Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Predporočne pogodbe

Bunny Muffin
08.06.2006, 12:40
Bi kdo od vas pristal na podpis predporočne pogodbe, če bi partner to od vas zahtevu, preden stopita v zakon?

Primer par zvezdniških predporčnih pogodb:

Victoria in David Beckham
- Victoria se ne sme zrediti na več kot 54 kg
- David se ne sme več kot 15 minut pogovarjati z ženskami med 16. in 65. letom starosti

http://img109.imageshack.us/img109/8120/untitled4xs.jpg

Michael Douglas in Catherine Zeta Jones
-Če gre tipo v njeno kopalnco ji je dolžan 20.000 dolarjev
-Če ne hodi vsaj 2 koraka pred njo na rdeči preprogi ji je dolžen 10.000 dolarjev

http://img110.imageshack.us/img110/1184/untitled2wj1.jpg

Bivši par Jennifer Lopez in Ben Affleck
- Če jo Ben prevara ji je dolžan izplačati 15 milijonov $
- Ben mora vsako žensko, ki jo spozna in ima stike z njo, predstaviti J.Lo

http://img109.imageshack.us/img109/7843/untitled9dd.jpg

Torej bi dovoliti da vam partner postavlja pogoje?
Da vas omejuje in postavi pravila kaj smete in kaj ne?

Sacha
08.06.2006, 12:41
No dej povej mi a je to pol zakon iz ljubezni?

korenje
08.06.2006, 12:47
no 15 mio $$$ za prevaranje... definitivno ljubezen :)

roxa
08.06.2006, 12:49
pri predporočnih pogodbh se ne gre za pogoje in kaj kdo sme in kaj ne...običajno se gre za denar... tele informacije so mal iz trte zvite...in če bi recimo jaz bla milijarderka bi tudi zahtevala predporočno...

D' Andre
08.06.2006, 12:58
Itak, če bi imel veliko keša, bi morala podpisati pogodbo, če ne ne bi vedel, zakaj je z mano. Tko al tko bi živela v luksuzu. Verjamem tudi, da so kake zvezdnice res tako zmešane, da bi dale dedcem podpisati razne neumnosti. Za J-Lo in Victorio Beckham skoraj verjamem... Medtem ko tista latinska mrha diva zgolj po obnašanju, deluje Victoria le kot slave nenasiten, anoreksičen kolovrat, ki se povsod kaže s svojim šik dedcem, kljub temu pa ga panično brani pred vsemi oboževalkami. Hehe, ona že ve, da je mnogo deklet, ki bi nastavile njenemu Davidu. In to zastonj!

frikec
08.06.2006, 12:59
pri nas predporočne pogodbe niso dovoljene, zato se ne matrat preveč...

Sacha
08.06.2006, 13:03
David ima lahko velik boljšo, kot je tale obešalnik poleg njega....zdej je že v gnoju do grla, če gresta narazen bo zgubu otroke pa še feeeeeejt velik denarja :rolling:

d_streets
08.06.2006, 13:07
Poor bastard.

***iga, kasneje smo vedno pametnejši.

sadie_007
08.06.2006, 13:17
kar se keša tiče, bi hotla imet vse poštimano (tud predporočna pogodba se mi ne zdi butasta varianta, če ima pač eden tooooolk keša) ... sej vsi vemo - pr dnarju se vse začne in neha

ne bi pa nikol podpisovala raznih drugačnih pogojev, nej me vzame tako kt sem, sej nimam tolk čudnih navad :approve:

Njuška Trap
08.06.2006, 13:39
ne bi pa nikol podpisovala raznih drugačnih pogojev, nej me vzame tako kt sem, sej nimam tolk čudnih navad :approve:

Kako si pa tole luškano napisala... :approve:

Jaz se še poročiti nočem, tako da mi je za predporočne pogodbe kaj malo mar.

sJavorshek
08.06.2006, 14:34
V primeru, da mam u iber velik keša ja, pa še to čist normalne stvari, ne pa, kolk časa se lahko s frendom pogovarja, al pa kolkrat mi more per prnest. :veryevil: :D

nattka
08.06.2006, 16:34
zakaj pa ne predporočna pogodba ???
kaj pa če ima eden odlično opremljeno stanovanje v, ki si ga je sam prislužil in se odrekel marsičemu ...

saj ni treba da se gre za veliko denarja ... ali pa za bajno bogastvo ...

ljubezen tukaj ne igra nobene vloge ...
gre za to, da pač dokler sva skupaj ... deliva vse dobrine, če pa si premisliš, pa naj se ve kaj je moje ...

fancy
08.06.2006, 16:39
zakaj pa ne predporočna pogodba ???
kaj pa če ima eden odlično opremljeno stanovanje v, ki si ga je sam prislužil in se odrekel marsičemu ...

saj ni treba da se gre za veliko denarja ... ali pa za bajno bogastvo ...

ljubezen tukaj ne igra nobene vloge ...
gre za to, da pač dokler sva skupaj ... deliva vse dobrine, če pa si premisliš, pa naj se ve kaj je moje ...

:approve: pametno

Nincha II.
08.06.2006, 17:20

Tega pa nisem vedla prej.

A je to res? :dontknow:

PS: sej ne, da bi jo hotla met, sam zanima me pa, ce res niso dovoljene in ce niso, zakaj ne? :blush:

ta-mala
08.06.2006, 17:27
Ja pri nas so predporočne pogodbe neveljavne, tko da breze veze se matrat

sJavorshek
08.06.2006, 17:50
Nedovoljene so pa zato, ker bi bla sodišča potem v še večjih zaostankih. :veryevil:

Ampak je tole že sklop za drugo temo. :blush:

Kahla
08.06.2006, 18:11
Bi kdo od vas pristal na podpis predporočne pogodbe, če bi partner to od vas zahtevu, preden stopita v zakon?

Primer par zvezdniških predporčnih pogodb:

Victoria in David Beckham
- Victoria se ne sme zrediti na več kot 54 kg
- David se ne sme več kot 15 minut pogovarjati z ženskami med 16. in 65. letom starosti

http://img109.imageshack.us/img109/8120/untitled4xs.jpg

Michael Douglas in Catherine Zeta Jones
-Če gre tipo v njeno kopalnco ji je dolžan 20.000 dolarjev
-Če ne hodi vsaj 2 koraka pred njo na rdeči preprogi ji je dolžen 10.000 dolarjev

http://img110.imageshack.us/img110/1184/untitled2wj1.jpg

Bivši par Jennifer Lopez in Ben Affleck
- Če jo Ben prevara ji je dolžan izplačati 15 milijonov $
- Ben mora vsako žensko, ki jo spozna in ima stike z njo, predstaviti J.Lo

http://img109.imageshack.us/img109/7843/untitled9dd.jpg

No way, oz. samo če JAZ postavljam pogoje. :rolling:

veska
25.06.2006, 20:35
ma ce bi bila jaz miljarderka bi tud zahtevala predporocno, ma ne s tako butastimi pogoji, temvec le da mi ne pobere ob morebitni locitvi pol ali vec premozenja...

DarkBloom
26.06.2006, 16:34
predporočne pogodbe = holivudska oslarija

lila5
26.06.2006, 19:55
Če pa v Holivoodu gre vse premoženje na pol.......torej, če se dva poročita kjer eden partner nima nič, drugi pa toliko, da sam ne ve....se prvemu dosti bolj splača ločiti kot drugemu......

Je pa na nek način boljše, da se določene stvari "poštimajo" prej, predvsem finanče, nepremičnine....preden se začne prati morebitno perilo na sodišču.....floskule o kilogramih, hoji po rdeči preprogi pa so itak zvezdniše muhe.....

DarkBloom
27.06.2006, 07:51
ok, mogoče bi drugač razmišljala, če bi bila neka miljonarka. Ampak zdi se mi, da če se z nekom poročiš moraš bit v to 100% prepričan, da je to to...in, če imaš še pred poroko pomislike..joj kaj, če se bova pa ločila - nkol ne veš kaj se zgodi. Se men zdi, da to že ni prava ljubezen oz. nekaj, kar bi trajalo

lila5
27.06.2006, 10:11
Velika večina tistih, ki se ločijo so bili baje, ko so se poročili tudi 100% prepričani.....vendar je življenje nepredvidljivo in ko pride do česa takega se potem lahko ljudje na mrtvo prerekajo na sodiščih zaradi ene motorne kosilnice in enega regala za knjige......zame neka ureditev lastništva pred poroko ne zmanjšuje zaupanja v pravo ljubezen.......prav tako mi je veliko bolj vredu, da starši uredijo in razdelijo določena lastništva med svoje otroke, ko so še živi, da se otroci potem ne prerekajo in kregajo po njihovi smrti......ker bitke za denar in nepremičnine med tistimi, ki so se imeli prej zelo radi, lahko postanejo izredno krvave.......

Matjaz26
27.06.2006, 10:13
Sam ne bi nikol sel podpisovat teh pogodb, sicer se pa ne bi niti porocal... :nonono:

kekez
27.06.2006, 15:12
Saj niti niso toliko potrebne.
Pri ločitvi gre samo v zakonu pridobljena lastnina na pol. Pa še tisto je mogoče osporavati z dokazovanjem dejanskih vložkov. Poleg tega so iz delitve izvzete tudi dediščine in darila (npr. starši podarijo stanovanje). To se ne deli. Ne deli se niti premoženje pridobljeno pred poroko (če ni bilo prej izvenzakonske skupnosti, kar je treba spet dokazovati).

Arabella
27.06.2006, 15:50
Moj komentar:

David- Victoria
David se ne sme več kot 15 minut pogovarjati z ženskami med 16. in 65. letom starosti- lahko pa z njimi sexa :rolling:

Zeta- Douglas
Če ne hodi vsaj 2 koraka pred njo na rdeči preprogi ji je dolžen 10.000 dolarjev- potem mora samo vedno hiteti za njim, da bo razdalja manj kot dva koraka in eto zaslužek :veryevil: , po moje je bolj prav, da mora hoditi za njo.

Drugače pa, kot je že nekdo rekel, ni neumno, pa ni treba da imaš veliko premoženja, pač pa nekaj težko prigaranega res ne bi z lahkim srcem delila na pol po morebitni ločitvi, škoda, da to pri nas ne velja :( .

veska
28.06.2006, 09:56
Lila 5, zelo dobro povedan:.:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Nikka06
28.06.2006, 12:00
Lila se popolnoma strinjam!!!! :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Soleil
28.06.2006, 13:04
Mislim, da so smiselne. Če imaš recimo v lasti del družinske hiše, je zelo vredu, če se že prej zmeniš, da v slučaju tvoje smrti pripada tvoji izvorni družini, ne pa možu. Tako ne pride do težav, ko bi mož hotel svoj delež prodati.

kekez
28.06.2006, 13:19
Mislim, da so smiselne. Če imaš recimo v lasti del družinske hiše, je zelo vredu, če se že prej zmeniš, da v slučaju tvoje smrti pripada tvoji izvorni družini, ne pa možu. Tako ne pride do težav, ko bi mož hotel svoj delež prodati.
E ne može :nonono:
Po naši zakonodaji nujnih dedičev ni mogoče razdediniti.
Mož je dedič 1. reda, starši pa 2. reda. Se pravi mož avtomatično deduje vse (če ni otrok), oz. obvezno vsaj pol (nujni delež, če se ga razdedini).
Razen, če je bila hiša podarjena s strani staršev, lahko oni potem izpodbijajo nadaljno veljavnost podarjenega (zahtevajo vračilo).

U matr, sej sm skor pravnik :O
(tega me na elektro faksu niso učili :blush: ).

ain
03.07.2006, 09:07
po moj ni problem, ti napišeš oporoko da po tvoji smrti družinska hiša pripada tvojim starše, sestri, nečaku...
po moj je edin problem če je tip kej vlagal vanjo k pol ma po moj določene pravice:dontknow:

sm pa za predporočne pogodbe, sploh če je vprašanje velik dnarja, zgoraj napisane podedovane posesti last tvojih prednikov... se držim načela: kaj je moje je moje. sploh če partner za to ni nič naredu.

kekez
03.07.2006, 09:43
Kot sem napisal, če v oporoki napišeš, da mož ne dobi nič, potem dobi pol (=nujni delež). Če ni oporoke, dobi vse.
Seveda, če ni otrok.

ain
03.07.2006, 10:06
Kot sem napisal, če v oporoki napišeš, da mož ne dobi nič, potem dobi pol (=nujni delež). Če ni oporoke, dobi vse.
Seveda, če ni otrok.
torej, če tvoj partner ni vložu nit tolarja v nek objekt in sm ga jaz podedovala in ga hočem po svoji smrti zapustit sosedi in napišem oporoko pol...vseeno dobi partner?
torej nimam nobene možnosti, da nekega dela premoženja neb dobu moj partner?

nattka
03.07.2006, 14:35
torej, če tvoj partner ni vložu nit tolarja v nek objekt in sm ga jaz podedovala in ga hočem po svoji smrti zapustit sosedi in napišem oporoko pol...vseeno dobi partner?
torej nimam nobene možnosti, da nekega dela premoženja neb dobu moj partner?

tisto kar podeduješ je tvoje in od tega tvoj partner nima nujnega deleža ...
drugo pa je s stvarmi, ki sta jih pridobila v času partnerstva - zakonske zveze ...

ain
03.07.2006, 14:49
drugo pa je s stvarmi, ki sta jih pridobila v času partnerstva - zakonske zveze ...
to me je zanimalo, hvala:2thumbs:

kekez
03.07.2006, 15:04
Ni res. Kdo pa potem to podeduje? Država?
To velja le ob ločitvi. Če se ločiš, partner ne dobi tvoje dediščine ali daril.

Če umreš, pa partner deduje tudi tvojo dediščino. Za darila pa mislim, da lahko darovalci osporavajo. Dediščine originalni lastnik pač ne more osporavati, mar ne ;) :D ?

nattka
03.07.2006, 15:25
Ni res. Kdo pa potem to podeduje? Država?
To velja le ob ločitvi. Če se ločiš, partner ne dobi tvoje dediščine ali daril.

Če umreš, pa partner deduje tudi tvojo dediščino. Za darila pa mislim, da lahko darovalci osporavajo. Dediščine originalni lastnik pač ne more osporavati, mar ne ;) :D ?

sori sori :blush: ... imaš prav ... v mislih sem imela predporočno pogodbo in v s tem v zvezi ločitev popravljam ...

deduje že ampak ob ločitvi ne more zahtevati deleža ...
mislam, čist sem mim mahnila ... jasno, če umreš tvoje pripada tudi zakoncu ...
le darila in dediščine ne štejejo v skupno premoženje ...

ain
03.07.2006, 16:12
še zmir mi ni jasn:D če js recimo nočem da bi neki po moji smrti podedoval partner, recimo eno nepremičnino. obstaja sploh kakšna možnost za to?

nattka
03.07.2006, 16:37
Iz Wikipedije, proste enciklopedije

Dedno pravo ureja prehod premoženja umrlega na njegove pravne naslednike - dediče in volilojemnike.

Redoma se deduje po oporoki (izjavi poslednje volje; tudi testament), ki jo je umrli (zapustnik) pripravil pred smrtjo. V kolikor ni veljavne oporoke, se deduje po pravilih zakona (zakonito dedovanje). Le, če dedičev ni oz. ti nočejo dedovati, preide premoženje umrlega (zapuščina) v last države.

Zapustnik lahko načeloma s svojim premoženjem prosto razpolaga (svoboda testiranja) - tako za časa življenja ali za primer smrti. Omejen pa je z zakonitim določilom o nujnem deležu: svojim potomcem (naravnim in posvojencem) ter staršem (tudi posvojiteljem) mora zapustiti določeni delež - nujni delež - ali pa jih razdediniti po enem od zakonitih razlogov. Spori glede nujnega deleža so zelo pogosti, raztegnejo trajanje zapuščinskega postopka (leto do dve), medtem pa je promet z zapustnikovimi stvarmi, zlasti nepremičninami, moten

ain
03.07.2006, 16:58
in ti zakoniti razlogi so?
ta stvar me je pa res začela mučit;)

nattka
03.07.2006, 17:01
sej ne vpraši tudi jaz sem brskala kateri so ...:D

očitno je partnerstvo in zakon hudo resna stvar, ker te samo ločitev izloča iz dedovanja ... popolnoma ...

nattka
03.07.2006, 17:04
(1) Oporočitelj lahko razdedini dediča, ki ima pravico do nujnega deleža:

1. če se je ta s kršitvijo kakšne zakonite ali moralne dolžnosti huje pregrešil nad zapustnikom;
2. če je naklepoma storil kakšno hujše kaznivo dejanje zoper njega ali zoper njegovega zakonca, otroka, posvojenca, ali starše;
3. če se je vdal brezdelju in nepoštenemu življenju.

(2) Razdedinjenje je lahko popolno ali delno.

več imaš tule

http://www.pravniki.info/predpisi/Zakon_o_dedovanju.doc

ain
03.07.2006, 19:02
uu tenks:2thumbs:
ja res, ne se hecat s poroko. kdo bi si mislu da so te stvari tko zapletene pol;)