Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : ocenjevanje v srednji šoli??

albundy
20.06.2006, 17:47
zanima me sledeče ker sem jezen kot hudič.
sina in še nekaj deset trpinov zeza ena prfoksa za SLO.
zanima me sledeče:
ali lahko prfoksa da pisati test na katerem je napisan kriterij in pove da takega ne bo upoštevala, ne pove pa kakšen bo kriteri za ocene.
test je bil standarden ( kar se tiče ocenjevanja) in po tem kriteriju bi sin pisal zelo močno dvojko. ker pa je baba sama rekla, da je zahebana mu je dala cvek.
torej lahko da kriterij kot se ji dvigne svinjski rilec?

vprašanja so pa itak taka , da bi pomojem vsi moje generacije pa tudi mlajši z lahkoto pisali cvek. samo primer vprašanja: kaj je asonanca in primeri asonance? prvič sem videl to besedo??

po 10.členu pravilnika o ocenjevanju piše:

ri ocenjevanju dijakovega znanja mora biti zagotovljena javnost ocenjevanja. Zagotavlja se predvsem tako, da učitelj dijaka:
– seznani z načini ocenjevanja in se z njim dogovori o datumih oziroma rokih ocenjevanja,
– seznani z obsegom učne snovi, ki jo ocenjuje v posameznem ocenjevalnem obdobju,
– seznani z merili za ocenjevanje,
– ocenjuje v oddelku oziroma v učni skupini,
– obvešča o dobljenih ocenah.
Učitelj mora pri ocenjevanju ustnih odgovorov dijakovo znanje oceniti takoj po končanem izpraševanju, pri ocenjevanju pisnih in drugih izdelkov pa najkasneje v sedmih dneh potem, ko jih dijak odda.
Ocene učitelj vpiše v predpisano dokumentacijo takoj, ko dijaka oceni.

me ima, da bi se pritožil pa še tožil to babo za neupoštevanje pravilnika , maltretiranja pubertetnikov in jemanja živcev staršem.

kaj pravite?

DarkBloom
20.06.2006, 18:18
nej se nauči za štiri pa bo zihr dobil pozitivno.

drgač pa za asonanco so verjetn vsi srednješolci slišal, ki vsaj mal poslušajo pri pouku. Asonanco - ujemanje samoglasnikov ( Pri pesmih )

Kahla
20.06.2006, 18:47
mam brata, ki je sedaj končal 1. letnik gimnazije (hodi na isto gimn. kot jaz) in verjem mi - učitli lahk delajo prav vse kar se jim zahoče in to kar si napisal sploh ni nič kej takega bi lahko rekla. Ko sem še jaz hodila na to gimnazijo je bilo noro, sedaj se mi zdi, da je še vsaj milijonkrat hujše. In pol se greš kot straš mal pritožit si pa to prfoks vzame na znanje in mulca pol še bolj za***ava

albundy
20.06.2006, 18:52
nej se nauči za štiri pa bo zihr dobil pozitivno.

drgač pa za asonanco so verjetn vsi srednješolci slišal, ki vsaj mal poslušajo pri pouku. Asonanco - ujemanje samoglasnikov ( Pri pesmih )
ja tudi jaz vem ko sem pogledal v SSKJ.
ne spomnim pa se da bi se mi to kdaj učili v srednji šoli ( je pa res da je to že kar daleč nazaj). lahko bi se naučil tudi za več, ampak ni to bistvo vprašanja.
fantje na strokovne srednje šole niso šli, da bi jih zezal z nekimi nepomembnimi sranji.

žena pravi, da se ponavlja zgodovina. ona je imela na eni bolj boemski srednji šoli zelo zahebano matematkarco. so imeli celo krizni sestanek s starši in vodstvom šole. pa ženska ni kaj dosti popuščala.
no kaznovalo jo je življenje. žena jo je nekaj let po končani šoli videla na TV kako prosi za denarno pomoč, ker njen sin potrebuje nujno operacijo v tujini.

albundy
20.06.2006, 18:53
mam brata, ki je sedaj končal 1. letnik gimnazije (hodi na isto gimn. kot jaz) in verjem mi - učitli lahk delajo prav vse kar se jim zahoče in to kar si napisal sploh ni nič kej takega bi lahko rekla. Ko sem še jaz hodila na to gimnazijo je bilo noro, sedaj se mi zdi, da je še vsaj milijonkrat hujše. In pol se greš kot straš mal pritožit si pa to prfoks vzame na znanje in mulca pol še bolj za***ava
malo bom še počakal potem pa se bom morda pritožil . najprej razredničarki pa ravnatelju pa še zveru bom napisal pismo.

d3vil_b4b3
20.06.2006, 18:54
Tut sama hodim na sš in tega prfoksa ne bi smela kot je napisano v pravilniku!
No....glede asonance....to je osnova :dontknow:
na žalost je tako da si nekateri profesorji ukrojijo lastna pravila in si ne dovolijo do živega in takrat dijaku več ni pomoči :mad: Če se pritožiš se bo borila tut prfoska in zna se zgodit da ona zmaga.....kar bi blo pa izredno slabo za sina ki bi bil na ta način (pr njej)ožigosan za vse življenje.Bolje se je naučiti in ji dokazati da je navadna k*****.
Pa velik sreče!!!! :2thumbs:

albundy
20.06.2006, 18:59
Tut sama hodim na sš in tega prfoksa ne bi smela kot je napisano v pravilniku!
No....glede asonance....to je osnova :dontknow:
na žalost je tako da si nekateri profesorji ukrojijo lastna pravila in si ne dovolijo do živega in takrat dijaku več ni pomoči :mad: Če se pritožiš se bo borila tut prfoska in zna se zgodit da ona zmaga.....kar bi blo pa izredno slabo za sina ki bi bil na ta način (pr njej)ožigosan za vse življenje.Bolje se je naučiti in ji dokazati da je navadna k*****.
Pa velik sreče!!!! :2thumbs:
bolje da ne grem v šolo ker jo bom jaz ožigosal po njuški .
kar se tiče asonance je morda za sedanje srednješolce osnova - priznam da se ne spomnim te besede iz srednje šole. takrat so bili pri nas glavne ocene iz spisov. slovnice smo imeli bolj malo, bolj književnost pa kot sem napisal glavni je bil spis.
pa recimo kaj je argo sem tudi prvič videl.:dontknow: :dontknow:

Kahla
20.06.2006, 19:05
malo bom še počakal potem pa se bom morda pritožil . najprej razredničarki pa ravnatelju pa še zveru bom napisal pismo.
In kaj misliš, da bo Zver naredu? Nič! Ker dnevno dobi malo morje podobnih pritožb in verjem, da jih sam na kup zlaga.
Dejstvo je, da tile učitli delajo kar čjo kadar se jim dvigne. :mad: :mad:

albundy
20.06.2006, 19:12
In kaj misliš, da bo Zver naredu? Nič! Ker dnevno dobi malo morje podobnih pritožb in verjem, da jih sam na kup zlaga.
Dejstvo je, da tile učitli delajo kar čjo kadar se jim dvigne. :mad: :mad:
pol pa hanžku:P
če bi se mi dalo pa če bi imel denar pa bi jo tožil preko odvetnika zaradi nespoštovanja pravilnika......
mal mam čudne ker sem jezen ampak so nekateri res zhebani. upam, da jih bo dosegla palica z druge strani.:evil: :evil: :veryevil: :veryevil:

Kahla
20.06.2006, 19:52
pol pa hanžku:P
če bi se mi dalo pa če bi imel denar pa bi jo tožil preko odvetnika zaradi nespoštovanja pravilnika......
mal mam čudne ker sem jezen ampak so nekateri res zhebani. upam, da jih bo dosegla palica z druge strani.:evil: :evil: :veryevil: :veryevil:
Oo, brez skrbi da jih bo. Če ne prej čez 20 let oz. ko se bo kdo spravu na njihove froce.:2thumbs:

mertseger
20.06.2006, 20:16
Slovarce so vse take zagrenjene babe k mislijo da je sam njihov predmet pomemben.Jaz sem mel isto sranje v srednji pa nimaš kej, bolj kot se bo pritoževal slabše bo.

sJavorshek
20.06.2006, 20:32
Moje izkušne, isto je bla profesorca Slo.

Sošolka je oddala spis, ocenjen s petico, druga sošolka PREPISALA, s petico ocenjen spis (esej) in dobila slabo dvojko. :hammer:

Bli so krizni sestanki, ravnatelca je zagotovila, da jo majo pod nadzorom, itd, a ker je v državni maturitetni komisiji, ji ne morjo nč. :dontknow: :(

Ja, lahko si prfoksi prvošjo vse in še več, če te dobijo na piko, si mrzu, pa ti lahko starši s fakultativno izobrazbo napišejo esej, pa bo ocenjen z negativno. (tut primer pri isti prfoksi) :nonono:

albundy
20.06.2006, 20:38
in take plačujemo iz proračuna, za take se jaz potim vsak dan. svinjarija. s takim načinom ubijajo voljo do šole mnogim , ki se trudijo v predmetih kateri jih zanimajo in zaradi katerih so šli v določene strokovne šole.

DarkBloom
20.06.2006, 20:40
hmm se mi zdi, da se starši in dijaki bolj učijo pravilnike kot pa tisto , kar se bi res moral. Sploh ne zagovarjam prfoksov..vem, da so lohk za***antski ampak lohk bi blo pa tut jasno, da v mladostniški letih kriviš za svoje težave vse druge samo sebe ne :evil:

Kar se pa tiče asonance v smislu ali je pomembna ali ni. Kok stvari se učimo v šoli pa jih verjetno nkol ne bomo rabili v življenju..pač tak je lajf treba se je naučit, kar zahtevajo če hočmo skoz pridet.

Pa mislim, da pritožba ni nobena rešitev. Dijak bo imel še več težav...bolš, da se nauči pa je

Katrin
20.06.2006, 20:45
Zmeraj obstaja za***ana prfoksa in zmeraj obstajajo otroci, ki so prepričani, da se jim godi največja krivica v življenju. Zase pa vem, da se hkrati nisem nikoli učila več kot dve uri skupaj, razen za maturo, pa vedno jamrala nad brutalno nepravičnostjo sistema. Na srečo se starši niso vtikali v mojo šolo...

Za asonanco se pa kar spodobi, da jo pozna. Zaradi splošnega znanja. Pa še enostavno se jo je za naučit, pa ne sam za dve.

albundy
20.06.2006, 20:57
Zmeraj obstaja za***ana prfoksa in zmeraj obstajajo otroci, ki so prepričani, da se jim godi največja krivica v življenju. Zase pa vem, da se hkrati nisem nikoli učila več kot dve uri skupaj, razen za maturo, pa vedno jamrala nad brutalno nepravičnostjo sistema. Na srečo se starši niso vtikali v mojo šolo...

Za asonanco se pa kar spodobi, da jo pozna. Zaradi splošnega znanja. Pa še enostavno se jo je za naučit, pa ne sam za dve.
pa dobr koliko ste zapeli za to asonanco. očitno ste tu res sama mladina s svežim spominom na šolo. vprašte starše če vedo kaj je asonanca ali pa kaj je argo? sem spraševal sodelavce pa so vsi debelo gledali.
sin ne gleda pravilnikov to sem pogledal sam , ker me je zanimalo kako je s tem saj smo pravna država , al pa nismo?
včasih nas je ravnatelj tudi nabutal in dal klečat pa se ni nihče pritoževal ampak ti časi so mimo .

jezi me predvsem , da si lahko nekdo zmišljuje pravila igre po igri in ne pred igro.

DarkBloom
20.06.2006, 21:04
če se prov spomnim je argo jezik skrivnih skupin al neki v tem smislu. Obstaja pa tut Žargon & Sleng hehe
pa dej to so taka v easy vprašanja, ki so sam za na piflat in zarad tega nkol šusa ne dobiš, ker so vredni sam kako točko..

dej no za knjigo se je treba usest pa orng prebrat pol, ko bo pa tvoj sine z recitiral asonanso & argo bo pa tut prfoksa bolj prijazna

pa btw, če znaš ti nihče nič ne more sam dokler se tolažiš s tem zakaj se morm te bedarije učit ne bo nič bolš

Katrin
20.06.2006, 21:05
pa dobr koliko ste zape za to asonanco. očitno ste tu res sama mladina s svežim spominom na šolo. vpašte starše če vedo kaj je asonanca ali pa kaj je argo? sem spraševal sodelavce pa so vsi debelo gledali.
sin ne gleda pravilnikov to sem pogledal sam , ker me je zanimalo kako je s tem saj smo pravna država , al pa nismo?
včasih nas je ravnatelj tudi nabutal in dal klečat pa se ni nihče pritoževal ampak ti časi so mimo .

jezi me predvsem , da si lahko nekdo zmišljuje pravila igre po igri in ne pred igro.

Če nihče ne ve, še ne pomeni, da ni fajn da ve tvoj sin. Priznaj, da mu škodit ne more :)

Ne me narobe razumet, prfoksi so ena čudna bitja in nekateri imajo pač božji kompleks. Ampak dejstvo je, da se mularija ne uči, kot bi se lahko. Poudarek je na 'lahko', ker jaz sem v srednji šoli izrabljala tam nekje 60% svojih kapacitet. Naj se nauči snov za mal več kot dve, potem se pa pritožuj pri ustreznih organih. Branjenje sinove dvojke se mi zdi pa malo nepotrebno... :)

Katrin
20.06.2006, 21:08
dej no za knjigo se je treba usest pa orng prebrat pol, ko bo pa tvoj sine z recitiral asonanso & argo bo pa tut prfoka bolj prijazna

Točno to, če bi jaz dala mulariji na koncu šanso za popravljat oceno, pa da mi pride en, ki niti teh osnovnih pojmov ne pozna (osnovnih za srednjo šolo), ker se je kao učil sam za dve... :nonono:

A si ga kaj vprašal koliko se je učil?

albundy
20.06.2006, 21:11
Če nihče ne ve, še ne pomeni, da ni fajn da ve tvoj sin. Priznaj, da mu škodit ne more :)

Ne me narobe razumet, prfoksi so ena čudna bitja in nekateri imajo pač božji kompleks. Ampak dejstvo je, da se mularija ne uči, kot bi se lahko. Poudarek je na 'lahko', ker jaz sem v srednji šoli izrabljala tam nekje 60% svojih kapacitet. Naj se nauči snov za mal več kot dve, potem se pa pritožuj pri ustreznih organih. Branjenje sinove dvojke se mi zdi pa malo nepotrebno... :)
saj imaš prav, da je malo neumno da bi moral braniti dvojko. moral bi ga nabit, da se nauči za petico. pa je že prestar za take štose, vendar še vedno premlad, da bi se zavedal da bo brez šole težko dobil kako pametno službo. je pa tako kot sem napisal. strokovne predmete ima štiri ali pet take bolj leve pa dve ali tri. z dvojko v SLo bi bil dober.

albundy
20.06.2006, 21:15
Točno to, če bi jaz dala mulariji na koncu šanso za popravljat oceno, pa da mi pride en, ki niti teh osnovnih pojmov ne pozna (osnovnih za srednjo šolo), ker se je kao učil sam za dve... :nonono:

A si ga kaj vprašal koliko se je učil?
a misliš da se mi pusti kontrolirat koliko se uči in kdaj? je pa splošna klima v šoli, da so vsi prezadovoljni z dvojko. to pač ni bežigrajska ali kaka druga elitna gimnazija, kjer se jokajo če ni petka in je samo štirica.

kekez
20.06.2006, 21:26
Jaz se tudi spomnim, da sem imel matematkarco, ki je bila kot fruktalov sok (polna sama sebe).
Imela je način: bog zna za 5, jaz za 4, vi pa za 3 in manj.
Jaz sem ji dal vedeti, 1. da sem ateist in 2. da znam več kot ona. Potem sva bila pa 4 leta na bojni nogi, ampak do 4-ke sem pa ponavadi vseeno vedno prilezel z veliko muko, čeprav je ene 2x priznala, da bo iz mene še kaj.
Pri kontrolkah je imela kriterij 65% za dvojko, pa vedno je dala eno nalogo s kolokvija, ker je njen sinko ravno obiskoval 1. letnik faksa. Diktator čisti!

Saj težav z uspehom nisem nikoli imel, ampak me je pa baba psihično zelo zdelala. Za zelo veliko let mi je dobesedno ubila ambicioznost (postal sem apatičen), nalašč nisem nikoli naredil nobene domače naloge... Potem je take vedno poklicala k tabli in jih vprašala najnovejše in najtežje stvari. Kdor ni znal, ga je zakoličila, mene je poslala v klop brez ocene in s kakšno brihtno pripombo. :evil:

Pred zid pa postrelit. :mad:

Je pa res, da nas je od 36 srednješolcev potem 25 končalo faks. Matematika na FE je bila šala mala. Ampak profesorji so vseeno imeli raje tiste z bežigrajske :dontknow: .

Katrin
20.06.2006, 21:30
a misliš da se mi pusti kontrolirat koliko se uči in kdaj? je pa splošna klima v šoli, da so vsi prezadovoljni z dvojko. to pač ni bežigrajska ali kaka druga elitna gimnazija, kjer se jokajo če ni petka in je samo štirica.

Saj jaz sem tudi brihtna šele sedaj, ko sem že nekaj let iz srednje šole :)

albundy
20.06.2006, 21:32
Saj jaz sem tudi brihtna šele sedaj, ko sem že nekaj let iz srednje šole :)
pa verjetno tudi še nimaš pubertetnika v srednji šoli?

Katrin
20.06.2006, 21:36
pa verjetno tudi še nimaš pubertetnika v srednji šoli?

Ne, je vseeno premal let vmes ;)

Veš kaj, meni je bilo vedno čudno, da nekateri starši bijejo bitke, ki jih morajo pravzaprav otroci. Mi smo se vedno samo organiziral, napisal peticijo, šli so ravnateljice itd. mal te bolje pripravi na lajf se mi zdi, kot da pride oče v šolo s pravilnim v roki in naredi kraval v zbornici.

kapara
07.07.2006, 23:19

Ja če pa imaš takšnega sinčeka, ki si ne dovoli, da bi ga kontroliral, potem pa naj kar sam to uredi z prefesorjem. Kako pa veš, da je znal za dobro dvojko? Ti je povedal ?
Čudno da ti ni naklobasal, da je znal vsaj za štirico in ti seveda mu nasedaš.
Veliko je staršev, ki nasedajo lažem svojih otrok in potem vzganjajo vik in krik, kako je vsega krivi profesorji, otročički pa so nedolžni.
Če hočeš izvedeti resnico o znanju tvojega sina, potem pojdi lepo mirno do profesorce in skupaj poglejta, kakšne kikse je naredil, da je dobil negativno.

Snif
08.07.2006, 01:59
hudo keri foksi. :O lahko bi bili bolj na izi :)

sJavorshek
08.07.2006, 06:24
Tuki ni poante, lahko bi se nauču za vsaj več kot dve.
In men vrjemte, tisti, k popravlajo na konc leta, znajo presnet več, kot pa tisti, k so se gulil za šter. :mad:

Tuki je poanta, da te prfoks/a dobi na piko, ker se je pač tko odloču in lahko znaš za šest pa te bo spravu na šus. Prfokse znajo vrtat v tist, kar noben živ boh ne ve, razn nje, ker se je to učila na faksu, al pa na zadnjem seminarju, samo da ti bo zakoličla oceno. :dontknow:

Je pa res, da vidš, da ko se učiš za en predmet in nikol ni dovolj za dvojko, kaj šele za kej več, dobiš odpor in sevede, krivi se prfoksa. Tut sam sem mel take scene.

Je pa res, da nou kera trdila, pri predmetu, kjer si vidu, če se naučiš, dobiš pet, če zvezka ne pogledaš, dobiš šus, ne bo prfoksa nikol kriva, da ti je dala slabo oceno, ampak si kriv sam. Samo takih je bolj mal. :)

ain
08.07.2006, 06:57
zanima me sledeče ker sem jezen kot hudič.
sina in še nekaj deset trpinov zeza ena prfoksa za SLO.
zanima me sledeče:
ali lahko prfoksa da pisati test na katerem je napisan kriterij in pove da takega ne bo upoštevala, ne pove pa kakšen bo kriteri za ocene.
test je bil standarden ( kar se tiče ocenjevanja) in po tem kriteriju bi sin pisal zelo močno dvojko. ker pa je baba sama rekla, da je zahebana mu je dala cvek.
torej lahko da kriterij kot se ji dvigne svinjski rilec?

vprašanja so pa itak taka , da bi pomojem vsi moje generacije pa tudi mlajši z lahkoto pisali cvek. samo primer vprašanja: kaj je asonanca in primeri asonance? prvič sem videl to besedo??

po 10.členu pravilnika o ocenjevanju piše:

ri ocenjevanju dijakovega znanja mora biti zagotovljena javnost ocenjevanja. Zagotavlja se predvsem tako, da učitelj dijaka:
– seznani z načini ocenjevanja in se z njim dogovori o datumih oziroma rokih ocenjevanja,
– seznani z obsegom učne snovi, ki jo ocenjuje v posameznem ocenjevalnem obdobju,
– seznani z merili za ocenjevanje,
– ocenjuje v oddelku oziroma v učni skupini,
– obvešča o dobljenih ocenah.
Učitelj mora pri ocenjevanju ustnih odgovorov dijakovo znanje oceniti takoj po končanem izpraševanju, pri ocenjevanju pisnih in drugih izdelkov pa najkasneje v sedmih dneh potem, ko jih dijak odda.
Ocene učitelj vpiše v predpisano dokumentacijo takoj, ko dijaka oceni.

me ima, da bi se pritožil pa še tožil to babo za neupoštevanje pravilnika , maltretiranja pubertetnikov in jemanja živcev staršem.

kaj pravite?
to bi mogu vedet kr o temse neprestano govori vsa štiri leta. kiri letnik pa je?
asonanca je samoglasniški stik

ain
08.07.2006, 07:06
Jaz se tudi spomnim, da sem imel matematkarco, ki je bila kot fruktalov sok (polna sama sebe).
Imela je način: bog zna za 5, jaz za 4, vi pa za 3 in manj.
Jaz sem ji dal vedeti, 1. da sem ateist in 2. da znam več kot ona. Potem sva bila pa 4 leta na bojni nogi, ampak do 4-ke sem pa ponavadi vseeno vedno prilezel z veliko muko, čeprav je ene 2x priznala, da bo iz mene še kaj.
Pri kontrolkah je imela kriterij 65% za dvojko, pa vedno je dala eno nalogo s kolokvija, ker je njen sinko ravno obiskoval 1. letnik faksa. Diktator čisti!

Saj težav z uspehom nisem nikoli imel, ampak me je pa baba psihično zelo zdelala. Za zelo veliko let mi je dobesedno ubila ambicioznost (postal sem apatičen), nalašč nisem nikoli naredil nobene domače naloge... Potem je take vedno poklicala k tabli in jih vprašala najnovejše in najtežje stvari. Kdor ni znal, ga je zakoličila, mene je poslala v klop brez ocene in s kakšno brihtno pripombo. :evil:

Pred zid pa postrelit. :mad:

Je pa res, da nas je od 36 srednješolcev potem 25 končalo faks. Matematika na FE je bila šala mala. Ampak profesorji so vseeno imeli raje tiste z bežigrajske :dontknow: .
tak sistem smo meli mi pri fiziki. štirice so ble zlo redke. pa si se lahko uču kt nor. pri ustnem pa je bla tvoja ocena odvisna od tega kolk si mu simpatičen, pa kakšne volje je, pa kiro knigo je meu pri roki. en pred tabo je lahko dobu nalogco iz knige namenjene obdelavi pri pouku, u bistvu ble naloge sam za utrjevanje osnovne formule. če si meu pa mal več sreče si pa dobu nalogo iz bukvice s faxa in ti naj bi to menda mogu rešt, k je čist easy. kakšen kriterij pa je to?

gia
08.07.2006, 09:45
tako ocenjevanje je prisotno tut na faksu, pa kao noben nič ne more...
sicer pa pri nas sej je govorilo, da se lahko kriterij soremeni od prvotnega za največ 10%. ne cvem pa, al so ble to samo govorice al resna zadeva.

Ja če pa imaš takšnega sinčeka, ki si ne dovoli, da bi ga kontroliral, potem pa naj kar sam to uredi z prefesorjem. Kako pa veš, da je znal za dobro dvojko? Ti je povedal ?
Čudno da ti ni naklobasal, da je znal vsaj za štirico in ti seveda mu nasedaš.
Veliko je staršev, ki nasedajo lažem svojih otrok in potem vzganjajo vik in krik, kako je vsega krivi profesorji, otročički pa so nedolžni.
Če hočeš izvedeti resnico o znanju tvojega sina, potem pojdi lepo mirno do profesorce in skupaj poglejta, kakšne kikse je naredil, da je dobil negativno.
mislm, da si si slabo prebral. profesorca je najprej napisala en kriterij, potem pa še druzga, strožjega. to se pravi: ti dobiš nazaj popravljen test, gor so točke, ki si jih dobil za posamezno nalogo. sešteješ in pogledaš, kolk % si dobil, potem pa pogledaš, katero oceno bi dobil, ako bi profesorca upoštevala prvoten kriterij.

albundy
08.07.2006, 13:51
tako ocenjevanje je prisotno tut na faksu, pa kao noben nič ne more...
sicer pa pri nas sej je govorilo, da se lahko kriterij soremeni od prvotnega za največ 10%. ne cvem pa, al so ble to samo govorice al resna zadeva.

mislm, da si si slabo prebral. profesorca je najprej napisala en kriterij, potem pa še druzga, strožjega. to se pravi: ti dobiš nazaj popravljen test, gor so točke, ki si jih dobil za posamezno nalogo. sešteješ in pogledaš, kolk % si dobil, potem pa pogledaš, katero oceno bi dobil, ako bi profesorca upoštevala prvoten kriterij.
tako je gia, slabo je prebral. motilo me je to, da spreminja pravila , čeprav bi morala biti znana pred kontrolko.

to bi mogu vedet kr o temse neprestano govori vsa štiri leta. kiri letnik pa je?
asonanca je samoglasniški stik
prvega je končal. kaj je asonanca sem osebno prvič videl in slišal, čeprav sem srednjo šolo izdelal s pravdobrim uspehom . je pa res, da so bili takrat glavni spisi in ti so pri slovenščini odtehtali največji delež pri oceni.

3nity
08.07.2006, 14:12
Jaz sem imela v osnovni šoli prov grozno razredničarko. Učila je matematiko in sem vedno pisala 1. Je bilo vseeno, ali sem znala ali nisem znala. Ker moj fotr temu ni verjel, je šel vedno pogledat zakaj sem pisla 1 in ko je videl kontrolko, sem čudežno dobila 2. Bedarija.

Potem sem imela v 1.letniku skš popravca mat. Ko sem stopila v razred je prfoksa rekla, da se lahko kr obrnem, ker itak ne bom naredila. A je to način. Takrat smo razmišljali, ali bi se pritožili, pa se raje nismo, ker sem rekla, da bom morala še 4 leta hoditi na šolo in me bodo imele prfokse zaradi tege na piki.
Naslednje leto smo imeli drugo prfokso in pri njej pa sem imela 3.

Zaradi teh slabih izkušenj pri mat. sem imela vedno strah pred kontrolkami. To se je pokazalo tudi pri tej drugi prfoksi iz mat., ki pa je na srečo ugotovila, da jaz znam, vendar imam strah. Kadar sem bila pred tablo in smo delali vaje, sem vse obvladala, če pa je bil tak primer v kontrolki, pa sem narobe naredila.

Ko sem prišla na faks, so se težave z mat. spet pojavile. Ko smo pisali kolokvije, sem dobila tremo (zelo grozno). Kasneje sem ugotovila, da je za tremo kriva slabe izkušnje s slabimi prfoksami in ko sem to ugotovila, je bilo že lažje pisati.

Tako da, ja nekateri prfoksi si vzamejo učenca na piko in takšen bo težko prišel skozi. Tisti, ki tega ni okusil na lastni koži, seveda govori, da si sam kriv. Pa to ni res.

albundy
08.07.2006, 14:44
Jaz sem imela v osnovni šoli prov grozno razredničarko. Učila je matematiko in sem vedno pisala 1. Je bilo vseeno, ali sem znala ali nisem znala. Ker moj fotr temu ni verjel, je šel vedno pogledat zakaj sem pisla 1 in ko je videl kontrolko, sem čudežno dobila 2. Bedarija.

Potem sem imela v 1.letniku skš popravca mat. Ko sem stopila v razred je prfoksa rekla, da se lahko kr obrnem, ker itak ne bom naredila. A je to način. Takrat smo razmišljali, ali bi se pritožili, pa se raje nismo, ker sem rekla, da bom morala še 4 leta hoditi na šolo in me bodo imele prfokse zaradi tege na piki.
Naslednje leto smo imeli drugo prfokso in pri njej pa sem imela 3.

Zaradi teh slabih izkušenj pri mat. sem imela vedno strah pred kontrolkami. To se je pokazalo tudi pri tej drugi prfoksi iz mat., ki pa je na srečo ugotovila, da jaz znam, vendar imam strah. Kadar sem bila pred tablo in smo delali vaje, sem vse obvladala, če pa je bil tak primer v kontrolki, pa sem narobe naredila.

Ko sem prišla na faks, so se težave z mat. spet pojavile. Ko smo pisali kolokvije, sem dobila tremo (zelo grozno). Kasneje sem ugotovila, da je za tremo kriva slabe izkušnje s slabimi prfoksami in ko sem to ugotovila, je bilo že lažje pisati.

Tako da, ja nekateri prfoksi si vzamejo učenca na piko in takšen bo težko prišel skozi. Tisti, ki tega ni okusil na lastni koži, seveda govori, da si sam kriv. Pa to ni res.

se kar strinjam s tabo. pri mnogih take stvari lahko povzročijo travme . taki prfoksi ki zahebavajo iz inata se tega ne zavedajo ali pa morda v tem celo uživajo in se s tem počutijo nevem kako zelo pomembne.