Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Seminaske ...

ntomsic4
14.05.2006, 12:24
Zdravo. Jaz pa iščem čimveč podatkov o govorici teles :) Rabil bi še danes, ker bom moral to jutri predstaviti pri psihologiji. Če kdorkoli ve kakšn naslov..prosim napišite ga :2thumbs:

HVALA

fancy
14.05.2006, 12:41
A google si uporabil :dontknow:
http://www.google.com/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Asl-SI%3Aofficial_s&hl=sl&q=govorica+telesa&lr=&btnG=Iskanje+Google

Pax Romana
14.05.2006, 17:51
Toliko o resnosti naših učencev....... :(

Za začetek si malo poglej tale link in vse linke, ki so na dnu strani:

http://en.wikipedia.org/wiki/Body_language

Sp3cial
15.05.2006, 17:18
fantje in punce prosil vas bi če ve kdo kje piše kej o miloševiču k morm naredit referat o njem pa če se da nej bo v slovenščini
prosim pomagajte mi
dejte linke od strani al pa kej tazga
lp

Kahla
15.05.2006, 17:33
Si probal tole:
http://www.google.com/search?hl=sl&q=sloboda+milo%C5%A1evi%C4%87&btnG=Iskanje+Google&lr=lang_sl

JohnnyEnglish
15.05.2006, 18:12
http://www.google.com/search?q=Slobodan+Milo%C5%A1evi%C4%87

:evil:

JohnnyEnglish
15.05.2006, 18:13
http://www.google.com/search?num=100&hl=en&lr=&safe=off&q=Slobodan+Milo%C5%A1evi%C4%87+biography&btnG=Search

....

PEPE1
16.05.2006, 18:36
Že cel dan iščem kako seminarsko nalogo na temo RECIKLAŽA PAPIRJA, pa ne nejdem ničesar....
Mi lahko kdo kako pomaga??

Hvala lepa.

Sebastijan
16.05.2006, 19:39
Zakaj pa potrebuješ to seminarsko nalogo? Oz. v kakšen namen?

JohnnyEnglish
16.05.2006, 19:43
Že cel dan iščem kako seminarsko nalogo na temo RECIKLAŽA PAPIRJA, pa ne nejdem ničesar....
Mi lahko kdo kako pomaga??

Hvala lepa.
A tukaj si že obupal ?

pinky
16.05.2006, 19:47
zlo si iskal, ja...:nonono:

že tretji link, ki ga najde www.najdi.si (http://www.najdi.si) ma dost materiala za eno seminarsko
http://www.vtvs.uni-lj.si/files/student/Sem.prezentacija.doc

Zverinica
17.05.2006, 11:27
Milošević - človek, ki je 13 let krojil usodo Balkana ( http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=36&article_id=13606031114240785&cid=109&pgn=4)

Milošević je bil najpomembnejši obtoženec haaškega sodišča ( http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=36&article_id=13060311161108105&cid=109&pgn=4)

komunikolog
28.05.2006, 18:39
Prosu bi vas, če mi lahko rešite anketo, tisti ki ste redno zaposleni. Hvala!

http://www.surveymonkey.com/Users/24590284/Surveys/424552161422/1170A569-E2EF-46F7-9D91-2AC4BF9C51B1.asp?U=424552161422&DO_NOT_COPY_THIS_LINK

pikec85
03.06.2006, 21:23
jst mam za naredit seminarsko
človeški viri v podjetju
sepravi: - kako najti personal za določeno firmo, kateri poklici so najbl iskani, kako nagrajevat, ocenjevat, nadzorovat te zaposlene, ..
a ma kdo kej na to temo

lp
pikc

Lilly the Bear
05.06.2006, 11:16
Če v gugl odtipkaš human resource management ali pa human relations management, se zna najt kakih malenkostnih 100.000.000 strani na to temo.

buba
05.06.2006, 14:43
Bodimo pošteni - v tem svetu eno brez drugega ne gre. Če hoče firma dobro delat, mora tko al drugače poskrbet za svoje zaposlene, in to celo američanom zadnje čase kaplja skozi debelo lobanjo do možganov. In če hoče človek od nečesa živet, mora delat, hočeš nočeš. In od vedno je blo tako, da so taboljš kadre pobirale taboljše firme, ki so mele za zaposlene nek added value. In še vedno je tako.

Nekvalificirani delavci pa pač nahebejo, tko kot vedno - pa če majo službo ali pa ne.hja - če parafraziram Marxa -- delitev po delu je izvr vseh problemov -- ali -- le kako bi lahko pošteno ovrednotil, plačilo po delu ( zato so socialni korektivi nujni ) --- interakcije znotraj družbe so nam še vedno "Španska vas", tako, da je vrednotiti neko delo, kot bolj pomembno za skupnost, kot drugo najmanj špekulacija. Da bo bolj jasno -- kot pri verigi, je določena družba samo toliko bogata, kot je bogat njen najšibkejši člen -- vsako blebetanje izven tega konteksta ( pa naj bo še tako utopično ) je iskoriščanje človeka po človeku in s tem že v temelju konfliktno. --- če pa preneham z metafiziko, se pa seveda s teboj strinjam...:approve:

spartan
05.06.2006, 21:06
kolikor poznam situacijo, je edino podjetje Google, kjer , kobajagi zaposleni niso samo potrosnji materijal, navkljub dejstvu, da se vedno ostanejo samo mezdni potrosni materijal -- p.s. -- namen "inovativnosti", pri kadrovskih problemih, pa se vedno ostane dobicek...:approve:

Difuzijo vseh inovacij ne bom opredelil, rad bi poudaril namen nove struje, katere je uvedba drugačnega pojmovanja "človeškega vira"; v kontekstu se opiram ne samo na razum človeka, zaposlenega, kot njegovo edino prednost, ampak premik njegovega vrednotenja in dela k negmotnim koristim.

Princip dela na takšen način zajema medčloveške odnose v procesu komuniciranja in s tem učenja pri delu, njegove javne podobe na delovnem mestu, delovne motivacije in osebnega življenja. Poudarek tukaj ni samo na razumu, ampak na obojem; logiki možganov in logiki srca, četudi so možni spori.

Se pravi z objektivnih izhodišč "človeka kot vira" lahko preidemo na "heart storming" oz. na subjektivna izhodišča posameznika. Ker ima posameznik potrebe;
1. Po identifikaciji
2. Učenju in
3. Smisel, odgovoriti na pereča življenjska vprašanja,

se venomer trudi zadovoljiti potrebe in prehaja iz sveta reda (znanega, tudi racionalnega) v svet nereda (prenavljanja, tudi čustva).

V bistvu gre za pojmovanje dveh neogibnih faz dela; procesa učenja in prilagajanja pri delu, kar pozitivno prispeva k visokim etičnim merilom podjetja = takšna podjetja dajejo zaposlenemu občutek, da ga delodajalci ne zapeljujejo samo za dobiček.

To pa je znak življenjskega stila.

Fabrika na tem principu že stoji in laufa; na Švedskem z 2.000 zaposlenimi.

dyamant
10.07.2006, 10:54
čao, čao!

sigurno je na forumu tudi kakšni srednješolec ali osnovnošolec...

ki bi mi lahko malo mogoče pomagal.
Pisem diplomo na politologiji in sicer iz teme "Družbeni položaj vojnih veteranov" in morem med drugim (eden izmed indikatorjev) ugotoviti "zastopanost" domovinskih tem v srednješolskih in osnovnošolskih učbenikih. Npr. sem bi sodila tudi poglavja v katerih je omenjena vojna za osamosvojitev Slovenije leta 1991 ter podobne t.i. domovinske teme.

Če se kdo spomni kakšnega učbenika (predvidevam, da bi to moglo biti najbolj v zgodovinskih učbenikih) mi lepo prosim naj napiše naslov in avtorja (če se spomni tudi letnica izida bi mi ful koristila), ker moram sama pregledati, da lahko naprej operiram s temi podatki..

Obstaja še mogoče v kateri srednji šoli kakšnen (cel) predmet na to temo? (v socializmu so imeli baje nekaj s smislu "domovinska vzgoja" ali nekaj sličnega.. kdo ve kaj o tem?

najlepša hvala in pozdravček!

pinky
10.07.2006, 10:56
še najbližje temu je bil v socializmu (cca 20-30 let nazaj) v gimnaziji predmet "Samupravljanje s temelji marksizma"

sJavorshek
10.07.2006, 11:13
Zgodovina se v učbenikih zakluč leta 90, kjer piše in nato se je Slovenija osamosvojila, priznale so jo te in te države, bla, bla, bla. :D

Da se pr predmetu pride glih nekje do tja, kjer je Tito ustanovu jugoslavijo, oziroma se še prej zakluč, tut omenju nom. :nonono:

Poišč kak najnovejši učbenik, za kak klic na šolo si že mal prepozn. :dontknow:

ain
10.07.2006, 11:19
Zgodovina se v učbenikih zakluč leta 90, kjer piše in nato se je Slovenija osamosvojila, priznale so jo te in te države, bla, bla, bla. :D

Da se pr predmetu pride glih nekje do tja, kjer je Tito ustanovu jugoslavijo, oziroma se še prej zakluč, tut omenju nom. :nonono:

Poišč kak najnovejši učbenik, za kak klic na šolo si že mal prepozn. :dontknow:
točno tko, nikol se ne pride naprej od tega. na pamet pa moraš znat ceu srednji vek in podobne stvari.. se ne račem da to ni pomembno, sam se mi zdi da bi poznavanje te novejše zgodovine otrokom dost bolj koristlo, prispevalo k razgledanosti..

sJavorshek
10.07.2006, 14:15
Bolj podrobno se to obravnava kvečem na pripravah za maturo.
Sam redki se za to odločjo. :dontknow:

dyamant
10.07.2006, 14:53
o.k., da se malo preceziram.

ta kaj je bilo v socializmu je past, zato za mojo diplomo ni aktualno. napisala sem samo za primerjavo, da boste znali kaj sploh iščem.
v bistvu iščem samo zastopanost teh tem (osamosvojitvena vojno leta 1991 in vse kar s tega sledi.). samo s tem bom operirala, ker je diploma ta ko zastavljena...

hvala pa vsem za pomoč!

sJavorshek, kaj je to za učbenika? naslov, avtor..., če se spomniš, pa za kater razred?:angel:

sJavorshek
10.07.2006, 16:08
Učbeniki so za splošno gimnazijo, vem, da je mensezdi tazadn (četrt letnik) take rumene barve, na naslovnici pa je manjši kolaž slikc.

Iz osebnih izkušenj ti lahko povem, da ta tema ni zastopana na gimnazijah, tisto malo pa si lahko sam vsak prebere. :dontknow:

TuNina
10.07.2006, 16:57
zdi se mi, da imajo v osnovni šoli zdaj predmet "etika in državljanska vzgoja" al nekaj takega. sicer nisem čist ziher in nimam pojma, kaj se pri njem učijo, mislim pa, da je moja sestra nekaj omenjala..

dyamant
10.07.2006, 17:28
tunina, jaz sem tudi nekaj takega 1x čula, sami nisem bila niti pozorna, ker nisem mislila, da bom še kdaj rabila.

ej, če jo vidiš, lepo te prosim vprašaj jo v katerem razredu in po katerem učbeniku delajo..:angel:

sJavorshek, hvala, bom ga provala dobiti..

Lilly the Bear
10.07.2006, 18:14
V šolah imajo trenutno predmet etika in državljanska vzgoja, ki se tiče splošnih tem in bolj družbene problematike (vrednote, verstva, nasilje, kultura...).

Kar se zgodovine tiče, imaš vse učbenike, ki so kdaj izšli v slovenščini, v NUKu. Zato pa mamo NUK, križana gora. Na COBISS pa klikat.

dlx
10.07.2006, 21:55
v učenikih je marsikaj, tudi osamosvojitev (ko sem zadnjikrat gledal najnovejše učenike so ti segli do leta 2000). malo po brskaj po učbenikih, ki so izšli zadnjih 10 let.

problem sistema pa je da se celotno dogajanje po drugi vojni stlači v zadnji mesec (če sploh se), ko gre vse hkrati noter in ven. sploh, če upoštevamo, da so to zadni letniki. pa ravno te teme so za nas verjetno najpomembnejše s celega področja zgodovine.

eisenhower
12.07.2006, 07:36
o.k., da se malo preceziram.

ta kaj je bilo v socializmu je past, zato za mojo diplomo ni aktualno. napisala sem samo za primerjavo, da boste znali kaj sploh iščem.
v bistvu iščem samo zastopanost teh tem (osamosvojitvena vojno leta 1991 in vse kar s tega sledi.). samo s tem bom operirala, ker je diploma ta ko zastavljena...

hvala pa vsem za pomoč!

sJavorshek, kaj je to za učbenika? naslov, avtor..., če se spomniš, pa za kater razred?:angel:

vpraši Prunka, on jih nekaj napisal;), drgač ti pa menda ja ni težko it kam v knjižnico in pogledaš kateri učbeniki se uporabljajo:nonono::nonono:

spartan
12.07.2006, 09:07
Zdravo. Jaz pa iščem čimveč podatkov o govorici teles :) Rabil bi še danes, ker bom moral to jutri predstaviti pri psihologiji. Če kdorkoli ve kakšn naslov..prosim napišite ga :2thumbs:

HVALA
Tale je izredno dobra.....
Samy Molcho - Alles ueber Koerpersprache

ter slovenski prevod....
Samy Molcho - Govorica telesa...izdano pri Mladinski knjigi, vsebuje pa;

1. Telo govori
2. Prirojeni signali
3. Socialni signali
4. Moški in ženska
5. Vtis in resničnost
6. Čustva govorijo
7. Deli telesa govorijo

Sicer je mal pozno, ampak.......:2thumbs:

dyamant
13.07.2006, 15:40
vpraši Prunka, on jih nekaj napisal;), drgač ti pa menda ja ni težko it kam v knjižnico in pogledaš kateri učbeniki se uporabljajo:nonono::nonono:

ma, ja, prunk še mi manjka. dve uri ga poslušaš, pa ti folga za en dan..

ma, ni mi težko iti kam v knjižnico, samo ne znam, če mi bo knjižnicarka iskala učbenike po razredih, in letnikih.. in če bo nenazadnje to vedla..

cobiss sistem pa tega kaj je vsebina učbenika ne bo niti pod recimo ven vrgel... ker če je v učbeniku omenjeno v parih stavkih vpisovalec predmetnih oznak (kje koli so še to naredili) tega ni zabeležil..

o.k., hvala vsem , se bom provala nekako znajti..:rolling:

dyamant
13.07.2006, 15:42
ej, v bistvu imaš prav - saj prunk piše za srednje ali o.š. knjige, a ne? zdaj sem se spomnila.. mogoč pa vseeno grem do njega.. (čeprav je res malo naporen..)

dyamant
14.07.2006, 13:00
JohnnyEnglish , ti si vresnici car, tema--->
Plonkci, vaje, referati , slovarji .....

pa kaj mi prej ne poveste, da to tu obstaja... tu bom našla to kaj išem. v bistvu sem nekaj malega že!

JohnnyEnglish
03.08.2006, 21:03
JohnnyEnglish , ti si vresnici car,tema--->
Plonkci, vaje, referati , slovarji .....

pa kaj mi prej ne poveste, da to tu obstaja... tu bom našla to kaj išem. v bistvu sem nekaj malega že!
Je kar trajalo, da se je tale seznam naredil ... :veryshy::tenx:
Tema ja na vrhu tega foruma že več kot eno leto ... :D

milmil
12.08.2006, 10:18
gbf4