Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Napreden vs zaostal svet?

anarchy
08.06.2006, 22:11
Kaj mislite, da ne obstajajo naprednejse civilizacije od nas? Kaj, ce so ze nekoc imeli vso to tehnologijo nekateri na nasem planetu, ter potem zapustili ta svet in sli v vesolje raziskovati naprej, drugi pa nas lepo kontrolirajo, koliko se razvijamo? Mi jim pravimo nezemljani, lahko so pa cistno navadni zemljani. Kaj mislite, da bi si ljudje iz tretjega sveta mislili, ce bi nas videli, kako se pogovarjamo po mobitelu z videoklicem? Ali, da bi vedeli, da mi znamo leteti? Na svetu obstajajo se zmeraj marsikje zelo nerazviti sveti, katerim se sploh sanja ne, kaksno tehnologijo in stil zivljenja imamo mi. Tako, mi gremo delati ponavadi v afriko razne dokumentarce in preucujemo zivljenje teh ljudi. Kmalu bomo mi zaceli raziskovati vesolje, mogoce bomo celo naredili svetovno vojno in se vecina pobili, medtem, ko teji africani sploh ne bodo vedli, da je prislo do svetovne vojne. Nekoc bodo tudi oni prisli do taksne stopnje razvoja, do takrat, pa jih bomo mi opazovali, oni pa nas bodo imeli za nezemljane.

Restraint
08.06.2006, 23:52
Dejstvo je da je človeštvo v preteklosti dosegalo različne razvojne stopnje..In ni nujno da smo mi na najvišlji..
Ko pridejo vremenske neprilike, ledena doba itd, potem se človeštvo osredotoči samo na preživetje, potem se pa vse razvija od začetka..
Recimo beton so poznali že rimljani, celo vodotesnega, pa je bilo zadevo treba ponovno izumit..
Tvoja opisana zgodba pa..Možna načeloma ja, ampak meni preveč SF.

roxa
09.06.2006, 07:24
Kaj mislite, da ne obstajajo naprednejse civilizacije od nas? Kaj, ce so ze nekoc imeli vso to tehnologijo nekateri na nasem planetu, ter potem zapustili ta svet in sli v vesolje raziskovati naprej, drugi pa nas lepo kontrolirajo, koliko se razvijamo? Mi jim pravimo nezemljani, lahko so pa cistno navadni zemljani. Kaj mislite, da bi si ljudje iz tretjega sveta mislili, ce bi nas videli, kako se pogovarjamo po mobitelu z videoklicem? Ali, da bi vedeli, da mi znamo leteti? Na svetu obstajajo se zmeraj marsikje zelo nerazviti sveti, katerim se sploh sanja ne, kaksno tehnologijo in stil zivljenja imamo mi. Tako, mi gremo delati ponavadi v afriko razne dokumentarce in preucujemo zivljenje teh ljudi. Kmalu bomo mi zaceli raziskovati vesolje, mogoce bomo celo naredili svetovno vojno in se vecina pobili, medtem, ko teji africani sploh ne bodo vedli, da je prislo do svetovne vojne. Nekoc bodo tudi oni prisli do taksne stopnje razvoja, do takrat, pa jih bomo mi opazovali, oni pa nas bodo imeli za nezemljane.
polovično verjamem....:dontknow:
nisem pa sigurna:dontknow:

buba
09.06.2006, 07:49
merjenje napredka z tehnologijo = opica z atomsko bombo....:(

roxa
09.06.2006, 07:55
merjenje napredka z tehnologijo = opica z atomsko bombo....:(
:D :D :D

ozayrus
09.06.2006, 08:08
Ocenjevat napredek je subjektivna stvar.

Si Kitajec pa primerjaš njihove mobitele z našimi pa smo mi zaostali.
Si v tretjem svetu, pa pržgeš šibico pa s skrajda Bog
Si v Sloevniiji- sam sebe smatraš za dokaj naprednega, ko je je stališče drugih odvisno od NJIHOVEGA življenskega okolja.

Tako, da deloma se strinjam.

Tisto o usmerjanje našega življenja in raziskovaje vesolja. Preveč na D. Adamsa spominja torej mal too much SF.

Štrudl
09.06.2006, 08:51
napredno je ugotoviti, da ne rabiš tehnološkega napredka :approve:

roxa
09.06.2006, 08:53
:approve:

ozayrus
09.06.2006, 09:02

KO BI BILO vsaj tako:2thumbs:

mrjerry
09.06.2006, 11:35
Anarchy, a si prevec Civilization igral? :clown:

buba
09.06.2006, 13:05
napredno je ugotoviti, da ne rabiš tehnološkega napredka :approve:bravo buhteljček...:2thumbs: :rolling:

tolstoyed
09.06.2006, 15:23
"Na svetu obstajajo se zmeraj marsikje zelo nerazviti sveti, katerim se sploh sanja ne, kaksno tehnologijo in stil zivljenja imamo mi."

jest jim po tihem zavidam.

buba
09.06.2006, 15:31
"Na svetu obstajajo se zmeraj marsikje zelo nerazviti sveti, katerim se sploh sanja ne, kaksno tehnologijo in stil zivljenja imamo mi."

jest jim po tihem zavidam.jest pa večinoma že kar na glas...:approve:

anarchy
09.06.2006, 21:27
Anarchy, a si prevec Civilization igral? :clown:

Enkrat sem igral ja menda.

anarchy
09.06.2006, 21:31
jest pa večinoma že kar na glas...:approve:

Jaz na glas zavidam unim, ki imajo zeloooo onapredno tehnologijo
Boljse racunalnike, freee energy, moznost potovanja v vesolju z velikimi hitrostmi, napredne tehnologije, katere vidimo samo v SF filmih, ki pa so jih morda ze nekje izzumili v vesolju.

Tehnologija je kot droga, lahko ima pozitivne ali negativne ucinke. Ko bodo lahko spreminjali materijo, torej ustvarili hrano iz nic, takrat, ne bo vec lakote na svetu, takrat bodo lahko izdelovali kar bodo zeleli, tudi klone ljudi.