Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ali verujete da pride Sodni dan?

legenda
30.06.2006, 14:41
Skozi čas mojih 37 let sem slišal da pride strašen in mogočen dan.
Sodni dan. Ali je to povezano z knjigami Svetega Pisma ( Danijel in razodetje)
kako gledate na to?
Ali lahko te prerokbe negdo razloži (prosim za konkretne knjige, razlage... ne po svoji pameti prosim), ali imamo res malo časa?
Hvala vsem za komentarje...:
:) :2thumbs: :) :nonono: :) :2thumbs: :)

schkrga
30.06.2006, 15:09
za nekoga je sodni dan že, če zmanka čikov....

sicer pa ne verjamem....

mungo
30.06.2006, 15:52
Spet je govora o samo-uresničljivi prerokbi. :rolling: :evil:

Whitezero
30.06.2006, 16:12
to kar je v Bibliji napisano je le prezrcaljena podoba Rima in cesarja Nerona, ki je takrat vladal rimskemu imperiju in je bil zelo krut do kristjanov.

Drugače pa je sodni dan v Bibliji zelo površen in poln nesmislov, da ga ni mogoče jemat resno. razen za verske fanatike.

osebno verjamem, da pravega sodnega dne ni, saj je za vsakogar sodni dan že če je prekinjena dobava čikov ali pa nafte :D

anarchy
30.06.2006, 17:37
kako gledate na to?
Ali lahko te prerokbe negdo razloži (prosim za konkretne knjige, razlage... ne po svoji pameti prosim), ali imamo res malo časa?

Jaz sem dosti mlajsi od tebe, samo vseeno sem sel ze mimo mnogih napovedanih sodnih dnevom, se najbolj me je pa prepricalo leto 2000, kjer bi se morda res lahko zaradi hrosca kaj zalomilo, toda se, tako, da do zdaj se niti ena napoved ni se uresnicila, ali se spomne kdo, ko so ljudje videli komet Halebop, ki je bil par dni viden lepo na nebu in so eni fanatiki naredili samomor, ker so verjeli, da so zadaj nezemljani in, da prihaja sodni dan?

No morda so res bili za kometom nezemljani, saj je bilo zares sumljivo, kako se je lahko tako nevarno priblizal zemlji in bil lepo viden pred vsemi, saj to je res bilo napovedano, samo morda so vlade tako hitro to cenzurirale in utisale, da se je ze pozabilo, ponekod po netu, se dobi fotke, kjer naj bi bila zares vesoljska ladja za kometom, samo ali so uno ponaredek?

buba
30.06.2006, 19:41
Kakor za koga.
Budisti recimo pojavu "Sodnega dne in vstajenja duš" rečejo enostavno "Razsvetlitev".:dontknow:ja kdo so pa spet to - Budisti ...:dontknow:

NufaN
01.07.2006, 15:06
Verjamem v sodni dan izven okvirov religije. Se pravi možnost naravne/človeške katastrofe, ki nas izbriše z obličja zemlje, ki pa nima nikakršne veze s "sodbo".
O tistih, ki si gradijo razne jadrnice in zaklonišča s zalogo vode in hrane pa raj ne govorim. :nonono: Pač še ena manipulacija za butaste ljudi.

DarkBloom
01.07.2006, 15:22
kako gledate na to?

37 let si star pa še zmeraj nimaš pojma o predlogih s/z ..s knjigami ne z knjigami
pa nekdo ne negdo

ZATE JE ŽE PRIŠEL SODNI DAN

AMEN

Medved Pu
01.07.2006, 20:30
ja kdo so pa spet to - Budisti ...:dontknow:

Uni k živijo v Budvi.
Budvisti se jim je zdelo mal predolgo, pa so skrajšal..:approve:

buba
01.07.2006, 20:41
Uni k živijo v Budvi.
Budvisti se jim je zdelo mal predolgo, pa so skrajšal..:approve::rolling: :2thumbs:

ervin34
01.07.2006, 20:54
Če dobim na lotu sedmico bo zame sodni dan. :2thumbs:

buba
01.07.2006, 20:58
Če dobim na lotu sedmico bo zame sodni dan. :2thumbs:no gleda na to, da bo to edini ( dan namrec ) --- uzivaj...:D

ŽeŽo
01.07.2006, 23:00
za nekoga je sodni dan že, če zmanka čikov....

sicer pa ne verjamem....

potem je danes moj sodni dan :D , po pravic povedano, nisem ne veren ali kaj drugega vendar verjamem v sodni dan in se bo res zgodil. Pa ne tako kot eni razlagajo da bo nebo padlo nam na glaavo ali kaj takega ampak medsebojni poboj. Ljudje se bomo med sabo pobil.

Prvo kot prvo onesnažujemo okolje s tem pa se tanjša ozonski plašč, vojne potekajo iz dneva v dan, z napredkom tehnologije, ki naj bi bila za bolj lagodno živlenje bo pa tudi napredovala tehnologija za bolj vojaške namene.

Sodni dan se bo po vsej verjetnosti zgodil, pri tem pa je samo vprašanje časa kdo bo prvi prišel do stališča ko bo svoje jedrsko orožje razmetu naokol.

U462
01.07.2006, 23:07
kako gledate na to?
jst sodni dan živim iz dneva v dan :2thumbs:

je pa res, da se enim svet podre, ko se jim zlomi noht, drugim pa, ko po treh letih še niso pili čiste vode :dontknow:

Arnulf
02.07.2006, 14:49
Jaz verjamem v Ragnarok. Sile bogov in sile pod Lokijevim vodstvom se bodo spopadle v zadnji bitki. Vnaprej je znano, da bodo bogovi izgubili. Upam, da bo imela Freya še kaj prostora zame v Sessrúmniru.

sonce987
07.07.2006, 22:59
kako gledate na to?

Sveto pismo to navaja v Zadnji knjigi nove zaveze, v Razodetju ali Apokalipsi. Grška beseda prihaja iz glagola odkrivati, razodeti. Napisal jo je Janez vendar ni jasno ali gre za apostola Janeza ali ne. Slog in jezik se namreč močno razlikujeta (kot v pismih). Gre za opis videnja...
Nekateri pravijo, da je "čas"blizu (npr. Jehove priče), drugi samo (modro?), da se prebližuje.

Drgače pa imajo Vede to v nulo razloženo...

sonce987
07.07.2006, 23:01
[QUOTE=Arnulf]Jaz verjamem v Ragnarok. Sile bogov in sile pod Lokijevim vodstvom se bodo spopadle v zadnji bitki. Vnaprej je znano, da bodo bogovi izgubili. Upam, da bo imela Freya še kaj prostora zame v Sessrúmniru.[/QUOT

?????;)

Snif
08.07.2006, 01:56
v bistvu še nisem čist razmišlu o tem, je pa možno. :)

sJavorshek
08.07.2006, 06:43
:think: Zdej že dolg nismo o tem govoril na sestankih, bom pa predlagu, da spet kej pošlemo, sam tokrat vrjetn nou povodenj. :approve:
Zanč nismo kej preveč dosegl s tem, vam pa še sporočim, kaj bo, tko, kak teden prej. :veryevil:

Sodni dan bo, enkrat. Vrjetn bo kaka zadeva z nukicam. Zemlja bo ostala, sam vprašanje, če mi z njo. Ščurki so na boljšem, oni prežvijo jedrsko sevanje, pa žabe tut. :dontknow:

sonce987
08.07.2006, 21:11
Po vsakiem ciklu štirih dob pride do uničenja. To se bo zgodilo čez 427000 let .To je sodba svetih spisov.

Pa lahko noč:)

galeb
08.07.2006, 22:31
Ce je stevilka misljena dobesedno, potem je napacna. Evolucija ni tako casovno determinirana.

sonce987
09.07.2006, 11:34
mišljena je dobesedno. Kako pa veš, da ni?

legenda
09.07.2006, 12:10
Ali je kdo prebral iz Svetega Pisma knjigo preroka Danijela 2, 11 in 12 poglavje?
Nato pa še knjigo Razodetja?
Na to sem mislil!

sonce987
10.07.2006, 16:36
aha, sem že davno tega prebrala Razodetje pa moram priznati, da mi ni bilo preveč jasno z izjemo drugega Jezusovega prihoda (na konju, ne?)

bico
16.07.2006, 23:33
Ja normalno, da bo sodni dan, a sodili si bomo sami, ker tako uničujemo naravo in njeno ravnovesje. Sonce nas že tako ali tako kuri, kamorkoli gremo, nekega dne, mogoče jutri, ali pa čez 100 ali 1000 let bo pa naredilo BUM in vse bo šlo v božjo mater.:approve:

legenda
17.07.2006, 18:06
Ja normalno, da bo sodni dan, a sodili si bomo sami, ker tako uničujemo naravo in njeno ravnovesje. Sonce nas že tako ali tako kuri, kamorkoli gremo, nekega dne, mogoče jutri, ali pa čez 100 ali 1000 let bo pa naredilo BUM in vse bo šlo v božjo mater.:approve:

Ali veš da je napovedano v Pismu da sonce "žgalo" 7x močneje?

legenda
17.07.2006, 18:08
aha, sem že davno tega prebrala Razodetje pa moram priznati, da mi ni bilo preveč jasno z izjemo drugega Jezusovega prihoda (na konju, ne?)

Ne na oblakih.Če rapotrebuješ "citate" iz Pisma ti jih napišem če želiš

legenda
17.07.2006, 18:10
Ce je stevilka misljena dobesedno, potem je napacna. Evolucija ni tako casovno determinirana.

Govor je o Svetem Pismu in prerokovanju o sodnem dnevu.Evolucija ne predvideva Sodnega dneva, kdo bi sodil, opice?

galeb
17.07.2006, 22:26
Govor je o Svetem Pismu in prerokovanju o sodnem dnevu.Evolucija ne predvideva Sodnega dneva, kdo bi sodil, opice?
Nisem ravno odgovarjal na navedbe iz Svetega pisma, pa kljub temu. Sveto pismo govori o evolucij zavesti, ne pa o mehaniski kaznovalni politiki. Res je, da se obdobja menjujeo v skladu z gibanjem planetov na podlagi astroloskih vplivov, vendar pa je odziv clovestva na te cikle lahko tak ali pa drugacen, Tako seveda ni jasno kdaj se bo evolucija koncala.

Sodni dan iz Svetega pisma se nanasa na danasnji cas, ki bo razsodil med naprednimi, ki so za solidarnost in zaostalimi. A pri Bogu, ki je ne samo pravicen ampak tudi dober in s tem odpustljiv, seveda nobena sodba ni dokoncna, tudi za velekapitalisticne izkoriscevalce ne. Vecni pekel obstaja samo v ortodoksnem krscanstvu, ki to pravzaprav ni. Ortodoksno pomeni tisto, ki je bilo neposredno prejeto od Jezusovih ucencev. Vendar je danasnja ortodoksno krscanstvo tisto, ki si je ta status izborilo, ne pa tisto, ki bi si to bolj zasluzilo. Ucenje Jezusa je pravilno predstavljeno v gnosticnem ucenju.

bico
18.07.2006, 00:41
Ja, če bi žgalo 7X močneje, bi nas že skurlo. Pa tudi 1X močneje je za nas že usodno. Če bi sonce žgalo 7X močneje, bi bilo na soncu okoli 210 stopinj, to se pravi, da če bi žgalo 1X močneje, bi bilo 60 stopinj, ( približno) kar bi pa marsikaterega že pobralo. Kar se pa tiče UV žarkov, je pa druga zgodba.:) Sicer pa ,kakor nam je usojeno, nam je. Nihče ne ve in tudi ne bo. To je zame zgolj ugibanje in ne prerokovanje. Loto je ena primerjava vsega tega. Sreča pri izpolnjevanju in nič drugega, to se pravi UGIBANJE.