Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Če bi svet vodile ženske

Bunny Muffin
13.06.2006, 19:17
Se vam zdi možno da bi v prihodnosti lahko vodilno vlogo v politiki, gospodarstvu in na splošno v svetu dobile ženske?
Bi bilo bolje? Slabše? Isto?

Ženske imajo enake ambicije v politiki kot moški, mogoče celo boljše :D Kot prvo smo bolj čutne, manj požrešne, več občutka za socialo in družino imamo, bolj bi skrbele za okolje in varnost narave. Že sedaj svet vodijo ženske, moški ga le formalno. Večina predsednikov, direktorjev in znanstvenikov je moških, ampak za njimi stojijo ponavadi ženske, ki jih komandirajo. Sploh se je pa itak reklo, da za vsakim uspešnim moškim stoji še uspešnejša ženska :2thumbs:

Na Finskem vladata 2 ženski: predsednica države in predsednica vlade. Tam je tud velk delež žensk v parlamentu in Finska še zmeri velja za dobro razvito državo. Tud v Nemčiji politiko uspešno vodi Angela Merkel. Baje naj bi leta 2008 Hillary Clinton kandidrala za prvo ameriško predsednico.

Jst mislim da bi ženske zelo dobro vodile svet, le da bo do tega zelo težko prišlo. Zakaj? Ker so fizično šibkejše. Vsaka oblast sloni na policiji, vojski in prisili. Torej bolj na moški strani.

ain
13.06.2006, 19:58
če se mi zdi možno? ne. mislim da tega moški nebi nikoli dopustili.
bi bilo bolje? ne vem. zagotovo pa bi prišlo do nekih sprememb, ki jih svet še ni videl, kajti že od vsega začetka je moškim podeljena pravica odločanja. no ja vejetno bi na določenih področjih prišlo do sprememb na bolje, sociala zagotovo.

hdrago
13.06.2006, 20:28
Zakaj pa ne,mislim da bi bilo življenje še veliko lepše

TuNina
13.06.2006, 20:36
heh, margaret thatcher?

soncnica
13.06.2006, 22:28
...js sploh ne dvomim v zenske...:2thumbs:

lump muc
13.06.2006, 22:29
mislim da se to še nekaj časa ne bo zgodilo, saj močnejši spol ne bo tega dopustil.
Počasi pa se stvari spreminjajo.Pustimo se presenetiti.

Pax Romana
13.06.2006, 22:35
Se vam zdi možno da bi v prihodnosti lahko vodilno vlogo v politiki, gospodarstvu in na splošno v svetu dobile ženske?

Ženske imajo enake ambicije v politiki kot moški, mogoče celo boljše :D Kot prvo smo bolj čutne, manj požrešne, več občutka za socialo in družino imamo, bolj bi skrbele za okolje in varnost narave. Že sedaj svet vodijo ženske, moški ga le formalno. Večina predsednikov, direktorjev in znanstvenikov je moških, ampak za njimi stojijo ponavadi ženske, ki jih komandirajo. Sploh se je pa itak reklo, da za vsakim uspešnim moškim stoji še uspešnejša ženska :2thumbs:

Na Finskem vladata 2 ženski: predsednica države in predsednica vlade. Tam je tud velk delež žensk v parlamentu in Finska še zmeri velja za dobro razvito državo. Tud v Nemčiji politiko uspešno vodi Angela Merkel. Baje naj bi leta 2008 Hillary Clinton kandidrala za prvo ameriško predsednico.

Jst mislim da bi ženske zelo dobro vodile svet, le da bo do tega zelo težko prišlo. Zakaj? Ker so fizično šibkejše. Vsaka oblast sloni na policiji, vojski in prisili. Torej bolj na moški strani.

V Slovenski populaciji in tudi v populaciji sveta je nekaj več kot polovica žensk.Torej, zakaj ne bi tudi one v inštitucijah odločanja zasedale prav takšnega deleža.

Torej ne samo kvote za kandidatne liste, ampak tudi kvote v parlamentu. In sicer 51% v korist žensk.

Odstotet žensk je danes sicer mnogo manjši, a se počasi in vztrajno viša.

Drugače pa mislim, da ni dobro če katerikoli spol vlada obema spoloma.

Katrin
13.06.2006, 23:00
...js sploh ne dvomim v zenske...:2thumbs:
Tudi jaz ne :approve:

Pax Romana
13.06.2006, 23:11
Torej, ženska kvota v parlament!

Knez
14.06.2006, 07:42
Ženske preprosto nimajo naravnega daru za vodenje, ampak imajo dar za poslušanje.

Morda zveni mačistično, a tako je.Poglejte, če bi ženske imele naravni dar za vodenje, bi tudi bile vodje, pa večinoma to niso.

Večina vodij je moškega spola.

Ženske, ki so na vodilnih položajih so izjeme, ki potrjujejo pravilo.

Poleg tega sem že od marsikatere ženske slišal, da je delo v kolektivu, kjer je šefica ženska, veliko bolj neznosno kot tam, kjer je šef moški.Predvsem so ženske šefice pasje do svojih podrejenih žensk.

nattka
14.06.2006, 08:06

bila bi ista godlja kot je sedaj ...

ozayrus
14.06.2006, 10:04
bila bi ista godlja kot je sedaj ...

:approve:

D' Andre
14.06.2006, 10:48
Bi se kar strinjal. Ena od mojih šefic je bila starejša, debela prasica, neznosna, frustrirana in tako se je tudi obnašala. Delal sem v kolektivu cirka 20 ljudi, od tega sva bila samo dva tipa (en je bil nek njen družinski prijatelj, torej je bil njen ljubljenček). Ko je hotela spucati svoje frustracije do tipov, se je torej lahko spravila le name, drugače pa je vse povedala z dretjem. Ženske, tako mlajše in neizkušene kot starejše in poročene, so se pogosto jokale. Po dveh mesecih sva se spičila in sem dal odpoved, čeprov mi je celo rekla, da je škoda ker grem, češ saj sem odlično delal. Ej ni ga dnara, krota stara, da bi delal zate... Imel sem še eno šefico v neki drugi firmi, ki je bila sicer za odtenek manj nesposobna in antipatična, a sem še hitreje dal odpoved. Moje mnenje na splošno o bejbah na vodilnih položajih je tako, da bejba zame obvlada posel takrat, ko z ničemer ne pokaže, da je ženska (torej brez čvek o kuhanju, pamžih, menstri in podobno), torej ko striktno in korektno vodi firmo. Karieristke mi niso preveč kul, pomoje želijo kompenzirati odsotnost seksualnega življenja na področju službenega...

ain
14.06.2006, 10:50
Ženske preprosto nimajo naravnega daru za vodenje, ampak imajo dar za poslušanje.

Morda zveni mačistično, a tako je.Poglejte, če bi ženske imele naravni dar za vodenje, bi tudi bile vodje, pa večinoma to niso.

Poleg tega sem že od marsikatere ženske slišal, da je delo v kolektivu, kjer je šefica ženska, veliko bolj neznosno kot tam, kjer je šef moški.Predvsem so ženske šefice pasje do svojih podrejenih žensk.

me ne se hecat, takega posploševanja pa še ne.:mad: torej po tvojem imajo VSI moški dar za vodenje in VSE ženske tega nimajo?? torej kaj potem delajo nekatere ženske na zelo visokih položajih. so morda moški to?

buba
14.06.2006, 10:52

Poleg tega sem že od marsikatere ženske slišal, da je delo v kolektivu, kjer je šefica ženska, veliko bolj neznosno kot tam, kjer je šef moški.Predvsem so ženske šefice pasje do svojih podrejenih žensk.saj ravno v tem grmu tiči zajec, dragi Knez --- malo več POSLUŠANJA in mnogo manj VODENJA, pa bi bilo za vse bolje...:approve:

buba
14.06.2006, 10:53
heh, margaret thatcher? mislim, da je naslov "Če bi svet vodile ŽENSKE "...;)

Nikka06
14.06.2006, 11:11
Mah saj ga ze stoletja neporedno. Pregovor pravi: "za vsakim uspesnim mosik stoji zena..." .
Ce pa jih bi bilo vec na oblasti tudi ne bi blo slabo, so bolj sposobne od moskih, skoda le da morejo biti 10x boljse od svojih kolego da jim uspe.

lila5
14.06.2006, 12:42
Pa kaj ja zadnje čase, da se vsi tako obremenjujemo s tem, da smo ženske depriviliregirane, da zaradi moških ne uspemo in podoben bla, bla, bla......da pa je mnogokrat to, da ne napreduje, zavestna odločitev same ženske, o tem pa molčimo.....

Pozabljamo pa tudi na to, da smo ženske že po naravi različne od moških.....že v tem, da rodimo, moški pa ne in verjetno iz tega izhaja mnogo večji t.i. materinski čut, navezanost na družino in dom kot pri moškem......in tista ženska, ki svojo kariero, dom in družino nekako uspešno vključi v svoj vsakdanjik in če je še privlačna povrhu, je deležna, žal nemalokrat tudi iz strani predstavnic svojega spola, kritik tipa, da je širila noge, da ji je za družino vseeno, da je odpovedala kot mati…tista, ki nima družine in je privlačna je tako ali tako *urba….tista, ki ni privlačna pa je lezba in možača in revici tako ali tako drugega ne preostane kot, da dela kariero….

Ja, take in podobne stereotipe si ustvarjamo sami/same….potem pa se sprašujemo, kakšen bi bil svet, če bi ga vodile ženske, jokamo, da nas grdi moški ne pustijo da bi dosegle, kar si želimo istočasno pa smo nevoščljivi/e tistim ženskam, ki kljub navedenim težavam uspejo..

Spam82
14.06.2006, 13:03
odvisno od področja samega, nekje bi ble definitivno bolje če bi stvari vodile ženske, majo mal več razuma pa glavo na svojem mestu

Pax Romana
14.06.2006, 13:18
Vse je samo stvar vzgoje. Zelo malo tu pripomorejo geni.

TuNina
14.06.2006, 14:14
me ne se hecat, takega posploševanja pa še ne.:mad: torej po tvojem imajo VSI moški dar za vodenje in VSE ženske tega nimajo?? torej kaj potem delajo nekatere ženske na zelo visokih položajih. so morda moški to?

ja sej.. ni fora v spolu, fora je v vodstvenih sposobnostih. tako moški kot ženske so lahko dobri voditelji. in tako moški kot ženske so lahko papki.

drda
14.06.2006, 14:32
:(Preden pridejo na oblast vsi vse obljubljajo, pol se pa nič ne zgodi... Komentirajte to, prosim...
drda

šefica
14.06.2006, 14:40
Bi se kar strinjal. Ena od mojih šefic je bila starejša, debela prasica, neznosna, frustrirana in tako se je tudi obnašala. Delal sem v kolektivu cirka 20 ljudi, od tega sva bila samo dva tipa (en je bil nek njen družinski prijatelj, torej je bil njen ljubljenček). Ko je hotela spucati svoje frustracije do tipov, se je torej lahko spravila le name, drugače pa je vse povedala z dretjem. Ženske, tako mlajše in neizkušene kot starejše in poročene, so se pogosto jokale. Po dveh mesecih sva se spičila in sem dal odpoved, čeprov mi je celo rekla, da je škoda ker grem, češ saj sem odlično delal. Ej ni ga dnara, krota stara, da bi delal zate... Imel sem še eno šefico v neki drugi firmi, ki je bila sicer za odtenek manj nesposobna in antipatična, a sem še hitreje dal odpoved. Moje mnenje na splošno o bejbah na vodilnih položajih je tako, da bejba zame obvlada posel takrat, ko z ničemer ne pokaže, da je ženska (torej brez čvek o kuhanju, pamžih, menstri in podobno), torej ko striktno in korektno vodi firmo. Karieristke mi niso preveč kul, pomoje želijo kompenzirati odsotnost seksualnega življenja na področju službenega...
Blazno zabaven prispevek:rolling:
Pa povej, a potem moramo ženske v službi govoriti o nogometu, avtomobilih in nočnem popivanju?
Nedvomno družbeno pomembne teme:evil:

ain
14.06.2006, 15:23

hm torej vi, moški, govorite sam o poslu? japada!
se strinjam šefica:2thumbs:

Jake
15.06.2006, 13:22
Nikoli :approve:

roxa
15.06.2006, 13:27

boljš bi blo...nimam časa zdele razložit:approve:

mihagr
15.06.2006, 14:01
Najprej, jaz sem za to, svet vodijo ženske, zakaj pa ne (saj bolj za***ano že ne more biti)!!
Ampak pred nekaj leti, cca.4-mi, so bile lokalne volitve za župana v Trbovljah. Imeli so tudi kandidatko za županjo. Sodelavka je pa volila moškega, ko sem jo vprašal zakaj, mi je odgovorila, da je pač tista kandidatka neumna. Prav, potem pa naj imajo to, kar pač imajo -ženske namreč.

Sedaj pa še citat s prve strani: ".... Vsaka oblast sloni na policiji, vojski in prisili."
Policija, vojska, prisila, vsi ti pojmi so ženskega spola.
Pa še ena misel, ki so si jo izmislile ženske:"Za vsakim uspešnim moškim stoji ženska."

nattka
15.06.2006, 14:09
mi imamo županjo v Lj ...

komentar nepotreben ...

lila5
15.06.2006, 14:18
Pa še ena misel, ki so si jo izmislile ženske:"Za vsakim uspešnim moškim stoji ženska."

V slogi je moč......:D

soncnica
15.06.2006, 16:12
js pa morm rect, da nimam tok dobrega mnenja o karieristkah, k "furajo" zravn se celo familijarno zivljenje....se mi zdi da so otroc kr prkrajšani....tko da najprej karieropa pol otroke al pa...pac sluzba paotroc...:dontknow: my opinion

lila5
15.06.2006, 20:38
js pa morm rect, da nimam tok dobrega mnenja o karieristkah, k "furajo" zravn se celo familijarno zivljenje....se mi zdi da so otroc kr prkrajšani....tko da najprej karieropa pol otroke al pa...pac sluzba paotroc...:dontknow: my opinion

Otroc imajo ponavadi tudi atija....;) In če se ženska ob podpori moža odloči, da bo ona furala oboje, kariero in otroke verjetno nekako gre.....

ain
15.06.2006, 21:34
jaz se tud strinjam s tem da če je zraven oče k ni sam figurca kt je biu destletja nazaj pol tud taka vrsta familje s materjo karieristko laufa. sam je potrebno mal organizacije. je pa res da u tem primeru oče ne sme bit nek hud biznismenček k ga nikol ni doma k pol je pa kriza. dve karieri na višku u eni familji:dontknow: mislm da ne.

Jake
15.06.2006, 22:44
:clapping:

soncnica
16.06.2006, 12:38
no tkole...familijo mas k se zanjo odločs, ne pa da ma tvoj otrok sam enga starsa...a ženska naj bi si našla tipa, k ma ful cajta, da bo pedenal otroke pa gospodinjstvo, medtem, ko bo na "gradila" kariero?! come on...:nonono:

roxa
16.06.2006, 12:39
jaz imam šefico in se lepo razumeva in je ful uredun ženska...

Katrin
16.06.2006, 19:15
no tkole...familijo mas k se zanjo odločs, ne pa da ma tvoj otrok sam enga starsa...a ženska naj bi si našla tipa, k ma ful cajta, da bo pedenal otroke pa gospodinjstvo, medtem, ko bo na "gradila" kariero?! come on...:nonono:

Zakaj pa ne, če jima tko paše? Sam mal organizacije je potrebno. Moja šefica ima to super poštimano - en ga zjutraj popedena, drugi popoldne, včasih stopijo na sceno stari starši.

soncnica
18.06.2006, 20:24
Zakaj pa ne, če jima tko paše? Sam mal organizacije je potrebno. Moja šefica ima to super poštimano - en ga zjutraj popedena, drugi popoldne, včasih stopijo na sceno stari starši.
no drugo je ce en zjutri, en popoldan, oba zvecer...ok, vmes kdo od starih starsev, sam povsem druga pesem pa je , ce on zjutraj, on popoldan, on zvecer, ga da spat, pol pa se mamica pridrvi iz "sestankov in sluzbenih obveznosti" da otroku lupčka za lahko noc, pa se mal uredi "sluzbene stvari" in gre spat...no- tko sm misnla js...

soncnica
18.06.2006, 20:26
aja...je pa drugo, če jima tko "pase"...js gledam iz svojga stališča, da si tko ne predstavljam družinskega življenja..:nonono:

Katrin
18.06.2006, 20:39
no drugo je ce en zjutri, en popoldan, oba zvecer...ok, vmes kdo od starih starsev, sam povsem druga pesem pa je , ce on zjutraj, on popoldan, on zvecer, ga da spat, pol pa se mamica pridrvi iz "sestankov in sluzbenih obveznosti" da otroku lupčka za lahko noc, pa se mal uredi "sluzbene stvari" in gre spat...no- tko sm misnla js...

Če mamica zaluži občutno več kot očka, in če očku to paše ne vidim problema. Res ne vem, zakaj bi bili samo očki lahko na sestankih in službenih obveznostih.

Katrin
18.06.2006, 20:42
aja...je pa drugo, če jima tko "pase"...js gledam iz svojga stališča, da si tko ne predstavljam družinskega življenja..:nonono:

Bistvo je, da se noben ne počuti prikrajšanega za karkoli. Če bi oba delala pozno v noč otrok itak verjetno ne bi imela časa naredit ;)

paradox
19.06.2006, 09:52
...
The actual workings of power would not change with more chromosomal diversity among the powerful.

partibrejker
19.06.2006, 10:43

jep svet bi bil veliko lepši:approve:

soncnica
19.06.2006, 12:58
Bistvo je, da se noben ne počuti prikrajšanega za karkoli. Če bi oba delala pozno v noč otrok itak verjetno ne bi imela časa naredit ;)

humm...otroke je zmer cajt narest...ce ne drgac med dvema sestankoma...

Imbecil
29.07.2006, 23:40

Kuzle so vedno bolj pretepaške, kot psi.

ervin34
29.07.2006, 23:43
Ni važno kdo komandira samo da dobro komandira. :2thumbs:

Imbecil
01.08.2006, 06:53
Ni važno kdo komandira samo da dobro komandira. :2thumbs:

Tako je! Samo, da imamo komando, pa je!

rimljan
01.08.2006, 07:06
[QUOTE=Bunny Muffin]Se vam zdi možno da bi v prihodnosti lahko vodilno vlogo v politiki, gospodarstvu in na splošno v svetu dobile ženske?

Na Finskem vladata 2 ženski: predsednica države in predsednica vlade.

Ne bo držalo.Predsednik vlade je moški - Matti Vanhanen.Samo zaradi točnosti. V ostalem drži.:blush:

Hardy
01.08.2006, 12:51
Družba, ki da vodilno vlogo ženskam mora nujno propast ! Naloga ženske je da rojeva in vzgaja otroke. Ni čudno, da so danes otroci nevzgojeni, ko pa sami sebe vzgajajo. In tudi ne čudim se, da bomo kmalu Slovenci izumrli, ko pa so ženske pozabile kaj je njihova primarna dolžnost. Antropologi niso našli niti ene kulture kjer moški ne bi imeli višjega socialnega statusa kot ženske, samo mi želimo biti izjema !? Človek je lahko normalen samo, če od mame dobi ljubezen, nežnost, sposobnost čustvovanja, ter od fotra vrednote, ki jih ponotrani in, ki mu postanejo smisel življenja ! Ni čudno, da danes po »zahodu« stopicajo ljudje, ki so brez čustev, brez smisla, sami alkoholiki, narkomani, pedri,…

lila5
01.08.2006, 13:03
Družba, ki da vodilno vlogo ženskam mora nujno propast ! Naloga ženske je da rojeva in vzgaja otroke. Ni čudno, da so danes otroci nevzgojeni, ko pa sami sebe vzgajajo. In tudi ne čudim se, da bomo kmalu Slovenci izumrli, ko pa so ženske pozabile kaj je njihova primarna dolžnost. Antropologi niso našli niti ene kulture kjer moški ne bi imeli višjega socialnega statusa kot ženske, samo mi želimo biti izjema !? Človek je lahko normalen samo, če od mame dobi ljubezen, nežnost, sposobnost čustvovanja, ter od fotra vrednote, ki jih ponotrani in, ki mu postanejo smisel življenja ! Ni čudno, da danes po »zahodu« stopicajo ljudje, ki so brez čustev, brez smisla, sami alkoholiki, narkomani, pedri,…

Hardy, ne se tako razburjat no.....če bi svet vodile ženske, bi atiji mamice postali, in bi ljubezen, nežnost, čustvovanje atiji delili, vrednot pa bi se otroci naučili od mamic in življenje bi prav tako imelo smisel.......;)

Hardy
01.08.2006, 13:21
Hardy, ne se tako razburjat no.....če bi svet vodile ženske, bi atiji mamice postali, in bi ljubezen, nežnost, čustvovanje atiji delili, vrednot pa bi se otroci naučili od mamic in življenje bi prav tako imelo smisel.......;)
Bili bi zgolj na istem kot smo zdaj, oziroma kot bi naj bli, pa še eno težavo bi meli, moški nimamo tetrapaka v joških ! Pa nekako se mi zdi, da je majhnemu otroku vseeno bolj udobno se k mehkemu stiskat, kot pa k trdim mišicam !? :dontknow: ;)

spartan
01.08.2006, 13:27

iz katerega stoletja je to zdaj priletelo:clown:
:veryfunny:

lila5
01.08.2006, 14:04
Bili bi zgolj na istem kot smo zdaj, oziroma kot bi naj bli, pa še eno težavo bi meli, moški nimamo tetrapaka v joških ! Pa nekako se mi zdi, da je majhnemu otroku vseeno bolj udobno se k mehkemu stiskat, kot pa k trdim mišicam !? :dontknow: ;)

No, no....pretiravat pa ni treba....:D vsi moški pa tudi nimate jeklenih mišic na prsih....se tam tudi najde kaj mehkega......, za rešitev prve težave pa obstaja tudi mleko, ki se ga daje dojenčkom, ker ga vse mamice tudi nimajo zadosti, ali pa ga sploh nimajo.....tako, da vidiva, da mehkoba oz. mišičaste prsi in mleko niso težava......;)

Hardy
01.08.2006, 16:11
No, no....pretiravat pa ni treba....:D vsi moški pa tudi nimate jeklenih mišic na prsih....se tam tudi najde kaj mehkega......, za rešitev prve težave pa obstaja tudi mleko, ki se ga daje dojenčkom, ker ga vse mamice tudi nimajo zadosti, ali pa ga sploh nimajo.....tako, da vidiva, da mehkoba oz. mišičaste prsi in mleko niso težava......;)
Le zakaj bi šli po enostavni poti, ko pa lahko kompliciramo :nonono: . Sicer pa kakor koli vzameš, jaz osebno se pač rajši stiskam k ženskam kot pa k mehkim moškim ;)

Pikado
01.08.2006, 20:38

Če bi te namesto moškega morilca, umorila ženska...bi bilo to zate bolje, slabše, isto...
Ni problem pridevnik, ampak glagol!
Ženske, ki pridejo na oblast, v bistvu samo sprejmejo moško logiko...ženske delajo napako, ker mislijo da oponašanje moških vodi k njihovi emancipaciji...

Katrin
01.08.2006, 20:59

:rolling: :veryfunny:

lila5
02.08.2006, 12:54
Le zakaj bi šli po enostavni poti, ko pa lahko kompliciramo [/COLOR]:nonono: . Sicer pa kakor koli vzameš, jaz osebno se pač rajši stiskam k ženskam kot pa k mehkim moškim ;)

Za žensko, ki ima partnerja, ki jo podpira pri njeni karieri...kar pomeni, da si partnerja določene dolžnosti doma razdelita, da ati otroka kdaj pelje vrtec, mu kdaj menja plenico, prime za kuhalnico........za tako žensko, je pot do kariere mnogo enostavnejša, kot za žensko, katere partner je mnenja, da je njeno poslanstvo za štedilnikom, njeno telo pa je zgolj stroj za rojevanje otrok.....za tako žensko pa je pot po vodilni lestvici v službi lahko zelo komplicirana........

Hardy
02.08.2006, 13:08
Za žensko, ki ima partnerja, ki jo podpira pri njeni karieri...kar pomeni, da si partnerja določene dolžnosti doma razdelita, da ati otroka kdaj pelje vrtec, mu kdaj menja plenico, prime za kuhalnico........za tako žensko, je pot do kariere mnogo enostavnejša, kot za žensko, katere partner je mnenja, da je njeno poslanstvo za štedilnikom, njeno telo pa je zgolj stroj za rojevanje otrok.....za tako žensko pa je pot po vodilni lestvici v službi lahko zelo komplicirana........
bla bla bla...uboge ženske, ki sanjate o karieri, celo najvišji smisel vam je kariera... To je družbena napaka, ali pač kulturna, da ženske fopa, da naj bo njihov smisel nevem kakšna že kariera, to je treba odpravit ! V Islamskem svetu ženska nima nobenih težav, je zadovljna in srečna, to pa zato, ker ji noben ni povedal oziroma jo sfopal, da naj sanja o takšni ali drugačni karieri, ker če ne ne nebo popolna, ne bo srečna in zadovoljna itd., da o posledicah takšnega fopanja, sploh ne govorim, ni čudno, da nam nataliteta pada...

lila5
02.08.2006, 13:38
bla bla bla...uboge ženske, ki sanjate o karieri, celo najvišji smisel vam je kariera... To je družbena napaka, ali pač kulturna, da ženske fopa, da naj bo njihov smisel nevem kakšna že kariera, to je treba odpravit ! V Islamskem svetu ženska nima nobenih težav, je zadovljna in srečna, to pa zato, ker ji noben ni povedal oziroma jo sfopal, da naj sanja o takšni ali drugačni karieri, ker če ne ne nebo popolna, ne bo srečna in zadovoljna itd., da o posledicah takšnega fopanja, sploh ne govorim, ni čudno, da nam nataliteta pada...

Ni se ti potrebno počutiti ogroženega......;) ženska, ki se odloči za kariero se zanjo odloči zavestno, če ima družino in partnerja, ta odločitev pade skupaj z njimi......jo sprejmejo vsi in se strinjajo z njo......in tista ženska, ki ne vidi izpolnitve svojega smisla življenja kot tvoj primer islamske ženske, le v tem, da bi skrbela za moža in otroke ni družbena napaka.....ker dvomim, da si ti tisti, ki bo določal drugemu človeku, kdaj naj bo ta srečen....nekatere ženske so pač srečne le v vlogi, ki jo ti favoriziraš, druge pa si želijo še kaj drugega in jih tisto tudi osrečuje.....kar se pa tiče natalitete.....za otroka narediti sta potrebna dva, moški in ženska.....in v partnerski zvezi se odločitev, če bosta imela otroke in koliko jih bosta imela, sprejme običajno sporazumno.....

Hardy
02.08.2006, 14:24
Ni se ti potrebno počutiti ogroženega......;) ženska, ki se odloči za kariero se zanjo odloči zavestno, če ima družino in partnerja, ta odločitev pade skupaj z njimi......jo sprejmejo vsi in se strinjajo z njo......in tista ženska, ki ne vidi izpolnitve svojega smisla življenja kot tvoj primer islamske ženske, le v tem, da bi skrbela za moža in otroke ni družbena napaka.....ker dvomim, da si ti tisti, ki bo določal drugemu človeku, kdaj naj bo ta srečen....nekatere ženske so pač srečne le v vlogi, ki jo ti favoriziraš, druge pa si želijo še kaj drugega in jih tisto tudi osrečuje.....kar se pa tiče natalitete.....za otroka narediti sta potrebna dva, moški in ženska.....in v partnerski zvezi se odločitev, če bosta imela otroke in koliko jih bosta imela, sprejme običajno sporazumno.....
Vse lepo in prav, ampak še vedno kultura oz. vzgoja,... določa človeku kdaj se bo počutil srečnega...

lila5
02.08.2006, 14:37
Vse lepo in prav, ampak še vedno kultura oz. vzgoja,... določa človeku kdaj se bo počutil srečnega...

Se strinjam, da v velikem primeru kultura in vzgoja določata, kaj naj bi osrečevalo človeka.....recimo v okolju, kjer imajta tradicija in vera velik vpliv na družbeno življenje in s tem na vzgojo, se ne ubadajo z ženskimi kvotami......;)

Hardy
02.08.2006, 14:48
Se strinjam, da v velikem primeru kultura in vzgoja določata, kaj naj bi osrečevalo človeka.....recimo v okolju, kjer imajta tradicija in vera velik vpliv na družbeno življenje in s tem na vzgojo, se ne ubadajo z ženskimi kvotami......;)
in niti ženske niso nesrečne zato, ker ne morejo prevzet moških funkcij...

lila5
02.08.2006, 14:52
in niti ženske niso nesrečne zato, ker ne morejo prevzet moških funkcij...

Katerih moških funkcij?

Hardy
02.08.2006, 15:16
Katerih moških funkcij?
ka pa vem politike na primer, služenje denarja itd. pač vsega kar ji preprečuje, da bi se 100% posvetila otrokom

lila5
02.08.2006, 15:24
ka pa vem politike na primer, služenje denarja itd. pač vsega kar ji preprečuje, da bi se 100% posvetila otrokom

Vidiš, tu pa se postavi paradoks.....moja sorodnica ima pet otrok.....in je res skoraj 100% zaposlena z njimi, mož pa je odšel od nje (saj vrne se še domov po oprane cunje) z razlago, da je pogrešal njeno pozornost (ki jo seveda dobi pri ljubici brez otrok, ki dela na karieri), žena pa jo je namenjala zgolj otrokom......zdaj pa vedi kaj je boljše.....;)

lump muc
02.08.2006, 15:26
če bi svet vodile ženske bi bila katastrofa

nattka
02.08.2006, 15:28
če bi svet vodile ženske bi bila katastrofa

in kako imenuješ to kar se dogaja trenutno v svetu ...

Hardy
02.08.2006, 15:36
Vidiš, tu pa se postavi paradoks.....moja sorodnica ima pet otrok.....in je res skoraj 100% zaposlena z njimi, mož pa je odšel od nje (saj vrne se še domov po oprane cunje) z razlago, da je pogrešal njeno pozornost (ki jo seveda dobi pri ljubici brez otrok, ki dela na karieri), žena pa jo je namenjala zgolj otrokom......zdaj pa vedi kaj je boljše.....;)
Saj zato pa je treba imet "zdravo" kulturo, ki ima jasno postavljene moralne norme, ter ki vsakega kaznuje, ki se določenih moralnih norm ne drži, pa še otoroci, ki so vzgojeni tako kot treba ne bodo imeli niti namanjše želje, da bi jih kršilii... Mi pa imamo nek šiš maš, kjer je (skoraj) vse dovoljeno...

legenda
02.08.2006, 15:44
Mogoče nenavadno toda Bunny Muffin, menim da ne.Veš zakaj, ker menim daa same ženske ne bi to želele.
Glej primer, kdo koga osvaja? Nekako menim da je v sami mislnosti da moški pač mora skrbeti za dom oz prinesti denar.Nisem ravno za moško prevlado toda "moškost" je pustilo pregloboke korenine v vseh kulturah sveta.Bil sem pa priča da ženske bistveno bolj zdravo razmišljajo od nas moških.
Cenim pa določen tekst iz Svetega Pisma:1Moj.2.18
"Reče pa Gospod Bog; Ni dobro biti človeku samemu; naredim mu pomoč njegove vrste...
Bog nam je dal pomoč ne nekaj pod nam temveč enakopravno sopotnico za življenje...

legenda
02.08.2006, 15:46
in kako imenuješ to kar se dogaja trenutno v svetu ...

Totalna katastrofa

lila5
02.08.2006, 18:33
Saj zato pa je treba imet "zdravo" kulturo, ki ima jasno postavljene moralne norme, ter ki vsakega kaznuje, ki se določenih moralnih norm ne drži, pa še otoroci, ki so vzgojeni tako kot treba ne bodo imeli niti namanjše želje, da bi jih kršilii... Mi pa imamo nek šiš maš, kjer je (skoraj) vse dovoljeno...

Kako? A javno linčati prešuštnika....ali pa javno linčati žensko, ki je namesto družine ali ob družini izbrala kariero?;)

spartan
02.08.2006, 19:27

kake izjave:clown: :D

v bistvu se močnih žensk bojijo moški, ki niso prepričani sami vase, nimajo samozavesti in dvomijo v svojo moškost:veryevil:

Hardy
02.08.2006, 20:11
Kako? A javno linčati prešuštnika....ali pa javno linčati žensko, ki je namesto družine ali ob družini izbrala kariero?;)
Točno tako, sicer pa se to tako ali tako ne more dogajat, če kultura in družba delujeta tako kot treba. Človek, ni kar sam po sebi prešuštnik in si tudi kar sam od sebe ne želi kariere, družba ga vzgoji tako, da si to želi ali pa da si ne želi...

Hardy
02.08.2006, 20:14

v bistvu se močnih žensk bojijo moški, ki niso prepričani sami vase, nimajo samozavesti in dvomijo v svojo moškost:veryevil:
Ravno obratno, od kar se gremo enakost med spoloma, po naši deželi hodi vedno več pedrov...

spartan
02.08.2006, 20:41
Ravno obratno, od kar se gremo enakost med spoloma, po naši deželi hodi vedno več pedrov...

hmmmm.....kaj pa naprimer stare kulture; recimo Grčija........ženske niso imele volilne pravice, ampak samo moški. Tvoja trditev bi torej bila nekaj v smislu; več enakopravnih žensk.....več homoseksualcev.

V bistvu je vsak mladenič aristokratskega porekla imel svojega "matrona", kateri je tudi v smislu ne samo materialno, ampak tudi čustveno in fizično skrbel zanj. Spolni odnosi so bili osredotočeni med moškimi, med moškimi in ženskami predvsem na potomstvo. Torej moram tvojo trditev demantirati.

Za žensko pomeni karierno uveljavljanje veliko odpovedovanja in "kamenjanja" s strani ostalih ljudi........vsaj kolikor vidim v Sloveniji. Na tujem, v razvitem delu Evrope so to fazo že prešli in je filozofija "moderne" ženske nekaj povsem drugega.

Sigurno pa menim, da je uveljavljanje žensk O.K., in če se nam želijo ženske še intenzivneje pridružiti, jih lahko samo pozdravljam.

ain
02.08.2006, 23:27

se strinjam:2thumbs:

Hardy
03.08.2006, 14:35
hmmmm.....kaj pa naprimer stare kulture; recimo Grčija........ženske niso imele volilne pravice, ampak samo moški. Tvoja trditev bi torej bila nekaj v smislu; več enakopravnih žensk.....več homoseksualcev.

V bistvu je vsak mladenič aristokratskega porekla imel svojega "matrona", kateri je tudi v smislu ne samo materialno, ampak tudi čustveno in fizično skrbel zanj. Spolni odnosi so bili osredotočeni med moškimi, med moškimi in ženskami predvsem na potomstvo. Torej moram tvojo trditev demantirati.

Za žensko pomeni karierno uveljavljanje veliko odpovedovanja in "kamenjanja" s strani ostalih ljudi........vsaj kolikor vidim v Sloveniji. Na tujem, v razvitem delu Evrope so to fazo že prešli in je filozofija "moderne" ženske nekaj povsem drugega.

Sigurno pa menim, da je uveljavljanje žensk O.K., in če se nam želijo ženske še intenzivneje pridružiti, jih lahko samo pozdravljam.
Saj vedno kultura določa kakšni naj bodo njeni ljudje. Naša kultura pač nič ne določa, razen tega da je vse dovoljeno, da naj človek dela kaj hoče. Zato pa so danes vsi zmedeni, celo tako zmedeni, da sploh več ne vejo kakšnega spola so… Če hočeš postat moški, moraš pač v otroštvu imet ves čas pred očmi osebo, ki izkazuje svojo moškost, ter se z njo poistovetiti, mora ti postat vzor. Današnji otroci pa nimajo ob sebi nobenega moškega, pravzaprav imajo dve mami, ali vsaj pač dve osebi, ki nista ne šiš ne miš. Ni čudno, da se potem cela množica ubogih fantov poistoveti z žensko osebo.
V grški kulturi je bilo strogo določeno kaj je moškost in kaj je ženskost, kaj delajo in kako se obnašajo moški in kaj delajo in kako se obnašajo ženske. Res pa je, da je pri njih bilo za moškega primerno tudi, da ima intimne odnose z drugim moškim, kar pa še ne pomeni da niso imeli reda, torej točno določeno kaj je ženska in kaj je moški, pri njih moški niso bili poženščeni, tako kot je to večina moških pri nas… Mi pa imamo en velik nered, ki ne samo da vodi v zmedenost, ampak tudi v uničenje smisla, uničenje lastnih identitet, s tem tudi uničenje morale, vrednot, kulture, saj zato pa je vedno več ljudi, ki ostajajo na stopnji otroka…
Saj je lepo govorit, kako bi morali biti dobri do vseh ljudi in da naj tudi ženske delajo kar hočejo, ampak v resnici so posledice tega veliko hujše kot se zavedamo !

lila5
03.08.2006, 15:24
Saj vedno kultura določa kakšni naj bodo njeni ljudje. Naša kultura pač nič ne določa, razen tega da je vse dovoljeno, da naj človek dela kaj hoče. Zato pa so danes vsi zmedeni, celo tako zmedeni, da sploh več ne vejo kakšnega spola so… Če hočeš postat moški, moraš pač v otroštvu imet ves čas pred očmi osebo, ki izkazuje svojo moškost, ter se z njo poistovetiti, mora ti postat vzor. Današnji otroci pa nimajo ob sebi nobenega moškega, pravzaprav imajo dve mami, ali vsaj pač dve osebi, ki nista ne šiš ne miš. Ni čudno, da se potem cela množica ubogih fantov poistoveti z žensko osebo.
V grški kulturi je bilo strogo določeno kaj je moškost in kaj je ženskost, kaj delajo in kako se obnašajo moški in kaj delajo in kako se obnašajo ženske. Res pa je, da je pri njih bilo za moškega primerno tudi, da ima intimne odnose z drugim moškim, kar pa še ne pomeni da niso imeli reda, torej točno določeno kaj je ženska in kaj je moški, pri njih moški niso bili poženščeni, tako kot je to večina moških pri nas… Mi pa imamo en velik nered, ki ne samo da vodi v zmedenost, ampak tudi v uničenje smisla, uničenje lastnih identitet, s tem tudi uničenje morale, vrednot, kulture, saj zato pa je vedno več ljudi, ki ostajajo na stopnji otroka…
Saj je lepo govorit, kako bi morali biti dobri do vseh ljudi in da naj tudi ženske delajo kar hočejo, ampak v resnici so posledice tega veliko hujše kot se zavedamo !

Torej je po tvoje v naši kulturi veliko večji problem to, da "pravih" moških v bistvu ni.......:dontknow:

Hardy
03.08.2006, 17:21
Torej je po tvoje v naši kulturi veliko večji problem to, da "pravih" moških v bistvu ni.......:dontknow:
hm... ti vsi problemi so pogojeni, zato je težko govorit kateri je večji kateri pa manjši, pa itak so vsi ti problemi zgolj posledice še bolj bistvenih problemov...

spartan
04.08.2006, 09:35

se ne strinjam....ženske nas ljubijo, skrbijo za nas, so nam v oporo v težkih trenutkih, rodijo nam otroke in se vse življenje razdajajo za svojo družino.

Če ji moški pomaga pri opravilih, in ji s tem pokaže, da ceni njen trud in žrtev ter njo samo, zaradi tega ne bo nič manj moški.

nattka
04.08.2006, 09:44
se ne strinjam....ženske nas ljubijo, skrbijo za nas, so nam v oporo v težkih trenutkih, rodijo nam otroke in se vse življenje razdajajo za svojo družino.

Če ji moški pomaga pri opravilih, in ji s tem pokaže, da ceni njen trud in žrtev ter njo samo, zaradi tega ne bo nič manj moški.

a si še frej ...:blush:

spartan
04.08.2006, 09:51
nope....sem spoznal eno žensko lepoto:blush:

nattka
04.08.2006, 09:56
nope....sem spoznal eno žensko lepoto:blush:

imaš dober attitude ... dobro vama bo šlo ...:2thumbs:

Onejash
25.09.2007, 01:19
imaš dober attitude ... dobro vama bo šlo ...:2thumbs:

Yeah, u agree with women. U've got a good attitude :P

Se strinjam z navedbo Thatcherjeve Margie :P

Se mi zdi, da po najbolj osnovnem pravilu evolucije - Adaptability prevails - nekako nima noben pravice jamrat nad situacijo svojo?

zinsk1
17.10.2007, 03:28
V Slovenski populaciji in tudi v populaciji sveta je nekaj več kot polovica žensk.Torej, zakaj ne bi tudi one v inštitucijah odločanja zasedale prav takšnega deleža.

Torej ne samo kvote za kandidatne liste, ampak tudi kvote v parlamentu. In sicer 51% v korist žensk.

Odstotet žensk je danes sicer mnogo manjši, a se počasi in vztrajno viša.

Drugače pa mislim, da ni dobro če katerikoli spol vlada obema spoloma.

Na internitni strani :https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/xx.html je podatek, da je moških na svetu:1.014 na eno žensko. Ne vem kje tvoj podatek, da je na svetu 51% žensk. In kaj če bi moški zahtevali enako življensko dobo....

Andreea
17.10.2007, 08:57
Ženske ne bodo nikol "zavladale", al kakor temu že hočete rečt, enostavno zato, ker so ženske prevelike fouš prasice ena do druge. :veryevil: Takoj, ko se ena malo dvigne nad ostale, jo zabijejo v večini ostale ženske, ne moški.
- Ženska ne bo volila ženske, ker "tista krava pa že ne bo zmagala".
- Ženska, ki je boljša od ostalih, je vedno grdo oblečena, ima neurejene obrvi in za en drek make-up.
- Druge jo označijo za možačo.
- Tista, ki je nekaj dosegla, je dosegla zato, ker je vsem "dala", ne zato, ker je sposobna...
- Ženska na vodilnem položaju je avtomatsko slaba žena in predvsem mati. Vsi jo sprašujejo, kako usklajuje družinske obveznosti in kariero. Zanimivo je, da se tega moških ne sprašuje, kot da jih otroci in žena ne potrebujejo...

Intakonaprej :sleepy: Seveda obstajajo babnice, ki drugim tudi privoščijo, ampak zbledijo v hordi pobesnelih Franck, ki bi uspešno najraje zaklale z novo maskaro od max factorja :clown:

Moških, ki se žensk na vodilnih položajih bojijo, ker jih je strah, da bi sami izpadli nesposobni in večja "baba" in jokica kot šefica, pa raje niti omenjam ne :veryevil: :clown:

Andreea
17.10.2007, 09:05
Aja, tolk sm se razburla, da sem pozabla povedat bistvo :clown: kako tipično žensko :veryevil:

Babnice niso na vodilnih položajih, ker si tega ne upajo in jih je preveč strah, kaj si bodo drugi mislili... Ženske ne moreš prisiliti, da gre v politiko, večina jih niti kandidira ne in na vodilna delovna mesta se same ne prijavljajo oz. je delež moških, ki se za taka mesta potegujejo, neprimerno večji.

Žal nisem prepričana, da bi ženske na splošno bolje vodile svet, ker znajo naredit veliko večjo pyzdarijo kot moški, če pogledam čisto življenjske situacije... :nonono:

Se pa vedno potegnem za sposobno babo, ki ima glavo na pravem mestu. :approve:
(in s tem ne mislim (samo) sebe :d )

paradox
13.11.2007, 01:39
Ženske ne moreš prisiliti, da gre v politiko
...cool down sister :d ... si me pa nasmejala ceprav se povsem ne strinjam s teboj.

Prisiliti ne mores nikogar ne glede na spol... ne vem zakaj bi izpostavila samo zenske:dontknow:

Osebno mislim, da je manj zensk v politiki kot tudi na vodilnih polozajih predvsem zato, ker so za taksne pozicije potrebne osebe, ki so 'conflict driven'.
Zenske, na splosno, pa se raje izognejo konfliktu ali pa ga skusajo ublaziti. SIcer pa zivimo v ektremno competitive world, z drugimi besedami men's world, in zenske, ki uspevajo v taksne svetu se v vecini prilagodijo z manjsim dodatkom svojega feminine pogleda, a se vedno je povsod na vrhu igra of 'hard knocks'.
Sicer pa upam, da ne moski ne zenske eksluzivno v prihodnosti ne 'vladajo svetu'...resnicni napredek za clovestvo bo, ko vprasanje spola sploh ne bo vec pomembno.
In kdaj bo to? Ko bo 'the world of power' spostoval cloveka in njegov doprinos ne glede na to koliksen je in ga temu primerno tudi nagradil.
Zaenkrat pa mislim, da se posebno zenske v svetovnem merilu nimajo dovolj spostovanja...ce pogledamo malo crime statistike, unequality of pay, and the list goes on and on ...

In mimogrede, nekje sem nekoc prebrala: "Women are often less tolerant of other women than are men because they have been taught to view all women as their enemies...". Ce je kaj resnice na temu se je vsekakor za zamisliti ;)

matjazm
14.11.2007, 07:41

Mene je zmotil samo ton v tem kar si napisal ker napačno sporočilo pošilja, v grobem se pa strinjam. Ni "narava dala višjega socialnega položaja moškim" - dala je drugačnega - navsezadnje bi se dalo rojevanje in skrb za potomstvo glede na preživetje vrste karakterizirati kot višji socialni položaj. Navsezadnje je razlog za nastanek družine to, da si kot moški v bistvu v službi ženske - provider za njo in svoje potomstvo. Tega se tut feministke ne zavedajo, ker v osnovi zaničujejo svojo žensko naravo in se poskušajo dokazovati in poistovečati na "moškem" področju in to vedno kontrastivno - na način "kako jaz ženska opravljam delo napram moškim". Jaz včas zavidam klasičnim ženskam gospodinjam: včasih bi rajši "skrbel za domačo fronto" kot pa hodil v divjino ene firme delat. Včasih s epočutim kot en rudar v rudniku soli, gospo pa vidim kot kraljico doma - če mam zdaj jaz "višji socialni položaj"... prav gotrovo ga ne vidim tako.
S tem nimam problema da ženske delajo in opravljajo vodstvene funkcije in mam relativno dobro šefico - moti me pa ta primerjava, ki je že v naslovu izražena. Če naslovni stavek vzamemo dobesedno in "če bi svet vodie ženske" lahko špekuliramo da bi moralo biti vsaj enako - ker stanje v svetu je kompleksna posledica razvoja in zgodovine.
Eni tukaj butnejo ven eno tako kot "bilo bi več sociale" - če bi bil matriarhat od začetka do danes in bi "bilo več sociale" bi morda zaradi te "sociale" ostali v jamah, ženske bi pa vodile krvave vojne z gorjačami zaradi tega ker so se skregale čigav otrok je pametnejši ali kdo je katerega udaril ali mu dal cvek v šoli. Če pa "ne bi bilo več sociale" bi bilo pa približno tako kot je danes. Recimo.

Resnica je pa taka, da so ženske vedno tudi imele odločilno vlogo v vodenju - in to v zgodovini posredno (raje ne neposredno in velikokrat tako po svoji odločitvi ker s tem niso sprejemale odgovornosti za svoje želje). Poglejte zgodovino Rima, Anglije... Danes pa sooblikujejo (v zahodnem svetu seveda) to družbo in jo ravno toliko "vodijo". Biti predsednik vlade tudi še ne pomeni, da imaš kako moč odločanja - si le orodje v rokah interesov (od pravnih do fizičnih oseb - volilcev) in če je nek interes dovolj močan ima večji delež pri usmerjanju toka družbe in je v praksi lahko poosebljen tudi v ženski.
Danes je ta stavek totalno odveč in seka čisto mimo, vsaj iz teh nekaj razlogov.

matjazm
14.11.2007, 07:56

Ja ampak v zgodovini antike maš veliko primerov praktične ženske oblasti, redko pa željo po uveljavljanju neposredne oblasti. Se mi zdi da je udobneje uveljavljati odločitve, odgovornost za njih pa sprejema nominalni voditelj. Želja po sodelovanju pri vodenju se je pri ženskah začela izražati šele po industrializaciji, ko je bilo posredno vedno težje obvladovati družbo ker se je vodenje razdrobilo na manjša okolja.

Da pa je "filozofija moderne ženske" že definirana je pa bosa. To se bo pokazalo ko bo po tekem konceptu kot ga ti omenjaš ustrojena vsaka ženska in se bo takrat dalo v praksi videti kaj to za neko družbo pomeni. To da se pa ženske "kamenja" zaradi kariere se mi pa zdi čisto iz trte izvito: mogoče se kake stare mame zmrdujejo ker jim je tako obnašanje tuje, ampak njim je še marsikatero obnašanje tuje tako da tega izločiti iz paketa neodobravanj ni primerno. To, da pa sam raje zavrnem življenje s karieristko - to pa ni kamenjanje - kar se mene tiče ima svobodno voljo, tako kot jo imam jaz da se s tako žensko ne morem povezati ker na moje tipke pritiska ženstvena ženska in ne "soborec".

fazan
14.11.2007, 20:37
To je tako kot kadilski zakon vendar je štos v tem,da je več žensk na svetu kot pa moških.Sicer se pa zgodovina obrača in ni treba reči ,da se bo to res zgodilo,da bodo ženske vodile svet in sam bog ve kaj se nam takrat piše.Upam da ne konec sveta!

Katrin
14.11.2007, 22:52
Tega se tut feministke ne zavedajo, ker v osnovi zaničujejo svojo žensko naravo in se poskušajo dokazovati in poistovečati na "moškem" področju in to vedno kontrastivno - na način "kako jaz ženska opravljam delo napram moškim".

Populistične definicije feminizma so mi jako neljube, a se hkrati dobro zavedam, da je to tako, kot bi poskušala staro mamo prepričat, da kolobarji maščobe na župci niso zdravi.

V šestesetih letih prejšnjega stoletja, v prvem valu feminizma, je obstaja ena sama samcata struja feministk, ki so se imenovale ortodoksne feministke, pa še ta je kmalu odšla rakom žvižgat. In ta struja ortodoksnih feministk, v sožitju z vsemi, ki so jim ostale feministke s svojimi zavzemanji stopile na žulj, so 'krive', da med ljudstvom še vedno velja, da so feministke lezbijke, kratko postrižene možače, ne marajo otrok in gospodinjskega dela in da bi jih bilo itak najbolje kar na grmadi sežgat.

Torej, feministke ne zaničujejo ženske narave, saj so vendarle ženske. To bi pomenilo, da zaničujejo same sebe, kar bi bil zopet absurd, saj so feministke in ženske, torej imajo same sebe ekstra rade. Feministke se zavzemajo za enakopravnost z moškimi - ali je to potrebno ali ni, ni stvar debate in je irelavantno. Dejsto pa je, da feministke uveljavljajo ženske principe na področjih, kjer so dosedaj nesporno veljali moški principi. Vsaka Anglea Merkel pač ni feministka samo zato, ker je na visoki položaj uspela priti s prilagajanjem moškim principom.

Škrlatka
15.11.2007, 10:42

ja in zdaj so za vse zenske krive? ki pa so moski? kje pa očetje? a njih otroci ne potrebujejo, prosim ne tak posploševati, človek je normalen če je od oba spola deležen ljubezen, ne samo od zenske, konec koncev pa lahk ima kak otrok oba starsa, pa super druzino, pa lahk v zivljenju itak zabluzi,
glede vodenja zensk, ne ta svet se ni dovolj zrel ,da bi svet vodile zenske....;)

matjazm
15.11.2007, 12:09
Populistične definicije feminizma so mi jako neljube, a se hkrati dobro zavedam, da je to tako, kot bi poskušala staro mamo prepričat, da kolobarji maščobe na župci niso zdravi.

V šestesetih letih prejšnjega stoletja, v prvem valu feminizma, je obstaja ena sama samcata struja feministk, ki so se imenovale ortodoksne feministke, pa še ta je kmalu odšla rakom žvižgat. In ta struja ortodoksnih feministk, v sožitju z vsemi, ki so jim ostale feministke s svojimi zavzemanji stopile na žulj, so 'krive', da med ljudstvom še vedno velja, da so feministke lezbijke, kratko postrižene možače, ne marajo otrok in gospodinjskega dela in da bi jih bilo itak najbolje kar na grmadi sežgat.

Torej, feministke ne zaničujejo ženske narave, saj so vendarle ženske. To bi pomenilo, da zaničujejo same sebe, kar bi bil zopet absurd, saj so feministke in ženske, torej imajo same sebe ekstra rade. Feministke se zavzemajo za enakopravnost z moškimi - ali je to potrebno ali ni, ni stvar debate in je irelavantno. Dejsto pa je, da feministke uveljavljajo ženske principe na področjih, kjer so dosedaj nesporno veljali moški principi. Vsaka Anglea Merkel pač ni feministka samo zato, ker je na visoki položaj uspela priti s prilagajanjem moškim principom.

Ja se strinjam, sem posplošil ta pojem in da je moderni feminizem nekaj drugega kot tisti ki sem ga na hitro okarakteriziral jaz. Če bi bili natančni so tudi po tem kar si napisala ene stvari popreproščene in ves feminizem je bolj kompleksen kot je opisanpo v zadnjem odstravku.

Tko, če samo malo navržem: postavka v stilu "če bi ženske vodile svet" in štetje razmerja med moškimi in ženskami me je spomnilo na take sorte feminizem kot ga omenja Mary Daly - sodobna feministka (sodobni feminizem ni profiliran kot je več ali manj bil v prvih obdobjih), ki odgovarja mojemu posplošenemu omenjanju feminizma.
Šele določene veje sodobnega feminizma zagovarjajo po moje edino zdravo načelo, da so ženske "samo ljudje" in da jih je treba kot take tretirati (in iz te postavke izpeljana razmišljanja). Moje posploševanje pa je bilo glede na kontekst povsem na mestu. Zadnji del tvojega komentarja lahko vzamem kot kritiko "feminizma" (spet ga posplošujem) in ravno ta paradox te filozofije sem hotel izpostaviti - ker je sovražen do žensk samih. Kar določene veje sodobnega feminizma tudi same ugotavljajo.
Ne vem če pravilno ugotavljaš moški in ženski princip - to je nova in zelo dolga debata. Nekaj tega lahko prebereš od gospe Kathe Pollitt - feministične pisateljice. Nista pa edini omenjeni, še par relevantnih imen od katerih velja kaj prebrati: Carol Gilligan in Wnedy Mc Elroy mi še padeta na pamet. Ali pa Nadine Strosen.

Katrin
15.11.2007, 22:35
Hvala za branje, res potrebna gesta.

legenda
19.11.2007, 10:47
Nekakšna večna dilema.
moje mnenje je da določene reči bi ženske boljše vodile svet.
Npr. katera mama bi poslala sina v vojno?
Osebno pa mislim predvsem n a Svetopisemski tekst:
" Da bosta eno"
v dvoje, enakopravno bi vodili svet boljše. Saj moški vemo da je za uspešnim
moškim stoji upešna ženska.

matjazm
20.11.2007, 12:54
Hvala za branje, res potrebna gesta.

Kaj si hotela s tem povedat pa samo ti veš.

legenda
21.11.2007, 22:10
Mneim da tudi ženskam manjka več odločnosti.

Katrin
24.11.2007, 12:26
Kaj si hotela s tem povedat pa samo ti veš.

Hotela sem se ti zahvalit za literaturo, kajti brez tvojega vložka bi bil moj študij povsem zaman.

Winglet1
24.11.2007, 19:14
Če gledam po mojih na pol poročenih prijatlih in kako jih njihove izbranke imajo pod kontrolo (policijske ure pa te reči) si upam rečt, da ženske na določenih področjih že "vodijo" svet.....

matjazm
26.11.2007, 11:01
Hotela sem se ti zahvalit za literaturo, kajti brez tvojega vložka bi bil moj študij povsem zaman.

Ja potem me pa veseli če sem te malo prosvetlil.

zlato
12.12.2007, 12:56

Žal jih je za enkrat premalo, tako v svetu kot pri nas. A sigurno slabše ne bi moglo biti. Na veliko področji in ministrtev bi vodile bolje, kot jih vodijo sedanji ministri in nenazadnje predsednica vlade verjetno ne bi tako razdiralnoreagirala in delila ljudi na naše in vaše. ŽENSKAM OBLAST IN MARSIKATERI SEDAJ NEREŠLJIV PROBLEM BO POSTAL V TRENUTKU REŠLJIV.

kokos
23.12.2007, 16:49
bi bil svet lepši in boljši. :2thumbs:

Lencka
27.12.2007, 21:02
Svet bo lepši kraj, ko bodo take in podobne debate ne le nepotrebne, temveč nerazumljive...