Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vozniski Izpit

nofear2009
11.07.2006, 15:39
Imam eno veliko vprasanje, koliko je treba danes odsteti za vozniski izpit (kategorija B), vkljucno z zdravniskim pregledom, urami voznje, teorije, itd. ??? :blush:

Tnx

J.J.
11.07.2006, 15:52
cca 200 tisoč ti ne gine.. odvisno kok ur boš vozil/a...

J.J.
11.07.2006, 16:00
ure so se neki podražale pa vzami povprečje 4000 čuke, nekje so 4500 nekje 4000, nekje če kupiš paket 3800, apak vzami povprečje 4čuke, zdej baje po tanovem če nimaš 20 ur nemoreš na glavno vožnjo.. seprav 30 ur je 120 čukov.. pol zdravniški je različno, recimo jaz sem dalala lani in je bil zdravniški v piranu 11.000 tisoč, v kopru 13.000 v izoli 9.000, pl maš prvo pomoč tut enih 15 čukov 3dni predavanj, pol maš glavno teorijo ki je kle pr nas 8000 sit,pol se mi zdi da je blo tut neki tazga za glavno vožnjo.. uglaunem pocen ni... aja pa cpp in predavanja so bila 10.000 to sem plačala takoj pri vpisu...

zdej računaj 160-200 jurčkov če nardiš vse iz prve ;)

J.J.
11.07.2006, 16:02
aja pa knjiga varna vožnja, ki sicer ni obvezna jo pa kao priporočajo stane cca 6 čukov!

lady_lucifer
11.07.2006, 16:25
ja, ful je pomembno, kje delas vozniskega.

v nm so ure najdrazje..pod 5000sit je ni.
lj tam nekje 4000 - 45000sit.

kot je ze j.j. omenla, se da kupit recimo 10 ur naenkrat in dobis popust.
tecaj in izpit prve pomoci v lj je 16.200.
za zdravniski u lj sm dala 8 jurjev.
kolk stane ostalo, se ne vem, to, kar pa sm povedala so pa podatki izpred enga mesca, torej aktualni...

bobi
11.07.2006, 16:31
Če rukneš ene 2x, prideš na 500kilo mingrede.

J.J.
11.07.2006, 17:38
Če rukneš ene 2x, prideš na 500kilo mingrede.

če rukneš trikrat na glavni teoriji moraš še enkrat na CPP:rolling: pa ful strogo ocenjujejo, lahko maš - 11 točk, sam če fališ recimo dva križišča ali kakšno vprašanje o stop znaku (ta vprašanja so vredna 5 točk) padeš avtomatsko neglede na to da je naneslo -10 točk..
ko sem bla jaz lani nas je blo v razredu 21, tri je poslal ven ker so plonkali, :clown: nardilo nas je pa 6:nonono:

ain
11.07.2006, 18:44
ma ja ma križišče je skor nemogoče zgrešit.. bolj so zamotana in zafrknjena taka vprašanjca o označbah če neki voziš k je daljše od avta, pa kolk je največ lahko dolgo..tuki prej zgrešiš

J.J.
11.07.2006, 22:40
ja pa najslabše je to, da je možnih več pravilnih odgovorov in če ne obkrožiš vseh pravilnih celo vprašanje ne velja.. lahko so vsi pravilni...

nofear2009
11.07.2006, 23:00
Shit! Pojma nism mel, da je tak drago...sem mislo, da bo malo manj kot 100 cukov. Pa ne vem, ce si bom lahko prvosco padit, sam nikol ne ves, ne :nonono:
Btw, hvala za odgovore :D

nina_nana
12.07.2006, 08:10
ja nič...še unga prašička boš mogu razbit...

aja...pa knjigo si sposodi...ne kupuj...

no...pa srečno...vsi smo naredl..pa boš tut ti...

J.J.
12.07.2006, 08:41
Shit! Pojma nism mel, da je tak drago...sem mislo, da bo malo manj kot 100 cukov. Pa ne vem, ce si bom lahko prvosco padit, sam nikol ne ves, ne :nonono:

100 čukov ti bo glih za ure;) kok si pa star, k če si na srednji bi mogu met v šoli tečaj prve pomoči zastojn;)

nina_nana
12.07.2006, 09:05
100 čukov ti bo glih za ure;) kok si pa star, k če si na srednji bi mogu met v šoli tečaj prve pomoči zastojn;)

zastonj???.:dontknow: ..prvič slišim...mi smo delal v šoli..sam nismo mel zastonj...smo pa plčačal manj kot tko redno..

dvojčica
12.07.2006, 09:18
zastonj???.:dontknow: ..prvič slišim...mi smo delal v šoli..sam nismo mel zastonj...smo pa plčačal manj kot tko redno..

Ko sem jest delala, je blo tud zastonj...je pa že ene 15 let nazaj:)

J.J.
12.07.2006, 09:48
je delala zdej ene dva mesca nazaj punca od brata, pa je blo u šoli zastonj ;)

dzuko
12.07.2006, 10:10
Ja tečaj prve pomoči že...kaj pa izpit iz prve pomoči?

edit: dopolnil

Goody
12.07.2006, 10:21
naj vam bo :P

Opravljanje vozniškega izpita (MNZ) (http://www.mnz.gov.si/index.php?id=4546)
Stran je namenjena vsem, ki iščete raznovrstne informacije o avto šolah in pridobitvi vozniškega dovoljenja za vse kategorije motornih vozil. (http://www.avtosole.si/)
Vozniški izpiti + seznam avtošol (http://www.vozniski-izpit.com/)
Avtošola AMZS (http://avtosola.amzs.si/)

nofear2009
12.07.2006, 11:10
naj vam bo :P

Opravljanje vozniškega izpita (MNZ) (http://www.mnz.gov.si/index.php?id=4546)
Stran je namenjena vsem, ki iščete raznovrstne informacije o avto šolah in pridobitvi vozniškega dovoljenja za vse kategorije motornih vozil. (http://www.avtosole.si/)
Vozniški izpiti + seznam avtošol (http://www.vozniski-izpit.com/)
Avtošola AMZS (http://avtosola.amzs.si/)

To je blo res uporabno ;) ! Zdej sm si mal razjasnil stvari, tak da ne bo nobenih presenecenj, ko bom sel delat izpit. tnx

Snif
12.07.2006, 13:20
Jasno je drago, sj pol k boš imel svoj avto pa računaj letno še podobne stroške oz. višje stroške (pregledi, popravila, registracija, zavarovanje...) pol pa še tekoče stroške kot so gorivo, cestnina ... S tem pa imaš neodvisnost, da se na cilj pripelješ brez javnega prevoza. :)

nina_nana
12.07.2006, 13:24
je delala zdej ene dva mesca nazaj punca od brata, pa je blo u šoli zastonj ;)

no....zdaj pa jo prašaj če velja z aizpit za avto..

js sm dala dve leti nazaj 6.000 sit...pa sm tut v šoli...tko da ne vem...mogoče kera avtošola to časti..sam ne vrjamem...

Snif
12.07.2006, 13:26

Kdaj boš naredil in koliko ur boš rabil je odvisno od tvojih sposobnosti in ne računaj, da boš porabil 30 ur za opravljen izpit, ker jih nekateri rabijo tudi 50 in več. Čeprav se večina hvali, da so imeli 30 ur statistika z ene od avtošol kjer smo imeli debato kaže drugačno stanje ne naredi vsak prvič in nima vsak samo 20 ur.

nina_nana
12.07.2006, 13:48
heh...js sm naredla pri 26...(sm si zato tut skopirala mojo knjižco...k to je res bolj redko)...js sm mela srečo da sm najdla dobrga inštruktorja..

sam je pa pa tko...da ni važno kok ti znaš vozit pa to...važno je kolk bi rd vsak inštruktor pa avto šola zaslužu...k nekje kr nabijajo ure...tko da to ni od tebe odvisno...

J.J.
12.07.2006, 16:06
no....zdaj pa jo prašaj če velja z aizpit za avto..

js sm dala dve leti nazaj 6.000 sit...pa sm tut v šoli...tko da ne vem...mogoče kera avtošola to časti..sam ne vrjamem...

ja valda da za izpit za auto, kwa ji za drugo nuca prva pomoč;) tut ko sem jaz hodila v srednjo tam leta 97:blush: je blo predavanje zastojn pa izpit tut..rdeči križ časti ne autošola ;)

J.J.
12.07.2006, 16:10
Kdaj boš naredil in koliko ur boš rabil je odvisno od tvojih sposobnosti in ne računaj, da boš porabil 30 ur za opravljen izpit, ker jih nekateri rabijo tudi 50 in več. Čeprav se večina hvali, da so imeli 30 ur statistika z ene od avtošol kjer smo imeli debato kaže drugačno stanje ne naredi vsak prvič in nima vsak samo 20 ur.

jaz sem jih mela 40 ko sem šla na glavno.. mi je reku da sem pri 30 že pripravljena, pa sem mu rekla, da bi rada še malo, ker nisem bla tko zihr vase...

pa tut ful je odvisno če boš redno vozil, je treba ure hitr naklamfatm ne po eno dve na teden, ker se umes hitr pozabi, in se pri ne redni vožnji nabere več ur... moja frendica ni redno vozila in je mela pol 80ur..in vleklo se ji je več kot pol leta...

kekez
12.07.2006, 23:43
Hm, jaz sem imel 7 ur :blush:
Plačal sem jih pa 15 :( :evil:
(je inštruktorica rekla, da mi ne more pisati vseh vaj v 7 urah :dontknow: )

nina_nana
13.07.2006, 06:16
ja valda da za izpit za auto, kwa ji za drugo nuca prva pomoč;) tut ko sem jaz hodila v srednjo tam leta 97:blush: je blo predavanje zastojn pa izpit tut..rdeči križ časti ne autošola ;)

no ja...kokrkoli...mi smo delal prvo pomoč v šoli kot nekakšn zgled kako pomagt ljudem v situacijah ...za vozniški izpit pa smo meli za plačat...in tut malo bolj podrobno...če pa vm ni treba plačvat, pa povej kere šole so to...da grejo še drugi tja ;) ...bojo prišparal...

nejc
13.07.2006, 07:27
Hm, jaz sem imel 7 ur :blush:
Plačal sem jih pa 15 :( :evil:
(je inštruktorica rekla, da mi ne more pisati vseh vaj v 7 urah :dontknow: )
V "železnih" cajtih so vam izpite talali:D

Posledice so še zdj vidne. Premnogo voznikov z izpitom izpred 1990 ne spada na cesto. Žal. Moj dedek se recimo v 2. vozi po mestu in ko mu rečem, daj v 3, pravi da bo potem prehiter:rolling: :rolling: :rolling:

Sicer pa zdj ne glede na precej višje št. ur malo kej naučijo. Za izpit se "drkaš" predvsem tehnikalije, kot je recimo ta, da se v enosmerni ulici moraš nujno prestaviti 10 cm v levo 10 m pred križiščem, če boš zavijal levo, predtem pa seveda 4x pogledat vsa ogledala, da ja ne boš koga povozu.:D :D :D

Dejstvo je, da nekateri so bolj in nekateri manj nadarjeni. Pa tudi interes pomaga pri učenju. Sam se vozil že 3 leta pred 18. letom. Povsem normalno je, da potem inštruktorju ni treba prvih 10-15 ur ponucat, da te nauči pedala pravilno pritiskat itd. V avtošolah bi mogli bolj delat na življenskih situacijah. Pa pod muss bi dal šolo varne vožnje, da učenci stestirajo skrajne situacije. Da dobijo vsaj mal filinga.

V bistvu bi uvedel, da lahko začneš voziti pri recimo 16. letih v spremstvu voznikov z dolgoletnim stažem. Ker vožnje se lahko naučiš le z vožnjo, torej kilometri. Ne pa v 30 ali tudi 50 in več urah v avtošoli.

kekez
13.07.2006, 09:33
Kolega mi je pravil, da v Belgiji še obstaja nekaj voznikov, ki jim ni bilo treba delati izpita. Vozijo še od časov, ko skoraj ni bilo prometa in izpit ni bil obvezen. Kasneje, ko je to postalo obezno, so takim zadeve samo podelili brez preverjanja. :angel:

kekez
13.07.2006, 09:38
V "železnih" cajtih so vam izpite talali:D
V tistih časih, ko sem jaz delal, je bil ravno največji problem. Ne vem zakaj je bila taka gneča, da si moral čakati na vožnje od prijave kar eno leto. Na vožnje si se moral prijaviti pred vsem ostalim, da ti potem ni kaj poteklo (npr. zdr. pregled, ki je veljal 1 leto). Jaz sem opravil izpita: B 1 mesec in A 1 teden pred potekom :evil: .
V času čakanja sem že imel avto in z njim prevozil skoraj 10000 km. :angel:

Ko sem že pol leta imel izpit, so me poklicali še eno drugi (prijavil sem se na več krajev), da lahko pridem vozit. Po letu in pol :nonono: :evil:

J.J.
13.07.2006, 10:31
no ja...kokrkoli...mi smo delal prvo pomoč v šoli kot nekakšn zgled kako pomagt ljudem v situacijah ...za vozniški izpit pa smo meli za plačat...in tut malo bolj podrobno...če pa vm ni treba plačvat, pa povej kere šole so to...da grejo še drugi tja ;) ...bojo prišparal...

gimnazija piran, srednja gostinska in turistična šola izola.. za tedve vem;)

nina_nana
13.07.2006, 11:27
ja super pol...sam mal ste daleč...:2thumbs:

Snif
13.07.2006, 16:01
heh...js sm naredla pri 26...(sm si zato tut skopirala mojo knjižco...k to je res bolj redko)...js sm mela srečo da sm najdla dobrga inštruktorja..

sam je pa pa tko...da ni važno kok ti znaš vozit pa to...važno je kolk bi rd vsak inštruktor pa avto šola zaslužu...k nekje kr nabijajo ure...tko da to ni od tebe odvisno...

Jst pravim, da nihče ni nenadomestljiv, če opaziš, da ti nabijajo ure in ni napredka moraš pač menjat. ;)

Snif
13.07.2006, 16:08
jaz sem jih mela 40 ko sem šla na glavno.. mi je reku da sem pri 30 že pripravljena, pa sem mu rekla, da bi rada še malo, ker nisem bla tko zihr vase...

pa tut ful je odvisno če boš redno vozil, je treba ure hitr naklamfatm ne po eno dve na teden, ker se umes hitr pozabi, in se pri ne redni vožnji nabere več ur... moja frendica ni redno vozila in je mela pol 80ur..in vleklo se ji je več kot pol leta...

Tudi, ko narediš izpit je treba vozit drugač se ne navadiš ;)

gcanon12
03.08.2006, 11:47
Ola mene zanima kje se da zdej opravljat glavno teorijo v kopru?

J.J.
03.08.2006, 16:39
tam kot zmeraj, pri gasilskem domu...

gcanon12
03.08.2006, 17:15
Sej zato me je zanimalo. Ker so gasilski dom porušili.
A je sigurno zdej tam v novi stavbi???

J.J.
03.08.2006, 17:17
ja tam v novi stavbi je ;)

J.J.
03.08.2006, 17:17
praš inštruktorja bo zihr vedu ;)

freya
04.08.2006, 10:31
kolk ur moraš pa narest, če ti trajno odvzamejo izpit, da lahko ponovno delaš???

gcanon12
07.08.2006, 21:51
Ola še nekaj me zanima kje se lahko dela izpit za traktor v kp?

swizc
07.08.2006, 22:06
Ok, mam en smesn uprasanje, zihr boste vedl. Kako je zdej z tem ko nardis izpit za avto, mas potem se izpit za 50ccm skuter notr? Al do 50ccm al kako?

Nincha II.
08.08.2006, 11:29
Ok, mam en smesn uprasanje, zihr boste vedl. Kako je zdej z tem ko nardis izpit za avto, mas potem se izpit za 50ccm skuter notr? Al do 50ccm al kako?

Ja, ubistvu lahko vozis vse na dveh kolesih, kar ne gre hitrejs od 50km/h in nima vec kot 50ccm ;)

PS: sm sla v svojga vozniskega pogledat, pa pise da imam kategorijo B (avto), kategorijo G (motokultivatorji, ce si 15+ in delovni stroj, ce si 18+) in nazadnje se kategorijo H.

Kategorija H pa je (www.tecajcpp.com) ...

"Imetniki vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil kategorije H smejo voziti tudi motorna kolesa, izdelana do 27. julija 2002, katerih delovna prostornina motorja ne presega 50 ccm, in konstrukcijsko določena hitrost ne presega 50 km/h."

:)

fancy
08.08.2006, 11:35
:rolling:
Se pravi lahko po svojem vrtu legalno voziš motokultivator :)

Nincha II.
08.08.2006, 11:40
Se pravi lahko po svojem vrtu legalno voziš motokultivator :)

Ja, in noben ti nc ne more ... dokler si res samo na svojem vrtu, seveda :D

fancy
08.08.2006, 11:41
Kako je pa s tem v Nemčiji :dontknow:

Nincha II.
08.08.2006, 11:46
Kako je pa s tem v Nemčiji :dontknow:

Cist tko kot pri nas - sej ves, EU je ene zadeve dejansko poenotila in s tem olajsala ...
Jst sm delala vozniskega v SLO (v Nemciji se zacne cena za voznisko od 1500E + ), tko da mam namrec slovensko voznisko in mi normalno velja ;)

Me pa polcaji se niso ustavl, odkar sm gor :angel:

fancy
08.08.2006, 11:49
Mene so ustavli pa niso imeli nič proti mojemu vozniškemu:approve:
Problem je bil samo v tem, da sem bil jaz v Nemčiji, vozniško v Ljubljani :mad:

Nincha II.
08.08.2006, 11:54
Mene so ustavli pa niso imeli nič proti mojemu vozniškemu:approve:
Problem je bil samo v tem, da sem bil jaz v Nemčiji, vozniško v Ljubljani :mad:

Ja, to da nimas vozniske s sabo zna bit pa pol problem, k ga tut EU na more resit, ja :D

Sej mojga fanta tut skoz ustavljajo, ker pac pozn prhaja z dela in recimo da vsaj 1x na 2-3 mesce piha al ga pa preverjajo. :rolling: On pa itak vedno razlaga, da gre z dela domov in da ni pil ... Sam to mors met tut ze mal tako "sreco", da si magnet za policaje :D

Kok so te pa ocolal za to pozabljeno voznisko? :shy:

swizc
08.08.2006, 13:42
No ja, sej jest bi se furu pol z 50ccm skuterjam ja, no ubistu prej bi bil 50ccm, sam pol z mal predelave nebi bil vec 50ccm, ampak mal vec, su pa tud neb vec 50, ampak bliz 110km/h

fancy
08.08.2006, 13:46
Ja, to da nimas vozniske s sabo zna bit pa pol problem, k ga tut EU na more resit, ja :D

Sej mojga fanta tut skoz ustavljajo, ker pac pozn prhaja z dela in recimo da vsaj 1x na 2-3 mesce piha al ga pa preverjajo. :rolling: On pa itak vedno razlaga, da gre z dela domov in da ni pil ... Sam to mors met tut ze mal tako "sreco", da si magnet za policaje :D

Kok so te pa ocolal za to pozabljeno voznisko? :shy:

Po cenkanju 50€ :mad:

swizc
08.08.2006, 20:56
Kolk zdej vseskup konca izpit, z prvo pomcjo in vsem potrebnim?

Knez
09.08.2006, 08:08
Včasih je bilo 1000 mark, danes je nekje 1000 eurov.

Vedno pride na 1000.

swizc
09.08.2006, 09:32
Seprav 250k, uff kr postena cena:approve:

Nincha II.
09.08.2006, 10:28
Kolk zdej vseskup konca izpit, z prvo pomcjo in vsem potrebnim?

Jst sm ga delala v LJ, nardila vse v prvo, izpit je bil letos marca po 40h (oz. 2 mescih vse skupi) voznje v mojem zepu. V denarnci pa okroglih 800E manj. :shy:

Ni pocen, sam izpit pa mamo :approve:

swizc
09.08.2006, 10:57
A je predpisano kolk ur voznje mors nujno met opravljene da gres lohk naprej?

lady_lucifer
09.08.2006, 11:03
mislm, da mas 20 obveznih...

Nincha II.
09.08.2006, 11:05
A je predpisano kolk ur voznje mors nujno met opravljene da gres lohk naprej?

Predpisano ne vem ce je, sam jst ne poznam nobenga, ki bi recimo v zadnjih 2 letih naredu izpit z manj kot 30h urami :dontknow: Tko da mislm, da je to ze skor nepisano pravilo ... Bom pogledala, ce je to kje uradno predpisan, sam mislm da ni ...

PS : Ce si zenska (Swizc, sej vem da nis :D ), pa prides pod 40h ze zlo tezko, zato ker si zenska in ze po "defaultu" bl nesigurna :?:

Nincha II.
09.08.2006, 11:08
mislm, da mas 20 obveznih...

Ne, to niso ure, ampak stevilo opravljenih vaj ... (tko je men istruktor reku)

Ob zacetku leta 2006 so spremenil nacin stetja, tko da zdej vaje stejejo - lahko rabis 4h za 1 vajo al pa 1h, odvisno od tebe in instruktorja.

Sej pravm, da se mi zdi, da je tistih 30h bl nepisano pravilo k kej druzga, ze zato, da mal zasluzjo ...

Ko bo stopu pa nov Zakon o avtosolah v veljavo, bo pa sploh "zurka" za tiste, k izpita se nimajo ... :dontknow:

lady_lucifer
09.08.2006, 11:11
omg, kaksen nov zakon in kdaj pride?

Nincha II.
09.08.2006, 11:14
omg, kaksen nov zakon in kdaj pride?

" Določbe zakona o vožnji s spremljevalcem se pričnejo uporabljati v dveh letih po uveljavitvi zakona (13.8.2004).
Določbe zakona o vozniku začetniku se pričnejo uporabljati v štirih letih po uveljavitvi zakona (13.8.2004)."
...

Lady, tukile ti vse pise, da ne bom jaz dolgovezila ...

--------------> http://www.tecajcpp.com/cpp/izpit.php

Abronsius
09.08.2006, 11:22
Voznik začetnik mora opraviti program dodatnega usposabljanja v skupnem trajanju dvanajst ur. Programa se mora voznik začetnik udeležiti v predpisanem zaporedju, in sicer:
prvega dela vožnje odličnosti, v obdobju dveh do šestih mesecev po izdaji vozniškega dovoljenja,
enodnevno vadbo varne vožnje z vključeno skupinsko delavnico o varnosti cestnega prometa in psihosocialnih odnosih med udeleženci cestnega prometa v obdobju od štirih do desetih mesecev po izdaji vozniškega dovoljenja
drugega dela vožnje odličnosti v obdobju osmih do dvanajstih mesecev po izdaji vozniškega dovoljenja
Vozniku začetniku se ob izdaji vozniškega dovoljenja izda tudi karton voznika začetnika za spremljanje dodatnega usposabljanja voznika začetnika, na katerega izvajalci programa potrjujejo opravljene obveznosti.

Če teh obveznosti kot voznik začetnik ne opraviš potem se ti po izteku veljavnosti izda novo vozniško dovoljenje le, če ponovno opraviš vozniški izpit. :O

lady_lucifer
09.08.2006, 11:30
" Določbe zakona o vožnji s spremljevalcem se pričnejo uporabljati v dveh letih po uveljavitvi zakona (13.8.2004).
Določbe zakona o vozniku začetniku se pričnejo uporabljati v štirih letih po uveljavitvi zakona (13.8.2004)."
...

Lady, tukile ti vse pise, da ne bom jaz dolgovezila ...

--------------> http://www.tecajcpp.com/cpp/izpit.php

okej, tole o vozniku zacetniku pr men ne bo prslo u postev:approve:

Nincha II.
09.08.2006, 11:37
Če teh obveznosti kot voznik začetnik ne opraviš potem se ti po izteku veljavnosti izda novo vozniško dovoljenje le, če ponovno opraviš vozniški izpit. :O

Po 13.8. v letu 2008 ...

Zdej je vse skupaj se v pripravi, tko da ni se panike. Sam, ce p se nimas vozniskega in bi ga lahko mel, bi se pa na tvojem mestu cimprej spravla ga delat... ;)

Abronsius
09.08.2006, 12:09
Po 13.8. v letu 2008 ...

Zdej je vse skupaj se v pripravi, tko da ni se panike. Sam, ce p se nimas vozniskega in bi ga lahko mel, bi se pa na tvojem mestu cimprej spravla ga delat... ;)

Aha drži, čeprav tiste plave brošurce, ki jih talajo na Roški o novem zakono o varnosti cestnega prometa so govorile o začetku veljavnosti v dveh letih po sprejemu zakona. No zame ne pride več v poštev, čeprav verjamem, da mi kljub opravljenjenm vozniškem izpitu takšna osvežitev znanja ne bi škodila.

Tule (http://www.gzs.si/ASPDatoteka.asp?ID=13065) si lahko podorbneje preberete Zakon o varnosti cestnega prometa.

Zanimiv je člen ki govori o vzvratni vožnji, kjer naj bi voznik vklopil varnostne utripalke, medtem ko pri vzvratnem parkiranju samo smerne. Spomnim se, kako mi je inštruktor vedno svetoval, naj tudi pri vzvratnem bočnem parkiranju vklopim varnostne utripalke, da se izognem izklopu žmigavcev pri obračanju volana. Sam en preblisk za Lady, ko se bo učila bočnega parkiranja. :D

lady_lucifer
09.08.2006, 13:49
Aha drži, čeprav tiste plave brošurce, ki jih talajo na Roški o novem zakono o varnosti cestnega prometa so govorile o začetku veljavnosti v dveh letih po sprejemu zakona. No zame ne pride več v poštev, čeprav verjamem, da mi kljub opravljenjenm vozniškem izpitu takšna osvežitev znanja ne bi škodila.

Tule (http://www.gzs.si/ASPDatoteka.asp?ID=13065) si lahko podorbneje preberete Zakon o varnosti cestnega prometa.

Zanimiv je člen ki govori o vzvratni vožnji, kjer naj bi voznik vklopil varnostne utripalke, medtem ko pri vzvratnem parkiranju samo smerne. Spomnim se, kako mi je inštruktor vedno svetoval, naj tudi pri vzvratnem bočnem parkiranju vklopim varnostne utripalke, da se izognem izklopu žmigavcev pri obračanju volana. Sam en preblisk za Lady, ko se bo učila bočnega parkiranja. :D

nimam pojma kaj so varnostne utripalke:D:D:dontknow:

freya
09.08.2006, 13:57
po domače vsi štirje žmigovci?

lady_lucifer
09.08.2006, 14:04
aha, fino:D
sam hecno mi je blo, ker on te utripalke in zmigovce v istem stavku napise in deluje, kot da gre za dve razlicni stvari :D:D :dontknow:

freya
09.08.2006, 14:12
;)
mi smo včasih govorili celo o smernih kazalcih in smerokazih, če se ne motim

swizc
09.08.2006, 16:36
Hmm mam se eno uprasanje. Namrec nevem, mensezdi da sm od frenda slisu to, nevem ce je res, baje da obstajajo privat avtosole, in da baje skorej 50% prides cnej skos, sploh kar se tice cen posamezne ure.

Nincha II.
09.08.2006, 16:59
Aha drži, čeprav tiste plave brošurce, ki jih talajo na Roški o novem zakono o varnosti cestnega prometa so govorile o začetku veljavnosti v dveh letih po sprejemu zakona.

Nisi cist pazljivo prebral - 2 leti od 13.8.2004 (torej 2006) bo zacel veljati samo tisti del, ki govori o spremljevalcu.
Tisti del o voznikih zacetnikih pa 4 leta od 13.8.2004 (torej 2008) ... ;)

In sicer ...

Nincha II.
09.08.2006, 17:07
po domače vsi štirje žmigovci?

Ja, a ni hecen izraz? :D

Ko sem jst prvic parkirala, mi je instruktor reku, da nej przgem varnostne utripalke in mi nc ni blo jasn :shy:
Pol pa prav, da nej dam vse 4 zmigovce in sem prec razumela :clown:

Sam, ce se jst prov spomnem, se daje za VSAKO premikanje vozila nazaj in ustavitev na cestiscu (se prav tut parkiranje) vse 4 zmigovce. Ker, ce das samo normalen zmigovc, itak tisti, k pride za tabo, (vecinoma!) ne vidi tvojga zmigovca, a ni tko? Tko da men se zdijo tele "varnostne utirpalke" kr smiselne... :dontknow:

Nincha II.
09.08.2006, 17:09
;)
mi smo včasih govorili celo o smernih kazalcih in smerokazih, če se ne motim

Kaj je pa razlika? :blush:

Abronsius
09.08.2006, 18:19
Nisi cist pazljivo prebral - 2 leti od 13.8.2004 (torej 2006) bo zacel veljati samo tisti del, ki govori o spremljevalcu.
Tisti del o voznikih zacetnikih pa 4 leta od 13.8.2004 (torej 2008) ... ;)

In sicer ...

Hm, mislim da sem kar lepo natančno prebral.

Govorim o tisti knjižici, ki jo dobiš na Roški, tam notri se spomnim, da je bilo ob razlagi določbe o vozniku začetniku napisano, da bo ta določba začela veljati dve leti po sprejetju zakona.

Poglej in preveri sama... tule (http://www.zveza-soncek.si/Zakonodaja/2004083_zakon_o_varnosti_cestnega_prometa_ZVCP-1.pdf) imaš objavo Zakona o varnosti cestnega prometa iz leta 2004 in če pogledaš 256.člen ta pravi, da določbi o vožnji s spremljevalcem in pa o vozniku začetniku začneta veljati 2 leti po uveljavitvi tega zakona.

Dne 4.11.2005 pa se ta 256. člen spremeni...poglej ( http://www.gzs.si/ASPDatoteka.asp?ID=13065)... očitno so ga spremenili naknadno in ta sprememba še ni zabeležena v tisti knjižici, ki jo dobiš na Roški.

slick
10.08.2006, 06:47
Hmm mam se eno uprasanje. Namrec nevem, mensezdi da sm od frenda slisu to, nevem ce je res, baje da obstajajo privat avtosole, in da baje skorej 50% prides cnej skos, sploh kar se tice cen posamezne ure.

ngh... kakšne so pa ne-privat avtošole? državne?

ni to vojska eebote:clown:

swizc
10.08.2006, 09:43
Ne ****a, res sm slisu da obstaja neki na ta stil, tko da te v koncni fazi pride ena ura voznje seenkrat cnej kot je pa pri kksni avtosoli

freya
10.08.2006, 10:58
Kaj je pa razlika? :blush:

včasih smo uporabljali izraz 4 smerokazi, smerni kazalci, danes varnostne utripalke....razlika??
nobene

Nincha II.
10.08.2006, 18:03
Ne ****a, res sm slisu da obstaja neki na ta stil, tko da te v koncni fazi pride ena ura voznje seenkrat cnej kot je pa pri kksni avtosoli

Ej, za tole pa prvic slism ...
Ce res kej obstaja, me cudi, da noben folk ne ve za to, pa dobr ves, kaksn je folk, ko je kej v zvezi z denarjem - vsak bi rad za cim manj dobil cim vec... ;)

Pa tut na Netu more bi mogl bit sigurno kej, a ne? :dontknow:

Nincha II.
10.08.2006, 18:05
včasih smo uporabljali izraz 4 smerokazi, smerni kazalci, danes varnostne utripalke....razlika??
nobene

smerne utripalke = zmigovca za levo al pa desno
varnostne utripalke = vsi 4 zmigovci

swizc
11.08.2006, 15:42
Ej, za tole pa prvic slism ...
Ce res kej obstaja, me cudi, da noben folk ne ve za to, pa dobr ves, kaksn je folk, ko je kej v zvezi z denarjem - vsak bi rad za cim manj dobil cim vec... ;)

Pa tut na Netu more bi mogl bit sigurno kej, a ne? :dontknow:

Ne baje da je res to, od sodelovca sin je baje tko izpit naredu, noja predn bom pa se kej strelal, se bom pa prej se pozanimal, tko da ce kej zvem sporocim:2thumbs:

g666
11.08.2006, 17:15
jaz pa imam 1 vpršanje:danes sem naredla izpit :rolling: , pa nevem, ka vse morem še zej nardit. s tistim potrdilom, ki sm ga dobla, grem na upravno enoto,ne? pa kaj vse rabim zraven? osebni dokument, sliko, še kaj? denar verjetno,ne? koliko denarja pa prbl.? da vem, kolk lahk ta vikend zapravim, ker morem mal proslavit izpit. če bi vedli, kak dolgo sem ga delala, bi se čudli, da še nisem koma ;) hvala za odgovore!

Nincha II.
11.08.2006, 17:45
jaz pa imam 1 vpršanje:danes sem naredla izpit :rolling: , pa nevem, ka vse morem še zej nardit. s tistim potrdilom, ki sm ga dobla, grem na upravno enoto,ne? pa kaj vse rabim zraven? osebni dokument, sliko, še kaj? denar verjetno,ne? koliko denarja pa prbl.? da vem, kolk lahk ta vikend zapravim, ker morem mal proslavit izpit. če bi vedli, kak dolgo sem ga delala, bi se čudli, da še nisem koma ;) hvala za odgovore!

Cestitke novopeceni voznici najprej! :approve:

Ummm ... se bom probala jst spomnit, kaj sm rabila ...

Rabis 1 (al 2, nisem prepricana) al 2 slikci, osebni dokument pa ene 5000SIT, sam raj mej ksnga jurja vec s sabok lahko, da so ze kej podrazil ... Drgac pa tisti list, da si opravla izpit, ne vem ... Jaz ga sploh v roke nisem dobila - direkt na Rosko so ga nesl z evidencnim kartonom vred in sem si pol naslednji dan nardila vozniskega. Vsekakor ga imej s sabo.

Aja, pa obvezno mej s sabo zdravnisko potrdilo, da vidjo ce ti morjo kasne omejitve napisat v voznisko!

To mi pade zdele na pamet... ;)

PS: Kolk ur si pa rabila za vozniskega in iz kje si?

G3nius
11.08.2006, 19:01
No js sm izpit naredu letos aprila, za vse skupaj sem odštel 160.000 sit in niti ficka več.

lady_lucifer
11.08.2006, 19:05
No js sm izpit naredu letos aprila, za vse skupaj sem odštel 160.000 sit in niti ficka več.

opa, dej se mal povej, kolk ur si mel, kje si delal in po kolk je bla ura;)

mc1moto
11.08.2006, 21:38
jest sm tud naredu izpit cirka en let nazaj sm dal 170kosov pa sm glavno voznjo delu dvakrat(zivci):P
delu sm pa v mostah (AMD Moste)

lady_lucifer
12.08.2006, 07:18
al lahk kdo vsaj pove, kolk so ble ure :nonono:

g666
12.08.2006, 11:41
rabla sm 65 ur :D boga moja mami, ko je vse to financirala- mela sm 3900 uro. če si kupu 20 ali več ur skupi, tak da če to pomnožiš s 65, je to 253500 sit, pa če še prišejem za cpp ene 7000 sit, pa za prvo pomoč itd., ti kr slabo rata. zato pa nimam počitnc, kr ni več gnarja :( pa sj sam da sm se rešla! sj ne rečem, da znam neki ful vredi furat sam pomoje mi je inštruktor ure nabijal, kr od 45 ure naprej nisem nič napredovala. to ka mi prej ni šlo, mi zj tud negre. sj ni druga ko bočno parkiranje pa mogoč kako obračanje v ulici, če je mal bol čudna ulica.sj se mi userje kdaj, sam to ni to. morš res znat, ne pa sam upat, da se ti bo usralo, pol bom pa enkrat ruknla pa spet stroške naredla. pa sj to s bom šla zj na prazn parkirplac sama učit, da filing dobim.
uglavnem, pomoje bi lahk šla 'že' pri kakih 45ih na izpit, bi bla sposobna isto odfurat ko zj.
drugač pa tisti, ko sprašujete za cene ur, poglejte na strani od kakih avtošol. sj skor vsepovsod majo te finte, da če kupiš več ur skup, je cenej. drugač pa teško naprej rečt, kuk gnarja se bo rablo. jz sm tut nism misla, da bom do 65 prišla. eni inštruktorji kr radi nabijajo, pa men je na začetku še skrajšval ure- prvo je zamudu 5-10 min, pol pa sm še kakih 5 min prej končala. sj pol sm mu rekla, da to ne more it tak naprej, kr se to ful pozna. mislim v 5ih minutah ti že kr neki prevoziš. pa še skos sma po enih in istah poteh furala, da sm bla že čist napiflana. moja sošolka npr. pa je mela ful vredu inštruktorco, kr sta vedno kam drugam šle, pa jo je ful bol opozarjala na te finte, ko jih lahk dobiš na izpitu, tak da je ona npr. ful velik več različnih poti prefurala ko jz. jz pa tiste ko sm, sm jih res parkrat, tak da bi lahk ponoči na pamet brez luči tam furala! krneki!
madonca sm se razpisala, se vidi, da se ga nisem dost včeri napila pa zj niam mačka. pa sj je dans sobota, mam še eno možnost ;)
fajn furajte, čim manj stroškov, pa čimboljšo/šega inštruktorja/co!

lady_lucifer
12.08.2006, 12:00
jao, ne vem, zakaj pol nis povedala instruktorju da zamuja in da to ni dobr, da se ti zdi, da ne napredujes vec, da bi se kje drugje vozila itd....sej ni bog, da mu neb mogla nic rect. mamo usta, ane:D

g666
12.08.2006, 15:17
za zamujanje sm bla prvih 2-krat tiho, pol sm mu rekla, pol je še parkrat zamudu, pa sm mu sproti rekla, pol je blo končno bolš. isto sm mu povedla da se mi zdi da nič ne napredujem sam je pol reku da je on pa opazu da sm kr dost napredovala. sam nevem, no, že res, da se on bol spozna na to ko jz, sam tuk pa se tut znam objektivno opazvat pri vožnji, da vem vsaj prbl. ki sem bla recimo pri 45ih urah pa ki sem zej, čeprav nisem inštruktorca. sicer pa so v celju (tam sm delala izpit) itak ***jeni. pa sj zj mi je že vseen! glede alternative je pa tak: skos sm uporablala al avtobus, al bicikel al pa sm šla peš, ker z mamo nisma mele do zj avta. pa kukrat sm ostala brez prevoza, ker avtobusa sploh blo ni, taxi si je mobitel izklopu, peš je blo predaleč itd. uglavnem javni prevoz ni vedno zanesljiv. z izpitom se men ni mudilo, bol se je moji mami, ker ona zarad zdravstvenih razlogov ne more furat, je pa tak, da rabiš kdaj tut svoj avto, pa ne, ker bi bil komot. npr. iz našega mesta ob nedeljah z avtobusom nimaš kam it razen v LJ zjutraj, ob sobotah pa praznikih ni bistveno bolš, vlaka pa nimamo. gnarja za taxi nea glih serjem, fehtat vedno enga, ko ga pa nea glih ful poznaš, je pa tud nerodno.
rečt hočem, da se tut inštruktorji med seboj razlikujejo in noben mi ne bo reku, da tud inštrukor (poleg volje in talenta učenca) ne pripomore dost k številu ur. rečt hočem tut, da nisem delala izpita zato, ker ga je večina mojih vrstnikov tut delala, ampak kr ga mal bol rabim ko pa nekdo, ko mata pri njih doma oba starša izpit pa po možnosti še 2 avta. ne vem, ka sta se tak pičla zej v mene.

slick
12.08.2006, 16:35
ne se razburjat no:shy:

sej sma se sam mal hecala...sej veš, moška hudobnost pa to;)

doli
18.08.2006, 10:09
Kdor ma probleme s pogumom in hitrimi odločitvami za volanom, naj gre za kak teden se vozit v Indijo:
http://video.google.com/videoplay?docid=-2063667852598904740

Garantiram, da bo (če bo preživel) vozil kot profesor.

Vsemogočni
19.08.2006, 20:37
aja pa knjiga varna vožnja, ki sicer ni obvezna jo pa kao priporočajo stane cca 6 čukov!

Pa izpitna vožnja tud nekaj stane

Vsemogočni
19.08.2006, 20:41

Pejd do avtošole in se mal pogovor. Sej ne grizejo, posebej ko vidjo kandidata za zaslužek. Pa pejd delat čimprej k boš mu možnost, ker bo to skoz dražje. :veryevil:

Ti želim veliko uspeha in potem srečno vožnjo, brez neseč :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

lady_lucifer
25.08.2006, 17:53
koristna povezava (http://nastop.si/index.php?m=24&cid=44) :veryevil:

.:WoLf:.
21.01.2007, 21:27
Mene pa zanima par stvari:
-ali je res treba na občinskih testih po novem odgovore pisat in ne obkroževat?
-kater letni čas je najbolj primeren za opravljanje vozniškega izpita?
-kje na internetu bi lahko dobil pole, kakršne dobijo na občinskih, da vidim kako zadeva zgleda?

KRUNCHY
21.01.2007, 22:03
Mene pa zanima par stvari:
-ali je res treba na občinskih testih po novem odgovore pisat in ne obkroževat?
-kater letni čas je najbolj primeren za opravljanje vozniškega izpita?
-kje na internetu bi lahko dobil pole, kakršne dobijo na občinskih, da vidim kako zadeva zgleda?

najbolj je opravlat pozim, v primeru da je velik snega, ker se potem ne vidjo črte, pa ni ti treba skrbet za omejitev hitrosti.....tko da te lahko precej manj '***ajo', poleg tega se pa še mal natreniraš v takih razmerah

kar se tiče pol jih maš pa nekaj na tecajcpp.com, pa na avtosole.com....

22.01.2007, 04:44
kar se tiče pol jih maš pa nekaj na tecajcpp.com, pa na avtosole.com....

Hvala

m1h4
24.01.2007, 17:56
Jest bom tudi bodoči voznik. Danes sem prvič vozil v takih razmerah, ponoči je padel sneg, pa mi je inštruktor reku da naj bolj počasi vozim :D

25.01.2007, 14:10
Še nekaj me zanima.. če bi šel izpit opravljat meseca maja, bi po informacijah prijateljev potreboval 3 mesece, da bi ga naredil (če bi vozil pribljižno 30 ur), ker se tudi po mesec dni čaka na občinske teste in glavno vožno. Prijatelj pa je izpit delal v Radolci in pravi, da se ga tam naredi v mesecu in pol. Je to čakanje v kranju zaradi "gužve"?

m1h4
09.02.2007, 15:27
Hm... jaz delam izpit ze 3 tedne in imam sele 7 ur, pomoje je kr guzva, mam pa enga dobrga inštruktorja in nima kej velik časa, ampak mu bom drug teden reku, če je kpna varjanta da nardim saj 2-3 ure na teden.

socialni
16.02.2007, 11:58
Jst sm ga naredu v avtošoli Šmarca. Uredu inštruktor je bil, relativno poceni in tudi po hitrem postopku sm šou skoz.
Pa zdi se mi, da se ti precej vsi posvetijo tm.

Nincha II.
16.02.2007, 15:57
Še nekaj me zanima.. če bi šel izpit opravljat meseca maja, bi po informacijah prijateljev potreboval 3 mesece, da bi ga naredil (če bi vozil pribljižno 30 ur), ker se tudi po mesec dni čaka na občinske teste in glavno vožno. Prijatelj pa je izpit delal v Radolci in pravi, da se ga tam naredi v mesecu in pol. Je to čakanje v kranju zaradi "gužve"?

Jaz sem ga pozimi (februar-marec) nardila v 2 mescih v Ljubljani ... z vsem kar spada zraven, zdr.pregled, teorija, gl.voznja ... vse ...

Ni mi zal, ceprav je bla kr huda zima - pa se izkusenj vozit v snegu si naberes.
Priporocam delanje vozniskega pozimi :)

Abronsius
16.02.2007, 17:55
Tudi jaz sem potreboval dva meseca... isto februar, marec v Ljubljani. Fajn sneg, nobenih kolesarjev, motoristov... enkrat je bilo ornk zasneženo, da se znakov ni vidlo. :O. Za ta glavni izpit me je pa inštruktor prijavil na petek in že naslednji petek sem bil na vrsti, tko da pri meni ni bilo nikakršnega čakanja. ;) Veliko sreče in znanja ti želim !

swizc
06.03.2007, 18:18
Imam eno veliko vprasanje, koliko je treba danes odsteti za vozniski izpit (kategorija B), vkljucno z zdravniskim pregledom, urami voznje, teorije, itd. ??? :blush:

Tnx

Jest sm pred parimi dnevi naredu izpit, vseskupaj mal cez 20 ur, cena celotnega izpita skupaj cca. 150.000sit, mogoce malo manj. Mam pa eno vprasanje, ker morm vozit z ocali, so ze koga kdaj ustavili policaji in pa da ni vozil z ocali, kaksne so kazni za to?

Voti
06.03.2007, 19:08
Mam pa eno vprasanje, ker morm vozit z ocali, so ze koga kdaj ustavili policaji in pa da ni vozil z ocali, kaksne so kazni za to?

kaksna je kazen nevem, samo ce ti pise v vozniski da moras voziti z ocali raje vozi
se bolj splaca kot pa kazen placevat;)

swizc
06.03.2007, 20:59
kaksna je kazen nevem, samo ce ti pise v vozniski da moras voziti z ocali raje vozi
se bolj splaca kot pa kazen placevat;)

Mah ne gre se zato ker mam sam ena ocala, in te rabm v soli, doma za tv gledat itd. So za na dalec. Tko da velikrat pozabm ocala, tko da vozm brez, oz. po pravic povedan odkar mam izpit nism niti enkrat furu z ocali. Tko da vem prblizn kolk debelo denarnco morm met v naprej :D Ne hec, mal za***ancije more bit, sam tko prasam kaksne so kej kazni za to

Lencka
06.03.2007, 21:01
Zanimivo vprašanje... namreč, če ti piše, da lahko voziš z očali ali lečami - ali so vrli "polismeni" izvežbani za pregled, ali imaš leče?

bosti_m
09.03.2007, 21:54
glede kazni če voziš brez leč oz. očal je mislim da 135€ tak da se vsekakor splača imeti očale na nosu

drugače pa policaju v najslabšem primeru daš lečo ven pa mu jo pokažeš

Lencka
09.03.2007, 22:13
Bedarija, ker potem bi bil prisiljen v prekršek, ker si je ne moreš dat več not! Menda nimajo res tako urejeno :nonono:

10.03.2007, 08:14
Če maš kontaktne leče, ti mora to v vozniškem dovoljenju pisat, tako da ti jih ni treba dejat vn, v nasprotnem primeru moraš met očala. Če maš leče, morš met v avtomobilu še pribor za to zadevo..

Izpit že delam in sicer:

3 tedne sem čakal na zdravniški pregled (tam sem bil potem okol 10 min)
1 teden sm čakal na CPP
2 tedna na prvo pomoč
potem se pa še (v Kranju) čaka pribljižno 2-4 tedne za občinske in pribljižno 14 dni za glavno.

Mowgli
10.03.2007, 08:54
Jest sm pred parimi dnevi naredu izpit, vseskupaj mal cez 20 ur, cena celotnega izpita skupaj cca. 150.000sit, mogoce malo manj. Mam pa eno vprasanje, ker morm vozit z ocali, so ze koga kdaj ustavili policaji in pa da ni vozil z ocali, kaksne so kazni za to?

Voz' z očali! Ne zaradi kazni, ampak me boš videl, ko bom pred tabo bremzal. :approve:

bosti_m
11.03.2007, 20:58
če maš očale al pa leče ti piše v vozniškem izpitu
01.06 vozi z očali ali z kontaktnimi lečami
01. 01 vozi z očali
01. 02 vozi s kontaktnimi lečami

sicer pa sn na zdravnišega prišo še isti dan ko sn šou tja vprašat kdaj lahko pridem
na občinske čakal 1 tedn, na izpitno vožnjo pa 3 tedne

zeriX
11.03.2007, 21:50
Zanimivo vprašanje... namreč, če ti piše, da lahko voziš z očali ali lečami - ali so vrli "polismeni" izvežbani za pregled, ali imaš leče?

če ti piše da voziš z očali in jih nimaš
mam leče
daj ven
ne morem ker mam edine sabo in če jih dam ven nimam več drugih za nazaj dat...
preverjeno in preizkušeno :rolling:

09.05.2007, 22:48
Zdravo, ali je možno, da bi jst delal izpitno vožnjo kje drugje kot v Kranju (sem iz Kranja), ker bom čakal več kot 1 mesec, da bom prišel na vrsto (v Kranju)?
Drugje se baje čaka veliko manj časa (14 dni ipd)..

jana87
02.08.2007, 13:18
ojla a je že kdo pisal te ta nove občinske teste ki so jih uvedli pred kratkim? je res, da moraš odgvore pisati sam da ni več za obkrožvat in ali so res veliko težji?? prosim odgovorite mi čimprej, ker bi se rada dobro pripravila!!
hvala, Lp

Aldebaran
02.08.2007, 13:22
tole (http://www.nastop.si/index.php?m=24&cid=44)poglej...
drugače je pa na tejle strani (http://www.google.com/search?hl=en&q=novi+cpp+testi&btnG=Search) ogromno informacij...

jana87
02.08.2007, 13:27
hm ja sam to je CPP, al niso občinski mal drugačni??
hvala vseen

Aldebaran
02.08.2007, 13:35
no za občinske teste pa gugl najde tole (http://www.google.com/search?hl=en&q=ob%C4%8Dinski+testi+za+b+kategorijo&btnG=Search)