Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Klima

SloCop
20.06.2006, 17:56
Živjo!

Spet so tu časi ko uporabljamo klimo....

Zanima me če ima kdo izkušnje s črpalko vode ki jo uporabimo takrat ko ne moremo kondenza iz klime spustit ven po prostem padu......

Vam je ze kdaj zatajila in ste imeli zato ''poplavo''?

korenje
22.06.2006, 23:26
ok imam denarja 130k sit
rabim za mojo sobo, oz prostor 40m^2, pri tem da je notri toplotnih generatorjev moci cca 300W.
klimo bi sam montiral in vse.
kero naj kupim?

SloCop
23.06.2006, 21:52
kasen filter ?
moja pumpa nima nobenga filtra........ sicer sem pa speljal ven ker mi je zatajila ko sem bil zraven......

sej ta kondenz lovim.... je dober za likanje :) brez kamna... cca 1.5litra na 2h je tega sranja

SloCop
23.06.2006, 21:56
jst sem kupil eno cooltech v sparu lansko leto za 50k, imel sem nekaj težav zaradi nesposobnega monterja... ampak ko je prišel drug in zadevo pravilno zmontiral vse dela kot treba.... zunanjo enoto imam na podstrezju kjer je vroče za znoret in dela brez tezav. ko sem kupoval sem gledal po tistih za 250k...... ker so vsi rekli da je to pocen sranje... no preden sem kupil cooltech sem ugotovil da je zadeva identična matrixom, philipsom in gorenju z razliko cene ki je v nekaterih primerih tudi vec kot 50%.
Sedaj ima vsaj imel je spar te klime po 40jurju........

glede samomontaže.... ni noben problem, če lahko podtlak v ceveh narediš.......
prodajajo se pa tudi ze klime s podtlakom v ceveh.... tako da jih lahko popolnoma sam zmontiras....

bobi
23.06.2006, 22:02
Z samo kondenzirano vodo nimam problemov, ker sem speljal v odtok od žleba. Bolj moram pazit če bi prišlo do zelo hude nevihte in odtok nebi dovolj hitro odvajal vode.
Takrat bi imel poplavo v stanovanju.

ksimon
24.06.2006, 12:52
jst sem kupil eno cooltech v sparu lansko leto za 50k, imel sem nekaj težav zaradi nesposobnega monterja... ampak ko je prišel drug in zadevo pravilno zmontiral vse dela kot treba.... zunanjo enoto imam na podstrezju kjer je vroče za znoret in dela brez tezav. ko sem kupoval sem gledal po tistih za 250k...... ker so vsi rekli da je to pocen sranje... no preden sem kupil cooltech sem ugotovil da je zadeva identična matrixom, philipsom in gorenju z razliko cene ki je v nekaterih primerih tudi vec kot 50%.
Sedaj ima vsaj imel je spar te klime po 40jurju........

glede samomontaže.... ni noben problem, če lahko podtlak v ceveh narediš.......
prodajajo se pa tudi ze klime s podtlakom v ceveh.... tako da jih lahko popolnoma sam zmontiras....

SloCop, moram priznat, da si eden redkih, da ti Cooltech dela, pr nam so v kraju k je bla akcija kupovali te Cooltech, pa večini sploh ne dela tako kot treba.

Imaš srečo, res:2thumbs:

Drgač pa če hočeš imet klimo za dalj časa, daj malo več, pa si nabavi Toshiba al pa Panasonic. Pr teh dveh firmah ne moreš zgrešit:approve:

lump muc
24.06.2006, 13:49
saj pravim s klimo imaš samo stroške,pa nezadovoljstvo.

korenje
24.06.2006, 13:59
mamo eno panasonic klimo ze v kuhinji in je tolk mocna, da se da narest hladilnik iz kuhinje :p
stala je pa 250k sit

rabim se eno za svojo sobo :p

ksimon
24.06.2006, 15:07
Malo poglej za tale model http://www.nakupovanje.net/catalog/p1101856-Panasonic-klimatska-naprava-V7CKP-Panasonic-klima-.html, pa tale http://www.nakupovanje.net/catalog/p1101855-Panasonic-klimatska-naprava-V9DKE-Panasonic-klima-Panasonic-V9DKE.html

Medved Pu
24.06.2006, 15:41
Panasonic za malo čez 100K v akciji(montiral sosed, zastonj jasno, kot je na podeželju v navadi).
Dnevno, kuhinjo, jedilni kot(mam vse na kup-cca 30kvadratov) spremeni v ledenico v 10 minutah..
Stara dve leti, brez napak.
Dobro je vzeti tako, ki ima možnost gretja, saj je doplačilo majhno.:rolling:

april
24.06.2006, 17:37
panasonic v vsakem primeru

tuki se pa podpišem:2thumbs:

SloCop
24.06.2006, 22:16
SloCop, moram priznat, da si eden redkih, da ti Cooltech dela, pr nam so v kraju k je bla akcija kupovali te Cooltech, pa večini sploh ne dela tako kot treba.

Imaš srečo, res:2thumbs:

Drgač pa če hočeš imet klimo za dalj časa, daj malo več, pa si nabavi Toshiba al pa Panasonic. Pr teh dveh firmah ne moreš zgrešit:approve:

Ja nevem če res, kolega jo ma isto, samo malo močnejšo in nima nobenih težav, isti drek kot gorenje, matrix, philips.... enako pri tvjih.... folk recimo noče slišat o gorenju kupi pa philips........ ste že slišali za globalizacijo?

bobi
24.06.2006, 22:44
Ime firme pri klimah sploh ni pomembno, važno je da so čreva Ameriška in ne nemška ;)
Gorenje in Panasonic imata to in sta daleč pred ostalimi.

ksimon
25.06.2006, 08:49
No jaz bi imel dilemo med Panasonic in Toshibo, ker je tud Toshiba mašinca, samo je pa malo dražja kot Panasonic.

Lp!

bobi
25.06.2006, 08:53
No jaz bi imel dilemo med Panasonic in Toshibo, ker je tud Toshiba mašinca, samo je pa malo dražja kot Panasonic.

Lp!

Notranjost, sistem je isti, tako da je razlika samo v moči in obliki.
Bolj pozoren bodi nad tem, kje se dejansko meri temperatura. Ali na klimi. ali pa na daljincu.

Pablo
08.07.2006, 05:54
Je mogoče na tem forumu kakšen poznavalec klima naprav? Pred kratkim sem kupil klimo za stanovanje Mitsubishi heavy SRK35ZDX-S, rad pa bi vedel če sem storil prav(kvaliteta, vzdržlivost...), so mogoče boljše naprave za boljšo ceno, mnenje...? Sem nepoznavalec sploh pa, ker vsak hvali svoje(trgovci, monteri...) Hvala.

Vsemogočni
10.07.2006, 00:29
Kaj pa invertersko klimo tipa Coolwex?? a je to dobra naložba ?? Hladi ali greje, špara z elektriko. Cena res ni majhna, ropotanja praktično ni, upam, da tud popravil ne bo treba. Kaj pa vzdrževanje, letno servisiranje ??? Kako mate to urejeno?

mrjerry
10.07.2006, 08:19
Take stvari se sprasuje, preden se kupi. Sicer je pa trg klim trenutno tako zasicen, da tezko najdes kaksno, ki bi glede same kvalitete resnicno izstopala (v eno ali drugo smer). Dejstvo je, da vse hladijo in da to pocnejo priblizno enako. Razlike so samo v tem, kaj ti ponujajo funkcije na daljincu (recimo, nastavljanje timerja in podobno), pa ohisja kaksnih cenenejsih klim morda zacnejo malenkost prej rjaveti. Morda je treba malo pogosteje dodati hladilni medij, ampak to je pac to.

tematik
10.07.2006, 12:14
Slišal sem, da so zlo dobre Coolwex klime pa tudi mene zanima kakšno mnenje imate o teh klimah? Slišal sem tudi, da se ne držijo najbolj rokov montaž. Nekdo mi je rekel, da so mu obljubili montažo v sedmih dneh po plačilu (na obroke) prvega obroka pa po desetih dneh še nič nidobil, niti pojasnila kdaj bo montaža?? Vse to pa ureja firma HORIZONT d.o.o. iz Maribora.:cool:
Če ima kdo izkušnje vas naprošan za komentar.

dvojčica
10.07.2006, 13:04
Nam so prejšnji teden Vaillant-ovo montiral. Upam, da bo uredu delala. Ima tudi možnost ogrevanja, sušenja zraka in antibakterijski filter:)

Pablo
13.07.2006, 07:22
Na različnih mestih sem se pozanimal in dobil informacije, da so Gorenje katastrofa(Izrael) in, da se je treba izogibati "no name klimam"(firmam).

bobi
13.07.2006, 10:28
Na različnih mestih sem se pozanimal in dobil informacije, da so Gorenje katastrofa(Izrael) in, da se je treba izogibati "no name klimam"(firmam).

Tole za gorenje me je pa presenetilo, ker so do zdaj ugrajevali Ameriške hladilne sisteme.

Vsemogočni
18.07.2006, 20:30
Slišal sem, da so zlo dobre Coolwex klime pa tudi mene zanima kakšno mnenje imate o teh klimah? Slišal sem tudi, da se ne držijo najbolj rokov montaž. Nekdo mi je rekel, da so mu obljubili montažo v sedmih dneh po plačilu (na obroke) prvega obroka pa po desetih dneh še nič nidobil, niti pojasnila kdaj bo montaža?? Vse to pa ureja firma HORIZONT d.o.o. iz Maribora.:cool:

Hm, kaj bi napisal. Plačal sem prejšnji teden, danes so mi pripeljali napravo in skoraj istočasno je prišel monter, da sva se dogovorila, kako in kam jo bo montiral. Moje zamisli je po krajši debati malce spreobrnil in bo zunanji del malce na drugem mestu, kar pa bo imelo za posledico bolj kvalitetno vzdrževanje. Dogovorila sva se, da pride na montažo v četrtek ali pa soboto (v petek mene ni, kar bi njemu najbolj ustrezalo). Tako, da zaenkrat nimam slabega mnenja niti slabih izkušenj. Glede na najin pogovor imam zaenkrat zelo dober občutek, da monterju ni vseeno, kako bo opravil montažo.

Sem pa nabil invertersko klimo, kar pomeni dohlajevanje ali dogrevanje, ali turbo (hitro) hlajenje, nato pa le vzdrževanje hladnega ali toplega prostora in naprava nikakor ne deluje ves čas s polno močjo.

Vsemogočni
20.07.2006, 22:20
Je že zmonterana in hladi. Uf paše, pač ne maram vročine. 4m cevi je všteto v montažo, men je pršlo 6,5m (po dobr vidnem zapisu v predračunu), sem doplačal razliko za 2,5m.

Glede rokov in izvedbe pa kapo dol. Tud serviser je poštimal tko kot se gre, lepo umirjeno, nobenega hitenja, ampak v slogu: "Stranka mora biti zadovoljna, ko grem od hiše" Pa še res je. :2thumbs:

Še en nasvet: Kdorkoli se bo odločil in kupil klimo, kjerkoli, zunanje enote naj nikoli ne poleži. Ta mora stati pokoncu, tako kot bo montirana - vedno, tudi pri prenosu. Druagče lahko steče olje iz predela kjer mora biti, klima pa pri zagonu zariba. V kolikor se komu naredi po nerodnosti, da je imel zunanjo enoto položeno, naj pred montažo vedno opozori na to serviserja.

grantica
20.07.2006, 22:48
jst mam pa okno, pa veter, pa nobenih filtrov, pa nobenih previsokih računov za elektriko poleti, pa nobenih curkov, spijem malo vode in preživim na soncu lahko tudi 40 stopinj... sej mi je toplo kot vsem, ampak moje telo je aklimatizirano na naše razmere, ker nisem nikoli uporabljala klime, tako da brez težav prenašam visoke temperature... iz tira me vrže samo tista 2x mesečna vlaga... drugače pa v teh dneh prav uživam....

btw: vsako leto je več bolnih za prehladi, pljučnicami, gripami... ljudje, če že mate klime dejte mal pameti v roke, ne spreminjat stanovanj v razmere, ki jih poznamo na krvavcu januarja ;)

Z750
20.07.2006, 23:05
Dolg cajta sem se držal bl pr kraj;) Tkole kar se klime tiče prvo kar je zdrava ni nobena:approve: nam pa olajša počutje:approve: zakon sta tošiba in micibuši:approve: sam za te dve znamki je treba odštet 250k in več:nonono:

najprej je treba izračunat kolk močno klimo potrebujemo ... evo:

1. Izmerimo površino prostora, ki ga želimo klimatizirati, v kvadratnih metrih m2 (dolžina x širina)

2. To površino pomnožimo z višino prostora v metrih m da dobimo prostornino-volumen prostora v kubičnih metrih m3.

3. Dobljeno število kubičnih metrov pomnožimo s številko 25 W / m3 ter tako dobimo že prvo oceno kakšno klima napravo potrebujemo. OPOMBA: Če gre za podstrešje, ki je morebiti povrhu še slabo toplotno izolirano, ali pa imamo prostor z velikimi steklenimi stenami obrnjenimi proti jugu ali jugozahodu, potem je potrebno prostornino pomnožiti s stevilko 35 W / m3 , ali pa tudi več.

4. Tej prvi oceni moramo prišteti še moč strojev in aparatov, ki se nahajajo v prostoru, ki ga želimo klimatizirati, kajti ti aparati npr. TV ali računalniki,... tudi sproščajo v prostor določeno toplotno energijo, ki jo je treba nevtralizirati.

5. Poleg tega moramo k gornji oceni prišteti tudi po 100 W hladilne moči za vsakega človeka, ki se nahaja v prostoru.

Upoštevati moramo tudi lego zunanje in notranje enote. Zunanja naj bi bila na senčni oz. sevgerni strani, notranja pa nekje na sredini stanovanja tako da nimamo piskrov direktno pod klimo.:approve:

Glede na trenutno ponudbo v SLO je klim kot dreka samo trenutno je težko dobit monterja, ki ti jo bo zmontiral, tako da se je najbolje odločiti za nakup klime oktobra novembra. Sem ujel da so za montažo računal 60k sit ... preboj in 5m cevi:nonono:

Trenutno se vsaj meni zdi tko ena srednja varianta med kakovostjo in ceno klima znamke Panasonic (inverter) rang cene tam okrog 200k hlajenje, gretje, ionizator, samodejno šiščenje filtrov (odtoka ne speljat v kotliček ker bo straniščna školjka zelo hitro črna). ali pa samo hlajenje in gretje od gorenja cene tam od 120k naprej.

sam sem imel danes v lokalu nastavljeno na 27 sropinj in razvlaževanje, zunaj je bilo kao 34 stopinj, men je blo sicer mal toplo k sm biu skoz not, sam folk ki je pa vstopu v trgovino je bil pa ful zadovoljen oz ohlajen, vlage sem mel pa malo manj kot 50%.

aja pa še to pir in voda pod klima sta kar primerna za pit:approve: :clown:

Vsemogočni
01.08.2006, 00:01
jst mam pa okno, pa veter, pa nobenih filtrov, pa nobenih previsokih računov za elektriko poleti, pa nobenih curkov, spijem malo vode in preživim na soncu lahko tudi 40 stopinj... sej mi je toplo kot vsem, ampak moje telo je aklimatizirano na naše razmere, ker nisem nikoli uporabljala klime, tako da brez težav prenašam visoke temperature... iz tira me vrže samo tista 2x mesečna vlaga... drugače pa v teh dneh prav uživam....

btw: vsako leto je več bolnih za prehladi, pljučnicami, gripami... ljudje, če že mate klime dejte mal pameti v roke, ne spreminjat stanovanj v razmere, ki jih poznamo na krvavcu januarja ;)

Srečnica. Ampak vročina kvari meso, pa koža se hiter guba in stara.

Če zalaufaš klimo 2x na dan po eno uro, pa nikakor ni treba dat na 17 stopinj, ni treba nč kihat pa kašljat. Bi pa mal čuden zgledal, če bi mogl vsi nosit pamet v rokah, pol bi res rabil super klime :2thumbs:

model12d
04.08.2006, 18:17
Dolg cajta sem se držal bl pr kraj;) Tkole kar se klime tiče prvo kar je zdrava ni nobena:approve: nam pa olajša počutje:approve: zakon sta tošiba in micibuši:approve: sam za te dve znamki je treba odštet 250k in več:nonono:

najprej je treba izračunat kolk močno klimo potrebujemo ... evo:

1. Izmerimo površino prostora, ki ga želimo klimatizirati, v kvadratnih metrih m2 (dolžina x širina)

2. To površino pomnožimo z višino prostora v metrih m da dobimo prostornino-volumen prostora v kubičnih metrih m3.

3. Dobljeno število kubičnih metrov pomnožimo s številko 25 W / m3 ter tako dobimo že prvo oceno kakšno klima napravo potrebujemo. OPOMBA: Če gre za podstrešje, ki je morebiti povrhu še slabo toplotno izolirano, ali pa imamo prostor z velikimi steklenimi stenami obrnjenimi proti jugu ali jugozahodu, potem je potrebno prostornino pomnožiti s stevilko 35 W / m3 , ali pa tudi več.

4. Tej prvi oceni moramo prišteti še moč strojev in aparatov, ki se nahajajo v prostoru, ki ga želimo klimatizirati, kajti ti aparati npr. TV ali računalniki,... tudi sproščajo v prostor določeno toplotno energijo, ki jo je treba nevtralizirati.

5. Poleg tega moramo k gornji oceni prišteti tudi po 100 W hladilne moči za vsakega človeka, ki se nahaja v prostoru.

Upoštevati moramo tudi lego zunanje in notranje enote. Zunanja naj bi bila na senčni oz. sevgerni strani, notranja pa nekje na sredini stanovanja tako da nimamo piskrov direktno pod klimo.:approve:

Glede na trenutno ponudbo v SLO je klim kot dreka samo trenutno je težko dobit monterja, ki ti jo bo zmontiral, tako da se je najbolje odločiti za nakup klime oktobra novembra. Sem ujel da so za montažo računal 60k sit ... preboj in 5m cevi:nonono:

Trenutno se vsaj meni zdi tko ena srednja varianta med kakovostjo in ceno klima znamke Panasonic (inverter) rang cene tam okrog 200k hlajenje, gretje, ionizator, samodejno šiščenje filtrov (odtoka ne speljat v kotliček ker bo straniščna školjka zelo hitro črna). ali pa samo hlajenje in gretje od gorenja cene tam od 120k naprej.

sam sem imel danes v lokalu nastavljeno na 27 sropinj in razvlaževanje, zunaj je bilo kao 34 stopinj, men je blo sicer mal toplo k sm biu skoz not, sam folk ki je pa vstopu v trgovino je bil pa ful zadovoljen oz ohlajen, vlage sem mel pa malo manj kot 50%.

aja pa še to pir in voda pod klima sta kar primerna za pit:approve: :clown:

Zanima me zakaj rata wc školjka črna????

thx d.

Z750
04.08.2006, 22:58
Zanima me zakaj rata wc školjka črna????

thx d.

zto ker ti pobere vso svinjarijo, ki jo imaš v prostoru, večje delce poberejo filtri manjši gredo pa vseeno skoz, lokal imamo blizu ceste tako, da imamo črn prah in posledično črn kotliček (ga ne upam odpret:nonono: ), je bilo pa zanimivo ko so pri sosedih žagal eno izolacijo oranžne barve, smo imel pa rdeč sekret :veryevil: :nonono: :D moraš pa računati tudi s tem da ti klima odvede v eni uri lahko tudi do 2,5 l vode

Vsemogočni
04.08.2006, 23:08
Sam sem speljal cev z balkona v 1. nadstropju ob steni navzdol, tako da voda teče na zemljico. Monter je cev položil kar v korito za rože, pa je voda tekla ravno pred balkonska vrata soseda pod menoj, kar nikakor nisem mogel gledat. Se je pa soseda znašla. Koj je pristavla prazno plastično piksno od jupola in ima vodo za zalivanje rož. No ja, v tem deževju res ne rabi, sej tud zdej ne laufamo klime, ampak v prejšnji vročini ji pa le ni blo treba točit iz pipe.

mturk10
13.08.2006, 17:30
Mi imamo dom KLIMO COLWEKS.Nabavili smo je pri Horizontu d.o.o.Po prvem servisiranju smo ugotovil da je naprava brez plina.To bi naj bila napaka montažerja.Garancija je 5let pod pogojem, da vsako leto plačaš za servis 10.tisočakov.:nonono:

schaky
13.08.2006, 19:15
če hočeš met odličnega inverterja kupi Daikin. to so ene najboljših klim na tržišču. cena ene take je okoli 200k brez montaže

Vsemogočni
20.08.2006, 21:08
Mi imamo dom KLIMO COLWEKS.Nabavili smo je pri Horizontu d.o.o.Po prvem servisiranju smo ugotovil da je naprava brez plina.To bi naj bila napaka montažerja.Garancija je 5let pod pogojem, da vsako leto plačaš za servis 10.tisočakov.:nonono:

Tud pr nas smo kupil Colweksovo pri Horizontu d.o.o. Samo ne vrjamem, da bi se kej lahko hladili, če v napravi ne bi blo nič plina. Lahko pa da je naprava plin spustila, ampak od takat naprej ne more več hladiti. Je pa z garancijo takole: 2 leti je normalna garancija, ki se lahko podaljša še za 3 leta v kolikor opravite vsakoletni redni letni servis, ki je plačljiv. To jasno in razločno piše v papirjih, ki jih dobite poleg klima naprave. Res pa se v reklamah bere malce drugače, ker le piše, garancija 5 let.

bobi
20.08.2006, 22:26
Življenska doba split klim za domačo uporabo je max 6 let, pozneje kompresor toliko ošvohni da ne hladi več. To je za klime ki imajo močne kompresorje (panasonic, mitsubishi), ostale ki so pa po trgovinah poceni, no name iz kitajske pa max 3 leta in adijo hlajenje.
Nekdo je omenil Daikin klime, res so dobre ampak ne klasične do 3,5 kw.

SloCop
21.08.2006, 02:21
Pišeš bedarije Bobi....

Pri nas v službi so klime že več kot 8 let pa še vedno hladijo. Redni letni servis..... in to je to.

bobi
21.08.2006, 08:15
Pišeš bedarije Bobi....

Pri nas v službi so klime že več kot 8 let pa še vedno hladijo. Redni letni servis..... in to je to.
Preberi si še enkrat moj post! Klime ki se uporabljajo v službah so močnejše in ni primerjave z navadnimi split klimami.
Pri teh se tudi menjajo kompresorji in zato imajo daljšo življensko dobo.
Naslednjič ko pride serviser ga vprašaj koliko košta taka klima ki jo imate v službi!

doli
21.08.2006, 08:50
Jst sam vem, da se splača dat za klimo mal več denarja, ker drugače po tretjem letu res vse slabše dela, kljub rednim servisom. In na koncu je tako, da takrat ko bi jo najbolj rabil, bi bilo skoraj vseeno, če bi jo imel al pa ne, da jo imaš, vidiš samo po porabi elektrike. Pač pofl roba. Pred 4 leti sem jo potem zamenjal za Panasonic-ovo z inverterjem, malce močnejšo kot so izračunali in se pozna tako v porabi elektrike kot stroških servisiranja (plina še nikdar ni bilo treba dodajat). Pri klimi ne šparat, ker je tako šparanje predrago.

Balonar
21.08.2006, 12:09
ne šparajte pri klimah .. ne kupujte prenosne .. zakaj ne? .. prenosna klima bo cez pol ure morala hladiti samo sebe .. ne bo vec ucinka.
jaz sem dal za naso 320 jurjev .. kasetna vgrajena v strop .. Gorenje. Dela odlično ..

ne šparat

schaky
22.08.2006, 21:48
glede daikin klim. sem jih že vido par "navadnih" splitov do 3,5 kw ki so delale 24 ur na dan že več kot 10 let pa nikoli še ni nič crknilo. res pa je da je vseko leto delan redni servis.