Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : zvestoba da ali ne

veska
25.06.2006, 20:46
V teh casih ko smoljudje cist nori :rolling: :clown: in ni nihce nicesar vec pripravljen potpeti...govorim o partnerskem odnosu...in vse bolj postajamo podobni zivalim in upostevamo nagon bolj kot neke ljubezenske zaobljube bodisi partnerju ali samemu sebi...(ali pa je bilo to ze vse prej , samo ne toliko javno) ...se vam ne zdi da je nenormalno se it porociti in podpisati da bos zvest celo zivljenje????? Halooo? A no to lahko samo zelja? :dontknow:
Pa ne mi razlagat smisla poroke, ampak povejte mi vas pogled na partnerski odnos....kako imeti strast do nekoga po 6,7 letih :muci: ali vec....ce si brez otrok..ker pol ko so oni je to ze druga tema....

Dajte mi povedat vase mnenje...res me zanima...
Hvala lepa in lep dan se naprej...:cmoka: :cmoka:

anarchy
25.06.2006, 21:34
V teh casih ko smoljudje cist nori :rolling: :clown: in ni nihce nicesar vec pripravljen potpeti...govorim o partnerskem odnosu...in vse bolj postajamo podobni zivalim in upostevamo nagon bolj kot neke ljubezenske zaobljube bodisi partnerju ali samemu sebi...(ali pa je bilo to ze vse prej , samo ne toliko javno) ...se vam ne zdi da je nenormalno se it porociti in podpisati da bos zvest celo zivljenje????? Halooo? A no to lahko samo zelja? :dontknow:
Pa ne mi razlagat smisla poroke, ampak povejte mi vas pogled na partnerski odnos....kako imeti strast do nekoga po 6,7 letih :muci: ali vec....ce si brez otrok..ker pol ko so oni je to ze druga tema....

Mah glede partnerstva sta ponavadi samo dva dejavnika, ki prevladujeta in sicer sex in ekonomija.
Res ne vem, zakaj se ljudje porocijo, ali predvsem zaradi sexa ali iz ekonomskih razlogov. Glede ljubezni vprasanje, saj ljubezen ni prav nic vec, kot sex vcasih, saj vsakdo ima dosti prijateljev in prijateljic, potem se pa mora odlociti za eno osebo v katero se bo zaljubi in potem sexal. V bistvu zaljubljenost je neke vrste predigra za pravi sex.

V glavnem dandanes je predvsem ekonomski pritisk uni, ki te pritiska na poroko, tako, da si lazje zagotovis prezivetje, ker dandanes samska oseba zares tezko prezivi, ceprav ima morda svoje stanovanje, torej poroka je nuja, predvsem iz ekonomskega smisla, sex je skoraj sekundarnega pomena in v bistvu me res zanima, koliko ljudi ima isto starst po vec letih in koliko je zares pomembnih unih par minut sexa na dan ali na teden. Prijateljstvo se od partnerstva razlikuje samo po sexu.

soncnica
25.06.2006, 21:43
da se partnesrtvo od prjatlstva razlikuje le po seksu...humm:shy: za razmislt ja...

nattka
25.06.2006, 22:41

eno je strast do partnerja ... eno pa so otroci ...

strast lahko izpuhti tudi ko so otroci na svetu, le na tak odnos ljudje potem gledajo drugače, kot če ni otrok ...
sicer pa je vse odvisno od tega, koliko si zrel za zvezo, kaj od nje pričakuješ in koliko si sam pripravljen dati vanjo ... ker le če daješ, dobiš ...
ni pa strast edino merilo zdrave zveze ... ta hitro mine, ostaneta ljubezen( zrela), spoštovanje in drugi interesi, lahko tudi skupni hobiji oz. skupna vzgoja otrok ...
vse to dva človeka povezuje v celoto ...
koliko pa se komu zdi nenormalno biti zvest celo življenje, pa je odvisno od njegovih moralnih načel, osebne zrelosti in zavestne odločitve ...

spartan
26.06.2006, 09:00
V teh casih ko smoljudje cist nori in ni nihce nicesar vec pripravljen potpeti...govorim o partnerskem odnosu...in vse bolj postajamo podobni zivalim in upostevamo nagon bolj kot neke ljubezenske zaobljube bodisi partnerju ali samemu sebi...(ali pa je bilo to ze vse prej , samo ne toliko javno) ...se vam ne zdi da je nenormalno se it porociti in podpisati da bos zvest celo zivljenje????? Halooo? A no to lahko samo zelja? :dontknow:
Pa ne mi razlagat smisla poroke, ampak povejte mi vas pogled na partnerski odnos....kako imeti strast do nekoga po 6,7 letih ali vec....ce si brez otrok..ker pol ko so oni je to ze druga tema....

Hvala lepa in lep dan se naprej...
....kako pa je lahko npr. starim staršem uspelo ostati skupaj? Drugač pa....... že samo vprašanje je smešno samo po sebi; kako......

Kot da sem zopet v srednji šoli in poslušam sošolko, kako bodo letošnji izpiti pred koncem težki. Še preden sploh kaj začne že pritiska sama nase........najbolj zanimivo pa je, da čeprav ve, da izpiti prihajajo - se sploh ne uči. Potem pa izpiti pridejo in........... ona se je bolj malo učila, je pred tablo in upa, da jo bo učitelj vprašal samo tisto kar zna. Za vse ostalo pa računa na srečo.....seveda sploh ni dvoma, da bo imela popravnega.

Če imaš polovico, še ne pomeni, da imaš vse.

U462
26.06.2006, 14:28
pa je že kdo na pismeno pri notarju overjeno izjavo o Zvestobi podpisal ;)

Zvestoba kar tako, čez palec, je pač samoodločitev, če je drugemu ne podaš (ustno, pismeno, ...).
O tem, koliko pa zdržijo samoobljube pa kdaj drugič kje drugje :D

U462
26.06.2006, 14:32
da se partnesrtvo od prjatlstva razlikuje le po seksu...humm:shy: za razmislt ja...
:rolling: :rolling: :rolling:
prjatlu zmer lohk naložiš, kolk dobr še zmer partnerco kresnš

je pa nerodn, če prjatlu kresnš partnerco al pa prjatu teb tvojo :D

anarchy
26.06.2006, 14:49
pa je že kdo na pismeno pri notarju overjeno izjavo o Zvestobi podpisal ;)

Zvestoba kar tako, čez palec, je pač samoodločitev, če je drugemu ne podaš (ustno, pismeno, ...).
O tem, koliko pa zdržijo samoobljube pa kdaj drugič kje drugje :D

V bistvu pravilne zaubljube, so najpomembnejse ustne, saj ni potrebno nobenega papiraj, za to dokazovati, papir potrebujejo bolj negotovi ljudje, ki hocejo imeti dokaz za v primeru, da gre kaj narobe, se rpavi, si ne zaupajo dovolj besedam, samo ni kej, dandanes na zalost res ne moras kar tako nekomu verjeti na besedo in dandanes ocitno ima papir najvecjo moc.