Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : homoseksualnost in zaposlovanje

borut*
01.07.2006, 11:12
Živjo!

Zanima me, če se katoliki na tem forumu strinjate s stališčem Cerkve in papeža, da bi morale biti homoseksualne osebe diskriminirane pri zaposlovanju na določenih področjih, na primer pri poučevanju otrok.

Sedanji papež je namreč izrazil to stališče, ko je bil še na čelu Kongreacije za doktrino vere:

"There are areas in which it is not unjust discrimination to take sexual orientation into account, for example, in the placement of children for adoption or foster care, in employment of teachers or athletic coaches, and in military recruitment."

(SOME CONSIDERATIONS CONCERNING THE RESPONSE TO LEGISLATIVE PROPOSALS ON THE NON-DISCRIMINATION OF HOMOSEXUAL PERSONS
The Congregation of the Doctrine of the Faith.)

pinky
01.07.2006, 11:14
a se papež boji da bo zmanjkal služb pri poučevanju otrok za njegove pedofile?

borut*
01.07.2006, 11:36
a se papež boji da bo zmanjkal služb pri poučevanju otrok za njegove pedofile?

Jaz pa ne bi rad, da bi bila to samo še ena debata poceni klišejev in žaljivih floskul.

sJavorshek
01.07.2006, 11:40
Živjo!

Zanima me, če se katoliki na tem forumu strinjate s stališčem Cerkve in papeža, da bi morale biti homoseksualne osebe diskriminirane pri zaposlovanju na določenih področjih, na primer pri poučevanju otrok.

Sedanji papež je namreč izrazil to stališče, ko je bil še na čelu Kongreacije za doktrino vere:

"There are areas in which it is not unjust discrimination to take sexual orientation into account, for example, in the placement of children for adoption or foster care, in employment of teachers or athletic coaches, and in military recruitment."

(SOME CONSIDERATIONS CONCERNING THE RESPONSE TO LEGISLATIVE PROPOSALS ON THE NON-DISCRIMINATION OF HOMOSEXUAL PERSONS

Ratzinger se pač obrača po vetru, ko je bil na čelu kongregacije, bi zažigu na grmadah vse, kar se ni 25 ur na dan klanjalo križani ... na oltarju.

Odkar je papež, pa razglaša brezpogojno ljubezen do vseh božjih otrok. :dontknow:

Sicer je pa tole še en stereoti, da je homoseksualc avtomatično pedofil.

;)

VanGuard
01.07.2006, 11:41
Jst osebno se s tem strinjam. Če bi imel otroka nikakor ne bi želel da ga uči en homič.
Argumentov ne bom navajal, ker je itak brezveze. Ker mi bote (saj tudi zdaj ni izključeno) potem nabivali o neki enakopravnosti pa ne vem še kaj. Nisem noben fašist toliko da veste, ampak to je moje osebno mnenje.
Sploh se meni homoseksualnost ne zdi nekaj naravnega... .Recimo tak človek se ne more NIKOLI zaposliti v vojski ali policiji. Že samo zaradi tega ker so polni "miru in ljubezni" (ne ustrezajo določenim kriterijem). Pač... takšno je moje mnenje, sem bolj militaristične narave, upam da me zaradi tega ne boste vsi s*******.
Zaradi mene so lahko povsod in delajo kar hočejo, vendar naj se ne vmešavajo v moje življenje, življenje moje družine in moj življenjski prostor,
LP, upam da ni prišlo do zamer.

sJavorshek
01.07.2006, 11:54
VanGuard, vsak ima pravico do svojga mnenja.

Omenil si vojsko, da ne spadajo tja. :D
Pa veš, da so bili v stari grčiji najboljši vojaki ravno geji? Pa morda veš zakaj?
Ker so čutili posebno naklonjenost med sabo - bili so ljubimci in ravno zaradi te vezi so bili pripravljeni umreti zato, da bi ljubljeni osebi rešili življenje. ;)

Sam nebi mel nobenega zadržka, da bi mojga mulca (ko bom imel otroke) učil gej. Če se drži učnega načrta, ni pristranski in pač v učnem času svojega zasebnega življenja ne vmešava. zakaj pa ne. :dontknow:

Kaj pa počne v svoji spalnci, me pa itak ne briga. :D

VanGuard
01.07.2006, 12:22
sJavorshek...omenil si da če se učitelj drži učnega načrta, te potem ne moti kako je "usmerjen".
Verjetno si že opazil ali pa tudi ne, vendar pa je kar nekaj učiteljev ki svoje interese usmerijo tako, da o tem učijo učence, kot npr. to je prav to pa ni...in posledično jim oblikujejo narobe predstavo. Tega ne morete zanikati, ker sem jo doživel že na lastni koži (sicer je bila tema bolj politična, v kar pa se ne poglabljam, ker politika je stvar zase in sem politično neopredeljen).
Vsekakor, jaz ne bi reskiral.

Glede grških, špartanskih vojakov...tega dandanes ne moremo več primerjati. Situacije so drugačne, družba je drugačna, bojevanje je drugačno, urjenje je drugačno. Mislim da so zmage špartancev bile v večini pogojene z njihovim nadnaravnim urjenjem, ki je presegalo meje normalnega.
Sploh pa, človekova primarna naloga je reprodukcija, ki je z istospolno usmeritvijo ne boš dosegel. To je spet moje osebno mnenje, do sedaj me je veselilo ker ni bilo nobenih neumestnih odgovorov skrajnežev, in se je dalo razviti dokaj normalen pogovor. Kot v milijonih primerih prej se ni nikoli končalo se tudi tu ne bo (glede teme govorim). Vsak ima svoje mnenje, jaz sem svojega povedal, sedaj pa se grem posvetit uporabnejšim stvarem.
LP, VanGuard.

borut*
01.07.2006, 12:44
Ratzinger se pač obrača po vetru, ko je bil na čelu kongregacije, bi zažigu na grmadah vse, kar se ni 25 ur na dan klanjalo križani ... na oltarju.

Odkar je papež, pa razglaša brezpogojno ljubezen do vseh božjih otrok. :dontknow:

Sicer je pa tole še en stereoti, da je homoseksualc avtomatično pedofil.

;)

Rad bi opozoril, da Ratzinger kot papež teh stališč ni spremenil. Uvedel je tudi prepoved opravljanja duhovniške službe za homoseksualce - kot odziv na pedofilske afere, predvsem v ameriški cerkvi.

borut*
01.07.2006, 12:50
Verjetno si že opazil ali pa tudi ne, vendar pa je kar nekaj učiteljev ki svoje interese usmerijo tako, da o tem učijo učence, kot npr. to je prav to pa ni...in posledično jim oblikujejo narobe predstavo.

Torej te skrbi, da bi homoseksualen učitelj otrokom posredoval predstavo, da je homoseksualnost normalna? Ampak tudi mnogi heteroseksualni učitelji otroke to učijo in jih skušajo vzgajati v strpnosti. Na zahodu obstajajo tudi posebni šolski programi o tej tematiki.

Pravzaprav se mi zdi, da bi učitelj, ki bi učencem privzgajal negativen odnos do homoseksualcev, imel lahko precejšnje težave, vsaj v razvitih državah.

VanGuard
01.07.2006, 13:17
Ja nekaj takega.
Sicer pa da heteroseskualni učitelji učijo otroke da je homoseksualnost v redu je čist napačno. Mislim, s svojimi prepričanji bodo izoblikovali prepričanja otroka? Ne, mislim da bi morali učiti tisto kar se le uči (matematik, slovenščina, geografija...). Torej, izoblikovanje otrokovih mnenj o družbi bi moralo biti učeno na drugačen način. Preko raznih sem., anket, pogovorov ali bilo česa, bi otrok moral sam priti do zaključka. In tisto mnenje obdržati. Ne pa da če bi on prišel v šolo s prepričanjem da homoseksualnost ni v redu, da on pač ne bo sprejel takih, ga takoj zapodijo k vsem možnim svetovalkam ipd. Kot so barve npr. črna in bela, tako morajo tudi v prihodnje ostati mnenja črna in bela. Raznolikost v mnenjih je vedno bila in vedno bo, nenazadnje črna mora včasih opozoriti belo barvo da ta ne zbledi. In obratno. (Upam da ste na grobo razumeli o čem govorim-ponavadi prav nasprotniki opozorijo na napake ki bi se lahko zgodile v nekem postopku opravljanja nečesa).
Kakorkoli že, vse to začenja sloneti na neki politiki, ki me, kot sem že prej povedal, ne zanima. Te stvari me pa tudi ne zanimajo, tako da se bom raje posvetil svojemu življenju, in te stvari prepustil za to usposobljenim kadrom. Zato je bil verjetno to moj zadnji "post" ker me res ne zanima vse to. Je kot je, želje po spreminjanju nimam.
P.S. lepo prosim če me ne citirate več, oziroma, če mi ne postavljate več vprašanj ker sem potem prisiljen na njih odgovoriti česar pa si ne želim več. ;)
LP, VanGuard.

Katrin
01.07.2006, 13:33
Če je učitelj dober, me ne zanima, kaj in s kom počne v spalnici, kakšne so njegove prehranjevalne navade, politična usmerjenost in versko prepričanje, dokler gre za zakonito opravljanje le-tega. Dober učitelj je tisti, ki otroka usmerja k lastni interpretaciji sveta. Več me ne zanima.

Če lahko odgovorim še na vprašanje teme :)
Ne strinjam se praktićno z nobenim stališčem Cerkve. Će bi se, bi me skrbelo za moj common sense.

Katrin
01.07.2006, 13:36
Jst osebno se s tem strinjam. Če bi imel otroka nikakor ne bi želel da ga uči en homič.
Argumentov ne bom navajal, ker je itak brezveze. Ker mi bote (saj tudi zdaj ni izključeno) potem nabivali o neki enakopravnosti pa ne vem še kaj. Nisem noben fašist toliko da veste, ampak to je moje osebno mnenje.
Sploh se meni homoseksualnost ne zdi nekaj naravnega... .Recimo tak človek se ne more NIKOLI zaposliti v vojski ali policiji. Že samo zaradi tega ker so polni "miru in ljubezni" (ne ustrezajo določenim kriterijem). Pač... takšno je moje mnenje, sem bolj militaristične narave, upam da me zaradi tega ne boste vsi s*******.
Zaradi mene so lahko povsod in delajo kar hočejo, vendar naj se ne vmešavajo v moje življenje, življenje moje družine in moj življenjski prostor,

Oprosti, moram se vtaknit vate.
Kakšno je tvoje mnenje me ne zanima (dokler praviš, da nisi fašist :2thumbs: ), me pa samo zanima, kje si izvedel, da so geji polni miru in ljubezni?

VanGuard
01.07.2006, 13:58
Vse tako kaže. Neke pisane zastavice z napisom Peace,v tabloidih vedno prebereš da so oni bli pretepeni, nikoli niso povzročili nobenega rivalstva nič...meni se ne zdijo ravno grobi ljudje.
Nisem fašist, sem pa izrazit domoljub, ki pač drugače vidi razne vrednote in s tem povezane stvari.
Sprejmem vsakega ki ne uničuje morale naših ljudi, in ne spodkopava naše države. Ne morem pa sprejet tistih ki to počnejo, ker se mi zdi skrajno neodgovorno.
Konkretno se mi zdi posiljevanje s tistimi paradami neodgovorno ker se trudijo spreminjati mnenja ljudi, in čim bolj izkoristiti sistem (sam vidim to npr. da bi nekje želeli biti enakopravni z drugimi, nekje pa še vedno imet privilegije. Kje privilegije? Npr. na sodiščih ali bilo kje, ko so napadeni se njihov primer pač obravnava kot napad zaradi nestrpnosti drugih (sklepam da je v večini primerov razsojeno njim v dobro. Mogoče se pa tudi motim). Ali pa če ne bi bili sprejeti v službo, bi se takoj bunili zaradi neenakopravnosti.). Kar me jezi je tudi to, da želijo imeti pravico do posvojitve otrok. To se mi ne zdi v redu ker so znanstvene raziskave dokazale da npr. fant potrebuje očeta kateri mu je za vzor. Če bo imel dve mami...ne bo imel od nikoder pridobivati informacij v obliki vedenja ipd..
No ampak to je spet stvar politike kaj jim bodo dovolili in kaj ne, zato me vse to ne zanima. Izražam samo svoje mnenje.

anarchy
01.07.2006, 21:06
Živjo!

Homoseksualci lahko ucijo otroke zaradi mene, glede pedofilov pa boljse, da ne, se posebej prepreciti pedofile, da bi prisli delati kot duhovniki, saj cerkev ocitno sedaj odvraca pozornost glede tega in se dela budalo ali ne vem kaj.

Ma ko jo sploh ***e cerkev homoseksualci, a pedofilov pa nic ne omenijo, ali so to morda bozji poslanci in je zazeljeno, da so na taksnih polozajih ali kako, morda samo modro brez besed ostala cerkev?

anarchy
01.07.2006, 21:14

No ja, saj je prav, da izrazis svoje osebno mnenje in ni nic narobe, samo glede tega, ali imas se kaksno muzicko zeljo? Saj ne, da bi te za***aval, samo moral bi te opozoriti, da ce bi mogu en homic uciti tvojega otroka, bi se ti morala verjetno nekako temu prilagoditi in se spoprijateliti, ker sole verjetno ne bo zanimalo prevec tvoje osebno mennje, ker nima toliko moci, kot obvezno solanje otroka, mogoce bi se prej ti preselila.

Naprimer, jaz bi lahko imel problem z tem, da bi mojega otroka ucila ena grda stara zenska, to je moje osebno mnenje, toda ali mislis, da bo to koga zanimalo in, da se bodo vsi meni prilagajali? Moramo vedeti, da ne moramo vsi imeti vse v zivljenju in, da se nam bodo vsi drugi prilagajali, vcasih se mroamo tudi sami prilagoditi

Aja, menda, da je bil nas ucitelj tudi homoseksualec v osnovni soli, vsaj tako sem slisal, zdaj kdo bo to preverjal ali ne, nima nihce pravice, ker to je pac osebna stvar ucitelja, drugace pa ni bil prav nic drugacen od ostalih uciteljev, edino boljsi je morda bil, saj je ful metal neke stose in se za***aval.

anarchy
01.07.2006, 21:19
Rad bi opozoril, da Ratzinger kot papež teh stališč ni spremenil. Uvedel je tudi prepoved opravljanja duhovniške službe za homoseksualce - kot odziv na pedofilske afere, predvsem v ameriški cerkvi.

Torej, ce sem prav razumel, perj ni bilo prepovedano biti homoseksualec za opravljanje duhovniske sluzbe?:O

Drugace kako pa vedo, kdo je homoseksualec in kdo ne, ali ima sploh kdo pravico te to vprasati, saj to naj bi bila zasebna stvar in kaj mislite, koliko homoseksualcev se bo potegovalo za doloceno mesto, kjer vedo, da ne smes biti homoseksualec in, da bodo potem priznali, da so homoseksualci?

anarchy
01.07.2006, 21:31
Kar me jezi je tudi to, da želijo imeti pravico do posvojitve otrok. To se mi ne zdi v redu ker so znanstvene raziskave dokazale da npr. fant potrebuje očeta kateri mu je za vzor. Če bo imel dve mami...ne bo imel od nikoder pridobivati informacij v obliki vedenja ipd..
No ampak to je spet stvar politike kaj jim bodo dovolili in kaj ne, zato me vse to ne zanima. Izražam samo svoje mnenje.

Zanima me samo to, ali samski moska ali zenska ima pravico posvojiti otroka? Drugace homoseksualci si bodo mogli nabaviti eno zensko ali moskega, za narediti otroka, no za zenska je to lazje, ker morajo samo najti tipa, ki jih napumpa, moski pa mora najti zensko, katera bo bila potem pripravljena se posvojiti otroku in mu ga dodelila, saj glede tega, bi mogli biti enakopravni homoseksualci in heteroseksualci, saj, kot sem omenu, zenska je lahko lejzbika in ima samo eno aventuro z moskim, da ima otroka, ter potem zivi sama, samo njej ne bo nihce odvzel otroka, ker menda nimajo pravice, torej je ze mozno, da so marsikatere samske zenske z otroci v bistvu lejzbijke, samo tega nihce ne ve.

pk
01.07.2006, 21:34
Zanimivo:evil:
Kot da se v tem rimskokatoliški predsodek bistveno razlikuje od našega vsakdana. Če se ne spomnite, ni tako dolgo, ko je slovenceljska družba stigmatizirala enega najboljših učiteljev, kar jih je kdaj poučevalo na naših osemletkah. Iz zaplankanosti se ne moremo, ne znamo in zgleda da tudi nočemo izkopati. Vatikanski žegen je tukaj popolnoma irelevanten.

sJavorshek
01.07.2006, 22:02
Če se prepovejo parada, kjer naj bi folk posiljeval ostale "poštene ljudi in državljane" z grehom, ker hočjo met normaln life, naj se prepove tud shodi na 20. aprila. K majo pa v ozadju precej hujšo zgodbo kot pa parada. :mad:

Arnulf
03.07.2006, 17:46
Nisem vernik, toda ne bi hotel da moje otroke v šoli poučuje peder ali lezbijka. Moški potrebuje žensko in obratno. Ostale deviantne oblike sčasoma izumrejo. Tako je poskrbela narava.

schkrga
03.07.2006, 19:20
ja, doslej še vsi pedri in lezbijke izhajajo iz heteroseksualnih družin, misliš, da je kaj narobe s temi družinami, če niso sposobni vzgojiti ''pravega'' človeka, sej pol je pa najbolš, da izumrejo tud te družine. pa tiste v katerih so invalidi, osebe z duševnimi motnjami, pa k se ne smejijo ''našim'' štosom, pa kaj bi zavlačevala, uvedimo evgeniko kar za vse!

Katrin
03.07.2006, 21:34
Nisem vernik, toda ne bi hotel da moje otroke v šoli poučuje peder ali lezbijka. Moški potrebuje žensko in obratno. Ostale deviantne oblike sčasoma izumrejo. Tako je poskrbela narava.

Koliko časa je to "ščasoma"? Ker so tukaj že vsaj od stare Grčije, pa bi bilo mogoče ta tvoj ščasoma malo bolj natančno definirat...

sJavorshek
03.07.2006, 22:20

Narava je mela pa blazno velik dela, posebi v koncentracijskih taboriščih, ne? ;)

Stvar je neki naravnga, samo zaplankanost je mal prevelika pr nekaterih. :dontknow:

Prav tako ne bo izumrlo, ker se ta oblika pojavlja pri vseh živih bitjih višjega razvoja. :)

kekez
03.07.2006, 22:23
Hm. Tukaj se pogovarjamo o homoseksualnosti in ne o deviantnih oblikah :evil: .

Homoseksualci definitivno enkrat izumrejo (skupaj s heteroseksualci :rolling: ).

schkrga
07.07.2006, 10:14
homoseksualci se od heteroseksualcev razlikujejo izključno samo po svoji spolni usmerjenosti, tako da jst ne vidm v tem nobenga problema, da bi homoseksualnost lahko vplivala na profesionalen odnos učitelj-učenec.
če pa že gremo v skrajnosti, bi cerkev morala prepovedati tudi učenje nosečim učiteljicam, ki so samske, ali pa v pogodbi za zaposlitev uvesti vprašanje, ali kdaj fafajo, ker ženska/moški ki izvaja oralni sex, ne more iz istih ust poučevati o čistosti...

sJavorshek
07.07.2006, 11:14
Če se že gre v take skrajnosti, bi blo 9/10 folka brez službe.

Zanimiv primeri spolnih odnosov so v ameriki, kjer v določenih zveznih državah kršiš zakon, če ne :sex: v misijonarskem položaju. :rolling: :rolling: :rolling:

Zsej se pa pejt. :veryevil:

mrjerry
12.07.2006, 14:19
Živjo!

Vsakdo, ki ima vsaj kancek zdrave pameti, ne bo porabil niti mikrosekunde mozganskih kapacitet, da mu bo kristalno jasno, da je tovrstno stalisce skrajno blesavo.

Homoseksualec in pedofil pac ni isto in to bi papez lahko zelo dobro vedel. Naj malo povprasa na naslednjem sestanku kongregacije, pa mu bodo prisotni gotovo znali razloziti razliko :approve:

buba
12.07.2006, 14:40
Vsakdo, ki ima vsaj kancek zdrave pameti, ne bo porabil niti mikrosekunde mozganskih kapacitet, da mu bo kristalno jasno, da je tovrstno stalisce skrajno blesavo.

Homoseksualec in pedofil pac ni isto in to bi papez lahko zelo dobro vedel. Naj malo povprasa na naslednjem sestanku kongregacije, pa mu bodo prisotni gotovo znali razloziti razliko :approve:sigurno - tudi pokazat...:approve: