Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Samozavest

Sharkica
20.06.2006, 08:15
Ali bi zase lahko rekli, da ste samozavestni? Poznate svoje prednosti in jih znate suvereno izražati, komunicirati, izkoriščati? Znate, recimo, na glas reči:"V tem-in-tem sem pa res dober/dobra?" "To-in-to na meni mi je ful všeč"? Ali pa imate s tem probleme in bi radi bili bolj samozavestni?

Evo, še ena anketa za cukrček :)

roxa
20.06.2006, 08:49
lahko rečem, da sem...ampak zdravo samozavestna...vem kaj hočem in predvsem, če lahko to tudi dosežam...(zelo redko se zmotim)...v bistvu se mi zdi samozavest zdrava...

zna biti veliko orožje in prednost, če se znaš postaviti zase, ampak imeti prav...:blush: ...to je zdrava samozavest...

Sharkica
20.06.2006, 08:56
Tudi jaz zase lahko rečem, da sem ravno prav oz. zdravo samozavestna. Včasih grem čez mejo, ampak se znam hitro pokontrolirat :)

Bom povedala en x-tremen primer ... za moje pojme, seveda ... sodelavka je zadnjič javno razglasila, da ona ima pa zelo hude noge in da je na ta del svojega telesa pa zelo ponosna. Kaj je to? Zdrava samozavest, pretirana samozavest ali kompleksi?

čudežni
20.06.2006, 08:58
Tudi jaz zase lahko rečem, da sem ravno prav oz. zdravo samozavestna. Včasih grem čez mejo, ampak se znam hitro pokontrolirat :)

Bom povedala en x-tremen primer ... za moje pojme, seveda ... sodelavka je zadnjič javno razglasila, da ona ima pa zelo hude noge in da je na ta del svojega telesa pa zelo ponosna. Kaj je to? Zdrava samozavest, pretirana samozavest ali kompleksi?

Meni se mi zdi ,da bi mogel videti v živo, kako je to izgovorila in na kaj se je to nanašalo.:shy:

roxa
20.06.2006, 09:02

hudiča, če ženska, kot Nina Morič reče, da ima hude noge-bi bla tiho...:) :P

kaj naj rečem...
a ima hude:shy:

lahko bi se skrival kompleks zadaj....ali pa pretiran samozavest (kar mene na ljudeh ne moti-vsakemu njegovo)...mislim, da tak vstop na "odprto bojišče" mora biti upravičen-torej mora biti-to, kar izpostavljaš....

ain
20.06.2006, 09:16
včasih premalo, v primerjavi z nekaterimi ljudmi ki me obkrožajo in so oni vse naj naj, njhovi partnerji/partnerke tudi, da ne govorimo o celi širši familji.. resnica pa je "malenkost" drugačna... takih ljudi res ne prenašam:mad: :nonono:

lila5
20.06.2006, 09:18
Jaz pa mislim, da se samozavest bolj izkazuje bolj z dejanji kot pa z besedami.....če si v nekom dober, boš to dokazal z dejanji in besede "v tem in tem sem pa jaz dober" niso tako potrebne, če ti je nakaj všeč, boš tako dolgo delal na tem, da boš to dobil......tudi ženska, ki je ponosna na svoje noge bo dosti bolj samozavestno to pokazala z hojo, način oblačenja in brez tega, da jih sama z besadami javno razglasi za oh in ah.....

Samozavest pa je odvisna verjetno tudi od življenjske situacije.....eni so dosti bolj samozavestni recimo v službi in manj v odnosih moški - ženska....drugi spet odbratno....

cukrček
20.06.2006, 09:24
Ali bi zase lahko rekli, da ste samozavestni? Poznate svoje prednosti in jih znate suvereno izražati, komunicirati, izkoriščati? Znate, recimo, na glas reči:"V tem-in-tem sem pa res dober/dobra?" "To-in-to na meni mi je ful všeč"? Ali pa imate s tem probleme in bi radi bili bolj samozavestni?

a ta anketa je zame :shy:

:D:D:approve:

Škrlatka
20.06.2006, 10:35
lahk bi bila bolj;)

Luka2k
20.06.2006, 11:45
jest sem car :approve:

Njuška Trap
20.06.2006, 11:48

Odvisno od tega, ali so njene noge res hude... :shy:

In če je samozavest to, kar je omenjeno v prvem postu, potem sem samozavestna. :dontknow:

roxa
20.06.2006, 11:50
primer kompleksa:clown: ;)

Sharkica
20.06.2006, 11:55
Odvisno od tega, ali so njene noge res hude... :shy:

In če je samozavest to, kar je omenjeno v prvem postu, potem sem samozavestna. :dontknow:

Ne bi vedela ... ker še nikoli ni bila v miniki ... pravzaprav niti v kakem krilu ne ... kje je keč?

Sharkica
20.06.2006, 11:56
primer kompleksa:clown: ;)

:rolling: :rolling:

Njuška Trap
20.06.2006, 12:00
Ne bi vedela ... ker še nikoli ni bila v miniki ... pravzaprav niti v kakem krilu ne ... kje je keč?
Pa jaz bi ji rekla, če dvigne hlače, da lahko pogledam... :dontknow: :)

Sharkica
20.06.2006, 12:00
Pa jaz bi ji rekla, če dvigne hlače, da lahko pogledam... :dontknow: :)

sej bi ... če bi me res tok zanimal ... pa me ne...

Njuška Trap
20.06.2006, 12:05
sej bi ... če bi me res tok zanimal ... pa me ne...
Jah, potem pa... Nimam več kaj odgovarjat - če so njene noge res hude, je to zdrava samozavest, če so povprečne, je pretirana, če so katastrofa od nog, gre pa za kompleks in je takoj jasno, zakaj ne nosi kril... :dontknow:

lump muc
20.06.2006, 13:10
ravno prav

anarchy
20.06.2006, 22:33

Jaz sem zelooooo samozavesten, ceprav tega v bistvu ne izrazam toliko, ker spostujem tudi druge in se nimam za ne vem kaj, ce pa drugi dvomijo v moje sposobnosti, jaz v svoje ne, ker vem, cesa sem zmozen in cesa ne, v nesmiselne prepire pa se ne mislim ukvarjati, ker itak z mojo samozavestjo imam zmeraj prav in me nihce ne mora prepricati nasprotno, pa ceprav bi jaz trdil, da je zemlja ravna.

Drugace svojih prednosti nocem izrazati, ker se nocem paliti, ce kdo hoce, naj me sam spozna, ce pa se kdaj palim, ne mislim resno, mislim, bolj za salo, ceprav v bistvu je lahko dvojnega pomena, saj je resnica, ceprav prikazana drugim, kot sala, tako, da moj namen ni izkazovati neko mojo premoc, temvec le zbiti salo, kot, da sem ne vem kaj, ceprav v resnici sem, samo naj milijo drugi, da nisem in, da se samo repencim. hahaha.

V bistvu sem se ze zdaj prevec repencil, no mogoce pa sem se le za***aval, saj vsakdo si lahko misli, kar hoce, na provokacije itak ponavadi ne reagiram, ker se mi zdijo otrocje, saj vecina folka tle ni zadosti zrela, za kake resne debate in potem mislijo, da sem jaz tisti, ki nisem zrel.:nonono:

anarchy
20.06.2006, 22:36

In kaj si ji potem nevoscljiva? Pusti jo pri miru, naj si misli svoje, saj vsakdo je lahko v necem superjoren in lepsi, odvisno z kom se primerja. Pustite ljudem, naj bodo tako samozavestni, kdor ponavadi, hoce takim ljudem uniciti samozavest, ces, da jim rece, da jaz imam lepse noge, ali, predvsem tako, da rece, da ona ima grde noge, to pa pomeni, da imas premalo samozavesti, ker hoces drugim uniciti taksno samozavest, katere sam ocitno nimas.

anarchy
20.06.2006, 22:42
včasih premalo, v primerjavi z nekaterimi ljudmi ki me obkrožajo in so oni vse naj naj, njhovi partnerji/partnerke tudi, da ne govorimo o celi širši familji.. resnica pa je "malenkost" drugačna... takih ljudi res ne prenašam:mad: :nonono:

Ja vcasih so lahko nekateri taksni osebki lahko zares moteci, toda jaz pravim, da samozavest se ne izraza preko besed, kajti najbolj samozavesten clovek je tisti, ker se tega zaveda in mu zato ni potrebno tega razglasati okoli, v primerjavi z nekaterimi, ki samo streljajo okoli, da so ne vem kaj, v bistvu pa jim marsikaj primanjukje.

Nekoc je bil clovek, ki je vedu, da zemlja krozi okoli sonca, neki casa je to samozavestno izrazal okoli, potem pa jasno na glas zanikal, da si je resil zivljenje, v sebi pa se zmeraj samozavestno poznal resnico in ta clovek je imel mocnejso samozavest od vseh ljudi na svetu, ceprav je ni rabu govoriti okoli in v oceh ostalih se zdel morda nesamozavesten in porazenec, ko je zanikal svoje trditve, toda resnica je samo ena in samozavest se mu ni od takrat niti malo zmanjsala, k vecjemu se povecala.

anarchy
20.06.2006, 22:43
Jaz pa mislim, da se samozavest bolj izkazuje bolj z dejanji kot pa z besedami.....če si v nekom dober, boš to dokazal z dejanji in besede "v tem in tem sem pa jaz dober" niso tako potrebne, če ti je nakaj všeč, boš tako dolgo delal na tem, da boš to dobil......tudi ženska, ki je ponosna na svoje noge bo dosti bolj samozavestno to pokazala z hojo, način oblačenja in brez tega, da jih sama z besadami javno razglasi za oh in ah.....

Samozavest pa je odvisna verjetno tudi od življenjske situacije.....eni so dosti bolj samozavestni recimo v službi in manj v odnosih moški - ženska....drugi spet odbratno....

Tocno tako.:2thumbs:

anarchy
20.06.2006, 22:44
Jaz se vecji:P .

popka
21.06.2006, 00:20
Jaz sem zelooooo samozavesten, ceprav tega v bistvu ne izrazam toliko, ker spostujem tudi druge in se nimam za ne vem kaj, ce pa drugi dvomijo v moje sposobnosti, jaz v svoje ne, ker vem, cesa sem zmozen in cesa ne, v nesmiselne prepire pa se ne mislim ukvarjati, ker itak z mojo samozavestjo imam zmeraj prav in me nihce ne mora prepricati nasprotno, pa ceprav bi jaz trdil, da je zemlja ravna.

Drugace svojih prednosti nocem izrazati, ker se nocem paliti, ce kdo hoce, naj me sam spozna, ce pa se kdaj palim, ne mislim resno, mislim, bolj za salo, ceprav v bistvu je lahko dvojnega pomena, saj je resnica, ceprav prikazana drugim, kot sala, tako, da moj namen ni izkazovati neko mojo premoc, temvec le zbiti salo, kot, da sem ne vem kaj, ceprav v resnici sem, samo naj milijo drugi, da nisem in, da se samo repencim. hahaha.

V bistvu sem se ze zdaj prevec repencil, no mogoce pa sem se le za***aval, saj vsakdo si lahko misli, kar hoce, na provokacije itak ponavadi ne reagiram, ker se mi zdijo otrocje, saj vecina folka tle ni zadosti zrela, za kake resne debate in potem mislijo, da sem jaz tisti, ki nisem zrel.:nonono:

:D :D

sam ti pa si en hecn poba:)

Sharkica
21.06.2006, 06:56
In kaj si ji potem nevoscljiva? Pusti jo pri miru, naj si misli svoje, saj vsakdo je lahko v necem superjoren in lepsi, odvisno z kom se primerja. Pustite ljudem, naj bodo tako samozavestni, kdor ponavadi, hoce takim ljudem uniciti samozavest, ces, da jim rece, da jaz imam lepse noge, ali, predvsem tako, da rece, da ona ima grde noge, to pa pomeni, da imas premalo samozavesti, ker hoces drugim uniciti taksno samozavest, katere sam ocitno nimas.

Pa kdo ji kej hoče?????:nonono: :dontknow:

roxa
21.06.2006, 06:58
samozavest pomeni verjeti vase.....:blush:

U462
21.06.2006, 09:07
po ugodni ceni prodam višek :angel:

roxa
21.06.2006, 10:09
po ugodni ceni prodam višek :angel:
My_Way nehaj:evil:

U462
21.06.2006, 10:19
My_Way nehaj:evil:
Go_a_Way rox :censored:

Matjaz26
21.06.2006, 11:11
Baje sem se prevec samozavesten, ceprav sam ne cutim tako.

gia
21.06.2006, 15:10
nekje med ravno prav in premalo. odvisno od dneva in področja :D

U462
21.06.2006, 15:16
nekje med ravno prav in premalo. odvisno od dneva in področja :D
pa kolk takih z večjimi joški je v bližini ;) :D

gia
21.06.2006, 15:36
joške niso (več) kritične :D

anarchy
21.06.2006, 22:11
samozavest pomeni verjeti vase.....:blush:

Samozavest je tudi verjeti vase, da necesa nisi zmozen.

Ce en odlicnjak pise test, koliko je on samozavesten, da bo pisal pet, v primerjavi z nekom, ki ima trojke in pricakuje, da bo pisal 2-3? Saj sta oba vsak zase dovolj samozavestna, samo je razlika, med samozavestjo in razumom, kajti moras razumno vedeti, kaj je mozno in kaj ne.

nattka
22.06.2006, 07:52
zdravo samozavesten človek ne verjame samo vase ampak tudi v druge ...

ljudje včasih mešajo samozavest z drugimi občutki, pa si ne pustijo nič dopovedati ...ne sprejemajo kompromisov ... vedno je po njihovo ... vedno imnajo prav ... na vse se spoznajo ...

samozavesten človek ne ponižuje ostalih sebe in ne uporablja stavkov v smislu: jaz sem tak, če pa tebi ne paše imaš pa ti problem ...

verjeti vase in vedeti da imamo vsi omejitve ... da imajo tudi drugi kdaj prav ... upoštevati želje in občutke drugih ... tudi sebi postaviti meje ...

sem samozavestna? večinoma ... včasih tečna, včasih down ... odvisno koliko sposobna se počutim v nekem trenutku ...
in upam se povedati kar mislim ...

roxa
22.06.2006, 08:03
zdravo samozavesten človek ne verjame samo vase ampak tudi v druge ...

ljudje včasih mešajo samozavest z drugimi občutki, pa si ne pustijo nič dopovedati ...ne sprejemajo kompromisov ... vedno je po njihovo ... vedno imnajo prav ... na vse se spoznajo ...

samozavesten človek ne ponižuje ostalih sebe in ne uporablja stavkov v smislu: jaz sem tak, če pa tebi ne paše imaš pa ti problem ...

verjeti vase in vedeti da imamo vsi omejitve ... da imajo tudi drugi kdaj prav ... upoštevati želje in občutke drugih ... tudi sebi postaviti meje ...

:approve:

anarchy...kdo pravi, da je bil moj stavek sam v pozitivo naravnan...

D' Andre
22.06.2006, 10:41
Samozavest se pogosto meša z samovšečnostjo... Samozavest je zavedanje samega sebe, svojih potencialov in zmožnosti, prepričanje vase brez teptanja drugih ljudi in mnenj in z pravšnjo mero samokritike.

roxa
22.06.2006, 10:44
[QUOTE=D' Andre]Samozavest se pogosto meša z samovšečnostjo.../QUOTE]
ja..in to delajo takšni, ki sami niso samozavestni...

anarchy
22.06.2006, 22:21
:approve:

anarchy...kdo pravi, da je bil moj stavek sam v pozitivo naravnan...

Sej ne vem, kaj sem mislu tocno, sem reku bolj tako nas splosno. V glavnem samozavest res ljudje mesajo z raznimi drugimi obcutki, sej tudi jaz marsikaj mesam, to pa zato, ker smo ljudje in si vsakdo razlaga stvar drugace, malo po svoje in misli, da ima prav, ceprav ne moramo imeti lih vsi prav.

veska
25.06.2006, 20:32
Meni je samozavest zrasla sto na uro zadnje case...zgleda da pride eno obdobje, sem pustila sluzbo, grem drugam v totalno nove vode , pocutim se energisko na vrhuncu in pa pocutim se zenstveno...pa ne me vprasat zakaj ker nevem, vem le da me razganja sto na uro in da se to navzven opazi ker dobivam pozitivne komplimente...

galeb
04.08.2006, 06:48
Je razlika med samozavestjo kot jo obicajno razumemo in zavestjo o sebi. Lahko se dobro pocutimo glede tega, kako se vidimo in kako nas vidijo drugi, toda to kar vidimo, se vedno nismo mi. To je samo nasa (zunanja) energija in predstava o sebi.

Soleil
04.08.2006, 07:02
Zase lahko rečem, da se zelo cenim in se zavedam, da sem sposobna v življenju narediti in doseči veliko stvari. Če je to samozavest, potem je imam malo več kot ravno prav, saj nimam občutka, da sem zmotljiva. Ne bi pa rekla, da sem naduta.

Verbal
04.08.2006, 08:01
Ne ne, si zgolj nečimrna.

Sicer bi bila pa samozavest ena super stvar, če je ne bi morali kazati še pred drugimi....

castor
04.08.2006, 08:23
lahko bi bil bolj. :shy:

Soleil
04.08.2006, 09:09
Ne ne, si zgolj nečimrna.

Sicer bi bila pa samozavest ena super stvar, če je ne bi morali kazati še pred drugimi....

Misliš? Sicer je pa nečimernost pojm, ki je bolj povezan z lepoto kot sposobnostimi.

Verbal
04.08.2006, 10:06
Lepota pa s samozavestjo.

kvaka
04.08.2006, 10:47
Samozavest takole na splošno (v smislu te ankete) je po mojem prej nečimrnost ali pa .
Lahko si samozavesten glede točno določenih stvari.

Jaz bi bil recimo zelo samozavesten, če bi me kdo na vrhu brega posadil na bicikl, če pa bi me postavil v shuttle tik pred vstopom v zemeljsko atmosfero pa...

Ali pa glede točno določenih ljudi. Pri šahu z nečakom mi ne manjka samozavesti, če bi me pa kdo postavil nasproti kakemu "Kasparovu" (čeprav bi rajši igral proti Morphyju, prosim)...

galeb
04.08.2006, 16:00
Zase lahko rečem, da se zelo cenim in se zavedam, da sem sposobna v življenju narediti in doseči veliko stvari. Če je to samozavest, potem je imam malo več kot ravno prav, saj nimam občutka, da sem zmotljiva. Ne bi pa rekla, da sem naduta.
Temu ne bi rekel nadutost, ampak naivnost. Vseeno pa je simpaticno, da obstajajo taksne cvetke.

galeb
04.08.2006, 16:02
čeprav bi rajši igral proti Morphyju, prosim.
Bi se pocutil bolj samozavesten, ce bi igral proti meni denimo.

anarchy
05.08.2006, 00:27

Jaz sem sposoben marsicesa, ceprav ne moram doseci vsega, kar bi zelel zaradi zunanjih vplivov, sem pa zelo samozavesten v primerjavi z ostalimi predvsem zato, ker vem, da imam prav, ostali samo mislijo, da imajo prav.

anarchy
05.08.2006, 00:29
Samozavest takole na splošno (v smislu te ankete) je po mojem prej nečimrnost ali pa .
Lahko si samozavesten glede točno določenih stvari.

Jaz bi bil recimo zelo samozavesten, če bi me kdo na vrhu brega posadil na bicikl, če pa bi me postavil v shuttle tik pred vstopom v zemeljsko atmosfero pa...

Ali pa glede točno določenih ljudi. Pri šahu z nečakom mi ne manjka samozavesti, če bi me pa kdo postavil nasproti kakemu "Kasparovu" (čeprav bi rajši igral proti Morphyju, prosim)...

Eno je samozavset, drugo je realna predstava o svetu. Valda, da bos zgubu in tle nimas kaj zgubiti samozavesti, saj to je normalno, da izgubis in lahko samozavestno z visoko glavo koncas igro, kasparov pa se itak pocuti samozavestnega, toda kaj, ce bi on bil tisti, ki bi zgubu proti tebi, potem bi se mu pa zares porusila samozavest.