Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : umetno rojevanje otrok

anarchy
09.06.2006, 21:46
Ptice se zvalijo iz jajca, torej izven telesa. Ali mislite, da je mozno, da bi tudi cloveka lahko umetno oplodil in rodil izven telesa? Ali so ze naredili taksne poizkuse na zivalih, ker to so sigurno mogli ze probati, samo vprasanje, ali je to legalno ali ne, ker dosti ljudi nasprotujejo temu, ponavadi iz verskih razlogov.

paradox
11.06.2006, 05:46
... Ali mislite, da je mozno, da bi tudi cloveka lahko umetno oplodil in rodil izven telesa?......Anarchy, artifical insemination in a petri dish is no longer a science fiction :D:clown:

...umetne maternice sicer se niso razvili, so pa ugotovili, da je 'mama' zelo potrebna pri pravilnem razvoju otrokovih mozgan...
...btw, preberi si tale link o otrocih rojenih prematurely : http://www.sciencedaily.com/releases/2005/11/051122205607.htm

Mislim, pa, da bo v prihodnosti tudi to moznost za nekatere. Ce pomislis, pred recimo 50-timi leti je bila moznost, da bi zenska zanosila in rodila zdravega otroka pri 62-tih letih precej fantasticna...kar je pa bil primer v nasem Montreal-u pred priblizno tremi leti, ce me spomin ne vara:shy:

Verjetno, bos pa preje slisal, da je kaksnemu daddy-ju uspelo roditi:2thumbs: :D
Glede na to, da so bili ze primeri, ko je zenska donosila otroka izven maternice, bi bilo mozno tudi za 'jaki' :clown: spol, da se jim v 'trebuscku' razvije novo bitje...itd...... Let's wait and wonder:approve:

sJavorshek
11.06.2006, 11:38
če je terminatorju uspel, to še ne pomen, da bo tut ostalim. :D

če bi mati narava hotla, da tipi rojevajo, jim nebi dala palčk. :clown:

možno je, sam kaj pride ven je drugo. :dontknow:

ozayrus
11.06.2006, 12:32
če je terminatorju uspel, to še ne pomen, da bo tut ostalim. :D

če bi mati narava hotla, da tipi rojevajo, jim nebi dala palčk. :clown:

možno je, sam kaj pride ven je drugo. :dontknow:

:2thumbs:

V zadnjem času sm spoznal, da se v znanost / medicino ne gre dvomit, da je nekaj nemogoče. S časom, bodo še vse pogruntal. A je to pametno, je pa drugo vpršanje?:dontknow:

anarchy
14.06.2006, 15:31
Mislim, da ženskam nebo všeč po cele dneve čepeti nad njimi:clown:

Sej jajca se ze itak vali umetno, pod zarnico, tako, da tudi otroka, bi se valilo pod zarnico, ce bi bil v jajcu, ali nekem inkubatorju, ki je napolnjen z neko tekocino, kjer so hranjlive snovi. Tako rojen otrok, bi lahko bil se bolj zdrav, od normalnega in bi se imelo vejo kontrolo pri odrascanju, saj bi se lahko takoj vidlo kaksne napake, ter jih morda odpravilo, brez vecjih tezav. Otrok v taki umetni maternici bi itak mogu biti obvezno v neki tekocini, saj le tako, bi se lahko normalno razvijal.

roxa
14.06.2006, 17:45
kaj je s tabo?:shy:

kako je lahko inkubator bolj zdrav, kot maternica?

Jake
15.06.2006, 23:24
Ptice se zvalijo iz jajca, torej izven telesa. Ali mislite, da je mozno, da bi tudi cloveka lahko umetno oplodil in rodil izven telesa? Ali so ze naredili taksne poizkuse na zivalih, ker to so sigurno mogli ze probati, samo vprasanje, ali je to legalno ali ne, ker dosti ljudi nasprotujejo temu, ponavadi iz verskih razlogov.

prvi človeški klon je že zdavnaj ustvarjen neuradno, jasno

freya
16.06.2006, 07:09
Sej jajca se ze itak vali umetno, pod zarnico, tako, da tudi otroka, bi se valilo pod zarnico, ce bi bil v jajcu, ali nekem inkubatorju, ki je napolnjen z neko tekocino, kjer so hranjlive snovi. Tako rojen otrok, bi lahko bil se bolj zdrav, od normalnega in bi se imelo vejo kontrolo pri odrascanju, saj bi se lahko takoj vidlo kaksne napake, ter jih morda odpravilo, brez vecjih tezav. Otrok v taki umetni maternici bi itak mogu biti obvezno v neki tekocini, saj le tako, bi se lahko normalno razvijal.

tkar se tiče tehničnih zadev, maš prav....tak otrok in njegova mati pa bi bila oropana ogromne dediščine, ki jo dobi, ko je še v maternici . Mati se zelo naveže in vzljubi svojega otroka že v maternici in obratno, kar je zelo važno v prvih mesecih življenja, ko se novorojenček navaja na bivanje izven maternice

roxa
16.06.2006, 07:22
tkar se tiče tehničnih zadev, maš prav....tak otrok in njegova mati pa bi bila oropana ogromne dediščine, ki jo dobi, ko je še v maternici . Mati se zelo naveže in vzljubi svojega otroka že v maternici in obratno, kar je zelo važno v prvih mesecih življenja, ko se novorojenček navaja na bivanje izven maternice
pa ne sam to....maternica je pogoj za zdravega otroka...

freya
16.06.2006, 08:00
za zdrav razvoj ja, čeprav sem zadnjič na discoveryju gledala oddajo, kako se je rodilo dete, ki je po izvenmaternični nosečnosti zraslo izven maternice v trebušni votlini..sicer zahirano in slabotno, a se je kasneje lepo razvilo.
kot tehnične zadeve sem mislila, da je otrok stalno pod kontrolo.
za razvoj pa plod potrebuje tudi snovi, ki jih lahko izdela le človeško telo, občutek varnosti, povezanosti....mislim, da je to nenadomestljivo, ostalo pa ne

anarchy
16.06.2006, 19:40
kaj je s tabo?:shy:

kako je lahko inkubator bolj zdrav, kot maternica?

Je kontroliran ambient, kjer se lahko otrok razvija bolj v miru, dobiva tocno dolocene substance, katere so pomembne, za pravilen in zdrav razvoj, ne pa kar vse smeti, kar mati pozre, po moznosti, se kadi, pije alkohol in se drogira. Kakorkoli, ce bi znali narediti pravo taksno umetno maternico mislim, da bi bili otroci sigurno bolj zrdavi, ko bi se rodili.

Poglejte samo, kako lepo solato gojijo, ko ji dajo vse ustrezne minerale, itd.....

anarchy
16.06.2006, 19:44
prvi človeški klon je že zdavnaj ustvarjen neuradno, jasno

Ja, ma tudi, ce je, se je oplodil umetno zunaj, samo se zmeraj se je razvijal in rodil v maternici matere. Zanima me, ali so ze probali delati kaksne poskuse, da bi rodili otroke izven maternice, ze od same zunanje oploditve naprej. Jasno, da bi to zaceli najprej z zivalmi, recimo mismi ali kaksnimi vecjimi zivalmi, booo.

To je sigurno trend prihodnosti, ker marsikdo bi zelel otroka po izbiri in marsikdo tudi ne bi rad rodil otroka, ker je bolece. Taksna rojstva otrok, bi bila boljsa v marsikaterem pogledu. Baje, da nezemljani niso sposobni imeti otrok na naraven nacin, zato jih vzgojijo tako.:nonono:

anarchy
16.06.2006, 19:48
za zdrav razvoj ja, čeprav sem zadnjič na discoveryju gledala oddajo, kako se je rodilo dete, ki je po izvenmaternični nosečnosti zraslo izven maternice v trebušni votlini..sicer zahirano in slabotno, a se je kasneje lepo razvilo.
kot tehnične zadeve sem mislila, da je otrok stalno pod kontrolo.
za razvoj pa plod potrebuje tudi snovi, ki jih lahko izdela le človeško telo, občutek varnosti, povezanosti....mislim, da je to nenadomestljivo, ostalo pa ne

Obcutek varnosti in povezanost ne izdela clovesko telo, k vecjemu ustvarja in se to ni nobenih dokazov, saj strokovno gledano, noben zdravnik, ki je zares pameten ne bi mogu tega kar tako izjaviti, ker to ni dokazano. Tudi cudezi niso dokazani, to je vse samo vera, kako se otrok pocuti, pred in po rojstu nam ne bo znanost odgovorila niti cez 20 let.

freya
17.06.2006, 06:50
Je kontroliran ambient, kjer se lahko otrok razvija bolj v miru, dobiva tocno dolocene substance, katere so pomembne, za pravilen in zdrav razvoj, ne pa kar vse smeti, kar mati pozre, po moznosti, se kadi, pije alkohol in se drogira. Kakorkoli, ce bi znali narediti pravo taksno umetno maternico mislim, da bi bili otroci sigurno bolj zrdavi, ko bi se rodili.

Poglejte samo, kako lepo solato gojijo, ko ji dajo vse ustrezne minerale, itd.....

Če še nisi slišal, je najboljše za dojenčka materino mleko, noben nadomestek ga še zdaleč ne dosega po kvaliteti. Materino telo proizvaja protitelesa, ki jih otrok nujno potrebuje, ker si v začetku sam še ni spoosben izdelovati lastnih protiteles...torej bi bil otrok v umetni maternici in kasneje v inkubatorju popolnoma brez imunske zaščite..in ker bi bi tako ranljiv, bi ga držali v izolaciji, kar bi privedlo do tega, da si tudi kasneje ne bi bil sposoben sam izgraditi imunskega sistema. rezultat -popolnoma neodporen človek.
V zvezi z slabim in napačnim imunskim odzivom je povezano tudi pojavljanje alergij, torej bi moral računati tudi nanje. Kar še nadalje pomeni, da ob rojstvu popolnoma zdrav otrok pomeni zelo malo, če mu ne daš dobre popotnice za zdravo celo življenje.
Pa še definicija zdravja...zdravje je odsotnost bolezni, kar pomeni da zdrav si ali nisi, ne moreš pa biti bolj in manj zdrav. ;)

freya
17.06.2006, 07:04
Obcutek varnosti in povezanost ne izdela clovesko telo, k vecjemu ustvarja in se to ni nobenih dokazov, saj strokovno gledano, noben zdravnik, ki je zares pameten ne bi mogu tega kar tako izjaviti, ker to ni dokazano. Tudi cudezi niso dokazani, to je vse samo vera, kako se otrok pocuti, pred in po rojstu nam ne bo znanost odgovorila niti cez 20 let.

je dokazano, čeprav ti še nisl slišal za to...in dokazali so precej pametni zdravniki.
človekov razvoj se je dogajal milijone let, zdaj šele spoznavamo mehanizme človekovega delovanja, za gradnjo mehanizmov pa bo treba verjetno še mnogo let.
jaz ti lahko odgovorim glede občutka varnosti....tudi ti ga potrebuješ, zakaj sicer se ne logiraš z imenom in priimkom ter svojo sliko?
;)

sJavorshek
17.06.2006, 07:49
Krasni novi svet da lep odgovor na tole temo, če je kdo bral. :blush: :D

Tko da, ustekleničeni bomo, pol bojo pa starši šli v Tuš al pa Mečkator, pa bojo poleg mleka izbral še primernga otroka. :clown: :clown: :clown:

Blagovna znamka (pakirani otrc v teh trgovinah) bojo 20 % nižja cena. :approve: :veryevil:

anarchy
17.06.2006, 21:30
je dokazano, čeprav ti še nisl slišal za to...in dokazali so precej pametni zdravniki.
človekov razvoj se je dogajal milijone let, zdaj šele spoznavamo mehanizme človekovega delovanja, za gradnjo mehanizmov pa bo treba verjetno še mnogo let.
jaz ti lahko odgovorim glede občutka varnosti....tudi ti ga potrebuješ, zakaj sicer se ne logiraš z imenom in priimkom ter svojo sliko?
;)

Pa sej imam obcutek varnosti, saj zato se logiram brez mojega pravega imena in brez slike, ceprav ta pravega obcutka varnosti itak nihce ne mora imeti, ker obcutek varnosti je taksna iluzija, kot obcuteg ogrozenosti z strani teroristov, torej je oboje lahko le iluzija v raznih primerih.

Drugace pa dolocene osebe itak lahko izvejo vse o meni, ce zelijo, zvejo moj naslov, kratek zivljenjepis, zdravstveno stanje, kvocjent inteligence, kje potujem, itd...., marsikaj se lahko izve o cloveku, ce se zeli in z danasnjo tehnologijo je to zmeraj lazje.

anarchy
17.06.2006, 21:37
Če še nisi slišal, je najboljše za dojenčka materino mleko, noben nadomestek ga še zdaleč ne dosega po kvaliteti. Materino telo proizvaja protitelesa, ki jih otrok nujno potrebuje, ker si v začetku sam še ni spoosben izdelovati lastnih protiteles...torej bi bil otrok v umetni maternici in kasneje v inkubatorju popolnoma brez imunske zaščite..in ker bi bi tako ranljiv, bi ga držali v izolaciji, kar bi privedlo do tega, da si tudi kasneje ne bi bil sposoben sam izgraditi imunskega sistema. rezultat -popolnoma neodporen človek.
V zvezi z slabim in napačnim imunskim odzivom je povezano tudi pojavljanje alergij, torej bi moral računati tudi nanje. Kar še nadalje pomeni, da ob rojstvu popolnoma zdrav otrok pomeni zelo malo, če mu ne daš dobre popotnice za zdravo celo življenje.
Pa še definicija zdravja...zdravje je odsotnost bolezni, kar pomeni da zdrav si ali nisi, ne moreš pa biti bolj in manj zdrav. ;)

Slisal sem marsikaj, tudi da ljudje ne znajo leteti in, da ne morajo prebiti zvocnega zida, itd....., no pocasi so tudi dokazali svoje trditve in uresnicili tisto, kar so mnogi mislili, da je nemogoce ali, da ni najboljsa resitev.

V bistvu sem dal prvotno temo, ce taka maternica sploh obstaja in me ni zanimalo, kaksno bo bilo stanje otroka, mi pa se ze pogovarjamo en korak dalje, kot, da ze imamo taksno maternico. Ovire je treba resevati eno za drugo. Najprej moramo narediti taksno maternico, nato narediti taksne snovi, kot jih proizvaja clovesko telo, pa magari, da naredimo neke umetne mame, ki bi samo proizvajale mleko nonstop, genetika dopusca vse to in se marsikaj, ceprav morda trenutno ne znamo se vsega tega narediti in uporabiti.

Tudi glede potovanja z svetlobno hitrostjo je naprimer nesmiselno prevec debatirati o nekih posledicah in kaj je mozno in kaj ne, ko pa niti nimamo se pripravljene ladje, ki bi lahko potovala z taksno hitrostjo.

roxa
19.06.2006, 07:17
si kdaj pomislil, da solata nima psihe otrok pa...

drda
19.06.2006, 12:32
Jaz bi rada vsem skupaj povedala, da se mi zdi nespametno pogovarjat se o stvareh, ki so neresnične, kot naprimer to, da bodo ženske nesle jajca, ali pa da bodo moški zanosili... Zanimivo, posvoje. a vseeno trapasto. Sicer je pa to le moje mnenje.
P.S. Pa nobene zamere, ker jaz sem rekla, da so trapaste izjave in ne vi kot ljudje.
drda

anarchy
19.06.2006, 18:51
si kdaj pomislil, da solata nima psihe otrok pa...

Kaj je psiha se tudi se pogovarjajo ali je to neki povezanega z duso ali samo produkt fizicnega delovanja mozganov. Torej, ce se bo otrok zelo lepo zdravo razvil izven takega telesa, potem bo tudi psiho imel bolje razvito. Saj njemu tudi ne deluje dobro na psiho, ce se rodi na naraven nacin in mater med porodom jemlje kaksne sumljive substance.

V glavnem, karkoli, se pogovarjamo vseeno malo naprej od teme, saj ista debata je bile glede kloniranja, ko so se ljudje bali, kaj bo prislo ven, da ne govorim, nekoc, ko so izzumili fotografijo in so se ljudje bali slikati, ker oni imajo duso "psiho", torej ne kot solata, torej jim je lahko taka slika vzela duso ali kaj? Torej isto velja tle, enkrat, kadar bomo to uspeli, bomo tehniko itak izpopolnili in ne verjame, da bo bilo z psiho otroka kaj narobe, ce se bo tako rodil, svoje bo pokazala sele praksa, vse dosedanje so samo neutemeljene doumneve, torej ne morate dokazati, ali imate vi ali jaz prav.

pk
19.06.2006, 20:21
... Torej, ce se bo otrok ...V glavnem, karkoli, se pogovarjamo vseeno ... vse dosedanje so samo neutemeljene doumneve, torej ne morate dokazati, ali imate vi ali jaz prav.

če bi čebula če ne imela, bila bi le bula... ČE!!!

Torej, ker ne uvidiš, ti bo treba narisat: dokler bo ključno vprašanje, kdo ima prav (ti ali kdo drug) baziralo na s tvojimi lastnimi besedami neutemeljenih domnevah, se lahko debata obrne v katerokoli smer, a bo ostala brez haska. Je to tvoj namen?:dontknow:

roxa
20.06.2006, 06:59
Kaj je psiha se tudi se pogovarjajo ali je to neki povezanega z duso ali samo produkt fizicnega delovanja mozganov. Torej, ce se bo otrok zelo lepo zdravo razvil izven takega telesa, potem bo tudi psiho imel bolje razvito. Saj njemu tudi ne deluje dobro na psiho, ce se rodi na naraven nacin in mater med porodom jemlje kaksne sumljive substance.
vpoštevaj takšno mater, ki skrbi za svoj zarodek in tega, kar si napisal ne dela....MATERNICA IN PIKA....:approve:

meadow sun
07.08.2006, 23:41
:nonono:
Kaj ti pa je?Jaz jih bom kr z bodočim očkom sama naredila,je cenejš pa še bolj luštno! :P

korenje
08.08.2006, 00:03
:nonono:
Kaj ti pa je?Jaz jih bom kr z bodočim očkom sama naredila,je cenejš pa še bolj luštno! :P

jap. jz tut :D

naravno je se najboljs :D

anarchy
08.08.2006, 20:49
jap. jz tut :D

naravno je se najboljs :D

Ja sej naravno res ni problem, za moske sploh ne, saj jim ni potrebno njim nositi tega otroka notri 9 mesecev in imeti hormonske tezave zaradi tega, ter ga na koncu se roditi, poleg tega, pa se ne da tako dobro spremljati razvoj otroka znotraj maternice, kot bi se ga dalo znotraj umetne maternice, kjer bi se lahko brez problema zarodeg unicilo in naredilo novi, po moznosti po narocilu, mogoce klon kaksne osebe, itd...

anarchy
08.08.2006, 20:51
drugace pa prvotna tema je namenjena sploh temu, ali je sploh mozno narediti taksno umetno maternico in ali so ze delali poskuse na tem, ker jaz vem, da so jih, samo me zanima, ce so kje kaksne uradne raziskave.

Vi pa pac prehitevate cas, kot, da bomo zdaj dali na trg to umetno maternico in prisilili ljudi, da lahko samo se umetno imajo otroke.

sJavorshek
08.08.2006, 21:30
Kva je s tabo, uradne raziskave? :rolling: :rolling: :rolling:

tut če so ble opravlene kake raziskave na tem področju, to ne bo pršlo v javnost, vsaj še par deset let ne. :nonono: :nonono: :nonono:

anarchy
09.08.2006, 22:08
Kva je s tabo, uradne raziskave? :rolling: :rolling: :rolling:

tut če so ble opravlene kake raziskave na tem področju, to ne bo pršlo v javnost, vsaj še par deset let ne. :nonono: :nonono: :nonono:

Pa sej zato vprasam, ker ocitno nihce ne ve nic o temu, nekateri mislijo, da je to nemogoce in da sploh se ni bilo poskusov umetnega rojevanja izven telesa. Poskusi so bili, samo ocitno uradno se o temu res ne bo govorilo se dosti casa.

Trillian
10.08.2006, 13:11
čemu bi sloh imeli/potrebovali t.i. "umetne maternice"..mislim wtf? To je ena izmed redkih stvari kjer se mi zdi da evolucija ni udarila mimo...ti bi pa še to rad omogočil da bi šlo po umetni poti...dej zaboga puste kej naravi no!
aja...drgač pa ne vem, kaj bi/bom rekla na porodni mizi...vrjetno preklinjala vse po vrst in dala bogastvo za "umetno maternico", a bojda bolečine hitro pozabiš in ti ostane rojstvo otroka v spominu kot eden izmed najlepsih dogodkov...bojda.:D
skratka, brezveze se mizdi sploh razmišljat ali je kaj takega mogoče narediti, ker ne vidim NOBENE potrebe po čem takem.:approve:

Trillian
10.08.2006, 13:12
aja..pa to potem niti ne bi bilo ROJEVANJE oz. umetno rojevanje (paradoks?) otrok..ampak bi temu bolj pripisala izraz...GOJENJE. vidiš razliko?

Soleil
10.08.2006, 13:14
Če je kdo prebral Krasni novi svet od Aldousa Huxleya ... tam so se rojevali iz nekakšnih steklenic.

nattka
10.08.2006, 13:31

sem hotela nekaj napisat ... pa se bom tokrat ugriznila v jezik ...

pri temle postu se pa absolutno strinjam s tempovim podpisom ...

swizc
10.08.2006, 13:52
Če je kdo prebral Krasni novi svet od Aldousa Huxleya ... tam so se rojevali iz nekakšnih steklenic.

Kako so pa pol vn prsli?:dontknow:

anarchy
10.08.2006, 16:19
aja..pa to potem niti ne bi bilo ROJEVANJE oz. umetno rojevanje (paradoks?) otrok..ampak bi temu bolj pripisala izraz...GOJENJE. vidiš razliko?

Ok, recimo, da imas prav, recimo gojenje, samo nekaterim ta izraz ne bo bil vsec, ker bodo rekli, da mi nismo rastline, ceprav v bistvu bi bilo to res gojenje cloveskih zarodkov in kasneja tudi raba teh zarodkov za bog ve, kaksne namene.

Nekateri, ki so proti raznim raziskavam o staminalnih celicah, ali si predstavljate, da nekje ze gojijo tako na tisoce fetusov in delajo poskuse nanjih, ter nato, celo morda vzgajajo vec let, ter izobrazujejo morda v popolne suznje "vojake", ali jih na koncu celo usmrtijo.

anarchy
10.08.2006, 16:23
čemu bi sloh imeli/potrebovali t.i. "umetne maternice"..mislim wtf? To je ena izmed redkih stvari kjer se mi zdi da evolucija ni udarila mimo...ti bi pa še to rad omogočil da bi šlo po umetni poti...dej zaboga puste kej naravi no!
aja...drgač pa ne vem, kaj bi/bom rekla na porodni mizi...vrjetno preklinjala vse po vrst in dala bogastvo za "umetno maternico", a bojda bolečine hitro pozabiš in ti ostane rojstvo otroka v spominu kot eden izmed najlepsih dogodkov...bojda.:D
skratka, brezveze se mizdi sploh razmišljat ali je kaj takega mogoče narediti, ker ne vidim NOBENE potrebe po čem takem.:approve:

A ves koliko ljudi je govorilo, da nimajo potrebe po dolocenih tehnoloskih izzumih? Avto, raziskovanje vesolja, racunalniki, internet, umetna maternica je le ena izmed njih in na katere ocitno ljudje se niso pripravljeni sprejeti, ker ne vidijo potencjalnih dobrot, ki jih omogoca.

Trillian
10.08.2006, 16:29
potencialnih dobrot? such as? pa dej ne mi primerjat tehnološki napredek (ala avto, radio, whatever) s tem.....to me pa kr mal razp...se vidi kam ti postavljaš človeka...:nonono:

Trillian
10.08.2006, 16:31
Ok, recimo, da imas prav, recimo gojenje, samo nekaterim ta izraz ne bo bil vsec, ker bodo rekli, da mi nismo rastline, ceprav v bistvu bi bilo to res gojenje cloveskih zarodkov in kasneja tudi raba teh zarodkov za bog ve, kaksne namene.

Nekateri, ki so proti raznim raziskavam o staminalnih celicah, ali si predstavljate, da nekje ze gojijo tako na tisoce fetusov in delajo poskuse nanjih, ter nato, celo morda vzgajajo vec let, ter izobrazujejo morda v popolne suznje "vojake", ali jih na koncu celo usmrtijo.

em...tole je sicer mal off topic..ampak ja...no torej, in ti bi jih pa še vedno če bi se le dalo , postavil v te....uh sovrazim ze izraz, umetne maternice.

sJavorshek
10.08.2006, 19:20

Ja, sem že v prvem svojem postu klele napisu tole.

Sevede bo potreba po umetnih maternicah, čezdale več ****arij je na svet, čedale več bolezni, ženske morbit v 100 letih sploh rojevat noujo več zmožne ali pa tut hotele noujo. :dontknow:

anarchy
11.08.2006, 15:01
em...tole je sicer mal off topic..ampak ja...no torej, in ti bi jih pa še vedno če bi se le dalo , postavil v te....uh sovrazim ze izraz, umetne maternice.

Jaz ne bi vzgajal cloveskih zarodkov za delati eksperimente na njih, temvec za izpolniti zelja ljudi, kateri bi radi imeli otroka, toda niso sposoni ga sami imeti, oziroma bi ga zeleli imeti po narocilu, ali morda klon dolocene osebe. V bistvu tako vzgojen otrok, bi lahko imel se eno prednost pred navadnim rojstvom, saj mater, bi ga lahko gledala kako se razvija, ter otrok, bi jo morda vidu se preden se rodi, v bistvu bi bila ta vez morda se mocnejsa, saj bi lahko starsi gledali, kako nastaja zivljenje, tako pa ponavadi vidijo samo uni trenutek, ko zleze otrok ven in zena krici od bolecin.

To je pac svetla stran te tehnologije, slaba stran sem jo pa ze prej omenu, kako lahko pride do zlorabe, saj vemo tudi, kaksne dobre in slabe lastnosti ima vsaka tehnologija, recimo atomska, itd...

Dijatlov
25.08.2006, 19:22
Razvoj otroka v t.i. umetni maternici je povsem mogoč. Fetus mora biti v enakih pogojih kot bi bil v maternici. Vendar po mojem bi bila ta nova tehnologija boljša ker bi bilo manj možnosti da bi otrok umrl pred porodom oz. med porodom. Pa tudi tisti ljudje ki nimajo možnosti imeti otroka zaradi kakšne bolezni ki ni dedna bi ga lahko dobili.
Tehnologija je že tako zadostna da bi to bilo mogoče sam nekateri znanstveniki bi se morali res dodobra poglobiti v to.

anarchy
26.08.2006, 22:47
Razvoj otroka v t.i. umetni maternici je povsem mogoč. Fetus mora biti v enakih pogojih kot bi bil v maternici. Vendar po mojem bi bila ta nova tehnologija boljša ker bi bilo manj možnosti da bi otrok umrl pred porodom oz. med porodom. Pa tudi tisti ljudje ki nimajo možnosti imeti otroka zaradi kakšne bolezni ki ni dedna bi ga lahko dobili.
Tehnologija je že tako zadostna da bi to bilo mogoče sam nekateri znanstveniki bi se morali res dodobra poglobiti v to.

e, koncno nekdo, ki se strinja z mano. No, jaz mislim, da so se znanstveniki ze poglobili v to, samo sigurno ne bodo dali tega v javnost, saj je strogo zzaupno, saj je ocitno ilegalno.