Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Trda bulica...rak?

planšar
03.07.2006, 17:28
V mednožju sem opazil trdo bulico na mestu kjer se stikata noga in kolk .ali kdo ve kaj bi to lahko bilo?
Prosim samo za resne odgovore!

soncnica
03.07.2006, 17:32
lohk da je kasna zamasena lojnica, al pa se ti je ksna dlaka okol obrnla...

korenje
03.07.2006, 17:39
ce je vecja in ni videt kaksne obarvanosti na povrsini, je lahko tumor (ce si starejsi).
drugace pa svetujem pregled pri zdravniku.

TuNina
03.07.2006, 17:44
v dimljah so sicer tudi bezgavke.. možno, da so ti otekle. razlog za to pa je lahko marsikaj.

spartan
04.07.2006, 06:50
V mednožju sem opazil trdo bulico na mestu kjer se stikata noga in kolk .ali kdo ve kaj bi to lahko bilo?
Prosim samo za resne odgovore!

mogoče je kakšna žleza mal povečala svoj obseg; sedaj v tej vročini je sploh mogoče.

Layne
04.07.2006, 08:40
mene pa ucasih neki v testisu tišči pa špika oz. okol testisa(veckrat na dan) pa eno bulco mam sicer mejhno k se premika okol.pa mal me boli tud uspodi pr nogi na pregibu.zdej pa nevem to je ze kr neki casa vsaj 2 leti sam da prej nevem ce je bla bulca(ne spomnem se) pa ni me tok tiscal.zdej pa nevem a mene tisci ze zarad tega k skos o tem premisljujem in me skrbi al mam res kej.premislujem o raku seveda in ucasih si ze mislm sranje raka mam resno, drugic pa spet pa kva je iz mano a sm pr***njen nimam raka.kaj mislte

VR3
04.07.2006, 08:46
a je tolk težko it do zdravnika vprašat?????

mihabaki
05.07.2006, 12:14
jaz bi vsakem primeru šel takoj na ultrazvok. Plačaš 10k SIT in si takoj na vrsti. S takimi zadevami ni za čakat. karkoli je, je bolje da se čimprej odkrije. So pa pri moških med 20-40 letom zelo pogosti tumorji na testisih in so večinoma nenevarni - ampak vseeno je bolje da se čimprej odstrani!!!

Layne
05.07.2006, 12:26
jaz bi vsakem primeru šel takoj na ultrazvok. Plačaš 10k SIT in si takoj na vrsti. S takimi zadevami ni za čakat. karkoli je, je bolje da se čimprej odkrije. So pa pri moških med 20-40 letom zelo pogosti tumorji na testisih in so večinoma nenevarni - ampak vseeno je bolje da se čimprej odstrani!!!

kam pa se lohk gre na ultrazvok ta za plačat?kje majo to?a ce sam placas gres lohk kr direkt al mors prej met napotnco od osebnega zdravnika?

planšar
02.08.2006, 20:36
pr men je bil samo velik podkožni mozolj-je zginilo

castor
03.08.2006, 07:26
na vratu, nekje ob koncu čeljusti imam bulico že 5 let. enkrat je večja in nekoliko boli, enkrat manjša in je sploh ni... zdravnik pravi, da gre za bezgavko in da ni nevarnosti. dal sem že tudi kri itd.. bojda ni panike...

ampak vseeno me nekoliko skrbi... naj grem po second opinion?

lady_lucifer
03.08.2006, 08:25
ja, pejdi.

castor
03.08.2006, 08:57
mah...

evo, danes je recimo ni. jutri pa morda spet bo... :dontknow:

freya
03.08.2006, 09:13
Spomnim se, da sem imela podobne težave z bezgavko, ko mi je rasel modrostni zob. Ko se je tkivo okrog zoba nekoliko vnelo, se mi je povečala, ko je se umirilo, je izginila. Povečana bezgavka pomeni njeno povečano aktivnost - torej je nekje žarišče, vnetje, zato bi bilo najbolje, da se poiščeš vzrok, zakaj bi se ti občasno poveča.
Bezgavk je na vratu ogromno, od čeljusti , po zatilju, tudi v dimljah, pod pazduhami......zatipate jih lahko ob hujših virusnih infekcijah.

Nevarne bulice se ne pojavljajo in izginjajo, temveč le rastejo. Ne bolijo, vendar če se sicer počutiš zdrav, pa ne izginejo, se jih ne sme zanemariti.

freya
03.08.2006, 09:22
mene pa ucasih neki v testisu tišči pa špika oz. okol testisa(veckrat na dan) pa eno bulco mam sicer mejhno k se premika okol.pa mal me boli tud uspodi pr nogi na pregibu.zdej pa nevem to je ze kr neki casa vsaj 2 leti sam da prej nevem ce je bla bulca(ne spomnem se) pa ni me tok tiscal.zdej pa nevem a mene tisci ze zarad tega k skos o tem premisljujem in me skrbi al mam res kej.premislujem o raku seveda in ucasih si ze mislm sranje raka mam resno, drugic pa spet pa kva je iz mano a sm pr***njen nimam raka.kaj mislte

že zaradi tega, ker se skoz obremenjuješ s tem oz. razmišljaš o raku, si delaš veliko škodo, zato takoj k zdravniku, da zadevo razčistita. največkrat gre za nenevarne povečane vozliče, obstajajo pa tudi druge možnosti, ki jih je treba izključiti....tudi pri mladih fantih.

castor
03.08.2006, 09:27
Spomnim se, da sem imela podobne težave z bezgavko, ko mi je rasel modrostni zob. Ko se je tkivo okrog zoba nekoliko vnelo, se mi je povečala, ko je se umirilo, je izginila. Povečana bezgavka pomeni njeno povečano aktivnost - torej je nekje žarišče, vnetje, zato bi bilo najbolje, da se poiščeš vzrok, zakaj bi se ti občasno poveča.
Bezgavk je na vratu ogromno, od čeljusti , po zatilju, tudi v dimljah, pod pazduhami......zatipate jih lahko ob hujših virusnih infekcijah.

Nevarne bulice se ne pojavljajo in izginjajo, temveč le rastejo. Ne bolijo, vendar če se sicer počutiš zdrav, pa ne izginejo, se jih ne sme zanemariti.

mah, enkrat jo občutim, drugič ne...

je pa res, da mi na tisti strani raste modrostni zob. :dontknow:

ma jst panike ne mislim več delati.

Luka2k
03.08.2006, 09:54
paranoik :D

Layne
03.08.2006, 12:28
že zaradi tega, ker se skoz obremenjuješ s tem oz. razmišljaš o raku, si delaš veliko škodo, zato takoj k zdravniku, da zadevo razčistita. največkrat gre za nenevarne povečane vozliče, obstajajo pa tudi druge možnosti, ki jih je treba izključiti....tudi pri mladih fantih.

tenks:kisses: sej sm ze bil na pregledu in je samo mala cistica:)

lady_lucifer
03.08.2006, 13:37

omg ja, itak! mene k je modrostni bolu, sm mela tud ful bezgavko vneto...