Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kaj storiti ce mobitel zalije voda

swizc
29.06.2006, 18:07
Jah, dz mi je zalila voda. Ne dobesedno samo je bil neki casa v mokri torbi. Mobitel sem probal prizgat, zdej se ze ene 2 ure susi(odprt). Vidi se da je med ekranckom pa zgornjim steklom voda, oz. vlaga. Zmeraj ko se mi mobitel prizge, deluje cca. 1min dobro, potem pa samo zasteka, ekran se ugasne, tipkovnica pa sezmeraj sveti. Aja mobitel je Samsung E860V, je pa sezmeraj v garanciji. Kaj naj storim?

Rusy
29.06.2006, 18:17
Jah, dz mi je zalila voda. Ne dobesedno samo je bil neki casa v mokri torbi. Mobitel sem probal prizgat, zdej se ze ene 2 ure susi(odprt). Vidi se da je med ekranckom pa zgornjim steklom voda, oz. vlaga. Zmeraj ko se mi mobitel prizge, deluje cca. 1min dobro, potem pa samo zasteka, ekran se ugasne, tipkovnica pa sezmeraj sveti. Aja mobitel je Samsung E860V, je pa sezmeraj v garanciji. Kaj naj storim?

Dost ne moreš če ti je voda pršla v mobitel je še sam za v smeti....ker ti garancije ne bojo priznali zarad tvoje napake...:O :nonono:

swizc
29.06.2006, 18:28
OK, zdele sm nekak mobi usposobu, przgau se je, pa sm hitr letu pa sm ga filat dau, zdej je nekak pokonc ustou :approve:

Teo
29.06.2006, 18:32
ugasni ga. dej baterijo ven, in ga čimbolj razstavi. pusti pri miru za kak dan, da se popolnoma posuši. potem pa poskusi če dela.

Teo
29.06.2006, 18:33
pravilno pa bi bilo, da bi ga opral z destilirano vodo (ne baterije) ter ga za prav posušil.

lump muc
29.06.2006, 20:37
po tem postopku,ki ga je opisal Teo, bi ti mobi moral delovat

swizc
30.06.2006, 08:11
Hmm samo mobitela nemorm rastavit kot prvo, kot drugo je pa full obcutljiv na vodo opazam, med ekranckom in sipco se vid voda, kt pa tud podrazno nevem kako je prsla tja notr :S

bush
30.06.2006, 08:17
Če ti dobi prižgan telefon katerakoli voda, ga lohk sam še kušneš v slovo in vržeš v smeti. Recimo, da ti pade v sladko vodo, pa da mu bliskovito snameš baterijo, ga še rešiš, če maš srečo. Če ti pa pade v slano vodo mu pa ni pomoči.

Z750
30.06.2006, 08:57
baterijo takoj vzemi ven !!!!! pa nehej se špilat in se spokaj na kakšen servis; kjer čistijo vezja z ultra zvokom, šele potem boš vedel pri čem si!

Teo
30.06.2006, 11:48
Če ti dobi prižgan telefon katerakoli voda, ga lohk sam še kušneš v slovo in vržeš v smeti. Recimo, da ti pade v sladko vodo, pa da mu bliskovito snameš baterijo, ga še rešiš, če maš srečo. Če ti pa pade v slano vodo mu pa ni pomoči.

nokia je kolegu padla v bambus. pol ni več delala in čez pol leta, ko sem jaz ostal brez gsmja, mi jo je dal, če jo morda usposobim. Vse tisto sranje sem spral in spucal z alkoholom in destilirano vodo. ko se je posušila je delala. in dela še zdaj, le baterija je druga.
vsekakor pa se ne za***avat in ga vžigati, dokler je moker. naj se par dni suši, šele potem ga poskusi vžgati.

swizc
30.06.2006, 15:57
Evo mobitel je suh, voda za ekrnackom se je skoraj ze posusilam, samo se je pa pojavil en problem. Pise mi da se telefon fila, fila ves cas tudi ko ni priklopljen na napajanje, kaj mu je voda totalno z***ala elektronko?

Z750
01.07.2006, 08:24
Evo mobitel je suh, voda za ekrnackom se je skoraj ze posusilam, samo se je pa pojavil en problem. Pise mi da se telefon fila, fila ves cas tudi ko ni priklopljen na napajanje, kaj mu je voda totalno z***ala elektronko?

:nonono: :nonono: :nonono:

nekej je še v stiku:veryevil: voda tudi po dnevu dveh ostane pod smd-ji in tam ti bo tudi začelo korodirat:veryevil:
še enkrat ti povem odnes aparat na en servis, kjer ti bodo plato očistili in posušili, šele potem se bo pokazalo ali je mogoče že začel korodirat:veryevil: bo pa z vsakim dnem slabše in manj možnosti :approve:

swizc
03.07.2006, 10:08
Zdej ze je kar je, ta teden enkrat nesem verjetno mobitel nazaj na simobil in povem kaj ne deluje, potem naj se pa oni naprej za***avajo;)

korenje
03.07.2006, 18:46
namocen mobitel je dobro razstaviti, oprati z destilirano vodo ter posusiti :D

swizc
06.07.2006, 10:13
Evo dons sm mobitel nesu nazaj, v koncni fazi me je ***al naslednje:

-mobitel se je kr sam od sebe prizigal, no ubistvu se ni prizgal prizgal je samo ekrancek in na njem je pisalo da se fila(ubistvu se ni)
-vsakic ko sem prizgal telefon je bila drugacno nastavljena ura
-ves cas ko je bil mobitel prizgan je pisalo kot da se fila(ubistvu se ni)
-vedno ko sem ga dal filat, je najprej zasetila bliskavica, potem se je prizgal ekrancek sam od sebe

Vseh teh stvari prej ni bilo, pred okvaro seveda. Zenska mi je rekla da v 10 delovnih dneh dobim sms da naj ga pridem iskat, rekla pa je da bodo najverjetneje nalozil nov software. BMK kaj delajo, ce ga mecejo v tla, vazn da bo men mobitel na koncu delal tko kot je prej! :)

Snif
08.07.2006, 02:10
kolegu je padel mobitel v vodo sam pol je delal naprej zgleda je mel srečo je mel pa eno škatlo od eriksona. :) (takrat k je bil samo erikson brez sony-ja)

swizc
30.07.2006, 10:32
Evo, odkril so da je bla voda notr v telefonu, pac korozija na cipih, tko da oni nemorjo servisirat nc, sm pa nesu nekam drugam, upam da bodo tm kej pogruntal, cene pa telefon v kos pa druzga kupt :(

NAMBR1
07.09.2006, 16:00
kar se tiče zalitja z vodo je na servisu ena tekočina ki obstaja da telefon potopiš notri da razbije delce vode da telefon notri ne oksidira in potem dela. samo mas casa neki okol 2 ure da ga dostavis do servisa pa je vredu. moj fant je to naredu in je vredu - dela k strela - no pol smo ga pa za vsak slučaj prodal pa druzga kupl pa tanovmu lastniku še zmer dela:))
to za alkohol pa destilirano vodo pa še nism slišala - zanimivo:)

Andreea
07.09.2006, 22:24
Moja tastara Nokia 3310 mi je na trening grede padla v 10 cm luze pred telovadnico. Nisem opazila. Po treningu (cez 3 ure :nonono: :D ) sem ga sla iskat. Ves ta cas je bil lepo v stiku, pa se ga sploh prizgat ni dalo. Pol sem ga domov odnesla, fajn otresla in ga dala za 2 dni kraj radiatorja. Pol je se 2 leti brezhibno delal brez servisa. :D

bobi
07.09.2006, 22:33
Če ti pade v morje je vsak mobi fertik, ker sol požre kontakte!
Če ti pade v sladko vodo, pa takoj odstrani baterijo, ga razdri kolokor moreš in daj vse skupaj brez baterije v pečico in prižgi na najmanj kolikor se da (pod 50") in posuši dodobra, ali pa ga suši naravno vsaj en teden.
Ne hodi na servis četudi je v garanciji, ker bodo videli da je moker.

Andreea
07.09.2006, 22:43
Če ti pade v sladko vodo, pa takoj odstrani baterijo, ga razdri kolokor moreš in daj vse skupaj brez baterije v pečico in prižgi na najmanj kolikor se da (pod 50") in posuši dodobra, ali pa ga suši naravno vsaj en teden.
Ne hodi na servis četudi je v garanciji, ker bodo videli da je moker.

Na 220°C
:veryevil:

bobi
07.09.2006, 23:04
Na 220°C
:veryevil:

Ja :rolling:, pa ne pozabt čez pol ure okol obrnt, da bo enekomerno zapečen :veryevil: (hec)

Slowhand
08.09.2006, 08:41

Pošlji cifro,da te pokličem z mobija,ki je bil celo noč v morju,pa še zdej dela (sam baterijo ma novo)....:approve:

mckeky
08.09.2006, 18:07
Ce komu pade GSm u wodo.... GA NE PRIZIGAT... In takoj odstranit baterijo.. Ga dobro posusut... sele nato poskusat prizgat

vilivolcini
30.09.2006, 23:50
Baterijo dol pa zato,da vezje ne bo deloval,ker ce baterije ne bo dol,lahko voda prevaja elektriko drugam in pol use skup z***e.Posusit pa zato da majckene kaplice spravi iz nogic procesorja in cipov.

Matjaz26
03.10.2006, 11:31
No jaz sem ga odpru, pa sfeniral da se posusi, kasneje pa kos po kos obrisal in se mal veniral. Moj telefon je kasneje delal!

Weekid
29.10.2006, 14:00
men je enkrat padu mobiltel u potok k smo se s kanujm vozil pa mi je iz žepa padu vn
Potok je bil globok 120 cm voda je bla taku mrzla da sm mislu da mi bo noga zmrznila
Vn sm ga dubu pa s kleščami za druje obrezvat k je bil potok premrzu da bi šu v vodo mobitel je bil pa kakih 10 min v vodi in itak ni delov sm hocnu je pa blo k je v vodo padu je kr zasvetu (tipkovnica pa ekran sta se pržala)
In kako sem rešil problem?
Dal sm ga na servis in so rekl da bo potrebno globinsko čiščenje
Sm reku ok sm dal 4.500sit pa je delov
Mobiitel je bil pa Nokia 3220:2thumbs:
Pa še zdej ga mam