Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kupujem avto ... (nasveti)

hellraiser9
04.07.2006, 00:28
Hi

Ker studiram o nakupu tega vozila, me zanima ce ga kdo od vas ima, vase izkusnje, poraba...pac vse :)

hvala

WRC555
04.07.2006, 09:13
Pejt v najblizjo avtohiso...bos najvec zvedu. Pa se peljal se bos lahko z njim.

thecall
08.07.2006, 08:18
Zanima me ce bi kaj skodovalu motorju od mercedes s500 ce bi ga dal
na predelavo carllsonu ker motor ima ze 340.000 kilometrov... oz ce ti ga sploh
predelajo pri taksni kilometrazi...?

Se nekaj me zanima ali je mogoce pri VW Touaregu nastavit da televizija
deluje tudi med voznjo... tako da bi sopotniki lahko gledali TV

Hvala za odgovore

hunter80
22.08.2006, 14:46
Kupujem avto star 3 do 5 let. Poraba naj bi bila okoli 7l, za približno miljon in pol.

Favorit je zaenkrat golf IV,noro mi je pa všeč hyundai coupe (vem,da je poraba višja)
Ali imate kakšne izkušnje z golfom IV. Hyundai coupe se mi zdi, da je poudarek samo na zunanjosti.
Lahko pa še napišete kakšen drug avtomobil glede na zgornje kriterije, ki je vam všeč.

Hvala za pomoč (pa ne me preveč skritizirat,da nimam pojma:angel: )

ksimon
22.08.2006, 16:48
www.avto.net

Z750
22.08.2006, 17:06
mi smo mel IV. avtomatika pa je pil ko žolno (:nonono: še več ko jest) 12-14l, ostalo vse brez problemov v 5-ih letih je bila edina okvara zarustan mehanizem brisalcev. Je pa poraba pri ročnih menjalnikih verjetno manjša mi smo mel 1,6.
kaj pa vem mogoče kakšna astra :dontknow:

kletka
22.08.2006, 17:12
odvisno tud, za kaj ga rabiš in kolk krame ponavadi voziš s sabo...
astro dobiš za ta denar sicer malo starejšo (4- 5 let), medtem ko kakega polota, starega tri leta z vso opremo. Ima pač malo manj prostora, pač odvisno, kake so tvoje želje in potrebe.

Kahla
22.08.2006, 18:09
Jaz vozim Hyundaia (sicer ne Coupeja) ampak men se poraba ne zdi prevelika. Na www.hyundai.si sem našla porabo Coupeja, kar se mi zdi čist realna slika
Poraba goriva, EU (l/100km):
- v mestu 9,80
- izven mesta 6,30
- kombinirano 7,60

Soleil
22.08.2006, 18:19
Kaj pa Clio?

SloCop
22.08.2006, 18:56
Kupujem avto star 3 do 5 let. Poraba naj bi bila okoli 7l, za približno miljon in pol.

Favorit je zaenkrat golf IV,noro mi je pa všeč hyundai coupe (vem,da je poraba višja)
Ali imate kakšne izkušnje z golfom IV. Hyundai coupe se mi zdi, da je poudarek samo na zunanjosti.
Lahko pa še napišete kakšen drug avtomobil glede na zgornje kriterije, ki je vam všeč.

Če te ne moti nižja poraba si lahko omisliš tudi Fiat Punto.
Sam sem lastnik že drugega primerka, prvi je kljub nakupu drugega še vedno pri hiši. Stroški vzdrževanja so minimalni, poraba majhna (45l bencina na relaciji novo mesto - ljubljana ob varčni vožnji narediš b.p. 800km). Nov pride precej pod 2Miljona enega pa sem predelal še na plin tako da je poraba smešno nizka (se skoraj dobesedno vozim zastonj) :) Slabosti.... morda malo površna izdelava ki se opazi pri kakšnih detajlih. Sta pa moja oba 3v s 44kw, 1.2 klima, elektrika airbag..... pač klasika.
Da ne pozabim cena registracije je zaradi 44kw tudi nizka, cestna taksa 11prešernov.... skratka varčen avto v pravem pomenu besede.

Drugače pa povprečna poraba ob nevarčni vožnji ne preseže 7l/100. Vrti se okoli 6-6.5.

Letnik 2003 dobiš za okoli miljona in morda kakšnega stotaka gor....

Remix
22.08.2006, 20:06
Glede golfa IV., ce gledas klaso teh avtov, je uverscen med najbolse, nakup takega avta bi se ti vsekakor splacav, glede fiat punto, ni slab ceprav ne mogoce tako dober kot golf ali kateri drugi avtomobili, za drugo je odločitev tvoja, odvisno zakaj bos rabiv avto, mogoce za prevazanje cesa in bos rabil vec prostora ali pa samo za kratke vožnje do šole/službe/itd....

SloCop
22.08.2006, 20:12
yap točno tako, sicer pa primerjati Golfa in Punta ni ravno fer. Moraš primerjat avte v istem rangu :=)

trance0
22.08.2006, 20:43
Moj oče ima Puntota 1.2 16v in se odlično obnese, sem ga sam enkrat vozil in moram reči, da je super stvarca za vozit. Pri nas se rabljeni sicer predvsem prodajajo z najšibkejšim motorjem, ki ima enako prostornino kot ta od mojga fotra samo ventilov je le 8 in zato 20 ponije manjša moč. Vendar je tudi z osnovnim motorjem reč po mojem povsem spodobna, zdaj se še novi prodajajo po smešno nizkih cenah, dobiš ga solidno opremljenega trivratnega že za 1.8 mio sit, če ti ni preveč se stegnit še za 300 čukov, bi se ti najbrž še celo splačalo novega kupit pa še garancije imaš 2 leti.

The_beast
22.08.2006, 21:59
Sam ne kupit Hyundaia pa bo use uredu ;) ...VW IV 1.9 TDi?

slick
23.08.2006, 06:15
Rabljena Octavia je bila vedno cenejša od golfa. Drugače je pa tudi odvisno kaj hočeš glede zmogljivosti. Honda civic letnik tam nekje 1999-2000 75km (made in Japan) je verjetno še cenejša, pospešek bolj tko tko, končna hitrost tam nekje 170 km/h, poraba če ga teraš 150-160 tam nekje 7 L/100km, drugače kak liter manj, avto je neuničljiv. Vsakih 40-60000 km nove svečke, vsakih 10000 olje in filter in vsake toliko zračni filter in to je to.
Bi ga pa moral kupit od kakšnega upokojenca. Predelava na 90 km je zelo enostavna - zgolj odstraniš zožitev za zračnim filtrom.

na 10k je treba olje menjat? tok kratke intervale da majo japanci, zakaj pa to?

Kahla
23.08.2006, 06:59
Kaj pa fali Hyundaiu? :dontknow:

spartan
23.08.2006, 09:29

Hyundai Coupe....če laho greš preko menjalnika s pletenicami, potem ni problema. Rado se zatika....ampak avto zgleda športno znotraj in zunaj;)

Golf ziher ni slaba izbira....sam osebno nimam nič rad kar pride iz Wolfsburga:dead:

....mal pretehtaj kaj rabiš in pa mal, kaj ti je všeč......drugač pa...le enkrat se živi in šport avto je enkrat v lajfu res fajn met:approve:

Verjemi, da še bo cajt za kompromise;)

trance0
24.08.2006, 08:39
Js sem še zmer za Puntota, sploh kot nov budget avto je po mojem trenutno best buy.:)

U462
24.08.2006, 12:24
glede tvoj osebni okus je izbira zelo enakovredna.
lahko pa se še vprašaš kaj ti srce veleva
in vedi, da pri golfu počasneje izgubljaš na vrednosti

bush
24.08.2006, 13:00

In, kaj bo pol, glavni na vasi. Halooooo dejte se že zbudit eni iz globoke zaljubljenosti v Golfa TDI, če ni keša pa SDI sam da je golf dizl.

Ti sam glej, da ne boš slučajno kupu avta brez avtomatske klime pa preveč zgonen ne sme bit. Nikar pa ne kupuj Golfa TDI, ker dobiš premalo muzike za preveč denarja. Z avtom sicer razen cene ni nič narobe. Ceno mu pa držijo gor zgoraj citirani optimisti.:rolling:

Za milion pa pol maš avtov k toče, ne se omejit zgolj na dva primerka.

Ja, golf počasneje zgublja na vrednosti, zato ga pa trikrat preplačaš že ko ga kupiš.

Štrudl
24.08.2006, 15:26
opcija je tudi, da kupiš laguno, po možnosti iz uvoza :2thumbs: :D

trance0
24.08.2006, 15:47
Ja, Laguno boš dobil poceni in s ful opreme. Težava bo samo, ker se ne boš mogel veliko z njo vozit, saj ti bo skos crkavala. :D

Jakec
24.08.2006, 18:20
reče nekdo ki je za fiata, lol

zverina
24.08.2006, 19:36
za ta cash bi kupil Nissan-Primero.

trance0
24.08.2006, 20:29
Nisem sam za Fiata, sem tut za Renaulta, sej sam vozim Twingota, samo dejstvo pa je, da nobena od teh znamk ni pretirano zanesljiva. Lagune letniki 2001 so pa katastrofalne, tko da tistega letnika se raje izogni. Še najboljš se obnesejo stare bencinarke pred letom 2000. Punto je pa tudi daleč od zanesljivega avta, je pa POCENI(tudi za registrirat) in ZELO MALO žre, kar za NOVO Laguno ne morem reči. Če ti poraba ni problem in rabiš večji avto, pa so tudi starejše lagune dober nakup, raje bencinske, ker je manj možnosti, da kaj crkne kot pa ti novi DCI-ji, ki so ful občutljivi na slabo nafto in turbina je lahko problem, če crkne.

Jakec
24.08.2006, 21:13
dober post, sem mislil da se bova kregala. edino me moti da mečeš punta proti laguni. v ta razred spada clio in za njega velja enako ;) za vse ostalo se pa strinjam

SloCop
25.08.2006, 07:15
Pri avtomobilih je tudi vazno na kaj naletis, jaz recimo z nobenim od dveh puntov nimam težav, pred tem sem imel alfo pa razen vecje porabe tudi ni bilo nič narobe.... še pred tem sem imel cliota in nevem če ni bil več pri mehaniku kot z mano.......

Sicer pa mi Punto troši v denarju za 2.6 litra bencina na 100km.

Plin pač delasvoje.......... :=)

trance0
25.08.2006, 12:23
Seveda tudi Clio ni slaba izbira, če gledamo avte tega ranga. Mislim pa, da za 1.8 mio SIT ne dobiš nič boljšega od starega modela Punta, kar se tiče novih avtomobilov. Če ima za avto na voljo točno 1.5 mio SIT, se mu po mojem splača vzeti še 300 čukov leasinga in si tako kupi nov avto s praktično vso opremo, ki se jo od avta pričakuje in še 2 leti garancije ima. Punto pomeni poceni vzdrževanje, če imaš smolo pa tudi veliko vzdrževanja. :D

hunter80
28.08.2006, 15:39
Hvala... ste mi dal neki novih idej in nasvetov.

Kaj pa pravte še na citroen xsaro coupe?