Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : nova vera?

pk
19.06.2006, 20:29
priznam, med delom sem z enim uhom ujela (ne vem na kateri ra postaji), da bo pri nas uradno priznana nova vera.bil je tudi pogovor s predstavnico - zgleda nekaj skrajno ekzotičnega, v povezavi z J.Ameriko (mislim, da je bila omenjena Brazilija). Vsekakor naj bi ta vera imela pri nas že precej pristašev. Zanimivo se mi zdi, ve kdo kaj več o tem?

sJavorshek
19.06.2006, 21:10
Vem, da bo mal off topic, ampak, če se bo uvedu tale davk na verstva, k so registrirana v sloveniji, prsežem, da ustanovim svojo cerkev. :approve:

In zarad tega tut po moje nova vera. :dontknow:

Se kdo jav za mojo ovčico. :D

Whitezero
19.06.2006, 21:17
hm, če bom slišal za kakšno novo vero jih bom pri priči razmesaril. V verah vidim samo odvisnost ljudi in nesposobnost, da se osamosvojijo in iščejo svojo resnico, namesto tega pa iščejo neko resnico v bogu ali nekomu.

Pred 5000 leti bi bilo to še kar OK, danes pa je že iz mode. ;)
Pa tudi postavljajo neke neumne zakone, omejitve(celibat, itd.) in zatirajo svobodo. V glavnem to so samo oblastniki, ki črpajo moč iz vere.

Medved Pu
20.06.2006, 01:30
hm, če bom slišal za kakšno novo vero jih bom pri priči razmesaril. V verah vidim samo odvisnost ljudi in nesposobnost, da se osamosvojijo in iščejo svojo resnico, namesto tega pa iščejo neko resnico v bogu ali nekomu.

Pred 5000 leti bi bilo to še kar OK, danes pa je že iz mode. ;)
Pa tudi postavljajo neke neumne zakone, omejitve(celibat, itd.) in zatirajo svobodo. V glavnem to so samo oblastniki, ki črpajo moč iz vere.
Govoriš izklučno o religijah, ne o veri.
Vera je intima.. Veliko jih veruje v nakupovalne police, nove avte, PC je, gojenje akvarijskih ribic, zajcev in golobov, "osvojitve" žensk, streljanje z zračno puško...itd, itd..
Kakšen se kdaj vpraša, kaj je za vsem tem, če je kaj...
Popolna vera, metafizika in vrhunska fizika so si danes zelo blizu...

galeb
20.06.2006, 08:20
Pred 5000 leti bi bilo to še kar OK, danes pa je že iz mode.
Ce bi bilo zares iz mode, cemu bi se potem sekiral?!

buba
20.06.2006, 08:21
Govoriš izklučno o religijah, ne o veri.
Vera je intima.. Veliko jih veruje v nakupovalne police, nove avte, PC je, gojenje akvarijskih ribic, zajcev in golobov, "osvojitve" žensk, streljanje z zračno puško...itd, itd..
Kakšen se kdaj vpraša, kaj je za vsem tem, če je kaj...
Popolna vera, metafizika in vrhunska fizika so si danes zelo blizu...:2thumbs:

buba
20.06.2006, 08:24
Ce bi bilo zares iz mode, cemu bi se potem sekiral?!Whitezero, verjetno predvideva, da je človek v teh 5000 letih, le naredil, kakšen duhovni napredek, kar pa je seveda utvara....napredek, je seveda samo tehnološki, medtem, ko človek, duhovno, še vedno živi v jamah...:(

Štrudl
20.06.2006, 08:48
Nova vera :clown: Torej ko se bo spet nekdo spomnil, da je božji poslanec in bo dovolj prepričljiv da mu bodo ljudje verjeli :D , kar pa je v današnjih časih malo težje, tako da menim, da bo novih ver vedno manj :clown:

galeb
20.06.2006, 08:53
Whitezero, verjetno predvideva, da je človek v teh 5000 letih, le naredil, kakšen duhovni napredek, kar pa je seveda utvara....napredek, je seveda samo tehnološki, medtem, ko človek, duhovno, še vedno živi v jamah...
No ja, mislim da se bo clovek s temi igrackami nekoc vendarle nekaj naucil in sicer; bo spoznal da mu te igracke sicer lahko olajsajo zivljenje, da pa so lahko le sredstvo kot cilj pa nikakor ne zadoscajo.

pk
20.06.2006, 20:27
Nova vera :clown: Torej ko se bo spet nekdo spomnil, da je božji poslanec ...:

:D če je res vudu vmes, bo moral bit kar delegat božjega občestva:rolling:

pk
20.06.2006, 20:28
če se ne motim gre za religijo oriž (fonetičen zapis:blush:)izhaja iz afrike je pa najbolj razširjena v nigeriji,braziliji,haitiju,na floridi....prakticirajo vudu in santerio je religija ki časti žensko in ženski princip..

jep, nekako tako se je vse skupaj slišalo:)
dkivi, hvala:2thumbs:

anarchy
20.06.2006, 22:45
Vem, da bo mal off topic, ampak, če se bo uvedu tale davk na verstva, k so registrirana v sloveniji, prsežem, da ustanovim svojo cerkev. :approve:

Ma kaj to o davku je resno in kaj tocno naj bi se moralo placevati in komu?

anarchy
20.06.2006, 22:50
v Glavnem jaz sem bil proti moji volji krscen, tako, kot vec kot polovica "vernikov" na svetu in oni me imajo kao za vernika? In jaz bi se mogu sam izbrisati nekako iz vere v katero sploh nisem stopu zavedno, temvec po volji starsev? Pa kaj to je sploh vera, ali tiranija? Saj niso niti spostovane osnovne clovekove pravice, do izbire vere, saj ti je le ta vsiljena in to lahko jaz govorim iz lastnih izkusenj!

pk
21.06.2006, 20:52
kdo ti zdaj brani svobodno izbiro vere? tistih nekaj neprijetnosti v povezavi z izpisom najbrž ne predpostavlja nepremagljivo oviro:) Da ti ni na poti le tvoja osebna lenoba?;)

anarchy
21.06.2006, 22:14
kdo ti zdaj brani svobodno izbiro vere? tistih nekaj neprijetnosti v povezavi z izpisom najbrž ne predpostavlja nepremagljivo oviro:) Da ti ni na poti le tvoja osebna lenoba?;)

Len sem glede tega, da bi se moral svobodno odreci kao veri, "kateri misli cerkev, da jaz pripadam uradno".

Drugace pa lepo svobodno izberem, da ne bom verjel v nobeno iz obstojecih ver, k vecjemu le svojo, ce si jo bom izmislu.

nattka
22.06.2006, 07:40

jaz sem napisala pred leti "prijetno" pisemce v cerkev, kjer sem krščena, kjer sem pojasnila da nočem biti član religije, ki v svojih vrstah podpira pedofile, grabežljivost in vojne ...
odgovora sicer nisem dobila ... počutim se pa mnogo bolje ...

mrjerry
22.06.2006, 08:02
Kar pozabi na tak spas. Krst je sveti zakrament in kot taksen neizbrisljiv. Isto, kot cerkvena poroka, katere ni mozno razveljavit. Ko si not, si not. Ampak mene to ne moti, ker cerkev ne posilja na dom nikakrsnih letakov, reklam in podobnega sranja, kot to pocnejo raznorazni rutarji, hardiji, harveynormani, mercatorji itd. in to dejstvu navkljub, da jim nisem nikdar dal svojega naslova niti izrazil zelja ali zanimanja po tem, da bi me na dom obvescali o svoji ponudbi.

nattka
22.06.2006, 08:31
Kar pozabi na tak spas. Krst je sveti zakrament in kot taksen neizbrisljiv. Isto, kot cerkvena poroka, katere ni mozno razveljavit. Ko si not, si not. Ampak mene to ne moti, ker cerkev ne posilja na dom nikakrsnih letakov, reklam in podobnega sranja, kot to pocnejo raznorazni rutarji, hardiji, harveynormani, mercatorji itd. in to dejstvu navkljub, da jim nisem nikdar dal svojega naslova niti izrazil zelja ali zanimanja po tem, da bi me na dom obvescali o svoji ponudbi.

a veš ... tega o zakramentih ne kupim ...

če v to verjameš in daš temu težo, potem zgornje drži, če pa v to ne verjameš, pa nima nobene svetosti ...
zakaj bi pa krst RKC-ja imel večjo vrednost kot krst v drugi religiji ...

nisem cerkveno poročena, pa se vseeno držim svoje obljube ... da ne govorim o tistih, ki so se sveto cerkveno poročili, pa se javno hvalijo s svojimi podvigi ...

torej, ne bi se ravno strinjala s tem, ko si not si not ...
notri si, ko v to verjameš in tudi delaš tako, kot se zapoveduje ...

in večina jih je zunaj kjub papirjem ...

kar se pa trgovskih firm tiče niso pa popolnoma nič drugega kot novodobne religije, ki v imenu denarja zbirajo svoje vernike v svoj hram čaščenja najbolj agresivno ravno v času ko tudi RKC poveličuje svoje velike praznike ...
o kakšno naključje ... ;)

mrjerry
22.06.2006, 08:42
Vem kaj hoces povedat, ampak zakrament je neizbrisljiv, pa ce to verjames ali ne. Preprosto ni mozno uniciti dokumentacije o tem, da si bila krscena. To mislim s tem, da ko si not si not. Kaksno dajes pa temu tezo in ali se s tem obremenjujes, je pa pac osebna izbira. Jaz se ne in se ne bom toliko casa, dokler se na mojih vhodnih vratih ne namala pismo, kjer pise, da kot kristjan MORAM spakirati zobno scetko in tatezke cevlje ter jit v krizarsko vojno.

Vse o svetosti, enosti z bogom, sprejetjem med izbrance in podobno pa je seveda bulls.hit.

nattka
22.06.2006, 08:46
sem narobe razumela :blush: :kisses: ... da me pa ne bodo izbrisali, mi je pa jasno ... to pa drži ...

anarchy
22.06.2006, 22:28

Ma sej razumem to njihovo vero in prepricanje, ceprav sam vanjo ne verjamem, ker vidim, kaksne neumnosti se ucijo in govorijo pri verouku in kar je zapisano v svetem pismu, itd.... Sej v bistvu me ne moti toliko, ce sem krscen, ker to itak ni moja volja in jaz sem ta krst itak unicu, torej sem storil nemogoce, pac po njihovi veri je to nemogoce storiti, jaz pa lahko to sam storim sebi, saj ne verjamem tem neumnostim, samo mi pa gre na zivce, da potem oni morda e res imajo za enega izmed njih in se potem hvalijo, koliko pripadnikov imajo. Krstiti otroka je zame greh, ki ga bog ne bi smel dopustiti, saj to je obred, kot ga imajo satanisti, pac proti otrokovi volji storjen.

Ce bi res toliko verjeli v boga in v svojo vero, potem bi lastnim otrokom zaupali, da bodo sami sli zavestno v to vero, ko bodo odrasli, ker bodo vidli, da je res dobra vera, tako, pa jih dajo ptroti njihovi volji krstiti in oprati ozgane po moznosti, ter morda celo kaj spolno zlorabiti. In to je vera? To je zame sekta in nic vec.

anarchy
22.06.2006, 22:40
Vem kaj hoces povedat, ampak zakrament je neizbrisljiv, pa ce to verjames ali ne. Preprosto ni mozno uniciti dokumentacije o tem, da si bila krscena. To mislim s tem, da ko si not si not. Kaksno dajes pa temu tezo in ali se s tem obremenjujes, je pa pac osebna izbira. Jaz se ne in se ne bom toliko casa, dokler se na mojih vhodnih vratih ne namala pismo, kjer pise, da kot kristjan MORAM spakirati zobno scetko in tatezke cevlje ter jit v krizarsko vojno.

Vse o svetosti, enosti z bogom, sprejetjem med izbrance in podobno pa je seveda bulls.hit.

No ja, saj tudi, ko se cepis, si potem imun morda za celo zivljenje na doloceno bolezen in temu se prav nic ne pritozim, saj to je v mojem interesu ce pa sem krscen, nimam nic od tega, to je zame glupost in oni streljajo o neki svetosti.

Biti krscen je, kot, da so te okuzili z virusom in, da si zdaj bolan, sedaj pa zelis, da ne bi imel vec virusa. Torej to se da, se enostavno da protivirus in si zdrav. Mogoce bi mogli ustvariti antikrst, tako, da nisi vec krscen in si izven te cerkve, antikrst se pa lahko izvede, cene drugega, se gre morda h kaksnemu satanistu, ki bi mogu tole delati, torej cerkev te lahko ima evidentiranega kot krscana zaradi mene, in njihovih blodenj, ti pa lahko gres k satanistu, da ti naredi antikrst in si potem evidentiran tam, da nisi vec krscen, ker si dobu antikrst, torej si izven cerkve in znotraj satanisticne sekte morda, samo itak je vseeno, saj je vse ena in ista pasta, no jaz sem si zato dal sam antikrst.

pk
23.06.2006, 19:19
pejd patentirat:D
če bo res uveden cerkveni davek, bojo množično hodili k tebi po nasvet, kako se to naredi;)

anarchy
23.06.2006, 22:31
pejd patentirat:D
če bo res uveden cerkveni davek, bojo množično hodili k tebi po nasvet, kako se to naredi;)

Ja res bi mogli narediti eno taksno vero, ki je specjalizirana za to.

yamamoto
28.06.2006, 19:42

Samo, če bom soudeležen pri dobičku. :veryevil: