Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : ameriški pitbul

geogle
08.07.2006, 14:15
Lp. Imam nekaj vprašanj glede zgoraj navedene pasme. Ja ugavnm zanima me kako je zdej z temi ameriškimi pitbulli. Kaj je sploh razlika od navadnega pitbulla(če bi lahko kakšne slike priložil) ? In pa zanima me če je to čistokrvni pes, ki ima rodovnik in kakšna je zgodovina tega psa? Lp, hvala v naprej..

nejc
09.07.2006, 04:15
Nisem strokovnjak. Imajo pa sosedi ameriškega pitbul terierja. Pes je višji od "navadnega" pitbula, ima "normalen" gobec, daljši je. To niso čistokrvni psi, v Evropi ta pasma ni priznana 100%, za drugje pa ne vem. Njihov je prijazen, igra se rad itd.

geogle
09.07.2006, 09:58
Hvala, samo nekaj bi še vprašal am nekje sm prebrau da je že davno ko so jih začeli mešati in pa da jih je kakšnih 50 let nazaj priznala ona organizacija, tako da glede čistokrvnosti nisem povsem siguren. DRugač pa hvala. Dijo

roxa
10.07.2006, 09:55
Lp. Imam nekaj vprašanj glede zgoraj navedene pasme. Ja ugavnm zanima me kako je zdej z temi ameriškimi pitbulli. Kaj je sploh razlika od navadnega pitbulla(če bi lahko kakšne slike priložil) ? In pa zanima me če je to čistokrvni pes, ki ima rodovnik in kakšna je zgodovina tega psa? Lp, hvala v naprej..
fci te pasme ne priznava-priznana je le v ameriki, kjer so tega psa tudi ustvarili...seveda za pasje boje (ki so zdaj zakonsko prepovedani in preganjani)...to je čistokrvni pes,.ampak rodovnika nima...

kako misliš navadni pittbull?:shy:

spartan
11.07.2006, 12:47
....ugrizna moč oz. sila je ogromna....kot zanimivost naj omenim, da je sila na cm2 ugriza večja kot pri ugrizu leva.

Rejci še dodatno prispevajo k morilnim lastnostim teh psov; režejo jim glasilke zato, da so neslišni pri napadu......namreč značilnost psov je, da običajno pred napadom opozorijo nase z laježem. Ti psi ne.

So tudi izredno veliki problemi pri vzgoji.......sem poznal rejski par, ki sta kot eksperiment vzela en primerek samičke in je gospa pojasnila, da je komaj 3. generacija bila primerna za normalno funkcioniranje in kazala manj agresivno vedenje.

zverina
11.07.2006, 13:51
ne vidim smisla zakaj si ljudje kupujejo take pse.

roxa
12.07.2006, 09:44
Za naziv pit nisem čisto siguren, bull pa pomeni da so vse nadaljne izpeljanke iz pasme Buldog.
Buldog jim je služil za osnovo (podlago), za majhnost, nabitost in moč.
pit v slengu pomeni ograja...

roxa
12.07.2006, 09:47
....ugrizna moč oz. sila je ogromna....kot zanimivost naj omenim, da je sila na cm2 ugriza večja kot pri ugrizu leva.

Rejci še dodatno prispevajo k morilnim lastnostim teh psov; režejo jim glasilke zato, da so neslišni pri napadu......namreč značilnost psov je, da običajno pred napadom opozorijo nase z laježem. Ti psi ne.

So tudi izredno veliki problemi pri vzgoji.......sem poznal rejski par, ki sta kot eksperiment vzela en primerek samičke in je gospa pojasnila, da je komaj 3. generacija bila primerna za normalno funkcioniranje in kazala manj agresivno vedenje.
edino, kar lahko povem je to, da tak pes potrebuje izkušenega vodnika-predvsem uztrajnega-veliko socializacije potrebuje tak pes...pri nas v mestu jih je ko dreka-bojim se za svojega psa, če bi ga napadel tak mu ni pomoči...jaz bi pa umrla:( ...od vseh ki so tu pri nas je sam ena psička, ki se redno igra z mojim psom in je ful prijazna (tako, kot gospodar)...

težko je takšno sorto uzgajat...imajo jih pa predvsem narkomani in dilerji pri nas-predvidevam da za osebno zaščito...:shy:

Pablo
21.07.2006, 16:00

Svašta človek sliši!:nonono: :nonono: :nonono: :hammer: :hammer: :hammer:

Pablo
21.07.2006, 16:46
Pes se v ničemer ne razlikuje na splošno od drugih psov. Vse je odvisno samo od lastnika in vzgoje. Problem je malo pri dominantnosti(malenkost težja vzgoja, spet pa so izjeme, ki se jih da vzgojiti kot nemške ovčarje). Lahko pa trdim, da ni večje igrače kot je ta pasma. Pes ima izredno rad človeško družbo in otroke, problem pa je z neodgovornimi lastniki, ljudmi, ki tako izkazujejo svoj "jaz" in seveda mularijo iz "ulice".
Pasma je čistokrvna(ne naši poulični piti) in priznana v določenih ameriških državah. Prvo društvo je ADBA(american dog breeders association), kjer se priznavajo tudi rezultati borb(ch, grch), drugo pa je UKC(american kennel club), ki se ukvarja s čistostjo pasme in lepotnimi tekmovanji.
Zmotno(zelo) je mišlenje, da je pasma mlada. Pasma v drugačni obliki obstaja že več kot 300 let, seveda je postal kasneje takšen buldog(po ameriško) kot je danes, nato pa še "izboljšan"" modern" pit bull.
Pasma je nastala v Angliji in se s priseljenci v ameriki izoblikovala.
Med ameriškim pit bullom in pit bullom ni nobene razlike Odvisno je kako ga posameznik imenuje( pit, pit bull, american pit bull, buldog, pit bulldog...)
Psi te pasme so nastopali v dosti znanih filmih in serijah, uporablja jih policija(USA) in so odlični therapy dog v domovih za ostarele in nepokretne.
Selekcija se pa seveda dela pri rejcih, ki se ukvarjajo z borbami, kjer so merila za obstanek psa zelo stroga in pridejo v ospredje vse najmanjše podrobnosti(vzdržlivost, dihanje, stil, počivanje, kam grize, živčnost, flegmatičnost in seveda pripravljenost). Takšni psi nikoli ne napadejo človeka, celo nasprotno - obožujejo človeka in so lahko prave igrače. Večina ljudi misli, da se psa za borbe tepe, napeljuje agresivnosti, zapira, hrani s surovim mesom... to ni tako in takšen pes bo hitro podlegel, oz. bo zelo slab, nor in napadalen za vso okolico. Borben pes se bo zmeraj igral s človekom in ga spoštoval. Lastniki takšnih psov pred mečem celo spijo s psmi v postelji, namesto z ženo, da bo naslednji dan čutil lastnika v bližini, njegovo hujskanje in da bo dal čim več od sebe, ko bo v pitu(ringu) Tukaj se seveda gre za denar in pa titulo.
S tem sem hotel samo povedati, da je mišlenje o agresivnosti pasme zmotno.

spartan
21.07.2006, 19:01
Pes se v ničemer ne razlikuje na splošno od drugih psov. Vse je odvisno samo od lastnika in vzgoje. Problem je malo pri dominantnosti(malenkost težja vzgoja, spet pa so izjeme, ki se jih da vzgojiti kot nemške ovčarje). Lahko pa trdim, da ni večje igrače kot je ta pasma. Pes ima izredno rad človeško družbo in otroke, problem pa je z neodgovornimi lastniki, ljudmi, ki tako izkazujejo svoj "jaz" in seveda mularijo iz "ulice".
Pasma je čistokrvna(ne naši poulični piti) in priznana v določenih ameriških državah. Prvo društvo je ADBA(american dog breeders association), kjer se priznavajo tudi rezultati borb(ch, grch), drugo pa je UKC(american kennel club), ki se ukvarja s čistostjo pasme in lepotnimi tekmovanji.
Zmotno(zelo) je mišlenje, da je pasma mlada. Pasma v drugačni obliki obstaja že več kot 300 let, seveda je postal kasneje takšen buldog(po ameriško) kot je danes, nato pa še "izboljšan"" modern" pit bull.
Pasma je nastala v Angliji in se s priseljenci v ameriki izoblikovala.
Med ameriškim pit bullom in pit bullom ni nobene razlike Odvisno je kako ga posameznik imenuje( pit, pit bull, american pit bull, buldog, pit bulldog...)
Psi te pasme so nastopali v dosti znanih filmih in serijah, uporablja jih policija(USA) in so odlični therapy dog v domovih za ostarele in nepokretne.
Selekcija se pa seveda dela pri rejcih, ki se ukvarjajo z borbami, kjer so merila za obstanek psa zelo stroga in pridejo v ospredje vse najmanjše podrobnosti(vzdržlivost, dihanje, stil, počivanje, kam grize, živčnost, flegmatičnost in seveda pripravljenost). Takšni psi nikoli ne napadejo človeka, celo nasprotno - obožujejo človeka in so lahko prave igrače. Večina ljudi misli, da se psa za borbe tepe, napeljuje agresivnosti, zapira, hrani s surovim mesom... to ni tako in takšen pes bo hitro podlegel, oz. bo zelo slab, nor in napadalen za vso okolico. Borben pes se bo zmeraj igral s človekom in ga spoštoval. Lastniki takšnih psov pred mečem celo spijo s psmi v postelji, namesto z ženo, da bo naslednji dan čutil lastnika v bližini, njegovo hujskanje in da bo dal čim več od sebe, ko bo v pitu(ringu) Tukaj se seveda gre za denar in pa titulo.
S tem sem hotel samo povedati, da je mišlenje o agresivnosti pasme zmotno.

ah seveda...to so odlični therapy dog za ostarele in nepokretne:hammer: :hammer: :hammer:

biba
22.07.2006, 08:55
edino, kar lahko povem je to, da tak pes potrebuje izkušenega vodnika-predvsem uztrajnega-veliko socializacije potrebuje tak pes...pri nas v mestu jih je ko dreka-bojim se za svojega psa, če bi ga napadel tak mu ni pomoči...jaz bi pa umrla:( ...od vseh ki so tu pri nas je sam ena psička, ki se redno igra z mojim psom in je ful prijazna (tako, kot gospodar)...

težko je takšno sorto uzgajat...imajo jih pa predvsem narkomani in dilerji pri nas-predvidevam da za osebno zaščito...:shy:

..a pol sem jaz narko in diler,...ja prav no,..:D ...moja žuža se ne strinja s tabo,..pa btw je najslabši čuvaj na svetu :clown:

Pablo
22.07.2006, 09:22
..a pol sem jaz narko in diler,...ja prav no,..:D ...moja žuža se ne strinja s tabo,..pa btw je najslabši čuvaj na svetu :clown:

No, pa smo tam! Žal je to kar je napisala roxa res, ker takšni ljudje iščejo sami sebe, in ker to ne dosežejo, si na žalost kupijo psa kot je pitbulldog, da jim pomaga dvigniti svoj jaz.
Mislim pa da jaz, moja žena in trileten otrok nismo narkomani.:D ;)
Psi so nasplošno zdravi, energični in igrivi, zato so primerni za ljudi, ki hodijo na sprehode v naravo, trimčkajo, za ljudi, ki se družijo z drugimi lastniki psov, skratka za ljudi, ki so aktivni. Primerni so za v stanovanje ali hišo, ker so kratkodlaki in srednje rasti. Lahko bi rekli, da je športen pes, ni pa primeren za psa stražarja(to sploh ni njegov namen), ker od tukaj dalje nastopi problem.

Pablo
23.07.2006, 22:14
Kaj se vaši psi drogirajo, ali pa so to nervozo pobrali od lastnikov?:rolling: Jaz teh problemov nimam in jih nisem imel. Mogoče pa vas daje agresija, ki pa slabo vpliva na vaše ljubljenčke.

spartan
24.07.2006, 06:47
Kaj se vaši psi drogirajo, ali pa so to nervozo pobrali od lastnikov?:rolling: Jaz teh problemov nimam in jih nisem imel. Mogoče pa vas daje agresija, ki pa slabo vpliva na vaše ljubljenčke.
lej Pablo; če maš ti doma 10 psov te pasme mi čisto dol visi.....edino med ljudi jih ne vozi. Povsem razumljivo se mi zdi, da domač pes ni sovražen do svoje familije, če se lastnik z njim ukvarja. Vprašanje, katero se mi poraja je, le kako misliš se pitbull obnaša do "zunanjih", se pravi do tujcev....in tudi kako daleč gre v svojem napadu.

Pes pa lahko pri majhnem otroku čuti tudi prikrajšanje, in sicer ko familija dobi otroka, naenkrat pes ni več v "centru pozornosti"; lastnik psa manj vodi na sprehod, prav tako se psu nameni posebna soba.

V ZDA pa so bili pitbulli usodni za življenja 60-ih ljudi (skupaj 279), registrirano od 1979 do 1996.
Sledi pa naslednja pasemska cvetka, Rottweiler z 29 fatalnimi napadi.

Zadnji registrirani napad, ki sem ga pa našel (Kalifornija);

Recent "pit bull" mauling cases include the June 2005 attack on 12-year old Nicholas Faibish, who was locked in the basement of his families home then killed by his father's dog in San Francisco while his mother not home.

roxa
24.07.2006, 08:26
in kje sem jaz napisala, da to velja za vse-napisala sem za naše mesto-kjer je v 80% tako...:nonono:
drugače je pa pit dober čuvaj, če si pa ti svojo vzgajal tko imaš pa to, kar imaš...

lej...moj francoz je moj ljubček-ampak če mi pride kak pes blizu pa znori (ljubosumje) pa ga ne razvajam in ne učim tko...celo, do avta je zaščitniški...drugače je pa povsem nenevaren...:dontknow:

pite pa srečujem vsak dan-in vsak hoče v napad-zadaj pa lastnik narkič, diler ali pa še kaj hujšega...pri nas je tko...
da rabi trdo roko tak pes je pa še več, kot res-tud rotvajler ni za vsakogar..t, kot fila tudi ne-jaz vem da nisem sposobna takšnega psa vzgajat, ker sem preveč usmiljena in nežna:shy:

ker se pa tiče napada--vsi vemo, kaj dela pes ki ima korenine bull...še moj ki je francoski buldog, ko po****i je fertik..traja zelo dolgo, da ga umirim...če gredo pa takšni psi v napad pa vemo, da je njihov namen ubiti, ker ne znajo nehat in spustit...sam poglej policaji so morali streljat na bulmastife...to vse pove...zato tak pes rabi dobrega izkušenega vodnika...

Nincha II.
24.07.2006, 18:29
pite pa srečujem vsak dan-in vsak hoče v napad-zadaj pa lastnik narkič, diler ali pa še kaj hujšega...pri nas je tko...
da rabi trdo roko tak pes je pa še več, kot res-tud rotvajler ni za vsakogar..t, kot fila tudi ne-jaz vem da nisem sposobna takšnega psa vzgajat, ker sem preveč usmiljena in nežna:shy:

Vids, ce bi vsak bil tako samokriticen, se prej malo pozanimal o pasmi, ki jo hoce imet in po tem tut realno znal presodit, a bo sposoben tega psa vzogjit in obvladat al ne ... bi blo vse ok.

Tko pa si pa ljudje kar pogosto nabavjo taksno (sicer simpaticno) mrcino, da vliva strah vsem mimoidocim, zacensi z dojencki naprej...
A je res tako fino, da tebe pelje pes na sprehod in ne ti njega, potem ti pa se koga ogrize vmes?

Sicer ne vem, kako to v Sloveniji regulirajo, ampak jaz bi dala vse lastnike "bojnih psov" (ne maram deklaracij, ampak v tem primeru se mi zdi primerna) lepo v racunalnik, kaksnega psa imajo, jih registrirala s stevilko in potem, ce se pojavijo tezave, lepo vodila evidenco, da bi se vedli, pri komu se pojavijo tezave in da bi se potem lazje ukrepalo pri napadih ...
Samo je to itak utopija, ker se psi ne vzgajajo sami - potem bomo pa morali zacet delat psihoteste za lastnike teh psov, da bi ugotovili, ce sploh imajo potrebne lastnosti za vzgojo teh psov, kar je pa spet skoraj nemogoce...

Ampak nekaj v tej smeri pa ne bi blo slabo, a ne? :dontknow:
Da se vsaj pokaze, da je nadzor na tem podrocju.

aussie
25.07.2006, 20:15
Jaz bi dala na "psihoteste" vsakega, ki bi imel psa - glede na to, kakšne budale me kličejo, ko oddajamo pse in kako se z živalmi ravna.... Jao, jao, kam gre ta svet!

xx-rays
26.07.2006, 02:46
Za naziv pit nisem čisto siguren, bull pa pomeni da so vse nadaljne izpeljanke iz pasme Buldog.
Buldog jim je služil za osnovo (podlago), za majhnost, nabitost in moč.

Pit izhaja iz imena za ogrado, v kateri so v Angliji v 18. stoletju takratni mešanci med terierji in bulldogi lovili podgane. To je bil alternativni "šport" ki so ga začeli prirejati ljudje nižjega sloja, da bi zabavali množice, potem ko je bila prepovedana "igra" pogon psov na bike.

roxa
26.07.2006, 08:56
Vids, ce bi vsak bil tako samokriticen, se prej malo pozanimal o pasmi, ki jo hoce imet in po tem tut realno znal presodit, a bo sposoben tega psa vzogjit in obvladat al ne ... bi blo vse ok.

Tko pa si pa ljudje kar pogosto nabavjo taksno (sicer simpaticno) mrcino, da vliva strah vsem mimoidocim, zacensi z dojencki naprej...
A je res tako fino, da tebe pelje pes na sprehod in ne ti njega, potem ti pa se koga ogrize vmes?

Sicer ne vem, kako to v Sloveniji regulirajo, ampak jaz bi dala vse lastnike "bojnih psov" (ne maram deklaracij, ampak v tem primeru se mi zdi primerna) lepo v racunalnik, kaksnega psa imajo, jih registrirala s stevilko in potem, ce se pojavijo tezave, lepo vodila evidenco, da bi se vedli, pri komu se pojavijo tezave in da bi se potem lazje ukrepalo pri napadih ...
Samo je to itak utopija, ker se psi ne vzgajajo sami - potem bomo pa morali zacet delat psihoteste za lastnike teh psov, da bi ugotovili, ce sploh imajo potrebne lastnosti za vzgojo teh psov, kar je pa spet skoraj nemogoce...

Ampak nekaj v tej smeri pa ne bi blo slabo, a ne? :dontknow:
Da se vsaj pokaze, da je nadzor na tem podrocju.

jah...vedit moraš kaj lahko obvladaš in kako si vzgajal...jaz svojega "cucka" v nulo poznam...:shy:

to o registraciji...dodala bi to, kar bo menda, prišlo v veljavo...obvezno preverjanje, če je pes socializiran...do ljudi psov in drugih živali...(to se bo menda uvedlo in preverjalo-imeli pa bomo katice okrog vratu, ko bomo sprehajali pse)...ni slabo to se mi zdi...

roxa
02.08.2006, 09:53
zadnjič sem vidla pittbulla pa je bil tko lep..zelo nizek, čokat..zanima me kakšen je standar teh psov...a kdo kaj ve?

roxa
03.08.2006, 12:55
FCI standarda ni ker niso priznani, je pa priporočljivo da so nizki, čakati in večje glave.
imaš prav..matr sem tepec:hammer: ...obstajajo pa ameriški standardi, kjer je pasma priznana....

btw..bobi greš kaj razstavjat ta mesec?

Pablo
04.08.2006, 18:57
lej Pablo; če maš ti doma 10 psov te pasme mi čisto dol visi.....edino med ljudi jih ne vozi. Povsem razumljivo se mi zdi, da domač pes ni sovražen do svoje familije, če se lastnik z njim ukvarja. Vprašanje, katero se mi poraja je, le kako misliš se pitbull obnaša do "zunanjih", se pravi do tujcev....in tudi kako daleč gre v svojem napadu.

Pes pa lahko pri majhnem otroku čuti tudi prikrajšanje, in sicer ko familija dobi otroka, naenkrat pes ni več v "centru pozornosti"; lastnik psa manj vodi na sprehod, prav tako se psu nameni posebna soba.

V ZDA pa so bili pitbulli usodni za življenja 60-ih ljudi (skupaj 279), registrirano od 1979 do 1996.
Sledi pa naslednja pasemska cvetka, Rottweiler z 29 fatalnimi napadi.

Zadnji registrirani napad, ki sem ga pa našel (Kalifornija);

Recent "pit bull" mauling cases include the June 2005 attack on 12-year old Nicholas Faibish, who was locked in the basement of his families home then killed by his father's dog in San Francisco while his mother not home.

Kako se obnaša do tujcev in kako je z njim med ljudmi? Odlično! Sama igra in prijaznost. Do odraslih, otrok, moških, žensk, z brado, palico, med cca. 15 otroki... kaj naj ti še povem? Tudi ostali psi te pasme s katerimi sem imel stike so bili isti. S tistimi drugimi, ki so pa agresivni zaradi lastnikov, s takimi pa se ne družim in mi je zelo žal, da obstajajo. Otrok je prišel v familijo, ko je bil pes star 10 let, pa nisem opazil to kar praviš ti, čeprav je postal kar izpostavljen. Tudi v drugih familijah nisem opazil tvojega problema. Pes prosi za igro z malčki na ulici.Praksa. No, dokaži mi obratno, toda ne s kakšnim narkičem.
Kaj naj ti še povem? Odvadi se tablet, da te ne bo grabila paranoja. Mogoče pa si bil maltretiran v mladosti , pa ti je to pustilo posledice, ali pa si samo zagrizen sovražnik živali.;)

nattka
05.08.2006, 06:24
Jaz bi dala na "psihoteste" vsakega, ki bi imel psa - glede na to, kakšne budale me kličejo, ko oddajamo pse in kako se z živalmi ravna.... Jao, jao, kam gre ta svet!

to je prvi korak k temu, da bomo zadovoljni oboji, tisti, ki psov nimamo in lastniki ...

sicer razumem vsakega lastnika psa, da je živalca naj naj, lepo vzgojena, prijetna, prijazna do otrok, čista ...
ampak, ko jaz zjutraj tečem in se po cesti proti meni vali doga, lastnica pa nekako 30 kilogramska bejba pol km zadaj za njo, mi ni nič kaj prijetno ...

torej, mene njen pes ne moti, če je na vrvici ... ima nagobčnik ... ali pa vsaj ob njeni nogi kadar grem mimo ...
da ne govorim o tem, da če ga uspe prijeti, je pes za spoznanje nižji in kar nekaj kg težji od nje ...

torej, tudi lastniki se morajo postaviti v kožo ostalih ... ti svojega psa poznaš in te uboga, jaz pa ne poznam in imam lahko ob njem neprijeten občutek ...
zame so neprilagojeni že tisti lastniki, zaradi katerih je na ograjenem šolskem dvorišču tabla "prepovedano za pse" ...
mislam da mora kakat pes ravno tam, kjer se otroci potem igrajo je pa višek ...

roxa
07.08.2006, 08:16
Jaz ta mesec in naslednji še nič, ker so še mladiči doma!
Boljša polovica pa je šla z dogo danes v Targo Mures (romunija) na Drakula show :)
Najbolj verjetno bo prva evropska v Poznanu (poljska)
kakšno doga pa ima?
men je všeč harlekin.....:approve:

pa še neki glede..napada s strani psa....
bobi lepo si povedal....
rada bi pa sam dodala, da tudi lastniki morajo vedeti kako se jim pes odziva na primer tekača....in ga pravilno ustaviti...

bobi
07.08.2006, 08:25
kakšno doga pa ima?
men je všeč harlekin.....:approve:

pa še neki glede..napada s strani psa....
bobi lepo si povedal....
rada bi pa sam dodala, da tudi lastniki morajo vedeti kako se jim pes odziva na primer tekača....in ga pravilno ustaviti...

Pri nas v krdelu :D je vedno en samček nemške doge in to vedno rumene barve.

roxa
07.08.2006, 08:27
Pri nas v krdelu :D je vedno en samček nemške doge in to vedno rumene barve.
pa to ni dovoljeno ali pač:D

bobi
07.08.2006, 08:29
pa to ni dovoljeno ali pač:D

Kako to misliš dovoljeno :O, rumena barva je prvinska in prva barva pri dogah, šele potem se pojavi črna, ki pozneje daje še modre in pa harlekin doge.

roxa
07.08.2006, 08:34
Kako to misliš dovoljeno :O, rumena barva je prvinska in prva barva pri dogah, šele potem se pojavi črna, ki pozneje daje še modre in pa harlekin doge.
ok....sploh ne tuhtam kaj pišem..sory:ups: (zdej mi je pa res nerodno)...:blush:

a kej veš, če je kakšen weimarenec v slo? (upam, da sem pravilno napisala:blush: )
da se ne bom še tle sramotila:shy:

bobi
07.08.2006, 08:40
ok....sploh ne tuhtam kaj pišem..sory:ups: (zdej mi je pa res nerodno)...:blush:

a kej veš, če je kakšen weimarenec v slo? (upam, da sem pravilno napisala:blush: )
da se ne bom še tle sramotila:shy:

Ni blema, pa še ponedeljek je ;)
Weimeranci so v SLO, ne poznam nobenega z glave, sem pa opazil na moj pes net da so prisotni in čvekajo na forumu.
A so ti všeč?

roxa
07.08.2006, 08:48
Ni blema, pa še ponedeljek je ;)
Weimeranci so v SLO, ne poznam nobenega z glave, sem pa opazil na moj pes net da so prisotni in čvekajo na forumu.
A so ti všeč?
ja...všeč so mi...še posebej tista lepa barva...

všeč mi je velik psov....
francozi najbolj-verjetno, ker ga imam...so pa v igri še argentinska doga...angleški buldog....weimarenec...

imela bi velikega psa-sam trenutno ni prostora-takoj ko bo ga pa kupim...:approve:

je pa razstava v Trbovljah in si jo bom šla ogledat:shy:

bobi
07.08.2006, 08:54
ja...všeč so mi...še posebej tista lepa barva...

všeč mi je velik psov....
francozi najbolj-verjetno, ker ga imam...so pa v igri še argentinska doga...angleški buldog....weimarenec...

imela bi velikega psa-sam trenutno ni prostora-takoj ko bo ga pa kupim...:approve:

je pa razstava v Trbovljah in si jo bom šla ogledat:shy:

Večinoma je tako da velik pes ne potrebuje veliko prostora, ker se najraje drži gospodarja.
Poznam recimo veliko dog, kjer imajo doma veliko placa, vrt, ampak on najraje leži na kauču ali pa pod nogami :2thumbs:

roxa
07.08.2006, 08:55
Večinoma je tako da velik pes ne potrebuje veliko prostora, ker se najraje drži gospodarja.
Poznam recimo veliko dog, kjer imajo doma veliko placa, vrt, ampak on najraje leži na kauču ali pa pod nogami :2thumbs:
jeh..sej je bolj gospodski pes....
pri mojih 33 kvadratnih metrih nimam pojma kam bi dala velikega psa pa kako bi se razumel s francozom, ki je pri hiši:dontknow: :shy:

bobi
07.08.2006, 09:00
jeh..sej je bolj gospodski pes....
pri mojih 33 kvadratnih metrih nimam pojma kam bi dala velikega psa pa kako bi se razumel s francozom, ki je pri hiši:dontknow: :shy:

Za silo bi šlo, je pa res da če bi mela par kvadratov več, bi bilo bolje.
Francoz se bo sigurno razumel z novim članom :approve:

roxa
07.08.2006, 09:05
Za silo bi šlo, je pa res da če bi mela par kvadratov več, bi bilo bolje.
Francoz se bo sigurno razumel z novim članom :approve:
glede mojga francoza sem v dvomih, ker v zadnje čase ne pusti nobenem psu, da pride blizu mene, kejšele da ga jaz pobožam ali vzamem v naročje....znori....zadnjič je napadel jazbečarja na sprehodu...zato, ker sem sedela na klopi in me je hotel malo bližje povohat...:blush: :dontknow: :nonono:

bobi
07.08.2006, 09:13
glede mojga francoza sem v dvomih, ker v zadnje čase ne pusti nobenem psu, da pride blizu mene, kejšele da ga jaz pobožam ali vzamem v naročje....znori....zadnjič je napadel jazbečarja na sprehodu...zato, ker sem sedela na klopi in me je hotel malo bližje povohat...:blush: :dontknow: :nonono:
Mladiča ki bi bil doma bi sprejel drugače kakor psa ki ga sreča na sprehodu. Redkogdaj je potrebno začetno ločevanje. Takoj ko bi se mali zrangiral bi bilo ok in tudi poznejo ko je mali že velik pes rangiranje večkrat ostane isto in je prvi pri hiši še vedno vodja.

roxa
07.08.2006, 09:15
Mladiča ki bi bil doma bi sprejel drugače kakor psa ki ga sreča na sprehodu. Redkogdaj je potrebno začetno ločevanje. Takoj ko bi se mali zrangiral bi bilo ok.
moj tip je mel..bokserja in je potem kupil še agleškega buldoga...in je mali angleš tako grizel bokserja, da ga je moral dati stran (podaril ga je-bokserja) enostavno se ni dalo...ni ga maral...pa ima recimo moj ful iskušenj s psi...ni ju mogel krotit....:dontknow:

bobi
07.08.2006, 09:26
moj tip je mel..bokserja in je potem kupil še agleškega buldoga...in je mali angleš tako grizel bokserja, da ga je moral dati stran (podaril ga je-bokserja) enostavno se ni dalo...ni ga maral...pa ima recimo moj ful iskušenj s psi...ni ju mogel krotit....:dontknow:

Ti primeri so zelo redki, če pa že dobiš tak občutek da se bo to zgodilo je pa edini izhod da vzameš samičko.

roxa
11.08.2006, 09:01
Ti primeri so zelo redki, če pa že dobiš tak občutek da se bo to zgodilo je pa edini izhod da vzameš samičko.
:dontknow: očitno;)

pa še neki linkov za pitbule:shy:

www.realpitbull.com
luštna stran z veliko informacijami...

pa še tale...tu je poleg informacij veliko slikovnega gradiva....
www.bulldogbreeds.com/americanpitbullterrier.html

55
13.08.2006, 17:53
Nekaj pitt bullov, stafordov ali mešancev z njimi čaka na nov dom v zavetišču Zonzani (mladički), mladi odrasli v zavetišču Gmajnice. Prijazni.

spela19
22.11.2006, 07:03
kako lahko govoriš tako čez Pitbulle. jst ga mam tud do ma pa je tako prjazn do ljudi in do drugih psov.očitno si mel zlo slabo izkušno s psi.ni pa nujno da so vsi taki. je čisto od lastnika odvisn kako ga vzgoji
:)

zverina
22.11.2006, 10:10
kdo?:dontknow:

SuPerGiR|
22.11.2006, 20:58
Hahaha:rolling: zdaj sem glih prebrala celotno temo.. keri smehi od začetka in kakšne izjave :P Pa saj človek ne ve, če se naj začne jokat od žalosti al smejat kake eni spravijo iz sebe in v to celo verjamejo :veryevil:

bopla
09.05.2009, 19:43
tudi sam sem se začudil nad nekaterimi izjavami ko sem prebiral forum z namenom da povprašam obiskovalce foruma če kdo želi imet mladičke pasme american pitbull terrier,...sam sem ponosen lastnik svoje psičke minnie ki je neverjetna ,....

vučko stručko
11.05.2009, 01:43
če želiš nabaviti psa z rodovnikom, se obrni na kinološko zvezo slovenuje, kjer boš dobil vse potrebne podatke od njihove vzrejne komisije. preden se boš odločil za izbiro mladička, piši v forumu na tej temi, da ti svetujem, kako ga izbrati in te opozorim na najpomembnejše stvari pri načinu prave izbire zase. ne bo ti žal:2thumbs:
o "nevarnosti" psov nekaterih pasem pa tole: pes resnično ni nikoli kriv, krivda je zmeraj na strani lastnika psa ali pa tistega, ki je povzročil, da je pes nevaren okolici! kot zanimivost naj navedem, da so najbolj popadljivi in nevarni majhni, živčni psi, taki, ki jih ljudje nosijo v naročju! pazi prste:uvi: na srečo slednji po večini ne povzročijo neke večje škode na napadenem:sleepy:
tiste o nevarnih pasmah pa so iz trte izvite:).

Skylar
11.05.2009, 07:41
bopla, imaš zasebno sporočilo :)

Skylar
13.05.2009, 08:28
Stopila sem v kontakt tudi z dvema psarnama v ZDA glede APBT. Najbolj me seveda zanima kako poteka uvoz in transport mladička preko luže.
En izmed teh vzrediteljev pa odpira svojo psarno tudi v Evropi.

Ko bom imela več podatkov, se zopet javim tu. Gotovo bodo še komu koristili. :shy:

Če je pa kdo to že počel (uvoz psa), pa prosim, da deli svoje izkušnje z nami. :2thumbs:

biba
13.05.2009, 11:19
..ni norih psov, so samo nori lastniki, ki psa naredijo norega,..naša pitbulka je najprijaznejše bitje na svetu,...ni treba dolgovezit, tako je

maajde
13.05.2009, 14:47
Pitbulli so zelo prijazni psi, veliko bolj mi nelagodno ob kakšnem irskem setru, zlatem prinašalcu, pudlju itd. Meni osebno od veliko pasem se mi zdijo zelo zelo ok.