Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Modrice

sadie_007
22.06.2006, 13:57
torej ... zadnje cajte mam za vsak šit takoj modrico (pa popka tud, sva glih včeri ugotavljali) ... in to ne mejhne, ampak res orng velike ... v soboto sem s kolenom našopala v vrata, pol sem se v prali stroj, v ponedeljek sem se z ramo v hangar od vrat (ok, mal prehitr sem zavila :clown:), minutko nazaj sem se pa z uno kostjo na boku v pisalno mizo :nonono:

a kdo ve, od česa je odvisno, zakaj se nekomu tko hitr vse pozna? od debeline kože maybe? a se da kakšne tablete jest, da si bolj 'odporen proti 'udarcem'?

k zdej je cajt kiklc, jst pa vsa plava ... in v službi se že mal norca delajo, če padam po stopnicah ...

p.s.: pa prosim vzdržite se pripomb o tem, da sem nerodna ... :blush:

lupčke,

sadie

Sacha
22.06.2006, 14:02
A čeb mal bl pazila nase, a bi blo preveč :shy:;):D

men se zgodi, da k me moj mal bl za nogo prime, da se mi kuj pozna, pojma nimam zakaj je tko:shy:

Trillian
22.06.2006, 14:11
ej jest probam to ugotovit ze en lep cajt...men se tud vse takoj pozna oz. mam non-stop ene modrice in niti ne vem od kje(!) se sploh ne rabm tolk uzgat, da bi vedla da sm uzgala. Sam skoz mam ene modrice, je pa sicer res, da sm tud ze po stopnicah odletela.:D

in ne vem kaj bi znal pomagat...ako kdo ve pa nej kr pove....:approve:

dvojčica
22.06.2006, 14:15
jest isto, skoz se nekam butam z ramam, glih ena modrica zgine, pa se spet žvajznem. Me tud v službi hecajo, če me mož garba:nonono: :nonono:

d3vil_b4b3
22.06.2006, 14:55
Najboljše zdravilo: PAZI KOD HODIŠ!! :2thumbs: Probi boš vidla da pomaga ;)

TuNina
22.06.2006, 15:09
hja sejdi, ti vsaj veš, od kod jih imaš..

men se pojavljajo kar tako, malo za hec, ker se ne spomnim, da bi se kam zabila, pa zgledam cela potolčena.

mogoče me prihaja kdo ponoči pretepat..

Mesečnica
23.06.2006, 05:42
Pri meni je to sezonska zadeva, pa še nisem ugotovila, zakaj nastane - poleti sem običajno povsem črna :( :nonono: Poleg tega sem prav zares štorasta - če se že ne zabijem v kakšna vrata, kljuko, stol, količek na pločniku itd., se pa s kakšnim nohtom grdo do krvi popraskam (pa nimam dolgih nohtov!) :( :mad: :(

Lansko leto sem bila zaradi tega pri svoji zdravnici (ena za otroško pest velika modrica na nadlahti je bila povsem črna, pa sploh nisem vedela, kdaj sem jo dobila, potem pa ni izginila par mesecev) mi je dala pregledati kri (v otroštvu sem bila zelo slabokrvna), pa se je pokazalo, da je kri povsem OK. Tudi zdravnici ni bilo jasno, zakaj mi nastajajo modrice. Vse, kar mi je predlagala, je bilo to, da naj si kupim C vitamin (ene tabletke s podaljšanim izločanjem). Kakšen mesec kasneje je bilo spet boljše, pa ne vem, ali zaradi C vitamina ali kar samo po sebi :dontknow:

Zdaj se zgodba spet ponavlja, v zadnjem tednu za vsako malenkost dobim eno grdo črno modrico. Je videti, kot da bi me kdo pretepal :nonono: :( :mad: Moj dragi je zato včeraj vrata od spalnice tako poštimal, da se bolj odprejo, saj sem se prej kar naprej v kljuko zaletavala :nonono:

Sem ravno razmišljala, da bi spet začela jemati tisti C vitamin, saj škoditi tako ali tako ne more :dontknow:

paradox
23.06.2006, 06:44
http://www.mothernature.com/Library/Bookshelf/Books/16/33.cfm
:)

Kahla
23.06.2006, 06:50
torej ... zadnje cajte mam za vsak šit takoj modrico (pa popka tud, sva glih včeri ugotavljali) ... in to ne mejhne, ampak res orng velike ... v soboto sem s kolenom našopala v vrata, pol sem se v prali stroj, v ponedeljek sem se z ramo v hangar od vrat (ok, mal prehitr sem zavila :clown:), minutko nazaj sem se pa z uno kostjo na boku v pisalno mizo :nonono:

a kdo ve, od česa je odvisno, zakaj se nekomu tko hitr vse pozna? od debeline kože maybe? a se da kakšne tablete jest, da si bolj 'odporen proti 'udarcem'?

k zdej je cajt kiklc, jst pa vsa plava ... in v službi se že mal norca delajo, če padam po stopnicah ...

p.s.: pa prosim vzdržite se pripomb o tem, da sem nerodna ... :blush:

lupčke,

sadie
Ej to pa tud mene zanima. Jaz se samo z roko po roki frcnem in glej ga zlomka - modrica. Od česa je odvisno nimam pojma, je pa bedno. Je pa res, da mi tud ful hitr žilca poč in sem še bolj plava..:dontknow:
Ajde folk - z idejami na plano.:D

freya
23.06.2006, 07:19
Tudi meni se redno dogaja, da mi je napoti kakšen rob mize, kljuka...modrice pa opazim šele kasneje, ko hočem obleči kratke hlače ali krilo ( zato po moje opazimo več modric poleti).

Sejdi, na hitro...
Modrice nastajajo zaradi udarcev, ki poškodujejo drobne žile in nastajajo podkožne krvavitve, ki so ob močnih udarcih obsežne in zelo grde. Najprej nastanejo modrice, ki se kasneje zaradi razkrajanja krvavitve obarvajo v vseh možnih jesenskih barvah...vijoličasto, zeleno, rumeno, rjavo.
Večje in dalj časa trajajoče modrice nastajajo pri ljudeh, ki imajo v krvi malo trombocitov ( krvne ploščice, ki sodelujejo pri strjevanju krvi) , tisti, ki jemljejo sredstva proti strjevanju krvi (aspirin, plavix), oboleli za jetrnimi boleznimi....
Če bi bile modrice res obsežne in ne bi izginile dolgo časa, le pojdi vsaj v laboratorij (da ti pregledajo količino trombocitov).
Modrice delno zmanjšamo, če si takoj po udarcu damo na kožo mrzel obkladek, pri jemanju krvi pa res pritiskamo na žilo dovolj časa, da trombociti zamašijo žilo in kri ne izteče pod kožo ( 3-5 minut).
Za hitrejše izginjanje modric obstaja veliko mazil ( Hepalpan, Hepan gel, Gel Aloa Vera), na netu najdeš aparatek, ki zdravi s pomočjo infrardeče svetlobe..vsekakor pa modrica ne bo izginila takoj, pač pa hitreje kot običajno.
Če se še kaj spomnim ali najdem, napišem
:)

nattka
23.06.2006, 10:45
hja sejdi, ti vsaj veš, od kod jih imaš..

men se pojavljajo kar tako, malo za hec, ker se ne spomnim, da bi se kam zabila, pa zgledam cela potolčena.

mogoče me prihaja kdo ponoči pretepat..

obstajajo tudi "mongolske modrice" ... bolezensko stanje, ko se po telesu predvsem hrbtu in nogah narišejo modrice, ki ne bolijo in niti ne veš odkod si jih pridelal ...
poznam kar nekaj otrok, ki imajo to diagnozo ... kaj več pa lahko pove zdravnik ...

za "zdravljenje" modric pa odlično domače zdravilo ...

v ponvi ( teflonski) razpustimo žlico, dve masla in ga počasi segrevamo da se raztopi ... vodo, ki pri tem nastane, odlijemo, čisto maščobo pa nalijemo v čisto stekleno šalčko (najboljše kako škatlico od kreme);

večkrat na dan nežno zmasiramo v celo modrico ... trenutno si zdravim tako za dlan veliko modrico na stegnu, ki sem jo pridelala zaradi padca s kolesa ...

ain
23.06.2006, 14:18
tko ma moja mama velike modrice, pol pa k jo uprašam kaj je delala reče da nit ne ve kam je udarla. človek bi si mislu da jo kdo tepe;)

ain
23.06.2006, 14:20
obstajajo tudi "mongolske modrice" ... bolezensko stanje, ko se po telesu predvsem hrbtu in nogah narišejo modrice, ki ne bolijo in niti ne veš odkod si jih pridelal ...poznam kar nekaj otrok, ki imajo to diagnozo ... kaj več pa lahko pove zdravnik ...

za "zdravljenje" modric pa odlično domače zdravilo ...

v ponvi ( teflonski) razpustimo žlico, dve masla in ga počasi segrevamo da se raztopi ... vodo, ki pri tem nastane, odlijemo, čisto maščobo pa nalijemo v čisto stekleno šalčko (najboljše kako škatlico od kreme);

večkrat na dan nežno zmasiramo v celo modrico ... trenutno si zdravim tako za dlan veliko modrico na stegnu, ki sem jo pridelala zaradi padca s kolesa ...
ne gre tu za neke vrste rakavo obolenje? kot opozorilni znak

nattka
23.06.2006, 14:38
ne gre tu za neke vrste rakavo obolenje? kot opozorilni znak

ne ... pravzaprav za neboleče in nenevarno pojavljanje modrih zaplat na koži ...

silence
23.06.2006, 15:39

Pa ne tablete no Sejdi!!:nonono: :nonono: :shy:
Sej ne vem če obstajajo ali ne, (čist možno, ker zej že itak vse in še več prodajajo:dead:)

Na ostalo ti pa ne znam odgovorit, ker pojma nimam :blush:

silence
23.06.2006, 18:45
Ja.:blush: Jaz bi tud rabla čudežno rešitev za tele prepogoste modrice.:nonono:

nattka
23.06.2006, 20:29
ma js sm slišala drugače.. ne vem no

http://portal.baby-center.si/PortalSLO/DesktopDefault.aspx?tabindex=7&tabid=462

tole sem našla na hitro ...

iri
27.06.2006, 10:52
Pa lih zjutraj sem se spraševala, od kdaj imam modro koleno... :nonono: Meni tudi precej hitro nastanejo modrice, nerodna sem pa bolj pri zvijanju gležnjev in polivanju stvari, kot pa pri mojih okončinah. :blush: ;) butneš se pa tako ali tako mimogrede.

Enkrat, nekje pri 15-ih letih me je mama preljala kar k zdravniku, ker sem imela na nogi resnično ogromno in temno modrico, pa se res nisem spomnila, da bi kje cepnila tako zelo. No, zdravnica me je najprej hotela prepričati, da me doma nekdo tepe, potem mi je dala pa neko kremo za mazati. Kasneje so mi malce po krvi brskali in me špikali v ušesno mečico - tako očitno preverijo, kako hitro se ustavi kri. Sestra je zraven stala s štoparico in rekla, da se mi ustavlja prepočasi, ampak da ni kritično, tako da... očitno bo to to. :dontknow:

sadie_007
27.06.2006, 10:55
tako očitno preverijo, kako hitro se ustavi kri. Sestra je zraven stala s štoparico in rekla, da se mi ustavlja prepočasi, ampak da ni kritično, tako da... očitno bo to to. :dontknow:

kri se pa men tud fuuuul počasi ustavlja ... mogoče je pa res kej na tem ... :dontknow:

mihabaki
30.06.2006, 12:18
slaba prekrvavitev. Migajte punce!

Snif
08.07.2006, 02:00
mogoče pa kakšne kremice pomagajo :)

mdg
11.07.2006, 13:04
Priporočam, da imaste na zalogi led...in sicer čiisto preprost "recept":

v jogurtni lonček vodo in palčko od sladoleda
(ali tiste lesene za enkratno uporabo,
ki jih uporablja npr zdravnik za pregled grla),

pa zamrznit.

Ko se butneš, takoj v zamrzovalnik, pa masirat.
Dokler gre...da pordi. Prekineš...in čez nekaj minut ponavljaš.

Pomaga zmanjšati...zagotovo.

Je pa super tudi pri kakih zvinih, oteklinah ipd.

Bistveno pri vsem pa je: takoj to naredit ! :approve:

Simpl, ampak efektno.

primozicki
23.07.2006, 02:05
podkožne kapilare so preveč občutljive! JEJTE ČIM VEČ SNOVI ZA JAČANJE STEN ŽIL!!!!!

-barbi-
18.10.2009, 12:48
tudi jaz imam velik problem z modricami. sicer sem precej nerodna in se velikokrat kam butnem, ampak to se mi zdi logično da ti nastane modrica. zadnjič sem plezala čez eno ograjo in na notranji strani stegna se mi je pojavila res gromozanska modrica in ni izginila pomojem da 14 dni. včeraj sem bila na biku (neživemu :)) in z nogami se valda držiš trupa tega "bika" ampak danes imam po celotni dolžini stegna modrico. na obeh stegnih na notranjih straneh!...
začelo me je malce skrbeti...a bi morala k zdravniku? :dontknow:

ivostra
12.01.2010, 20:25
Hitre modrice so lahko tudi posledica pomankanja trombocitov.