Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Bil/a sem na koncertu...

Strani : [1] 2 3

Njuška Trap
27.06.2006, 12:17
Odpiram novo temo, ker se že obiskani koncerti v temi Koncerti, koncerti mešajo s priporočenimi oz. tistimi, ki se šele imajo zgoditi...

Torej... V petek sem bila na Körai Öröm v Škofji Loki (predskupina Ulixes), v soboto pa v Lendavi na Let 3 (predskupina Kweefpossum). Körai Öröm so me navdušili, Let 3 malo manj. Nad Ulixesi sem razočarana na celi črti, od Kweefpossum pa sem vseeno pričakovala malo več feelinga...

d_streets
27.06.2006, 13:54
Jaz sem tudi hotel iti v Lendavo. No, seveda če ne bi bilo fuzbala. iIsta zgodba je glede Branta Bjorka, prejšnji teden.

A si z naših, panosnkih, koncev ali pa maš samo ljubimca tu??

Mighty
27.06.2006, 14:00
ta mala me je pelala na lent na gibonnija. kul koncert, mal mi je zal za big foote, ker se je slisal da dober zgejo med presledkih pr nas..

TuNina
27.06.2006, 14:09
včeraj na laibachih na lentu.

VR3
27.06.2006, 14:12
Sting v milanu je bil :2thumbs:

pa še for free :-)

Njuška Trap
28.06.2006, 16:37
evo njuska pa so pospemal temo cist...:mad: :( :nonono:
Eh, v četrtek grem na Analeno v Škofjo Loko, do takrat naj spemajo, moderatorji tukaj so očitno že dalj časa na dopustu...

Njuška Trap
28.06.2006, 16:40
Jaz sem tudi hotel iti v Lendavo. No, seveda če ne bi bilo fuzbala. iIsta zgodba je glede Branta Bjorka, prejšnji teden.

A si z naših, panosnkih, koncev ali pa maš samo ljubimca tu??
Ne eno ne drugo - prijatelj je dobil akreditacijo na Radiu Študent, pa sva se usedla v avto in šla... :approve:

Knez
29.06.2006, 13:23
včeraj na laibachih na lentu.

Jaz tud bil.:D

hellraiser9
04.07.2006, 00:26
rammstein v pragi ...mmmmmmmmmmmm

iced
04.07.2006, 19:59
Guns N Roses - Dublin
Depeche mode - Ljubljana

.....huuudooo....

Teo
08.07.2006, 00:12
Mia Žnidarič v trio zasedbi na Jazz Divača. fenomenalno.

Snif
08.07.2006, 02:12
jst sem bil pa na ADF-ju. So bli čist skulirani :)

Abronsius
08.07.2006, 23:25
No, da bo v ta pravem topicu...

http://www.brain-damage.co.uk/general/rw06ver.html

najbolj svetovna mi je tale izjava...
Just before Roger took the stage a lite drizzle of rain blessed the crowd. It was like holy water. As Roger and the band took the stage a huge lightening bolt struck behind the arena for all the crowd to see.

očitno s Silence nisva bila edina, ki sva opazila ta nepozaben tajming narave, bogov, kakor vzamete... :clapping:

pa še moj vtis s tega nepozabnega večera

http://forumi.siol.net/showpost.php?p=790269&postcount=647

silence
08.07.2006, 23:30
No, da bo v ta pravem topicu...

http://www.brain-damage.co.uk/general/rw06ver.html

najbolj svetovna mi je tale izjava...

očitno s Silence nisva bila edina, ki sva opazila ta nepozaben tajming narave, bogov, kakor vzamete... :clapping:

pa še moj vtis s tega nepozabnega večera

http://forumi.siol.net/showpost.php?p=790269&postcount=647OMG ...yeah :P:P:P :clapping::clapping::clapping: Itak tud ostali niso mogli tegale spregledati :approve: Samo dolg časa sem pa misla, da sva bla edina. :shy:

pinky
16.07.2006, 23:30
slabo slišim, sem brez glasu, roke me bolijo in rebra mi še zmer vibrirajo .... ampak bilo je noooooooorooooooooooo :P:P:P:P:P

Whitesnake seveda :approve:

pinky
17.07.2006, 05:38
še mal več zdele:

Coverdal je polnim križankam dokazal, zakaj je car. On in njegova skupina. Koncert je bil tako nabit z energijo (no, in tudi z njegovim na trenutke precej erotičnim nastopom), da te je ves čas vleklo, da nisi čutil nobene utrujenosti ampak si moral zraven plesati, poskakovati, ploskati, peti in vpiti. Sicer nam ni uspelo, da bi "****ing roof" odneslo, ampak slišalo se nas je. Dve uri čistega užitka - do konca ko smo obnemeli ob Soldel of fortune. Brez glasbe, samo z njegovim enkratnim glasom me je še enkrat spomnil, zakaj mi je plošča Starkers in Tokyo najlubša :approve::P:P:P

No, tudi Mary Rose kot predkupina mislim da so bili prava izbira :2thumbs:

iri
17.07.2006, 07:50
btw, tuka (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=4&page_id=11&article_id=41106071601341516&cid=426&pgn=1)j si lahko ogledate videoposnetek novinarske konference v LJ, dokaj ekskluzivna zadeva. :approve:

lover001
17.07.2006, 08:46
še mal več zdele:

Coverdal je polnim križankam dokazal, zakaj je car. On in njegova skupina. Koncert je bil tako nabit z energijo (no, in tudi z njegovim na trenutke precej erotičnim nastopom), da te je ves čas vleklo, da nisi čutil nobene utrujenosti ampak si moral zraven plesati, poskakovati, ploskati, peti in vpiti. Sicer nam ni uspelo, da bi "****ing roof" odneslo, ampak slišalo se nas je. Dve uri čistega užitka - do konca ko smo obnemeli ob Soldel of fortune. Brez glasbe, samo z njegovim enkratnim glasom me je še enkrat spomnil, zakaj mi je plošča Starkers in Tokyo najlubša :approve::P:P:P

No, tudi Mary Rose kot predkupina mislim da so bili prava izbira :2thumbs:

ODLIČNO RES ODLIČNO...

galaxy
17.07.2006, 10:09
...Pixies, Zagreb. Dobr koncert, okol 3500 folka, špilal 1,5 urce ....glede na to , da je bila nedelja mi je bilo čist zadost.

Aja , pa v soboto sem bila na zbiljah, atomic harmonic pa kingston:approve: :clown:

rrr
17.07.2006, 17:45
pismu, mezinc na nogi bi dal za piksije..:(

Njuška Trap
19.07.2006, 13:18
...Pixies, Zagreb. Dobr koncert, okol 3500 folka, špilal 1,5 urce ....glede na to , da je bila nedelja mi je bilo čist zadost.

Nisem šla. :( Za trenutno finančno stanje predraga karta. Ampak baje dobim posnetek. :shy:
Pa so bili nabriti (ker v Ljubljani so definitivno bili)?

DrOnyx
20.07.2006, 09:15
Williams v Budimpešti:

"OH LORD, MAKE ME PURE, BUT NOT YET!"

Tuki je pozabu dodat:
"PURITY IS FUC.KING BORING, SHIT.":D :2thumbs:

Najboljši prizor ko reče najstnici da ima dobre joške, potem kamera jo zumira in režiser da na bigscreen in potem najstnica pokaže joške.

Večina sicer misli, da gre za spontano gesto, v resnici je ona del ekipe in dobi za to plačilo. Pri takšni produkciji ni nič prepuščeno naključju.:veryevil: :2thumbs:

DrOnyx
20.07.2006, 12:48
Ja dj napiši več..kako je blO!!!!! ;););)
V bistvu težko.

60.000 ljudi, stadijo poln do razumljivih meja. Z njegovimi besedami bi koncert lahko opisal

FUC.KING SHIT, COOL.

Sceno ima vrhunsko dodelano in praktično vsaka skladba je spektakel zase, vključno z video produkcijo, ki teče na ekranih in z svetlobnimi učinki.

Sicer se je cca. 20 minut opravičeval, da je bolan in da ga je za nastop usposobil zdravnik z inekcijo v ass, samo na koncertui niti ni deloval bolan. Res pa je bil po mojem občutku koncert za nekaj skladb krajši, kot bi bil sicer.

Je pa njegov koncert verjetno drugačen od kakšne druge skupine, ker je on po naravi showman in po mojem mnenju v svojem nastopu tudi očitno uživa. Mi je pa všeč, da veliko preklinja, ker sovražim glasbenike, ki niso sposobni izreči prave kletvice med nastopom (opravičilo Bonu Voxu:veryevil: ).

Aja, pa koncert je končal v beli addidas trenirki, kar upam da je sponzorska pogodba i pred skladbo Feel ni izjavil "Please judge me by this and this alone" tako kot na Albert Hall koncertu.

Če bi bil najstnica bi nosil TShirt z napisom "PLEASE TRY ME", tako pa sem samo poslušal koncert.:veryevil: :approve:

*tyra*
20.07.2006, 13:23
V bistvu težko.

60.000 ljudi, stadijo poln do razumljivih meja. Z njegovimi besedami bi koncert lahko opisal

FUC.KING SHIT, COOL.

Sceno ima vrhunsko dodelano in praktično vsaka skladba je spektakel zase, vključno z video produkcijo, ki teče na ekranih in z svetlobnimi učinki.

Sicer se je cca. 20 minut opravičeval, da je bolan in da ga je za nastop usposobil zdravnik z inekcijo v ass, samo na koncertui niti ni deloval bolan. Res pa je bil po mojem občutku koncert za nekaj skladb krajši, kot bi bil sicer.

Je pa njegov koncert verjetno drugačen od kakšne druge skupine, ker je on po naravi showman in po mojem mnenju v svojem nastopu tudi očitno uživa. Mi je pa všeč, da veliko preklinja, ker sovražim glasbenike, ki niso sposobni izreči prave kletvice med nastopom (opravičilo Bonu Voxu:veryevil: ).

Aja, pa koncert je končal v beli addidas trenirki, kar upam da je sponzorska pogodba i pred skladbo Feel ni izjavil "Please judge me by this and this alone" tako kot na Albert Hall koncertu.

Če bi bil najstnica bi nosil TShirt z napisom "PLEASE TRY ME", tako pa sem samo poslušal koncert.:veryevil: :approve:
:2thumbs: :2thumbs:

v trenirki?!?! :O ....:rolling: :rolling:

Zdj pa res že komi čakam!!!! :shy: :yey: :yey: :D :D :D :D

pa :tenx: za te vrstice..;):D:D

3nity
21.07.2006, 06:47
Robbie W. v Budimpešti.

v glavnem, tip je CAR. totaln zabavljač:2thumbs:
na naslednjo turnejo grem 100000%. :approve:

iri
21.07.2006, 12:12
Robbie W. v Budimpešti.

a na temle (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=407&article_id=155407060721123834108&cid=407&pgn=1)? :)

3nity
21.07.2006, 12:16
a na temle (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=407&article_id=155407060721123834108&cid=407&pgn=1)? :)

ja :approve:
sedaj samo čakam na naslednjo turnejo RW

pa še oktobra moj Georgi :approve:

iri
21.07.2006, 13:09
tuki (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=407&article_id=155407060721123834108&cid=407&pgn=1) je par fotk. :)

DrOnyx
21.07.2006, 13:53
sam mene bolj zanima če lahka maš digitalca zram notr....:dontknow: :shy:
Uradno ne, prodajajo pa na štadijonu zato dalnoglede po 3000 SIT. Najboljši posel pa je, ko raji poberejo na vhodu pijačo, potem pa pol litra vode prodajajo na štadijonu za 500 SIT oziroma ekvivalent tega. Kdor si je to zamislu, si zasluži nobelca iz ekonomije za 2006.

Sicer so mi bili madžari še od avstroogerske nekoliko čudni. To stanje so ohranili tudi dandanes.

Glede kamere svetujem kaj tazga:

http://www.sony.jp/products/Consumer/DSC/DSC-T9/img/ft02_05img_05.jpg

velikosti kreditne kartice.

Abronsius
21.07.2006, 14:16
Nič... stokrat boljše fotke lahko dobiš že naslednji dan na netu, da ne omenjam kako si pokvariš koncert z lovljenjem idealnega posnetka, namesto da bi užival v spektaklu.

DrOnyx
21.07.2006, 14:16
Mi jo posodiš?!?! ;):D:D
Sej jest nimam take kamere, pa se mi tud na koncertih ne ljubi slikat, ker so slike ponavadi zanič. So pa tudi nekateri iz SLO naredili slike na koncertu iz razdalje 20 metrov od odra, imajo pa tudi posnet del koncerta na digitalcih. Obljubil so, da bodo dal na internet, tko da ....:dontknow:

Wait and see... (zveni kot avstrijsko jezero samo da je tam zell am see)

3nity
24.07.2006, 07:59
kako je bilo na Robbiju v Milanu?

*tyra*
24.07.2006, 10:14
kako je bilo na Robbiju v Milanu?
NORO!!!!!! NAJBOLJŠ!!!!!!

Vzdušje je blo noro...Robbie je bil cel fajni!!!! Res je blo fajn!!! :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

3nity
24.07.2006, 10:50
NORO!!!!!! NAJBOLJŠ!!!!!!

Vzdušje je blo noro...Robbie je bil cel fajni!!!! Res je blo fajn!!! :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

ok, to že vem.

kok dolgo je igral? s katero pesem je zaključil? je bil Johnny tudi tam? itd.

*tyra*
24.07.2006, 12:02
ok, to že vem.

kok dolgo je igral? s katero pesem je zaključil? je bil Johnny tudi tam? itd.

jaaa.sam če je blo pa tak fajn!!!!!! :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

2 ure...;) pa nič ni zamuju;)..zaključu je z Angels!! :2thumbs: :2thumbs: ...ja skupi sta odpela dve pesmi...;) Pol novo pesm nam je zapel...Rudebox...k je baje še ni nikol nikjer...:D:D:D je kr ok;):) kaj še?!:) :D

3nity
24.07.2006, 12:15
jaaa.sam če je blo pa tak fajn!!!!!! :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

2 ure...;) pa nič ni zamuju;)..zaključu je z Angels!! :2thumbs: :2thumbs: ...ja skupi sta odpela dve pesmi...;) Pol novo pesm nam je zapel...Rudebox...k je baje še ni nikol nikjer...:D:D:D je kr ok;):) kaj še?!:) :D

se pravi, da je zaključil tako kot zmeraj, razne v budimpešti je po angles odpel še kids. mi smo bli kylie minogue, on pa robbie w. :D

T&T
24.07.2006, 12:17
kaj je bil tudi v Milanu bolan? k v Budim - ****ing - pesti :) je bil kao bolan, tko da vzdušje ni blo čist tapravo. se je še kakšnemu tako zdelo? katere pesmi je pa kej zapel v Milanu? kaj pa plesalke so ble?

kaj ma kakšen fotke iz Budimpešte? se prporočam ;)

3nity
24.07.2006, 12:18
ne vem no. če je bil v budimpešti res bolan, potem je zlo dobr skrivu. za moje pojme je naredil odličen šov

*tyra*
24.07.2006, 12:21
kaj je bil tudi v Milanu bolan? k v Budim - ****ing - pesti :) je bil kao bolan, tko da vzdušje ni blo čist tapravo. se je še kakšnemu tako zdelo? katere pesmi je pa kej zapel v Milanu? kaj pa plesalke so ble?

kaj ma kakšen fotke iz Budimpešte? se prporočam ;)

ma jaje bil..nam je isto razalgu kot vam..zarad zdravnika da ne bi smel nastopat...pa da je dobu injekcijo v rit...tak da je bil ja... se mi zdi men tud, da bi blo res mal drugač če ne bi bil...pa po moje da bi več zapel....;)
Sam noroooooooooooooooooo :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

kaj je zapel?!...radio,make me pure,rock DJ,monsoon,sin sin sin,make em pure,strong(noro k je blo napisan zram;)) Back for good,advesrtising space,come undone,feel,let me entertain you,angels! ...no najbrž sm še kj pozabla..nvm..;);)..:D:D:D:D

T&T
24.07.2006, 12:32
joj, mene res zanima al je bil res bolan al je bla to sam fora :dontknow: včasih se mi zdi, da se te nejgove fore ponavljajo.... je tudi v Milanu razmišljal o tem, kaj se zgodi, če 60.000 ljudi pihne vanj? :clapping:

*tyra*
24.07.2006, 12:33
joj, mene res zanima al je bil res bolan al je bla to sam fora :dontknow: včasih se mi zdi, da se te nejgove fore ponavljajo.... je tudi v Milanu razmišljal o tem, kaj se zgodi, če 60.000 ljudi pihne vanj? :clapping:

ne ni...:D:D
je pa tud nam reku da smo najboljša publika ...da se še nikol ni tak počutu...:D mislim da to vedno reče...:dontknow:

3nity
24.07.2006, 12:58
ne ni...:D:D
je pa tud nam reku da smo najboljša publika ...da se še nikol ni tak počutu...:D mislim da to vedno reče...:dontknow:

seveda vedno reče :D

DrOnyx
25.07.2006, 07:35
Tista blondinka, ki je pokazala Joške v Budimpešti se pojavi vsaj še na enem koncertnem DVDju in grem stavit, da je bila ista Blondinka tudi v Milanu in je za 2.450 USD plus malica plus prevoz pokazala srednje razvite, a dobro ohranjene Joške.

To je pač šowbiznis.;)

Satine
26.07.2006, 09:58
Robbie W. v Budimpešti.

na naslednjo turnejo grem 100000%. :approve:

js tud js tud :2thumbs:

tule pa neki fotk :blush:

http://tamch.moj-album.com/

Teo
26.07.2006, 13:16
jeebemu mast, včeraj sm ponesreči pristal na koncertu od Gibonija. Podn od podna. Vsi komadi isti, tip se dela, da je kao ful car.... in 3/4 publike (groza je, da polovico je tipov) poje zraven. Če bi mel ratrak s sabo, bi vse povozu in posadu jagode po titovmu trgu zasadu.
pa še za pivo je bla predolga vrsta...

ain
26.07.2006, 23:27
gibonni u kopru, prekratko, đibo car, sam vzduša ni blo nekak pravega

Kahla
27.07.2006, 06:33
A pa veš, če bo Gibonni tud kje drugje v Sloveniji koncertiral v kratkem. To za Kp sem vedla, vem pa še za Pulo...

Teo
27.07.2006, 06:37

khmm, si prebrala moj komentar malo višje gor?:D

ain
28.07.2006, 14:20
pojma nimam kje še igra... men se zdi privlačna pula. kolk je že karta?

ja teo sto ljudi 100 čudi... teb ne paše gibonni, ostalim tam verjetn je k drgač neb bli tam, če so peli zravn pa verjetn še tolk bolj. ne pa bit nestrpen, nestrpnost zaradi takih malenkosti me najbolj pogreje. kr se tiče pijače, a nisi biu še na naobeni taki žurki? in če te tolk moti gužva, enih 200m niže, v bivši kavarni trglav je sploh ni blo, pa še usedu si se lahko, odprto pa so meli celo do dveh ponoči. bravo punce:2thumbs:

manu
05.08.2006, 17:02
do pule ga ne bo v slo. karte za areno so pa v predprodaji po 4.200. ker so mi nekateri kolegi odpovedali, jih imam nekaj odvec, prodam po 3.500. btw v puli bo kot gost tudi tommy emmanuel, na vecjih jesenskih koncertih se mu pridruzita se katche in levin...

Teo
05.08.2006, 17:46
pojma nimam kje še igra... men se zdi privlačna pula. kolk je že karta?

ja teo sto ljudi 100 čudi... teb ne paše gibonni, ostalim tam verjetn je k drgač neb bli tam, če so peli zravn pa verjetn še tolk bolj. ne pa bit nestrpen, nestrpnost zaradi takih malenkosti me najbolj pogreje. kr se tiče pijače, a nisi biu še na naobeni taki žurki? in če te tolk moti gužva, enih 200m niže, v bivši kavarni trglav je sploh ni blo, pa še usedu si se lahko, odprto pa so meli celo do dveh ponoči. bravo punce:2thumbs:

100 ljudi, 100 čudi ja:)

ne sej v bistvu nimam nič proti človeku, sam ful mi zapaše vsake tolko bit mal tečen. V bivši kavarni triglav? Kako se kliče zdej? Meni se dopade uni barček na plaži.. Bergoč al neki takega.

Sacha
07.08.2006, 08:43
Simply Red - Križanke 06.08.06

Fenomenalna štimunga, sicer mal predragi za 1h pa še mal muske ampak zadovoljna uiber:approve:

iri
07.08.2006, 09:18
samo eno uro so špilal? :O

castor
07.08.2006, 09:21
samo eno uro!?!?!

pa 9.000 sit!?!?

joj, ni mi žal, da nisem šel.

Sacha
07.08.2006, 09:38
ja 1h 20 min ful mal sam so skoz šponal pa dvakat nazaj pršli. Drago je pa kt pes, sam se je splačal :approve:

3nity
07.08.2006, 09:40
Simply Red, fenomenalno, kot je že Sacha rekla.
res pa je bilo prekratko

Sacha
07.08.2006, 09:41
Men je blo mal čudn k so začel tolk pozn not spuščat folk, kje logika? Ob 21h naj bi začel domov smo šli pa ob 23:15.

Ej nitka keradva kerlca sta bla predskupina? a kej veš? A sta bla Mi2?:D

iri
07.08.2006, 09:46
kdaj pa so začeli spuščati ljudi notri? :shy:

Sacha
07.08.2006, 09:51
kdaj pa so začeli spuščati ljudi notri? :shy:OB 21H

kaj je nitka, dva kerlca slovenska sta prepevala pogrebne komade, še k sta rekla zdele pa en bolj živahen komad, je bil čista uspavanka :D:D:D:D

3nity
07.08.2006, 09:54
OB 21H

kaj je nitka, dva kerlca slovenska sta prepevala pogrebne komade, še k sta rekla zdele pa en bolj živahen komad, je bil čista uspavanka :D:D:D:D

to je pa res. sma se s sestro pogledali in sm ji rekla: "a to je živahen komad?"
jst sm mislila, da bom zaspala. čisto glupa predskupina

3nity
07.08.2006, 09:55
aja, prej so začel spuščat, kot pa ob 21ih. jst sm bla noter okoli 20.45

Sacha
07.08.2006, 10:03
na sredini, skoraj takoj pri vhodu. pa ti?čisto zgoraj na sredini, kjer naj bi bil pogled zelo dober, sam ker sem velka oz. mala kot meter pa čevapčič, sem bolj malo videla pa še sami velikani so bli pred mano:(, sam sem vseeno nekaj videla, še bolje pa slišala. Zvok je bil fantastičen.

3nity
07.08.2006, 10:04
uh, jst sm pa odlično videla :approve: če bi imela fotoaparat bi lahko naredila res dobre fotke.
kok dobr z boki miga :D tam pri pesmi playground je tko fajn migal :P

Matilda
07.08.2006, 11:29
Men je blo mal čudn k so začel tolk pozn not spuščat folk, kje logika? Ob 21h naj bi začel domov smo šli pa ob 23:15.

Ej nitka keradva kerlca sta bla predskupina? a kej veš? A sta bla Mi2?:D

Jezuzs, najprej sem popenla, ker sem morala zaradi skrajno poostrenih varnostnih ukrepov (verjetno libanonska kriza) fotoaparat v avto odnesti in sem seveda padla v največjo gužvo pri vstopanju...potem pa ko sem UnaDva vidla in seveda slišala sem bila za čredno premikanje ob vhodu nadvse hvaležna. A sta iz kakšnih Skavtov al kaj, da jima je far priskrbel nastop zdaj ko so TaBejli na vladi.

Organizatorji bi se tudi lahko zamislili nad najemanjem varnostnikov...en butalski varnostnik je krulu na množico ob vhodu, da njega ne briga če fotoaparate vsi stran zmečemo..hočem reči, da bi lahko to povedal čisto civilizirano (prijaznost in stojičnost bi bila ob temu zelo dobrodošla) seveda pa bi tudi en velik napis oz risba zadoščala. Drugi Butalec G7 pa je eno gospo nadru, da naj doma ostane če je bolana, potem ko mu je rekla, da mora zaradi bolezni vsakih 15 min piti vodo in bi plastenko rada obdržala. Živel Balkan!!! Dobro da ni samokresa zavihtel in malce v zrak ustrelil!

Koncert je bil, če odmislim vse zaplankane stranske simptome, seveda enkraten.

Sacha
07.08.2006, 11:33
Matilda, res škoda, da si mogla fotkiča pospravt,verjetno si mela 20 kg težkega, ker se jih je dal prešvercat sam male :approve:, drugič pa kako miniaturno izvedbo al pa dober mobi sabo vzemi, ti nimajo kej težit :D:D

dkivi
07.08.2006, 11:52
šaš&nitka kar se cene tiče je bilo še poceni ker minili so časi subvencioniranih špilov v slo,povprečna cena ure špila je sedaj v tujini 25-30€
drgač koncert zlo v redu..prijetno presenečen nad aranžmaji komadov predvsem pihalska sekcija je razturala

Matilda
07.08.2006, 13:57
Matilda, res škoda, da si mogla fotkiča pospravt,verjetno si mela 20 kg težkega, ker se jih je dal prešvercat sam male :approve:, drugič pa kako miniaturno izvedbo al pa dober mobi sabo vzemi, ti nimajo kej težit :D:D

Ah, saj nisem imela kakšne večje zverine, en malce večji digi Canon, ki bi ga lahko tudi med joške uturila; poanta je bila da sem bila tako šokirana nad tisto zariplo, bebevo faco, da sem raje iz vrste stopila kot se tam začela slačit. Resnično sem bila šokirana nad bebčevo reakcijo, s tem da ni nihče prepiral z njim (na tem nivoju), predpostavljam, da je kdo pred mano pripomnil, da kam naj da fortoaparat?!?! Skratka, drugič bom pač uporabila prave socreal. metode švercanja (saj smo generacija poamanjkanja kave in kavbojk;) )

Nekako sem vedno znova in znova presenečena (da nisem slučajno ForestGumpec?), ko je folk, ki je na nekem delovnem mestu, neprijazen (bo že res, da sem ali malce glupcena ali pa navajena drugih nivojev komuniciranja; definitivno me ne smejo več čez mejo spustit), imam določena leta (govorimo o obupanih gospodinjah; brez obupana in brez gospodinja) in se imam zelo dobro, ker svoje delo opravljam profesionalno, kar med drugim pomeni, da vem kaj je moje delo in da ga opravljam z lahkoto tudi z težavnimi ljudmi. Madona, koliko lahko naredi nasmeh.....neverjetne stvari:) Je pa seveda pomemben IQ pa tudi profesionalno usposabljanje. Ne kroži zastonj legenda, da na srednjo policijsko niso sprejemali odličnjakov.

Aja, to sem pozabla, ko sem pribrzela nazaj in čakala v čredici na vstop seveda tista mična dama, ki je pregledovala torbice tega ni več počela in takrat bii jo resnično stisnla za vrat.....bemti, snemalni kombi bi lahko vlekla za sabo.

Začeli so pa spuščat noter že ob 8ih, tako da je bila gužva zaradi folka, ki je pozno prišel in Križanke pač niso stadion eni so šele karte kupovali.

alwaysCat
07.08.2006, 15:18
Tudi mene je zaneslo včeraj v Križanke kjer je rdečelasko (zdaj že bolj rozalasko) prepeval in me ponesel nazaj v čas (holding back the years!!!;) ) pa me navdušil da sem po dolgem cajtu na vse grlo pela (krulila:rolling: ) in mahala in tudi kakšna nostalgična solzica mi je skrivoma zdrsnila po (uvelem - v tem sva si Mikijem podobna:veryevil:) licu. Prišla sem dokaj zgodaj - kot prava Slovenka da si zagotovim najboljši plac, tako da sem se izognila gneči, nisem pa se izognila gobezdavim varnostnikom in nažalost tudi pogrebni predskupini ne. Ali res nimamo v Sloveniji ničesar boljšega kot tista dva revčka, ki sta krulila še slabše od mene v ekstazi ??!!
Mah, če to pozabim, koncert nepozaben!!! Miki je spravil (svaka čast!!)publiko na noge in pripravil do tega, da so peli in zares peli!!! Kljub letom še zmeraj poln energije - vzela ga bom za inspiracijo:blush:

:))

Njuška Trap
12.08.2006, 17:20
Bila na Sajeti, videla večino koncertov, takoj po povratku šla na Simply Rede, čakam na Liro Vego na Trnfestu.

Njuška Trap
20.08.2006, 22:24
Včeraj bila na koncertu Chrisa in Carle. Zelo zadovolj(e)na. :approve:

magnolia
21.08.2006, 09:59
^Sej gre to za Eckmana in Torgersonovo, a ne? Kje pa sta bila?

trotl
21.08.2006, 11:14
Prejšni teden sem se udeležil nekaterih koncertov;)
15 avgust - Beograd, TOTO
17 avgust - Dunaj, TOTO
18 avgust - Clam, TOTO
19 avgust - Budimpešta, TOTO
20 Avgust - Grac, STATUS Q in TOTO
:rolling:

Njuška Trap
28.08.2006, 17:49
^Sej gre to za Eckmana in Torgersonovo, a ne? Kje pa sta bila?
Jep, na festivalu Sanje, park Zvezda, alias Kongresni trg...

Bila pa sem na Čadrg records, videla svašta :O :D :nonono: :2thumbs: - od Feedback (ajoj, sodobna mučilna naprava) pa do Ane Pupedan, ki so še enkrat dokazali, da so mojstri kvalitetnega žura... :approve:

ain
28.08.2006, 17:52
biu kdo na đibotu u puli?

Njuška Trap
31.08.2006, 14:06
Yeah Yeah Yeahs (:P), TV on the radio (:P), Dirty pretty things (:sleepy:) in You say party, we say die (smo jih zamudili, žal, od zunaj so zveneli kot dober elektro post punk) v Areni na Dunaju, dva dni nazaj.

Arc
02.09.2006, 11:37
Nočna izmena, včeraj...

http://www3.shrani.si/files/nocna1897089.jpg

http://www3.shrani.si/files/nocna4897090.jpg

http://www3.shrani.si/files/nocna5897091.jpg

Njuška Trap
10.09.2006, 11:34
Radikal Satan - v petek v Menzi pri koritu (Metelkova). Mljask! :approve:

3nity
12.09.2006, 06:35
Koncert v spomin Majde Sepe

fenomenalno, odlično. :2thumbs: :2thumbs:
edino kar me je motilo, da je eno pesem odpel Anžej. ta človek ne zna peti. komu je v rt polizu, da je prišel sem odpet, mi ni jasno. besedila ni znal in skoz se je neki afnal. :nonono: :nonono: :censored: :mad:

Njuška Trap
16.09.2006, 19:56
Dying Sun Ensemble + Marinada, včeraj. Nadvse zadovoljna. :approve:

borissavc
20.09.2006, 12:45
Gibonni Pula in ZG. Odprto pismo na http://blog.sloliga.com!

iri
21.09.2006, 10:06
Da Phenomena včeri na metelkowi. Organizatorji so nesposobni loliči, tipa sta špilala manj kot eno uro, drugač sta pa luštna.

ain
21.09.2006, 12:04
Gibonni Pula in ZG. Odprto pismo na http://blog.sloliga.com!
še zdaj mi je žal da em ni blo tam..
ma pa hvalabogu zdej kmalu koncertno turnejo tud po slo

Kahla
21.09.2006, 12:33
še zdaj mi je žal da em ni blo tam..
ma pa hvalabogu zdej kmalu koncertno turnejo tud po slo
Halo, od kje ti info??? Mene tud zanima FUL!!!

Ok, ok, že najdla. Grem v lj.

ain
21.09.2006, 13:29
js u kp...;)

borissavc
21.09.2006, 13:43
Jaz pa u Cele :) Je lih dan pred mojim R.D.

partibrejker
22.09.2006, 07:59
Da Phenomena včeri na metelkowi. Organizatorji so nesposobni loliči, tipa sta špilala manj kot eno uro, drugač sta pa luštna.

luštna že mogoče sam muska je pa čist bedna

iri
22.09.2006, 11:21
no, tko čist bedna lih ni, je pa res, da sem jst prej poznala samo ta single, ki se nenehno vrti in sem bila kr malo presenečena, kako diskoidno glasbo delata sicer :D

Njuška Trap
22.09.2006, 16:45
Digep - včeraj na Metelkovi.

Hipnotični noise, več kot zanimiv nastop. Paša za ušesa in oči, za nos malo manj. :rolling:
Glej, čudi se in uživaj. :approve:

bajs01
25.09.2006, 16:37
iščem po dolgem in po čez odzive na sobotni koncert Buldožerjev v križankah , pa nikjer nič. kaže , da se ni nič dogajalo , oz. da raznim atomikom ne sežejo niti do kolen.

iri
25.09.2006, 16:50
ja, primerjaj Buldožer in Atomike :rolleyes:

Slowhand
25.09.2006, 17:02
iščem po dolgem in po čez odzive na sobotni koncert Buldožerjev v križankah , pa nikjer nič. kaže , da se ni nič dogajalo , oz. da raznim atomikom ne sežejo niti do kolen.

Žal sem bil razočaran....mam lepše spomine na njihove koncerte...

bajs01
25.09.2006, 17:07
vsekakor so včasih bilo boljši(lahko bi rekel drugačni) , ampak takrat so bili veliko veliko mlajši , pa tudi drugi pomen je imela njihova glasba takrat. ampak navkljub vsemu , ni jih dandanes med SLO glasbeniki veliko , ki jim lahko parirajo.

bajs01
25.09.2006, 17:10
mimogrede , pred približno dvema letoma na Deep Purple v Tivoliju se je videlo , da leta naredijo svoje. takrat niti childe in time niso mogli več zaigrati( najverjetneje Gilan tega več ne more zapeti).vsekakor pa vsem , ki boste šli veliko užitka.

Njuška Trap
26.09.2006, 20:05
Jaz sem samo Maotovo (Marjan Ogrinc) recenzijo brala (Veliko nostalgije in skoraj nič več ali nekaj podobnega je bil pa naslov v Delu)...

iri
27.09.2006, 09:46
Pearl Jam, včeraj v Zagrebu. Totally worth it!! :P

Verjetno najdaljši koncert, na katerem sem bila (2 uri 20 minut zgolj in samo Jamov! :njami:), Eddie je prvič po desetih letih šel plezat na tisti podporni "stolp", ki drži lučke gor, konstrukcija pač - to more bit nočna mora za varnostnike, igral so Education, kar so verjetno ene drugič ever igral v živo, drugač pa vse od a do ž - Corduroy, Hail Hail, World Wide Suicide, Elderly Woman... :njami:, Given to Fly, Even Flow, Evolution, Jeremy, Gimme Some Truth (aaaahh :kisses:), Thin Air, Black, Betterman, Porch, Alive... O madona, pa še in še. Končali pa z Rockin' in the Free World! :P

Majo pa energije še vedno.. Eddie je imel ene tri "govore" v hrvaščini - bere bolje kot papež :D, šel je med publiko, plezal po konstrukciji, skoz plesal... Super je bilo. :approve: Še vedno mi je bolj pri srcu Ljubljanski koncert, mogoče zarad mejčken boljšega ozvočenja, ker sem bila levo pod odrom in mela plac vseeno, pa ker sem bila čist šokirana nad publiko, ki je pela vseee, vseeee :) no, publika je tudi tokrat pela vse (če ne drugega, je cena kart naredila selekcijo, heh) dvorana (dom sportova) je bila kr lepo polna, ne pa lih nabita (verjetno nekje 7 do 8k ljudi), okoli mene pa sami Slovenci :D sicer sem bila tokrat na tribuni, tko da sem vse videla in slišala and i'm a happy bunny s hripavim glasom :approve: :blush:

minusi grejo kot vedno vsem obsedenim porabnikom fotičev in mobitelov - sej me ne moti dejstvo samo, da slikajo, snemajo, whatever (če se ti ne moreš posvetiti koncertu, tvoj problem), ampak s tem, da nenehno molijo roke v luft s temi mašincami, ki majo pač to zoprno navado met osvetljen ekranček, ki moti čist vse ljudi za tem človekom, totalno morijo. En zraven mene je snemal na mp3 in slišal bo verjetno samo moje kričanje/petje/tuljenje :blush: in mal muske za ozadje :rolleyes:
ne razumem niti folka, ki da 360 kun (cca 12k+ sit) in se potem ene trikrat gužva do piva (vmes zgubiš vsaj 10 min koncerta), ki stane tudi svojih 15 kun (500 sit). Kolikor ga pač ne poliješ v gužvi in drenjanju do svojega izbranega mesta, seveda.
Enivej, očitno se staram, ker ko jst pridem na koncert, mam oči in ušesa samo za oder. Distrakcije v obliki ljudi, ki jim je prioriteta snemanje, slikanje, pitje, kajenje, pa pač pride zdraven. Btw, a sem že omenila, kako zelo mi grejo na živce ljudje, ki morajo kaditi v gužvi? :evil: :blush:

aja, pa minus še varnostnikom - začeli spuščati notri nekje po 19h (ne ob 18:30, kot bi morali - koncert naj bi se začel ob 20h), maso ljudi so spuščali notri čez dva vhoda (!) po dva človeka, čitalca kart ni bilo (bile so iste karte kot pri Depechih), zarad pomanjkanja ženskih varnostnic me pa tudi nihče ni pregledal :D to valda ne spada po minus, ampak sama gužva, ker še nikoli nisem bila stisnjena v tak burek pred vhodom, kot na tem koncertu :nonono:

okej, sem dolga, a to pač pride z navdušenjem. :shy:
so mi pa še dolžni Daughter (vsaj) in bo treba še it! :approve:

iri
27.09.2006, 09:51
pa še ena ukradena slikca od monkey Eddija :D

http://img180.imageshack.us/img180/2025/pj3lw5.jpg

http://img226.imageshack.us/img226/2968/pj1md1.jpg

TuNina
27.09.2006, 09:58
Pearl Jam, včeraj v Zagrebu. Totally worth it!!

worth what? :D :D :D

3nity
27.09.2006, 10:10
Pearl Jam, včeraj v Zagrebu. Totally worth it!! :P

Verjetno najdaljši koncert, na katerem sem bila (2 uri 20 minut zgolj in samo Jamov! :njami:), Eddie je prvič po desetih letih šel plezat na tisti podporni "stolp", ki drži lučke gor, konstrukcija pač - to more bit nočna mora za varnostnike, igral so Education, kar so verjetno ene drugič ever igral v živo, drugač pa vse od a do ž - Corduroy, Hail Hail, World Wide Suicide, Elderly Woman... :njami:, Given to Fly, Even Flow, Evolution, Jeremy, Gimme Some Truth (aaaahh :kisses:), Thin Air, Black, Betterman, Porch, Alive... O madona, pa še in še. Končali pa z Rockin' in the Free World! :P

Majo pa energije še vedno.. Eddie je imel ene tri "govore" v hrvaščini - bere bolje kot papež :D, šel je med publiko, plezal po konstrukciji, skoz plesal... Super je bilo. :approve: Še vedno mi je bolj pri srcu Ljubljanski koncert, mogoče zarad mejčken boljšega ozvočenja, ker sem bila levo pod odrom in mela plac vseeno, pa ker sem bila čist šokirana nad publiko, ki je pela vseee, vseeee :) no, publika je tudi tokrat pela vse (če ne drugega, je cena kart naredila selekcijo, heh) dvorana (dom sportova) je bila kr lepo polna, ne pa lih nabita (verjetno nekje 7 do 8k ljudi), okoli mene pa sami Slovenci :D sicer sem bila tokrat na tribuni, tko da sem vse videla in slišala and i'm a happy bunny s hripavim glasom :approve: :blush:

okej, sem dolga, a to pač pride z navdušenjem. :shy:
so mi pa še dolžni Daughter (vsaj) in bo treba še it! :approve:

jst upam, da mi bo enkrat le uspelo na njihov koncert, preden bom resnično prestara za to.

iri
27.09.2006, 11:06
worth what? :D :D :D
rečmo poti :D :blush:

sej bi kupla svojo karto, če je ne bi dobila :shy:

iri
27.09.2006, 11:06
jst upam, da mi bo enkrat le uspelo na njihov koncert, preden bom resnično prestara za to.
Jah, Eddie je na koncu rekel "see you next year", tko da... upanje ostaja ;)

suede
27.09.2006, 11:20
[QUOTE=iri]Pearl Jam, včeraj v Zagrebu. Totally worth it!! :P

jaz tud....NORO!!!

iri
29.09.2006, 09:53
:2thumbs:

Nekaj o koncertu tudi tukaj. (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=407&article_id=155407060928144934111&cid=407&pgn=1)

Njuška Trap
02.10.2006, 13:20
Ko sem se že prepričala, da mi je čisto kul, da nisem šla, preberem tole. :( No, naslednjič bom postopala drugače. :ja:

Iri, a sva si vsaj malo bot? :D

iri
02.10.2006, 14:02
nope, tvoja frekvenca obiskovanja koncertov je zame čist nedosegljiva :blush:

pa kako si lahko čakala šele na forum, sej povsod pravijo, da je bil najboljši rock koncert na Hrvaškem v zadnjih 15 letih :) no, vsaj jst nenehno berem (in slišim) take pozitivne komentarje pri naših in hrvaških medijih...

dkivi
02.10.2006, 14:20
eddie je izjavu v intervjuju da je bila kemija na tem koncertu najboljša dosedaj na tej turneji

iri
02.10.2006, 15:09
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :kisses:
v katerem intervjuju? :shy:

dkivi
02.10.2006, 17:24
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :kisses:
v katerem intervjuju? :shy:na htv-ju,mislim da je bilo v shpitzi,nisem pa zihr,pa tut bil je tak vljudnosten ene 2-3 vprašanja

iri
02.10.2006, 18:10
nope, v shpitzi so imeli samo par sekund s koncerta in hvaljenje na veliko, potem pa drugi prispevki naprej... :(

Njuška Trap
04.10.2006, 14:05
nope, tvoja frekvenca obiskovanja koncertov je zame čist nedosegljiva :blush:
Zanimivo, jaz imam še vedno občutek, da jih vidim premalo...
pa kako si lahko čakala šele na forum, sej povsod pravijo, da je bil najboljši rock koncert na Hrvaškem v zadnjih 15 letih :) no, vsaj jst nenehno berem (in slišim) take pozitivne komentarje pri naših in hrvaških medijih...

Mah, jaz sem se distancirala od vseh novic (no TV, časopise sem pa tudi skenslala, vsaj za nekaj časa), imam pa obljubljeno 'recenzijo' od prijatelja, ki je njihov totalni fan, še glas ima podoben Vedderju, pa daljšo recenzijo sem na Študentu poslušala, ampak tam je šlo res samo za glasbeno, skoraj totalno objektivno recenzijo...
Se mi zdi pa čudno, da so (tako hitro) pozabili, kako izvrsten je bil koncert Violent Fammesov v Tvornici...

tolstoyed
05.10.2006, 14:03
vceri na hawtinu. mi je osvezilo spomin zakaj ne hodim pogosto na klubske partije.

Abronsius
10.10.2006, 10:21
Mojo "recenzijo" s koncerta Rogerja Watersa v Veroni lahko preberete na 2. strani... tole sem pa našel danes in sicer je Concert Freak objavil par lastnih video posnetkov s koncerta... :2thumbs:

http://www.koncerti.net/video/waters/waters.htm

Lep spomin na čudovit večer!

Njuška Trap
10.10.2006, 16:29
Moonleejada - petek in sobota.
Na petkovem večeru sem bila najbolj navdušena nad COG-i, na sobotnem pa nad Analeno in Don't mess with Texas.

tolstoyed
12.10.2006, 12:57
vcerej na predstavitvi cdja lovljenje ritma janija mujica pa toneta skrjanca..supr plosca, pa za koncert so se tud potrudli, ker pa niso klasični bend je blo vse skupej zelo kratko..ampak sladko. danes imate se eno priloznost ce ste vcerej zamudili..

Njuška Trap
12.10.2006, 13:07
vcerej na predstavitvi cdja lovljenje ritma janija mujica pa toneta skrjanca..supr plosca, pa za koncert so se tud potrudli, ker pa niso klasični bend je blo vse skupej zelo kratko..ampak sladko. danes imate se eno priloznost ce ste vcerej zamudili..
Včeraj se mi zaradi premraženosti nikamor ni dalo, danes pa v KUD-u delam za šankom. Ooops, missed again...

tolstoyed
12.10.2006, 14:27
pusti sank, sej med koncertom gotov ni nobenega zejnega :)

temp64
18.10.2006, 09:32
Andrej Šifrer in ostali...........

DarkBloom
22.10.2006, 16:19
:drunk: Včeraj na Korpiklaani je bilo noro

Nincha II.
22.10.2006, 16:29
:drunk: Včeraj na Korpiklaani je bilo noro

Bla si! :)
Jst pa ne :(

Kaj so kej spilal, a najvec tazadn album?

DarkBloom
25.10.2006, 10:42
Setlista skupine Korpiklaani:
Journey Man
Happy Litle Boozer
Korpiklaani
Spring Dance
Tulikokko
Cottages And Saunas
Pine Woods
Wooden Pnits
Pellonpekko
Hunting Song
Juokse Sina Humma
Midsummuer Night
Beer Beer
Before The Mourning Sun
Ii Lea Voibmi

Kengur
25.10.2006, 20:21
Pred enim tednom "The Strokes", prihajajo pa "Pearl Jam" v kratkem as well....

tolstoyed
28.10.2006, 14:40
janu jelineku v menzi prejsni teden..verjetno najboljsa elektronska zadeva pri nas letos.

toshimaru nakamura & billy roisz, v sredo v kinoteki - mnja, več tišine kot zvoka. verjetno prou dost bolj abstraktno od tega ne more it.

temp64
28.10.2006, 22:57
.....koncert: tony tuhinjski :D:D:D:D

3nity
31.10.2006, 08:41
george michael :P :approve: :P :approve:

iri
31.10.2006, 09:47
kjekdajkdokakozakaj?

3nity
31.10.2006, 09:53
kjekdajkdokakozakaj?

a to mene sprašuješ?

Munchen, nedelja, 29.10 ob 20.30, avtobus, zato k sm totalen fan đorđija

iri
31.10.2006, 10:35
in kako je bilo? :shy:

3nity
31.10.2006, 10:47
fenomenalno. ni besed, ki bi lahko to opisale

D' Andre
02.11.2006, 09:12
Bil na I Love Techno 21.oktobra v Gentu, Belgija. Blo je super, krasno, res d best kvalitetna elektonska muzka, odlične sete so zarolali DJ Rush, Laurent Garnier, Miss Djax, Kanzyani ni bil švoh... Blo je cool, tko organiziran festival pri nas očitno ni mogoč, pa pustmo Meet Me ob strani.

3nity
03.11.2006, 12:06
še ena slikca GM iz koncerta

http://shrani.si/files/gm21056782.jpg

http://shrani.si/o.php=gm21056782.jpg

Concert Freak
04.11.2006, 15:09
kedo je pa bil tako blizu da se lahko hvalis s tole fotko? :)

3nity
04.11.2006, 15:58
verjetno ti :)

DarkBloom
05.11.2006, 10:13
Včeraj v Linzu na Poisonblack, Lacrimas profundere & Lacuna coil....super je blo

Concert Freak
06.11.2006, 17:14
jst pa na jamesu brownu vceraj. mesani obcutki. tip je plastnicen v faco kot michael jackson.
pa dal sem mu roko pa dobu avtogram. :)

Nincha II.
07.11.2006, 22:10
Danes dobila predcasno bozicno darilo v kuverti v nabiralniku... fant narocu karte :P Greva pa 13.12. v Düsseldorf na koncert od Muse :D Ze odstevam dni ... :approve:

Jih je kdo ze videl v zivo?
Kje in kasni so bli, vse me zanima :-)

DarkBloom
08.11.2006, 09:51
takšnega fanta se pa kr drži

Concert Freak
08.11.2006, 21:18
Danes dobila predcasno bozicno darilo v kuverti v nabiralniku... fant narocu karte :P Greva pa 13.12. v Düsseldorf na koncert od Muse :D Ze odstevam dni ... :approve:

Jih je kdo ze videl v zivo?
Kje in kasni so bli, vse me zanima :-)
jst pelem 8.12. na dunaj pa ti lahk potem tik pred zdajci povem.

3nity
09.11.2006, 06:49
jst bi šla pa še enkrat poslušat Georgija M. :D

Concert Freak
09.11.2006, 07:25
hmmm.... london calling. :)

3nity
09.11.2006, 07:42
hmmm.... london calling. :)

ja, še posebi konec leta - Wemblay in Wham

iri
09.11.2006, 07:46
uf, to bo pomoje hudo oblegano in precej zasoljena cena...

3nity
09.11.2006, 07:47
uf, to bo pomoje hudo oblegano in precej zasoljena cena...

vem, sej to me ornk skrbi. ampak bi blo pa odlično spet slišat Wham :approve:

Nincha II.
09.11.2006, 18:44
takšnega fanta se pa kr drži

Sej, sej :D Tok me pozna, da me je ze skor sram :blush: :D

Aja, Bloom, a si mogoce kej bolj na tekocem kot jaz, kaj se bo kej rock - metalskega dogajal v SLO od 25.11. do 3.12. nekje? (kjerkoli v SLO, ce se bo kej)

Nincha II.
09.11.2006, 18:46
jst pelem 8.12. na dunaj pa ti lahk potem tik pred zdajci povem.

No, dej prosim napisi kej in objavi kako sliko - sej se najbolj me ubistvu zanima setlista, kaj bojo kej spilal, da vidim, kolk bo kej starih komadov ;)

Kolk stane samo karta na Dunaju?

tolstoyed
09.11.2006, 18:48
je bil kdo na zaključnem klubskem maratonu pa zakaj ne?

DarkBloom
09.11.2006, 19:10
Sej, sej :D Tok me pozna, da me je ze skor sram :blush: :D

Aja, Bloom, a si mogoce kej bolj na tekocem kot jaz, kaj se bo kej rock - metalskega dogajal v SLO od 25.11. do 3.12. nekje? (kjerkoli v SLO, ce se bo kej)

hmm ne vem, če se bo dogajal kej velik. Sm šla pogledat na paranoid. Kaj prideš v Slo?
25.11
Obidil, Dawn Patrol
Kraj, objekt: Tolmin

27.11.2006
Metal večer v Orto baru

02.12.2006
Sabaium, Mor Zaboth, Wastem, Hellraisers
Kraj, objekt: Ptuj

02.12.2006
Last Warning
Kraj, objekt: Maribor, Klub MC-Pekarna

Tanatie
09.11.2006, 19:54
v nhl pubu v notranjih goricah majo jukebox pa si lohk nastimas rock al pa metal, pa ce je kelnarci kul komad ga da bolj naglas...

Concert Freak
09.11.2006, 20:01
ja, še posebi konec leta - Wemblay in Wham

no, za dvignit razpolozenje preveri vtise z munchna na http://www.koncerti.net/knjiga/gm/gm.htm

bo prec lazja odlocitev... ;)

bluesy
12.11.2006, 20:28
Nick Oliveri & Mondo Generator

rocknroll is still alive, baby! :approve:

http://shrani.si/files/mondogener1082371.jpg

Njuška Trap
14.11.2006, 13:26
Sonic Angels, prejšnji četrtek (Menza)
Damir Avdić, prejšnji petek (Menza)
Oberiu in Crazed Farmers, prejšnjo soboto (Mink, Tolmin)

Danes grem pa najprej na protestni shod, nato pa v Sax Pub na Avdića.

lady_lucifer
23.11.2006, 08:45
arcus, vceri u kudu :approve:

Tanatie
23.11.2006, 14:25
pa nisi nc povabla...tst tst..

lady_lucifer
23.11.2006, 14:35
so drugi mene, pa sm sla :shy:

Tanatie
23.11.2006, 14:38
dej se zdej zgovarjat...pejt raj na medije napisat kam si dala noge...

Njuška Trap
23.11.2006, 15:58
Crazed Farmers. Bizeljc, pretekli torek. Norišnica.

DarkBloom
24.11.2006, 12:32
Včeraj super koncert To/Die/For, Indigo Child, Das Scheit, Sinamore

Njuška Trap
24.11.2006, 16:40
Aja, pa pozbaila sem povedat, da sem bila v ponedeljek na Klopki za pionira. Zabavno. Sploh internacionalni ročni nogomet po koncertu (4 države bivše Juge, pa slišiš samo: "Ma, nemoj tako, brate!")

tolstoyed
26.11.2006, 14:04
sinoči na evanu parkerju, janeku schaeferju, antonio della marina in susie ibarra & roberto j. rodriguez. prva dva odlicna, zadnja dva mal manj odlicna.

lady_lucifer
27.11.2006, 10:10
je bil kdo na adamsu?

3nity
27.11.2006, 10:22
ja, samerca

summer
27.11.2006, 10:51
Včeraj sem bila na fenomenalnem koncertu Bryana......tisti , ki ste bili na tem ali onem pred tremi leti..itak veste da zažiga.....no včeraj mu je bilo vzdušje tako všeč, da kr ni hotu z odra in je še sam, brez benda oddigral 4 pesmi....
koncert je bil res dober....

zdej bi pa jz prosila, koga, ki je bil in mel fotoaparat, da mi pošlje slike....mu pošljem svoj mejl...
hvala...lp

Morena
27.11.2006, 11:03
Jaz bi MORDA še šla na njega, če bi karta bla do 4k. 10k pa se mi zanj zdi absurd. :D

Verbal
27.11.2006, 11:16
Hočeš reči, da je bila na njegovem koncertu (če sta imela še sama dva kaj za odrom po koncertu, se opravičujem).

summer
27.11.2006, 11:42
ja....sej...vsak ma svoj okus....jz lahk rečem, da je bil to eden boljših koncertov, na katerih sem bila....in jih ni malo....

no zdaj pa...slike če ma kdo....

Maja69
27.11.2006, 14:27
Evo ... Samo zaradi te teme sem se registrirala. :)

Včeraj je bilo RES fantastično. Itak je Bryan vedno dober, ampak včeraj je bilo pa sploh noro.

Summer, imam kar nekaj fotk iz prve vrste, tako da mi sporoči e-mail, pa to jih bom poslala ...

MERLIN
27.11.2006, 19:48
menda je bil noro dober koncert
sicer tudi karte noro drage ampak se je (tako pravijo obiskovalci) izplačalo

Concert Freak
27.11.2006, 20:04
jst sem bil pa, reci in pisi, 25.11. na dunaju na bijelo dugme.

in so igrali od 21.15 do 1.45. ludnica!!

summer
28.11.2006, 08:20
Evo ... Samo zaradi te teme sem se registrirala. :)

Včeraj je bilo RES fantastično. Itak je Bryan vedno dober, ampak včeraj je bilo pa sploh noro.

Summer, imam kar nekaj fotk iz prve vrste, tako da mi sporoči e-mail, pa to jih bom poslala ...

super....email imaš na ZS........

DarkBloom
28.11.2006, 10:05
Žal mi je, da nisem šla. No, sej sm bla leta 2003 pa vem, da res fenomenalen koncert nardi

summer
28.11.2006, 11:09
ja...res je blo super....:).....pa tud bend njegov je fenomenaln...sploh kitarist.ss

banAna_
28.11.2006, 11:23
tud js sm bla na koncertu in morm rečt, da mi tud mal ni žal da sm dala 10.000 za karto... tip je naredu res noro dobr koncert...vzdušje je blo pa tud fenomenalno!!! :2thumbs: :music:

js bi tud kšne fotke, če ma kdo... :)

knif
29.11.2006, 02:52
js bi tud kšne fotke, če ma kdo... :)

Madona je lahko vsem žal da niso bli na koncertu. Men je še zdej žal da sem prva dva zamudu ko je bil tukaj v Sloveniji.
Teh 10 čukov se sploh ne more primerjat da bi jih zapravil kje drugje kot za njegov koncert.
Sam slike pa še nisem vidu, pa sej se bova odpelala z mojo rožco še kej v Lj pa jih bova šla pogledat.

Aja glede fotk pa..............tid jaz bi rad kako mel tako za spomin - jst sem pozabu fotič u avtu, tako da kaj drugega kot mobitel in par slikc in video posnetkov slabe kvalitete nisem mogel nardit.

banAna_
29.11.2006, 04:09
Madona je lahko vsem žal da niso bli na koncertu. Men je še zdej žal da sem prva dva zamudu ko je bil tukaj v Sloveniji.
Teh 10 čukov se sploh ne more primerjat da bi jih zapravil kje drugje kot za njegov koncert.
Sam slike pa še nisem vidu, pa sej se bova odpelala z mojo rožco še kej v Lj pa jih bova šla pogledat.

Aja glede fotk pa..............tid jaz bi rad kako mel tako za spomin - jst sem pozabu fotič u avtu, tako da kaj drugega kot mobitel in par slikc in video posnetkov slabe kvalitete nisem mogel nardit.

js mam par zvočnih posnetkov....sam slikce bi ble prou dobrodošle :)

Irreplaceable
11.12.2006, 20:32
Meni osebno pa je bil najbolj kul koncert skupine Siddharta. Resda je bila kar draga karta, vendar so bili vredno svojega denarja. ZAKON.

Njuška Trap
11.12.2006, 21:07
V soboto na Kultur Shock. Noro. Very positive and very inspiring.

Nincha II.
11.12.2006, 21:24
Meni osebno pa je bil najbolj kul koncert skupine Siddharta. Resda je bila kar draga karta, vendar so bili vredno svojega denarja. ZAKON.

K si ze omenla denar ...

Zdej vidm, da so v bistvu v SLO karte za koncertu v povprecju 20% cenejse kot pa tle gor...
Recimo za Muse stane ena karta tle 36E,enako kot za Deftones, potem ce pa pogledas "taglavne popzvezdnike" - en Justin Timberlake recimo 65E, Beyonce prav tako med 60 in 70E, Aguilera enako ... neverjetno, kaksne cene, ker vejo, da bojo starsi tko al tko moral placat, ko bojo tamali zvedli, da njihovi pop heroji prihajajo, ce ne ne bo mira u bajti ... :O

Tanatie
11.12.2006, 21:46
je pa res da jih tut mate malenkost vec tm gor (koncertov namrec)...

Nincha II.
11.12.2006, 21:49
je pa res da jih tut mate malenkost vec tm gor (koncertov namrec)...

To je ze res, sam to nima nobene veze s ceno ... ;)
Stos je v tem, da te pride en koncert tok, da ze mal razmisls o tem, ce se ti splaca it al ne, oz. gres samo res na tiste, ki si jih ful zelis videt v zivo. Ce si pa kups se ksn spominek, majcko itd., pol je pa sploh nesramno drago...

Irreplaceable
12.12.2006, 16:00
K si ze omenla denar ...

Zdej vidm, da so v bistvu v SLO karte za koncertu v povprecju 20% cenejse kot pa tle gor...
Recimo za Muse stane ena karta tle 36E,enako kot za Deftones, potem ce pa pogledas "taglavne popzvezdnike" - en Justin Timberlake recimo 65E, Beyonce prav tako med 60 in 70E, Aguilera enako ... neverjetno, kaksne cene, ker vejo, da bojo starsi tko al tko moral placat, ko bojo tamali zvedli, da njihovi pop heroji prihajajo, ce ne ne bo mira u bajti ... :O

Ko sm že omeno denar lol...

Ja, karte so ful drage..Za Beyonce bom moral odšteti okoli 140 evrov.

rockstar1707
13.12.2006, 06:22
Leb I Sol. 2,5 ure cistega uzitka. Super.

BTW. Ce ze primerjamo cene koncertov v Sloveniji in Nemciji, pa dajmo se place... Mogoce je pa cena vendarle nekako naravnana na kupno moc prebivalstva.

Nincha II.
13.12.2006, 13:43
Ko sm že omeno denar lol...

Ja, karte so ful drage..Za Beyonce bom moral odšteti okoli 140 evrov.

Aja, sorry, moski si :blush:
Nekak zmer mislm, da Beyonce samo punce poslusajo, moski pa bl gledajo :D

140 E je pa karta s preveozom vred, domnevam, a ne?
Kje pa bo ta koncert? Ce je izven SLO, potem se nitit ni tolk drago...

Nincha II.
13.12.2006, 13:46
BTW. Ce ze primerjamo cene koncertov v Sloveniji in Nemciji, pa dajmo se place... Mogoce je pa cena vendarle nekako naravnana na kupno moc prebivalstva.

Seveda, da je kupna moc zelo pomemben faktor pri dolocanju visine cene kart za koncerte.

Ampak kar sem hotela poudarit je, kako velika razlika je med recimo Deftones (sploh niso tako neznani, je pa res, da tut ne zeloooo masovno popularni) in med npr. Justinom Timberlakeom... skoraj 3x ...
In to zato, ker Justin ve, da bo imel vseeno polno dovrano, pa si misli, dajmo zasolit do konca :shy:

tolstoyed
13.12.2006, 14:33
justin si po mojem nic ne misli..njegov menedžer da organizatorju ceno ta pa potem prodaja karte po ceni s katero bo najvec zasluzil.

zanimivo, da jest dost hodim po koncertih tud zunej slovenije pa se cene gibljejo tam med 10 in 20 evri :) morda 50 ce gre za celodnevni festival. dostkrat pa so tudi zastonj. ampak ja, v tej cheap sceni pac ne vidmo ognjemetov pa nastopajocim obicajno zadostuje en t shirt ipd. je bolj v ospredju glasba in ne tolk glamur.

Njuška Trap
13.12.2006, 16:16
justin si po mojem nic ne misli..njegov menedžer da organizatorju ceno ta pa potem prodaja karte po ceni s katero bo najvec zasluzil.

zanimivo, da jest dost hodim po koncertih tud zunej slovenije pa se cene gibljejo tam med 10 in 20 evri :) morda 50 ce gre za celodnevni festival. dostkrat pa so tudi zastonj. ampak ja, v tej cheap sceni pac ne vidmo ognjemetov pa nastopajocim obicajno zadostuje en t shirt ipd. je bolj v ospredju glasba in ne tolk glamur.
Ja, samo to, kar hodiš ti gledat, je striktno nekomercialno, bandi pa večinoma za prevoz igrajo (+ prenočišče pri organizatorjih in njihovih prijateljih, par pirov in par pic) ... a ne? :)

tolstoyed
13.12.2006, 19:35
precej nezahtevni ljudje so to, drži..pri njih ni nikoli v ospredju denar - samo za ilustracijo; nedavno so ponudli enemu mojih ljubsih glasbenikov okoli 30.000 funtov (bojda se vec, mi niso hotli zaupat pravega zneska) za dvourni nastop in je odklonil. in to kljub temu, da je kraj oddaljen vsega 3 urice od njegovega doma. ta isti človek potem čisto brez vsake promocije nastopi na kakšni manjši veselici za 200 ljudi, na primer na poljskem, kjer mu plačajo vsaj 10x manj. nobenega udobja, prespi v šotoru al pa na klubski klopci..pa ima človek na računu miljone. glasba in družba so na prvem mestu in ni lepšega :)

potem pa en justin, ki doticnemu ne seze do kolen stoka če je evian stopinjo pretopel.

Njuška Trap
13.12.2006, 20:08
Jah, jaz sem se že nehala pritoževati čez "zvezdniške muhe", pa so kakšne še veliko bolj banalne (da ne rečem bedaste) kot pretopla voda...
Bigor ima tudi raje Zlatorog Club (tačrni) kot običnega... :D

Irreplaceable
14.12.2006, 05:15
Aja, sorry, moski si :blush:
Nekak zmer mislm, da Beyonce samo punce poslusajo, moski pa bl gledajo :D

140 E je pa karta s preveozom vred, domnevam, a ne?
Kje pa bo ta koncert? Ce je izven SLO, potem se nitit ni tolk drago...

Ne, 140 evrov stane karta v eni izmed prvidh dveh vrst (sedišča). To je brez prevoza, saj me bosta peljala sestra in njen mož.

Sicer pa ima stran koncerti.net eno fajno ponudbo, ki stane karta+prevoz 24000, vendar je karta za stojišče.

Nincha II.
14.12.2006, 18:57
Bla vceri na koncertu od Muse ...

Eh, kolk je dober ta obcutek, ko si leta in leta prepevas ene pesmce, potem pa se ti koncno enkrat zelja uresnici in jih prepevas v zivo z njimi na koncertu :approve:
Res dober show, setlista najboljsa od vseh, kar se jim do sedaj videla na tej turneji, Matt ocitno dobro razpolozen, nam je postregel s kar nekaj solazami in podaljski svojega brenkanja, Chris je (tako kot ponavadi) bil na odru, kot da se ga cela zadeva ne tice :rolling: in Dominic je bil kot na speedu :) Matt je enkrat vmes zafusal besedilo, rekel "oh sorry" in se zacel krohotati :D
Blo je 90 minut cistega uzitka, fantje so profiji, ampak nekako se jim vidi, da igrajo s srcem in da so se zelo pri stvari, tud takrat ko igrajo stare komade ( od starih so bili Sunburn, Plug in Baby, Stockholm Syndrome, Butterflies and Hurricanes, New Born...).

Moj fant ni ljubitelj Muse, pa ga kljub temu koncert ni pustil hladnega - mene pa kot Muse fanico (kolk mi gre na zivce ta beseda, ker me spomne na 13letne histericne smrklje :clown: ) tako ali tako ne ... ;)

Se bom sla, ko se ponudi priloznost ...

summer
15.12.2006, 07:22
Nincha....ful sem ti fouš:approve:............ful si jih želim slišat...upam, da bodo prišli mal bližje k nam drugo leto.......

Nincha II.
15.12.2006, 20:49
Nincha....ful sem ti fouš:approve:............ful si jih želim slišat...upam, da bodo prišli mal bližje k nam drugo leto.......

Haj, Summer :)

Lahko ti samo recem, da pojdi jih poslusat, to je res fenomenalno, pa tudi ce moras it recimo v Milan, na Dunaj al pa München za to - splaca se ;)

Aja, pa se setlista s tega koncerta (iz www.muse.mu uradnega foruma) ... :approve:

http://img.photobucket.com/albums/v482/muselinotte/Muse%20in%20Dusseldorf/PICT0267.jpg

Abronsius
17.12.2006, 15:46
Koncert skupine Hiša (petek 15. 12. 2006)

No pa sem jih končno doživel tudi v živo !

Potem, ko sem jih nekoč prvič opazil v eni od Sobotnih noči in obsedel pred ekranom, kar se pri meni ne zgodi pogosto, sem se v trenutku navdušil nad poetičnostjo njihove glasbe in čudovitimi glasovi, ki jih premorejo fantje ter še posebej besedili, ki so pravi biser na slovenski sceni. Malce zasanjana glasba, nekateri mu pravijo »osamljeni rock« deluje tako toplo in poetično, da jih jaz osebno nikoli ne bi umestil med tiste ozke in sive doline Zasavja. Fantje namreč prihajajo iz Trbovelj in v svoji karieri so nam, ne boste verjeli, postregli že kar z osmimi albumi. Vedno mi je bilo zanimivo, kako je lahko tako talentiran kvartet štirih glasbenikov, ki zares znajo igrati in prepevati, tako prezrt na tej naši glasbeni sceni. Na srečo se fantje ne sekirajo pretirano in nadaljujejo s svojim ustvarjanjem ter mogoče gre prav tej njihovi »anonimnosti« zahvala, da so njihovi nastopi tako čudoviti in tako toplo sprejeti s strani publike, ki zares zna ceniti njihovo bogato glasbeno znanje.

Koncertni večer se je začel z vzklikom enega od gledalcev, ki je tik pred prvim komadom na ves glas zavpil »dejmo Trbovlje!« in ob nasmeških na obrazih se je začelo več kot dvourno popotovanje skozi zgodbe, razmišljanja in sanjarjenja pisca glasbe in besedil Andreja Gučka. V prvi uri smo tako slišali kar nekaj svežih komadov z novega albuma, ki nosi naslov »Za en dotik« in pa seveda tudi starejše, publiki dobro znane skladbe.

Po uvodni uri igranja je sledil 15 minutni odmor, nato pa še drugi del, v katerem se je skupini na odru pridružil tudi godalni kvartet Ethnodelia in skupaj so zaigrali nekaj mojih najljubših skladb... če jih naštejem in dam v posluh samo nekaj:

Nočna vožnja (http://www.skupina-hisa.com/Elementi/nocnavoznja_rem.mp3)
Majhna riba ( http://www.skupina-hisa.com/Elementi/majhnariba_rem.mp3)
Pesem za na pot (http://www.skupina-hisa.com/Elementi/pesemzanapot_rem.mp3)
Kompas srca ( http://www.skupina-hisa.com/Elementi/kompassrca_rem.mp3)
Nevarna razmerja (http://www.skupina-hisa.com/Elementi/nevarnarazmerja_rem.mp3)
Srečna mesta (http://www.skupina-hisa.com/Elementi/srecnamesta_rem.mp3)

…in pa dve ki sta meni še posebej všeč… pesem V parku kamnitih besed (http://www.skupina-hisa.com/Elementi/vparkukamnitihbesed_rem.mp3) kjer je navdušil gostujoči saksofonist Primož Fleischman in pa verjetno njihova najlepša pesem, ki jo je nežno zapela cela dvorana Ledene ceste (http://www.skupina-hisa.com/Elementi/ledeneceste_rem.mp3). Morda sem osebno pogrešal le enega mojih najljubših komadov Na zdravje svet (http://www.skupina-hisa.com/Elementi/nazdravjesvet_rem.mp3)

Glede na to, da sem jih prvič doživel v živo jim lahko le zaploskam, kako suvereno izvedejo vokalno zahtevne skladbe in z različnimi glasovi ustvarijo harmonije, ki jih danes doživiš pri redkokateri skupini in ki naježijo kožo še tako trdosrčnemu poslušalcu. Verjetno gre zahvala tudi izredno akustični dvorani, ki je k ušesom pripeljala prav vsak ton njihovih glasilk in glasbil.

Nič slabši seveda niso na svojih inštrumentih… Andrej je blestel na kitari, klavirju, orglicah, klaviaturah in pri povezovanju komadov. Najbolj smo se nasmejali, ko je Martinu (ritem kitara in vokal) dejal… »takole nekako je izgledalo, ko smo prvič zaigrali skupaj pred dvajsetimi leti, ane Martin«, nakar se je slednji ozrl po nabito polni dvorani in pripomnil »ja no, čist tkole pa ni bilo«. :D

Ker obožujem bas kitaro in pa ritem nasploh, seveda nisem spregledal tudi brezhibnega igranja Vilija na basu in Iztoka na bobnih, da o njunem petju ne izgubljam besed.

Povsem razprodana Linhartova dvorana Cankarjevega doma je dobre dve ure čiste glasbe navdušeno sprejela in imel sem občutek, da bi vsi skupaj še kar sedeli ter poslušali njihove glasove in inštrumente dolgo v noč. Nisem štel ampak zagotovo so se fantje na oder vrnili kakšnih petkrat. Lep dokaz, kako žejni smo njihove glasbe in glede na to, da Hiša pač ne koncertira ravno pogosto, je to tudi povsem razumljivo.

Čudovit večer, ki je prehitro minil, tudi po zaslugi moje spremljevalke Silence, ki me je še enkrat znova prepričala, da ima odličen glasbeni okus ! :2thumbs:

Hiša so:

Andrej Guček ( http://www.skupina-hisa.com/Slike/stran3_1v.jpg) – solistični glas, solistična kitara, klavir, glasba in besedila
Martin Koncilja ( http://www.skupina-hisa.com/Slike/stran3_2v.jpg) – glas, ritem kitara
Vili Guček ( http://www.skupina-hisa.com/Slike/stran1_6v.jpg) – glas, bas, akustična kitara
Iztok Pepelnjak ( http://www.skupina-hisa.com/Slike/stran1_5v.jpg) – glas, bobni, tolkala

silence
17.12.2006, 18:04
Sem te čakala! :cool:

Andrej Guček... tud orglce:P ....... no pa ene 20 gitar je blo v akciji:shy:

Drugač pa nepozabno ja! :cool::music:.....:kisses:

summer
18.12.2006, 07:07
Haj, Summer :)

Lahko ti samo recem, da pojdi jih poslusat, to je res fenomenalno, pa tudi ce moras it recimo v Milan, na Dunaj al pa München za to - splaca se ;)

Aja, pa se setlista s tega koncerta (iz www.muse.mu (http://www.muse.mu) uradnega foruma) ... :approve:

http://img.photobucket.com/albums/v482/muselinotte/Muse%20in%20Dusseldorf/PICT0267.jpg

sej res nameravam..čim bližje bodo...naslednje leto:approve:

Njuška Trap
20.12.2006, 11:02
Včeraj na Elodei in Lvmen. Elodea dosadna, Lvmen precej bolj zanimivi.

Leeloo
03.04.2007, 11:35
Hah, Njuška, a veš, da sem tut jaz mojga spremljala tja. :D Sicer sama nisem glih za tako musko, ampak se pridružujem tvojemu mnjenju. Najbolj od Lvmen mi je bil všeč klaviaturist, ki je baje tut edini od stare zasedbe.

Včeraj bla na koncertu Orkestra moskovske filharmonije pod taktirko Jurija Simonova in v spremljavi violoinista Maksima Fedotova. Ka to ti ljudje delajo!!!!!! :drop: :drop: Sploh pa violinist - :hammer: :uvi: (ni čudno, da so ga kritiki poimenovali "ruski Paganini")!

Ah... kakšen večer... :P

Kekec-
21.04.2007, 22:02
Naiossaion v Velenju :)) Noro je blo.

Njuška Trap
23.04.2007, 16:09
Uršula Ramoveš na Kantfestu v KUDU-u, Gutti v Menzi, ostale koncerte sem pa malo prešpricala, na nekatere pa nisem mogla iti, ker sem delala.

Smaug
24.04.2007, 00:42
Sleepytime Gorilla Museum

BWAAAAAAA!!! ODVAL!!!

Modeli so geniji. Plus tega so me pripravili do tega, da sem ponabavil ves repro material :)

Kaj dobis, ce vrzes skupaj 5 jako nadarjenih glasbenikov, ki so ziveli pod vplivi tako raznovrstne glasbe? Koncert je bil neopisljivo fantasticen. Prav tako, kot je njihov glasbeni stil; Fantomas so za njih melodicna grupa :d
Vse skupaj je bilo tako nehumano, da je pevcu zadnjih 20 minut svic dobesedno lil po komolcih. Izvedba vec kot perfektna; se celo ozvoceneje se je iskazalo za presenetljivo dobro. Sicer ne vem, ce se zavedajo svojega genija, ampak unearthly performance, ki ga ne bom pozabil nevah.

Ko so mi talali avtograme, smo se zmenili, da v oktobru definitivno pridejo se enkrat :p:d

Melvinsi se bodo morali danes jako potruditi, da jim bodo oduzeli titulo koncerta leta :approve:

Smaug
24.04.2007, 15:57
Evo, priblizno takolele izgleda tole od blizu

lIvHGATOR0I

9XlXUmqP1GQ

Speechless? :d

Smaug
25.04.2007, 02:13
Melvinsi. Totalna tema. Mislim, kdo sploh se poslusa ta krep...

tolstoyed
25.04.2007, 03:04
wot.

mrjerry
25.04.2007, 08:18

ej mudel ne mors bit na treh hudih v enem tednu :clown:

Pikado
25.04.2007, 08:22
CowboyMonkey...:clown:

Q7TD4HTOF4Y

Marduk1
25.04.2007, 08:50
Kr dobra muska men je všeč. Bolj ko je odštekana boljša je :)

Luka2k
25.04.2007, 09:01
Ujel dve (2) palčki od bobnarja, vendar sem eno podaril otroku z malignim melanomom in hudimi hemeroidi.
Smaudže, jest upam, da ti bo prinesla veliko veselja...

Sicer pa bi bil izlet čist brezveze, če ne bi po koncertu razbil par hrvatov in jim poseksal ženske.

Timmah!!!!

Smaug
25.04.2007, 12:28
Na tem mestu bi se rad zahvalil ekipi Mastercard, ki nam je omogocila ogled koncerta :d
Mater jim jeebem, oglasujejo koncert v evrih, potem pa ne mores z njimi niti placati niti jih zamenjati (btw, karta je bila 10 evrov; mi smo bili trije, kar znese 7 pa pol jurjev nasih bivsih. Pri nas ti skupina petih 8 letnikov, ki gre v kolosmeja gledati mutirane galapaske zelve, zamenja te denaruise v lire, ce je potrebno).

Koncert se je zacel po pricakovanju sele nekje okrog pol 11-ih (ravno smo se videli Rooney-ev gol :)), s pozitivno napolnjeno dvorano in bandom Porn, melvinsovega bobnarja Dale-a Crover-ja last, ki so z igranjem in milnimi mehurcki ogreli in navlazili dvorano. Sledil je fenomenalni duo Big Business, ki je na hitro razjasnil, zakaj so Melvinsi izbrali novega (dodatnega) bobnarja; slika pove vec kot tisoc besed

Rg-Fd5KuXaU

Dale se je rajsi lotil solo kitare :d
Btw, ze takrat je bilo jasno, da bo model ohranjal tempo skoraj 3 ure!! Poba je z Marsa, 100 posto :approve:

In potem je brez vmesne pauze na oder uletel Buzz (imel je malo problemov pri vhodu, saj so bila vrata preozka za njegovo cupo :)) and they kicked it off. To je milina tega, da imas v vseh treh bendih prakticno iste clane; 3 bendi, 5 clanov :d
Melvinsi so bili pak Melvinsi: neopisljiva popolnost. Efekt dveh bobnarjev je naravnost orgazmicen. Playlista mi je bila takisto pisana na kozo: zaigrali so prakticno cel novi album (a) Senile Animale, par komadov s Houdinija (pri Hoochu se mi je scufal :p) in se dva, tri z ostalih plat. Sicer sem dobila od Buzz-a hand written playlisto :cool:, ampak zaenkrat se tahinira v avtu.

Sem bil pa presenecen nad nezainteresiranostjo raje na koncertu; bil sem eden redkih, ki sem izpahoval vrat v prvi vrsti. Do katere povrh vsega spljoh ni bilo problem priti. Ne vem no, cisto so se pomehkuzili teleli hrvati.
Je pa res, da sem izgledal kot da sem na LSD-ju, pa so me verjetno rajsi opazovali z distance :D

Velik plus je tudi to, da so bile plate in majice po 10 evrov (ali 100 kun, za njih :)), tako da sem pomoje postal navecji fan Melvinsov v Sloveniji :)

Luki, pust droge, vidis da ti pijejo se tisto trohico mozganckov, ki jih imas :kisses:

Smaug
25.04.2007, 13:01
ej mudel ne mors bit na treh hudih v enem tednu :clown:

A gremo narediti 4? :p :d

Gres z mano jutri v cd-ja na Miusow kvartet (slovenski đaz band, ki ima za najvecji vzor...pazi zdaj...FANTOMAS! :d :cool:) in The Fell Clutch (Vodja benda je dokaj znani Ned Rothenberg, na uradnem pejđu njegaga lahko pocekiras kaksen mjuzik igrajo).

massive
26.04.2007, 22:19
young gods včeraj. za znoret dobro oziroma 'ma ljudi moji, je li to moguče?'.

Elvinter
27.04.2007, 20:56
young gods včeraj. za znoret dobro oziroma 'ma ljudi moji, je li to moguče?'.

BOGOVI, BOGOVI, ... ne glede na leta!

http://24ur.com/naslovnica/ekskluziv/glasba/20070426_3095934.php

tolstoyed
28.04.2007, 03:28
overhyped maksimalno. kaj ljudje slišjo v teh bendih mi ne bo nikoli jasno : )

Elvinter
28.04.2007, 21:23
prekleto dobro glasbo, ki nas je snela koncem 80-ih in 90-ih in še vedno trga!

massive
28.04.2007, 23:03
overhyped maksimalno. kaj ljudje slišjo v teh bendih mi ne bo nikoli jasno : )

overhyped? na koncertu nas je bilo sto, dvomim da drugje polnijo večje dvorane. kolk plat prodajo ne vem, na lestvicah jih ne vidim ravno. je pa res da jih kritiki obrajtajo, pa to niti ni pomembno, šteje bolj to da jih ostali posnemajo.
drgač pa ne rečem da je to nevemkako 'zahtevna' glasba če misliš na to, sam name fajn učinkuje. če pa poznaš kak boljši bend ki dela podobno musko pa le napiši., bi tud sam rad vedel zanj.

Jelengar
30.04.2007, 03:09
Jaz sem jih videl pred dvema letoma na gigantskem odru Dour festivala v Belgiji. Igrali so za Laibachi, za njimi pa Front 242. Young Gods so imeli ogromno privrzencev pod odrom, ki so se totalno razmetavali. Ampak mene so pustili relativno mlacnega. :dontknow: Saj nastop je bil v redu in korekten, ampak meni vseeno relativno dolgocasen. Stvar okusa verjetno. O Front 242 pa sploh ne bi izgubljal besed. :dontknow: V pajzelj od Gala Hale pa se mi niti slucajno ni ljubilo priti.

bluesy
05.05.2007, 11:58
blabla bs... V pajzelj od Gala Hale pa se mi niti slucajno ni ljubilo priti.

Un "pajzelj" od Gale Hale je od samega nastanka imel več dobrih in zanimivih koncertov kot vsi velki placi skupaj v prestolnici. Toliko o pajzljih in okusu glede glasbe. Sej niti ne bi komentiral takih izjav ampak tole je pa bilo vredno mojega komentarja. Če šminkarija pri nas še tisto podre (oz izrine ven alternativo objstoječim koncertnim prostorom in muziki ki se večinoma pojavlja pri nas) bo pa res sam še turbofolk pri nas za slišat glede na to kaj vse bi naredili z preostalimi parimi placi za tovrstno godbo in koncerte. Sveta preproščina...

Jelengar
05.05.2007, 13:43
Un "pajzelj" od Gale Hale je od samega nastanka imel več dobrih in zanimivih koncertov kot vsi velki placi skupaj v prestolnici. Toliko o pajzljih in okusu glede glasbe. Sej niti ne bi komentiral takih izjav ampak tole je pa bilo vredno mojega komentarja. Bluesy, ti si ocitno funkcionalno nepismen. Jaz sem omenil "pajzelj od Gala hale" in ne njegove programske usmeritve. :nonono: Omenil sem ga v kontekstu, da potem, ko sem pred dvema letoma videl Young Gods na gigantskem odru festivala Dour v Belgiji, mi niti priblizno ne pade na pamet pokvarit si ta vtis v pajzlju Gala hale. Vse ostalo je opravila pri tebi tvoja domisljija (oziroma nje pomanjkanje). In Gala hala je dejansko pajzelj. Se naprej ostajam pri svojem, da je Gala hala in vsi ostali svinjaki in korita na Metelkovi zalitev za nastopajoce in za poslusalce. In ko ze omenjas prestolnico, nisem vedel, da je Slovenija kraljevina. :nonono:

Če šminkarija pri nas še tisto podre (oz izrine ven alternativo objstoječim koncertnim prostorom in muziki ki se večinoma pojavlja pri nas) bo pa res sam še turbofolk pri nas za slišat glede na to kaj vse bi naredili z preostalimi parimi placi za tovrstno godbo in koncerte. Sveta preproščina... Sveta preproscina je tvoja, ne moja. Vsi ti pajzlji na Metelkovi so vzrok, da v Ljubljani nimamo niti enega postenega koncertnega prizorisca za popularno glasbo, kot jih imajo drugod po Sloveniji in da sploh ne izgubljam besed o Evropi. Se ti svita o cem govorim? O odsotnosti dvorane, kot je na primer v Mariboru Stuk,V Zagrebu Tvornica, na Dunaju Szene, itd.. Si ze kdaj bil na kakem koncertu izven Slovenije? V Zagrebu imajo namanj 5 taksnih prizorisc. Govorim o koncertnih prizoriscih za kapaciteto do 500 oziroma 1000 ljudi. Ne vem koga si mislil s sminkarijo? Cankarjev dom? Festval Ljubljana, ki "obvladuje" Krizanke in Ljubljanski grad? Vsa ta "alternativa" na Metelkovi se je sama vsilila Ljubljani. Se huje, sama sebi je tudi samozadostna, in zaprta v svoje lastne kroge majhnosti in omejenosti, ter zvez in poznanstev. Spekter svetovne "alternativne kulture" je sirsi, kot se da o njej sklepati glede na ponudbo na Metelkovi. Govorim o celem kupu glasbenikov, ki nas v zadnjih 10 letih letih v velikem loku zaobidejo in pristanejo v Zagrebu in Beogradu. Junija bo v Zagrebu Wowen Hand, Pere Ubu, da nastejem samo dva. In marsikatero zvenece ime se nas je v preteklosti tudi "izognilo". V tem trenutku mi pride na pamet samo Tuxedo Moon, ampak tisti,ki je razgledan ze ve o cem govorim. Govorim o razdrobljenosti majhnih pajzljev, ki so za povrh se izredno programsko ozki in samozadostni. Kaj bi manjkalo, ce bi Ljubljana imela eno dvorano v kateri bi predvcerajsnjim nastopili Atomik harmonik, vceraj Umek, danes Melvins, jutri Godalika, pojutrisnjem Natalija Verboten, za njo pa naslednji dan Pere Ubu? Kaj bi bilo s tem narobe???? Ampak tega zagotovo ne bomo nikoli imeli, saj MOL lahko zavrne vsako tovrstno zahtevo z odgovorm, saj ze imate cel kup dvoran na Metelkovi. Sicer pa, ze deset let se govori, da bi naj tak malo vecji koncertni prostor, naj bi postala dvorana bivsega kina Siska. Ampak zadeva se ne premakne nikamor. Kdo ve zakaj? Morda tudi zato, da MOL financno podpira Metelkovo ciganarijo, namesto da bi preuredil dvorano kina Siska. Ampak "kulturniki" in aktivisti z Metelkove ocitno vec kot uspesno lobirajo v MOL. Tale tema bi se pravzaprav lahko imenovala: Bil/a sem na koncertu v Zagrebu, kamor je treba zadnjih 10 let hodit na relevantne koncerte, ki jih pri nas pac ni. :( :mad:

Skratka Bluesy, tvoj komentar je ena sama sveta preproscina. :approve:

tolstoyed
05.05.2007, 14:49
sej ena taka dvorana je cvetličarna..ampak pri nas bend, ki bi lahko privabil do 1000 ljudi ponavadi pomeni izgubo za organizatorja zato teh koncertov ni dosti oziroma skoraj nič.

Kaj bi manjkalo, ce bi Ljubljana imela eno dvorano v kateri bi predvcerajsnjim nastopili Atomik harmonik, vceraj Umek, danes Melvins, jutri Godalika, pojutrisnjem Natalija Verboten, za njo pa naslednji dan Pere Ubu? Kaj bi bilo s tem narobe????

z izjemo melvinsov ter pere ubu ne bi blo nič narobe sej vse sodi v isti koš. alternativi svoje, mainstreamu svoje..sicer se je pa nekej podobnega začelo na metelkovi dogajat..denimo zadnjič ko sta tam nastopla da phenomena si imel priložnost vidt med drugimi tudi kšno nino osenar..torej ljudi, ki z okusno glasbo nimajo kej dost skupnega..sej načeloma me ne moti, ampak gledat te fejkerje na metelkovi je čist mimo..npr. naberja - pride na soliden metelkovski koncert potem pa snema tiste bedne pjevačice..kje je tukej spoštovanje do glasbe? taki naj se kar svojih klubov držijo jest pravim : )

Jelengar
05.05.2007, 15:08
Kje pa imas pri nas kako dvorano za mainstream? Je ni. Slovenija je dezela extremov, tako kot v politiki, tako tudi v kulturi. Visoka kultura (Cankarjev dom in Festival Ljubljana) in ciganarija na Metelkovi na drugi strani. Pa tudi alternativa na Metelkovi je hudo omejena in razdrobljena. Metelkova sploh ni mesto. Metelkova je velemesto po stevilu pajzljev. In pri nas mainstreama NI. To je problem. Manjka nam ena postena dvorana v kateri bi cel mesec potekal program iz razlicnih popularno godbenih zvrsti. Ne pa, da ima vsaka zvrst svojo dvorano. Manjka nam dvorana, ki bi delovala redno in ki bi imela kvaliteten program razlicnih zanrov, ne pa smo odvisni samo od shujsevalne diete z Metelkove. Matr, a je sploh kdo od vas ze kdaj pomolil svoj nos ven iz te kurje dezelice in videl, kako je s temi stvarmi drugod po Evropi?

bluesy
05.05.2007, 15:16
Jelengar jst sm tok koncertov izven (in v) SLO videl da se tebi še sanja ne in se niti več ne mislim kregat glede tega, poznam pa koncertne razmere in sceno precej (pri nas in na tujem) dobro tko da vem o čem govorim (primerjava glede na velikost in občinstvo ki se sploh zanima za tovrstno glasbo).

Mešanje popularnih in manj popularnih nastopajočih skupin/izvajalcev pa že po logiki ni mogoče ker pač "popularni" nastopajo pred več tisoč ali celo deset tisoč gledalci (kot nekoč Nirvana, Pearl Jam ali Rage Against The Machine v Tivoliju npr) In tisto kar si ti našteval so bolj ali manj uveljavljeni mainstream bandi, jst sm govoril o manjših (a nič manj kvalitetnih) skupinah za katere je Metelkova in njeni koncertni placi čisto dovolj (bodisi Chanel Zero ali Gala Hala) Nekateri bendi niti nočejo imeti stadionskih nastopov oz biti na odrih z ograjami in varnostniki kjer se "izgubijo". (npr Zita Swoon ki niti ne nastopajo na odru ampak med publiko obkroženo če hočeš samo en preprost primer) pa če si jst še tako želim da bi jih videlo 2000 ljudi namesto 50, 100 ali 200 (takšen pač je množičen okus, ne samo pri glasbi)

Vse bi lahko vedno lahko bilo boljše in bolj optimalno, ampak še vedno bolje ena Metelkova (kar pač imamo) kot pa kup drugih placov kjer niti ne bi spravili te bende oz bi bilo nerentabilno zanje v prevelikih prostorih ki ne bi pokrili stroškov in ostalih stvari. Btw ti govoriš o mainstreamu in dvoranah zanje, mene pa ti sploh ne zanimajo in sem govoril o čisto drugih tipih skupin in koncertnih prizoriščih. Kdo mi gre pamet solit...:d

Tostoyed: čist moje mnenje, Da Phenomena sta kr čisti pop ki se celo pali na izgled (in pomojem precej deklic samo zaradi tega ju gledat gre), me sploh ne preseneča da je bla Osenarca tam, za moje pojme itak ne pašeta na Metelkovo ampak vsakemu svoje :p

tolstoyed
05.05.2007, 15:24
hmm, deloma imaš prav..ampak za moj okus največ (ali skoraj v celoti) bendov gostijo prav na metelkovi..stvar je taka, da ti bendi, ki zunaj morda privabijo 500 ljudi pri nas zaenkrat privabijo od 50-100..pač moraš vzeti v zakup če živiš v majhnem mestu. in posledično niti ni neke prehude potrebe po srednjih dvoranah..organizatorji igrajo na karto prepoznavnih bendov v domačem okolju kar je pripeljalo do tega da smo z koncertno sceno pri nas kakšnih 10, 15 let zadaj ker pač vedno poslušamo preverejene bende ki polnijo klube že zadnjih 15 let. pri nas so izjemno popularni, med tem pa v tujini bolj nekje v sivem povprečju. tistih najbolj aktualnih bendov pa ni..in to tudi takih poceni, ker se orhanizatorji pač (upravičeno) bojijo da bodo z njimi naredili izgubo..dokler bodo ljudje pri nas razmeroma pasivni do glasbe se to skoraj gotovo ne bo spreminjalo. sej če obiskuješ te koncerte veš, da se srčika obiskovalcev ne spreminja in imaš tisto bazo 50-100 ljudi ki obiskuje praktično vsak alter koncert ne glede na žanrsko usmeritev..pri nas manjak kulture med poslušalci, to je ta glavni problem.

to je bil followup na jelengarjev prejšnji post.

tolstoyed
05.05.2007, 15:30
bluesy, mene čisti pop niti ne moti dokler je zanimiv..pri fenomenih je pa naravnost dolgočasen..nič novega nista ponudla, ampak za to zaplankano domačo sceno sta seveda oh in sploh, ker rajo pač sicer posiljujejo z raznimi siddhartami in turbo polkami..v tem oziru sta majhna osvežitev i guess.

Smaug
05.05.2007, 15:32
V bistvu je vsa nadaljna debata po tolstoyevem prvem stavku brezpredmetna in le izmenjavanje lastnih (nerelevantnih) mnenj. V Sloveniji se kakovostni koncerti ne pokrivajo. Pika.
Hrvati so dobili Melvinse in kup druge umetniske srenje samo iz tega razloga; tako ali tako je bivsa juga tako majhna, da morajo delovati skupaj, ce zelijo kaj doseci/organizirati.

Kar se placa tice, jim imamo popolnoma dovolj, celo vec, kot jih potrebujemo, glede na aktualne razmere in razvoj dogodkov. Zatorej bomo lepo se naprej hodili na dolocene koncerte izven meja Balkana. Moram pa reci, da sem sam nadvse navdusen nad zadnjim razvojem koncertnih dogodkov v Sloveniji in bliznji okolici :approve:

Jelengar
05.05.2007, 15:44
@ Bluesy....Ni videt, da bi karkoli poznal in kjerkoli bil, ker kvasis oslarije. Poleg tega pa z menoj polemiziras s tistim cesar nisem izrekel, da se lahko izognes tistemu kar sem rekel. :nonono: Spomni se name vsakic, ko bos veselo potoval na koncert v Zagreb samo zato, ker ni nikogar, ki bi taisti koncert organiziral v Ljubljani. Ljubljane ze zdavnaj ni na zemljevidu bandov, ki nastopajo v nasem sosedstvu. To pa je zato, ker nimamo niti ene spodobne dvorane s kontinuiteto. Drugod po evropi mestne obcine podpirajo taksne dvorane za mladinsko kulturo, pri nas pa so aktivisti uspeli prigrabiti ta sredstva za podpiranje ciganarije na Metelkovi. En segment publike je tudi zaradi tega prikrajsan.

tolstoyed
05.05.2007, 15:47
vzemi si za primer fantomas/melvins big band..to je en tak bend ki bi skoraj gotovo moral napolnit dvorano za 1000 ljudi. pa je ni..in organizator si je nardil veliko izgubo!

Smaug
05.05.2007, 15:50
Ce smo natancni: 2 miljona tolarjev!!!

Jelengar, tvoj zadnji post namiguje na popolno nepoznavanje slovenske koncertne glasbene scene (pa ne, da sem sam kaksen izvedenec)

bluesy
05.05.2007, 15:57
@ Bluesy....Ni videt, da bi karkoli poznal in kjerkoli bil, ker kvasis oslarije. Poleg tega pa z menoj polemiziras s tistim cesar nisem izrekel, da se lahko izognes tistemu kar sem rekel. :nonono: Spomni se name vsakic, ko bos veselo potoval na koncert v Zagreb samo zato, ker ni nikogar, ki bi taisti koncert organiziral v Ljubljani. Ljubljane ze zdavnaj ni na zemljevidu bandov, ki nastopajo v nasem sosedstvu. To pa je zato, ker nimamo niti ene spodobne dvorane s kontinuiteto. Drugod po evropi mestne obcine podpirajo taksne dvorane za mladinsko kulturo, pri nas pa so aktivisti uspeli prigrabiti ta sredstva za podpiranje ciganarije na Metelkovi. En segment publike je tudi zaradi tega prikrajsan.

Ti si tolikokrat omenil "ciganarijo" v zvezi z metelkovo da počasi že mislim da si eden unih Laibach fenov ki hodijo tja s stegnjenimi rokami navzgor, sploh glede na to kok politiko mešaš v tole in kar sicer pišeš o raznih marginalnih skupinah ljudi pri nas. In nasploh se mi zdi da imaš neke komplekse in probleme z Metelkovo ki sploh nimajo veze z samo glasbo, tako kot še premnogo drugih (bolj na desnico orientiranih) ljudi ki dajejo podobne posplošujoče in ignorantske komentarje kot ti glede Metelkove in tudi njenih obiskovalcev na sploh (pa četudi sploh nikoli niso bili tam in je ne poznajo), od raznih anonimusev tule na forumih do bebčkov kot je Mićo Mrkaić ki ravno tako pojma nima o "kulturi" in Metelkovi v svojih "strokovnih" analizah. Sem precej stvari tule vmešal ampak mislim da kar upravičeno glede na izrečeno in kaj točno nekatere od vas sploh moti glede Metelkove. To je pa res vse od mene, kdo kvasi oslarije pa naj ostali ki poznajo razmere sodijo...

Jelengar
05.05.2007, 15:58
Kateri del mojega posta o ciganariji na Metelkovi pa nisi razumel? Z Metelkovo imam en sam problem, in ta je, da mi ponuja prevec dietno (glasbeno) prehrano. Ti imas ocitno probleme z razumevanjem slovenskih stavkov., medtem, ko ti gre izredno dobro podtikanje stvari, ki jih sploh nisem izrekel. O tem prica tudi tvoj zadnji post v katerega si natlacil vse. In vse to zato, ker sem omenil, da je Gala hala pajzelj. Ja. Gala hala JE pajzelj. Tega so se zavedali ze ustanovitelji in ji nadeli to sarkasticno ime. Oni so ji dali tako ime kot alternativo Gala hali (Galusovi dvorani) v Cankarjevem domu.

Jelengar
05.05.2007, 16:03
vzemi si za primer fantomas/melvins big band..to je en tak bend ki bi skoraj gotovo moral napolnit dvorano za 1000 ljudi. pa je ni..in organizator si je nardil veliko izgubo! Jaz nisem presenecen nad tem. Poglej, jaz sem videl Melvins enkrat samkrat na Novem rocku v Krizankah (pred davnimi leti) in takrat sem si prisegel, da Melvins ne grem nikoli vec gledat. Se dandanasnji drzim prisego. :approve: Mi pa se na na misel ne pride, da bi pljuval po Melvins fanih. Vsakemu svoje.

In se tole. Poskusi si predstavljat, da bi imeli v Ljubljani eno koncertno dvorano, ki bi se ukvarjala s koncerti. . Ta dvorana bi skrbela za kontinuiran mesecni glasbeni program. Program bi naj bil raznolik. Tam bi naj nastopala zveneca in manj zveneca imena.Tista zveneca bi pac polnila blagajno te dvorane s katere dobickom, bi lahko pokrivali izgube, kot je bila v omenjenem primeru z Fantomas/Melvins. Ne pa lastne zepe!!! Sem dovolj jasen? Z uspesnimi koncerti pokrivat izgubo pri manj uspesnih. Zato pa potrebujes centralizacijo in seveda dobro, poznavalsko koncertno politiko. S kvalitetno koncertno ponudbo bi si ta dvorana tudi kot sama gradila svojo podobo in ugled, kot podobo relevantnega popularno godbenega prizorisca. o dvorano bi (namesto Metelkovcev) lahko podpirala MOL. Zaradi mene bi tam lahko igrali Atomik harmonik 15 koncertov na mesec, ce bi to omogocilo 15 drugih kvalitetnih koncertov. Taksno programsko politiko je imel K4 na zacetku devetdesetih let prejsnjega stoletja. ;)

tolstoyed
05.05.2007, 16:09
gre za to da je ta bend v tujini zelo cenjena koncertna poslastica, ki polni veliko večje dvorane.. sej so bili že v preteklosti poizkusi z beni s ciljno skupino okoli tisoč poslušalcev pa se je vsakič končalo precej klavrno. se strinjam, da bi z nekolk bolj urejeno dvorano morda lahko privabli še kakšnega poslušalca iz vrst tistih ki hodijo denimo v cankarjev dom..tko da z velikimi upi čaka na otvoritev kina šiške..da vidmo kako stvari stojijo : )

Smaug
05.05.2007, 16:20
Eh, tako razmisljanje je zgreseno. Sam sem precej reden obiskovalec CD-ja (pa ne samo kar se glasbe tice), z uzitkom hodim v opero, dramo, ipd., pa mi se vedno ni noben problem iti v Chanel Zero na Sleepytime Gorilla Museum. Ali pa kateri koli drugi prostor v okviru Metelkove. Pa nisem niti enkrat v zivljenju tam visel vec kot eno uro, ce ni bilo koncerta, ker mi okolis ne ustreza ravno; poleg tega se je kliantela mladezi v zadnjih casih spremenila v vecje smekerje kot v Globalu, vsaj tak vtis dobim ob zadnjih obiskih (pa sam okoli lazim maltene v kravati :d).
Sama mentaliteta raje enostavno ne more prenesti kaksnega mocnejsega glasbenega udejstvovanja. Kot je ze tolstoyed omenil, na koncertih tako ali tako srecujem isto srenjo, pa najsi bo to v CD-ju, alter koncertih ali pa v operi. Povprecen doseg slovencev je pac na prenizki ravni za kaj drugacnega. Ceprav se verjetno procentualno gledano ne razlikujemo precej od ostalih mest/narodov.

bluesy
05.05.2007, 16:31
poleg tega se je kliantela mladezi v zadnjih casih spremenila v vecje smekerje kot v Globalu, vsaj tak vtis dobim ob zadnjih obiskih (pa sam okoli lazim maltene v kravati :d)..

Hehe, to smo pa morali res na zelo različne koncerte hodit tja :d ker jst šmekerije (takšne in drugačne) tm niti od daleč nism opazil in še od "VIP" (aka medijsko prepoznavnih) oseb je kvečjemu kak Luka Zagoričnik (respect!) od nacionalke uletel (večina medijev in ljudi ki naj bi kulturo pokrivali niti pod razno drugače ne hodi na take manjše koncerte) pa on niti ni prototip takih. Že samo zaradi tega razloga in tipa ljudi ki tja hodi mi je Metelkova precej bližje (ne samo zaradi prijaznosti folka ampak same mentalitete in odprtosti nasploh) četudi odmislim glavni razlog in dejstvo da imajo velikokrat edini koncerte ki me dejansko zanimajo ;)

tolstoyed
05.05.2007, 16:37
luka je alternativec po duši..nacionalkanje je bolj za usput : )

Jelengar
05.05.2007, 16:46
gre za to da je ta bend v tujini zelo cenjena koncertna poslastica, ki polni veliko večje dvorane.. sej so bili že v preteklosti poizkusi z beni s ciljno skupino okoli tisoč poslušalcev pa se je vsakič končalo precej klavrno. se strinjam, da bi z nekolk bolj urejeno dvorano morda lahko privabli še kakšnega poslušalca iz vrst tistih ki hodijo denimo v cankarjev dom..tko da z velikimi upi čaka na otvoritev kina šiške..da vidmo kako stvari stojijo : ) Me veseli, da koncno vidis, kaj imam v mislih.
Jaz ti verjamem, da je tako kot pravis. Res. Brez heca. Ampak, povem ti tudi drugacen primer. The Gun Club so nastopili v Vidmu (Udine) pred 100 ljudmi medtem, ko so isti The Gun Club igrali v Ljubljani pred polnimi Krizankami. ;)

tolstoyed
05.05.2007, 16:49
udine imajo 100.000 prebivalcev tko da nekej gre tudi na račun tega..če hočeš v italiji vidt spodoben koncert moraš it v bodisi bologno ali pa milano. mimogrede, ne poznam the gun club pa kar redno spremljam glasbene trende.

Jelengar
05.05.2007, 16:54
Ne bo cisto drzalo. V blizino Udin, prihajajo velika imena, ampak mi za njih skoraj da ne slisimo. Res pa da gre za mainstream izvajalce. Anyway, Ljubljana ima okolli 275 K prebivalcev in je glavno mesto drzave.

The Gun Club je ze davno defunkt. Pokojni Jeffrey Lee Pierce ga je vodil. Genijalen band, je bil. :approve: Aja, pa se izven vseh trendov so. :veryevil: Koliko prebivalcev pa imajo Milje v Italiji? Cisto blizu Debelega rtica so. Tam sem videl Nirvano. ;)

tolstoyed
05.05.2007, 16:58
tam je trst blizu hehe..pa takrat ko so cobain in njegovi tam špilali se še ni kej dosti vedlo o njih. socer pa obstaja v trstu en tak zanimiv prostorček ki se mu reče teatro miela..kr nekajkrat na leto tm nardijo koncerte tistih najbolj aktualnih bendov.

Jelengar
05.05.2007, 17:05
Teatro Miela je cool plac. Tam sem videl Laibache (pred davnimi leti) pa ene zelo cool ciganske trubace Agusevi, se preden so nastopili v Ljubljani. ;)

Smaug
05.05.2007, 18:51
Hehe, to smo pa morali res na zelo različne koncerte hodit tja :d ker jst šmekerije (takšne in drugačne) tm niti od daleč nism opazil in še od "VIP" (aka medijsko prepoznavnih) oseb je kvečjemu kak Luka Zagoričnik (respect!) od nacionalke uletel (večina medijev in ljudi ki naj bi kulturo pokrivali niti pod razno drugače ne hodi na take manjše koncerte) pa on niti ni prototip takih. Že samo zaradi tega razloga in tipa ljudi ki tja hodi mi je Metelkova precej bližje (ne samo zaradi prijaznosti folka ampak same mentalitete in odprtosti nasploh) četudi odmislim glavni razlog in dejstvo da imajo velikokrat edini koncerte ki me dejansko zanimajo ;)

Nisva se cisto dobro razumela. Kot "smekerje" sem imel v mislih bolj razmisljanje in obnasanje, spljoh ne oblacenje (tlele sem jazst verjetno se najvecja ***** :blush::d). Sam sem dal ze trop stilov oblacenja cez in moram reci, da niti enkrat v zivljenju nisem imel tezav s tem, kaj drugi nosijo. Razen kritiziranja, ogovarjanja in klevetanja, se razume :d. Jasno classic casual rules :shy::approve:
Druga skrajnost je mrtvo pijana mladez, ki tripa na katastrofalno muziko (with all due respect to different music styles and personal tastes) in bi jim bilo na Metelkovi vsec, ce bi jih s kravjim drekom obmetavali. Ker je to pac Metelkova. Alter scena stariiii!!, stekas!
Seveda se najde tudi veliko jako fajn ljudi, nic ne recem. Vsi ti ljudje dajejo svoj poseben in specificen pecat Metelkovi in takoj naj tudi ostane. Sam pa bom raje zasel v obliznji pub, kjer bom spil 2 Erdingerja, 3 Pilsnerje in nagradni liter po zelji. V druzbi parih pacientov.

massive
08.05.2007, 21:27
vse ok samo še tista malodane kravata v oklepaju te izdaja.

Smaug
08.05.2007, 23:22
Si nekje izgubil smeskota mogoce?

massive
09.05.2007, 01:39
:) pojava

Smaug
09.05.2007, 23:59
Danes me je Jan Garbarek totalno presenetil. Pozitivno. Orgazmicen koncert, katerega se bom rade volje spominjal se dolgo casa. Ce je meni prihajalo, kako so se morali pocutiti sele fani :d
Res, za jokat dobro :approve:

tolstoyed
12.05.2007, 17:33
kid loca sem si šou sinoči pogledat..sm čist neki drucga pričakovau..to ni blo za nikamor. pa tko rad mam njegovo muziko. meh

massive
14.05.2007, 14:57
micka harveya sem vidu pa mi je blo ok.nc posebnga sicer...matr mi gredo na zivce ljudje ki cel koncert neki klepetajo pa pijace okol nosijo.

tolstoyed
14.05.2007, 15:28
se mi zdi da so šli micku tud na k. pa še marsikomu..res nobene kulture s sabo ne nosjo nekateri.
men je bil koncert tud fajn, čeprou nisem kšn velik fen..

Jelengar
14.05.2007, 18:09
Se pravi, smo ze vsaj trije, ki jim to gre na k :censored: . Jst tut tega ne stekam. :nonono: Posebej na k :censored: mi je slo eno histericno omizje cespelj, ki jih je ves cas koncerta zabaval (mislim da) Esad Babacic. Ne vem, zakaj taki kreteni sploh pridejo na koncert? Saj bi lahko ostali eno nadstropje nizje :dontknow: . Da sploh ne omenjam brezobzirnega "fotografa" s flesom. Gneco s pijaco pa po moje povzroca vecinoma osebje kluba. Orto pac ni idealno prizorisce za koncert. :dontknow: . Je kdo prepoznal zadnji komad, ki ga je Mick igral? Mene je full spomnu na en (hit) komad od Manu Chaota.

tolstoyed
14.05.2007, 18:38
misliš poleg priredbe chaovega 'out of time man'? ker ta je pršu na koncu prvega bisa. tistega farewell komada ki je pršu za planetarium, torej ob koncu drugega bisa pa nisem poznal..poleg tega nisem poznal samo še tistega ki ga je napovedal kot priredbo enega avstralskega elektro pop hita..a ti veš kaj je blo tisto?

po mojem je tisti fotograf mislu da se heca..sej je bil še bend mal presenečen k je mick vn padu haha..

Jelengar
14.05.2007, 18:49
Ja, Out Of Time Man, sem imel v mislih. Ne, onega komada po katerem sprasujes pa tudi jaz nisem prepoznal. Na koncert sem prisel "nepripravljen", ker njegovega zadnjega albuma se nisem preposlusal. :d Anyway, Mick je bil vecinoma v redu, mestoma pa tako tako. Soliden koncert, a nic vec kot to, tako, da se strinjam z obema predhodnima govorcema. :d

Mighty
15.05.2007, 08:18
kreslin, psihomodo pop, zabranjeno pušenje....

vladek razturil svaka čast... psihiči en mal raztegnili in na koncu že utrujali. pušenje solidni....

massive
15.05.2007, 15:31
tale out of time man mene tud na passengerja spominja...ne gtre mi basistka iz glave...

sicer sem bil pa včeraj na breclju ki ga še nisem vidu in je bil odličen. njegove pripovedi med komadi so zabavne.

massive
15.05.2007, 15:52
http://img504.imageshack.us/img504/5176/img1096sg2.th.jpg (http://img504.imageshack.us/my.php?image=img1096sg2.jpg)

tko da ne bi mojstra motil...

Jelengar
15.05.2007, 22:00
Kje pa je igral Brecelj. To mi je pa uslo. A je kaj tezil? Nazadnje sem ga videl, takrat, ko se je osvajala Metelkova. :d