Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : sevanje mobilnih telefonov

Teo
22.06.2006, 12:58
Ogromno debat in raziskav je že bilo na to temo, pa se še noben ni čisto zjasnil.

zdaj pa k praksi... ali je mogoče skuhati jajce z GSMjem?
V oddaji brainiac so to poskusili in jim ni uspelo. Poskus je bil preslabo zastavljen in izveden.

pol pa pravijo eni mulci, da je to mogoče. recept: http://www.wymsey.co.uk/wymchron/cooking.htm

zdej pa po mejlu kroži še en čiračara ruskih novinarjev.

malo v razmislek...

Vladimir Lagovski and Andrei Moiseynko from Komsomolskaya Pravda Newspaper in Moscow decided to learn first-hand how harmful cell phones are. There is no magic in cooking with your cell phone. The secret is in the radio waves that the cell phone radiates.

The journalists created a simple microwave structure as shown in the picture. They called from one cell phone to the other and left both phones on talking mode. They placed a tape recorder next to phones to imitate sounds of speaking so the phones would stay on.
http://www.kp.ru/upimg/photo/59585.jpg

After, 15 minutes: The egg became slightly warm.

25 minutes: The egg became very warm.

40 minutes: The egg became very hot.

65 minutes: The egg was cooked. (As you can see.)

http://www.kp.ru/upimg/photo/59586.jpg

Conclusion ..1: Cooking eggs with mobile phones is possible but very expensive ($4.55 or 123 Rubles)

Conclusion ..2: All this talk of danger is exaggerated; even if your brain gets cooked, it would take a couple hours of talking on a cell phone.

Conclusion ..3: We dont recommend carrying cell phone in your pants.

mrjerry
22.06.2006, 13:01
Pomembno je, da se da.
Ze organiziram aktivisticno sekcijo.

Teo
22.06.2006, 13:03
Pomembno je, da se da.
Ze organiziram aktivisticno sekcijo.

najs. poročaj:)

Neuromancer
22.06.2006, 13:11
Pa ja de. Kolikokrat sem se že pogovarjal po GSM-u nad eno uro pa mi niti slučajno niso koagulirali možgani.

Ali pač?

mrjerry
22.06.2006, 14:21
skoraj tri kile mascobe in krvi je mal tezko skoagulirati, se posebej, ce kri teze skozi in odvaja toploto

glava se veliko bolj segreje zato, ker k usesu tiscis slusalko. Telefon je namrec iz plastike, torej je izolator...

d3vil_b4b3
22.06.2006, 14:57
Včas sm se po 4h skup pogovarjala pa mislim da se nimam pečenih možganov :dontknow:

lump muc
23.06.2006, 12:44
ali morda ne veste za tipko prostoročnega govora, pri katerem vklopiš zvočnik in govoriš brez da bi telefon tiščal k ušesu, s tem prihaja mnogo manj sevanja v naše telo.
sicer pa se lahko težave pojavijo šele čez par let kot posledica sevanja mobijev...

kekez
23.06.2006, 12:50
sicer pa se lahko težave pojavijo šele čez par let kot posledica sevanja mobijev...
Raziskave kažejo, da so res nepopravljive težave pokažejo po 120 letih. :veryevil:
Menda je tako hudo, da niti en ne preživi.

Kuhanje jajc z mobijem my ass. Še sladoleda ne stopiš. :evil:

spaceruner
23.06.2006, 16:49
Raziskave kažejo, da so res nepopravljive težave pokažejo po 120 letih. :veryevil:
Menda je tako hudo, da niti en ne preživi.

Kuhanje jajc z mobijem my ass. Še sladoleda ne stopiš. :evil:
:2thumbs: :rolling:

lump muc
24.06.2006, 00:28
pa vendar drži mobilnik seva v okolje :approve:

imaš dokaz da to sevanje ne škoduje našemu telesu, ali da mu koristi morda:dontknow:

ksimon
24.06.2006, 13:04
po cajtu sploh ne bomo več rabli štedilnika, bomo vse z mobilniki pekli, pa kuhali

kekez
24.06.2006, 22:46

imaš dokaz da to sevanje ne škoduje našemu telesu, ali da mu koristi morda:dontknow:
Seva tudi likalnik, pa vsaka žarnica, pa TV.
Če smo čisto natančni, seva celo navadna granitna kocka.

imaš dokaz da to sevanje ne škoduje našemu telesu, ali da mu koristi morda:dontknow: :veryevil:

bobi
24.06.2006, 22:51
Vse kar je 50hz seva ko prasica, pa se nihče ne razburja, mobiteli pa verjetno še najmanj pa taka galama :clown:

Teo
25.06.2006, 12:45
Vse kar je 50hz seva ko prasica, pa se nihče ne razburja, mobiteli pa verjetno še najmanj pa taka galama :clown:

zadnic sem zasledil eno debato o sevanju vticnic za strom. govora je bilo o vticnici blizu vzglavja postelje in nekdo je trdil, da lepse spi, ce ponoci sklopi varovalko.

kekez
25.06.2006, 12:51
Jaz nimam težav s spanjem, pa imam na oarici zraven mobilca. Uporabljam ga kot budilko ;)
Na drugi strani montažne stene pri vzglavju imam pa WLAN AP (da vtičnic sploh ne štejem :blush: ).
Moj prejšnji naslov je bil pa manj kot 100m od 400 kV daljnovoda (moteče je bilo samo prasketanje ob vlažnem vremenu).

Ponoči na cesti me ne boste hitro spoznali, ker kljub vsemu še vedno ne svetim. :approve:

bobi
25.06.2006, 12:52
zadnic sem zasledil eno debato o sevanju vticnic za strom. govora je bilo o vticnici blizu vzglavja postelje in nekdo je trdil, da lepse spi, ce ponoci sklopi varovalko.

Verjamem, ker občutljivi ljudje čutijo že najmanjše sevanje!

kekez
25.06.2006, 12:54
Verjamem, ker občutljivi ljudje čutijo že najmanjše sevanje!
Seva tudi postelja ;)

Frekvenčni spekter je dokaj enostavno izračunati po planckovem zakonu, celotno izsevano energijo pa še enostavneje po stefanovem.
Vsa ta telesa sevajo v energijsko močnejšem spektru (krajše valovne dolžine), kot pa je GSM signal.

bobi
25.06.2006, 12:57
Seva tudi postelja ;)

Frekvenčni spekter je dokaj enostavno izračunati po planckovem zakonu, celotno izsevano energijo pa še enostavneje po stefanovem.
Vsa ta telesa seveajo v energijsko močnejšem spektru (krajše valovne dolžine), kot pa je GSM signal.

Tudi to je res, vendar sevanje od 50hz je najbolj moteče.

Teo
25.06.2006, 13:00
Jaz nimam težav s spanjem, pa imam na oarici zraven mobilca. Uporabljam ga kot budilko ;)
Na drugi strani montažne stene pri vzglavju imam pa WLAN AP (da vtičnic sploh ne štejem :blush: ).
Moj prejšnji naslov je bil pa manj kot 100m od 400 kV daljnovoda (moteče je bilo samo prasketanje ob vlažnem vremenu).

Ponoči na cesti me ne boste hitro spoznali, ker kljub vsemu še vedno ne svetim. :approve:

hehehe, jst zivim 100m stran od najvecje RTP postaje v slo:D

bobi
25.06.2006, 13:02
hehehe, jst zivim 100m stran od najvecje RTP postaje v slo:D

Če bi bil malo bližje bi imel plombe na varovalkah, kakor nekateri v bližini oddajnika pri Domžalah ;)

lump muc
25.06.2006, 13:58
Seva tudi likalnik, pa vsaka žarnica, pa TV.
Če smo čisto natančni, seva celo navadna granitna kocka.

imaš dokaz da to sevanje ne škoduje našemu telesu, ali da mu koristi morda:dontknow: :veryevil:

če imaš dokaz ga rad sprejmem.:evil:
obstaja več vrst sevanj, nekatera so šloveku bolj škodljiva in dokazano npr radioaktivno sevanje, UV žarki, drugih pa nismo še dovolj raziskali, da lahko trdimo ali so zdravju škodljiva ali ne.sem sodi tudi mobilnik,
sicer pa tudi računalniški monitor monitor seva, zlasti CRT.

kekez
25.06.2006, 18:18
Saj si sam dokazal.
Škodljiva so ionizirajoča sevanja, ker imajo dovolj energije, da vplivajo na atome (izbijajo elektrone). Že ime pove, da povzročajo ionizacijo. To je od UV in naprej.
Nižje energijsko sevanje je svetloba, IR, mikrovalovi, radijski ...
Taka so škodljiva, če imajo toliko energije, da povzročijo opekline.
Zakaj bi torej mikrovalovi bili škodljivi, svetloba ali IR pa ne pri enaki jakosti? Ne rečem, če daš roko v mikrovalovko, ki ima 700 W. Pa poizkusi prijeti grelec ali žarnico, ki ima 700 W in bo učinek podoben.
Če primeš 1W žarnico ali GSM aparat se nimaš česa bati.

kekez
25.06.2006, 18:58
Iz tega naslova ni težko pojasniti prvo trditev.
Stehtamo jajce, privzemimo da je sestavljeno samo iz vode.
Potem lahko izračunamo, koliko energije rabi, da se segreje do vrelišča v idealnih brezizgubnih(!) pogojih.
Grem staviti, da GSM v bateriji sploh nima dovolj energije. Sploh, če upoštevamo izkoristek izrabe toplote (izgube v okolico).
Grem staviti 2., da ni izkoriščene energije dovolj niti za taljenje enake količine sladoleda. ;)

Primer:
Moj zelo nov telefon ima že izredno zmogljiv akumulator 0,9 Ah (=900 mAh). Napetost 3,6V. Torej vsebuje energije 3,6*0,9=3,24 VAh (Wh) (po moji oceni nikakor ne moremo v jajce ujeti več kot 1% te energije, saj že telefon zelo malo energije uspe izsevati v obliki GSM signala)
Za kuhanje jajca recimo rabimo 5 minut na 2kW štedilniku = 167 Wh (zraven ponavadi kuhamo tudi nekaj vode in spet ne ujamemo vse toplote)
Kjub veliki poenostavitvi so razmerja prevelika.

Po hitrem izračunu bi energija celotne baterije pri 1% izkoristku segrela 50g težko jajce za 1/2 stopinje.
In to v 9 urah (toliko je po tovarniških podatkih čas govorjenja s tako baterijo) :rolling:
Za moje pojme praktično povsem neizmerljiva količina :approve:

Teo
25.06.2006, 20:42
beljakovine zakrknejo pr cca 47 stopinjah (rečeno od oka), zato je za človeka nevarno, da nima prevelike vročine, kadar si bolan.

torej bi moral segreti jajce za cca 25 stopinj.

zdej pa računaj še enkrat:)

kekez
25.06.2006, 20:44
Prvi post kaže tole sliko:

To se zagotovo ne zgodi pri 47 stopinjah. ;)

Teo
25.06.2006, 20:48
tisto je groba skica:D

mrjerry
26.06.2006, 08:05

Nekaj milijonov uporabnikov worldwide? Ne vem, da bi se komu zgodilo kaj hudega.

Vcasih so isto govorili za radijske signale, pa za TV signale, pa za barvne TV signale, elektricna napeljava je itak skrajno grozna zadeva (se posebej tista, ki je napeljana v domovih)...

mrjerry
26.06.2006, 08:06

placebo efekt

Jaz sem v svoji sobi najlazje zaspal, ce je bil vkljucen racunalnik in v ozadju ena mirna glasba, ravno toliko, da je preglasila zvok ventilatorja. Ce je bilo karkoli izkljuceno, pac ni slo.

mrjerry
26.06.2006, 08:08
Prvi post kaže tole sliko:

To se zagotovo ne zgodi pri 47 stopinjah. ;)

u bistvu se, ce je le cas ekspozicije dovolj dolg. Beljakovine zacnejo koagulirati pri okrog 45 stopinjah.

Mene bolj zanima nekaj drugega: kako ves, da je jajce ze kuhano, brez da bi ga razbil (kako ZAGOTOVO ves)?
In seveda problem, ki si ga izpostavil ze sam: kako ves, da jajce ni skuhano ze na zacetku poizkusa?

mrjerry
26.06.2006, 08:10
če imaš dokaz ga rad sprejmem.:evil:
obstaja več vrst sevanj, nekatera so šloveku bolj škodljiva in dokazano npr radioaktivno sevanje, UV žarki, drugih pa nismo še dovolj raziskali, da lahko trdimo ali so zdravju škodljiva ali ne.sem sodi tudi mobilnik,
sicer pa tudi računalniški monitor monitor seva, zlasti CRT.

Trdis, da obstajata dve vrsti sevanj. Ena so tista, ki smo jih zelo dobro raziskali in za katera zagotovo vemo, da so skodljiva. To so radioaktivno sevanje, UV zarki ipd.

Preostalih oblik sevanja pa se nismo dovolj raziskali, da bi ugotovili, da so skodljiva?

Vrhunsko blebecenje je tole.

kekez
26.06.2006, 09:09
Mene bolj zanima nekaj drugega: kako ves, da je jajce ze kuhano, brez da bi ga razbil (kako ZAGOTOVO ves)?
In seveda problem, ki si ga izpostavil ze sam: kako ves, da jajce ni skuhano ze na zacetku poizkusa?
Takih dilem je v praksi več. Tale z jajcem je s kakšno super sploh in oh moderno tehniko najbrž celo rešljiva (da lahko pogledaš v kakšnem stanju je, brez da bi ga "uničil").
Ampak npr. kako veš, da je vžigalica brezhibna? Kako veš da je el. varovalka dobra (da bo res crknila pri nazivnem toku)?

mrjerry
26.06.2006, 09:16
Ne ves. Lahko samo zaupas proizvajalcu z dobrim renomejem in zelo zaostrenim standardom, ki pokrivajo `must not fail' podrocje.

lump muc
26.06.2006, 23:35
Trdis, da obstajata dve vrsti sevanj. Ena so tista, ki smo jih zelo dobro raziskali in za katera zagotovo vemo, da so skodljiva. To so radioaktivno sevanje, UV zarki ipd.

Preostalih oblik sevanja pa se nismo dovolj raziskali, da bi ugotovili, da so skodljiva?

Vrhunsko blebecenje je tole.

nekaj resnice pa je v tem blebetanju in resnično obstajajo dokazi, da UV žarki škodujejo človeku:evil:

mrjerry
29.06.2006, 08:28
nekaj resnice pa je v tem blebetanju in resnično obstajajo dokazi, da UV žarki škodujejo človeku:evil:

Totalni si falil bistvo mojega posta, kar me niti najmanj ne preseneca.

In ce UV zarki skodujejo cloveku, se ne pomeni, da skodujejo tudi kokosjemu jajcu.

dzuko
29.06.2006, 12:50
placebo efekt

Jaz sem v svoji sobi najlazje zaspal, ce je bil vkljucen racunalnik in v ozadju ena mirna glasba, ravno toliko, da je preglasila zvok ventilatorja. Ce je bilo karkoli izkljuceno, pac ni slo.

Jaz pa ne morem zaspati, če imam vklopljen mobitel..ker me moti njegova svetloba...da imam celo noč prižgano lučko zaradi pošasti je pa logično... :approve:

mrjerry
29.06.2006, 12:56
lucko daj pod dekco. Ti bos lepo spal, posast se bo pa prestrasila, ko ti bo hotela zlesti pod odejo in ukrasti levo jajce ;)

dzuko
29.06.2006, 13:01
Ja pa sej itaq že imam lučko pod dekco..d'oh..a nisi vedel da imam agorafobijo?..btw a si že videl mojga medija za spat?... :approve:

mrjerry
29.06.2006, 13:09
dej rajs povej ce ti telefon ze dela al se kako drugac grejes al oboje?

dzuko
29.06.2006, 13:16
Aja u sej res...od zdej mi kr normalno dela..včeraj zvečer se je kr nekaj spreobrnil..edin neki je bilo danes zjutraj narobe, ker mi je skoz pisal network busy ko sem probaval klicat..zdele dela pa uredu...če še enkrat kej zakomplicira ga nesem zamenjat..ima da mi dajo novga..

Ps..v garanciji je še 2 meseca.. :approve:

edit..grejejo se pa piičke...

mrjerry
29.06.2006, 13:17
tis tak debil ej...

:kisses:

dzuko
29.06.2006, 13:19
O hvala...to mi dons še noben ni rekel... :blush: ..hi hi.. :shy:

kekez
29.06.2006, 13:32
Aja u sej res...od zdej mi kr normalno dela..včeraj zvečer se je kr nekaj spreobrnil..edin neki je bilo danes zjutraj narobe, ker mi je skoz pisal network busy ko sem probaval klicat..zdele dela pa uredu...če še enkrat kej zakomplicira ga nesem zamenjat..ima da mi dajo novga..

Ps..v garanciji je še 2 meseca.. :approve:

edit..grejejo se pa piičke...
Očitno imaš Simobil. Imam občutek, da zjutraj nisi bil edini, ki mu je pisalo network busy.
Menda so posodabljali tehniko, saj se bo po novem (po 1.8.) obvezno sporazumevati s 100% jodlanjem :veryevil: .

dzuko
29.06.2006, 13:35
Eee..se mi je zdelo da je mogl biti nekaj na simobilu..ker na mobitel sem pa lahko klical...

lump muc
29.06.2006, 17:37
Totalni si falil bistvo mojega posta, kar me niti najmanj ne preseneca.

In ce UV zarki skodujejo cloveku, se ne pomeni, da skodujejo tudi kokosjemu jajcu.

nič nisem falil džeri, tudi sam nisem presenečen , da si narobe razumel bistvo mojega posta .:approve:

i