Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pizze in čabatke

freya
20.06.2006, 10:51
Zbiram ideje in recepte za domače pizze.
Prvič želim zvedet vse vaše skrivnosti pri pripravi testa , kot drugo pa , kaj vse naložite na pizzo.

Trenutno moja najljubša je pizza s pelati, bogato obložena s bella pizza sirom in s koleščki paradižnika ter listi bazilike.
:)

Če je tema že bila, mi oprostite in navedite link nanjo.

Sacha
20.06.2006, 10:58
jest jo doma ne pečem, raje grem ven:approve::P:P:P

p.s. pa nujno mora met gor, svežo čebulo, al pa svež česen, al pa hrenovke, al pa kislo smetano, al pa :P:P:P

d_streets
20.06.2006, 11:02
Testo mora stati vsaj nekaj ur.

partibrejker
20.06.2006, 11:27
Zbiram ideje in recepte za domače pizze.
Prvič želim zvedet vse vaše skrivnosti pri pripravi testa , kot drugo pa , kaj vse naložite na pizzo.

Trenutno moja najljubša je pizza s pelati, bogato obložena s bella pizza sirom in s koleščki paradižnika ter listi bazilike.

Če je tema že bila, mi oprostite in navedite link nanjo.

zelo pomembno pri delanju testa je kdaj dodaš olje:approve: bol proti koncu obvezno

partibrejker
20.06.2006, 11:30
pa če hočte pico na mal drgačn način predlagam tale recept zlo je dobra

http://kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1349

d_streets
20.06.2006, 11:35
Kaj daš na pico je itak čist osebna stvar.

d_streets
20.06.2006, 11:47
jaz osebno:
Pik salamo, čebulo, grah, čili, koruzo, zeleno papriko. Pelate pa sir še seveda.
Pa dobra je tudi s panceto ali pršutom in beluši.
Tuno mam tudi rad: tunina + čebula. Nič drugega.

freya
20.06.2006, 11:55
jaz osebno:
Pik salamo, čebulo, grah, čili, koruzo, zeleno papriko. Pelate pa sir še seveda.
Pa dobra je tudi s panceto ali pršutom in beluši.
Tuno mam tudi rad: tunina + čebula. Nič drugega.

fajn

btw...ali testo kaj popečete preden naložite nanjo nadev ali date v pečico že obložene?

partibrejker
20.06.2006, 11:58
ampak men najbolša pica je pa še vedno margerita.manj je več:)

d_streets
20.06.2006, 12:11
fajn

btw...ali testo kaj popečete preden naložite nanjo nadev ali date v pečico že obložene?

Obloženo.
Kvečjemu če kako sestavino kasneje daš gor. Ampak jaz ne kompliciram.

freya
20.06.2006, 12:47
Obloženo.
Kvečjemu če kako sestavino kasneje daš gor. Ampak jaz ne kompliciram.

jajčko?

d_streets
20.06.2006, 12:48
recimo

freya
20.06.2006, 12:51
kakšne sirčke pa namečete gor?
raje pelate ali kašasto omako?
kaj pa morske sadeže?

lady_lucifer
20.06.2006, 12:53
jst mam gor obvezno svez olupljen paradiznik narezan na kocke in svez origano (ce se le da), ostalo pa po zelji. rada mam kombinacijo bucke - cesen - prekajena mozzarela.
tuna - cebula - cesen - mozzarela
paprika - cebula - koruza - prekajena mozzarela - kisla smetana (ali ajvar :D)

lacna!

freya
20.06.2006, 12:55
čak mal...prekajena mozarela se kupi ...al jo sama prekadiš:D :D :P

kakšna posebna mocarela?

lady_lucifer
20.06.2006, 12:55
se kupi;) men je ful dobra :tongue:

Kate
20.06.2006, 13:01
jest mam eno zlo simpl varianto za testo (mal sm lena :blush:) ... vzamem samo moko, sol, toplo vodo, mal olivnega olja in origano, fajn premešam in to je to :shy:

ful je tanjše testo, kar je men bl všeč ... pa še boljše je :P

za gor pa obvezno omaka za pico tomatina (men je tok dobra da bi jo lahk kr z žlico jedla :blush:) ... pol pa čist klasika: šunka, sir, lahko tud pršut ... :P sm dala pa enkrat tuno pa mi ful ni blo všeč :nonono:

mrjerry
20.06.2006, 13:07
Ce nimas casa, obstaja moznost, da speces pico brez da bi testo vzhajalo. Ce delas tako, je testo bolj tenko in z manj mehurcki, ni pa trdo oz. piskotasto. Vse kar storis je, da namesto kvasa das posusen kvas.

Tocnih kolicin ne vem, pride pa na pol kile moke okrog 3 decilitre vode. Delcek vode segrejes, dodas zlicko sladkorja in suhi kvas, lahko se zlicko moke. Zmesas, lahko das na toplo ali vsaj pokrijes in pocakas nekaj minut. Tacas presejes moko. Jaz dajem pol ostre in pol tiste za kvaseno testo. Solis in umesas kvas. Pregnetes, razvaljas, nadevas in speces na najvecji temperaturi, ki to jo ustvari pecica. V testo ne rabis dodajati mleka, olivnega olja ali drugih stvari. Moka+voda+kvas je cisto okej.

Tudi pri klasicnem testu ne poznam posebnih fint, pravijo le, da testo lepse vzhaja, ce ni soljeno. Solis ga sele pred tem, preden ga raztegnes in drugic na hitro vzhajas, ampak tega se nisem probal, ker porabis ogromno casa za drugo gnetenje, ali pa dobis neslano testo (kar je bolj fej).

Ce imas res cas za pripravo omake, potem jo zacni pripravljati, preden zacnes s testom. Paradiznike olupi (tista finta z vrelo vodo). Na majckeno olivnega olja preprazi cesen, zmanjsaj ogenj na minimum in dodaj cele paradiznike (brez da bi jih rezala ali pestala). Po dobre pol ure bodo razpadli sami od sebe. Prednost take priprave je, da imas v omaki res samo paradiznik in da na ta nacin ne stres paradiznikovih semen, ki so grenka. Na koncu lahko zacinis po okusu (sol, poper ipd.). Jaz dam notri se zlicko balzamicnega kisa. Ce te moti temna barva, das lahko tudi svetli balzamicni kis.

Sir bella pica se mi zdi najboljsi mozen sir za pripravo pice. Enkrat sem za test naredil po pice s tem sirom, pol pa z mocarelo ljubljanskih mlekarn. Popolnoma nobene razlike ne opazis. Moj najljubsi nadev je klasicna margarita, pa tudi sicer se drzim nacela `less is more', ker pretirane kolicine nadeva povzrocijo, da se testo skuha in ne zapece. Origano vedno dodajaj na koncu, ko jo vzames iz pecice.

partibrejker
20.06.2006, 13:48
Ce nimas casa, obstaja moznost, da speces pico brez da bi testo vzhajalo. Ce delas tako, je testo bolj tenko in z manj mehurcki, ni pa trdo oz. piskotasto. Vse kar storis je, da namesto kvasa das posusen kvas.

Tocnih kolicin ne vem, pride pa na pol kile moke okrog 3 decilitre vode. Delcek vode segrejes, dodas zlicko sladkorja in suhi kvas, lahko se zlicko moke. Zmesas, lahko das na toplo ali vsaj pokrijes in pocakas nekaj minut. Tacas presejes moko. Jaz dajem pol ostre in pol tiste za kvaseno testo. Solis in umesas kvas. Pregnetes, razvaljas, nadevas in speces na najvecji temperaturi, ki to jo ustvari pecica. V testo ne rabis dodajati mleka, olivnega olja ali drugih stvari. Moka+voda+kvas je cisto okej.
Tudi pri klasicnem testu ne poznam posebnih fint, pravijo le, da testo lepse vzhaja, ce ni soljeno. Solis ga sele pred tem, preden ga raztegnes in drugic na hitro vzhajas, ampak tega se nisem probal, ker porabis ogromno casa za drugo gnetenje, ali pa dobis neslano testo (kar je bolj fej).

Ce imas res cas za pripravo omake, potem jo zacni pripravljati, preden zacnes s testom. Paradiznike olupi (tista finta z vrelo vodo). Na majckeno olivnega olja preprazi cesen, zmanjsaj ogenj na minimum in dodaj cele paradiznike (brez da bi jih rezala ali pestala). Po dobre pol ure bodo razpadli sami od sebe. Prednost take priprave je, da imas v omaki res samo paradiznik in da na ta nacin ne stres paradiznikovih semen, ki so grenka. Na koncu lahko zacinis po okusu (sol, poper ipd.). Jaz dam notri se zlicko balzamicnega kisa. Ce te moti temna barva, das lahko tudi svetli balzamicni kis.

Sir bella pica se mi zdi najboljsi mozen sir za pripravo pice. Enkrat sem za test naredil po pice s tem sirom, pol pa z mocarelo ljubljanskih mlekarn. Popolnoma nobene razlike ne opazis. Moj najljubsi nadev je klasicna margarita, pa tudi sicer se drzim nacela `less is more', ker pretirane kolicine nadeva povzrocijo, da se testo skuha in ne zapece. Origano vedno dodajaj na koncu, ko jo vzames iz pecice.

hja olje je pri testu za pico pač ena najpomembnejih stvari kok ga daš in kdaj ga daš.drugače je to samo testo za kruh.mlek pa itak ni za not

sadie_007
20.06.2006, 13:53
pico sem nardila sam enkrat v lajfu, pa še takrat je bla polomija ... in sicer sem protfan polepila s ta srebrno folijo, da se pica ne bi prijela nanj in da ga ne bi blo treba pomivat (:blush:), pol se je pa testo (oz. pica) prilepilo na folijo ... in smo šli v Ljubljanski dvor :clown:

ampak protfana pa ni blo treba pucat :approve:

mrjerry
20.06.2006, 14:05
Jaz sem po moje pico naredil ene desetkrat, preden je prvic ratala.
Sej bi ti povedal, kaj mors narest, da se ne prilepi, ampak te dost dobr poznam, da vem, da itak ne bos probala :approve:.

Hel
20.06.2006, 14:58
Po večih preizkušenih receptih za testo sem ostala pri telem, kjer je pečeno testo še najbolj podobno tistemu iz krušne peči:

Za en velik protfan rabiš cca 25 dkg moke - čisto navadne bele, 15 gr kvasa, 1,5-2 dcl tople vode, ščep soli in 3 žlice olivnega olja. Najboljše je, če imaš čas za pripravo predtesta - vsaj nekaj ur, jaz včasih zamesim predtesto že zjutraj, če imam namen peči pizzo zvečer. Za predtesto zmešaš v dovolj veliki posodi slabo polovico moke s polovičko kvasa in toliko vode, da dobiš gladko, skoraj malce gosto tekoče testo. Posodo pokriješ z vrečko ali folijo za živila (da se testo ne zasuši na vrhu) ter pustiš, da vzhaja pri sobni temperaturi - kolikor časa pač imaš. Potem dodaš še ostalo moko ter v topli vodi raztopljen kvas ter gneteš, da nastane gladko, mehko in ne pregosto testo. Dodaš ščep soli in olivno olje ter še enkrat dobro pregneteš, pustiš da vzhaja cca 1/2 ure. Pekač obložiš s peki papirjem, malce potrosiš z moko in razvlečeš testo v željeno obliko in debelino. Čisto spodobno testo dobiš tudi, če - v primeru, da nimaš časa - v celotno količino moke narediš jamico, dodaš 15 gr kvasa, zaliješ z malo tople vode ter s ščepcem sladkorja zmešaš v gosto godljo, pustiš, da vzhaja 10-15 minut, dodaš še ostalo vodo itd... Si pa enkrat vzemi čas ter poizkusi narediti testo s predtestom. Resnično priporočam. :2thumbs:

Paradižnikovo mezgo ponavadi kuham iz svežih paradižnikov, so pa prav tako dobri tudi pelati. V bistvu delam omako tako, kot je že napisal Jerry, samo da dodam še malce rožmarina, en ali dva klinčka, origano, timijan, včasih tudi malce žajbla in baziliko. Kis ali malce belega vina dodam že na začetku, ker se mi zdi, da tako omaka ohrani lepo rdečo barvo.

Obloge so pa itak poglavje za sebe. ;)

Edit: Vročina mi je čisto udarila na tisti dve sivi celici, ki jih še imam... Pri omaki najprej na olju karameliziram žličko sladkorja, šele potem dodam malo česna etc... Pa pri začimbah ne sme manjkati malo lovorja.

Edit No. 2: Pa pri vejicah moram biti bolj previdna.... 15 gr kvasa = 1,5 dkg.... :blush:

mrjerry
20.06.2006, 15:43
Res je. Kis ali nekaj kapelj limoninega soka na zacetku prepreci oksidacijo in s tem cudno obarvanje.

Zrajcal ste me... Jutri pecem pico :approve:

mrjerry
20.06.2006, 15:44
se eno vprasanje glede predtesta.... pod `gosto tekoce' mislis, da je predtesto bolj tekoce (pocasto) od kasnesjega koncnega testa?

freya
20.06.2006, 16:00
pico sem nardila sam enkrat v lajfu, pa še takrat je bla polomija ... in sicer sem protfan polepila s ta srebrno folijo, da se pica ne bi prijela nanj in da ga ne bi blo treba pomivat (:blush:), pol se je pa testo (oz. pica) prilepilo na folijo ... in smo šli v Ljubljanski dvor :clown:

ampak protfana pa ni blo treba pucat :approve:
protfana ne spraviš v pomivalca?
moja prva pizza je bila tudi katastrofa...spodaj surova, zgoraj zažgana in tudi sicer skoraj neužitna
:D

freya
20.06.2006, 16:10

brez besed sem ostala ;) obvladaš
drugič naredim omako po tvojem receptu
:approve:
torej, pizza je že na varnem v naših trebuhih, s testom si nisem dala veliko dela. 35 dag moke, 2,5 dl mlačne vode, 3/4 kvasa fala, 2 žlici olivnega olja,malo soli in malo sladkorja, pa še to je bilo preveč. ...ščepec sladkorja bi po moje morala dati h kvasu, da bi lepše vzhajal, kaj pravite?
Dokler nisem pripravila omake in segrela pečice je testo vzhajalo (slabe pol ure) in je bilo dovolj vzhajano. Potem sem ga dala malce zapeč, da se kasneje testo ne bi žažgalo, dno pa bi ostalo surovoali skuhano (10 min), nato obložila z ogromne pelatov, sirom, svežo baziliko, jajci, paradižniki in papriko. Drugič pride na vrsto baje tunina s čebulo.
Dobro je bilo

freya
20.06.2006, 16:16
Po večih preizkušenih receptih za testo sem ostala pri telem, kjer je pečeno testo še najbolj podobno tistemu iz krušne peči:

Za en velik protfan rabiš cca 25 dkg moke - čisto navadne bele, 1,5 gr kvasa, 1,5-2 dcl tople vode, ščep soli in 3 žlice olivnega olja. Najboljše je, če imaš čas za pripravo predtesta - vsaj nekaj ur, jaz včasih zamesim predtesto že zjutraj, če imam namen peči pizzo zvečer. Za predtesto zmešaš v dovolj veliki posodi slabo polovico moke s polovičko kvasa in toliko vode, da dobiš gladko, skoraj malce gosto tekoče testo. Posodo pokriješ z vrečko ali folijo za živila (da se testo ne zasuši na vrhu) ter pustiš, da vzhaja pri sobni temperaturi - kolikor časa pač imaš. Potem dodaš še ostalo moko ter v topli vodi raztopljen kvas ter gneteš, da nastane gladko, mehko in ne pregosto testo. Dodaš ščep soli in olivno olje ter še enkrat dobro pregneteš, pustiš da vzhaja cca 1/2 ure. Pekač obložiš s peki papirjem, malce potrosiš z moko in razvlečeš testo v željeno obliko in debelino. Čisto spodobno testo dobiš tudi, če - v primeru, da nimaš časa - v celotno količino moke narediš jamico, dodaš 1,5 gr kvasa, zaliješ z malo tople vode ter s ščepcem sladkorja zmešaš v gosto godljo, pustiš, da vzhaja 10-15 minut, dodaš še ostalo vodo itd... Si pa enkrat vzemi čas ter poizkusi narediti testo s predtestom. Resnično priporočam. :2thumbs:

Paradižnikovo mezgo ponavadi kuham iz svežih paradižnikov, so pa prav tako dobri tudi pelati. V bistvu delam omako tako, kot je že napisal Jerry, samo da dodam še malce rožmarina, en ali dva klinčka, origano, timijan, včasih tudi malce žajbla in baziliko. Kis ali malce belega vina dodam že na začetku, ker se mi zdi, da tako omaka ohrani lepo rdečo barvo.

Obloge so pa itak poglavje za sebe. ;)

varianta s predtestom se sliši odlično za kak vikend, ko bom lahko še koga povabila zraven
lahko dva protfana pečem v pečici naenkrat ali vsakega posebej?

silence
20.06.2006, 19:23
Jaz jo nardim z mal manj sira pa z ful zelenjave (raznorazne; rukolo mam ful rada:P ) No zelenjava čist poljubno; odvisno kuga mam doma. Delam jo pa zmeri ko imam koga pri roki, da mi testo nardi. :angel: More bit pa tenko, da se naloženga naješ, ne testa!:approve:

Najbolše pice pa dela moja sestra (:D ); ona gre pa čez cesto k ''noni'', da ji nardi testo. Zato ker dela najboljši testo za pice in peče najboljši kruh na temu svetu!:approve: Pa ful je vesela, če lohk z nami sodeluje.:D :cool:

No Freya, nisem ti kej dost pomagala anede!:blush:

Morena
20.06.2006, 20:31
Testa ne znam nardit (fant ga zna), mi ga doma, če doma hočem domačo pico, nardi mama. :blush: Gor pa dam ponavadi čist malo pelatov, inčune, kapre, črne olive, kakšne gobice in to je to. Včasih že sir. Aja, pa kasneje seveda še baziliko in origano.

Hel
21.06.2006, 07:17
se eno vprasanje glede predtesta.... pod `gosto tekoce' mislis, da je predtesto bolj tekoce (pocasto) od kasnesjega koncnega testa?
Hja. Ko sem tale recept razlagala kolegu, me je vprašal prav tole. In sem rekla, da naj bo testo malenkost bolj gosto kot testo za ciabatte. Pa me je skoraj s tipkovnico po glavi, češ, da se zezam. :blush:

Najprej razčistimo, kaj zame pizze sploh so. To so okrogle (pod tisto - za en protfan - v prejšnjem receptu sem mislila na okroglo pizzo s takšnim premerom, da še pride na protfan), ob robu debele in na sredini največ dober milimeter debele testene zadeve, obložene pač s tistim, kar imam slučajno v hladilniku. Rob testa mora biti - ko se speče - zunaj hrustljav, znotraj pa luknjičast in mehak. Pa luknjice naj bodo neenake - ne maram tistih gosto luknjičastih zadev, ki na prerezu spominjajo na biskvit. Luknjice morajo biti velike, kot pri dobrem domačem kruhu.

Predtesto je ponavadi malo bolj 'tekoče' kot končno testo. Je pa končen, vzhajan izdelek tak, da ga lahko oblikuješ le z dobro pomokanimi rokami. Pozabi na valjar. Ne vem, kako naj razložim. Testo je mehkejše od vseh vrst testa, ki jih delam, razen za palačinke. :clown: Ko vzhajano zadevo prevrnem na peki papir, jo s pomokanimi rokami pritiskam in vlečem od sredine navzven, da oblikujem pizzo. Peki papir prej zelo narahlo pomokam - en ščepec ali dva moke, včasih ga tudi ne. Vrtenje okoli glave in metanje v zrak, kot počnejo pizzopeki v filmih, odločno opade. Roke moram vmes večkrat dobro pomokati, drugače se mi vse skupaj takoj prilepi nanje. Masa naj bo takšna, da se ne razleze sama od sebe, a vseeno tako redka, da zgleda, kot da bi se lahko razlezla.

Kompliciram, ane. :D

Freya - jaz imam navadno električno pečico, tako da pečenje več protfanov naenkrat odpade. Se je pa tašča, ki ima ventilatorsko pečico, hvalila, da zdaj lahko peče več protfanov piškotov naenkrat. (Ampak moji so vseeno še vedno boljši. :veryevil: :clown:) Če te je strah, da testo spodaj ne bo dovolj zapečeno, daj peči na spodnjo višino. Zato pa tudi imaš tista držalca ob strani v pečici. ;) Jaz pizzo pečem na čisto spodnji višini, temperatura 220-230 stopinj, cca 15-17 minutk. Pa je testo vedno lepo pečeno, sir pa ne zažgan. In če bi rada spekla dve ali več pizz (včasih otroci privlečejo celo sestradano klapo domov), pač najprej obložim prvo pizzo, jo dam v ogreto pečico, v tistih 15 minutah, ko se peče, obložim drugo itd. Ko je prva pečena, dam na mizo, narežem na več kosov in ponavadi, preden vse pojedo, je pečena že druga. Ali pa počakajo nekaj minutk.

unicorn
21.06.2006, 07:28
Ker ste se drugi razgovorili o testu, naj jaz predlagam oblogico po moje:

Paradižnikova omakca, šunka, mocarela - pečeš. (po želji gobice) Vzameš iz pečice, dodaš pršut in origano, daš nazaj v pečico za par minutk. Na vročo pizzo naložiš rukolo, čez dodaš zelo mehek kajmak v kepicah, ki se na vroči pizzi malenkost raztopi.:P

Tale pizza je pri nas absolutni favorit, in vsi moževi kolegi jo želijo ob svetovnem prvenstvu. :rolling:

mrjerry
21.06.2006, 07:30
najprej freyi: danes zjutraj sem gruntal, a se splaca dat v testo sladkor ali ne. Sladkor res bolj pozene kvasovke, katerih namen je (tole nisem cist 100%), da pri presnovi sladkorja ustvarjajo ogljikov dioksid, s katerim se potem testo napihne. Ce je to res edino, kar kvasovke pocnejo, potem je sigurno boljs dat v testo sladkor. Ce pa kvasovke pocnejo se kaj drugega, recimo razgrajujejo skrobnate molekule v kaksne enostavnejse saharide, je pa bolje, da sladkorja ne das. V tem primeru s sladkorjem kvasovkam dajes potuho, tko da se ti nazrejo sladkorja, moko pa pustijo pri miru.

Hel: dons zjutraj sem naredil predtesto. Je ravno toliko tekoce, da pocasi privzame obliko posode. Torej zelo gosta tekocina, bi lahko rekel. Cabate pa se nisem pekel...

Tole sem se pozabil omeniti... Recept za paradiznikovo omako, ki sem ga napisal, je v bistvu recept za osnovno paradiznikovo omako. Prakticno enak recept, morda z manjsimi spremembami glede zacimb, lahko uporabite tudi za testenine, lasagne, mesne kroglice.....

Hel
21.06.2006, 07:38
Cabate pa se nisem pekel...
Zato sem jih pa skoraj dobila s tipkovnico po glavi... :blush:
Mislim, da si naredil kar prav. Vse skupaj spominja na blatno potičko, ki jo delajo otroci v peskovniku. :D Ko boš prišel domov, boš videl, da je nastala pocasta zadeva z velikimi luknjami. Naj te ne skrbi, če boš po robu posode videl, da je vse skupaj upadlo - da se je testo dvignilo skoraj do roba in potem začelo upadati. To je povsem normalno. Fora v predtestu je v tem, da kvasovke malce utrudi, tako da potem dobiš mešanico svežih in čilih kvasovk ter tistih že malce zgonjenih. :D In prav zato ima testo tiste lepe, velike luknjice in nek čisto svoj okus, kot dober domač kruh.
Olje in sol obvezno daj na koncu!

Sladkor - samo majhen ščepec - jaz dodam le v primeru, da moram na hitro vzhajati testo. Če imam čas, sladkorja ne dam.

mrjerry
21.06.2006, 08:09
Aha, okej. Aja, se to morm priznat... Za kvas (priblizno 250g moke) imam namen porabiti 25 gramski pakete kvasa, pa ce je to po receptu al pa ce ni :approve:

Kako naj zdaj postopam naprej? Tale mesanica je kar orenk pocasta... Naj najprej dodam toliko moke, kolikor je zelim (torej, da bo skupno 250g), pa potem dolivam vodo, ali obratno? Naj bo moka pogreta? Voda vem, da mora biti topla. A lahko testo zamesam (vsaj tisto osnovno miksungo) v mesalcu, ali morm res nujno vse na roke. Ker mi gre ful na jetra, da se mi vse lepi na roke, pa kuhinjo imam bolj majckeno :blush:. Jaz bi nekako vse zmesal v mikserju, potem pa samo finisiral z rocnim gnetenjem.

Hel
21.06.2006, 09:53
Aha, okej. Aja, se to morm priznat... Za kvas (priblizno 250g moke) imam namen porabiti 25 gramski pakete kvasa, pa ce je to po receptu al pa ce ni :approve:
Se posipam s pepelom ter mažem ven z izgovorom, da sem bila v rani mladosti včasih blont. :blush: Sicer sem že popravila pri prejšnjem postu, pa naj še tule povem: Za 25 dkg moke je mišljeno 1,5 dkg (ne gramov) kvasa. 25 gramov kvasa drugače jaz porabim za eno rudno čabatk, kjer je moke vsega skupaj 75 dkg. Kaj zelo hudega se verjetno ne bo naredilo, če boš dal malo več kvasa, mogoče bodo samo večje luknje. :dontknow:

Kako naj zdaj postopam naprej? Tale mesanica je kar orenk pocasta... Naj najprej dodam toliko moke, kolikor je zelim (torej, da bo skupno 250g), pa potem dolivam vodo, ali obratno? Naj bo moka pogreta? Voda vem, da mora biti topla. A lahko testo zamesam (vsaj tisto osnovno miksungo) v mesalcu, ali morm res nujno vse na roke. Ker mi gre ful na jetra, da se mi vse lepi na roke, pa kuhinjo imam bolj majckeno :blush:. Jaz bi nekako vse zmesal v mikserju, potem pa samo finisiral z rocnim gnetenjem.
Vseeno, kaj naprej dodaš. Jaz dam najprej moko, še malo tekočine in z mikserjem - s tistimi spiralnimi metlicami - vse skupaj pregnetem. Brez veze karkoli packati z rokami, ker boš zgubil živce, pa še kakšno strelo lahko prikličeš nadme. :shy: VSE gre z mikserjem. Tudi predtesto. Samo oblikuješ potem z rokami, ne z valjarjem.

Pa ne peci predolgo. Skorjica bo zlato rumene barve, ne rjava, kot je pri peki v krušni peči. Pa pazi, da ne boš pri posipanju peki papirja z moko dal preveč moke, ker boš potem imel na dnu testa take male kepice moke.

mrjerry
21.06.2006, 09:57
Uf, fino. Ko sem omenil mikser, sem za vsak slucaj zlezel pod mizo, ker sem se sam ustrasil kaksne strele, ki bi lahko priletela. Zdaj upam tudi povedati, da je bilo predtesto pripravljeno z mikserjem, vseeno pa se bom naslednjic potrudil tudi s presejevanjem moke. Samo ustrezno posodo za kaj takega moram kupiti.

Hel
21.06.2006, 10:04
Uf, fino. Ko sem omenil mikser, sem za vsak slucaj zlezel pod mizo, ker sem se sam ustrasil kaksne strele, ki bi lahko priletela. Zdaj upam tudi povedati, da je bilo predtesto pripravljeno z mikserjem, vseeno pa se bom naslednjic potrudil tudi s presejevanjem moke. Samo ustrezno posodo za kaj takega moram kupiti.
Pusti presejevanje - če nimaš ravno moko strnjeno v grudice. Pa ročno mesenje testa. Pa prekuhavanje sladkorja za marmelade.. To so delale naše babice, ker so morale. Moka je bila drugačna, zmleta v tistih starih mlinih, iz žit, ki niso bila hibridi XYZQ, še kvas je bil drugačen. Pa jajca... Včasih dobim občutek, da izkušene kuharice iz čiste hudobije poudarjajo, da je testo boljše in lepše in oh in sploh le, če ga zamesimo na roke. Larifari. Edino testo, ki ga mesim na roke, je tisto za rezance. Pa piškotno testo na koncu še pregnetem z rokami, da razbijem še tiste male grudice masla, ki so mogoče ostale.

mrjerry
21.06.2006, 10:11
so bile grudice. Moko vedno presejem, ne zato, da bi izlocil vecje delce ampak zato, ker je bolj puhasta in se vanjo lepse vmesa voda. To obcutis predvsem, ce gnetes rocno. To sem pa moral pocet do pred kratkim, ker doma ni bilo nicesar, kar bi bistveno olajsalo strojno mesenje.

P.S.: tud testo za rezance lahko umesis strojno, samo na koncu (ko je ze zmesano in konsistentno), posteno pregnetes na roke. Predvsem zarad sproscanja glutena, ki se pospesi pri rocnem mesenju, ker z rokami testo tudi grejes.

P.P.S.: Ko smo ze pri glutenu... Imam nek recept v anglescini, kjer omenjajo neko moko, ki se ji rece `semelina'. Menda naj bi bila zelo bogata z glutenom. A se to dobi pri nas in kako se ji rece?

freya
21.06.2006, 10:40
ma strokovnjaka sta, ni kaj
;) :kisses:
mogoče še kakšna ideja za obloge?

hel...mogoče boš ti vedela rešitev za čist klasičen problem naše stare mame...namreč pri potici ji vedno odstopi zgornja skorja - kje je napaka?

mrjerry
21.06.2006, 10:43
ima mogoce starejso pecico? Pri nas se je to dogajalo, dokler nismo zamenjali...

freya
21.06.2006, 10:48
ima mogoce starejso pecico? Pri nas se je to dogajalo, dokler nismo zamenjali...

nova res ni.....maybe
:dontknow:

mrjerry
21.06.2006, 10:58
Nam se je to dogajalo... Vse je bilo na zunaj zazgano, znotraj napol surovo. Poskusal sem vse zivo, prekrival s folijo, navlazeno folijo, dajal posodice z vodo na dno pecice (da bi ovlazil komoro)... Najbolj zoprno je bilo pri rogljickih. Mislim, da je to posledica neenakomerno razgrete komore in pocasne odzivnosti pecice na spremembe. Zato je mozna resitev, da pecico na zacetku segreje bolj, kot je predvideno, potem, ko da notri potico, pa temperaturo zniza. Najvecji padec temperature je namrec takrat, ko das hrano notri. Prvic, ker pecico odpiras in drugic, ker hrana poskra ogromno toplote, da se ogreje. Posledicno pecica zacne orenk hajcati in se segreje nad nastavljeno temperaturo (temu se rece overshoot). Novejse pecice imajo precej izpopolnjen sistem krmiljenja, zato temperatura v njih manj niha.

Konstantna temperatura je pa nujna zato, ker se v nasprotnem primeru testo pece po plasteh in zato tudi odstopa.

S to pecico pa lahko poskusi se to, da, ko vzame peceno potico iz modela, ceznjo pogrne navlazeno kuhinjsko krpo. Jaz sem kruh v stari pecici kar pokapljal z vodo, da se je skorja nekoliko omehcala.

Matjaz26
21.06.2006, 11:20
Moj bratec je pravi maher v izdelavi pizze. Se prehranjujemo predvsem s pizzo in palacinkami ko sva kup.
No on testo naredi doma, zmes naoli da v pekac in zacne dodajat razne stvari (po plasteh).
Men je najbolj vsec tale:
Paradiznikova omaka, svez paradiznik, mal olivnega olja, sir (on da mal mocnejsega, recimo brie), olive, origano, in bazilika.

Hel
21.06.2006, 12:05
so bile grudice. Moko vedno presejem, ne zato, da bi izlocil vecje delce ampak zato, ker je bolj puhasta in se vanjo lepse vmesa voda. To obcutis predvsem, ce gnetes rocno. To sem pa moral pocet do pred kratkim, ker doma ni bilo nicesar, kar bi bistveno olajsalo strojno mesenje.

P.S.: tud testo za rezance lahko umesis strojno, samo na koncu (ko je ze zmesano in konsistentno), posteno pregnetes na roke. Predvsem zarad sproscanja glutena, ki se pospesi pri rocnem mesenju, ker z rokami testo tudi grejes.

P.P.S.: Ko smo ze pri glutenu... Imam nek recept v anglescini, kjer omenjajo neko moko, ki se ji rece `semelina'. Menda naj bi bila zelo bogata z glutenom. A se to dobi pri nas in kako se ji rece?
Testo za rezance ne upam mešati z mikserjem, ker se mi zdi, da je pretrdo ter me je strah, da bi skurila mikser. Drugače pa pri testu za rezance tudi jaz poznam mali trik, ki vse skupaj olajša...:blush: Vzameš sekljalnik od paličnjaka (tista mala posodica z rezilom), vanj natehtaš slabih 20 dkg moke, dodaš dva ščepca soli ter dva debela jajca. Vklopiš za nekaj sekund in - voila - lepa kepa testa je gotova. Ponoviš tolikokrat, kolikor testa pač hočeš, kepe združiš skupaj in še malo pregneteš na roke. Tako se da v trenutku tudi narediti ribano kašo (zakuha za juho) - testu dodajaš samo še malo moke, dokler ni tako gosto, da sekljalnik vse skupaj naseklja na male grudice.

Za 'semelino' pa še nisem slišala. Sorry. :shy:

Hel
21.06.2006, 12:19
ma strokovnjaka sta, ni kaj
;) :kisses:
mogoče še kakšna ideja za obloge?

hel...mogoče boš ti vedela rešitev za čist klasičen problem naše stare mame...namreč pri potici ji vedno odstopi zgornja skorja - kje je napaka?
Za čisto klasične probleme poznam samo čisto klasične odgovore. :clown: :blush:
Ali je pečica prevroča, ko se da potica peči, ali je premalo oz. preveč vzhajana... Po mojih izkušnjah je tudi ogromno odvisno od pečice, kot je že povedal jerry. Jaz se prav bojim dneva, ko bo moja crknila in bo treba nabaviti kaj novega. :( Sem pa zadnjič gledala neko oddajo, kjer je nek priznan slovenski kuhar vodil tečaj peke potic in kruha. Poudaril je, da je zelo pomembno, kako je potica zvita. Zvijati jo je treba na roke, ne s prtom in to tako, da pri vsakem 'ovinku' testo malce povlečeš, da je res trdno zvita. In preden vzhaja, jo je treba enakomerno prebosti z zobotrebcem ali paličico za ražnjiče. Pa še jaz vedno segrejem mojo pečico na malo več - cca 210 stopinj, ko dam pa potico vanjo, pa znižam na 180 in pečem debelo uro. Pečem na drugi višini od spodaj, po potrebi - če je testo res bogato in začne prehitro rjaveti - pokrijem z alu folijo. Včasih se mi pa še vseeno naredi, da zgornja plast malo odstopi. Tu pomaga mali trik - potico pustiš malo v modelu, da je samo še topla, ne več vroča, potem jo pa zvrneš na prtič ter pustiš, da se do konca ohladi. Če je nadev dovolj sočen, se bo prilepil na zgornjo plast ter ti bo ostala samo luknja ob strani. To pa lahko tudi odrežeš...;)

Obloga za pizzo:
Pri nas gre zadnje čase najbolj tale: testo premažeš s paradižnikovo omako, naložiš na tanke podolžne rezine narezano mlado bučko - v mrežo, v vmesne prazne prostorčke mreže naložiš rezine sira (tista ta poceni mozarela je čisto dobra), nadrobiš male koščke gorgonzole, na sir naložiš cca 1/2 cm debele rezine svežih šampinjonov, ki jih pokapljaš z olivnim oljem, vse skupaj posuješ z malo suhega česna v zrnu (lahko uporabiš tudi svež, drobno sesekljan česen) ter origanom in baziliko. In seveda na trikotniku, ki ga dobijo naš gospodar, ne sme manjkati nekaj koščkov vratnika ali domače slanine.

mrjerry
21.06.2006, 12:51
A tko... Tud ce v google vtipkas `semelina', nc pametnega ne spljune. Vprasanje je, ce je sploh prav napisano, ker mam recept v obliki videa...

Sigurno pa lahko kje kupis glutensko bogato moko? :shy:

Hel
21.06.2006, 13:11
Glede na to, da se da kupiti moka brez glutena, bi sklepala, da se sigurno da kupiti tudi moka, obogatena z njim. Kje bi se pa to kupilo, pa nimam pojma. Tule je ena stran: klik (http://www.kompass.com/kinl/index_norobot.php?Page=/guide/L_3_I_sl_Z_WW_F_01_PgB_4_C_20500). Samo ne napiše vseh podjetij, ker bi se moral registrirati... Če daš ukaz, da išče samo v Sloveniji, pa ne najde nič.

Fala - firma, ki dela kvas - je tudi napisana...

partibrejker
21.06.2006, 13:21
Glede na to, da se da kupiti moka brez glutena, bi sklepala, da se sigurno da kupiti tudi moka, obogatena z njim. Kje bi se pa to kupilo, pa nimam pojma. Tule je ena stran: klik (http://www.kompass.com/kinl/index_norobot.php?Page=/guide/L_3_I_sl_Z_WW_F_01_PgB_4_C_20500). Samo ne napiše vseh podjetij, ker bi se moral registrirati... Če daš ukaz, da išče samo v Sloveniji, pa ne najde nič.

Fala - firma, ki dela kvas - je tudi napisana...

moka brez glutena je škrob a ni:dontknow:
vem da se da gluten in take stvari kupit na trubarjevi v trgovini od zrna do zrna...če imajo pa to kar ti rabiš pa nevem nism še slišal.če majo pol majo tm:approve:

mrjerry
21.06.2006, 13:52
bom sel pogledat, ja... gluten dostikrat dodajajo testu za testenine, ker da bolj izrazit al dente obcutek.

Samo baje da so nekateri nanj alergicni...

freya
21.06.2006, 14:03
no, ko bomo pa pizze do konca obvladal, bomo jemal pa čabatke
kolk je men to dobr....olivna, čebulna:P

mrjerry
21.06.2006, 14:16
jap... jaz sem enkrat cabato iz testa za kruh (pac take oblike), pa cebulo gor... majkemi :P

Hel
21.06.2006, 14:42
:veryevil:
TUKAJ JE RECEPT ZA CIABATTE ---> njami, še bi, mami (http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1758)

Preizkušeno in slastno. Z manjšim popravkom - pri predtestu dam cca 1 dcl vode več in povezano s tem pri končnem testu 1 dcl manj.

Pa najboljša je kupljena ocvrta čebula - za čebulne copatke. In veliiiiiiko je mora biti.

Pa še nasvet - bogvaruj dati to na mizo, preden je naprimer pečeno meso z žara. Razen, če imaš zelo malo mesa...;)

lady_lucifer
21.06.2006, 19:26
A tko... Tud ce v google vtipkas `semelina', nc pametnega ne spljune. Vprasanje je, ce je sploh prav napisano, ker mam recept v obliki videa...

okej, mogoce bom cist mim usekala...ampak a ma to ej veze s kamutom?:dontknow:

lady_lucifer
21.06.2006, 19:27
aja, jerry, tole sm nasla:

http://en.wikipedia.org/wiki/Semolina

;)

solsikke
21.06.2006, 19:40

Zlo slastno ste se razpisali. :2thumbs: :2thumbs:

Drugače ti pa ven ne vrže nič, ker narobe vpisuješ. Ni semelina, ampak semolina, grobo mleta pšenica sorte durum, ki ima visoko vsebnost glutena.
Tako da če boš iskal durum, boš našel pravo. ;)

solsikke
21.06.2006, 19:53
Po naše ja. Sam pri nas ne delamo takih razlik, iz katere pšenice je. ;)

mrjerry
22.06.2006, 07:23
Aaaaaaaa.... Semolina in ne semelina... Ja hvala punce. Se pravi, nas izraz je durum. To pa ne bo tok tezko najti.

Hel, vceraj sem pa sfinisiral pico po tvojem tadolgem receptu. Blo je bozansko. Testo mehko, elasticno, a lepo zapeceno, tenko na sredini in malo debelejse ob robu.... NJAM :P :P :P

Pohvale tebi za recept in freyi za iniciativo :kisses:

Hel
22.06.2006, 07:59
Ni za kaj.;)

Pa sploh ni tako komplicirano, kot pri prvem branju zgleda. Malo si še preberi pripombe, napisane pod receptom. Verjetno se vsak ustraši tistega 15-urnega vzhajanja. Samo če približno veš, kaj boš kuhal naslednji dan ali pa zvečer (jaz sem sedaj že tako korajžna, da če mi naprimer gospodar zjutraj rečejo, da bi zvečer vrgli kaj na žar, zamesim predtesto in ga pustim vzhajat "samo" 8-9 ur. Pa je vseeno dobro. Malce te bo verjetno skrbelo, ko boš poskusila oblikovati čabatke. Ker vse skupaj zgleda kot mišn imposibl. Ti nekako s pomokanimi rokami in lopatko ali nožem že narediš en rob, greš oblikovat drugega, pa ti prvi zleze nazaj... Al' se splača. Res. :approve:

lady_lucifer
22.06.2006, 08:03
sej cez noc pustis, pa je kuj 10ur mim :D bom res probala enkrat kmal, ker me ornk firbec matra;)

mrjerry
22.06.2006, 08:07
Ni za kaj.;)

Pa sploh ni tako komplicirano, kot pri prvem branju zgleda. Malo si še preberi pripombe, napisane pod receptom. Verjetno se vsak ustraši tistega 15-urnega vzhajanja. Samo če približno veš, kaj boš kuhal naslednji dan ali pa zvečer (jaz sem sedaj že tako korajžna, da če mi naprimer gospodar zjutraj rečejo, da bi zvečer vrgli kaj na žar, zamesim predtesto in ga pustim vzhajat "samo" 8-9 ur. Pa je vseeno dobro. Malce te bo verjetno skrbelo, ko boš poskusila oblikovati čabatke. Ker vse skupaj zgleda kot mišn imposibl. Ti nekako s pomokanimi rokami in lopatko ali nožem že narediš en rob, greš oblikovat drugega, pa ti prvi zleze nazaj... Al' se splača. Res. :approve:

Zjutraj vstanes, gres v kuhinjo, vzames kafetjero, napolnis z vodo + kavo izbranega proizvajalca, sestavis, das na stedilnik na eno manj, kot obicajno (zdaj kuham na elektriki, prosim brez komentarjev, ker si tega nisem sam zmislil). Nameris priblizno deci vode, nalijes v drugo kozico, segrejes do mlacnega, primesas kvas. Odtehtas moko, streses v mesalnik, prelijes s kvaseno vodo, fejst premesas. Prekrijes s folijo in das v pecico ali kam drugam, kjer je mir in ni prepiha. Ko zapres pecico, je kava skuhana. Potem si pa itak cel dan v sluzbi.

partibrejker
22.06.2006, 08:38
jest morm pa "prekmursko pico" enkrat narest.že stara prekmurska jed pa sm ze pozabu kako se ji reče po prekmursko.
je pa ubistvu testo za pico gor pa skuta iz jajcem pa kisla smetana po vrhu:P
zgleda pa tkole:

http://www.osmica-sp.si/kisilakova_pica.html

hm sam ta oliva nekako ne paše gor:?:al kva je to sadje iz kompota:dontknow: wtf

mrjerry
22.06.2006, 08:44
Potem imas na voljo se Visko pito (v mislih imam otok Vis), kjer imas testo za pico, ki ga prekrijes s slanimi sardelami (v mrezastem vzorcu) in posuseno cebulo. Ter posujes z mediteranskimi zacimbami, malenkostjo cesna in olivnim oljem. Zelo okusna zadevica za marendanje.

nattka
22.06.2006, 08:53
včeraj sem na testo iz polnovredne moke narezala 2 veliki čebuli, veliko melancano, dve bučki, svež peteršilj, rukolo, 2 papriki, eno vrsto pradižnikovih kolutkov ...
vse skupaj malo posolila, mediranske začimbe, suh česen, čisto narahlo potresla z drobtinicami in nekaj kapljic dobrega olivnega olja ...

njami ...:approve:

moji imajo radi zraven kislo smetano ...

freya
22.06.2006, 11:25
fajn tema...za sprintat in priložit h kuharski knjigi (zato bi bilo fajn, če bi moderator pobrisal spam) :blush:
no, čakam na poročila, kako uspevajo pizze in čabatke po zapisanih receptih
seveda hvala hel in jerryju za pomoč

kvaka
23.06.2006, 10:29
Aha, vidim, da vas tu nekaj obvlada.
Madona, če bi meni nekdo pred par leti povedal, da je olje treba dodati (če ga že daš) na koncu mesenja... Sem rabil kako leto dokaj redne peke da sem pokapiral. Če ga dodaš na začetku, dobiš neko čudno testo...
Tistega pacanja testa celi dan še nisem poskusil... bom ta vikend. :)
Ko maš pa enkrat dobro testo, je pa vse drugo stvar domišljije. Jaz dajem gor praktično vse mogoče... S tem da omako pošvinglam kar iz konzerviranih pelatov, pa nič ne kuham. Bela pizza je res ok, za okus pa se da kombinirat praktično katerikoli sir. Kaki plesnivi, pa močnejši (a la pecorino). Ali pa celo kisla smetana. Zelenjava pa vse mogoča. Od mesnih pa mi je dobra praktično le s pršutom.

Aja, hel, tebi pa naj nikar ne bo škoda napisati še recepta in postopka za ciabatte. Jaz se ravno trudim z njimi (čebulne so pri nas trenutno "in"), pa so v redu, ampak bi lahko bile tudi boljše.

Testo za rezance, pa tisti ki ne marate ročnega dela lahko poskusite v blenderju naredit. Moko pa jajca not, pa malo pomešat, pol pa še malo z roko pa je. (hmm... kateri forum je že to??)

partibrejker
23.06.2006, 10:47
Aha, vidim, da vas tu nekaj obvlada.
Madona, če bi meni nekdo pred par leti povedal, da je olje treba dodati (če ga že daš) na koncu mesenja... Sem rabil kako leto dokaj redne peke da sem pokapiral. Če ga dodaš na začetku, dobiš neko čudno testo...
Tistega pacanja testa celi dan še nisem poskusil... bom ta vikend. :)
Ko maš pa enkrat dobro testo, je pa vse drugo stvar domišljije. Jaz dajem gor praktično vse mogoče... S tem da omako pošvinglam kar iz konzerviranih pelatov, pa nič ne kuham. Bela pizza je res ok, za okus pa se da kombinirat praktično katerikoli sir. Kaki plesnivi, pa močnejši (a la pecorino). Ali pa celo kisla smetana. Zelenjava pa vse mogoča. Od mesnih pa mi je dobra praktično le s pršutom.

Aja, hel, tebi pa naj nikar ne bo škoda napisati še recepta in postopka za ciabatte. Jaz se ravno trudim z njimi (čebulne so pri nas trenutno "in"), pa so v redu, ampak bi lahko bile tudi boljše.

Testo za rezance, pa tisti ki ne marate ročnega dela lahko poskusite v blenderju naredit. Moko pa jajca not, pa malo pomešat, pol pa še malo z roko pa je. (hmm... kateri forum je že to??)

enako pri meni:)predvsem je pa opazna razlika po pečenju

lady_lucifer
23.06.2006, 11:12
mislim tole olje na koncu mesenja..jst ga vedno ruknem notr ze takoj na zacetku, direkt na moko, se pred mlacno vodo, pa nardim res bogovsko testo...

Hel
23.06.2006, 11:17
Heh, zgleda, da sem bila ljukava ko ljisic in sem predobro zamaskirala recept...:blush:

V temlem postu :http://forumi.siol.net/showpost.php?p=833429&postcount=71 klikni na tisto "njami, še bi, mami", pa se ti prikaže recept za čabatke, objavljen na kulinarika.net. Jaz delam točno po njem, z manjšimi popravki, ki sem jih tudi že napisala v prejšnjem postu. ;) Vedno uspejo in vedno jih je premalo.

Čebulo ali olive ali pistacije dodajam na koncu - ko že imam pregneteno končno testo skupaj z oljem in soljo. Tega ponavadi razdelim da dva ali več delov, ter še posebej vmešam ali pest pražene čebule ali na kolobarčke narezane črne olive etc. Tudi kar z mešalnikom. Mešam minutko ali dve, da se dodatki enakomerno raporedijo v testu. Pa pri olivni včasih dodam še malo posušenega česna v zrnu. Odvisno, kakšne volje sem. :shy:

partibrejker
23.06.2006, 11:35
mislim tole olje na koncu mesenja..jst ga vedno ruknem notr ze takoj na zacetku, direkt na moko, se pred mlacno vodo, pa nardim res bogovsko testo...

sej jest ga dam mal pred koncem ne cist k je ze narejeno.ampak sej jest sem delal dougce enako kot ti pravis pa je testo se zmer bloful dbest.sam je pa usen razlika:clown:

freya
07.07.2006, 12:42
mal se moram pohvalt....testo mi nikoli še ni uspelo tako kot včeraj:P :P

mrjerry
11.07.2006, 10:17
:cool:

A je bilo celodnevno vzhajanje?

Jaz planiram ta teden najprej vleceno testo (ne vem se tocno, za kaj, ce ne drugega, za strudl :approve:), za vikend bodo pa cabatke.

lady_lucifer
02.08.2006, 13:14
mene pa zanima, ce je kdo ze peku kruh v unih cvetlicnih lonckih iz terakote. men to tooook lusno zgleda :shy::approve:

Hel
21.08.2006, 11:15
:cool:

Jaz planiram ta teden najprej vleceno testo (ne vem se tocno, za kaj, ce ne drugega, za strudl :approve:), za vikend bodo pa cabatke.
Poročilo?

Slike?

Število udeležencev na sedmini? :shy: :veryevil:

freya
21.08.2006, 14:08
V glavnem.....moje testo za pizzo je skorajda brezhibno ( za naš okus).
;)Hel:2thumbs:

Vzhajamo čist kolikor je časa...včasih pol ure, včasih nekaj ur.