim repkom je prov lepa ;)

Njuška Trap
13.07.2006, 08:47
No ja, samo, da je lepše, čeprav boli. :dead:

(In po tvojem lahko pretepeš otroka, ko je dojenček - saj se ne bo spomnil ... pa to je za kozlat!)

nina_nana
13.07.2006, 11:24
No ja, samo, da je lepše, čeprav boli. :dead:

(In po tvojem lahko pretepeš otroka, ko je dojenček - saj se ne bo spomnil ... pa to je za kozlat!)

no...nism tak msnla no...:nonono: :evil:
sj če bi tolko trpeli pol jim tega nebi delal...ali pač...če tega pač nebi blo bi mi blo tut vrei...sam če je...in če take prodajajo...zakaj pa ne?:dontknow:

roxa
13.07.2006, 12:31
ja no...pritlikavi so tut mal večji pudli od toyev...pa ne vem...men ni lih lepo da ma velik rep pudl...sploh pa pravjo da s jim zavije približno tko k pujsku :D ..ne vem pa če je res...z manjšim repkom je prov lepa ;)
seveda, takšnega je človek zamislil...in tko bi moralo bit...:approve:

Goody
14.07.2006, 12:36
jaz mislim tako, tle se je treba samo vprašat ali imaš rad psa zradi izgleda, cene, papirjev ali podobno ali zarad psa samega .. jaz svojim psom, če bi imela take mladiče, ki so jim ponavadi kaj porezali, ne bi rezala, nikol, ne prej k je blo dovoljeno, in edino prav se mi zdi, da so to končno ukinili oz prepovedali, škoda ker tako ni povsod.
Imejte radi svoje živali so isto živa bitja s čustvi tako kot ljudje.

roxa
19.07.2006, 10:02
in kdo pravi, da nimaš rad živali, če podpiraš kupiranje?:shy:

DarkBloom
19.07.2006, 10:41
mislim, da ti je lepo Goody odgovorila. A bi imela vseeno isto rada psa, ki ne bi imel kupiranih ušesov kot, če bi jih imel??...drugo pa je a je res vredno to delat psom samo zato, ker je pač nekaterim lastnikom to tako všeč.

Dobi
19.07.2006, 23:31
Pozdravljeni!

Zanimiva debata...
Jasno je , da si je G.Friderich Louis Dobermann zamislil dobermana s porezanimi uhlji in repi..se pravi kupiranega.To je imelo vsekakor svoj razlog; saj je doberman bil "ustvarjen" za naloge...Vsekakor je moral imeti "hud" videz, in na sebi nič motečega, kar bi ga oviralo npr.pri boju z kakšnimi nepridipravi....
To je v bistvu doberman kakršnega še danes ljudje smatrajo za "pravega" dobermana, nekateri celo mislijo, da se je takšen skotil.
Jasno je, da v današnjem času, ob pogledu na nekupiranega dobermana, ki v bistvu na hitro spominja morda na kakšnega ptičarja...ne moremo razumeti, da je sedaj to doberman.
Kakor, da bi od jutri naprej imeli nemški ovčarji kupiran rep in ušesa dolga kot koker španjel....
Ampak zanimivo je, da sčasoma in z druženjem z nekupiranimi dobermani spoznaš, da je nekupiran doberman prav toliko DOBERMAN kot kupiran. Stvar je samo v tem, da se preprosto rečeno..oči navadijo na drugačno podobo...
Kljub prepovedim v nekaterih državah se še zmeraj pojavljajo in se kupirajo dobermani. Zdaj zaradi česa ljudje še to počnejo...bi bila lahko debata kar dolga...Vsekakor je edini pravilni razlog, in naj reče kdor kar hoče..edino optika- zunanji izgled.
Bolezen ušes..lomljenje repov ..so le izgovori.
Dandanes je postal doberman celo družinski pes in nima nobene potrebe po "hudem" videzu.

Zdaj...kaj pa se je v bistvu zgodilo s temi prepovedmi..kar mene najbolj moti....

Prej, ko je bilo dovoljeno, so ljudje kupirali dobermane pri strokovnjakih- veterinarjih.Odprto brez zadržkov so spraševali in iskali pomoč, če so potrebovali nasvete pri kasnejšem povijanju ušes (ušesa je potrebno namreč povijat, da sploh stojijo!)...
Danes pa se dobermani kupirajo povsod..celo nekateri kar doma...vozijo jih čez meje....iščejo luknje...ko se pojavijo težave..ne upajo k našim veterinarjem, da ne bodo kregani...ne upajo se o težavah pogovarjat....itd.
Takratko seveda potegne pes.Pojavljajo se uničena ušesa, katera so kupirali kao "strokovnjaki", ušesa ne stojijo, ker nihče več ne upa niti svetovat..kako ušesa postavit...itd., čudne oblike ušes, različno kupirana ušesa....na koncu pa še nezadovoljni lastniki.
Vsekakor se ta zakon ne izvaja kot bi se moral.....in marsikateri državi zadeva uhaja....

..če smo pa po eni strani čist odkriti....na svetu se dogajajo prave katastrofe živalim..pa se svet bolj malo briga....Zakaj vtikat nosove nekam...naj se vsak lastnik sam odloči...ne moremo sedaj reči..da so pa vsi vzreditelji in ljubitelji dobermanov, ki so vsa leta nazaj kupirali ušesa..mučitelji živali!?

Vsekakor je bila takrat zadeva opravljena na strokoven način...tako kot mora....verjamem pa, da danes marsikateri pes, ki se ga nestrokovno kupira..zaradi prepovedi...ali kljub prepovedi...utrpi veliko škode in bolečin.

No..upam, da vas nisem zamorila...če vas pa zanimajo dobermani pa ste dobrodošli na naših straneh.Tud o kupiranju je velik napisano...

LP

roxa
21.07.2006, 09:18
Pozdravljeni!

Zanimiva debata...
Jasno je , da si je G.Friderich Louis Dobermann zamislil dobermana s porezanimi uhlji in repi..se pravi kupiranega.To je imelo vsekakor svoj razlog; saj je doberman bil "ustvarjen" za naloge...Vsekakor je moral imeti "hud" videz, in na sebi nič motečega, kar bi ga oviralo npr.pri boju z kakšnimi nepridipravi....
To je v bistvu doberman kakršnega še danes ljudje smatrajo za "pravega" dobermana, nekateri celo mislijo, da se je takšen skotil.
Jasno je, da v današnjem času, ob pogledu na nekupiranega dobermana, ki v bistvu na hitro spominja morda na kakšnega ptičarja...ne moremo razumeti, da je sedaj to doberman.
Kakor, da bi od jutri naprej imeli nemški ovčarji kupiran rep in ušesa dolga kot koker španjel....
Ampak zanimivo je, da sčasoma in z druženjem z nekupiranimi dobermani spoznaš, da je nekupiran doberman prav toliko DOBERMAN kot kupiran. Stvar je samo v tem, da se preprosto rečeno..oči navadijo na drugačno podobo...
Kljub prepovedim v nekaterih državah se še zmeraj pojavljajo in se kupirajo dobermani. Zdaj zaradi česa ljudje še to počnejo...bi bila lahko debata kar dolga...Vsekakor je edini pravilni razlog, in naj reče kdor kar hoče..edino optika- zunanji izgled.
Bolezen ušes..lomljenje repov ..so le izgovori.
Dandanes je postal doberman celo družinski pes in nima nobene potrebe po "hudem" videzu.

Zdaj...kaj pa se je v bistvu zgodilo s temi prepovedmi..kar mene najbolj moti....

Prej, ko je bilo dovoljeno, so ljudje kupirali dobermane pri strokovnjakih- veterinarjih.Odprto brez zadržkov so spraševali in iskali pomoč, če so potrebovali nasvete pri kasnejšem povijanju ušes (ušesa je potrebno namreč povijat, da sploh stojijo!)...
Danes pa se dobermani kupirajo povsod..celo nekateri kar doma...vozijo jih čez meje....iščejo luknje...ko se pojavijo težave..ne upajo k našim veterinarjem, da ne bodo kregani...ne upajo se o težavah pogovarjat....itd.
Takratko seveda potegne pes.Pojavljajo se uničena ušesa, katera so kupirali kao "strokovnjaki", ušesa ne stojijo, ker nihče več ne upa niti svetovat..kako ušesa postavit...itd., čudne oblike ušes, različno kupirana ušesa....na koncu pa še nezadovoljni lastniki.
Vsekakor se ta zakon ne izvaja kot bi se moral.....in marsikateri državi zadeva uhaja....

..če smo pa po eni strani čist odkriti....na svetu se dogajajo prave katastrofe živalim..pa se svet bolj malo briga....Zakaj vtikat nosove nekam...naj se vsak lastnik sam odloči...ne moremo sedaj reči..da so pa vsi vzreditelji in ljubitelji dobermanov, ki so vsa leta nazaj kupirali ušesa..mučitelji živali!?

Vsekakor je bila takrat zadeva opravljena na strokoven način...tako kot mora....verjamem pa, da danes marsikateri pes, ki se ga nestrokovno kupira..zaradi prepovedi...ali kljub prepovedi...utrpi veliko škode in bolečin.

No..upam, da vas nisem zamorila...če vas pa zanimajo dobermani pa ste dobrodošli na naših straneh.Tud o kupiranju je velik napisano...

LP

dober post...stran si bom tudi pogledala...

vem, samo to, da če bi imela dobermana bi ga sigurno peljala kupirat magari v tujino...:shy: