Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Menstruacija - pojav pri nezdravih ženskah?

Soleil
20.06.2006, 17:15
Članek govori o tem, da naj bi bila menstruacija prisotna le pri nezdravih ženskah. V pradavnini naj je ne bi bilo, prav toko ne pri ljudstvih, ki živijo bolj v sožitju z naravo - KLIK (http://www.pozitivke.net/article.php/20040130123511485/print).

Kaj mislite, je to mogoče?

DarkBloom
20.06.2006, 18:16
pol smo vse ženske nezdrave :nonono:

d3vil_b4b3
20.06.2006, 18:41
Sej vsega ti pa tut ni treba verjet no :approve:

dvojčica
21.06.2006, 11:06
Se pravi, da so edino nosečnice zdrave ženske:D

Matjaz26
21.06.2006, 11:16
Jaz bi bil ful srecen ce bi blo drugace, ker se zenske najbrz niti ne zavedajo kok tezijo med menstruacijo. Sam se bojim da to ne bo drzalo, vse ki sm jih srecal so mele svoj ciklus... nazalost.

Verbal
21.06.2006, 11:16
Ves ta pomp okoli menstruacije - čisto precenjena zadeva, če se mene vpraša.

lila5
21.06.2006, 11:17
Torej lahko gremo na bolniško, če smo pa bolne.......

pinky
21.06.2006, 11:20
takoj ko en začne težit, da zdravniki in zdravila, ki jih ta predpiše sam škodjo, mu ne verjamem nič več....

solsikke
21.06.2006, 11:32
Jao, Aloisa Kolarja nikar :nonono:

Nikka06
21.06.2006, 12:12
Sam kot se spomnim na srednji je blo fanj met menstruacijo (nekatere smo jo imele vsak drug teden), ker si bil upravicen pri telovadbi...

lady_lucifer
21.06.2006, 12:13
fino bi blo mal pravopis u roke vzet.

lump muc
21.06.2006, 12:15
;) kaj potem so vse ženske bolne, razen mladoletnic,ki je nimajo

nattka
21.06.2006, 12:23
Jao, Aloisa Kolarja nikar :nonono:

:approve: :approve:

tip je utrgan ...

dvojčica
21.06.2006, 12:40
Sam kot se spomnim na srednji je blo fanj met menstruacijo (nekatere smo jo imele vsak drug teden), ker si bil upravicen pri telovadbi...

Če bi bla jest prfoksa telovadbe, tega sigurno ne bi upravičla.

shema
21.06.2006, 13:27

v prvem letniku ja....

v četrtem je pa vsaka od veselja telovadla, k jo je dobila....

dooolg nazaj je to izjavu naš učitelj telovadbe:D

dvojčica
21.06.2006, 13:44
v prvem letniku ja....

:rolling: :rolling: :rolling: :2thumbs: :2thumbs:

nattka
21.06.2006, 19:40
v prvem letniku ja....

:2thumbs: :D :D :D

freya
21.06.2006, 20:40
nimam zdele časa brat članka...
izostanek menstruacije je kljub ovulaciji?

lady_lucifer
21.06.2006, 21:25
nimam zdele časa brat članka...
izostanek menstruacije je kljub ovulaciji?

baje da menstruacija in ovulacija nimata nic skupnega:D

drgac pa...
močno krvavenje, bolečina in krči v obdobju menstrualnega ciklusa niso normalni, nakazujejo močno toksičnost organizma trpeče ženske; v takšnih primerih je potrebno izvesti postenje in takojšnjo spremembo življenjskega sloga v celoti. Zdrava posameznica ne čuti nobenih bolečin ali krčev ob menstruaciji, če pa je na Optimalni dieti Naravnega Zdravja – Naravne Higiene že daljše obdobje, do iztoka krvi sploh ne pride, kar je normalno stanje.

nism cist 100% zdrava, sm pa bliz:rolling::rolling::2thumbs:

Iluzija-
23.06.2006, 11:00
a dej dej dej ... po tej logiki smo vse ženske torej bolne al kaj? :rolling:

čisto nič ne verjamem temu :nonono:

shema
28.06.2006, 10:08
solze razočarane maternice .........se reče tud menstri

Njuška Trap
29.06.2006, 12:46
Bojda tudi harekrišnovci verjamejo v to, da je menstruacija način čiščenja ženskega telesa in ko se le-ta dovolj izčisti, menstruacije ni več.
Katastrofa ... gremo vse na presno hrano v manjših količinah - seveda menstruacija izostane, če pa telo doživi totalen šok ob menjavi načina prehranjevanja... :nonono:

silence
29.06.2006, 15:21
Se pravi, da so edino nosečnice zdrave ženske:D Pa še te fuuuul zbolijo, koj ko rodijo :D

Nincha II.
29.06.2006, 17:30
Bojda tudi harekrišnovci verjamejo v to, da je menstruacija način čiščenja ženskega telesa in ko se le-ta dovolj izčisti, menstruacije ni več.
Katastrofa ... gremo vse na presno hrano v manjših količinah - seveda menstruacija izostane, če pa telo doživi totalen šok ob menjavi načina prehranjevanja... :nonono:

Pa ne da zares v to verjamejo??? :O

Hja, ce sam presno tolces, potem ti pa najbrz kmalu tut % mascevja upade in logicno potem tut menstuacija izostane...

Kaj ma zdej neko duhovno ociscenje al pa bog s tem ... :dontknow:

freya
30.06.2006, 06:57
Pa še te fuuuul zbolijo, koj ko rodijo :D

veliko jih po tej logiki zboli šele, ko neha dojiti ....lahko tudi po letu ali več
(dojenje je naravna kontracepcija- zavira ovulacijo, je pa zelo nesigurna, zato se ne gre zanašati na to)

roxa
30.06.2006, 09:19
Članek govori o tem, da naj bi bila menstruacija prisotna le pri nezdravih ženskah. V pradavnini naj je ne bi bilo, prav toko ne pri ljudstvih, ki živijo bolj v sožitju z naravo - KLIK (http://www.pozitivke.net/article.php/20040130123511485/print).

menustracija je znak zdravja ženska in nič drugače ni...

DarkBloom
30.06.2006, 11:18
to temo bi lohk moderatorji že zaklenil :evil:

spartan
03.07.2006, 08:15

....očitno so eni prešpricali ure biologije v OŠ.

Ravno zaradi naše reproduktivne sposobnosti, je človeštvo danes kjer je; na vrhu prehranjevalne verige.

Iluzija-
04.07.2006, 20:39

tole s harekrišnami niti ni tolk iz trte zvito ... mentruacija JE naravno čiščenje organizma ... samo pomisli, kdaj večina žensk zboli? Ko pride v meno, se pravi ko nima več menstruacije :shy:

ain
04.07.2006, 21:31
Jaz bi bil ful srecen ce bi blo drugace, ker se zenske najbrz niti ne zavedajo kok tezijo med menstruacijo. Sam se bojim da to ne bo drzalo, vse ki sm jih srecal so mele svoj ciklus... nazalost.
kaj si ti pogruntu. in misliš da ženske neb ble?:nonono:

ain
04.07.2006, 21:35
baje da menstruacija in ovulacija nimata nic skupnega:D

drgac pa...
močno krvavenje, bolečina in krči v obdobju menstrualnega ciklusa niso normalni, nakazujejo močno toksičnost organizma trpeče ženske; v takšnih primerih je potrebno izvesti postenje in takojšnjo spremembo življenjskega sloga v celoti. Zdrava posameznica ne čuti nobenih bolečin ali krčev ob menstruaciji, če pa je na Optimalni dieti Naravnega Zdravja – Naravne Higiene že daljše obdobje, do iztoka krvi sploh ne pride, kar je normalno stanje.

nism cist 100% zdrava, sm pa bliz:rolling::rolling::2thumbs:
pol je pa z mano neki hudo narobe k sm danes pojedla 2 aspirina da mi je sploh kej prjelo:(

dvojčica
05.07.2006, 08:01
pol je pa z mano neki hudo narobe k sm danes pojedla 2 aspirina da mi je sploh kej prjelo:(

aspirina med menstruacijo ni dobro jemat;)

ain
05.07.2006, 09:31
aspirina med menstruacijo ni dobro jemat;)
in če je to edina stvar k jo maš takrat pri sebi:dontknow:
v sili hudič še muhe žre;)

dvojčica
05.07.2006, 09:36

pomagalo ti pa ni, a vidš:D ;)

ain
05.07.2006, 10:06
pomagalo ti pa ni, a vidš:D ;)
prvi mi ni, drugi pa ja. sm bla kt nova pol:)
definitvno pa to ni rešitev na dolge proge

freya
05.07.2006, 11:56

lekadol je boljši...tudi to lahko imaš vedno pri sebi

Soleil
05.07.2006, 11:57
lekadol je boljši...tudi to lahko imaš vedno pri sebi

Al pa nalgesin forte.

Njuška Trap
05.07.2006, 13:15
tole s harekrišnami niti ni tolk iz trte zvito ... mentruacija JE naravno čiščenje organizma ... samo pomisli, kdaj večina žensk zboli? Ko pride v meno, se pravi ko nima več menstruacije :shy:
Ne vem, jaz ogromno bolezni povezujem s psiho - ženska se upokoji - ravno tam nekje okoli menopavze, ne? - in malo jih je, ki znajo ŽIVETI ZASE. Življenje na relaciji hladilnik-TV (zgolj primer, verjetno precej ekstremen, a nič manj resničen) ni ravno kvalitetno, vseeno pa se ga poslužuje vedno več žensk. Če vzameš to populacijo, pa res ni težko podati zaključka, da je za biolezni teh žensk kriv izostanek menstruacije...

karmy
05.07.2006, 13:29
halooooo :clown: ravno zdrave ženske imajo menstruacijo :approve:

Soleil
05.07.2006, 13:32
Kaj pa če je vse bolj šibka? Traja le 1-2 dni.

dvojčica
05.07.2006, 13:49
Kaj pa če je vse bolj šibka? Traja le 1-2 dni.

jemlješ KT?

Soleil
05.07.2006, 13:50
jemlješ KT?

Ne. Nikoli še.

dvojčica
05.07.2006, 13:55
Ne. Nikoli še.

Tudi kake diete, ekstremno ukvarjanje s športom,...vse to lahko vpliva na to, da je menstra šibkejša:)

Soleil
05.07.2006, 13:58
Tudi kake diete, ekstremno ukvarjanje s športom,...vse to lahko vpliva na to, da je menstra šibkejša:)

To bo. Pa zelo malo kg imam in le 19% maščobe.

dvojčica
05.07.2006, 14:04
No evo:D

ain
05.07.2006, 14:08
zadnič brala da KT in migrene z avro no way. prvič to slišala. kako je s tem?

dvojčica
05.07.2006, 14:09
zadnič brala da KT in migrene z avro no way. prvič to slišala. kako je s tem?

Ain, jest sem jih glih iz tega razloga nehala jemat. Odkar jih ne jem, ne duha ne sluha o auri in migreni:)

freya
05.07.2006, 14:10

ne, jaz tega dejstva, ki res drži, ne bi povezovala z menstruacijo, pač pa s hormoni....ki seveda sprožijo menstruacijo. ženskam v meni primanjkuje hormona estrogena, zato prihaja poleg izostanka menstruacije do velikih sprememb, ki jih na prvi pogled ne bi nikoli povezali s tem...na primer do osteoporoze, psihične neuravnovešenosti, nihanja krvnega tlaka, spremembe na koži itd....

ain
05.07.2006, 14:14
Ain, jest sem jih glih iz tega razloga nehala jemat. Odkar jih ne jem, ne duha ne sluha o auri in migreni:)
ma če je tko ti jih po moj ginekolog nit neb smeu predpisat, predlagat:dontknow:
ma si mela že pred jemanjem KT migrene al šele pol?

dvojčica
05.07.2006, 14:20
ma če je tko ti jih po moj ginekolog nit neb smeu predpisat, predlagat:dontknow:
ma si mela že pred jemanjem KT migrene al šele pol?

Glej, v vseh tabletkah piše, da pri migrenah niso priporočljive oz. da se posvetuj z zdravnikom.
Ali tvoja ginekologinja ve, da imaš migreno?

Načeloma jih lahko ješ, če imaš napade samo občasno in te to ne obremenjuje preveč, so pa baje KT yarina bolj primerne...jest sem na konc tud te nehala jest. Se mi je pa aura pojavila po kakih 10-tih letih, prej pa mogoče ene 3x. V glavnem, po ene sedmih letih sem spet začela jest KT in sem mela v treh tednih 3x napad aure, sledile preiskave, CT glace,...vse okej. Tko da sem se na koncu sama odločila in nehala s KT.:)

Trillian
12.07.2006, 12:38
ah...tipi so zmer najbl pametni ko pride do "zenskih " zadev...s tem da dvomim da ima ta tip kako strokovno pokovanost (al je dohtr mogoče se motim, ni se mi dal pregledovat..v kolikor je..ne vem kdo ga je spustu s faksa...):nonono:

grantica
13.07.2006, 09:40
ke neumnost na neumnost na neumnost.... ta je pa res priplaval po vodi.... loool

ta s presno pa je naravnost fantastična... in jst ki ne pijem, ne kadim, jem samo zelenjavo in morsko hrano, in se ukvarjam s športom... kaj jst sem bolana al kaj? včasih moraš imet tudi malo sreče da maš telo ki hitro izloča strupe, mirno psiho ipd.... ni vse tako enostavno :D

BLANKA
13.07.2006, 11:03
Ja in taki, ki so si izmišljevali take in drugačne razloge, da niso telovadili imajo večina sedaj probleme s svojo debelostjo, smešno a ne...:D

ain
13.07.2006, 17:20
Ja in taki, ki so si izmišljevali take in drugačne razloge, da niso telovadili imajo večina sedaj probleme s svojo debelostjo, smešno a ne...:D
debelost definitivno ni povezana s tistmi dvemi urami telovadbe na teden. me zanima kdo sploh pr teh urah kej dela... mislim na kiri šoli kej delajo.